Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok, Fiam Lenovo Ideapad 3-asa Bios frissítés után beindul de semmilyen kép sincsen, egy villanásra se. Az előbb említett elem lehúzást én is megcsináltam, de semmi továbbra sem. Novo gomb se segít. Esetleg tudtok még valamit?

(#952) Pyttawrx válasza Nyiaz (#951) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Próbáld meg: akksi lehúz, kivenni az elemet, visszatenni fordítva az elemet, úgy indítsd el, majd állítsd le, tedd vissza normálisan az elemet, akksi vissza. Eddig nekem ez bevált ennél a laposnál.

[ Szerkesztve ]

(#953) Nyiaz válasza Pyttawrx (#952) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Köszi!
Az elem fordított-on kívül megcsináltam, ennél a gombelem kábellel csatlakozik az alaplapra. Utána jelentős feleségi nyomás hatására beadtam szervízre.....

(#954) Pyttawrx válasza Nyiaz (#953) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor az elem tüskéit kellett volna egy csavarhúzóval rövidre zárni. :)

(#955) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Ha kérdezzem meg, merre induljak segítségért, amennyiben a HP 250 G6 laptopom, a HP weboldaláról letöltött, hozzá tartozó legfrissebb BIOS telepítését követően semmit nem csinál?
BIOS recovery pendrive készült, de sem a win+b, sem a win+v billentyűkombinációra nem reagál. Kép nincs, a ventilátor dolgozik és a fordulatszámot szabályozza.
Keressek itt a fórumon valakit, vagy rögtön a HP-t keressem a probléma javításával?

(#956) ralfee106 válasza rover45 (#955) üzenetére


ralfee106
tag

ha garanciális, én mennék a hp-hoz, ha nem akkor lehet mókolni....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#957) rover45 válasza ralfee106 (#956) üzenetére


rover45
senior tag

Sajnos már nem garis :(

(#958) gregory91 válasza rover45 (#955) üzenetére


gregory91
senior tag

Kiír egyáltalán valamit a képernyőre?
Nem kapott a laptop olyan összetevő(ke)t ami(k) miatt konfigurálni kellett a BIOS/UEFI-t?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#959) rover45 válasza gregory91 (#958) üzenetére


rover45
senior tag

Teljesen fekete a képernyő, semmi nem jelenik meg rajta.
A gyári 4Gb mellé tettem még egy 4Gb-os modult, de utána még volt windows update is, ment szépen. Aztán a gyári HP szoftverrel ellenőriztettem milyen elmaradt frissítések vannak és volt frissebb BIOS, a frissítés sikeresen végigment, de az újraindítás után többé semmi.

(#960) Pyttawrx válasza rover45 (#959) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Több H is volt most nálam ilyen hibával. volt ahol Bios-t kellett resetelni, majd utána agyári rammal próbálkozni, amit te is csináltál a win+B módszer, de volt hog ycsak bizonyos USB csatlakozóba indult el, pl ami a lapon van integrálva, abból is az első (touchpadhoz képest). Esetleg így tegyél egy próbát.
Amúgy én ez alapján csináltam, nekem sikerült most több gépnél is, ami ilyen hibával jött. [link]

(#961) rover45 válasza Pyttawrx (#960) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm szépen, mindenképp megpróbálom újra ezek alapján is.

(#962) rover45 válasza Pyttawrx (#960) üzenetére


rover45
senior tag

Sajnos semmi. 2 pendriveról is probáltam, mindegyik csatlakozóban, WIN+B-vel és WIN+V-vel is. Semmi :(

(#963) gregory91 válasza rover45 (#959) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor - amennyiben lehet - a hardveres módosításokat vissza állítani(pl a gyári RAM meghagyásával a többit kiveszed),és úgy elindítani.
Gondolkodom a gyári bios resettel de tudtommal a bios/uefi updatekor magától megtörténik.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#964) Pyttawrx válasza rover45 (#962) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még annyit tehetsz, hogy bios elemet kiveszed és visszarakod fordítva, elindítod a gépet, majd után 3-5mp után állítsd le. (akksi nélkül csak töltőről). Tedd vissza a bios elemet, majd a linkelt módszert próbáld újra. (Én addig nyomtam a win+B, még nem jött be a kép. :) Ha nem jön akkor gar vagy szerviz, vagy te írod rá bios íróval. Ja még ezt is felhasználtam: [link]

(#965) HPAA


HPAA
őstag

üdv!
/de jó ,hogy van ilyen topic :R /

a gép OMEN by HP - 15-ce012nh
patika állapotban vettem tulajától,,tényleg makulátlan
barátnőm lányának tettem volna rendbe , új win 10 , stb....
minden klappolt , ,win10 választható frissítései közt ott volt a bios is
a gépen f.10 volt , oldalon f.24 az utolsó , gondoltam érdemes .... :W
el is indította a frissítést , a fura az volt , hogy többször futott végig majd nem sikerült
ujraindítás óta pedig sötét képernyő :U :U :U
HELP!!!
:R

************* censored

(#966) Pyttawrx válasza HPAA (#965) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez sajnos több HP-nél van így.
Ha ez nem segít akkor szerviz, és újraírják a BIOS-t
Mostanában vagy 3-5 gépet így orvosoltam:
Video
Vagy ez
[link]

(#967) HPAA válasza Pyttawrx (#966) üzenetére


HPAA
őstag

ezeket próbáltam
semmi
capslock villog /5hosszú,3rövid/
ennyi
:W

esetleg valami ajánlott/megbízható hely ahova vihető ?
:R

************* censored

(#968) Pyttawrx válasza HPAA (#967) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uh ja jut eszembe, még kivettem a ramot és másikkal indult el...
[link]

Esetleg azt még próbáld meg

(#969) HPAA válasza Pyttawrx (#968) üzenetére


HPAA
őstag

nem sajnos
mint írtam is kökéletes volt bios frissítés előtt
egy jó hely ? ahol újra tudják írni a BIOS-t
:U

************* censored

(#970) Pyttawrx válasza HPAA (#969) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Egerben nem tudok.

(#971) HPAA válasza Pyttawrx (#970) üzenetére


HPAA
őstag

és a "közelben"? v, bárhol? ,eljuttatom ,így úgy sem maradhat :(

************* censored

(#972) ralfee106 válasza HPAA (#971) üzenetére


ralfee106
tag

ch341a + krokodilcsipesz.... szét kell kapni, de a fullos hp-k jol szerelhetoek.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#973) LamerGyuri válasza ralfee106 (#972) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Még az sem kell. Tök egyszerűen javítható, csak nem a videón linkelt módszerrel: három, meglehetősen lényeges lépés ki van hagyva. HP gyári video; véletlen lehet? :D

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#974) HPAA válasza LamerGyuri (#973) üzenetére


HPAA
őstag

éspedig?

************* censored

(#975) Pyttawrx válasza LamerGyuri (#973) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem úgy sikerült, ahogy ott van, illetve akksit is ki kellett vegyem meg vissza tenni, illetve ramcsere is volt az egyik notinál, utána viszont ment a saját ramjával is.

De ki vi vagyok arra a 3 lépésre én is. Hátha 1x kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#976) LamerGyuri válasza Pyttawrx (#975) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ugye, hogy ugye :K hirtelen kettőt le is írtál belőle :B
Mégsem CSAK úgy sikerült, mint a videóban

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#977) Pyttawrx válasza LamerGyuri (#976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de ezt korábban is írtam, hogy akksi nélkül:

[link]
És mit hagytam akkor ki?
Bocsi csak sokszor rutinszerűen csinálom, a kezem jár az agyam nem. :D
Agy nélkül gyorsabb vagyok néha. (Amit már egysze kiokoskodtam) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#978) LamerGyuri válasza Pyttawrx (#977) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

No para, csak ne úgy ajánld a videót, hogy megfelelő módszer, inkább csak kiindulási alap. Főleg, hogy a tápot SOHA nem így csatlakoztatom; csak egy tizedmásodpercre billen félre a fesz konnektorba csatlakoztatáskor, már viszi is magával a vadászmezőkre a cuccost.
HP-k félrefrissítése 99%-ban user error.
Első körben mindent ki belőle, amit csak lehet (akku, ram, hdd, odd), ez nyilván típusfüggő, majd hard reset. Ezután max 1 ram modullal, más továbbra sincs benne!, már ekkor a gombkombinációt nyomva tartva csatlakoztatom a töltőt, várok 5 másodpercet, majd megpróbálom bekapcsolni.
Ez az alapeljárás nálam, a gép reakciójától függ minden további :)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#979) Pyttawrx válasza LamerGyuri (#978) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jól van, ok

(#980) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Egy Lenovo flex 5 bios döglötten került hozzám. Sajnos nem csináltam dumpot a biosáról, hanem rögtön felülírtam egy hasonló lenovo model bios dumpjával, amit a badcapsen találtam.
A noti feléledt, működött. Viszont ahogy feltelepült a win11, pár frissítés újraindítás után kezdett eltűnedezni a touch és a billentyűzet. Ez egy érintőképernyős noti. Win10.nél ugyanez. Install alatt működik, ahogy szedegeti le a drivereket, frissítget, úgy tűnik el a touch és a billentyűzet.
A lenovo oldalán rákerestem a letöltött bios dumpjában lévő serialra és akkor láttam meg hogy az ryzen5, 8GB, míg az enyém ryzen3, 4GB. A serialt átírtam a gépen lévőre.
Azóta kijött egy újabb bios verzió is a gépre (elvileg pont a nyűgömet hivatott javítani) és volt is öröm, úgy pár napig. Most újra kezdte.
Hogy a topik témájánál maradjak;
Bezavarhat-e hogy más model bios dumpja van fent? Ha igen, akkor hogyan tovább?
Előre is köszi!

(#981) Pyttawrx válasza p5quser (#980) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Tedd fel a hozzátartozó BIOS-t. Serial alapján szedd le és tedd fel.

(#982) p5quser válasza Pyttawrx (#981) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Ez megvolt, ahogy írtam is. Szépen lefrissítette, majd pár napig jó is volt. De a frissítés is csak felülírt részeket. Nem tudom vannak-e elmentve a dumpban modelspecifikus beállítások és mi van akkor, ha csak egy megvágott clean biost rakok fel.
Ha egyátalán ez a baja.

(#983) Pyttawrx válasza p5quser (#982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

live linux alatt hogy viselkedik?

(#984) p5quser válasza Pyttawrx (#983) üzenetére


p5quser
tag

Alapból nem látja a touchot és a billentyűzetet. Igaz, 18.xx es a linux volt. Nem telepítettem fel, hogy vajon lehúzza-e a drivereit. Illetve az is fura volt hogy nem tudok semmilyen legacy os-t elindítani rajta, pedig a biosban ott van az opció. Csak efit hajlandó bootolni.
Köszi hogy segítesz!

(#985) Pyttawrx válasza p5quser (#984) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor régebbi driver?
ja meg touch most itt az érintőre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#986) p5quser válasza Pyttawrx (#985) üzenetére


p5quser
tag

Úgy csináltam harmadjára hogy win install után letiltottam a driver frissítést. Csak a win frissítéseit raktam fel. Semmi változás. Pár újraindítás és nuku touch. Aztán jött ki az új bios, ami egy windows májusi frissítést hivatott javítani. Ezért gondolom hogy valami bios-hiba lehet a háttérben és nem hardveres.
A toucpadra és a billentyűzetre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#987) Pyttawrx válasza p5quser (#986) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biosban milyen beállítás van a touch-ra.

(#988) p5quser válasza Pyttawrx (#987) üzenetére


p5quser
tag

Semmilyen.
Csak a szokásos, billentyűzet Fn gombos beállítása. De azt is hiába állítgatom.

[ Szerkesztve ]

(#989) Pyttawrx válasza p5quser (#988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Láttam lyet, hogy basic, v advance 1-2 notinál

(#990) p5quser válasza Pyttawrx (#989) üzenetére


p5quser
tag

Sajnos most nem vagyok a notinál, hogy lefényképezzem a biost, de nincs erre vonatkozó, releváns beállítási lehetőség benne. Se az érintőképernyőre.
Szerinted ha letöltök egy friss biost a lenovoról, dump méretűre vágom és felrakom ch341a-val, teljes törlés mellett, annak lehet értelme?

(#991) Pyttawrx válasza p5quser (#990) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem, igen mindenképpen megérné.

(#992) p5quser válasza Pyttawrx (#991) üzenetére


p5quser
tag

Rápróbálok akkor.
Még egyszer köszi!

(#993) Pyttawrx válasza p5quser (#992) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Oké várjuk a fejleményt. :)

(#994) Flynn81


Flynn81
újonc

Üdv mindenkinek!

Budapesten keresnék olyan szakértőt, aki 3db laptopom segítene feléleszteni. 1db Acer 8930g és 2db Asus K55VD és K95VM. Természetesen nem ingyen!

Előre is köszönöm! :R

(#995) Flynn81


Flynn81
újonc

Hibák: Acer Aspire 8930G: módosított bios frissítés után valami el lett állítva a biosban. Nem indul. Csak pár másodpercre
Asus K95VM: "Error sending End od Post message to ME, System HALT" hibát jelez és nem megy tovább.
Asus K55VD: Működik de, K55A bios van rajta, így nem látja a dedikált Nvidia VGA-t. Rendes frissítés nem enged megfelelő biost vissza rakni, típus különbözőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#996) eXtase


eXtase
tag

Sziasztok!
HP probook 650 G1 bekapcsoló gombja és a bekapcsolást jelző LED elöl folyamatosan fehéren világít, és mellette hosszú villogással sárgán a töltés jelző. A gép akkuról és hálózati töltőről is ugyanezt produkálja. Bios frissítés után történt, bár jómagam nem láttam a műveletet, de valószínűleg összefügg a kettő.

Lehet rajta segíteni vagy tud esetleg valaki?
MX25L12873F BIOS chip van benne, esetleg ezt kellene cserélni, újraírni?

Köszönöm!

(#997) p5quser válasza Pyttawrx (#993) üzenetére


p5quser
tag

Sziasztok!
Csakhogy más már ne fusson az én hibámba, gyaníthatóan típus specifikus dump kell, vagy - mint esetemben - vegytiszta gyári bios. A serialt és a típust át tudtam írni, az oem win kulcs viszont heló ugyan, de mivel az alaplap már becsekkolt az ms-hez, így nem kellett vesződnöm az aktiválással. A bitlokert kikapcsoltam előtte, csak a pin kódot kellett megváltoztatni.
Kb. egy hete stabilan működik a noti. Nem dobja el a touchpadet, a bluetooth eszköz sem válik köddé (ezt elfelejtettem írni múltkor), alszik, eszik, jár, kel, teszi a dolgát.
Még egyszer köszi!
Sziasztok!

(#998) Pyttawrx válasza p5quser (#997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi.

(#999) sulaco79


sulaco79
tag

Kedves Mindenki,

egy elég különleges problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket.

Van egy csomagológépünk, amit egy szünetmentes táppal és akkupakkal szerelt Beckhoff gyártmányú ipari pc vezérel.

Speciális GME855-ös chipset, Intel Pentium M proci, Award Bios 6.1

Az egyik nap nem kapcsolt be, a Bios nem posztol a kijelzőn, a gép pc vezérelt elemei nem működtek. Gondoltam, ez is csak egy Pc, tehát Ram csere: semmi, külső kijelző rákötése: semmi, Akkupakk leköt (csak a 24V főtáp maradt) pár perc után visszaköt, láss csodát elindult. Még kétszer újraindítottuk, minden OK.

na, másnapra újra elbaszódott, és most már semmi nem segített, a CMOS elemet kiszedtü, valami 0,6V volt rajta, új berak: semmi...

Egyetlen külső indikátor jelzi a lapon, hogy valami nem kóser, hogy a ventillátor státuszjelző LED pirosan világít, ami azt jelenti, hogy nem működik a venti...de ez a gép passzív hűtésű. Alaplapot kiszedtük, egy tápkártya hajtja meg egy 16-os MOLEX-en. A ventillátor csatira ráraktunk egy ventit, szépen működik vna rajta 12V, de mégis hibára állítja a ventillátort a LED tanulsága szerint.

Gyanakszunk a BIOS-ra, de az a baj, hogy azon kívül, hogy Award 6.1-es nem tudunk róla semmit. A gyártó persze nem segít, a neten az alaplahoz nem lelhető fel BIOS :(

A géphez járt egy recovery service pendrive, amin a rendszer image fájlja van, de bárhogy túrom, nem találok BIOS fájlt benne.

A kérdésem az lenne, hogy ha már a pendriveon megvan a rendszer képfájl (WinXP), abból valahonnan ki lehetne offline állapotban (tehát csak a fájlokból) keresni a BIOS verziót?

Szerintetek van értelme kiszedni a BIOS chippet és lementeni a BIOS-t, ami rajta van, és letesztelni.

Vagy új BIOS nélkül venni kell egy másik ilyen alaplapot vagy annak a BIOS-át átrakni erre vagy azt berakni.

Mi más megoldás lehet még?

Köszi előre is!

(#1000) LamerGyuri válasza sulaco79 (#999) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mielőtt nekiállsz az alaplapot faragni (szerintem):
Az akkupakk nem zárlatos? BIOS elem akkor új? A tápkártyáról megfelelő feszültségeket kap az alaplap? Műterheléssel is le kéne ellenőrizni a tápot.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#1001) Boda Dániel


Boda Dániel
csendes tag

Sziasztok, gigabyte g5 mf laptopom bios frissítés közben kekhalalt kapott és azóta meg se mukkan.
Alza nem veszi vissza mert akitől vettem itt hardverapron az már újra pasztázta és emiatt nincs gari.
Szerviz szerint rövidre zártam szerelés közben és emiatt nem csinálnak vele semmit.

Menjek még neki az alzának vagy próbáljam meg flasheltetni a biost vagy már semmi esélyem?
30 napig volt szervizben és ezt kaptam.
Köszi

(#1002) funThOMasz


funThOMasz
csendes tag


Sziasztok, az alábbi problémában kérnék segítséget :
Az alany egy Asus Vivobook X1502ZA-EJ1170.
Új gépről van szó, Windows (11) telepítés után nekiálltam a frissítéseket telepíteni, második körben felhozta a BIOS frissítést is, ami a képernyőn látottak alapján rendben lezajlott, de aztán kiderült, hogy mégsem így történt, mert azóta ha bekapcsolom a gépet, akkor fekete képernyő van csak. Látszik a státusz jelző ledeken, hogy be van kapcsolva, de nem történik semmi. Tudtok esetleg valamilyen tippet adni, hogy ilyenkor mi a teendő?
Előre is köszönöm.

(#1003) Pyttawrx válasza funThOMasz (#1002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
külső kijelzőre sincs jel?
cmos clear?

(#1004) funThOMasz válasza Pyttawrx (#1003) üzenetére


funThOMasz
csendes tag

Külső kijelzővel nem próbáltam, azt még megcsinálom akkor.
Azt megpróbáltam, amit a support oldalon ír erre az esetre, van videó is, de nem segített.
Szerintem elviszem a szervízbe, az a legtisztább.

(#1005) kissunder


kissunder
csendes tag

Kéne egy kis segítség.
Van egy Dell Inspiron 3585 ami bios frissítés után nem indul, a caps lock világít és ennyi, már mindent neten fel telhetőt kipróbáltam.

(#1006) ricky19 válasza kissunder (#1005) üzenetére


ricky19
csendes tag

Szia, itt biztosan tudnak segíteni! laptop szerviz

(#1007) Pyttawrx válasza kissunder (#1005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pl kivetted az akksit, majd esetleg másik rammal is próbáltad? Hogy világít a caps lock pontosan?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.