Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  bárányfelhő...

Hozzászólások

(#1) rarri


rarri
senior tag

" A bárányfelhőnek nincs gyökere sehol, nem tartozik sehova, és mégis ott van az égen .A lét olyan mint a bárányfelhő : nincs gyökere semmiben , sodródik a végtelenben szabadon . Nem kell sehova elérnie. Nincsenek állomások az útján. az útjának nincs is vége. Nem tudod felizgatni, nem tudsz az útjába állni, mert akárhol van - az volt a célja. Megérkezett. A bárányfelhő sodródik, amerre a szél viszi. Nem ellenkezik, nem harcol, nem birtokol, és mégis - mindenek fölött van. A bárányfelhő úszik a végtelen térben , szabadon. Nincs jövője, nincs akarata. Ez történik itt és most. Minden pillanat örökkévaló. Nem lehet eredményes, így nem lehet vesztes sem. Élvezi hogy él. Ünnepli az örökkévaló pillanatot, a Lét extázisát. "

Osho

Amikor először olvastam ezt, azt mondtam, hogy ekkora hülyeséget hogy lehet kitalálni, hiszen ha nincs cél, nincs múlt, nincs jövő, nincs akarat, akkor hol vagyok én ? :F És egy idő után rájöttem, hogy itt nem az életemről van szó, hanem a létemről. És az életemet élhetem úgy , hogy a létemnek is a tudatában vagyok . Hogy az igazi valóm a létem, aminek a burka a testem. A létemet körbeveszik az érzések, az érzelmek, a vágyak, a jó és a rossz dolgok amik történnek velem. Kavarognak, hol örömöt, hol a poklot járva. De középen ott a mindenek felett álló örök szabad középpontom, amit nem érinthet meg semmilyen káosz, semmi ami rombol. Erről beszél Osho, ezt értettem meg. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#2) rarri


rarri
senior tag

Ma van Mindenszentek napja. Nálam is égnek a gyertyák, bár nem vagyok vallásos . Megnyugtat.
A halállal való " találkozásom" gyerekkoromban volt először. Anyukám ült a konyhában utcai ruhában, és sírt. Nagyon megrémültem. Még sosem láttam sírni. Kérdeztem hogy miért sír. Azt mondta, meghalt a nagymama. Én csak néztem zavartan , és bementem a szobába. Nagyon ritkán láttam előtte a nagymamát, mert nagyon messze lakott, és talán ötször találkoztam vele. A mosolygós arca,ölelése, és a kicsi perecei és pogácsái íze maradt meg az emlékezetemben. Néhány sírás után hamar túljutottam a szomorúságon.
A következő élményem kamaszkoromban volt, amikor az egyik ismerősöm, egy 19 éves fiú meghalt gyógyszer -alkohol túladagolásban. Akkor voltam életemben először temetésen. Ott volt a környék összes rockere, mindenki. Amikor megláttam ahogy viszik a koporsót, nagyon elkezdtem sírni, mert elképzeltem hogy az a magas nagydarab srác, aki nemrég még velünk együtt tombolt koncerten, velünk énekelt, most egy halott test, és soha többé nem lélegzik, nem szólal meg. Nagyon megrázó élmény volt.
Felnőttem úgy, hogy nem halt meg senki a környezetemben olyan, aki nagyon közel állt hozzám. Aztán az első megérzésem a halállal kapcsolatban az volt, amikor mentünk egyszer a közelebb lakó nagyszüleimhez, és amikor búcsúzkodtunk a nap végén, kristálytisztán az elmémbe villant, hogy most látom utoljára a nagypapámat. Gyengéden megsimogattam megöleltem .Rám mosolygott, és ez a mosoly az utolsó amit az emlékezetem a mai napig őriz róla. Amikor megtudtam hogy meghalt rá egy hónapra, akkor furcsa módon derű lett a szívemben, és tudtam hogy a nagypapám jó helyre került.
A következő temetés egy urna temetés volt, a kollégámat temettük. Itt is megéreztem valamit, mert Józsi halála előtti napon, mielőtt vége lett a munkaidőnek, valamiért úgy éreztem hogy meg kell ölelnem őt. Soha nem szoktam megölelni, de most úgy éreztem hogy meg kell. Mégis meggondoltam magam, mert nagyon náthás voltam, és bennem volt, hogy mi lesz ha elkapja. Így nem öleltem meg. Másnap reggel a szőlőbe menet szívinfarktust kapott, és meghalt. 52 éves volt. Az ő temetésén jöttem rá , hogy milyen fontos a szertartás a hozzátartozóknak. Addig hülyeségnek tartottam minden ceremóniát, és szertartást ami egy temetéssel kapcsolatos. De láttam a rokonokon hogy milyen fontos nekik hogy kimutassák a törődésüket Józsinak még a halálában is. Fontos tapasztalat volt ez nekem. De itt is furcsa módon a szertartás alatt a szelet figyeltem, és megpróbáltam Józsi jelenlétét megérezni. De csak valami megnyugvást éreztem itt is, mást nem.
Az utolsó a nagymamám halála volt 4 éve. Tőle még életében búcsúztam el. Elmentünk a kórházba, anyu, nagybátyám, a felesége, és én. Anyuék zavarban voltak, szemmel láthatóan nem tudtak mit kezdeni a mamával. Hamar el is mentek. Anya és Erzsi néni megpuszilta a nagymamát, a nagybátyám meg csak zavartan nézett. Amikor elmentek, elővettem a Bibliát, mert tudtam hogy a mama katolikus volt . Olvastam neki belőle,. Utána megmasszíroztam a talpát, odabújtam hozzá, és elmondtam neki, hogy menjen nyugodtan ha úgy érzi hogy mennie kell, közben simogattam a homlokát , a haját. A szeme csukva volt, békés volt az arca. Egyszer mosolyodott csak el, nem tudom hogy tudatosan, vagy nem. Este aztán hazamentem. Másnap reggel 6 órakor ment el a nagymama. Hiányzott hogy többé nem ölelhetem, sírtam is, de mégis tudtam hogy szép, tartalmas élet után most jó helyre került. Nem tudom honnan tudtam, de tudtam.
És most égnek a gyertyák.....

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#3) rarri


rarri
senior tag

Ez is én vagyok . Az őrült, aki bele tud halni a szenvedélybe. Mert úgy gondolom, hogy másképp nem érdemes élni : [link]

" A szívedben érzed,
Hogy van még miért élned.
A tűz újra éled
És újból megéget.. "

/ M. T . /

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#4) rarri


rarri
senior tag

Érzem a szelet . A langyos, hűsítő szelet a vakító napsütésben. Napszemüvegemen át egyre élesebben látom az emberek valószínűtlenül világos kontúrjait. Mintha világítanának. A környék közben egyre sötétebb. Napfogyatkozás van? Érzem ahogy egyre könnyebben lépek, és nyomomban talpformájú kővirágok nyílnak. Egyre magasabb vagyok. Nem is, hiszen repülök ! Az emberek néznek, én pedig elegánsan elsiklok a fejük felett. Ha akarnám, meg is érinthetném őket. Egy fa valószínűtlenül selymes levelét megsimítom.Már a felhők felé tartok, amikor észreveszem ahogy két sofőr beszélget a társával a taxija mellett.Odarepülök .
- a mostani politika egy elbaszott kibaszás az emberiség ellen. Mondja az egyik.
- testvér, ne hergeld magad, úgyis kinyírnak, és a béke nevében belénk mártják a kést ezek az öltönyös gyilkosok.
Miért nem vesznek észre ? - hé, én is itt vagyok! - kiáltom, de hiába.
Egy anyacsavart veszek észre a földön. Csillog a napsütésben. Nem tudom felvenni, kezem erőtlenül csúszik le a fémről. Egyre hidegebb van. ...Gyorsan kellene szerezni egy kabátot ! Már a zsigereimben reszketek, nagyon fázok . A világba kiáltom, hátha valaki meghallja: FÁZOK !!!
Pszihiátria, Lipót :
- Doktor Úr , a beteg kezdd magához térni . Pupillája reagál, vérnyomása 90/65, stabil.
- Köszönöm . Hölgyem, hallja amit mondok?
Kiszáradt számat próbálom a nyelvemmel megnedvesíteni, hogy meg tudjak szólalni. Belém hasít a felismerés hogy egy ágyban fekszem kitakarózva , hideg van, és egy alak hajol fölém, és kérdez valamit. - De én nem ide jöttem! Akarom kiáltani, de csak nyöszörgést hallok. Valószínűleg belőlem jön ki.
Doktor a nővérkének :
-a gyógyszertúladagolásost vigyék az intenzívről a zártra ! A többiek maradnak!
- Igen Doktor Úr !
Miért szúrt meg a nővér? Ja, infúzió. Neonfények siklanak a szemem előtt, szabályos sorban. Vakító a fényük. Jó ez a zsibbadás...
Érzem ahogy belehullok a megváltó öntudatlanságba.

/ 2004 /

Én írtam . Csak úgy...

[ Módosította: philoxenia ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#5) rarri


rarri
senior tag

" Aki él , - örökké él .
És ott, felragyogva és tisztán, maszk és jelmez nélkül az Igazi arcunkat viseljük majd. És azt látjuk egymáson is. Rájövünk majd, hogy minden maszk mögött ezt láttuk, ha szerettük egymást. Ott értjük meg, hogy semmi sem volt hiába. Hogy szenvedéseinknek értelmük volt.
Bármelyik jelmezed , sorsod eljátszhatnád újra , csak nincs már kedved hozzá , mert végre boldog vagy ..."

/ Müller Péter : Szeretetkönyv /

Igen , ez a lényeg, hogy felismerjük, hogy az élet bizonyos szempontból egy jó játék, és azzal ha bizalommal fordulunk a többi emberhez, az nem egy sérülésforrás hogy hátha elutasít, hanem egy csodálatos lehetőség arra hogy megismerjük őt, az ő jelmezét, és játsszuk vele az Élet nevű játékot felhőtlenül , vidáman. Én mindig abból indulok ki, hogy mindenki szeretetre, törődésre vágyik alapvetően, és így viszonyulok az emberekhez . És játszom, vigyázva a másik lelkére, és ügyelve arra, hogy tőlem lehetőleg csak szeretetet ,megértést, és vidám perceket, órákat kapjon. Azt hiszem, ez az Élet nevű játék lényege..

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#6) rarri


rarri
senior tag

Csernus doktor tíz szabálya :

1.
Aki tudja, hogy mit kellene tennie, de valamiért mégsem teszi, az tudatosan köpi szembe magát. Ennél jobban pedig nem alázhatja meg magát senki. Önmaga előtt.
2.
Tanuld meg elengedni a múlt szerelmeit, szeretteit! És tanuld meg tiszteletben tartani az ő döntésüket! Mert ami nincs, az fájhat, de attól még nem lesz...
3.
Tartsd tiszteletben a saját érési idődet! A türelmetlen ember önmagát erőszakolja meg, amikor sietteti sorsát. Ezzel magában hordozza az örök elégedetlenséget.
4.
A gondjaidért soha nem más, mindig te magad vagy felelős. Tanuld meg vállalni a következményeket a tetteid után, és nem másban keresni hibáid okát!
5.
Az önző ember először környezetét, majd önmagát teszi tönkre. Ide vezet az önzőség. Miért teszed mással azt, amit magadnak nem kívánsz?
6.
Vesztesekre márpedig szükség van. Hogy tudd, hová jutsz, ha az ő útjukat járod. Ők a viszonyítási pont. A nullák így töltik be végül küldetésüket.
7.
Másra támaszkodni mindig veszélyes. Igaz, sokszor ez a könnyebbnek látszó út. De a támaszték eldőlhet. Tudod mit? Támaszkodj magadra!
8.
Merj szembenézni a saját tükörképeddel! Ez az első lépés a talpra álláshoz. Harc, amit meg kell vívnod a menekülések helyett. Egy napon pedig nemcsak sajátodéba, de mások szemébe is büszkén nézel majd.
9.
A világban épp elég dologtól függsz akaratlanul. Ne válassz magadnak újabbat! A kiszolgáltatottság helyett a szabadságért küzd, hogy lehess büszke is magadra!
10.
A gyengeség valójában gyávaság. A gyáva embert pedig fölemészti az állandó megfelelni vágyás. Így hogyan valósíthatod meg önmagad ?

No comment...

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#7) rarri


rarri
senior tag

Benned élek

Ahogy sós íze a vérnek,
Ráncai a tenyérnek,
Sárga szára a kalásznak,
Búzaszeme a kenyérnek,
Esőcseppje a felhőnek,
Sötét rejteke az erdőnek,
Falevél rezdülése a szélnek,
Kristály csillogása a télnek,
Tövisei a rózsának,
Ferde keresztje a koronának,
Egyetlen kívánsága az
Életre ítéltnek :
Így foglalsz magadba,
Ennyire vagy részem.

/ N. B. /

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#8) rarri


rarri
senior tag

11 éve, 1997-ben az egyik barátom írt nekem, rólam egy verset. Ő így látott akkor engem, és sok igazság van benne.Az igazi barátok őszinték.

Fej és írás
R.-nek

Az élet , a nagybetűs Élet
úgy kezdődik , hogy kinyitod a
szemed , és úgy végződik , hogy
örökre lehúnyod , de közben...!

Látsz , és csodálkozol ,
érzel és gondolkozol ,
hiszel és remélsz
akarsz és elérsz ,
indulsz és érkezel ,
megállsz és kérdezel ,
adsz , kapsz és birtokolsz
pofont , csókot és mosolyt ,
felmászol és leesel
és többet nem
mászol oda fel,
keresel és kutatsz
egy járhatatlan utat,
ösvényeket taposol ki ,
aztán nem mersz visszatérni ,
ölelés után elfordulsz ,
teli zsebekkel koldulsz ,
és amikor csak magad vagy ,
titkaid előtt zavartan
állsz és vársz .
Az álmaidra , a vágyaidra .
Hátha jönnek érted .
Ez az Élet , érted ?
Keresel és kutatsz
egy nem létező utat .

/ Nagy Balázs /

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#9) rarri


rarri
senior tag

Leesett az első hó !
Ez a kép tegnap este készült, ez az első hógolyó . :) Bettike készítette, és a kinti sötét miatt bent a lakásban fényképeztük le. [link]
Ma pedig elkészült az első hóember, szintén Bettike műve. Folyamatban a hóemberkészítés : [link]
És íme a hóember : [link] :C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#10) rarri


rarri
senior tag

" Szeretnék álmodni egy szebb holnapot,
Melyet szebbnek láthatok.
Szeretném ha másként élhetnénk,
Egymásra nyíltan nézhetnénk.

Szeretném azt hinni hogy csodák vannak még,
A szívekben felolvad a jég.
Szeretném, ha nem lenne hazugság,
Ha egymáshoz nyíltan szólhatnánk . "

/ Pokolgép /

[link]

Peace and love

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#11) rarri


rarri
senior tag

Bettikével ma csodás angyalkákat készítettünk tortapapírból ! :C Tettünk egyet a konyhába, [link]És jutott 3 a lépcsőházba is. [link]Tettünk a fürdőbe is, és készítettünk ajtódísz és kutyuskákat is. :) [link]

Bettike a Mikulás ajándékának is nagyon örült, mert kapott egy kis pónit is , aminek a sörényét lehet fonni, gumizni, és mindenfélét csinálni vele. :) Bius még nem ért haza, ezért nem bontotta ki még a csomagot.Ő persze nem pónit kapott a csomag mellé, hanem pénzt, annak örül a legjobban. :D Én megleptem magam egy szoláriummal. Nagyon jólesett a fény és a meleg. :)
Boldog Mikulást Mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#12) rarri


rarri
senior tag

Bettikével sikerült ma is karácsonyi hangulatot varázsolnunk . Készítettünk narancsból, almából és szegfűszegből illatos asztaldíszeket, miközben hallgattuk a karácsonyi énekeket. Nagyon könnyű elkészíteni ezeket a díszeket , mindenkinek ajánlani tudom. :)) Az alapanyagok: [link]A készítés. A szegfűszegeket nyomjuk bele a gyümölcsökbe, bármilyen formára alakítva. :) : [link][link]És íme a kész mű: [link][link]

Imádom a karácsonyi készülődést !

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13) rarri


rarri
senior tag

Egy, a szívemnek nagyon kedves szám : [Ossian : Csendesen ]

" Ülj hát le, pihenj meg velem ,
Ha gondod van, mondd el nekem,
Figyelj rám, bíznod kell bennem ,
Titkainkat őrzöm szívemben
Csendesen...."

/ Ossian : Csendesen /

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#14) rarri


rarri
senior tag

Szerző kérésére törölve

[ Módosította: philoxenia ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#15) rarri


rarri
senior tag

Bettike kérésére / 9 évesem /már ma feldíszítettük a fát.Szerintem gyönyörű lett!

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#16) rarri


rarri
senior tag

Bettikével ma mézeskalácsot sütöttünk. Jó móka volt. :))
[Bettike tésztát sodor. ][lItt is .:-) ][Készülnek a sütik. ][Itt is.:-) ]
És íme a kész mű:

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#17) rarri


rarri
senior tag

" Az egyetlen valóság : a jelen pillanat. És ha ezt a pillanatot gátlások, elfojtások, a jövő iránti sóvárgás , félelem nélkül éled - ahelyett hogy újra meg újra megismételnéd a múltat , akkor tökéletesen újjászületsz minden pillanatban , frissen , fiatalon , az emlékek terhe nélkül , és akkor olyan tiszta , olyan ártatlan vagy , hogy ez az ártatlanság az egyedüli isteni minőség . "

/ Osho : Az élet misztériuma /

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#19) rarri


rarri
senior tag

Ma séta közben olyan gyönyörű fenyőfát láttam, hogy muszáj volt lefotóznom ! Íme :

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#20) rarri


rarri
senior tag

Szilveszterre új ajtódíszt készítettem.Nagyon egyszerű elkészíteni. Egy bármilyen színű papírsapkát felakasztunk fejjel lefelé, és belerakunk különböző színű színes szalagokat. :) A képen a virágok csak plussz elemek, azok alapból rajt voltak az ajtón. :) Szerintem nagyon dekoratív és hangulatos lett. :))

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#21) rarri


rarri
senior tag

Eljött 2009 első napja. Nem azt írom le, hogy mit fogadok meg ebben az évben / mert nem fogadkozom / , hanem azt írom le, hogy mit szeretnék.

1 . Elfogadni a dolgokat úgy ahogy vannak.
2 . Értékelni azokat.
3 . Felül emelkedni a nehézségeken .
4 . Ennek a 3 dolognak a fényében mindig derűsen látni az életet.

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#22) rarri


rarri
senior tag

Ma korcsolyázni voltunk nővéremékkel, és két barátunkkal a kislődi tavon. A jó levegő, jó társaság, és a forralt bor megadta a kellő hangulatot. :D Mindenki nagyon jól érezte magát.

Mindez képekben elmesélve:

[1. retro kesztyű ! :-)) Andi nővérem ]
[2. Betti a kis balerina :-)]
[3. Apa, Betti ]
[4. Kokó /férjem / , én, Gábor ]
[5. hi-hi ! :-))] [6. tadam ! :-))]
[7. ebédszünet, Bettike]
[8. Gyula / sógorom / nem értékeli az Anett Pötzsch /Pöcs / viccet :-)) ]
[9. tesók 1:-) ] [10. tesók 2 :-))]
[11. Szépségem :-)] [12. Bettikével :-)]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#23) rarri


rarri
senior tag

[]

no comment...

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#25) rarri


rarri
senior tag

A nagylányomról Biankáról még nem esett szó a blogomban, pedig ugyanolyan fontos szereplője az életemnek, mint Bettike. Bius 11-edikes , gimmnazista képzőművészet szakon, és nagyon jó fej . Imádom . :)

Három kép róla

[Bius / portré / ] [mosoly :-)] [lBius, én, Andi ]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#26) rarri


rarri
senior tag

Annyira tetszik ez a kép, hogy megörökítem itt is. Bettike rajzolta a számítógéppel. [Betti rajza 2009 jan.18.]Ez most a háttérképünk . :))

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#27) rarri


rarri
senior tag

" Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között,
És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társaság a biztonsággal,
És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó,
És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget,
a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével,
És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.
Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér.
Műveled saját kertecskédet, magad ékesíted fel lelkedet,
nem mástól várod, hogy virágot hozzon neked.
A te ajándékod viszont mindenkihez elérhet.
És megtanulod, hogy valóban sokat kibírsz; Hogy valóban erős vagy. És valóban értékes.

És tanulsz, és tanulsz...."

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#28) rarri


rarri
senior tag

[Alexi Laiho from COB Instructional Video] Állat ! :C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#29) rarri


rarri
senior tag

Terveztem egy nyuszit, amit gyöngyből lehet megfűzni, és egyszerű elkészíteni gyerekeknek is. Ilyen lett: [nyuszi gyöngyből ]Ügyes vagyok ! :C
Kicsit homályos a kép a telefonom miatt.

Tojásfára dísznek kiváló., de kedves ajándék bárkinek akit szeretünk. A gyerekeknek pedig sikerélmény, mert könnyű elkészíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#30) rarri


rarri
senior tag

Bettike ma elkészítette élete első kekszes sütijét. Érdekes formák lettek ! :D [Kekszes süti] Nagyon finom ! :C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#31) rarri


rarri
senior tag

Badman4ever képregénye ! :D :C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#32) rarri


rarri
senior tag

Amikor csak felállni lehet mert elestél,
Amikor szárnyakat kell növesztened, mert lezuhantál,
Amikor a semmi lett a minden,
Amikor a halál lett az élet
Akkor jön el a pillanat, hogy Főnix madárként
Hamvaidból egy új , tiszta ,
Mindent elsöprő, mindent szerető,
Mindent elfogadó boldog élet szülessen....

/ Reni /

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#33) rarri


rarri
senior tag

Ma kifestettük egy barátommal Bettike és Bianka szobáját is, ametiszt színűre. Nagyon szép, mutatós lett. :C Biankáék együtt választották ezt a színt. :) Érdekes, hogy Bettikénél kicsit rózsaszínesebbnek hat, Biusnál pedig lilának. :) [folyik a munka :-) ][Józsi barátom gondolkodik :-))]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#34) rarri


rarri
senior tag

Bettikével ma szedtünk ágat a tojásfának, és feldíszítettük. Az ajtóra is került egy szép rajz. :) [tojásfa] [ajtódísz]

Bettike tojásfát díszít . :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#35) rarri


rarri
senior tag

Ma készítettem életemben először gyöngyből pókot. Mindjárt kettőt , mert Bettike imádja őket, és egy barátomnak pedig vannak igaziak, ezért mind a kettejüket meglepem egy-egy darabbal. Íme !

Remélem örülni fognak nekik. :))

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#36) rarri


rarri
senior tag

Mire felébredtem, Bettike megalkotta az új háttér képünket.Nagyon hangulatos és aranyos lett ! :C És még az ikonok helyét is kihagyta ! :C

[háttérkép , Bettike rajza]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#37) rarri


rarri
senior tag

Kitisztítottuk Bettikével az akváriumot . Potom 4 órába tellett . :D
Képek :
1 / [Bettike kihalássza a halakat ]
2 / [Az akvárium kitisztítva ]
3 / [A növények, tárgyak visszahelyezése ]
4 / Az akvárium. Részletek : [ a ] [ b ] [ c ]

Szép lett ! :))

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#38) rarri


rarri
senior tag

Badman 4 ever meglepett ezzel az édes képpel. :)) Köszönöm neki ! :)

:C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#39) rarri


rarri
senior tag

[Pokolgép : Tedd a kezed...]

"Úgy szeress
mintha jó volna,
Úgy mintha
szívem szíved volna..."

/no comment.../

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#40) rarri


rarri
senior tag

Idén először ellátogattunk Pápára az élményfürdőbe. Nagyon jól éreztük magunkat. :)) Köszönet Gyurinak a masszőrnek, nagyon profi volt. :C Az aromaterápiás szauna pedig fennséges volt látványra és érzetre is. :)) Még napozni is tudtunk. :DD Igazán pihentető, boldog nap volt ez a mai. :)
[Bettike az örvényben 1 ] [Bettike az örvényben 2 ][pihenés :-)]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#41) rarri


rarri
senior tag

Hasek barátom készített egy képregényt, amiben én is benne vagyok ! :DD Nagyon tetszik ! :C

csak rá kell kattintani kétszer . :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#42) rarri


rarri
senior tag

Veszprémi Gizella Nap képekben elmesélve . 2009 05 09 . :)

1 / [Betti a jurta előtt ]
2 / [én a jurta előtt]
3 / []szimbólum a jurta tetején
4 / [Betti kürtöt fúj a jurtában ]
5 / [dob, amit régen jeladásra használtak]
6 / [nyilak]
7 / [Betti lovagol]
8 / [a Honfoglalás idején a lovak ekkorák voltak.Ősló ]
9 / [Betti medált készít]
10 / [medál / csodaszarvas /]
11 / [Betti agyagból érmet készít]
12 / [agyag érme]
13 / [Betti várfalat épít :-) ]
14 / Itt volt az eredeti Szent Korona is a Székesegyházunkban ]
15 / [Betti gyertyát gyújt Székesegyházunkban ]
16 / / [kút a várban ]
17 / / [vonulás 1] [vonulás 2 ] [vonulás 3 ]

Gyönyörű nap volt, bepillantást nyerhettünk Őseink életébe . A képek részletek, hangulatok ebből a napból. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#44) rarri


rarri
senior tag

Bettike már sok mesét írt, de ez annyira tetszik, hogy leírom ide is. :)

Az ügyetlen Pici

Egy szép napon a pónik vidáman élték az életet, csak egy póni búslakodott a fa árnyékában. Pici volt az, a kis ügyetlen. Azért bújt el mindenki elől, mert olyan ügyetlen volt : Neki ment a fának vagy elesett egy kövön, Mindig valami bajt csinált. Leverte a polcot, vagy széttaposta a virágokat.
- Annyira ügyetlen vagyok! Elmegyek világgá ! - mondta szipogva Pici. El is ment, és útja során egy fehérszakállas , bölcs zöld manóval találkozott.
- Miért búslakodsz? - kérdezte a manó.
- Azért mert én olyan ügyetlen vagyok ! - mondta Pici .
- Tudom hogy mi a bajod ! Hogy látsz ? - kérdezte a manó.
- Hát, olyan homályosan . - mondta Pici.
A manó elvitte az ő kis kuckójába , és adott neki egy szemüveget. Pici sokkal jobban látott és hazament. Már nem is volt ügyetlen.
S máig is élnek ha meg nem haltak.

/ Kovács Bernadett 10 éves / 2009 06 12 /[eredeti írás ]

Az eredeti írás helyesírási hibái azóta ki lettek javítva :D

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#45) rarri


rarri
senior tag

Bettike szombaton idén is nyert a Continental nap rajzversenyén ! :C

Tavalyi conti nap : [Betti 2008] :C

Idei conti nap : [Betti 2009 ] :C

Folytatás jövőre ! :D :)) :DD

Idén véletlen Bettinát írtak Bernadett helyett, mert azt hitték hogy a " Betti " név ezt jelenti a rajzon.. :D

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#46) rarri


rarri
senior tag

Bettikével tegnap újfajta technikával készítettünk papírállatkát. Ez az első darab. Szerintem nagyon édes ! :C

[katica oldalról :-))] [katica felülről :-) ]

Katica :))

katica :-)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#47) rarri


rarri
senior tag

Bettike megint nyert egy rajzpályázaton ! :DD Nővérem a tudtom nélkül benevezte,és első helyezett lett ! Ráadásul a felső tagozatosok között lett első. :C Az én kis 3.-osztályosom. :C
A kép ki lett állítva,azt nem tudtam lefényképezni.De : [oklevél ] :C [díj ] :C

Nagyon büszke vagyok Bettikémre ! :)) / annak idején Bianka is majdnem minden rajzpályázatot megnyert, és most képzőművészeti szakra jár a gimnáziumban. :) Kis művészgyerekeim vannak ! :)) /

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#48) rarri


rarri
senior tag

Kislányom legújabb meséje :

Hogy került az Ördög a Pokolba

Egyszer volt, hol nem volt, hetedhét országon túl, ahol a kurta farkú malac túr, az Ördög és a felesége egy kis kuckóban éldegélt.
Egy nap az Ördög felesége egy szép új vázát szeretett volna. Rá is mordított az Ördögre: - Ördög szerezz nekem egy ezüst vázát! Az Ördög elment a Régiségek boltjába. Ott látott is egy ezüst vázát , ami háromezer forintba került. Az Ördög meg is vette. Elindult hazafelé. Estére meg is érkezett. Amikor hazaért, lerakta a vázát, és mélységes álomba szenderedett. A kis kurta farkú malac kicserélte a vázát egy műanyagra, ami pont olyan volt mint amit az Ördög vett meg. Reggel az Ördög át is adta a vázát a feleségének. A feleség nagyon mérges lett, mert tudta, hogy nem is ezüstből van a váza. Az Ördög ijedtében lefutott a föld alá.
A malacka nagyot kacagott az Ördögön, és átadta az igazi ezüst vázát az asszonynak. Az nagyot rikkantott örömében! S máig is élnek, ha meg nem haltak.

Írta : Kovács Bernadett /10 éves / 2009 július 23 .

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#49) rarri


rarri
senior tag

"Szóval Reni, ha bárányfelhő szeretnél lenni - márpedig az szeretnél lenni - akkor nem kell fűrkészned az embereket. Csak szimplán fogadd el amit kapsz tőlük. Ha jó, akkor bátorítsd őket, ha kevésbé jó, akkor ne ."

/ Feri /

Köszönöm nyuszika !

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#50) rarri


rarri
senior tag

Hasek barátom újra remekelt ! :C Képregényhős lettem másodszor is !

kétszer katt :) :))

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#51) rarri


rarri
senior tag

Ma Balatonalmádiban voltunk . Ez egy gyönyörű, vidám nap volt. :

1 / [Hawaii Betti :-))]
2 / [Hawaii : én :-))]
3 / [modell Bianka 1 ]
4 / [modell Bianka 2 ]
5 / [modell Betti ]
6 / [Bius, Betti labdázik ]
7 / [pancsi Betti]
8 / [iszapvár építés 1]
9 / [iszapvár készítés 2]
10 / [Boldog vagyok ]
11 / [fogyókúrázunk :-))]
12 / [Tadam ! /iszapkirálynő / Betti ]
13 / [Tadam ! Én :-))]

[ Módosította: Racecam ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#52) rarri


rarri
senior tag

[Ossian : Egyek vagyunk ]

" Csalódást és fájdalmakat,
Rossz napokat
Céljaimat
Elfogadtad ...

Minden jót és minden rosszat,
Száz arcomat
Önmagamat
Elfogadtad....

Mint egy barát
Mint egy testvér
De százszor több is ennél...."

Szeretlek ....

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#53) rarri


rarri
senior tag

Ma volt Bettike élete első kung-fu edzésén! Hétfőn megnéztünk egy órát, és tetszett neki. Ma pedig beállt, és becsülettel végigcsinálta . Ifi haladó csoportba jár , mert nincs gyerekcsoport .Zolit 15 éve ismerem, nekem is ő volt az edzőm, ezért mentünk hozzá. Nagyon kemény , embert próbálók az edzések.Bettike nagyon lelkes volt, gyönyörűen és pontosan végezte a gyakorlatokat. Már most látszik, hogy van érzéke hozzá, és azt mondta, hogy szereti is. Azt mondták neki, hogy a korához képest erősen rúg , és az edző is megdicsérte , ami nála nagy szó. Nagyon büszke vagyok a kislányomra. :))

Titokban készítettem egy-két paparazzi felvételt is . Íme :
[bemelegítés ] [edzés ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#54) rarri


rarri
senior tag

Ez az új háttér képünk.[sellő lányok ] Bettike készítette . :))

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#55) rarri


rarri
senior tag

Tegnap Bettit megtanítottam piskótatésztát készíteni.[Készül a tészta :-)][piskótamaci :-))] Nagyon jól sikerült, finom lett az íze, és szép laza tésztája lett.Egy részébe töltöttem vajas-csokipudingos krémet is.

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#56) rarri


rarri
senior tag

Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,
de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta, hogy a büszkeségemet nem Ő veszi el,
hanem nekem kell feladnom azt.

Kértem Istentől, hogy mindenki aki beteg, legyen egészséges,
de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta, hogy a lelkük egészséges,
a testük csak átmenet.

Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,
de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke,
nem kapni, megszerezni kell.

Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,
de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta: csak áldását adhatja,
a boldogság rajtam múlik.

Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,
de Ő azt mondta: nem.
A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól,
és közelebb visz Hozzá.

Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,
de Ő azt mondta: nem.
Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom,
a tapasztalás által.

Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,
úgy ahogyan Ő szeret engem.
Erre azt felelte:
Lásd az én szememmel őket .

Kértem erőt.
És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.

Kértem bölcsességet.
És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot.
És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.

Kértem, adjon szeretetet.
És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmeket.
És Isten adott lehetőségeket.

Semmit sem kaptam, amit akartam.
Megkaptam mindent, amire szükségem volt.
És imáim meghallgatásra leltek...

no comment

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#57) rarri


rarri
senior tag

Bettivel tegnap Salvador Dali képeket nézegettünk, és Betti annyira érdekesnek találta, hogy ő is készített ebben a stílusban 2 rajzot. Nekem nagyon tetszenek. :)

1. [A kanál és a villa veszekedése /Kovács Bernadett 10 éves / ] (Itt a kanalak a lány láb csontjai , a villa pedig a fejénél fejeződik ki a másik figurának )

2.[A Halál csúzlija / Kovács Bernadett 10 éves / ] (Itt Betti azt mondta, hogy a Halál csúzlija kiköhögi a csontját :) Ez is antropomorf ábrázolás. /

3. [most a háttérképünk is Salvador Dali. :-)]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#58) rarri


rarri
senior tag

Ezt már szeretem ! :D Tegnap este Bianka és Bettike tévénézés helyett Samu koponyáját rajzolták le. :)

Mindez képekben :

1. [folyik a munka /Bius, Betti ]
2. [folyik a munka 2 Bius, Betti ]
3. [Bianka rajzol ]
4. [Betti rajzol ]
5. [Bius így látta..] [és ilyen lett .]
6. [Betti így látta..] [és ilyen lett .]

:C

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#59) rarri


rarri
senior tag

The DJ logoszférájában bukkantam rá erre az elgondolkodtató, megható, szívet melengető emberre .Aki megmutatta, hogy a sorsunk ugyan adott, de hogy hogyan éljük meg, az tőlünk függ. :)

Idézet :

A videó magáért beszél. Nem is szükséges írnom hozzá semmi körítést vagy összegzést, mert minden benne van. Kattints a következő linkre, ha szeretnél egy kis bátorítást, őszinte szavakat egy olyan ember szájából, aki tudja mi az, hogy küzdeni.

A video : [link]

The DJ

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#60) rarri


rarri
senior tag

Ma elkészítettük Bettikével Mikulás házikóját mézeskalácsból . Szerintem nagyon szép lett. :))

Képekben elmesélve :

1. Betti sablont készít
2. Tészta gyúrás
3. Tészta nyújtás
4. Lapok kivágása
5. Darabok összerakása
6. Készül a házikó
7. Díszítés
8. A házikó itt még porcukorhó nélkül
9. A Mikulás házikója :-)

Boldog Mikulást kívánok Mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#61) rarri


rarri
senior tag

[Pain : Follow Me feat]

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#62) rarri


rarri
senior tag

[Nagyon Szeretlek Édesapám ! ]

[Apu és én 2009 06 10]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#63) rarri


rarri
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  bárányfelhő...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.