Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) DisRespect válasza Tamás9x (#14742) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Nekem is az első van. Valóban vállalható a képe. Ami nekem nagy szív fájdalom hogy kicsi a munkatér.

(#14752) netzoli


netzoli
tag

Ugyan nem USB-s, de én egy ilyet [link] használok és teljesen jó. A munkatávolsága is megfelelő. Vettem hozzá egy előtét lencsét és világítást, mert ezek nélkül nem volt az igazi.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#14753) Zoli986 válasza netzoli (#14752) üzenetére


Zoli986
tag

Gondolom ennek már nincs olyan baja mint az 5eFt-os usb-snek,hogy könnyű a talp és felbillen az egész :)

(#14754) tigrici


tigrici
aktív tag

Üdv.
Packard Bell Easynote F4081 ,hallom hogy a dvd olvasó megy de se kép se hang ledek világitanak,viszont a merevlemez egyáltalán nem indul.ramokat kivéve ugyan ez a helyzet ,dvd zakatol "ha lemez van bent"de egyáltalán nem sipol,olyan mintha else jutna odáig.érdemes ezzel foglalkozni?vagy inkább kuka?
előre is köszönettel.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14755) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Köszönöm igazából olcsón kéne megoldani, a talp az nem probléma... képben maszekoljak akkor inkább a Lifecam-al vagy annyit tud az 5000ft-os is? ha van valakinek moddolt feldobhatna egy nyers képet róla.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14756) netzoli válasza Zoli986 (#14753) üzenetére


netzoli
tag

Ez még anyagból van. A talp kb 15 kg.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#14757) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Fuji amilo l1310g. Mikor milyen kedv van, vagy add képet vagy nem, viszont világítani világít. Van valakinek ötlete mi lehet ez?

(#14758) Tamás9x válasza DisRespect (#14757) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem hibás a gép :Y
X200 szerintem.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14759) nahunn válasza tigrici (#14754) üzenetére


nahunn
tag

RS880 északi-híd döglött rajta jó eséllyel, egy új chippel sokáig jó lehet

(#14760) Router válasza Tamás9x (#14755) üzenetére


Router
őstag

[link] - Itt elég jól összehasonlítja a figura a kamerák tudását. Ez pedig a lifecames: [link]

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#14761) Gigabyga válasza netzoli (#14752) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Én is ilyet használok, teljesen megfelelő arra amire kell :)

(#14762) tigrici válasza nahunn (#14759) üzenetére


tigrici
aktív tag

és egy ilyen chip csere kb mennyiből jönne ki?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#14763) Reggie0 válasza f27 (#14748) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem tudom. Nekem az a bajom, hogy a bontott akku + saruja majdnem sikban van az akku szelevel, ezert a foglalat + sarkara egy felgombot kellett csinalni forrasztoonbol. Es innentol minden csak bosszusag volt. Szerintem inkabb egy ponthegesztot szerezzel be es fixen legyen bekotve minden cella.

(#14749) mobileman: Ha ugy nezzuk, akkor egy saru forrasztasa is makkforrasztas:D

[ Szerkesztve ]

(#14764) mobileman válasza Reggie0 (#14763) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ne nézzük úgy, nézzük úgy, hogy chipeket kell forrasztani, nem akkukat :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#14765) f27 válasza mobileman (#14764) üzenetére


f27
aktív tag

Van benne chip is meg BGA is meg fetek is.
Akku van a notiba is,es van burkolata is wazze :DDD

(#14766) gliga69 válasza f27 (#14765) üzenetére


gliga69
csendes tag

Felmerül bennem, minek a 18650 tarto ha olyan jok a bontott cellák? Netto 40 perc egy ponthegesztőt összeütni. Forrasztást meg inkább elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#14767) f27 válasza gliga69 (#14766) üzenetére


f27
aktív tag

Pont ez az hogy igy valogatom ki a jobb cellakat.
A fix akkut akarom csak fixre epiteni,mikor mar a legjobban ossze valogattam.
Ma mentem vele 25km tavot 50-60km/h tempoval .
Kivancsi vagyok menyit kajalt ki az akkubol.
Amugy ugy tunik hogy kicsit kezdi ossze szedni magat az akku,mert mar 650wh is kitudtam szedni belole.

(#14768) mylocky


mylocky
csendes tag

Jó estét Istenek!

Fogyóban van a flux készletem és az ebayről bevásároltam mindenféle fake fluxot, vagy libazsírt.. vagy ló...t, de egyikkel sem lehet úgy dolgozni mint a jól bevált 559-as-val. tme-n kívül van még más forrát, ahonnan be lehet szerezni a tuti cuccot?

(#14769) alienpapa válasza mylocky (#14768) üzenetére


alienpapa
senior tag

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy miért nem jó a TME?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#14770) mylocky válasza alienpapa (#14769) üzenetére


mylocky
csendes tag

Nem mondta senki, hogy nem jó, csak költséghatékonyabb megoldásokat keresek. Fél *fás, vagy bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#14771) netzoli válasza mylocky (#14770) üzenetére


netzoli
tag

Most komolyan, ~5.000 forintnál számít bármit is a fél áfa. Meg egyébként is egy tubus nagyon sokáig elég, így bőven megtérül :) Amúgy TME-nél elég sűrűn vannak 15-25%-os akciók vagy "ingyenes" kiszállítás. Ilyenkor érdemes bevásárolni.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#14772) mylocky válasza netzoli (#14771) üzenetére


mylocky
csendes tag

Az ilyeneket pl. nem tudtam. :) Igen Zoli számít, mert ha veszek mondjuk 5 tubust, akkor az egyik már szinte ingyen van. :)) :))

(#14773) toza


toza
senior tag

hello.. Branson EC -t ultra sonic cleanerhez hol tudok rendelni europaban!? koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#14774) netzoli válasza mylocky (#14772) üzenetére


netzoli
tag

Én erről azt gondolom, hogy vannak dolgok aminél nem számít és ez a flux pont ilyen, mert az a pár ezer forintos beruházás rövid idő alatt többszörösen megtérül. Más kérdés lenne, ha egy munka egy tubus, akkor már nem mindegy.

De minek veszel 5db-ot? Egy tubussal azért el vagy elég hosszú ideig. Vagy ennyire nagy üzemben tolod?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#14775) Tamás9x válasza netzoli (#14774) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én is most gondolkodom a tisztára váltáson leszedéshez jó a gagyi 500ft-os vagy 3000ft-os 100ml-es felpakoláshoz kell a jó, szvsz

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14776) mylocky válasza netzoli (#14774) üzenetére


mylocky
csendes tag

Nem tudok dolgozni a gagyi fluxal. :( Ezt a vastagon megkövesedd libazsírt is fél óráig sikáltam, mire neki tudtam állni leszedni a golyókat. :( (ricoclean, nicro, acetonmentes lemosó kotyvasz..)
Amúgy mindenhez fluxot használok lassan.. még párzáshoz is lassan, azért kell relatíve sok. 1 gépnél, 1 az asztalon, plusz jó ha van tartalék. Meg persze hozzám is jönnek, hogy "aggyámáegykisfluxot".

[ Szerkesztve ]

(#14777) RoboGuru


RoboGuru
tag

Adott egy Sony PCG-7171M laptop. Próbál bekapcsolodni de egyből le is áll és újra be. Annyit hallani hogy a vinyót indítaná de le is áll. Ha nagy nehezen el is indul akkor is 10-20 perc aida stressz teszt után lekapcsol. A hőfok rendben (kitisztítva, újra pasztázva) van 70 fokig megy fel csak terhelésnél. Találkozott már valaki hasonlóval?

www.rendszerguru.hu

(#14778) RoboGuru válasza RoboGuru (#14777) üzenetére


RoboGuru
tag

Annyi még hogy ez akku nélkül, most néztem ha bent az akku jobb a helyzet de akkor is csak másodikra indul el, és nem ad képet elsőre. Kezd gyanús lenni a töltő.

www.rendszerguru.hu

(#14779) Tamás9x válasza mylocky (#14776) üzenetére


Tamás9x
őstag

Féktisztítót próbáltad már? ez nagyon meg van szenesedve, tutkó flux?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14780) mylocky válasza Tamás9x (#14779) üzenetére


mylocky
csendes tag

Még nem, de felírom a listámra.
Nem szenes az.. olyan, mintha csontra ki lenne száradva valami... de az is lehet, hogy beragasztotta valamivel az elöző "szerviz"...

(#14781) Tamás9x válasza mylocky (#14780) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem nagyon úgy tűnik mintha gyanta lenne oldva és azt nyomtál volna alá.
bronzkefe? ultrahangos tisztító?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14782) Tamás9x válasza Tamás9x (#14781) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nyomták* bocs :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14783) mobileman válasza mylocky (#14776) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mit vacakolsz vele annyit, egy normális páka megfelelő heggyel, úgy letol mindent, hogy csak na..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#14784) mylocky válasza Tamás9x (#14781) üzenetére


mylocky
csendes tag

Megoldódott már, csak szemléltetés képpen, hogy hozzám már ilyen baráti állapotban jönnek megmentésre várva. :)

mobileman: Megvan még a fasza weller, amit Attistól újítottam szülinapomra. ;) Azóta is azzal tolom.

[ Szerkesztve ]

(#14785) Tamás9x válasza mylocky (#14784) üzenetére


Tamás9x
őstag

ami Szabolcsban folyik ez ahhoz képest semmi ;] Kalifa gyanta alányomva és sütő :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14786) mylocky válasza Tamás9x (#14785) üzenetére


mylocky
csendes tag

Jóaz. :) Ha azt nézed a gyártósoron is ez megy. :) 8 zónás kemencén végigebickél a 280fokba. :) :C

(#14787) kris54 válasza mylocky (#14768) üzenetére


kris54
újonc

Szia!
http://www.hqelektronika.hu/hu/product/ppe-flux_gel35

(#14788) Reggie0 válasza f27 (#14767) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, a hosszu allas sem tesz jot az akkunak, tornaztatni kell neha.

(#14789) Zoli986


Zoli986
tag

Ebay-en kívül stencil beszerzési lehetőséget tudtok mondani?
Nem akarok heteket várni és lehetőleg nem olyan pakkot szeretnék vásárolni aminek a fele soha az életben nem lesz előszedve,P4M266 és hasonló stencilekkel van tele.
Tehát olyan stencil csomag érdekelne amikkel 4-5 évre visszamenőleg videókártyákat és alaplapokat lehet golyózni.

(#14790) Benji77 válasza mylocky (#14770) üzenetére


Benji77
tag

Ha már a fluxon spórolsz az elég nagy baj.
Én tisztításra is Amtech 559 30ml-est használok.
Veszel 3db 30ml-est és elég fél évig.
Szagolja a büdös libazsírt akinek két anyja van :)

(#14791) mylocky válasza Benji77 (#14790) üzenetére


mylocky
csendes tag

Ez nem ilyesfajta spórolás.. :( Ha ugyan azt megkapod 1000Ft-al olcsóbban másik helyen, (és itt a hangsúly az UGYANAZ szón van) akkor te hol vennéd meg?
Amúgy már megrendeltem.. ha minden jól megy keddre már égethetem is a 30ml-t :P

Viszon.. Van csodálatos GENIUNE Amtech NC-559-ASM hologrammos gyári USA 100g fluxom picipénzért. :) Plusz még 2-2 10cc fecskendő, szintén a jólnevelt fajtából, ráadálsul UV álló ;] ;] ;]

(#14792) mylocky


mylocky
csendes tag

Viszont most egy kis help, Asus K55de schematic akad-e valakinek, vagy meg tudja-e nekem mondani, hogy milyen IC való közvetlenül a dc csati után? RT8206L?

(#14793) SgtSomeOne


SgtSomeOne
csendes tag

Sziasztok

Adott egy eMachines E527 notebook, Intel GMA 4500M grafikus chippel.
A gép elindul, a windows is, viszont amikor valami a grafikus gyorsítást használná (pl filmek, aero felület) újraindul, vagy szétesik a kép.

Ilyesmi:
http://cdn.overclock.net/c/c1/350x700px-LL-c1353c76_1815010864LL.jpeg

A chip nincs lesarkazva, semmi sérülés, takarítás, pasztázás megvolt, eredmény ugyan az.

* Lehet ez memória hiba? (nem tudtam kicserélni, mobile ddr3 ram hiánya miatt)
* Esetleg BGA hiba, és halott a chip?

ELADÓ LG G Flex 2 H955 16/2Gb | HARDVERAPRÓ - Itt megtalálod amit keresel! :-)

(#14794) mylocky válasza SgtSomeOne (#14793) üzenetére


mylocky
csendes tag

Attól mert újrapasztázod, még nem fog megjavulni egy esetlegesen elöregedett contact.. Egy jóféle reflow megoldja a problémád és a gap-pad (szürke, vagy kék szilikon hővezető párna) helyett használj jobb hővezető anyagot (pl. vastag rézlap). Ha akkor is szétesik, akkor csipet-csapat-csere.

(#14795) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok!

Valakinek nincs SMB349 ic je ? Akksi töltő, tabletekben telefonokban fellelhető. Esetleg rossz lg g2 lap ?

(#14796) SgtSomeOne válasza mylocky (#14794) üzenetére


SgtSomeOne
csendes tag

Már a gap pad csere is megvolt, igaz aluminiun lemezre, nem rézre, azt is írtam hogy takarítottam is, a heatpipe bordáján egybefüggő por volt belülről, a paszta is száraz volt, mivel nem segített tehát nem túlmelegedés, ezért írtam ide, sokat segítettél!

ELADÓ LG G Flex 2 H955 16/2Gb | HARDVERAPRÓ - Itt megtalálod amit keresel! :-)

(#14797) KillHates válasza SgtSomeOne (#14793) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért sütögetés előtt kipróbálnék egy ram cserét... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14799) mylocky válasza Hunter2 (#14798) üzenetére


mylocky
csendes tag

MX25L1005MC Ilyen esetleg jó lehet neked?

(#14800) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát ma nem sz@rtuk össze magunkat a gyönyörtől mikor kinyitottuk a megrendelt gép dobozát:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.