Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:22:04

LOGOUT.hu

Battlefield V

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) kisza25 válasza AsakuraDave (#19983) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van olyan tank amihez elég, van amelyiknek több kell, vannak kicsi gyengébb páncélzatú tankok, vannak közepesek és vannak nehéz páncélzatúak, az sem mindegy hogyan találod el, mert gellert kap alig sebez a piat,
a játékról fingod sincsen, de szidod, ez nem szimulátor
amúgy a játékban nincs is c4, csak dinamit van

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20002) kisza25 válasza bul07 (#19999) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt ne felejtsd el hozzátenni, hogy kellett egy év mire rendesen játszható lett. Főleg olyan dolgokkal volt gond, amikor leromboltad a felhőkarcolót és az egész szerver kifagyott, a hajó a felhőkarcoló mögé, vagy rá született le, egyszerre haltunk a tűzpárbajokban folyamatosan, mindenhova beragadtak a járművek, random felrobbantak....
folyamatos bugok és fagyások, de egy idő után nagyon frankóra kalapálták ez igaz

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20003) bul07 válasza kisza25 (#20002) üzenetére


bul07
nagyúr

Biztos voltak hibák, bár ahogy én emlékszek orbitális nagyok csak az első pár hónapba

De azok részek akkor is sokkal jobb játékélményt adtak
Mert voltak gyalogos pályák(Metro, stb), és voltak rendes járműves pályák is, meg voltak vegyes is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20004) prokxy válasza Laraxior (#20000) üzenetére


prokxy
veterán

Grat a 20e-hez! :D Amúgy nem igazán ismerős utóbbi fél évből bármilyen BF V exe hiba...meg itt sem megy a hiszti miatta emlékeim szerint.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#20005) zzola válasza prokxy (#20004) üzenetére


zzola
félisten

+1! .exe hibával BFV esetében még nem találkoztam...

(#20006) Lendova válasza AsakuraDave (#19994) üzenetére


Lendova
őstag

A tankok jóval lassabbak, lassabban gyorsulnak, a löveg tornyoknak van maximális forgási ideje és több a gyenge pont rajtuk. Cserébe vannak masszívabbak.
Mellesleg a balance rosszabb volt a korábbi részekben, de mindenben. BF3-ban talán a legalja.
Az, hogy egyedül vagy assault, az kellemetlen, de nem a játék hibája.
A recoil hasonlóan random, mint a korábbi részekben, a fegyverek nem pontatlanabbak. Meg jó tré is lenne a gunplay, ha a valóságra akarna jobban hasonlítani. Szóval igen, lőttem fegyverekkel, full auto-ban is.

Őszintén azt is nehéz elhinni, hogy te többet játszottál korábbi részekkel, csak hogy a jéghegy csúcsát karcolgassuk és ne többet.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#20007) smokiii1 válasza AsakuraDave (#19969) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Kampánnyal én nem játszom, ellenben multi az utolsó előtti patch óta nálam is változott teljesitmény szempontjából. Mikor kijött az a patch utána laggolt. Na mondom megvárom a következőt. Patch telepit, még mindig laggol. Aztán rájöttem hogy valami gebasz van a dx12 móddal. Előtte abban játszottam, ultra-medium vegyes beállitásokkal, hibátlan fps értékekkel, most meg dx11 kellett neki hogy megszűnjenek a lagok. Igaz most is ultrán játszok csak épp dinamikus felbontással hogy ne droppoljon folyamatosan.

(#20008) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Más is szenved RX 5700/5700 XT kártyával DX12-ben? Hibaüzenet nélkül kidobál. DX11-ben nincs ilyen gond, de DX12 alatt smoothabbnak érzem az egészet. Megnéztem az event logot, kifogy a lapozófájlból. Ok, automatára állítottam, működött is vagy 5-6 meccs erejéig, de most megint elkezdte csinálni...

(#20009) mester1102


mester1102
tag

Sziasztok lehet nem témába illik de a 2006-2013 évek között rengeteget játszottam de mostanság egyre kevésbé az újdonság hiánya végett.

Azt akarom csak írni hogy elővettem 2007-ből a Crysist és észrevettem egy nem új jelenséget.

Azt hogy amikor játszok akkor a kezem szinte gyorsabb mint az egér válaszadás szóval szinte a játék csak próbál utolérni annyira gyors vagyok...-de anno a Crysist 3-ban is észrevettem annak idején-szóval szinte csak kínlódik hogy utolérhessen. Sok bugot beakadást és tesztfázisból benne maradt bugot veszek észre sok FPS-ben, nem tudom, hogy ez periféria elvultság vagy valódi bug, de rengeteg van. Persze egyre ritkább ahogy telnek az évek mivel vannak biztos módszerek hogy pl. 2030-ban ne ott tartsunk, hogy a játék lesz maga a korlát. Biztos nem újdonság főleg aki onlineozik egy címmel mondjuk 40+ órát...

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#20010) mester1102


mester1102
tag

Hozzátenném még azt is, hogy van olyan jelenség amikor a célzás és célzás elhagyása sem működik és ami s fontos másodpercek alatt múlna az elveszlik, mert beragad.

Nem akarok itt semmit sem kezdeményezni, de ez szerintem zsákbamacska.
Aki PC-s táborba sokat költ meccsek miatt és ilyet tapasztal az nem ritkán lehet frusztrált és ez nincs biztosítva. Ebben a szempontban kókler és kóklerebb lefejleszett játékok vannak...és mellette a kivételek.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#20011) mester1102


mester1102
tag

Kipróbáltam a Ghost Recon: Future Soldierben is, de ott nincs ilyen probléma, majd leellenőrzöm valamikor, egyszer harc közben egy erőforrásigényebb pillanatban is.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#20012) guftabi96 válasza Fitzgerald (#20008) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem 1060-nal jon elo ez a hiba bizonyos idokozonkent, DX11-ben.
Nekem meg a naploban simcs semmi.

#KeepFightingMichael

(#20013) Hopkins95


Hopkins95
addikt

This is what Battlefield 5 could have been - concept art by Jasoa Scholefield

Na azt hiszem ha a játék ilyen formára készül és ilyen marketinggel jelenik meg, akkor azonnal lefostam volna a bokám! :Y

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20014) Fitzgerald válasza guftabi96 (#20012) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Minden kategóriát megnézel a logban, sehol semmi? Amúgy valamilyen csodálatos módon most DX11-ben is ugyanolyan smooth, mint DX12-ben (egy darabig, lásd lejjebb).

Amúgy meg olvastam valahol, hogy szar a TAA implementáció a játékban, és a TAA Low + resolution scale feltolása megszüntetheti a mikrolagot. Ezt is kipróbáltam. Tényleg működik ideig-óráig a dolog, de aztán újra megjelenik a mikrolag egy idő után. Az az érdekes, hogy csak 1440p-ben. 1080p monitoromon is megnéztem, soha olyan smooth nem volt még a játék.
Csak hát 3 év után nem fogok visszamenni 1080p-re nyilván.

(#20015) Termin8


Termin8
tag

A ‘TAA’ teljesen kikapcsolható, persze csak egy ‘user.cfg’ config file segítségével.

A Bf5 telepítési könyvtárába kell egy sima szöveges dokumentum, annak a kiterjesztését megváltoztatni “ .cfg “ -re, majd a dokumentum nevét “user”-re módosítani. (Leírtam, hátha akad olyan aki nem tudja mi merre hány méter...)

A dokumentumba ezt a sort kell bemásolni:

WorldRender.LightTileCsPathEnable 0

(vannak egyéb parancsok is amik segíthetnek, de ez az a parancs ami kikapcsolja a TAA-t)

Ezt követően a játékban a ‘Motion Blur’ beállítást 1%-ra kell rakni.
Ha ezek a lépések megvannak, akkor innentől nem lesz elmosódás a játékban, mivel ez teljesen kikapcsolja a TAA-t, ami alapjáraton okozza ezt az egészet.

Fontos tudni!!!! hogy ezzel a cuccal a játék bizonyos részen mások lesznek a fényviszonyok, például Metron és Aerodromeon a hangárban. Plusz olykor vibrálhat a kép Firestormon a fás részeken.

Forrás: Jika (Francia bf3 pro player)
https://twitter.com/jikasensei/status/1038736437133422592?s=21

(#20016) Hopkins95 válasza Termin8 (#20015) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, ezt ki is fogom próbálni. :R TAA kikapcs, Radeon Image Sharpening ON és jó lesz. Lehet teszek felösszehasonlító képet is majd róla.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20017) Dr V válasza Termin8 (#20015) üzenetére


Dr V
őstag

És milyen egyéb parancsok vannak még? Mármint a grafikai beállításokon kívül.

(#20018) Dtomka válasza Termin8 (#20015) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönjünk a részletes leírást! :R

(#20019) Termin8 válasza Termin8 (#20015) üzenetére


Termin8
tag

Az lemaradt, hogy a fentebbi TAA fix DX12-vel NEM működik. Csak DX11-es megoldás. DX12-vel a játék nem indul el így.

@Dr V : ezek a parancsok vannak még, amiket használnak az emberek, fps növelés céljából:

PostProcess.DofMethod 0
PostProcess.DynamicAOEnable 0
PostProcess.DynamicAOMethod 0
WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0
WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0
WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 1
WorldRender.LightTileCsPathEnable 0
WorldRender.PlanarReflectionEnable 0
WorldRender.EmitterSunTransmittanceMapEnable 0
WorldRender.EmitterSunTransmittanceMapResolution 0
WorldRender.FilmicEffectsEnable 0
RenderDevice.RenderAheadLimit 2
RenderDevice.StereoConvergenceScale 0
RenderDevice.StereoSeparationScale 0
RenderDevice.StereoSoldierZoomConvergenceScale 0

[ Szerkesztve ]

(#20020) Fitzgerald válasza Hopkins95 (#20016) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Radeon Image sharpening csak DX12-ben működik (egyelőre).

(#20021) Locutus válasza Termin8 (#20015) üzenetére


Locutus
veterán

Pontosítanék: Ordenáré fos lesz tőle a grafika, villogó, matt textúrák mindenütt, vibrál az egész felülnézet az eső/hóeséstől, konkrétan használhatatlan. Nem is érdemes az opcióval bajlódni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20022) bozont válasza Fitzgerald (#20020) üzenetére


bozont
veterán

Én mondjuk nem vettem észre nagy különbséget vele, igaz natív felbontásban próbáltam csak.
Viszont driverben érdemes a textúra szűrést magasra állítani, az sokat dobott az élességen.

Gondolom nV-nél is van ilyen beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#20023) Termin8 válasza Locutus (#20021) üzenetére


Termin8
tag

Valamit valamiért. Az összes jelenlegi külföldi pro használja. Valakinek majd csak segít. Esetleg csak tesztelni milyen a játék TAA nélkül.
Persze ha valakit nagyon zavar a grafika degradálódása, annak tényleg nem érdemes kipróbálni.

(#20024) Dtomka válasza Termin8 (#20019) üzenetére


Dtomka
veterán

Kipróbáltam, de a térkép remeg, ez nekem így nagyon nem tetszik.

(#20022) bozont
Igen van, szerintem ez az:

Tényleg jobbnak\élesebbnek látom :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#20025) Locutus válasza Termin8 (#20023) üzenetére


Locutus
veterán

Igazából csak gratulálni tudok annak, aki hajlandó így játszani :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20026) Aventador91 válasza Termin8 (#20023) üzenetére


Aventador91
őstag

én próbáltam már. tényleg egy fos.

(#20027) Hopkins95 válasza Fitzgerald (#20020) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igazad van, el is felejtettem, hát akkor ez így felejtős lesz nálam. Nincs az a pénz, hogy én DX 11-re váltsak, nálam AMD alatt szinte felezi az FPS-t. :N

(#20022) bozont Köszi, ezt viszont akkor be fogom rajta állítani! :R

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20028) Dtomka


Dtomka
veterán

[link] Pacific storm

(#20029) prokxy válasza Dtomka (#20028) üzenetére


prokxy
veterán

Ez op. underground, nem pacific :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#20030) zzola


zzola
félisten

Szépen eltűntek a dedikált Metro szerverek! Este a keresőben 3 találat volt....nyilván dedikált szerver már nincsen. :((
Pedig milyen jól lehet darálni, tiszta Locker.

(#20031) Leon77 válasza zzola (#20030) üzenetére


Leon77
őstag

Most rengeteg Rush metro szerver van, este játszottam, mindig volt vagy 20-30 szerver, jó része rush, néhány cq 3 órát toltam metro only shotgunnal (hogy az milyen op :D)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20032) zzola válasza Leon77 (#20031) üzenetére


zzola
félisten

Én CQ-t néztem-szerintem. Jah, az egyik shotit arannyá változtattam 1 nap alatt...

:DDD ;]
Slug-gal igazán OP!

[ Szerkesztve ]

(#20033) Dr V válasza zzola (#20030) üzenetére


Dr V
őstag

Nem tudom,h milyen módban akarsz metrózni (jeggyel vagy anélkül), de ha a metró előtti pályára keresel a szerverkeresőben akkor nagy eséllyel fogsz tudni metrózni.

(#20034) zzola válasza Dr V (#20033) üzenetére


zzola
félisten

AZ melyik pálya? Nem tudom, hogy mi a sorrend... :B

[ Szerkesztve ]

(#20035) Dr V válasza zzola (#20034) üzenetére


Dr V
őstag

Meccs közben a szerver infóra nézz rá, az mutatja a pályák sorrendjét.

(#20036) prokxy válasza zzola (#20032) üzenetére


prokxy
veterán

Hogy spec-elted ki a 12G-t? Full jobbos?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#20037) zzola válasza prokxy (#20036) üzenetére


zzola
félisten

Fejből nem tudom. Slug van rajta, az biztos. De este meg tudom mondani...
Gyakorlatilag 1 lövés 1 ember. Még csak fejes sem kell.

BF3-ban is kibszott OP volt a 870MCS meg a SPAS slug-gal...

[ Szerkesztve ]

(#20038) prokxy válasza zzola (#20037) üzenetére


prokxy
veterán

:R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#20039) Leon77 válasza zzola (#20037) üzenetére


Leon77
őstag

És olyan 30 méterről is le lehet puffantani az ellent, ha eléggé pontos vagy. Mikor engem lőttek le kételkedem, de tényleg

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20040) Locutus válasza zzola (#20034) üzenetére


Locutus
veterán

Arras->Marita->Metro

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20041) zzola válasza Locutus (#20040) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#20042) zzola válasza Leon77 (#20039) üzenetére


zzola
félisten

Vettem észre! Egyik másik hihetetlen pro, épp csalónak hinném, de nem az-sajnos...

(#20043) Astroboy


Astroboy
őstag

Ha egy év alatt nem sikerült, már ne is javítsák ezt a halál-jóga bugot:

(#20044) Locutus válasza zzola (#20037) üzenetére


Locutus
veterán

Én is felhúztam a 12g-t metron, de hiába csináltam 40-60 killeket előtte, amikor ráraktam a slugot, kb kitéptem a hajam... csak a pontos telitalálat, és az is 68-akat sebez... áh, kell a francnak. Alig 20 killeket értem el, mire végre resetelni tudtam, és átállítani. A bal oldali perkek sokkal jobbak. Közelre slug nélkül is halálos egy lövés, messzire meg inkább lövök kettőt hármat nagyjából rá, mint a sluggal halálpontosat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20045) Dtomka válasza Locutus (#20044) üzenetére


Dtomka
veterán

Én a 1897 tel nyomom, közelről ez is 1 lövés 1 kill :)
Titeket nem dobál ki a játék connection lost hibaüzenettel? Lehet csak nálam van gond...

(#20046) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Elég beteg ez az új outflit :D

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#20047) zzola válasza IntelKiller7 (#20046) üzenetére


zzola
félisten

Ja, durva! ;]

(#20048) kisza25 válasza IntelKiller7 (#20046) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezeket hogyan lehet megszerezni? :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20049) EczkE válasza Locutus (#20044) üzenetére


EczkE
addikt

En is probaltam a slugot metron de egy kor utam visszavaltottam.

Asszem mindenféleképpen!

(#20050) zzola válasza kisza25 (#20048) üzenetére


zzola
félisten

~3500-ért megveheted.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.