Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Gábor 123 válasza maxrad1580 (#5) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

Üdv

Nekem is lefagyott a gépem bios frissítés közben (HP Pavilion 15 n097eg). Újraindítás után pedig az általad jelzett CAPSLOCK (2 villogás, szünet...) hibaüzenet jött. Ez mit jelent? Mit tudok tenni a géppel?

Előre is köszönöm!

(#702) lapitopis válasza Gábor 123 (#701) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Sajnos, újra kell írni.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#703) noterepair válasza lapitopis (#702) üzenetére


noterepair
tag

Az biztos

(#704) Gábor 123 válasza lapitopis (#702) üzenetére


Gábor 123
csendes tag

Megoldódott :)
Egy BIOS flash USB kellett amivel újra életre kelt a gép

(#705) maxrad1580 válasza noterepair (#699) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

:C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#706) Zoli42a


Zoli42a
újonc

Helló!
Nekem lenne egy ASUS k52de laptopom. Elég hülye voltam, rossz verziószámú BIOS-t frissítettem.
(pedig már igen sokat csináltam) Frissítés után kikapcsolt a gép, ezután nem tudtam bekapcsolni.
Abszolút semmi, se bios, se kép, de még a bekapcsolásra sem reagált. Ezután áramtalanítottam, elpakoltam, szóval még nem próbáltam vele csinálni semmit sem. Menthető még ?
(ráadásul nemrég sikerült megjavítani a VGA-t, feleségem piszok erős hajszárítójával megsütöttem, ment is utána szépen, de most biztosan nem az a baja)
Előre is köszönöm válaszod !

(#707) noterepair válasza Zoli42a (#706) üzenetére


noterepair
tag

Menthető

(#708) Zoli42a válasza noterepair (#707) üzenetére


Zoli42a
újonc

Köszönöm nagyrabecsült válaszod !
Elárulod hogyan?
Nagyon szépen köszönöm!

(#709) noterepair válasza Zoli42a (#708) üzenetére


noterepair
tag

Eprom újra iràssal

(#710) Zoli42a válasza noterepair (#709) üzenetére


Zoli42a
újonc

Köszönöm szépen!
Amúgy véletlenül nincs meg valakinek az ASUS k52de laptophoz a bios file?
Kerestem neten, de eddig nem sok sikerrel jártam.
Asus oldalán csak az AFLASH2 van fent, firmware-t nem találtam ott sem.
(és ha valamilyen úton-módon meg is kaphatnám, az jó lenne)

(#711) sz.szabix


sz.szabix
csendes tag

Sziasztok! Frissítettem a biost a gyár oldaláról letöltött frissítéssel és elindul bejön a bios és hiába lépek ki belőle mindig az jönn be. Lenovo z50 75 lehet vele valamit csinálni?

(#712) lapitopis válasza sz.szabix (#711) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szia
Gondolom át kell állítani legacy ra, és menni fog.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#713) sz.szabix válasza lapitopis (#712) üzenetére


sz.szabix
csendes tag

Leírnád pontosabvan azt hogy kell?

(#714) lapitopis válasza sz.szabix (#713) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Kapcsold ki az uefi módot.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#715) sz.szabix válasza lapitopis (#714) üzenetére


sz.szabix
csendes tag

Köszönöm sikerült!! Örülök hogy vannak ilyen emberek :) :DD :C

(#716) lapitopis válasza sz.szabix (#715) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Nagyon szívesen. :)

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#717) maxrad1580 válasza sz.szabix (#715) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Feri bácsi még a nézésével meg a járásával is megjavítja a laptopokat. :K :K :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#718) noterepair válasza maxrad1580 (#717) üzenetére


noterepair
tag

Meeeeegmondtam,,,,,,,,,

(#719) maxrad1580 válasza noterepair (#718) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

:R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#720) sanyi.989


sanyi.989
újonc

Sziasztok!
Nekem egy ideapad 700-at sikerült ki csinálnom. A Lenovo honlapjáról leszedett “support” alkalmazást végig katingattam ami elkezdte frissíteni a Bios-t, sajnos azóta nem indul. Csak a boot menü-t látom és hiába választom ki a vinyot nem indul el. Próbáltam pendrive-rol Windows-t telepíteni, de enter után ugyan az a kép fogad... Mi a megoldás?

(#721) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok! Egy HP Pavilion DV5-1199eh notebookon frissítettem a bios-t windows alól! Kb a művelet felénél lefagyott a gép, de úgy, hogy csak a táp vezeték kihúzásával és az akksi kivételével tudtam kikapcsolni! Azóta hiába kapcsolom be, a led-ek világítanak, venti megy, winyó elindul de kép abszolút nincs! Van rá házilag megoldás, vagy csak szervíz?

(#722) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy el*****tem a BIOS-t? Párom Lenovo B560 gépét pucoltam ki és pasztáztam újra. Csináltam már ilyet, bár sajnos ezt a modelt nagyon le kell bontani egy ilyen művelethez. Letisztítottam a régi pasztát, letörölgetem alkoholos fültisztító pálcával a lapkát és a hőcső alját, majd új pasztát raktam fel. Kifújtam a ventilátort és a bordát is. Összeraktam, de nem indul. Felpörög a venti, majd leáll, aztán kis idő múlva ismét pörög és így megy amíg hosszan nyomva ki nem kapcsolom. Képet nem ad, nem is sípol. Újra szétszedtem, ellenőriztem mindent, újra össze, de semmi sem változott. Képernyő szalagkábelt is néztem, helyén van. Külső D-Sub csatin sem ad semmit.

Látnoki segítségetek kérném, hátha van valami jó ötlete valakinek. Ha így marad nem lesz vacsora... :(

Köszönöm!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#723) Sequadon válasza Sequadon (#722) üzenetére


Sequadon
tag

Megoldódott. Másik RAM slot-ba rakom a memóriát akkor működik. De hogy miért... :B

BÚÉK! :DD

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#724) IGreenViktor


IGreenViktor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Acer Aspire E1 571G típusú laptopom, modolt biost frissítettem rajta (Insyde 2.21).A frissítés sikerült (usb-ről).Beállítottam az advanced menüben néhány videókártyával kapcsolatos dolgot hogy a <PEG> másodlagos dedikált (nvidia gt 710m) videókártyát is használja,ez is rendben ment,bootoltam ssd-ről, a windows 8.1 egy kék halállal köszöntött. Utána semmi fekete képernyő, leszedtem a gyártó oldaláról az eredetit, az exéből kiszedtem az .fd -fájlt és irány a bios frissítés Fn+Esc kombinációval. Szóval próbálgattam egy párszor a pendrive nem villogott úgy mint az előbb.... semmi, újra és újra...
Mit javasoltok?Lehet menteni?

(#725) lapitopis válasza IGreenViktor (#724) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Vissza kell írni bele a gyárit.
Külső íróval.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#726) IGreenViktor válasza lapitopis (#725) üzenetére


IGreenViktor
csendes tag

Köszi, de ahhoz ki kell szedni a chippet?

(#727) lapitopis válasza IGreenViktor (#726) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Bizony ki kell szedni hozzá.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#728) lapitopis válasza Gábor 123 (#701) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Írni kell.

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#729) rexxtill


rexxtill
újonc

Sziasztok olyan helyzet állt elő hogy mintha kétszer töltené be a biost a asus rog gl753VE most 304-es bios van rajra és attol félek tönkre megy nem találtam ilyet valami ötlet ? elöre is köszönöm

RexX

(#730) noterepair válasza rexxtill (#729) üzenetére


noterepair
tag

Olyan nincs hogy kétszer tölti be a biost, ott valami màs érdekesség van

(#731) Dezso1987


Dezso1987
újonc

Sziasztok én egy Asus Rog Gl702vm-re telepítettem sztem fel rosszul a Biost mert a telepítés óta nem indul el a gépem csak a Bios újra és újra :(

(#732) noterepair válasza Dezso1987 (#731) üzenetére


noterepair
tag

Azt làtni kellene,nem biztos hogy nagy a baj ,szerintem

(#733) lapitopis válasza Dezso1987 (#731) üzenetére


lapitopis
csendes tag

Szia
Látom baj van az asusal, ha gondolod csörgess meg. Hátha tudok segíteni
Tibi 70 5217618

Kérdezz. Ha tudok segítek.

(#734) noterepair válasza lapitopis (#733) üzenetére


noterepair
tag

jó akkor majd téged hívogatunk koma. :C :C

(#735) Alexandra44


Alexandra44
újonc

Sziasztok! Egy Acer Aspire laptop esetében a bios átállításra került UEFI módra. Azóta nincs bios. A gép elindul, bejön az ACER felirat és nem lehet a biosba belépni. Megköszönöm a segítséget!

(#736) noterepair válasza Alexandra44 (#735) üzenetére


noterepair
tag

bekapcsoláskor nyomd az F2-öt ,

(#737) Alexandra44 válasza noterepair (#736) üzenetére


Alexandra44
újonc

Hiába nyomok bármit, nem reagál rá.
Sem F2, sem F12, F8, sem semmilyen billentyűzet gombra

(#738) noterepair válasza Alexandra44 (#737) üzenetére


noterepair
tag

Akkor tartsd lenyomva az fn gombot

(#739) Alexandra44 válasza noterepair (#738) üzenetére


Alexandra44
újonc

Sajna Fn lenyomásával sem történik semmi.

(#740) noterepair válasza Alexandra44 (#739) üzenetére


noterepair
tag

ment privi

(#741) Alexandra44 válasza noterepair (#740) üzenetére


Alexandra44
újonc

Köszi :)

(#742) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

Asztali sz.gép. Egy hibás bios milyen károkat tud okozni? Processzort tönkretudja tenni?

(#743) noterepair válasza simsoner (#742) üzenetére


noterepair
tag

Nem

(#744) simsoner válasza noterepair (#743) üzenetére


simsoner
tag

Ugyanis olyan történt, hogy vettem egy új lapot, amibe beletettem a processzorom, de nem indult el vele, ez után már a régi lapomba se ment, az alaplapot visszaküldtem az eladónak, aki szerint nem jó a bios, vagy nincs rajta.

(#745) noterepair válasza simsoner (#744) üzenetére


noterepair
tag

az a helyzet.,ha hibás lenne a procid, akkor sem törlödik le a bios,ha nem forrasztott bios ic van rajta,hanem foglalatos, akkor van olyan hogy nem érintkezik,ami pedig a procit illeti,alkohollal töröld le az alját ami a lappal érintkezik és ugy probáld.

(#746) simsoner válasza noterepair (#745) üzenetére


simsoner
tag

A kérdés az, hogy a lapon hibás lehetett e a VRM vagy bármi ami a proci halálát okozhatta? Természetesen letöröltem az alját a procinak mielőtt beszereltem.

(#747) noterepair válasza simsoner (#746) üzenetére


noterepair
tag

Igen, a vrm hiba ki tudja nyirni a procit

(#748) unorbert


unorbert
újonc

Halihó!

Lenovo g500s modellen sikerült Unlocked BIOS telepítés után kikapcsolni az alaplapi intel kacsit, azóta fekete képernyő, a proci és merevlemez felpörög. CMOS kikaptam egy órára semmi. Bármi ötlet, bill. kombó hardreset-re vagy USB-ről való újratelepítéshez? (megvan a telepített BIOS).

(#749) Varga Bálint


Varga Bálint
csendes tag

Hali!

HP 8440p BIOS frissítés nem sikerült, eddig tisztázatlan okokból.

Win + V és B nem működik, indításkor ventilátor nem megy, a LED-ek felvillannak, elalszanak, utána semmi, se kép, se hang. CMOS, akku, stb. próbálva.

Alaplap típusa:
KCL00 LA-4902P rev. 1.0

Jelszó nincs.

Mit lehet tenni és milyen költségekre számítsak, ha egyedül csak az alaplapot küldeném el? :F :O

Köszi!
Bálint

[ Szerkesztve ]

(#750) DeanRain79


DeanRain79
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg telefonról pötyögök!
A problemam az lenne,hogy tegnap este a laptopom(Asus Rog strix GL753VE ) hivatalos honlapjan minden uj drivert leszedtem es frissitettem. Utoljara hagytam a biost. (AS-306 a legfrissebb. Letoltottem de nem raktam pendrivre a fajlt es elinditottam a usb flasht.( En barom) Beleptem egybol a bios utility Ez modeba de kilepni es a windowst elinditani mar nem tudtam.Munkahelyen sikerult telefonrol letoltve a pendrivre atrakni a fajlt,hogy tudjak frissiteni. Itthom hazaerve vegul sikerult a frissites de eltunt a boot priority alol a HDD. Csak a windows boot manager es a pendrive latszik. (UEFI:take MS Colorline,Partition1) A HDD eltunt onnan. A storage alatt viszont ott van a HDD, a kulso merevlemezemmel egyutt ami be van dugva. Nem indul el a windows sehogy. Folyton csak a bios ugrik be. Advanced mode -> Boot fül alatt szurke a boot configuration es es boot option priorities. Nem lehet allitani. Boot option #1 alatt csak a pendrive latszik mas nem. Mi a fene lett a gepemmel. Betett neki a bios frissites? A flesh usb progi inditasa utan a biosban mar nem volt ott a hdd. Ugye csak ma este frissitettem fel..de nem valtozott semmi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.