Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) Sickboy25 válasza joshua7 (#9548) üzenetére


Sickboy25
addikt

dádá rossz voltál!!

vedd lejebb az árat és viszik!!

tegnap vettem 59K-ért!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9552) Sickboy25


Sickboy25
addikt

hi all!!

miért fagy ki a 3dmark06 hd 3870-nes karinál?

vmi ötlet?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9553) munky válasza Sickboy25 (#9552) üzenetére


munky
őstag

(#9554) joshua7 válasza Sickboy25 (#9551) üzenetére


joshua7
veterán

:)
62 a csereár, a kp-s kevesebb...

Semper Fi

(#9555) Komplikato válasza bajusz15 (#9545) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát nem tudom, de ha aPost Processing be volt lőve, ráadásul valami quality szintre, akkor úgy se lenne értelme az élsimításnak, ha jól tudom.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9556) Komplikato válasza N3gro (#9549) üzenetére


Komplikato
veterán

Na most ugye a hangkártya beállításoknál van egy halom beállítási lehetőség.
Az alaplapodon lévő hangkari ráadásul képes egyszerre lekezelni egy max. 8 csatornás hangot és plusz egy sztereot (hátsó kimenet, ház előlapi füles csati!), ez tovább bonyolódik azzal a Realtek HD Auido 5.1 hangkártyával ami az ATI kártyádban van :)
Meg kell adni szépen, hogy felvételnél, lejátszásnál, stb. melyik legyen a forrás, neked így erre van 3!!! lehetőséged.
Hogy még szebb legyen a Win-ben van külön olyan beállítás (hangfalaknál!), hogy digitális kimenet és 4.0-7.1-ig hangfalszett. Ha itt be van állítva a digitális kimenet, arra még vannak plusz bállítási lehetőségek. A normálisabb lejátszókban meg lehet váltani ugye analóg és digi kimenet között persze. Na most digi kimenetből is kettő van, egyik az integrált kártyádé, a másik meg a VGA HDMI kimenete. (Egész konkrétan az ATI HD Audionak csak az van ...)

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9557) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

A teszteket olvasván, meg találtam a a következö VGA-mat.Az X1950GT után szerintem jo választás lesz a HD3850.
De lenne egykét kérdésem rola.
E4500 @3000mhz-re huzott proci lenne mellé és egy 400W-os chieftec táp, ez elég neki?(XP SP2)
Olvasgattam hogy hütése nem a legjobb, VF700CU jó rá?

elöre is köszi

WOT: kissio

(#9558) dunc válasza Dr.Én (#9557) üzenetére


dunc
nagyúr

A hütése jó halk,és alacsonyan tartja a hömérségletet. A szabályzás alapba nem a legjobb,de riva tuner társaságába egyész kellemes.... :D

(#9559) Motion_Blur válasza Dr.Én (#9557) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Táp elég lesz, a HD3850 hűtése meg halk, monjduk úgy 50%-ig járatva a ventit. Viszont a hatékonysága nem a legjobb, nálam játékoknál simán felmegy 90-92 fokra :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9560) Dr.Én válasza Motion_Blur (#9559) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor a hütése olyan mint az X1950Pro sapphirenak. a VF700Cu jol fog jönni neki,szerintem.

dunc:akkor te kifogtál egy jobb hütésüt :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#9561) dunc válasza Motion_Blur (#9559) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem 3850 Gigám van és fix 60-ra van állitva,max 70 fok volt terhelve egyébként lemegy negyvenakárhányfokra .

(#9562) dunc válasza Dr.Én (#9560) üzenetére


dunc
nagyúr

Én minden vga-n hütést szoktam cserélni :B ,de ezen eszembe sincs. :DD

(#9563) Sickboy25 válasza dunc (#9562) üzenetére


Sickboy25
addikt

hol lehet állítani a ventit százalékát?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9564) Dr.Én válasza dunc (#9562) üzenetére


Dr.Én
veterán

Idáig nekem csak az X1950GT-n kellet hütést cserélni, a többin jó volt.

WOT: kissio

(#9565) hossszú válasza Sickboy25 (#9563) üzenetére


hossszú
őstag

Riva Tunerrel tudod csak szabályozni a venti fordulatszámát

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9566) nova001 válasza hossszú (#9565) üzenetére


nova001
senior tag

nekem 9600xt szart be már ja meg geforce 3on ;)

azért én is lecserélném a 3850en msot az a 4ezer forint nem mind1 ha már 50ért veszel egy ilyen karit

(#9567) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Ha én a HD3850 alatt XP SP2 op.rendszert használok akkor lehet majd valami gubanc játékok terén?vagy volt már valakinek ezzel igy problémája?

WOT: kissio

(#9568) pisti válasza Dr.Én (#9567) üzenetére


pisti
őstag

Ez egy elég hülye kérdés, már megbocsáss.

(#9569) keszegduda válasza Dr.Én (#9567) üzenetére


keszegduda
őstag

A 7.12-es driverrel nem lesz gond egyáltlán, max a Lost Planet menüje+Crysis menüje, de könnyedén orvosolható...

(#9570) rollins válasza viktor2105 (#9546) üzenetére


rollins
őstag

Azt a 2900GT -t nem éri megvenni. 2900Pro/XT az már más tészta.

(#9571) leviske válasza katt777 (#9530) üzenetére


leviske
veterán

Nem szeretnék jelenleg GeForce-ba beruházni... nem látom gazdaságosnak. Bízom benne, hogy az AMD nem hülyeségből mert 2évre tervezni... a jelenlegi GT/GTS dolgot meg gyanusnak találom... az nV is szereti megszedni magát, pedig most aránylag elég olcsón adja a kártyáit... és az is gyanus, hogy a 9xxx-ekről semmit nem lehet hallani. :)

(#9572) Komplikato válasza Dr.Én (#9567) üzenetére


Komplikato
veterán

Miért lenne? :F
Pont SP2 nélkül lenne várhatóan nagy szívás.
De mondjuk nem árt DirectX-et frisset feltenni, mondjuk 2007 novemberit. Meg persze a friss VGA driver sem árt ... kivéve amikor igen, de az más téma.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9573) Sickboy25 válasza hossszú (#9565) üzenetére


Sickboy25
addikt

és ott hol tudom állítani mert nagyon nem találom! :O

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9574) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#9573) üzenetére


Sickboy25
addikt

jó megvan!! :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9575) hossszú válasza Sickboy25 (#9573) üzenetére


hossszú
őstag

Itt megtalálod a teljes leírást a ventiszabályzásról

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9576) Sickboy25 válasza hossszú (#9575) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi jó csak a 80 éés 100 ast nem tudom vele alkalmaztatni!!

visszavált 60%-ra mindig

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9577) Exakt


Exakt
aktív tag

lenne egy pw 3870-es kari, fent volt ccc, majd eltavolitas, driver cleaner-el csokkentet modban, majd a 7.12 display driver,amit ati tray tools-al szeretnek.. ha menne... :((
visszamenoleg az utolso 3 kiadas volt fent de egyiksem volt jo...
valaki tud valamit? kompatibilis egyaltalan az uj atikkal? :F

(#9578) Sickboy25 válasza Exakt (#9577) üzenetére


Sickboy25
addikt

nálam megy az új driver most tettem fel!!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9579) dunc válasza Sickboy25 (#9576) üzenetére


dunc
nagyúr

Elöször álitsd 25 re alkalmazd majd aztán 70-80 stb és akkor oké lesz!
Srácok nvidia adott ki direkt drivert a crysishez, 3850 hez van valami driver? Direkt crysishez?

[ Szerkesztve ]

(#9580) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Ezt [link] a boltot ismeri valaki ? Ezek már elég jó árak , még bruttóban is .

Az élet kegyetlen .

(#9581) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok,
most szeretném lecserélni a 8600GT.met egy 3850.re!
szerintetek megéri?
mennyivel jobb kártya mint a 8600GT?
(most ne úgy ítéljétek h melyik topicba írtam :)) )

" Just remember Manchester is RED! "

(#9582) munky válasza Zimmi91 (#9581) üzenetére


munky
őstag

sokkal jobb ;)

(#9583) munky válasza lsc (#9580) üzenetére


munky
őstag

Az ár most még tényleg elmegy de ki tudja mennyi lesz ha lesz raktáron nekik

40K körül már elég elfogahtató lenne szerintem. Főleg, hogy Asus ami kicsit mindíg drágább.

[ Szerkesztve ]

(#9584) Zimmi91


Zimmi91
addikt

srácok ha nekem olyan kártyát adnak el amin bevan lőve a fordalat h ne melegedjen akkor az úgy marad nálam is ugye?

" Just remember Manchester is RED! "

(#9585) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Egy ilyet szeretnék venni. [link]
Megér ez a kari 52K-t?Milyen ez a hütés?Nem ismerem.Mennyire hangos ez ha fullon van járatva?Szabályozni lehet?
Höfokokban mérve kb mennyivel jobb mint a referencia hütő?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9586) Gorneck válasza Ace Ventura (#9585) üzenetére


Gorneck
titán

Abból indulok ki, hogy 45ből megvolt az enyém hűtőcserével...akkor nem.
A hűtés nagyon jó és a ha a kari jó szabályozza, akkor szinte hangtalan és sokkal hűvősebb a gyárinál.

Gorneck#1239

(#9587) Gorneck válasza Zimmi91 (#9584) üzenetére


Gorneck
titán

Dehhh...

Mivel lett belőve? Szoftver? Bios mod?

Gorneck#1239

(#9588) rollins válasza Zimmi91 (#9584) üzenetére


rollins
őstag

Hát ezt kétlem, hacsak nem tud hexa-editorban profin biost szerkeszteni. Vagy talált valahol már ilyen biost..

[ Szerkesztve ]

(#9589) Ace Ventura válasza Gorneck (#9586) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen ám, de a tied sztem 256 megás, amit linkeltem az 512-es.
256 megás van Banditnál raktáron 38-ba.
1280X1024 be mennyit számit a plussz 256 Mb?Szüröket nem használok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9590) pisti válasza Gorneck (#9586) üzenetére


pisti
őstag

Azt se ártana figyelembe venni, hogy a tied 256-os ez meg amit linkelt 512-es, úgy már szerintem nagyjából jónak mondható az ár.

Ace: A memóriát nem a nagy felbontáshoz kell főleg, hanem a textúrák tárolásához. Crysis High/Very High textúrákkal pl. szerintem simán megfingat egy 256-ost, alacsony felbontásban is.

[ Szerkesztve ]

(#9591) Gorneck válasza Ace Ventura (#9589) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam fut minden szépen a 256ossal...

pisti: Te meg vedd figyelembe, hogy mit írt utána...256mb szted ér 14k-t?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9592) Ace Ventura válasza Gorneck (#9591) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem tudom mit tegyek.Tanácstalan vagyok, mert általában mire elhatározom magam, és veszek egyet rá következő hétre tuti hogy jóval olcsóbban megvehetem.Lehet még várok kicsit a cserével.
Milyen hütőt használsz hozzá?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9593) Ace Ventura válasza pisti (#9590) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Áhhhh, Crysis külön kategória.Nem ahhoz venném a karit.Ahhoz majd 1 év múlva, mint annak idején a Far Cry-hoz. :D

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9594) pisti válasza Gorneck (#9591) üzenetére


pisti
őstag

Jó de, akkor most hogy figyelembe veszed a memóriát, akkor meg a gyári iceq hűtésről feledkezel meg? ;)
Azt a hűtést kétlem, hogy cserélni kéne, ráadásul sztem ezek a karik picit több feszt is kapnak, a gagyibb hűtéseseknél és tovább lehet őket tuningolni. Ha valaki nem akar moddolni a kártyáján semmit, sem hűtést, sem biost, akkor elég jó vétel az, szerintem. Persze az árak esni fognak, dehát ez mindig így megy.

(#9595) pisti válasza Ace Ventura (#9593) üzenetére


pisti
őstag

Nem a játék a lényeg, hanem az elv, a Crysis csak példa volt.

(#9596) Ace Ventura válasza pisti (#9595) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát jah, most már elkel az a fél giga ram.
Nem tudom mit tegyek.Várok még január közepéig, aztán meglátom majd.
46-ba tudnék szerezni 512-es 3850-et.
De azért ez mégis turbo változat, és a hütése is jobb. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9597) dunc válasza Ace Ventura (#9596) üzenetére


dunc
nagyúr

A HIS faxa kari ,mindig is jó karikat csinált! Az 512-es 52 K ba jó vétel.

(#9598) Gorneck válasza pisti (#9594) üzenetére


Gorneck
titán

Ha figyelembe veszem, akkor sem ér 7-8k a +256 ram...

Gorneck#1239

(#9599) MaciG válasza Ace Ventura (#9593) üzenetére


MaciG
addikt

Én a 256 MB-os HD3850-el 1280*1024-ben high beálítások mellett tolom (árnyék közepesre és nincs szűrsé), de így is iszonyat szép, és simán megy :K

BANZAII

(#9600) rollins válasza MaciG (#9599) üzenetére


rollins
őstag

És nem szaggat? Ha árnyék közepesen, úgy nem lesz rondább?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.