Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) localhost válasza zoo8800 (#2950) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Láttam, csak az a kép oyan minőségű, hogy abból szemüveggel sem lehet semmit kiolvasni mobilon :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2952) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#2911) üzenetére


Bjørgersson
félisten

sziasztok mit csinálja kbe visztem az autót a tuning műhelybe és nem lehet eladni mit csináljak hogy el tudjam adni az autókat

Visszatért. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2953) EmberXY válasza Bjørgersson (#2952) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezért még nem vágták ki? :D

Up the Irons!

(#2954) Bjørgersson válasza EmberXY (#2953) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link], kíváncsi vagyok, ebből sikerül-e megértenie.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2955) #21346560


#21346560
törölt tag

Keresgélésem közben tévedtem ebbe a topikba.
Érdemes bekukkantani az összefoglalóba!!!

(#2956) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

(#2957) devil-k válasza hucsikoi (#2956) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez azért kemény. :D

- mozi bolondéria -

(#2958) hucsikoi válasza devil-k (#2957) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szépen összehozta, az már egyszer biztos. Még arra is figyelt, hogy ugyanazt a képet kétszer rakta fel.

(#2959) devil-k válasza hucsikoi (#2958) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ettől függetlenül lehet, hogy jó munkát végez. Egy egyszerű emberről lehet szó szerintem, aki megtalálta az internetben rejlő lehetőséget.

- mozi bolondéria -

(#2960) hucsikoi válasza devil-k (#2959) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Így igaz. Az biztos, hogy pocsék a helyesírása, de dolgozni akar.

(#2961) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

[link] :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2962) Buci21 válasza Bjørgersson (#2961) üzenetére


Buci21
addikt

Azóta ki is rakták az emberünket :DD Legalább a moderátoroknak van humoruk :C

(#2963) Kernel


Kernel
nagyúr

Bekapcsolás után az alábbi képet produkálja 1-ső kép.

...bejött a kép az alábbi módon 2-ik kép

Számtalan ostobaság mellett, csak ezeket emeltem ki egy hozzászólásból. Tehát vannak ilyen számok, mint "el" és "másod".

De még leütést sem takarít meg (első = 4 leütés szintén). Az 1. verzióról nem is beszélve.

Bírom, amikor valaki úgy rövidít, hogy nem takarít meg leütést, de ez még semmi. Amikor a "rövidítés" több leütés, mintha normálisan leírta volna, akkor én már kész vagyok...

Az emberi hülyeség határtalan...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2964) hazalaca


hazalaca
csendes tag

Szolgáltató supportja:

Kérem, ellenőrizze és ha nem működik jelezze, és utána nézünk.

... mint a moziban? :))))

(#2965) localhost


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2966) BomiBoogie válasza localhost (#2965) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

27.550 embernek melegi-tök van a feje helyén. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2967) localhost válasza BomiBoogie (#2966) üzenetére


localhost
Közösségépítő

.... Hát, ha ezt válasssszzztották :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2968) Kernel válasza localhost (#2967) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vásárlós topikoktól kezdve bármelyik témában, szinte senki nem rendel árut. Mindenki berendel. Egyik Indexes cikkben a cikkíró is berendelt valamit.

Programokat már régóta nem frissít senki. Mindenki lefrissít. Amikor először olvastam ezt a baromságot, BIOS-t valaki lefrissítette, komolyan azt hittem, hogy downgrade, vagyis korábbi verziót rakott fel. De nem.

Ezek ilyen "pesties" szólások, ha jól tudom, de szerintem hülyeség és zavaró.

Gyakorlatilag az országban mindenhol a szett szót használják a készletre (lámpaszett stb.), eladók és vásárlók egyaránt. Pedig szerintem ez legalább akkora baromság, mint a nett (a net helyett).

Angolban set, magyarítva szet, ennyi.

Az is jó, amikor még állítólagos profi fordítók is szilikonnak fordítják a szilíciumot. Filmfeliratoktól kezdve, cikkekben is, fórumokról nem beszélve. Akkor mit várjon az ember másoktól? Szilikon-völgy, szilikontranzisztor, elképesztő butaságok.

Ez a két fogalom az angolban is elkülönül, másképp írják és másképp ejtik (silicon vs. silicone). Szilikon-völgyről nekem inkább női mellek jutnak eszembe, nem a Szilícium-völgy.

Külön téma az Én, nagybetűvel. Honnan a jó francból veszik egyesek, hogy nagybetűvel kell írni? Annyira nem tudják, évek során többen meg is köszönték fórumokon, hogy elmagyaráztam (még a jobbik eset, amikor nem ugatják le az embert):

Tiszteletadás jele a nagybetűs Te, Ön, Hölgyem, Uram stb. De az is csak személyes kommunikációban. Egy regényben, vagy film feliratában nem. Kivéve, ha a könyvben vagy filmben levelet idéznek például. Ja, aki életében nem látott könyvet belülről, az persze ilyeneket nem tud.

De önmagadra nem írod, hogy Én, mert nevetséges. Ilyenkor a tiszteletadás nem opció, a nyelvtani szabály szerint viszont kisbetű a személyes névmás.

Azért is írtam most ezeket egybe, mert hátha később linkelni fogok rá, ha úgy alakul.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2969) EmberXY válasza Kernel (#2968) üzenetére


EmberXY
addikt

Én ezt a nagybetűs seggnyalogatást valahogy nem tudom elfogadni. Hivatalos levélben/megszólításban rendben van, de éppen a személyes kommunikációban nem látom semmi értelmét, egyrészt szerintem felborítja a nyelvtani egyensúlyt a mondat közbeni indokolatlan nagybetű használat, másrészt a tisztelet nem feltétlenül ott kezdődik, hogy személyes névmásokat kezdünk el nagybetűvel írni.

Up the Irons!

(#2970) Kernel válasza EmberXY (#2969) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez olyan dolog, hogy régi szokás, a "tegezős" internet megjelenésével háttérbe szorult. Főleg a fórumokon egyáltalán nem szokás, emailben még csak-csak. Opcionális.

Korábban kicsit másképp működtek ezek a dolgok.

Igazság szerint nekem sem nagyon áll rá a kezem, amikor egy magánlevélben oda kerülne a sor, mindenesetre előbbi hozzászólásban a személyes kommunikációt úgy értettem, hogy egy kalap alatt, a hivatalos levéllel együtt. Mivel ez az egyik csoport, ahol egyáltalán szóba jön ez az opció.

Más téma az irodalom, filmfeliratok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2971) EmberXY válasza Kernel (#2970) üzenetére


EmberXY
addikt

Én valahogy a hivatalos kommunikációt külön kezelem a személyestől. Előbbinél elfogadom, hogy vannak különféle sablonok, formátumok, amiket használni kell, ezzel együtt tudomásul kell venni, hogy egy hivatalos levelet nem feltétlenül csak a címzettnek van joga elolvasni egy adott intézményen belül, ezért sem tekintem személyesnek. Utóbbinál más a helyzet (kivéve a nyilvános fórumot), számomra a tisztelet megadását inkább az üdvözlés, személyes találkozásnál a kézfogás, egyéb gesztusok jelentik, de írásban ezt nem lehet vagy nagyon nehéz átadni. Az internetes fórumoknak pedig van egy személytelenségük, hiába hús-vér emberek kommunikálnak, sokszor mégsem lehet szinte semmit tudni a másikról az avatarján kívül, így nem is várható el, hogy az alapvető tiszteleten kívül (egyenrangú (vita)partnernek tekintem a másikat, nem írok sértő dolgokat, belátom, ha nincs igazam, stb...) még egyéb kötelező köröket fusson az ember.
Az irodalom/művészetek pedig egy teljesen külön világ, ott szinte semmilyen szabály nem érvényesül, sokszor még a nyelvtani szabályok se, ahogy én látom.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#2972) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

2-tőn :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2973) Kernel válasza Bjørgersson (#2972) üzenetére


Kernel
nagyúr

TV2-ő és hasonlók.

Ép ésszel felfoghatatlan. Máskor bezzeg spórolnak a betűkkel, mintha pénzbe kerülne, a hülyeségre nem sajnálják. De min is csodálkozom, évekkel ezelőtt az RTL Híradóban, a képernyő alján megjelenő szalagcím:

Hamis DVD-éket foglalt le a rendőrség.

Gondolkoztam, hová lehetne írni nekik, azt nem köszönték volna meg...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2974) Kernel válasza EmberXY (#2971) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem is személyes, de személyek közötti, még akkor is, ha egy hivatalnak íródik.

Ezzel szemben egy könyv írója mondjuk történetet mesél, párbeszédeket ír le, ott nem jön szóba az opcionális nagybetűzés. A költői szabadság megint külön téma. De ezt az írók, lektorok egyébként is megoldják, manapság problémásabb a filmfeliratok esete, bár mostanában nem találkoztam ilyen hibával.

Más jellegű hülyeséggel találkoztam már megint, ami nem helyesírási kérdés.

"English, please" és hasonlók lefordítja így: "beszélj magyarul".

Amerikai sorozatokban, beszéljen magyarul, ekkora baromságot... Több esetben találkozom ilyennel, ki tud zökkenteni, már maga a hülyeség.

De miért nem tudja úgy fordítani, hogy "beszélj érthetően"? Elképesztő. Eredetiben ugyanis csak erről szól a dolog, hiszen egyébként angolul beszél a szereplő.

Mi is szoktuk mondani, hogy "beszélj magyarul", ha zavarosan beszél valaki, de ezt nem kellene behelyettesíteni egy külföldi sorozatba, mert nagyon hülyén jön ki.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2975) moonlight115 válasza Kernel (#2968) üzenetére


moonlight115
tag

Szépen összefoglaltad. :C
#2974 :K

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2976) Bjørgersson válasza Kernel (#2968) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Boldog Karácsonyt Kívánok Minden Kedves Ismerősömnek!

Most jutott eszembe, készülj fel előre! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2977) ígyvanferi válasza Bjørgersson (#2976) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Legalább következetesen minden szót nagybetűvel kezdett.

(#2978) Bjørgersson válasza ígyvanferi (#2977) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Következetesen?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2979) zoo8800


zoo8800
veterán

sziasztok volna egy igen nagy proglemám még pedik az hogy nem ismeri fel a hangot hogy keresem megra a drivet vagy a gépigényem nem jorá ijen a gép- AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE PROCESSOR 5200+2.69 Ghz -2GB-ram.nagyon kéne a válasz elöreis köszönöm.

rip and tear, until it is done

(#2980) Bjørgersson válasza zoo8800 (#2979) üzenetére


Bjørgersson
félisten

ha abszolult max grafikát akarsz akkor gtx980,ha közepes akkor gtx970,de van még 7970 ,de 7870 alá ne add mert megbánod de teljesen játékfüggő, ha van pénzed gtx 970 alá ne add de ha nincs pénzed eggyáltzalán akkor minimum 7870 de az alá soha!!!
a tuningal meg neszorakozz ha csak unalomüzés miatt csinálod ,de akkor se éri meg ha a teljesitmény miatt ,nem éri meg pénzügyileg a tuning.de ha már megvettem a tuninghoz szükséges alkatrészeket akkor tuningolj csak,de el is adhatod ha megéri eladni

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2981) EmberXY válasza Bjørgersson (#2980) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem a "-2GB-ram"-mal van a gond. Bár -(-) az (+), fene se érti ezt. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#2982) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

sziasztok valaki megtudná mondani miért van az hogy a megy a GTA és közbe lehet látni a vizszintes csikokat "ahogy frissül a kép" régen azt olvastam akkor van ez ha erős a géped és sok az fps

azért rakom 2 csoportba mert van amikor 2 hét mire jön válasz ezt had döntsem már el én és ne minősitsél nyomorult

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2983) EmberXY válasza Bjørgersson (#2982) üzenetére


EmberXY
addikt

Mi a kérdés?

Up the Irons!

(#2984) Bjørgersson válasza EmberXY (#2983) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2985) EmberXY válasza Bjørgersson (#2984) üzenetére


EmberXY
addikt

De mennyi?

Up the Irons!

(#2986) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#2976) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aktuális. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2987) EmberXY válasza Bjørgersson (#2986) üzenetére


EmberXY
addikt

Hová? :D

Up the Irons!

(#2988) Buci21


Buci21
addikt

Szerintem ez letarolja a topicot... :D Forrás: külföldi munka nyelvtudás nélkül (faszbúk csoport)... Mindent elmond.

[ Szerkesztve ]

(#2989) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

0-a

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2990) L_YKing válasza Bjørgersson (#2989) üzenetére


L_YKing
addikt

Gyaaaa :DDD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#2991) #33253120 válasza Bjørgersson (#2989) üzenetére


#33253120
törölt tag

használtan pár hónapos mind 2-ő kerek 100 az áruk régen volt g2-őm azt nagyon tudtam szeretni

(#2992) Vanir


Vanir
veterán

Szervusztok, hozok egy gyöngyszemet nektek:

Lesz még jó sok, benne vagyok néhány bringás adok-veszek csoportban, és mindig van utánpótlás hasonlókból. :DDD

(#2993) szabogabor10 válasza Vanir (#2992) üzenetére


szabogabor10
veterán

Heil. ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2994) EmberXY válasza Vanir (#2992) üzenetére


EmberXY
addikt

Még a nevét se tudja leírni, a többire nem mondok semmit... :DDD

Up the Irons!

(#2995) devil-k


devil-k
nagyúr

- mozi bolondéria -

(#2996) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,
...és a végén még engem b@szn@k le:

[link]
LoL :C

(#2998) ígyvanferi válasza horvathkrisz (#2997) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem egészen értem a problémád.

(#2995) devil-k: ó, hát egyenlőréből oldalakat lehetne itt megtölteni minden nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#2999) devil-k válasza ígyvanferi (#2998) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig csak egyszer kell megtanulni, mint a "muszájt".

- mozi bolondéria -

(#3000) #21346560


#21346560
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.