Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Akinek HD3850-e és E6300/E6400-a van, az toljon már 1-1 alapórajeles 3DMark05/06-ot plz!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9202) Coyot válasza Motion_Blur (#9200) üzenetére


Coyot
őstag

Mondjuk a CCC-ben elkedztem huzni eccer, lehet ez annak a maradványa...
nah majd januárba lesz uj lap aztán megnézem hogy működnek a dolgok.

3D studioba nem próbálta valaki működik e a az élsimítás? CCCben be lehet lőni elvileg a fix 16x, csak kérdés h ez működik is e? mert atiéknál vannak ilyen driver gondok, x1900xt nél hiába volt bekapcsolva...

Má' nem

(#9203) Chapel


Chapel
addikt

Rivatuner....minden szart megtalálok csak a hőfokot nem:(
Nem egyszerű ez a program,szó szerint... nincs valami olyan progi ami egyszerűen csak kirakja a sarokba (mint everest) a Vga Cpu hőfokot???? :F

Konkrétan 2 óra F.E.A.R után (minden max-on) olyan forró a hűtője hogy nem tudom megfogni....szal hogy piritós gyártásra is jó,értem,akkor tényleg megérte az árát :DD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9204) Motion_Blur válasza Chapel (#9203) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Katt!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9205) Chapel válasza MaciG (#9196) üzenetére


Chapel
addikt

Ahogy látom dettó ua az a gép:)
Szal alapon az E6750 (2.66Ghz) csinált nálam 9255 és nálad 3.2Ghz-re húzva csinált 400 pontal többet :F
Nah akkor húzza a nyavaja ezt a procit,nem sok értelme van látom:(

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9206) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

hátha érdekel valakit :U

új Club HD3850 256MB

(#9207) Chapel válasza Motion_Blur (#9204) üzenetére


Chapel
addikt

:R
Jó a háttér képed :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9208) dante3 válasza MaSzKa (#9206) üzenetére


dante3
addikt

Látom meg is vették, mennyire érte meg a 3870-esre lecserélni?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9209) Chapel


Chapel
addikt

3dmark06 után,közben a max 80fok.....bírja ezt éveken keresztül,vagy egyszer csak elolvad?? :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9210) Motion_Blur válasza Chapel (#9209) üzenetére


Motion_Blur
félisten

80 fok terhelés alatt gyári hűtéssel jónak mondható..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9211) Motion_Blur válasza MaSzKa (#9206) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Qrva drágán adod/adtad szvsz. De hát nagy az isten állatkertje, vettek itt már nyócnyócgétét 75K-ért is :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9212) ktg3 válasza Motion_Blur (#9211) üzenetére


ktg3
őstag

[OFF]hát jah...
mondjuk undorító dolog és törném el az ilyenenknek a kezét aki ráteszi arendelésekre a kezét és sokakl drágábban adja tovább...
elég sokak az ilyen ...-ektől szenvednek hiányt a kareszokból!

maszka:ha jól láttam pegazustól 3 88gt-t is rendeltél... annak ellenére h a porig aláztad mások előtt azt a kareszt..
gondolom azt is 70 fölött fogod adni
de csak lesz vki olyan pénzes és hülye egyszerre h megveszi marhadrágán!
szal jól tolod csak így tovább :C[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#9213) TTomax


TTomax
nagyúr

szerintetek [Ez] a MOSFET-re elég lenne egy 3850-en ?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9214) TTomax


TTomax
nagyúr

Esetleg rakott fel valaki Thermalright HR-03 GT-t a 3850-ére?Mert ahhoz meg nem tudom jár-e FET hütö,a gyárit nem akarom szétvágni,nem is nagyon tetszik esetleg ha behal a kari nehéz ujat szerezni..stb,stb,stb

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9215) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

A rendszerem alapon 9306 pontot kapott 3D Markban.

Ez jó, vagy valami nem ok?

(#9216) dante3 válasza Dani Pécs (#9215) üzenetére


dante3
addikt

Teljesen normális értéket kapott a masinád! ;)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9217) MaciG válasza Chapel (#9205) üzenetére


MaciG
addikt

400 a külömbség, de nállam még futottak a háttérbe egyéb alklamazások is. (bár nem sokat fog az tény) DE a játékokban pl. így ugrik egy pár fps-t ,és az fsb-t kb 1 perc feljebbtolni és gyári hűtővel max terhelésnél (1 órán keresztűl) 45-nél feljebb nem ment egyik mag sem :K

A karit nem tuningoltam, (DE nem is fogmom szerintem), mert gyári hűtőm van és nem akarom lecserélni. A rivába belőttem neki fix 60%-ot, ami még nem hangos és így terhelésnél is 60-65 fok körül van :) )

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#9218) nova001 válasza Chapel (#9209) üzenetére


nova001
senior tag

ez engem is érdekelne...hogy ha huzom a hütöt nem adja meg magát egyszer

(#9219) MaSzKa válasza Motion_Blur (#9211) üzenetére


MaSzKa
senior tag

különben mindenhol 70-75eFt kb a 8800GT most nézegettem és így is veszik

nekem elvileg 5db lesz az ATI HD38xx-ből ténylegesen
hátha valaki karácsonykor meg szeretné lepni magát és én ebbe tudok neki segíteni :DD

dante3 a Sapphire HD3850 512MB-ost vették még csak meg :K

Ezek lesznek még ténylegesen:
Club Hd3850 256MB
Sapphire HD3870 512MB

[ Szerkesztve ]

(#9220) Fera7 válasza MaciG (#9217) üzenetére


Fera7
csendes tag

"A rivába belőttem neki fix 60%-ot, ami még nem hangos és így terhelésnél is 60-65 fok körül van"<-- ezt minden újraindítás után beállítod rivaban? vagy be lehet valahogy állítani hogy újraindítás után is a beállított értéken menjen a hűtés?

(#9221) mizol


mizol
tag

Itt sokan lecserélik a gyári hűtést. Ezzel kapcsolatban kérdésem, hogy ezekhez a VGA-khoz van-e mag lassulási küszöbhöz (NV) hasonló érték publikálva valahol?
Rivatunerrel kapcsolatos kérdés: csak ezeknél az új kariknál nem lehet állítani külön a 2D és 3D órajeleket ([link])?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#9222) dante3 válasza MaSzKa (#9219) üzenetére


dante3
addikt

Jah, akkor benéztem valamit!
Furcsa, hogy nálunk a boltban az Asus EAH3870/G/HTDI/512Mb (GPU:775MHz, RAM: 2250MHz DDR4) 56100 Ft. A Sapphire HD3850 512 MB (Core: 668MHz, Mem: 1656MHz 256bit GDDR3) meg 56000 Ft! :F

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9223) Jag válasza Fera7 (#9220) üzenetére


Jag
senior tag

Valamelyik kolléga linkelt egy riva leírást. Azt végig csinálod, és szépen megy benne a hőfok szabályzás és semmilyen hűtőt nem kell rajta cserélni...

(#9224) Jag válasza mizol (#9221) üzenetére


Jag
senior tag

Rivaban van 2-3D-s profil állítási lehetőség is és működik is.

(#9225) Fera7 válasza Jag (#9223) üzenetére


Fera7
csendes tag

a leírás alapján sikerült is már beállítani csak újraindítás után nem működik.

(#9226) Goliath8


Goliath8
csendes tag

Sziasztok.

Előre bocsájtom nem vagyok 3mark-fájter.
Egy igen furcsa problémával fordulnék a jelenlévőkhöz. Vettem egy hd3870-et gyönyörűen muzsikál, de 3dmarkban 8700-at csinál /vista/. A dolog érdekessége, hogy ugyan xp alatt de egy hd2900xt-vel a proci teszt része 22 %-al volt jobb mint most. Ugyanez a prociteszt a passmark performance testben 30%-al volt jobb mint most. Ezt a teljesítménykülönbséget már nem tudom a vistár fogni. Létezik, hogy kártya és kártya ilyen különbséggel van a procira anélkül hogy igénybe van véve?

Köszi előre is.

(#9227) Jag válasza Fera7 (#9225) üzenetére


Jag
senior tag

Mert nem nyomtad meg a piros gombot. :-)
Bal alsó sarok.
[link]

Inkább így, mert képként levágja a felét.

[ Szerkesztve ]

(#9228) Fera7 válasza Jag (#9227) üzenetére


Fera7
csendes tag

megnyomtam, de mégsem működött. :)

(#9229) Goliath8 válasza Goliath8 (#9226) üzenetére


Goliath8
csendes tag

basszus elírtam 2600 xt

(#9230) Maotun


Maotun
őstag

KÜLdök egy [link] karácsonyi ajándéknak
MINDENKI DÖNTSE EL MIVEL HAJT KI MIT MIKOR ÉS MENNYIBŐL :U
pedig phenomot gondoltam :O

(#9231) MaciG válasza Fera7 (#9228) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem bennmarad :K

Csak azt nem vágom ha be van állítva ez hogy hőfokonként vált fordulatot és az előző menünél meg be van pipálva a fixed 60%ra akkor melyiket veszi figyelembe :F

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#9232) MaciG válasza Motion_Blur (#9198) üzenetére


MaciG
addikt

Ez a jól húzod alatt hány Mhz-re gondoltál? :U (gyári hűtő)

BANZAII

(#9233) Chapel


Chapel
addikt

Én nem akarom húzni a 3850-est menjen csak alapon csak ez a 80-85 fok maximális terhelésnél.....bírja ezt évekig???? Vagy legalább pár hónapig???

Félek....

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9234) Motion_Blur válasza MaciG (#9232) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mondjuk 770/2000MHz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9235) Foxmulder89 válasza Chapel (#9233) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Bírja igen, amúgy nemtudom az 50-esnek hogy van állítva a ventije de szerintem ha feljebb tekered még mindig nem olyan hangos és nem lesznek ilyen hőfokok ha ez zavar :)
Esetleg még tuningolhatod is, ha emiatt nem akartad.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9236) Maotun válasza Foxmulder89 (#9235) üzenetére


Maotun
őstag

"feljebb tekered " mivel tekerem feljebb riva tunerrel nem lehet "vissza ugrik auto -ra"
control centerrel , ati tool mellik verziója ? segítség kéne pls!

(#9237) Foxmulder89 válasza Maotun (#9236) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Riva tunerrel nem megy :F pedig azzal kéne, ati tool asszem csak XPn megy, hogy melyik azt nemtudom mert ATi Tray Tools-t használtam de az még nem ismeri fel a kártyát.

btw milyen verziót használsz? nekem megy 3870-nel , meg még sokaknak (2.06), igaz elég nagy léptekbe tudom csak állítani..30% 60% 80% stb

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9238) Chapel válasza Foxmulder89 (#9235) üzenetére


Chapel
addikt

Nem akarom tunningolni,jó ez így,minden faszán megy:D

Thx.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9239) Rica válasza Maotun (#9230) üzenetére


Rica
senior tag

Kár hogy nincs benne az X2 4200+. Szerintetek kihajtja a 3850-est 2750 MHz-en? Köszi.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#9240) Foxmulder89 válasza Rica (#9239) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Szerintem igen, kb pont jó párpsítás amíg nem akarod húzni a vga-t, lehet akkor már örülne egy 3ghz-nek inkább ;)

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9241) wagi


wagi
senior tag

Nálunk Baján a sarki számtech boltban Sapphire 3850 256MB 43k és 3850 512MB 51k.
És a kutyának nem kell itt. :D

(#9242) Rica válasza Foxmulder89 (#9240) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi! :R A Far Cry 2-re tervezem a kártyát, ahhoz meg kell majd húzni valszeg. Konfigot nem cserélek, de remélem lesz majd HERR Z mesternek tuningos darabja, az övé 3060-at megy.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#9243) HERR Z válasza Rica (#9242) üzenetére


HERR Z
veterán

szignifikánsan nem gyorsul sokat a kari a +200-300Mhz-től, inkább a vga-t nyúzd, játékokba az számít

(#9244) MaciG válasza Chapel (#9233) üzenetére


MaciG
addikt

Lehet hogy 80-85 max terhelés alatt de nem mindig van maxon csak ha keményen játszol :K

BANZAII

(#9245) TTomax


TTomax
nagyúr

Köszönöm a segitséget :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9246) ktg3


ktg3
őstag

accelero x2 -rámegy a 3850esre? ahogy néztem hasonló a lyukkiosztás :U :F

(#9247) HERR Z válasza ktg3 (#9246) üzenetére


HERR Z
veterán


de a feteket hűtened kell valahogy

(#9248) MaciG válasza Motion_Blur (#9234) üzenetére


MaciG
addikt

Tuning (770,2000) végrehajtva, letesztelve :R 10484 pont

A kártya alap hőmérséklete (gyári hűtővel!!!) 50-55 fok, 3D Mark futtatása közben a maximum érték 62 fok volt. A kártyán a hűtés úgy van belőve, hogy 60 fok alatt 60% ;60-80fok között 80%; és 80 fok felett 100% (erre nem volt szükség : ) )

Hűtés hangja: 60%-on szinte semmi hangja nincs(ezen megy mikor netezek,fimet nézek, dolgozom,stb) ,játék közben felugrál 80%-ra, ott már lehet hallani ,de azt meg elnyomja a játék hangja, tehát ott nem zavaró. Hozzá tartozik még, hogy a gépházban van még 5db rendszerhűtő, ebből egy 8-es pont a vga-szintjén :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#9249) Motion_Blur válasza MaciG (#9248) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Grat, megvertél 7 ponttal :O :D

Nézheted a ram végét, szerintem valahol 2080-2100MHz környéke lesz;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9250) MaciG válasza Motion_Blur (#9249) üzenetére


MaciG
addikt

SAjnos mégiscsak te nyertél :) , mert így nekem a 3dmark lefut ,de a játékban viszont nem megy :( (Cod4, PS ) Most visszavettem alapra így meg megy.

BANZAII

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.