Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) noterepair válasza #31600896 (#550) üzenetére


noterepair
tag

az nem hangosabban megy, hanem nagyobb fordulaton dolgozik, mert a bios-ban lévö ventilátor szabályzás is megváltozott, röviden ennyi,. vissza kell irni az elötte lévőt,. amugy is fölösleges frissítgetni mert rosszab lessz nem jobb :R :R

(#552) #31600896 válasza noterepair (#551) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én is azt akartam kihozni belőle, hogy magasabb fordulattal megy. Mennyire bonyolult egy bios visszaírás? Én ezt otthon végre tudom hajtani, vagy bízzak meg egy szakembert?

[ Szerkesztve ]

(#553) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Üdv!

Hp 6560b-vel Bios frissítéséhez kellene egy kis segítség. A tapasztalt problémák a következők: error 10 leállítás után 82579V Intel ethernet kátyán(ha eszközkezelőben tiltom+engedélyezem=újra jó shut down ig).

Illetve van egy Samsung SSD-m (MZ7LN256HCHP (PM871)), amit csak sata 2 sávszéelsséggel indul.

A gondom az, hogy korábban moddoltam az ME firmware-t és véletlenül egy 2570p firmware-e került rá.

Szeretném rendbe rakni a dolgokat. Meg van az eredeti dump fájl, de nem tudom flashelni, mert induláskor nem tudom engedélyezni a Win+balra nyíl+jobbra nyíl szekvenciával az ME régióba az írást.

Szerintetek, hogyan tudnám megoldani?

(#554) noterepair válasza ∂яσнυη (#553) üzenetére


noterepair
tag

win+b :R

(#555) ∂яσнυη válasza noterepair (#554) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Már volt próbálva. ME régióba nem ír!

(#556) noterepair válasza ∂яσнυη (#555) üzenetére


noterepair
tag

Akkor ujra kell írni ennyit tudok erről mondani ,. Megírom ha kell

(#557) altrix18


altrix18
csendes tag

Sziasztok kedves fórumtagok!

A segítségetekre lenne szükségem, ti vagytok az utolsó reménységem. Van egy ASUS K53TA laptopom. A BIOS-át felfrissítettem a legújabb, hivatalos verzióra, azóta viszont nem indul el a gépem. :( A legtöbb helyen alaplapcserét olvastam, de én bízom benne, hogy erre nem lesz szükség.

Van-e lehetőség a korábbi BIOS verzió visszaállítására?
Tudtok ennél a laptopnál esetleg "Bios Recovery" módot?

Ha nincs más megoldás szakembernek is átadnám a gépet szerelésre, a lényeg, hogy ha lehet ne kelljen teljesen új alaplapot szereznem a szerkezetbe.

Előre is köszönöm a segítségeket, szép estét mindenkinek! :)

(#558) noterepair válasza altrix18 (#557) üzenetére


noterepair
tag

Dehogy kell alap lapot cserélni , isten ments. Megoldható

(#559) lapitopis válasza noterepair (#558) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Milyen jók a nagy szervizek, hogy nincs egy eeprom égetőjük. :C :C :C :C

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#560) noterepair válasza lapitopis (#559) üzenetére


noterepair
tag

nem csak az itt a gond,hanem nem csak eeprom írójuk nincs!!! :W :W :DD :DD

(#561) marci0315 válasza noterepair (#558) üzenetére


marci0315
újonc

Nekem egy Asus x52jc laptop nem indul Bios frissítés után. Írtad, van rá megoldás.Előre is köszi a segítséget. :W

(#563) Isti48


Isti48
csendes tag

Sziasztok !

a gépem egy bios frissítés után ezt az üzenetet írja ki :

Your bios failed to complete the update please ensure that you follow the correct procedures and try again. This may require two sequential BIOS update to complete the process.

gépem : HP Compaq mobile workstation 8510W

felhozza a logot, meg hogy F9 el tudok választani mivel bootoljak illetve az F10 azzal a biosba tudnék belépni, utánna előjön az üzenet és ujraindul. Semelyik opcióra nem tudtam gombot lenyomni, mintha nem nyomnám rá, nem reagál, próbáltam külső billentyűzettel, semmi.

Láttam a HP oldalán, hogy windows gomb + B -->utánna kapcsolóval előhozható valami menü, de az sem sikerült. , annyit csinált, hogy elkezdett villogni a capslock nak a ledjelzése.
Ha valaki tud erre megoldást kérem ossza meg velem, köszönöm :)

István

(#564) AsusNexus7


AsusNexus7
újonc

Üdv.
Lenne egy Fujitsu Siemens Amilo Pi1556-os laptopom.
Ventillátor miatt mert összevissza kapcsolgatta szerettem volna lefrissiteni a biost !
Nem egy gépen frissítettem már biost gond nélkül windows alól.
Nos tegnap ez nem így történt.
Ujraraktam a windowsot, drivereket feltelepítettem és elindítottam a frissítést elkezdte a régi biost beolvasni és egyszercsak puff fogta és lakapcsolt .
Azóta ha bekapcsolom fekete kép a visszajelző ledek csak világítanak a cd olvasó mintha keresne valamit majd egyszercsak újraindul megint a laptop.
Ami biosos.
Azt olvastam h kell egy inditó cd t csinálni és arra AMIBIOS.rom ra átnevezni kiírni és jó lesz.
A fujitsu oldalán ugy van fent a bios hogy fujitsu siemens amilo pi155x_bios
Ezt akartam frissiteni.
Nos ha valaki felvenné a kapcsolatot velem és segítene hogy megoldjam nagyon megköszönném.

András.

(#565) AsusNexus7


AsusNexus7
újonc

Ja igen és van még egy pi 1556 os alaplapom de ha abba rakok hdd-t nem tolt be a bios.
A jo alaplapon az elrontott biost kene valahogyan ujra eletre kelteni!

(#567) imilee78 válasza scsaba01 (#154) üzenetére


imilee78
újonc

Szia!
Próbáld meg újrarakni az op rendszert és újra felrakni a BIOS updétet talán akkor már működni fog.

(#568) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Van nállam egy HP Compaq Presario CQ62 lsptop, akksi nincs bnne elhoztam ujratelepíten bekapcsolás után ugye irja hogy entert nyomjak mert akksi hiba van, megtörtént majd csak a piros Compaq logo van alul irja a lehetőségeket de ennyi nem megy tovább. A tulaj szerint előtte betöltött de rendszerben néha fagyogatott mi lehet a baj?

(#569) noterepair válasza Recon666 (#568) üzenetére


noterepair
tag

Üdv, hát a laptop típusát figyelembe véve erre elég könnyű a válasz, vagy a hdd állapota xar, vagy északi híd hibával szenved mint mindegyik , meg sem merem kérdezni hogy AMD-s e vagy sem mert biztos hogy AMD-s különben működne rendesen

(#570) Recon666 válasza noterepair (#569) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja AMD-s. Tulaj szerint eddig ment, a winyót megnézem azért. Logonál betölt, meg ha megnyomom az esc-t akkor érzékeli irja is hogy inditaná a startup menüt de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#571) bd304


bd304
csendes tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni, mielőtt elrontom a gépem.

Egy MSI GT725 ös gépem van. Cserélve lett benne az eredeti vga (Ati HD 4850) egy Nvidia gts 9800m re. Nincs gond a hűtéssel, sem a grafikával, sem a gyorsaságával, csak a HDMI n keresztül nem ad képet, de a TV felismeri (Monitoron is, másik tv n is próbáltam már, és a VGA kimeneten van kép is). Notebook beárazós fórumban azt írták: "A rossz HDMI a 9800GTS másik revíziója miatt nem működik. Esetleg egy BIOS frissítést megpróbálnék..." Értek a gépekhez, de BIOS frissítést még nem csináltam. Hogy kezdjek neki? Vagy ne itt kérdezzem?

Köszi előre a választ!

(#572) noterepair válasza bd304 (#571) üzenetére


noterepair
tag

Szerintem ne bàntsd mert nem lesz jó mivel a Bios vga támogatás listában nincs benne , esetleg moddolt Bios al lehetne de nem éri meg mert be halhat

(#573) bd304 válasza noterepair (#572) üzenetére


bd304
csendes tag

Köszi :R . Akkor marad a jó öreg vga.

(#574) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Van egy asus K50ID-sx069d notebook frissítettem a biost.
Azóta bekapcs után se kép se hang.
Rosszat raktam fel?
Mehet a kukába?

Megoldva, bios elemet kivettem, most jó.

[ Szerkesztve ]

(#575) noterepair válasza Norbika88 (#574) üzenetére


noterepair
tag

Dehogy kell kidobni !! Meg lehet csinálni

(#576) chrisdorr


chrisdorr
újonc

Üdv! Adott egy ASUS K52JB laptop ami bios frissítés után még se mozdul😔Az akkumulátor ledje narancssárgan világít. Annyi kérdésem lenne, hogy kuka az egész vagy menthető lenne valami módon?

(#577) noterepair válasza chrisdorr (#576) üzenetére


noterepair
tag

Meg lehet csinálni semmi gond

(#578) Norbika88 válasza chrisdorr (#576) üzenetére


Norbika88
senior tag

Üdv!
Nálam is ez volt én is az gondoltam, hogy kuka.
Nálam elég volt bios elem leszedtem a lapról, hagytam egy pár percet elem vissza és jó lett a bios frissítés.

(#579) Pilu0100


Pilu0100
újonc

Sziasztok!
Baranya megyébe vagy szomszédos megyékbe
tud valaki biost ujraírni!
Ha valakinek van infoja kérem írjon!
Isti

(#580) Nagy-Laci197


Nagy-Laci197
újonc

Sziasztok. Segitség kéne. Vagy 1 ASUS X54L tip. laptop ami ujrainditás utan se kép se hang csak Caps Lock és a Num Lock led világit.

(#581) noterepair válasza Nagy-Laci197 (#580) üzenetére


noterepair
tag

Biost frissitetél??

(#582) Nagy-Laci197 válasza noterepair (#581) üzenetére


Nagy-Laci197
újonc

Már ebben az állapotban került a gép hozzám. Annyit mondott a volt tulajdonosa hogy az Asus web oldalról letöltött drivereket és programokat telepitette. Azt valamiért újrainditotta azóta se kép se hang. Én is kérdeztem tőle hogy nem-e biost frissitett .

(#583) Bálint OS válasza maxrad1580 (#1) üzenetére


Bálint OS
tag

sziasztok, nem tudom ide tartozik e de egy próbát megér hátha van valakinek ötlete.
Szóval van egy asus x550jx laposom még nincs féléves. történt egy kisebb incidens még február környékén mikor kiborult a sör a lapos mellett és ráfolyt a billentyűzetre ami a billentyű részleges meghibásodását okozta( nem ment pár gomb) persze ahogy ráfolyt azonnal aksi ki szét a gép ahogy tudtam és ahol kitudtam kitörölgettem a sört majd egy 24 órát száradt. Sajnos így is kikellet cserélni nem kis pénzért a teljes billentyűzetet. Azóta viszont fellépett egy olyan hiba hogy bizonyos programoknál DRIVER_POWER_STATE faliure -al összeomlik, Ez a photoshop és az autocad jellemzően de a solidworkssel is néha. Főleg az a tapasztalatom hogy ha a programhoz nem nyúlok rövid ideig( leteszem kicsibe vagy másik monitoron dolgozok) akkor jelentkezik azzal hogy először nem válaszol a program majd rövidre rá bumm! Elég bosszantó főleg hogy annyi tesztet végigkültem rajta és sehol nem találtam hibát a MEMORY.DUMP ban csak az ntkernel-t írja. Újra húztam akkor némiképp kevesebbszer történt majd kikapcsoltam bizonyos illesztőknél a hitelesítést azzal sokat javult pl photoshop nem 5 percenként omlik össze de az autocad az meggyilkolja. Így hát kísérleteztem tovább . Jött egy bios flash amit win alól csináltam meg rendben le is futott de azóta meg az alvó módja a gépnek teljesen megszűnt. Kikapcsol alvás helyett. Végig próbáltam lassan már mindent és nem tudom mit csináljak, szervizbe vinném de sajnos még júniusig erre nincs lehetőségem. :/

u.i.: a bios mikor indul akkor nem mindig ismeri fel a ram és a sorozatszámot.

Hátha valakinek van valami tanácsa.

(#584) barhousecafe


barhousecafe
újonc

Sziasztok

Van egy Lenovo G50-70 típus laptopom ami BIOS frissítés után megadta magát.

Bekapcsoláskor csak a ventilátor kezd el forogni .. Novo gomb se működik képernyő is sötét

Kérdésem a következő lenne : Mivel lehet megmenteni ?? Ki mit javasol

Válaszokat előre is köszönöm

(#585) oravecz56 válasza barhousecafe (#584) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Engem is érdekelne ez a fajta probléma megoldása

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#586) noterepair válasza oravecz56 (#585) üzenetére


noterepair
tag

ezt a fajta problémát, bios chip ujra írásával lehet orvosolni, :R :R

(#587) vazee00


vazee00
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo g580 típúsú gép esetén a biosban letiltottam az integrált VGA -t, egpu végett, azonban ezt követően minden bekapcsolásnál az egpu videokártya adatai kiírása után fekete kép marad. Nem megy tovább, hdd se zörög, nem dolgozik.

Tehát a Bios -ig se jut el sajnos. Próbáltam az alaplapon lévő gombelem kikötését... Sajnos nem vezetett megoldásra. Lehetséges a bios -t az alaplapon valamely érintkezőkkel resetelni, vagy kizárólag a bios újríárs marad, mint opció?

Üdv,
vazee00

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#588) noterepair válasza vazee00 (#587) üzenetére


noterepair
tag

Mindjárt megnézem neked, de azt hiszem nem lehet ilyet , a Bios elemet vedd le, zárd rövidre, és nyomd meg a power gombot, ja de akku és táp nélkül tartsd nyomva pár másodpercig

(#589) vazee00 válasza noterepair (#588) üzenetére


vazee00
tag

Szia, ezen már túl vagyok, szétszedtem, akkut is kivettem, leforrasztottam az elemet, rövidre zártam, bekapcsoló gombot nyomkodtam hosszabban-rövidebben is.

Sajnos változatlan a helyzet. Ma reggel kiszedtem mindent, az elemet is kiforrasztva hagytam, este megint megpróbálom, hátha.... Ha így se sikerül, akkor sajnos olyan memóriában tárolhatja szerintem, ami nem függ "táp" -tól.

Köszi!

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#590) noterepair válasza vazee00 (#589) üzenetére


noterepair
tag

A beágyazott vezérlő tárolja pontosan , nem érdekes meg lehet oldani nem gond

(#591) vazee00 válasza noterepair (#590) üzenetére


vazee00
tag

Értem, köszi. És én ezt otthon házilag tudom valamilyen módon üríteni?

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#592) noterepair válasza vazee00 (#591) üzenetére


noterepair
tag

Nem

(#593) pikeszke


pikeszke
csendes tag

Sziasztok!

Frissítettem a bios-t a gépemen (P55-GD65 alaplap), azóta se kép se hang.
Vissza lehet állítani a bioszt?

(#594) noterepair válasza pikeszke (#593) üzenetére


noterepair
tag

Vissza

(#595) pikeszke


pikeszke
csendes tag

Tudnál ebben segíteni?

(#596) noterepair válasza pikeszke (#595) üzenetére


noterepair
tag

tudok :R

(#597) LamerGyuri válasza noterepair (#596) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mennyibe kerül egy ilyen "műtét"?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#598) PityeszBá


PityeszBá
újonc

Helló Mindenkinek!

Egy Acer E3-112 (E3-112-C4NE) notit akartam bios frissíteni, mert a touchpad nem működött jól, állandóan ki-be kellett kapcsolgatni, hogy lehessen használni. Olvastam, hogy ez típus hiba, de van hozzá javítás egy újabb kiadású bios személyében. Gyáriszám alapján töltöttem le az Acer-től(egy exe fájl), amit elindítottam. Amint végig ment a frissítés újraindult a gép, de kiírta, hogy nincs bootolható eszköz. Erre beléptem a bios-ba, de az teljesen üres volt, csak annyit írt ki, hogy válasszak a fel/le nyilakkal. De nincs mit választani, mert nincs menü, nincs semmi. Tehát a gép elindul, de nem lehet bootolni, a bios üres. Lehet, hogy nem windows alól kellett volna csinálni. Amit megpróbáltam eddig, hogy az akksit lehúztam, az SSD-t lehúztam, majd vártam pár percet, de ugyan az. Találtam egy olyan videót a youtube-on(https://www.youtube.com/watch?v=0OkAwxcJ1Ms), ahol egy hasonló Acer noti nem is indult el bios frissítés után, teljesen kapa volt neki, de a fickó egy pendrive-re felmásolta a letöltött bios fájlokat, majd az Fn+Esc gomb nyomva tartásával indította el a gépet és elindult neki. Ezt sajnos nem tudtam kipróbálni, mert a gyártó oldalán nem találtam, csak exe fájlt, nem pedig a bios-hoz szükséges zip-elt fájlokat. Van esetleg bárkinek valamilyen ötlete, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni? Vagy kapa a bios-nak?

Pityesz Bá

(#599) lapitopis válasza PityeszBá (#598) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Írni kell bele egyet. Ki kell venni hozzá a chippet.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#600) DzsiAr12


DzsiAr12
csendes tag

Sziasztok

Lehet én is elb..tam a laptopot. (Lenovo Z50-75)
Ajándékba vettem a feleségemnek,(még nem látta) :) kicseréltem a meghajtót ssd-re, telepítettem Windows 10-et.
MAjd elkezdtem telepíteni a lenovo oldaláról letöltött szoftverfrissítéseket.
Elég hülye nevük van, így egyszercsak elindítottam a BIOS frissítést is.
Frissít, újraindul a gép frissíti a BIOST.
Nem ír semmilyen hibaüzenetet majd újra elindul.
De csak a boot menüig jut el.
Lehet látni az SSD-t CD-t, USB-t, LAn-t.
De ha kiválasztom az SSD-t, nem indul, újra csak a Boot menü jön be.
USB-ről sem indul a Win telepítő amiről előtte telepítettem.
A biosba be tudok lépni, de nem indul semmilyen periféria.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.