Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) koshmar válasza Bjørgersson (#2350) üzenetére


koshmar
őstag

Köszönöm, ezt a hozzászólást akartam látni. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2352) Bjørgersson válasza koshmar (#2351) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ugyan, én köszönöm a lehetőséget. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2353) EmberXY válasza koshmar (#2349) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, valóban rossz a helyesírás, na de a screenshitshot... Az aranyköpés topikban sokszor mutogatnak félresikerült shotokat, na ez is éppen egy citromdíjas lenne, nem is rossz egy őstagtól.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#2354) koshmar válasza EmberXY (#2353) üzenetére


koshmar
őstag

A screenshottal semmi gond nincs, csak szerintetek.

Itt mindenki velem van! ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2355) Bjørgersson válasza koshmar (#2354) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindenki? Veled? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2356) koshmar válasza Bjørgersson (#2355) üzenetére


koshmar
őstag

Na most megpróbálok belépni myVIP-en, eszembe jutott egy még sokkal elbaszottabb hozzászólás. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2357) localhost válasza Bjørgersson (#2355) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2358) Krystal_s


Krystal_s
addikt

"Sziasztok!
A magyar szinkronhang elégé késik hang, észre vettem amiből DVD hangot raktatok hozza észre vetem hogy késik a beszéd meg a kopogás a jelenetkor...
javítani kellene a szinkron hangot!"

(#2359) Krystal_s


Krystal_s
addikt

" tisztel szolgátato nemlátom hogy mátol változot volna internet amit irnak mert ugyanaz van amit kinálnak netmánia s igy hogyan fogja digi internet utol érni mértkel ijetcsinálni telekomnak feltőltés sávszélesség 050 és ez nagyon kevés netmánia S sok csomagba leveték feltőltés sávot csak drágába emelték fel és szeritem kizurtak telekom internezővel "

Helyesírás ? Értelmes beszéd ? Minek ?

(#2360) Bjørgersson válasza Krystal_s (#2359) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erősen Taigetosz pozitív. :O

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2361) localhost válasza Bjørgersson (#2360) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én néha szoktam válaszolni az ilyen felvetésekre.... hasonlóan értelmezhetetlen szóhalmazokban.
---------------
" tisztel szolgátato nemlátom hogy mátol változot volna internet amit irnak mert ugyanaz van amit kinálnak netmánia s igy hogyan fogja digi internet utol érni mértkel ijetcsinálni telekomnak feltőltés sávszélesség 050 és ez nagyon kevés netmánia S sok csomagba leveték feltőltés sávot csak drágába emelték fel és szeritem kizurtak telekom internezővel "
---------------
Tisztel Üygfelünkk!
A telekommosok mindenokor ara töregszünk hogya meg fellelö modon kiszolgájuk Önt, mostis eszt tetük, köszönetel az Ön figyelmét ajánlom a legujjab dijjcsomagunk megvásárlása amit most két hónapig ingyen vehet igényébe.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2362) Bjørgersson válasza localhost (#2361) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A tied még mindig ezerszer jobb. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2363) localhost válasza Bjørgersson (#2362) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Fontos, hogy mindenkor írjak bele olyasmit, hogy "ajándékba" meg, hogy "ingyen", így legalább néhány másodpecig töri a fejét, hogy miről is maradt le :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2364) Bjørgersson válasza localhost (#2363) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na ezen felnevettem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2365) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2366) koshmar válasza Bjørgersson (#2365) üzenetére


koshmar
őstag

Én csináltam

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2367) EmberXY válasza Bjørgersson (#2365) üzenetére


EmberXY
addikt

Ennek az udvarán szerintem már maga a Taigetosz van, aztat védi a kúgya. :DDD

Up the Irons!

(#2368) #51177472


#51177472
törölt tag

Ez igen.

(#2369) ghost364


ghost364
senior tag

A PH! aranyköpések topikban volt már, (persze a válasszal együtt) de szerintem ide is befér...
[link]

(#2370) localhost válasza ghost364 (#2369) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha megjegyzi, amit ír, úgyis mindegy... értelme akkor sincs.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2371) caprine válasza koshmar (#2235) üzenetére


caprine
aktív tag

Például az alsónadrágot, vagy a kanalat mert ezek is magyar találmányok.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#2372) caprine válasza koshmar (#2366) üzenetére


caprine
aktív tag

Á, ez csak annyit jelent, hogy ne vegyél levegőt, de az futás közben amúgy is luxus. Ja meg, hogy ne nyald fel a pályát, magyarán ha elesel akkor azt ne kilógó nyelvvel tedd :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#2373) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Melyik helyes szerintetek? Már ha egyáltalán nem helyes mindkettő. Szerintem az első jobb valamivel, valamiért.

Mindjárt elalszok. / Mindjárt elalszom.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2374) koshmar válasza Bjørgersson (#2373) üzenetére


koshmar
őstag

Ha ikes ige, akkor az utóbbi.

elalszik > elalszom

A második tényleg olyan hivatalosan hangzik. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2375) Krystal_s válasza Bjørgersson (#2373) üzenetére


Krystal_s
addikt

Engem egy ideje sokszor megzavar egyes szóhasználat, ami az utóbbi években divat lett.
Ilyen pl. a -t rag elhagyása, ami sok esetben zavaró, de már én érzem magam régimódinak, ha úgy írom, mondom, ahogy azt tanultam..
Téma egy arckrém, valaki írja "...nagyon csípte az arcom."
Most mi csípett mit ? Az arca csípte a krémet, vagy a krém az arcát ?
Szerintem helyesebb úgy, hogy nagyon csípte az arcomat.
Megsimogatom a kutyám, szeretem a kutyám. Mit simogatok meg ? A kutyám. :) Irtó hülyén hangzik, de mégis most már egyre többen mondják így. Van olyan eset, amikor szebben hangzik -t rag nélkül, de azért nem mindig.

A másik amitől agyfa..t kapok, amikor keverik a -ba, -be, -ban, -ben végződéseket. A városba vagyok, megyek a városban. Már tv bemondóktól is hallottam párszor. A "sem" is kezd kihalni, mindenre "se"-t mondanak és kész.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Bjørgersson válasza koshmar (#2374) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mekkora trükk. :DDD

(#2375) Krystal_s: Szerintem azokkal semmi gond nincs. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2377) Krystal_s válasza Bjørgersson (#2376) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nekem csak a fülem(et), szemem(et) zavarja, ha éppen olyan mondatban használják. :)

Ahogy elnézem a népet, már egyre kevésbé számít a helyesírás, ha így folytatják ez a topik is lassan csak emlék lesz az egykori helyesírásról. :)
Az embereknek nincs h.ellenőrző a böngészőben ? Jaaah már a laptop sem menő, mindenki mobilról ír. ;]
Ez azért viszi a pálmát, ilyet életemben nem láttam. xd

(#2378) localhost válasza Krystal_s (#2377) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Csak 1 Like-ot kapott ez a hozzászólás ???

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2379) Bjørgersson válasza Krystal_s (#2377) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hiába van helyesírás ellenőrző, hogy ha nem érdekli őket. Főleg amilyen értelmiségiek lehetnek, szerintem azt sem tudják mi az.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2380) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2381) koshmar válasza Bjørgersson (#2380) üzenetére


koshmar
őstag

dobozós > kész, itt feladtam mindent. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2382) Bjørgersson válasza koshmar (#2381) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudod mit hagysz ki. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2383) EmberXY válasza koshmar (#2381) üzenetére


EmberXY
addikt

Soha ne add fel! ;]

kovy29: A neve alapján orosz (szovjet), lehet, hogy azért töri a magyartot. :D

Up the Irons!

(#2384) bzoley válasza Krystal_s (#2377) üzenetére


bzoley
veterán

Nem gondolod, hogy elég ciki helyesírásról prédikálnod úgy, hogy közben a sajátod sem üti meg az elfogadható szintet?

(#2385) Krystal_s válasza bzoley (#2384) üzenetére


Krystal_s
addikt

Egész pontosan mire gondolsz ? Hajlamos vagyok a kapkodásra, néha figyelmetlen vagyok. Mit írtam rosszul, ami ennyire zavarja a szemed ?

(#2386) bzoley válasza Krystal_s (#2385) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy általában zavaró amit/ahogy írsz. Zavaró mondatszerkezet, indokolatlan/nem megfelelő vesszőhasználat, mondatvégi írásjelek nem megfelelő használata, stb. Feltételeztem, ha már valaki ide írogat, legalább nagyjából megpróbál megfelelni a szabályoknak. Tévedtem. Ilyen írással saját magad állítod be azok közé/alá, akiket ki akarsz nevetni. Valójában, akiknek fontos a helyesírás, azok nem fognak másokon poénkodni, mert szomorúnak tartják amit maguk körül látnak, tapasztalnak.

(#2387) Krystal_s válasza bzoley (#2384) üzenetére


Krystal_s
addikt

Zavaró ? Érdekes, hogy rajtad kívül még senkit sem zavart. Gondolom szóltak volna, ha annyira rossz lenne.
Az meg, hogy azokhoz hasonlítasz akiknek az írásait beszoktam másolni no komment. :)

[ Szerkesztve ]

(#2388) Krystal_s válasza bzoley (#2386) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem egyszerűbb lett volna azt írnod, hogy zavar a személyiségem, az avatarom, vagy csak úgy minden tevékenységem. Talán még az is, hogy nő vagyok. :)

Azért még szeretném meghallgatni a többiek véleményét is, mert mindig tanul az ember, aztán nagy ívben elkerülöm ezt a fórumot.

(#2389) bzoley válasza Krystal_s (#2387) üzenetére


bzoley
veterán

Ez egy teljesen normális, nyugodt hangnem. Az pedig nem az én feladatom, hogy megtanítsalak írni. Mivel másokat bátran minősítesz a rossz helyesírásuk miatt, azt hittem, te vagy a helyesírás szülőanyja. Csak azért mertem megjegyezni, hogy te sem vagy tökéletes(mint ahogy én sem), mert a jelek szerint te másképp gondolod, és ha a saját hibáidról van szó, akkor mentegetőzöl. De ha tényleg csak elírásról van szó(ami ugye nem magyarázat az össze-vissza mondatszerkezetre), miért van minden kérdőjel előtt szóköz? Az már nem mondatvégi írásjelnek számít, csak díszítő elemnek?
Úgy látom zavar, ha másokhoz hasonlítanak, de tudod, mindenkinél más a mérce. Valakinek a te tudásod már az alá a szint alá esik, mint akiket te hozol fel példának, és van, akiknek még mindkettő elfogadható. Úgy gondolod, hogy te döntheted el hol kell meghúzni a határt? Nem valószínű. Ezért ne haragudj, csak neked akarok jót, hogy ne tedd magad nevetségessé, ha nem muszáj.

Mod:
Sam az avatarod, sem pedig a személyiséged nem ismerem, csak a "más szemében a szálkát" részét, így mint sokan mások, leginkább közömbös vagy számomra. Azt meg talán az én személyiségem része, hogy talán nem nézem jó szemmel, ha olyan mutogat másokra, aki magára is mutogathatna.
(egy egymásnak vigyorgó társaságban nehezen fogsz őszinte véleményt kapni)

[ Szerkesztve ]

(#2391) Krystal_s válasza bzoley (#2389) üzenetére


Krystal_s
addikt

A kérdőjel előtti szóköz itt a fórumokon ragadt rám. Volt olyan, amikor szóltak pár embernek, hogy nagyon egybeolvad. Ez inkább csak a kinézet miatt van, de amikor kézzel írok, akkor nem szoktam szóközt hagyni a kérdőjel, felkiáltójel előtt.
Sajnálom, ha az írásaim alapján azt a következtetést vontad le, hogy én tökéletesnek tartom, magam, vagy ahogy írok. Egyáltalán nem prédikáltam, sőt engem a kisebb elírások, szleng, ékezetek elhagyása külföldi billentyűzetről, rövidítések nem szoktak zavarni és nekem ezek még beleférnek egy sima internetes fórumon, közösségi oldalon. Egyik sem hivatalos (számomra).
Nem mentegetőzöm, csak azért lettem ideges, mert először nem írtál semmi konkrétat, csak úgy beírtad, hogy minden írásom ciki. Az a mondat tőled kicsit sem tűnt jó szándékúnak.
Igen nekem az általam bemásolt írások már nagyon durvának számítanak. Mindig írtam, hogy megdöbbentő és nem vicces, de közel sem említeném magammal egy szinten. Jellemző rám, hogy gyakran kérdezek, szóval egyáltalán nem vagyok elszállva magamtól.
A saját határomat meghúzhatom, hogy min döbbenek meg és mi az, ami még belefér egy olyan közösségi oldalon.

Lehet téged zavar egyes helyeken a szóköz, de azért van eset, amikor pont az néz ki hülyén, amikor nem használjuk.
"De ha tényleg csak elírásról van szó(ami ugye nem magyarázat az össze-vissza mondatszerkezetre),"

(#2392) bzoley válasza #40993792 (#2390) üzenetére


bzoley
veterán

"...a hibáihoz mérten - véleményem szerint - túl erős véleményt kapott."
Attól függ, te milyen hibáira gondolsz. A helyesírási hibákkal nem nagyon akartam foglalkozni, azt nem nagyon véleményeztem. Ami számomra hibának számít, azt többször is véleményeztem, mert úgy láttam nem érti, mi is a legnagyobb hibája. Ennek a hibának a nagyságához szerintem még túl finom is voltam. Ez a másra mutogatás, miközben magunk sem vagyunk sokkal jobbak nála, elég alja dolog, csak emiatt szólítottam meg aránylag "óvatosan".
A technika mögé bújni, és azt kifogásként felhozni egy olyan dolog, amit nem tudok elfogadni. Eléggé megkeseríti az életemet a technika, sok pluszmunka van miatta. De nem akarom csak úgy odahányni a mondandómat a másik elé.
A civakodás, és a vita között szerencsére elég nagy a különbség.

(#2393) Krystal_s válasza #40993792 (#2390) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen, amit írtál.
Engem nem az zavart, hogy szólt, hanem amilyen stílusban tette. Abból csak tanulok, ha valaki kijavít, sőt még meg is köszöntem volna. Egy korábbi hozzászólásomban pont arról tettem említést, hogy mennyire rossz hatással vannak rám egyes internetes, vagy mai divatnak megfelelő írások és bizony engem is megzavarnak, hatással vannak rám akaratlanul is az évek során. Rá is kérdeztem melyik a helyes, vagy helytelen.
(Azokra a kérdésekre viszont nem kaptam választ a "kedves" úriembertől sem.)

(#2394) Rypejakten válasza bzoley (#2392) üzenetére


Rypejakten
addikt

neked Krystal írásképe és mondatszerkesztése zavaró, nekem a tiéd. sok rosszul pozicionált mondat, egyes helyeken a kötőszavak hiánya, fölösleges vesszők, illetve vagy 3 értelmezős szerkezet, ami számomra zavaróbb, mint a sérelmezett szpész a kérdőjel előtt. számomra. körmondatok, az egész szöveg lényegét 2 mondatban levezetted, a többi csak rizsa.

hiába közhely, de igaz, hogy ízlések és pofonok, kinek mi lépi át az ingerküszöbét. szerintem csak szimpla szőrszálhasogatás ez az egész komédia.

kovy: szegény proli vagyok, nem telik ilyen úri dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#2395) Bjørgersson válasza Rypejakten (#2394) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na és hol maradnak a mondatkezdő nagybetűk? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2396) Krystal_s válasza Rypejakten (#2394) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. ;)

(#2398) localhost


localhost
Közösségépítő

Ugorgyunk!

by Pósalaky

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2399) Bjørgersson válasza localhost (#2398) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ej, ráérünk arra még!

Pató Pál

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2400) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Siralmas mennyire nem beszélik az emberek a saját anyanyelvüket.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.