Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:22:04

LOGOUT.hu

Battlefield V

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) prokxy válasza FollowTheORI (#17347) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem bent van mindig 4 és nincs akadozás már, dx12 a FF ON.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#17352) D1L1ZS válasza FollowTheORI (#17349) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Értem, ezt megfigyeltem én is.

De nekem az a gondom, hogy DX12 alatt az esetek nagy részében "server disconnected" hibával kidob a szerverről. Valamikor közvetlenül pálya betöltése után, valamikor 5-10 perc elteltével. Baromi idegesítő!

DX11 alatt ilyet nem tapasztaltam, egy kört sikerült letolni, viszont a teljesítménnyel viszont gondok vannak...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17353) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

DX11 vs DX12

DX11 :
Average framerate : 91.0 FPS
Minimum framerate : 58.3 FPS
Maximum framerate : 131.3 FPS
1% low framerate : 60.6 FPS

DX12:
Average framerate : 142.1 FPS
Minimum framerate : 77.3 FPS
Maximum framerate : 163.0 FPS
1% low framerate : 70.8 FPS

ugyanaz map/beállítások , MSI AB bench.

Asszem maradok a DX12-nél! :DDD
Csak kipróbáltam mert annyian mondjátok hogy dx11 alatt jobb a game...

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17354) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Baráti ez a patch öcsém... 3 patchel korábban minden jó volt, 2 patchel korábban folyamatosan kivágott és server disconnect, 1 patchel korábban minden jó lett megint, mostani patchel megint kidobál és akkorákat akad 5 percenként, hogy fizikai fájdalommal jár. :W Húzza le magát a DICE...

(#17355) zzola válasza ForRedGlory (#17354) üzenetére


zzola
félisten

Én még nem mertem menni 1 kört sem a patch óta...na majd ma este. Ha akad, akkor megyek BF1.

(#17356) ForRedGlory válasza zzola (#17355) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Majdcsak jó lesz. :)

BF1-re én is lehet visszanézek.

(#17357) Astroboy válasza prokxy (#17351) üzenetére


Astroboy
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#17358) Astroboy válasza prokxy (#17351) üzenetére


Astroboy
őstag

Nálam már csak akkor, ha olyan részen járok ahol még soha, szóval lehet valami abban amit Ori mond.
Lehet ettől a sok peccstől van, egy vírusirtóra nem jön annyi frissítés mint erre.

Ha minden stimmel minek idegeskedsz? ;] :P

(#17359) prokxy válasza ForRedGlory (#17356) üzenetére


prokxy
veterán

Szar a VGA-d, add el nekem, ahogy a régit is! :D
Tegnap is toltam, nem akad, próbáltad DX12-ben?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#17360) ForRedGlory válasza prokxy (#17359) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jelenleg nem tudok gyorsabbat venni, szóval marad. :D Majd ha jól leharcoltam, akkor beszélhetünk róla :P

Amúgy ja, DX12-ben próbáltam, lehet visszateszem DX11-re, mert ott nem volt gondja régebben sem.

(#17361) prokxy válasza ForRedGlory (#17360) üzenetére


prokxy
veterán

Majd jön a 2080S Ti, azt majd megveszem azt a leharcolt VGA-d! :D
Jaja, másik DX jó 5let.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#17362) FollowTheORI válasza ForRedGlory (#17360) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Azért az vicces lenne, ha pont a legerősebb kártyán vérezne el a DX12 NV oldalon. :D

Ez már inkább user error. :P ;]

(Vagy egy AMD Ryzen kell alá... :DDD dobd ki azt a f*s 9700K-t, nem BF-re való 2080Ti-vel. ;] )

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17363) Dtomka válasza Lendova (#17344) üzenetére


Dtomka
veterán

& (#17346) dkess & (#17348) FollowTheORI & (#17350) propetya85
Köszönöm szépen a válaszokat! :R Sorry, az értetlenkedésért ez az első ilyen monitorom.

Engedélyeztem a G-syncet:

Viszont nincs a listában. Akkor ki -re tegyem? :B

Játékon belül így állítottam be:

Annyit mondok, wow. Sokkal de sokkal folyamatosabb a kép. Viszont néha megakad a játék elég rendesen. A pecs vagy nálam nem koser vmi?

[ Szerkesztve ]

(#17364) prokxy válasza Dtomka (#17363) üzenetére


prokxy
veterán

Gyors-on volt nekem mikor gsync-es moncsim volt és úgy hibátlanul ment minden.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#17365) Dtomka válasza prokxy (#17364) üzenetére


Dtomka
veterán

OK, kiválasztottam. Korábban én is azt használtam, de azt hittem, hogy g-sync esetében vagy ki vagy listában megjelenik.
Köszi a választ!

(#17366) FollowTheORI


FollowTheORI
Topikgazda

Szerintem "ki"-re rakd és a játékon belül is vedd ki a sync és egyéb limiteket az advanced alatt.

Elvileg ha Afterburner/RT-be limitálod az a legjobb... addig meg a játékon belül kell.

Meg szerintem a windowed mód se lesz jó, fullscreen kell... hisz az NV cp-ben is azt engedélyezted.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17367) Dtomka válasza FollowTheORI (#17366) üzenetére


Dtomka
veterán

OK, köszi :)
User.cfg fájlt használok, 120. De kipróbálom afterburnerrel korlátozni.
Amikor a képet csináltam akkor nyomtam egy alt+enter-t, hogy tudjak képernyőképet készíteni. Fullscreen -en van.

(#17368) bul07


bul07
nagyúr

Nálam az tolja ki a biztosítékot most hogy jól elbaszták a repülők páncélosok behívását vagy hogy fogalmazzak
Tehát az a gond hogy nem jegyzi meg hogy mivel mentem két nappal előtte hanem mindig az első van beállítva
Repülő esetén a vadászgép

Bőszen kattingatok hogy enyém legyen a gép, erre vadászgépbe éledek, és szidom az anyját aki így elcseszte megint

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17369) dkess válasza Dtomka (#17367) üzenetére


dkess
őstag

Nem lesz ez így jó. A driver -ben a Gsync -et csak a teljes képernyős (fullscreen) módra engedélyezted - míg a játékon belül azt állítottad, hogy maga a játék ablakban (windowed) fusson. Ekkor nem lesz aktív a Gsync ...

Függőleges szinkronizálás (Vsync) beállítása:

- driver -ben: "3D alkalmazásbeállítás használata" ,
- játékban (ez lesz ugye maga a "3D alkalmazás" jelen esetben): másik fülön VSYNC - 'OFF' .

user.cfg - OK. Immáron beállíthatsz max fps -nek a 120 helyett (ezt menüben is lehet - csak e miatt pl. user.cfg nem is kellene) pl. 130 -at vagy a korábban ajánlott 138 -at.

Szerk.: képernyőmentés BfV -ben teljes képernyős módban: Shift+F1 . A felhasználó 'Videók/Battlefield V' könyvtárába menti.

[ Szerkesztve ]

(#17370) Locutus


Locutus
veterán

Most tekintsünk el attól, hogy még mindig milyen csodimodi screenshotokat lehet HDR-ben lőni... de az mi, hogy arrason meg hamadán is szinte stabilan tartja a 120FPS-t nyílt terepen? FHD ultra.
Eddig ez nagyon nem így volt... minimum 10, de méginkább 20%-os javulás...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17372) zzola


zzola
félisten

Mondom megyek 1 kört!
Kb. 3 perc múlva ki is dobott, de fullra.

DICE én így szeretlek!

Hogy sz@rnának sünt!

(#17373) Locutus válasza zzola (#17372) üzenetére


Locutus
veterán

Én 7 mapot végigtoltam ma, és egyszer se dobott ki.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17374) zzola válasza Locutus (#17373) üzenetére


zzola
félisten

Engem a patch előtt nem dobott ki 1x sem...

(#17375) Pro!Petya válasza zzola (#17374) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ugyanez!
Patch óta random ahogy érzi... :W

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#17376) Solesz84


Solesz84
aktív tag

En ma egy TDM-et nyomtam le de 1x sem dobott ki es mintha jobban futna, bar engem ezelott sem dobott ki 1x sem vis nem emlekazem ra. DX12-ben jatszom HDR-ben.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#17377) dkess


dkess
őstag

A mai napi bug rovatunkba ... Nem tudom volt-e már.

Nos - Devastation Conquest német oldal. A squad -al útban 'B' pont felé foglalás céljából. Egyszer csak megjelenik, hogy az egyikük haldoklik (a zöld kör - ez falakon át is látszik). Rohanok a fal túloldalára a tetthelyre, találkozok egy angol egyenruhás fószerrel. Rálövök, de nem hal. Ő nem lő rám. A csapattársak sem. Lányos zavaromban rápróbálok egy élesztésre - az természetesen nem működik. A csapattárs a lába között a haldokló jellel - valamint az ellenfél egyenruhájában (ha jól látom) rohangászik fel-alá ...

Az alábbi képernyőkép egy kicsivel később immáron 'B' -n belül:

[ Szerkesztve ]

(#17378) Dtomka válasza dkess (#17369) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

(#17379) dkess válasza Dtomka (#17378) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen!

Jut eszembe a képernyőmentés BfV -n belül nem a Shift+F1, hanem az Alt+F1 lesz csak sajnos amikor észrevettem a hibát már nem lehetett szerkeszteni a hozzászólást.

(#17380) BullKoxa válasza dkess (#17369) üzenetére


BullKoxa
őstag

Koszi ez nekem is hasznos tanács. Majd jővő héten csapathatjuk este. :DD . Ha nem lenne gond elküldenéd ezt nekem pü-ben . Csak vasárnap este érkezem haza, hogy tuti ne felejtsem ezt el beállítani.

Nem is értem ez a Prohardver mért nem csinál már egy értelmes G-Sync beállítást, cikket , mert szinte mindenki mást mond a beállításáról.

Nekem a legújabb Béta driver van fent , régebbivel kidobált random , Dx12 vel pedig nem is indult el a játék , csak a friss Beta-l.

[ Szerkesztve ]

(#17381) zzola válasza BullKoxa (#17380) üzenetére


zzola
félisten

Csináld meg a cikket és lesz...

(#17382) BullKoxa válasza zzola (#17381) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én csak játszom , nem vagyok szaki. Szerencsére itt is sokan segítenek nekem,de mások is szoktak . 1 éve használok G-Sync-t, de ha kérdezek valakit erről mindig mást és mást mondanak.

FollowTheORI : De nem hiszem el nincs egy tuti beállítás rá, vagy ez a zöld Nv csinálhatna ha már az ő fejlesztésük, de ez tuti nem lesz. Így én még a Ph-ban bízom, én kis naív.

[ Szerkesztve ]

(#17383) FollowTheORI válasza BullKoxa (#17382) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Mert több út is hasonló eredményre vezet, még ha nem is pont ugyanarra. :)
Meg kinek mi vált be, vagy észre sem veszi a különbséget... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17384) zzola


zzola
félisten

ELég ratyi lett ez a patch.
Én akármit állítok, random módon akadozik a játék, fps droppokkal.
Lehet ez low vagy ultra beállítás is...
Nem igaz, hogy ennél még van lejjebb?

:W

(#17385) FollowTheORI válasza zzola (#17384) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Mindig van lejjebb... ;]

Én már mondtam mit érdemes beállítani, onnantól csak játszani kell és türelem.

Valószínűleg egyébként DX11 alatt is ugyanúgy számol shader cache-t...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17386) zzola válasza FollowTheORI (#17385) üzenetére


zzola
félisten

Átnyomtam DX12-re, meglátjuk.

A BF1 úgy fut, mint egy álom, de ez...

(#17387) BerserkGuts válasza zzola (#17386) üzenetére


BerserkGuts
őstag

jah mindig más és más minden peccs után most inkább nem húzom szarrá a ryzent mert már mindegy így is van lagg meg úgyis sajnos de dx12-re én is ránézek hátha.

Szerintem szerver függő is részben mert eltérő játékmenetek vannak pl:sokan vagyunk van miből válogatni a firestrikeban is akkor nem olyan vészes a laggolás de amikor kiürül és kitudja milyen távolról vagyunk már összedobálva mert nincs játékos akkor jobban laggol.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#17389) dkess válasza BullKoxa (#17380) üzenetére


dkess
őstag

pü ment.

(#17390) lofagi válasza Sayiid919 (#17388) üzenetére


lofagi
Topikgazda

Nem, az a durva,hogy alpha/betaban volt a legjobb helyzetben a játék, a hibák ellenére.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#17391) lofagi


lofagi
Topikgazda

I know it's very frustrating and I can't blame anyone for being angry, upset, negative - that's 100% understandable. On behalf of u/PartWelsh and the team, I offer my sincere and humble apologies for the frustration this has caused and the impact this has put on playing Battlefield V.

Jeff

Azért ez remélem jelent valamit, legalább ők is tisztában vannak azzal,hogy már mennyire elegünk van a hibákból. Remélhetőleg valamit gyorsan csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#17392) Locutus válasza lofagi (#17391) üzenetére


Locutus
veterán

Dehogy, le se szarják, hisz nem múlik pénzük rajta. Csak jackfrags, a fő siránkozó akire hallgatnak pont posztolt egy ilyen videót a héten, hogy neki most milyen szar bf rajongónak lenni, mert mennyire frustrating az egész...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17393) D1L1ZS válasza BerserkGuts (#17339) üzenetére


D1L1ZS
őstag

[link]Csináltam képet 64 fős conquest

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17394) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#17393) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Tudom az Fjell nem a legintenzívebb pálya grafikailag, ezért megvártam a következőt. Rotterdamon már voltak nagyobb kilengések bár meglepően a CPU lett tüskésebb.

De amit korábban itt is írtunk páran, hogy ha egy adott pályarészen voltál már utána nincs drop.

Érdekes módon most le tudtam tolni két kört is server disconnected nélkül...ki érti ezt?

DX12
1080p
vsync on
Minden high, kivéve postprocess medium, TAA low

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17395) prokxy válasza D1L1ZS (#17394) üzenetére


prokxy
veterán

Nem igazán értem, de anno mikor én kezdtem a multit és bárkit kérdeztem, akkor vsync off volt az első, amit be kellett állítani, ez volt az alap, erre nagyon sokszor olvasom itt, hogy ON.
Sztem off-old, ha multizol.

Meg TAA HIGH + UNDERGROWTH LOW. ;)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#17396) D1L1ZS válasza prokxy (#17395) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Nálam vsync-el simábban fut, na meg ott van a screen tearing is, ha offolom...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#17397) BerserkGuts válasza D1L1ZS (#17393) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Faja nem látom lenne probléma xD sík egyenes
bár sok ember nincs a környéken meg akció de az alap tök jól néz ki

tearing az olyan hogy ha nem nézed akkor nincs is xD
rákoncentrálok pl ház éleire akkor idegesít

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#17398) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Cseszegettem kicsit(hát vagy dice megjavult xD ) az OC-n most egész jó 60+fps, 1% low: 48 0.1% low: 25 nincsenek laggok :DDD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#17400) deadwing válasza Sayiid919 (#17399) üzenetére


deadwing
addikt

1080 Ti-vel én nem érzem... pedig anno én voltam a legnagyobb vsync ellenes, de valami megváltozott...
Mondjuk megint nem használom, csak a limitálást. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.