Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) EmberXY válasza customer114 (#3499) üzenetére


EmberXY
addikt

Alatta ott a magyarázat, hogy miért. Azért csak "javasolt alak", mert erőszakkal senki nem kényszeríthet arra, hogy helyesen írj, jól is néznénk ki... ;]

Up the Irons!

(#3502) customer114 válasza EmberXY (#3501) üzenetére


customer114
senior tag

Erösszakal snki nm kenyszerithet mí? ;]

(befejeztem :D)

(#3503) #33253120 válasza EmberXY (#3501) üzenetére


#33253120
törölt tag

Javasolt alak-> az olvasónak fogynia kell 4-5kilogrammot, és akkor tényleg jól is néznénk ki meg...
;]

[ Szerkesztve ]

(#3504) EmberXY válasza #33253120 (#3503) üzenetére


EmberXY
addikt

De akkor az író is fogyjon... ;]

Up the Irons!

(#3505) Kernel válasza EmberXY (#3504) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kizárt dolog, hogy felfogják egyesek: vagy magyarul írsz egy szót, vagy "külföldiül"!

Vagy kompakt, vagy compact!

Ne keverd a kettőt! Ne találj ki olyan szavakat, ami nincs egyik szótárban sem!

Persze, muszáj még nagybetűvel is írni (de milyen alapon?), meg a szóközök a végén, szánalmas...

Nem egyedi eset.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3506) EmberXY válasza Kernel (#3505) üzenetére


EmberXY
addikt

A lejtőn már nincs megállás, engedd el. Annak örülj, hogy kötőjelet nem tett a szavak közé... :DDD

Up the Irons!

(#3507) Vanir válasza EmberXY (#3506) üzenetére


Vanir
veterán

Com-pakt? ;]

(#3508) #33253120


#33253120
törölt tag

"Hú ez nagyon jónak tűnik. Mármint a bolt! És viszonylag közel van is hozzánk az 1ik városban! "

(#3509) EmberXY válasza #33253120 (#3508) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez még akadémiai... :D

Up the Irons!

(#3510) Kernel


Kernel
nagyúr

Csak a szokásos:

De ha szóváteszem, hogy ugyan hány fokon izzik az izzószál abban a rohadt LED-lámpában, akkor valószínű, hogy falkában ugatnak le (amúgy is ilyen leugatós topik).

Megérteném, ha valamilyen nyugdíjasklub lenne, bár ez is sértő valakikre. A köznyelvből is reménytelen már ezt kiirtani. Vagy jó sokat kell várni, a villanykörtéből is sokára lett izzó.

A "neon" sem fog soha kipusztulni. Hiába világít narancs színben, rámondják minden fénycsőre.

De egy szakmai jellegű fórumon is ennyire hülyének kell lenni?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3511) EmberXY válasza Kernel (#3510) üzenetére


EmberXY
addikt

Mindenki nem dolgozhat a NASA-nál. :D Az internet globálissá tette a hülyeséget is, ma már bárhol, bármikor, bármiről olvashatsz hülyeséget egy szempillantás alatt. Ezelőtt 30 évvel aki publikálni tudott, az írni is, ma már ez teljesen összemosódott, ezzel együtt kell élni.

Up the Irons!

(#3512) customer114 válasza Kernel (#3510) üzenetére


customer114
senior tag

30 megás netet mindenkinek. ;]

Valószínűleg a TV-t is oltják náluk, ha már nem nézik. Illetve felgyújtják a villanyt, ha látni szeretnének a sörétben. :))

Meg kell szokni, ez a mai világ már csak ilyen. ;)

EmberXYZ: Leírtuk ugyanazt. :D Szeretnél velem vacsizni egyik este? :DD

[ Szerkesztve ]

(#3513) EmberXY válasza customer114 (#3512) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem főzök valami jól, menjünk hozzád. ;]

Up the Irons!

(#3514) customer114 válasza EmberXY (#3513) üzenetére


customer114
senior tag

Betűtészta leves lesz és helyesen írt magyar szavakat kell majd kiraknod belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3515) EmberXY válasza customer114 (#3514) üzenetére


EmberXY
addikt

De akkor legyenek ékezetes betűk is... ;]

Up the Irons!

(#3516) localhost válasza EmberXY (#3515) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Meg legalább 70% SZÓKÖZ

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3517) nyisziati


nyisziati
veterán

Ez elég brutális volt, így kora reggel, kávé előtt:

:D

...és még egy:

[ Szerkesztve ]

(#3518) Kernel


Kernel
nagyúr

Ezt sem fogom soha megérteni, hogy férfi létére, miért használ valaki ilyen buzis szavakat, mint napszemcsi, videókari stb. Meg ami most eszembe sem jut, de szoktam látni ilyen becéző formátumokat.

Azt értem, hogy igyekszik rövidíteni a gépelést, de nem érzi, hogy mennyire gáz? (Hozzászólásom nem homofób célzatú, csak ténymegállapító.)

Mai nap vicce:

Munkástelcsi avagy értéktelen hulladékok 5000-ért.

Nem is tudom, miért jut eszembe:

Village People.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3519) EmberXY válasza Kernel (#3518) üzenetére


EmberXY
addikt

A globalizáció az oka mindennek, ezt már kiveséztük. Ez a jövő, ha kapsz valamit, megköszcsized, a szeretteidet megpuszcsizod, ha iszol, bebaszcsizol, napszemcsit használsz, mert menő (még éjjel is) és videokarival bányászod a bitconcsit. :D

Up the Irons!

(#3520) vadger


vadger
tag

Szia! Megerősítést/cáfolatot szeretnék kérni helyesírás ügyben. Adott szó: switch.
A -val/vel ragos írásmód érdekelne. Személy szerint vívódom a switchcsel és a switch-csel között. Vagy esetleg mindkettő hibás lenne? A 216-osból és 217-esből indulok ki.
[link]
Véleményem szerint akár lehet érvényes a 217-es is, mivel "vagy ha az utolsó kiejtett hangot betűknek bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan együttese jelöli", de lehet téved. Mit gondoltok?

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#3521) customer114 válasza vadger (#3520) üzenetére


customer114
senior tag

switch-el :D

Én így szoktam ezeket.

(#3522) ígyvanferi válasza vadger (#3520) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Érdekes gondolat és jogos is. Itt több példában is az egybeírt alakot javasolják, ez a konkrét linkelt magyarázatot is tartalmaz, hogy miért nem számít szokatlan betűkapcsolatnak a "tch". Bár van benne némi szubjektivitás, azért elfogadhatónak tűnnek az érvek a kötőjel nélküli forma mellett.

(#3523) vadger válasza customer114 (#3521) üzenetére


vadger
tag

Nekem ilyen esetben igeként funkcionál a szó... Mint a bér/bérel... Szóval szerintem ez nem a helyes -val/vel ragos alak.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#3524) vadger válasza ígyvanferi (#3522) üzenetére


vadger
tag

Jogos, köszi szépen!

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#3525) #33253120 válasza customer114 (#3521) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ilyenkor kell kerülőútra menni... Például "switch használatával". :)

(#3526) customer114 válasza #33253120 (#3525) üzenetére


customer114
senior tag

Igen, ezt gyakran alkalmazom.

pl.: Nem Bélával, hanem Béla társaságában. Egyszerűen szebben is hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#3527) EmberXY válasza #33253120 (#3525) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt hittem, csak én szoktam ilyen kiskapukat alkalmazni... :C

Up the Irons!

(#3528) Dr.NX válasza vadger (#3520) üzenetére


Dr.NX
addikt

Switchcsel, vezércsel, indulócsel.

Esetleg divatba hozhatnánk a gyönyörűen kinéző "szvics" alakot. :D

Elfogadom a sütiket.

(#3529) nyisziati válasza Dr.NX (#3528) üzenetére


nyisziati
veterán

Akkor már legyen inkább "szviccs"... :DDD :DDD

(#3530) EmberXY válasza nyisziati (#3529) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy csak simán T_chris kolléga gondolatmenetét követve adatátviteli kapcsolóként használjuk. ;]

Up the Irons!

(#3531) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Mai kedvencem:
"fönt tartja" a tévedés jogát.
Hol, a padláson? :W
Helyesen "fenntartja" lenne.

Elfogadom a sütiket.

(#3532) nyisziati válasza EmberXY (#3530) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD

Szerintem nehezen szoknának át az IT-s kollégák... ;]

(#3533) EmberXY válasza nyisziati (#3532) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor tanuljanak meg írni... :D

Up the Irons!

(#3534) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Ha már "külön írás", fórumtárs hozta az eBay-es topikba:

A pecséten (!) Repülő tér...áááá. :U

Elfogadom a sütiket.

(#3535) Kernel


Kernel
nagyúr

Szűz telepítéssel (vagy új profilelal) próbáld meg.

Eszméletlen. Ha úgy írná, hogy profillal, abba nyilván beletörne a keze, eddig értem. Azt már kevésbé, hogy a profile végén néma betű van, tehát ilyenkor elvileg kötőjel kellene: profile-lal. Így is majomkodásnak tartom, de legalább szabályos.

Felszólító mondat (!), ez már a legkevesebb, én is szeretem lehetőleg kerülni a felkiáltójelet, mert vizuálisan kiabáló hatást kelt.

Nem úgy azok a fórumozók, akik minden mondatot megszórnak felkiáltójellel. Ennek logikáját szeretném még egyszer megérteni! (Itt sem szívesen kiabálok, de óhajtó mondat.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3536) nyisziati válasza Kernel (#3535) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet, hogy kombinálta az angol kiejtéssel ("profájl"-lal). Gyakran nem egyértelmű, ismerni kell az illetőt, mert általában következetesen hibáznak. :D

Egyébként pedig sajnálattal veszem észre, hogy egyre kisebb a hajlandóság a javításra. A múltkorjában nagyon óvatosan (tényleg), jeleztem egy fórumtársnak az egyik topikban, hogy a "sejmes" (kétszer is így írta), az igazából "selymes", erre kapásból nekem esett egy "köszönjük Emese!" felkiáltással és linkelt videóval. :(((

(#3537) Kernel válasza nyisziati (#3536) üzenetére


Kernel
nagyúr

Épp azért kell kötőjel, mert az angol kiejtés nem ejti ki, vagyis néma hang.

Ez gyakori a fórumokon, a "filelal, fileok" és hasonló agyrémek. Legalábbis nekem vizuálisan agyrém, aki még magyar könyveken nőttem fel, ilyen baromságok sehol nem voltak akkoriban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3538) nyisziati válasza Kernel (#3537) üzenetére


nyisziati
veterán

Így van, kellene...
De ahol egy "muszáj", vagy "selymes" is gondot jelent, sőt, a helyesbítést sem fogadják el, hanem még burkoltan lehülyéznek, ott nem tudsz mit csinálni.

(#3539) Weareus


Weareus
addikt

Tecik a toplik, kösszi, hoty wan ijen, ámbbár, nékőm nacson szükcségtelen. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3540) Dr.NX válasza nyisziati (#3538) üzenetére


Dr.NX
addikt

Általában a legnagyobb bumburnyákok szoktak a legjobban felháborodni, ha felhívják a figyelmüket a helyesírásra... :W

Elfogadom a sütiket.

(#3541) Weareus válasza Dr.NX (#3540) üzenetére


Weareus
addikt

Szerintem kár "szabtatni" ezért bárkit is: ha eddig nem tanulta meg: tőled sem fogja. Ha mégis kinyílik a virtuális bicska az ember zsebében, akkor meg célszerű úgy csinálni, - saját tapasztalat - hogy belehint az ember egy kis attikai sót a megfogalmazásba. Ha jól csinálod, kifejlődik benned az, hogy képessé válsz elküldeni a pics@ba valakit úgy, hogy még ő kér elnézést. :K

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3542) philoxenia válasza Vanir (#3507) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

conpakt egyértelműen...
Hogy on is legyek...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3543) 7s26c


7s26c
senior tag

Kis híján összejött

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3544) ígyvanferi válasza 7s26c (#3543) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Először azt hittem az a felirat, hogy buzis. Azért így is szép munka. :DDD

(#3545) EmberXY válasza 7s26c (#3543) üzenetére


EmberXY
addikt

Szép munka. :C

Up the Irons!

(#3546) Weareus válasza 7s26c (#3543) üzenetére


Weareus
addikt

Ennek is "megvót" a "nyóc" általánosa.
Hat első, két második. :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3547) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Simán csak összecserélte csak a betűket szegény, de legalább az internet magyar fele tud mivel szórakozni... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3548) Weareus válasza philoxenia (#3547) üzenetére


Weareus
addikt

Egyébként már javították.
link.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3549) Lauda


Lauda
félisten

sziasztok it még semi maksz anyi hogy edig atak ip telefont most azt se [link] ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.