Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3769) Tomcsa90


Tomcsa90
csendes tag

Sziasztok!

Aprócska segítségért fordulok hozzátok, nem vagyok szakmabeli, inkább csak user szinten bohóckodok. Próbálom kihozni a meglehetősen régi konfigomból a maximumot, amit tud. Ami van:
Alaplapként egy Gigabyte GA-970A-UD3 szolgál.
Ezen egy AMD FX6200 CPU ketyeg,
egy Sapphire HD7850OC kíséretében,
a többi nem releváns, mindjárt ki is derül, hogy miért.
Nos, ahogy fentebb is írtam, egy aprócska vérfrissítést kívántam eszközölni, így vettem egy ASUS RX570 videókártyát. Behelyeztem a gépbe, hú de f@sza, jaj de jó, lányos zavaromban gyorsan elő is kotortam az alaplap kiskönyvét és megnéztem, hogy mi is az a legynagyobb proci amit elvisel még az alaplap. Ez pedig az fx 8350. Ezt is sikerült szerezni, így hát kicseréltem ezt is. Viszont, azt vettem észre, hogy a bios meghülyült valamelyik hardvercserétől, szóval a legjobbnak láttam frissíteni a biost. Na, itt jön a baj. Nem tudom. Nem tudok belépni a biosba, win alól pedig a saját (gigabyte oldaláról letöltött) telepítője nem hajlandó dolgozni, mert a win10-et már nem ismeri. Olvastam egy Award Flasher nevű programról, ami szintén nem hajlandó eszközölni az update-et. Itt jött el az a pont, hogy mielőtt bármerre továbbindulnék, megkérdezlek Titeket, akik jártasabbak a témában, hogy mivel ajánlott folytatni? Reméltem, hogy megúszhatom újabb hardvercserék nélkül, de inkább rászánok egy délutánt, minthogy megfőzzem a biost és vegyek egy új gépet. Előre is köszönet a válaszokért, és bocsánat ha hosszasra sikeredett a story.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.