Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) wiggen123 válasza GeryFlash (#7148) üzenetére


wiggen123
aktív tag

itt 129e hivatalos philips shop, lehet kuponozni, ha kapsz valahol.

Csendben jegyzem meg, ha regelsz és a szulinapot pl. holnapra vagy azutánra állitod, kapsz szulinapi kupont, passz mennyi % .....

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#7152) Mike088


Mike088
csendes tag

Most jött meg a szűrőm, és nem pattan be a helyére csak lebeg a csatlakozó felületen. Nem akarom erőltetni mert a kis műanyag karmok miatt be se lehetne pattintani az tisztán látszik. Így kellene használni?

(#7153) GeryFlash válasza konzumpro (#7149) üzenetére


GeryFlash
veterán

konzumpro: Jogos, valamiert az MM azt is oda listazta. Hat ez jol hangzik :DDD Philipsre is igaz ez a mindent cserelj az elejen vagy csak a Tchibora/mas olcsobb gepekre?

Dtamas82: Es az jobb? Csak mert az ajanloban 2200-as LatteGo volt emlitve, nem tudom hogy van-e esetleg vmi hatranya a 4300-asnak vagy csak altalaban rosszabb ar/ertek aranyu mint a 2200as

wiggen123: WOW, erre a szulinapi kuponozasra nem is gondoltam, nagyon ugyes kiprobalom :DDD Igen lattam hogy van 129-ert is 2200-as de azok nem LatteGo-k ha minden igaz. Vagy ezzel ugyanugy lehet csinalni latte-t?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7154) konzumpro válasza GeryFlash (#7153) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Csak a használtakra vonatkozik az alapos tisztítás és alkatrészek cseréje.

(#7155) Dr. Szilikát válasza Mike088 (#7152) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezek szerint csak ütközésig kell tolni, a fekete O-gyűrű zárja el a víz útját:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7axq9i5-z4
https://www.youtube.com/watch?v=hTuVGlOZl4A

(#7156) Mike088 válasza Dr. Szilikát (#7155) üzenetére


Mike088
csendes tag

Köszönöm közben rájöttem én is, csak furcsa hogy semmi se rögzíti így nagyon könnyen kijön a helyéről.

(#7157) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

A Philipsben szivárgás volt a gőzszelepnél, most drótoztam meg mind a két végén a szövettel megerősített csövet, a nagynyomásút vissza is vágtam. Már nagyobb a nyomás, üresen nagyobbat kattan és érezni a kávé ízén is, jobban kidolgozott.

(#7158) viktorhu válasza konzumpro (#7149) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem úgy két és fél éve 45 volt használtan egy régi saeco.

Azóta is végzi a dolgát, örülök, hogy nem költöttem új gépre, egész új darabokban is ugyanezt a főzőegységet láttam.

Ebben is lehet gondolkozni, ha szűk a büdzsé.

(#7159) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Én az idén vettem használtam egy delonghi esam gépet, nagyon szeretjük, előtte egy Philips saeco minuto 8-évig bírta, de ez teljesen más, imádjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#7160) erzol válasza viktorhu (#7158) üzenetére


erzol
őstag

Kb. 5 éve vettem 40-ért egy saeco minuto hd 8762 - t. Karbantartáson kívül szépen teszi a dolgát és finom kávét készít.

(#7161) konzumpro válasza viktorhu (#7158) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nagyon jó gépek vannak használtan, Jurát tervezgettem az F90 után, J5, J7, de aztán karos lett belőle, abból meg a Philips. Az Xsmall jobb volt mindegyiknél, de a vége felé már nagyon át volt alakítva. Eladás előtt visszaállítottam gyári állapotba és tök új kifolyót kapott.

(#7162) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Van egy Saeco Picobaristo Deluxe gépem, ami alatt rendszeresen fedezek fel vizet, és ez ki is folyik oldalra, jobbra.
Mi lehet a hiba? Tömítés? Túl finomra őrlöm a kávét?
Alul nincs egyik tálca sem eldugulva vagy megtelve.

(#7163) konzumpro válasza M3aN (#7162) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet, hogy olyan belső szivárgás, ami nálam is volt. Nálam a főzőegység mögött, hátul az illesztés résén keresztül szivárgott víz, mert belül a nem megfelelő tömítés miatt lecsorgott a víz belül. Másik gépnél szintén belső szivárgás miatt volt tócsa a gép alatt.

(#7164) ZOLL30


ZOLL30
tag

Sziasztok,

továbbra is várnék segítséget, Philipshez a gyárin kívül kinek, melyik szilikonzsír vált be?

Köszi

élni, és élni hagyni..

(#7165) Dr. Szilikát válasza ZOLL30 (#7164) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ami mára kiderült, az Oxett A2 szilikonolajtól megszívja magát a tömítés, szemmel láthatóan is kövérebbé válik egy új gyűrű, a nem kezelt gyűrűkhöz képest. Egyébként is elég könnyen elfolyik a főzőegységből, mézhez hasonló állaga miatt, amire az alkalmankénti zuhanyzás rásegít, így elmegy belőle, még hideg vízzel is (meleg vízzel nem ajánlott, épp a kenés megmaradása miatt).

Praktikerben vásárolt szilikonzsír (Antipol-253, a vízvezetékes szerelési anyagok polcán található) régebben volt nekem, az tényleg zsír állagú volt, csak mire kávégépekkel kezdtem foglalkozni, már elfogyott, ezért nincs vele elég tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#7166) erzol válasza ZOLL30 (#7164) üzenetére


erzol
őstag

Hát én biza ugyanazt kenem rá, mint amit a fűkasza szöghajtásába... :U:D

link

(#7167) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Rendeltem egy Gaggia Anima Base-t.Kíváncsi vagyok milyen lesz.Jónak tűnik.

(#7168) Antonious válasza erzol (#7166) üzenetére


Antonious
lelkes újonc

Öklözőzsír, jobb nincs. :DDD

(#7169) balinthun


balinthun
tag

Sziasztok,

Belépő automata kávégépnek a Krups ea819n10 jó választás vagy teljes tévút? köszi előre is a válaszokat, véleményeket.

(#7170) konzumpro válasza balinthun (#7169) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha jó áron van és érvényesíteni tudod a garanciát ha esetleg meghibásodna, teljesen jó lehet valami más, mondjuk kotyogós mellé. Ha nem aggódod túl, jó lehet. Én jókat ittam Krupsból.

(#7171) Brekecs válasza balinthun (#7169) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Jó kávét készít ! de sok panasz van rá, főleg a mostani modellekre, garancia lejárta után ha meghibásodik nem sokan javítják.
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#7172) BullZeye


BullZeye
veterán

Philips Lattego 5400 árazása eléggé hektikus 1 hónapja 300k volt aztán 236k majd most meg 195k, miért?

Euronics elég jó akciókat hoz minden hónapban, Mall.hu-n lévő fehér színű pedig csak drágább lesz hétről hétre :D

(#7173) konzumpro válasza BullZeye (#7172) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ilyen olcsó még sosem volt. Kifutó?

(#7174) Antonious válasza konzumpro (#7173) üzenetére


Antonious
lelkes újonc

De, annó kb. két éve vettem 59ezerert. :DDD
Jajj azok a kuponos akciók már sohasem lesznek.

(#7175) Azteeek válasza BullZeye (#7172) üzenetére


Azteeek
tag

Pont ennyiért rendeltem emag black fridayen egy 4343-ast. A kezelőfelületen kívül van bármi különbség közöttük?
Érdemes lenne elhoznom egy ilyet ahelyett, hogy várok az emag lassú szállítására? :)

(#7176) Zoona válasza BullZeye (#7172) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ilyenkor érzem magam át**szva... Pár hete 219ezerér vettük, azóta sok sok finom kàvét ittunk belőle de na... Fáj ez az embernek.

Szerintem karácsonyra lesznek még akciók,én egy fő ajàndéktipusnak gondolom, biztos akcióznak

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7177) konzumpro válasza Zoona (#7176) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ne légy csalódott, lesz még drágább is. :)

(#7178) skater86


skater86
tag

Sziasztok,
én a Philips Lattego 5400 és a Delonghi 290.81TB-n gondolkodok. Fontos lenne a tejrendszere. Melyik lenne szerintetek jobb? Karbantartás, takarítás szempontból is érdekel.
Köszi!

(#7179) Kiskutya válasza skater86 (#7178) üzenetére


Kiskutya
veterán

Takarítás szempontból elméletileg a Philips jobb. Nekem delonghi van nem vészes annak sem de azért macerásabb. A tejhab elméletileg a delonghin jobb de ezt nemtom megerősíteni mert philipsét nem kóstoltam.

hmm...

(#7180) skater86 válasza Kiskutya (#7179) üzenetére


skater86
tag

Ahogy visszaolvasok, inkább márka "harc" van a kettő között. Kinek melyik jön be. Nagy előnyt-hátrányt nem látok a kettő között. Esetleg, ha valaki kóstolta, próbálta mindkettőt és érez különbséget az ossza meg velem. Köszi!

(#7181) Kiskutya válasza skater86 (#7180) üzenetére


Kiskutya
veterán

Mások is véleményeznek de szerintem delonghit nem bánod meg. Területi képviselő vagyok egy cégnél, elég sokszor kínálnak meg kávéval. Amig nem vettem egy delonghi 290.81-et semmi gond nem volt de azóta a kávék több mint felét kiöntöm mert nem bírom meginni. Hozzá szoktam a jóhoz. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#7182) BullZeye válasza Azteeek (#7175) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha jól tudom akkor plusz 2 tejes kávé és színesek a piktogrammok.

(#7183) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Azt lehet tudni, hogy a DeLonghi Magnifica S hány gramm szemes kávéból főz egy adag presszó kávét?
Köszönöm!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7184) Mike088 válasza Winnie The P (#7183) üzenetére


Mike088
csendes tag

Ezt próbáltam én is kideríteni több helyen 7-9 grammot írtak, valaki szerint a max 12 az intenzitás beállításának függvényében változik. De hivatalos infót még nem találtam erről. Engem pl az is érdekelne, hogy 4 hőmérsékleti beállítás mit jelent vagy legalább azt milyen tartományok között változik a víz hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#7185) seredy


seredy
tag

Sziasztok, van egy páréves Delonghi Nespresso en350, tönkrement pár hónapja, nem is lyukasztja ki a kapszulát, folyik el mellette a víz.. meglepődtem, de úgy látom, ezek a darabok használtan se mennek már el jó áron. És ahogy néztem, a szervizeltetés többe kerülne, mert a garancia pedig tavalyelőtt lejárt. Nem tudjátok véletlen, nincs-e valami olyan üzlet vagy bármi, ahol esetleg donorgépnek le lehetne adni? Vagy mit lehetne ezzel kezdeni?

(#7186) Winnie The P válasza Mike088 (#7184) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7187) Kbali válasza seredy (#7185) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valamelyik nagyobb használt kávégépes céget kérdezd meg, hátha... ha nem, akkor elektronikai hulladék :(

(#7188) Nagya21


Nagya21
addikt

Áj áj kezdődik.....
EU csöklenteni akarja a hulladék mértékét......
Dicséretes, de a kv kapszulákkal kezdenék......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7189) konzumpro válasza Nagya21 (#7188) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az éppen hogy újrahasznosítás... :D

(#7190) noblem1983 válasza Nagya21 (#7188) üzenetére


noblem1983
senior tag

Nespresso-nál nagyon jól működik, ha tele a kapszulatartó zsák akkor a következő rendelésnél a futár elviszi a használt kapszulákat. Ők pedig újrahasznosítják.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#7191) M3aN válasza Nagya21 (#7188) üzenetére


M3aN
senior tag

Link? :)

(#7192) tomi5244 válasza tomi5244 (#6672) üzenetére


tomi5244
őstag

Sziasztok, a napokban elvittem szervízbe a 2200-as Philips gépem, mert már a tejhabosító része is bekrepált. Továbbá a kávémennyiség problémája még mindig fennállt. Forróvíz szelepet és vízmennyiség érzékelőt cseréltek.

Gondoltam teszek egy próbát. Ugyanazon mennyiségre állítva a gépet a kávé erősség növelésével ugyan úgy kevesebb kávét ad, ami a kép jobb csészéjében látszik is.

Létezik, hogy a kávé erősség növelésével már nem tud átpréselni annyi vizet? Pedig kettes erősségen volt, a hármast nem is próbáltam, annyi kávét nem akartam elhasználni "feleslegesen"

Segafredo és Costa kávékat használunk

(#7193) maross válasza tomi5244 (#7192) üzenetére


maross
veterán

Letezik, nalam mikor mar csopogve-alig folyva adta ki a kavet a philips (finomabbra daralas, vagy erosseg allitas miatt), nem mertem mennyivel, de kevesebb lett.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7194) konzumpro válasza tomi5244 (#7192) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, meg több vizet is vesz fel, még akkor is, ha relatíve durva az őrlemény.

(#7195) Harkovz válasza konzumpro (#7194) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Na megjött az Anima Base.Eddig tetszik.Remélem sokáig jó lesz.

(#7196) konzumpro válasza Harkovz (#7195) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem jó lesz, masszív, jól bevált alapjai vannak.

(#7197) álmodom?


álmodom?
kezdő

Sziasztok!

DeLonghi-nál be lehet állítani, hogy milyen ízű legyen a főzet.
Extra lágy, lágy, normál, erős
Ez tulajdonképpen a kv erősségét jelenti?

(#7198) Dr. Szilikát válasza álmodom? (#7197) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Erősségnek nevezi minden gép, noha sokak számára nem egyértelmű, a fórumos kérdések szerint is.

A beőrölt mennyiséget változtatja. 7 gramm az elméleti alapérték (standard Italian espresso), ez persze nem garantált, hogy minden gép pontosan így "gondolja". De irányadónak vehető.

[ Szerkesztve ]

(#7199) Brekecs válasza álmodom? (#7197) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !
Az enyémen be lehet ! :)

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#7200) kchris78 válasza álmodom? (#7197) üzenetére


kchris78
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. Nekem egy régebbi ESAMom van, 2 éve vettem kb használtan... És azóta van bennem az a vélemény a párommal együtt hogy hiába extra mild meg minden elég sok babot őröl le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.