Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) noterepair válasza Neo85 (#300) üzenetére


noterepair
tag

ha kell ujra irom és megy tovább és nem kuka :C :C

(#302) #01993216


#01993216
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy Lenovo G580-as laptop-ot, újat és akadt egy kis gondom vele.

Először feltettem a Win7 update-es BIOS-t. Jól ment. Aztán feldobtam a Win8-at és feltettem a legutolsó Win8-as BIOS-t is. Persze az egy sz@r. Viszont most nem tudom visszarakni az előző BIOS-t, ami jó volt, mert ezzel a hibaüzenettel kidob:

Error 233 - Only secured capsule is allowed on a SecureFlash system!

Persze ez egy nyomorult .exe fájl, tehát még azt sem tudtam megcsinálni, hogy keresek valami DOS Flash-t és ROM fájlt, hogy DOS alól visszadobjam. A hibaüzenettel nem tudok mit kezdeni, nem találtam rá megoldást, persze DOS Flash Utility-t és ROM fájlt sem találtam külön.
Adtam meg a BIOS-ban jelszót, amit persze ugyancsak nem tudok törölni. Hiába lépek be és nyomkodom a load default-ot, csak a Boot prioritásom áll vissza eredetire.

Valakinek valami hasznos ötlete?

A gép működik, csak idegesít, hogy sokminden nem megy, pl FN funkciók és persze, hogy minden indításnál jelszót kéreget. :W

(#303) noterepair válasza #01993216 (#302) üzenetére


noterepair
tag

és mielőtt ezt a nagy akciot végre hajtottad, csináltál bios mentést??

(#304) #01993216 válasza noterepair (#303) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem, ennyi eszem nem volt. A jelszó probléma megoldódott, ki tudtam szedni, de a régebbi bios továbbra sem megy vissza.

Ötlet?

(#305) noterepair válasza #01993216 (#304) üzenetére


noterepair
tag

ilyenkor csak ujra irni lehet, másképp nem, nem enged vissza fele, . :R

(#306) #01993216 válasza noterepair (#305) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nagyon boldog vagyok, nem is olyan régen még nem voltak ilyen problémák. Lassan ez olyan lesz, mint az IOS, ha feltettem az újat, nem baj, ha nem jó, b@szhatom, visszafele nem megy semmi.

Mindegy, akkor marad ez. Kössz a segítséget! ;)

(#307) noterepair válasza #01993216 (#306) üzenetére


noterepair
tag

hát sajnos ez ilyen , :R :R

(#308) bongyi888


bongyi888
újonc

Üdv.
sikerült hiba üzenet nélkül frissíteni a biost gyári oldalról szedtem le sorozatszám alapján, de valami még is nem müködik mert a gépem be kapcsol fel vilanik a hdd ledje eés el is alszik. úgy kb fél perc után le áll és ha halozaton van akkor addig ezt játsza amíg le nem húzom onnan. légyszi segitsen valaki.

(#309) noterepair válasza bongyi888 (#308) üzenetére


noterepair
tag

és milyen nevezetű rettenetet sikerült hiba nélkül frissiteni?? mert ezt igy nehéz lesz megállapitani milyen gép az,. audi 1.9 TDI, vagy esetleg samsung np300 , segitek ha megmondod mi a tipusa, . :R :R

(#310) maxrad1580 válasza noterepair (#309) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Naaaaa :U . Az Audikat én chipezem,azt felejtsd el gyorsan. Te csak maradj a laptopoknál. :P

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#311) noterepair válasza maxrad1580 (#310) üzenetére


noterepair
tag

nyugi, ha az audin átmegy egy 4 tengelyes scania, utána hidd el nekem hasonlit a laptopra :Y :Y :Y

(#312) bongyi888 válasza noterepair (#309) üzenetére


bongyi888
újonc

ez egy acer aspire 5742g
i3 proci 2.4 Ghz
nvidia gt 610m vagy 620m most nem tudom pontosan
6 gb ram

[ Szerkesztve ]

(#313) noterepair válasza bongyi888 (#312) üzenetére


noterepair
tag

hát ha kiveszed az aksit és lehuzod a bios elemet, utána ugy ahogy van pár másodpercig nyomod a power gombot, ne legyen töltöre téve sem, talán szerencséd lessz , ha nem, akkor majd irj, :R :R

(#314) bongyi888 válasza noterepair (#313) üzenetére


bongyi888
újonc

és azt merre találom? mert én lapos elemet nem láttam, pedig már egy kétszer szét szedtem takarítás miatt

(#315) noterepair válasza bongyi888 (#314) üzenetére


noterepair
tag

vagy sokkal kissebb ráforrasztott elem van, vagy vezetékes elem

(#316) kakukk01


kakukk01
újonc

Üdvözletem!
Egy Fujitsu Siemens AMILO A 7620 biosfrissítése során sikeresen lefagyott majd semmilyen módon nem sikerül indulásra késztetni a gépet (semmit sem csinál még a ledek közül sem világít egy sem) a BIOS adatai: amibios 686 NBEC 2000 BD70 0364 Segítséget kérek. Előre is köszönöm

(#317) noterepair válasza kakukk01 (#316) üzenetére


noterepair
tag

ment pü

(#318) skroy


skroy
senior tag

Üdv!

Egy Acer Aspire 5552G notival lenne gondom. Konkrétan az, hogy bekapcsolás után fekete képernyő fogad. A bios sem jön elő. A hdd fény sem villog.
Próbáltam egy cmos resetet csinálni, de forrasztott gombelem van benne, nem tudom kiszedni. Illetve kiszedni tudnám, csak visszarakni nem :D
Mit lehetne még tenni, hogy életre keljen?
Próbáltam a pendrive-ról való frissítést, Fn+ESC kombóval, de nem reagál. Amikor elengedem a gombokat és villognia kellene a power gombnak, semmi.

[ Szerkesztve ]

(#319) noterepair válasza skroy (#318) üzenetére


noterepair
tag

hát meg kell nyugtassalak az nem bios meg egyéb nyalánkság, hanem a szokásos acer betegség elkapta, az alaplap hibás, :(( irj privit

(#320) skroy válasza noterepair (#319) üzenetére


skroy
senior tag

Hirtelen megjavult magától. De gondolom akkor ez a hiba nagy valószínűséggel elő fog még jönni :(((

(#321) noterepair válasza skroy (#320) üzenetére


noterepair
tag

több mint valoszinű mert az chip hiba lesz ugy fest, .

(#322) skroy válasza noterepair (#321) üzenetére


skroy
senior tag

És ez javítható valahogy, és mennyiért? Eddig gond nélkül üzemelt, semmi gond nem volt vele, és most ismét remekül üzemel. Milyen érdekes, hogy pont akkor jött elő az első probléma, amikor lejárt a garancia :U

(#323) gyurma2


gyurma2
csendes tag

Sziasztok
volna egy MSI Gx630 laptopom
biosz kodot kér a lányom beütöt valamit és nem tudok belépni
Elöre is köszönöm a válaszokat

(#324) CsereM


CsereM
újonc

Sziasztok!
Egy Asus EEE PC 1005HA BIOS frissítés után nem reagál semmire hibát nem jelzett telepítés közben! Bekapcsolásra csak villog a POWER gomb és nem történik semmi! Elemet többször levettem már és nem jutok vele előrébb! Mi lehet a gond? :W

(#325) yodee_


yodee_
őstag

Üdv!

Olyan problémán, hogy BIOS frissítés közben megszűnt a laptopom áramellátása
Jelenleg nem lehet bekapcsolni, szóval nem tudom a folyamatot megismételni. Lehetséges valahogyan kívülről újraírni a BIOS chip-et?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#326) noterepair válasza CsereM (#324) üzenetére


noterepair
tag

ment privi :R

(#327) noterepair válasza yodee_ (#325) üzenetére


noterepair
tag

ment privi :R

(#329) zolisx4 válasza kakukk01 (#328) üzenetére


zolisx4
őstag

Szia
Én személyesen ismerem a fórumtársat ,és nem szélhámos nem csaló ,és valóban nagyon beteg a gyereke , . :R

[ Szerkesztve ]

(#330) igaziforrest


igaziforrest
csendes tag

Asus a6rp-re frissítettem a legutolsó 214-es biost... menet közben, minden előzetes ellenőrzéskor azt írta, h korrekt megfelelő a fájl amit "használni" kívánok, meg is csinálta a frissítést, az ellenőrzést, majd újrainduláskor fekete kép fogadott világító power leddel (amíg le nem merült)...
Létezik megoldás?

(#331) attilagx


attilagx
újonc

SZIA nekem egy packard bell vab 70 tipusu laptopom van probléma frisitettem a biost azota egyet csipog megy minden de kép nincs nagyon megköszöném ha tudnál tanácsot adni

(#332) noterepair válasza attilagx (#331) üzenetére


noterepair
tag

Írjatok privit segítek, kicsit be voltam havazva de mostmár van egy kis időm laptoppal foglalkozni

(#333) bongyi888 válasza noterepair (#313) üzenetére


bongyi888
újonc

üdv. ma vissza állítoták a biost a leg újabb verzióra, de most olyan problémám van hogy kb 5 perc müködés után ki kapcsolja magát. annyit mondtak hogy nem túlmelegedés miatt mert a v.kártya is csak 40 fok körül volt. most mi tévő legyek?

(#334) noterepair válasza bongyi888 (#333) üzenetére


noterepair
tag

vissza kell rá irni azt a bios-t amivel még tökéletes volt, . :R

(#335) drr


drr
őstag

Sziasztok! Belinkelem ide is a gondomat, hátha többen látják: [link]

(#336) Feri0315


Feri0315
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP CQ61-325SH tipusú gépem, amin behalt a bios, legalábbis 2x villan a caps lock led. Ha pen-ről akarom frissíteni, mire kell átnevezni a bios file-t?
:R

A pénz jobb, mint a szegénység, már csak anyagi szempontból is.

(#337) vinibali válasza Feri0315 (#336) üzenetére


vinibali
őstag

szia.
írtam privit

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#338) ozirisz123


ozirisz123
csendes tag

Üdv Mindenkinek!! napokban került hozzám Németországból egy Toshiba Tecra M9 sajnos bios jelszóval védett valakinek ötlete hogy lehet törölni

[ Szerkesztve ]

(#339) akimoka válasza maxrad1580 (#1) üzenetére


akimoka
csendes tag

szia ! Egy hp dv 5 1020eh -m van ... bios frissités közben ,lefagyott és ki kellet kapcsolni..
:( azóta két villogás,(numlock,meg caps lock) bios problem .. fekete kijelző
tudnál segíteni ?? vagy valaki ötlet ?? megköszönöm elöre is a segítségeteket, ötleteket..

(#340) vinibali válasza ozirisz123 (#338) üzenetére


vinibali
őstag

és (#339) akimoka:
válasz ment

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#341) morogx


morogx
csendes tag

Hali!

Nagy dilemmában vagyok, szeretném a gépem bővíteni, mert jelenleg csak alaplapi videokarival Ubuntut nyüstölök. Szeretném dual módban játékra is használni.
Az alaplap ASRock H61M U3/S3. Az AMI bios még a gyárilag kiadott P1.30 verziójú (2011).
Ebbe szeretnék belerakni Intel Core I5 3470 3.20 GHz 4C 6M HD2500 FCLGA1155 Box cpu-t, és egy Gigabyte PCIe NVIDIA GTX 660 2 vagy 3GB GDDR5 vga-t.
Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy valószínűleg látni fogja-e a bios frissítés nélkül a fenti hardvereket? Ha mégsem, akkor érdemes-e UEFI frissítést használni, vagy mást ajánlatok?

Előre is köszi a válaszokat!

(#342) gyurma2


gyurma2
csendes tag

Üdv Mindenkinek!!
volna egy MSI Gx630 laptopom
sajnos bios jelszóval védett ,a lányom alkotott
Mi a tehendö ilyenkor?
Köszönöm elöre is

(#343) mPoki


mPoki
újonc

Sziasztok. Van egy Asus UX32A ultrabook. Flasheltem a bios-t egy kis trükkel visszafelé. Az első bekapcsoláskor elindult rendesen, ekkor csináltam a Biosban egy alaphelyzetbe állítást és mentést. Azóta csak fekete képernyő. Mit lehet tenni?

(#344) jojomo


jojomo
újonc

Üdv mindenkinek.
Adva van egy laptop ami HP PAVILON G6 - 1206eh.
Egyik pillanatrol a másikra a következőket produkálta.
CAPS LOCK 2X VILLOG KÉPET NEM AD!!! :W
MIT TUDOK CSINÁLNI VELE?VIGYEM SZERVÍZBE VAGY MEGOLDHATÓ HÁZILAG IS?
KÖSZI A VÁLASZOKAT. :DDD

(#345) stethem


stethem
újonc

Szia
nekem egy dell laptopom van ubuntus rendszerrel vettem most win 8 van rajta ! nem megy a internet megosztás meg a BT! mi lehet a gond?köszi elöre is

(#347) szabyka95


szabyka95
őstag

Miert frissitik az emberek a BIOS t? Van ertelme?

(#348) maxrad1580 válasza szabyka95 (#347) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Nincs

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#349) szabyka95 válasza maxrad1580 (#348) üzenetére


szabyka95
őstag

legalabb munkat adnak az embernek :P

(#350) noterepair válasza maxrad1580 (#348) üzenetére


noterepair
tag

:K :K :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.