Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) L_YKing válasza 7s26c (#3300) üzenetére


L_YKing
addikt

one-t* fizet

A másik már fantázia kérdése...

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#3302) 7s26c válasza 7s26c (#3300) üzenetére


7s26c
senior tag

Egyszer egy alkalmazott azt állította, szerinte szándékosak ezek, a negatív és egyben ingyenreklám okán.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3303) customer114 válasza 7s26c (#3302) üzenetére


customer114
senior tag

Szándékosságról jut eszembe. Rengeteg helyesírási hiba van mostanában indexes, origos, hvgs, stb. cikkekben. Ezek vajon szándékosak vagy b*szik egyszer átolvasni a saját írását az "újságíró"?

szerk.: pl. betűkihagyások; betűk kihagyása vagy rossz betű egy szóban, mintha elütötte volna billentyűzeten.

[ Szerkesztve ]

(#3304) 7s26c válasza customer114 (#3303) üzenetére


7s26c
senior tag

B@szik...
Egész télen ment a hidegrekord-rekordhideg pedig csak előbbi helyes.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3305) EmberXY válasza customer114 (#3303) üzenetére


EmberXY
addikt

Sőt, ahonnan lopják, már ott is hibás... ;]

Up the Irons!

(#3306) Kernel válasza customer114 (#3303) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszer dobtam is valamelyik "újságírónak" emailt, annyira felcseszte az agyam az angol típusú majmolás: 500.000 és hasonlók.

What the fuck? Ötszáz? Nyilván 500 000 akarna lenni. Ha akarom megértem, ha akarom nem.

Csak én még baromira nem így tanultam az iskolában, illetve szabálytalan is, magyar cikk lévén. Ilyenekre persze soha nincs válasz, a cikket soha nem javítják ki.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3307) Bjørgersson válasza Kernel (#3306) üzenetére


Bjørgersson
félisten

500,000 ez 500 magyarul, 500000 pedig angolul, ha így írta volna, akkor lett volna angol típusú majmolás. 500.000 ez pedig 500000 magyarul, 500 pedig angolul, de semmiképp sem magyarul.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3308) Kernel válasza Bjørgersson (#3307) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, hogy vesszővel írta (szokták azt is), pontosan már nem emlékszem, több éve volt. De mindegy, mert:

Forrás: [link]

Ez csak a példa kedvéért:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3309) Bjørgersson válasza Kernel (#3308) üzenetére


Bjørgersson
félisten

b) Ha a számokat számjeggyel írjuk, az öt vagy ennél több számjegyű számok írásában a számjegyeket a hátulról számított szokásos hármas számcsoportok szerint tagoljuk, s az egyes csoportokat közzel (esetleg ponttal) választjuk el egymástól, például: 20 611 vagy 20.611, 357 864 vagy 357.864, 5 602 164 vagy 5.602.164.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3310) Kernel válasza Bjørgersson (#3309) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt csak legutóbb hozták be esetleg:

[link]

Ez az előző:

Mint említettem, én egy több éves történetről beszéltem, az is lehet, hogy vesző volt, nem tudom most visszakeresni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3311) EmberXY válasza Kernel (#3310) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem egyezzetek ki egy döntetlenben, legyen pontosvessző...

;]

Up the Irons!

(#3312) 7s26c válasza EmberXY (#3311) üzenetére


7s26c
senior tag

ne, mert érdekel a végeredmény!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3313) Kernel válasza 7s26c (#3312) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az eredmény sajnos adott, a mai szabályok már megengedik az általam utált pontot is.

Az Erste Bank ennél is tovább megy, ilyen veszős papírokat szoktak adni a pénztárban, 200 forintról:

A Budapest Bank számlakivonatán viszont rendes szóközök vannak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3314) Bjørgersson válasza Kernel (#3313) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért zavar ennyire az a szerencsétlen pont? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3315) 7s26c válasza Kernel (#3313) üzenetére


7s26c
senior tag

De legalább tudjuk ezt is :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3316) localhost válasza Bjørgersson (#3314) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... és miért PONT ez zavarja?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3317) L_YKing


L_YKing
addikt

Na ez már elég meredek: [link]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#3318) 7s26c válasza L_YKing (#3317) üzenetére


7s26c
senior tag

Vajon a közösségi média mily mértékben butít? Akik könyvet olvastak gyermekkorukban azok nemigen lettek ilyen degeneráltak. Aki Facebookon lesi el mástól az írás tudományát , nos az így jár .

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3319) 7s26c


7s26c
senior tag

Nem tudtam nem észrevenni ezen gyöngyszemet

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3320) Bjørgersson válasza 7s26c (#3319) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az ilyeneknek még az élethez is jogsit kellene rakni. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3321) 7s26c


7s26c
senior tag


Kihagynám ha lehet...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3322) Bjørgersson válasza 7s26c (#3321) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De hisz van rá két év műszaki... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3323) 7s26c válasza Bjørgersson (#3322) üzenetére


7s26c
senior tag

Reggel helyezte ki egy ,(mi a helyes és korrekt kifejezés, talán afro-magyar állampolgár) tőlünk nem messze.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3324) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

jonapot! elöre utalásal megoldhato és önn otps?

remek megyi a posta?

Napi jófogás. :O

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3325) 7s26c válasza Bjørgersson (#3324) üzenetére


7s26c
senior tag

Persze, hogy megyi... :)
Amúgy napokban vidékre szólított a munka, ott sokan mondták, hogy 'megyen'...
Gondolkodtam is, vajon , hogyan írja aki így mondja?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3326) Bjørgersson válasza 7s26c (#3325) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Idősebbek felénk is úgy mondják. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3327) EmberXY válasza 7s26c (#3325) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálunk úgy is hallhatnád, hogy "mögy" vagy "mén"... :D

Up the Irons!

(#3328) Kernel válasza 7s26c (#3325) üzenetére


Kernel
nagyúr

Simán leírják ugyanúgy, láttam már fórumokon is. Vannak persze felvidéki stb. fórumozók is, akikkel elnézőbb az ember. Bár, amikor nincsenek nagybetűk és írásjelek, az már vitathatóbb, miután ahhoz nem kell magyarul tudni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3329) 7s26c


7s26c
senior tag

Viszont üdítő volt hallani :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3330) #33253120 válasza 7s26c (#3325) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez igazából még a "megyen minálunkék" szókapcsolatban szokott tetszeni...

[ Szerkesztve ]

(#3331) 7s26c válasza #33253120 (#3330) üzenetére


7s26c
senior tag

nagyon vidéken a macska: gyalogszőrös....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3332) ígyvanferi válasza 7s26c (#3331) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD Ezt még nem sosem hallottam, de tetszik.

(#3333) #33253120 válasza 7s26c (#3331) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az inkább ilyen vicces elnevezés, míg itt Hajdú-Bihar megyében van egy olyan rész ahol ez a megyek minálunk vonal kőkeményen komolyan napi használatú.

Ígyvanferi: a kutya meg az éjjelibátor. :)

[ Szerkesztve ]

(#3334) 7s26c válasza #33253120 (#3333) üzenetére


7s26c
senior tag

:DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3335) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

én ki eggyeznék abba hogy

teljes áron megvásárolható winfos ba ne legyenek reklámok

és legyen ingyenes vagy egy árcsokkentet ( pl -50%-80% ) és abba reklámok kötelezően vagy a másikba reklámok időszerüen

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3336) 7s26c válasza Bjørgersson (#3335) üzenetére


7s26c
senior tag

Ezt elsőre nem is értettem...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3337) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egyik szemem sír, másik nevet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3338) EmberXY válasza Bjørgersson (#3337) üzenetére


EmberXY
addikt

Mi ezzel a baj? A Facebook ezért van...

Up the Irons!

(#3339) 7s26c


7s26c
senior tag

Minél több ilyet látok, annál jobban elkeseredek

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3340) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

a.) jobb klikkes menü
b.) jobbklikkes menü
c.) jobbklikkes-menü

Melyik a helyes? A netes cikkekben általában az első kettőt szokták használni, a harmadikat pedig az MTA dobta ki.

(#3341) Bjørgersson válasza King Unique (#3340) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem a harmadik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3342) King Unique válasza Bjørgersson (#3341) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk elvileg az a hivatalos, illetve manapság nagy divat lett ez a kötőjeles írogatás. :)

Engem egyébként főleg az érdekelne, hogy ez esetben a "jobb klikkes", vagy "jobbklikkes" alak-e a helyes. Egyébként az baromi zavaró nemcsak ennél, hanem más szavaknál is, hogy még a hivatalos cikkekben is többféle írási móddal találkozni...

[ Szerkesztve ]

(#3343) ígyvanferi válasza King Unique (#3340) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én a b-t mondanám. Jelzős szerkezet. Ezer éve voltam nyelvtanórán utoljára, így lehet hülyeséget írok. Pl. a balkezes embert sem kötőjellel írjuk tudtommal. De ha az mta a c-t tartja helyesnek, akkor legyen az.

(#3344) King Unique válasza ígyvanferi (#3343) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy elsőre nekem is az lenne a logikus, de például az ilyen (végén) és az ehhez hasonló cikkek zavartak meg.

Egyébként nem tudom mióta szokás így, de az utóbbi időben feltűnt, hogy nagyon divatos lett ez a kötőjeles írogatás. Például ezen cikkben Harry Potter-filmek, egy másikban merevlemez-meghajtók, aztán itt a flash-alapú stb. De az összes USB-s szókapcsolat is szinte mind kötőjeles: [link], [link]. Az előbbi linkben leírtak az alkalmazására egy szabályt, de az sem minden esetben teljesen egyértelmű.

Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#3345) 7s26c válasza King Unique (#3340) üzenetére


7s26c
senior tag

érzésre a b

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3346) Kernel válasza King Unique (#3342) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egy hülye magyar szokás. Főleg hirdetésekben figyelhető meg, de fórumokon is gyakori.

TV eladó pippes smartos scartos full HDés lcdés plazmás tuneros sztereós állványos.

(Több hibát is elrejtettem.)

Ja, a zárójel is felesleges, gyakran alkalmazzuk azt is, amikor nélküle is ugyanott vagyunk. Velem is előfordul.

Ugyanez autónál: légzsákos, ülésfűtéses, extrás stb. Általában mindegyikre igaz, ha toldalékot lehagyná a barma:

PIP, Smart, SCART, stb.

...anélkül is simán jó lenne.

Ez vonatkozik a hasonló tartalmú fórumos hozzászólásokra is. De a "klikkes" is felesleges szerintem:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3347) King Unique válasza Kernel (#3346) üzenetére


King Unique
titán

A "klikkes" szót nem én találtam ki, illetve hivatalos IT-s cikkekben is így használják. Viszont ez a screenshot érdekes, illetve függ attól is, hogy hogyan írjuk be. Ha például minden tagot külön, akkor az alábbiakat adja ki:

jobb klikkmenü
jobbklikk-menü

Viszont csak egy dolog a nyelvtan, az már egy másik, hogy az adott szónak értelme is legyen abban a bizonyos szövegkörnyezetben. Ezért is kérdeztem rá itt, hogy ha már IT-s fórum + helyesírásban jártas szakik, akkor csak sikerül megfejteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3348) 7s26c válasza King Unique (#3347) üzenetére


7s26c
senior tag

Magyarítsuk! Legyen jobb felső egér kacsintás ! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3349) King Unique válasza 7s26c (#3348) üzenetére


King Unique
titán

Akkor már inkább jobb egérgombos kattintás. Bár ezek után már ki tudja, hogy ez mennyire helyes, mert például az MTA megint mást mond. :D

jobb-egérgomboskattintás
jobbegérgombos-kattintás

De pl. ebben a cikkben is így írták az ötödik bekezdésben.

[ Szerkesztve ]

(#3350) 7s26c válasza King Unique (#3349) üzenetére


7s26c
senior tag

persze, csak elnagyoltam egy megoldást... lényeg , hogy klikk legyen kiváltva ha lehetséges.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.