Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) dunc válasza lacafaca (#9500) üzenetére


dunc
nagyúr

Én se csattantam el a crysistől anno a far cry sokkal nagyobbat Ütött!

(#9502) Foglalt név válasza keszegduda (#9499) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért nem nő az fps-ed, mert az egyik legdurvább effekt benne a térfogati hatások megjelenítése, ami köd, füst, porhó és többek között a felhőknél jön elő. Nekem a legalacsonyabb fps-t a kezdő videonál produkálta, mikor ereszkedik a repülő, itt szinte az egész képernyőt a felhők töltik ki és teljesen megfogta a 3850et :U

Egyébként a tévhitek elkerülése végett egy 8800ultra 1920 high-on elviszi. Szóval nem kell az sli...

[ Szerkesztve ]

(#9503) lacafaca válasza Foglalt név (#9502) üzenetére


lacafaca
őstag

na azér azt megnézném ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9504) banderasz77 válasza lacafaca (#9503) üzenetére


banderasz77
addikt

én meg már néztem is :C

(#9505) lacafaca válasza banderasz77 (#9504) üzenetére


lacafaca
őstag

és? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9506) horux


horux
csendes tag

Belépek én is azok sorába, akik nem tudják beállítani normálisan a rivatunert, hogy automatikusan vezérelje a 3870 ventijét... Átnyálaztam az egész internetet :), de asszem meg kell várnunk egy új verziót belőle.
A Fixed beállítás megy, de nem tudom módosítani a hőfok/% beállításokat.

Amúgy most 50%-os ventisebességen:

C2D E6750 2,66 GHz ^ 3,42 GHz
Asus P5K
4x1 GB 1066 DDR2
Sapphire HD3870 777/1126 ^ 850/1261

default 3DMark: 11336

Project Torque-ban vice néven körözök

(#9507) keszegduda válasza Foglalt név (#9502) üzenetére


keszegduda
őstag

Arra én is igencsak kíváncsi lennék, az első pályán még elhiszem -talán-, de utána már igencsak hervad, sokan panaszokdtak, hisz olvastam a Crysis topikot, sírtak a GTX/Ultrások elhiheted... :)

(#9508) banderasz77 válasza lacafaca (#9505) üzenetére


banderasz77
addikt

Az ultrának is kellene még pár kiló spenót hozzá... :C

(#9509) keszegduda válasza Foglalt név (#9502) üzenetére


keszegduda
őstag

Hitelesség kedvéért:[link]

(#9510) bajusz15


bajusz15
senior tag

csá all
nos, megvan az új magyar vista és most telepítem fel a crysis-t :D
mivel vista így elérhetővé vélik a "nagyon magas" fokozat a beállítások-nál. a kártyát pedig (HD3870) felvettem alapról 60%-os ventire mert terheltség nélkül volt 60 fok...szóval telepítek, majd írok egy rövidke leírást hogy hogyan teljesített a kicsike:D

(#9511) keszegduda válasza bajusz15 (#9510) üzenetére


keszegduda
őstag

VH-on ne várj sok jót... :(

(#9512) lacafaca válasza banderasz77 (#9508) üzenetére


lacafaca
őstag

valami ilyesmire számkítottam :K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9513) lacafaca válasza bajusz15 (#9510) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem örülj, ha mediumon elmegy... :)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9514) ktg3


ktg3
őstag

banditnál RAKTÁRON

Club3D AMD HD3850 256MB Dual DVI PCIe 2.0 37 854 Ft 2 év

(#9515) vedini válasza lacafaca (#9423) üzenetére


vedini
őstag

köszi
akkor 256-os verziió felejtős, marad a 3870, esetleg 88GT, bár egyelőre nem találtam tesztet ahol a 2 karit összehasonlítják 1920x1200-as felbontás mellett

workworkwork...

(#9516) lacafaca válasza vedini (#9515) üzenetére


lacafaca
őstag

1920x1200

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9517) Kobe


Kobe
veterán

jetway nevű márkáról tud valaki valamit ?
kicsit csekkoltam emgint az árakat, és örömmel állapítottam emg hogy a jetway kezd kedvező lenni - 512 megás p*xmanian 53e huf, sapphire meg a 63 ezres árról emgugrott majd 70 re, húdejó...

(#9518) m4rc! válasza lacafaca (#9516) üzenetére


m4rc!
őstag

Ez ám a tömény marhaság :W :D Tom's Hardver egy kalap sz..r, nem érdemes adni rá, ha átnézed azt a rangsort hamar rájössz, hogy az egész egy bődületes ökörség..

szerk: vedini: ez talán egy fokkal értelmesebb, itt is van jó nagy felbontás

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#9519) lacafaca válasza m4rc! (#9518) üzenetére


lacafaca
őstag

mondjuk érdekes helyen van a 3850 az tény, de az eleje hihető

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9520) m4rc! válasza lacafaca (#9519) üzenetére


m4rc!
őstag

Meg nézd meg a 8600GTS-t majdnem 2900XT szint :DDD LOL
8800GT meg simán veri a régi GTS-eket...

We are analog players in a digital world

(#9521) gézu válasza vedini (#9515) üzenetére


gézu
őstag

Itt van 1920x1200 [link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#9522) Darkipapa


Darkipapa
csendes tag

Szevasztok ! Nemrég kaptam meg az alábbi configot amire xp-t telepítettem. Felraktam 3d markot fix nélkül persze ez se indult el és a következő eredményeket kapta 05 : 13600 06: 9099 ezután kipróbáltam pár játékot és keveseltem a kapott eredményeket. Ezután felraktam Vistát a gépre és 14000, 9300 ra változott az eredmény a játékok alatt is nőtt valamellyest a teljesítmény. Kérdésem a következő : xp alatt miért lett kevesebb az eredmény ? lehetséges hogy a kapott drivereket kellett volna másképp felrakni? jelzem az alaplap cd- jén lévő driver egy szokványos catalyst volt amibe benne volt a south bridge és hdmi audio progi a többi ugyanaz amit mindenki letölt a vga-hoz. az Fx790 hez nem találtam semmit.

Msi K9A2 Platinum Amd Phenom 9500 2 Giga ram Shappire HD 3850

(#9523) vedini


vedini
őstag

köszi srácok a teszteket, végignézegettem őket :R
mostanában nem sok árkülönbség van a 2 kártya között, januári piac fogja eldönteni melyik kártyát választom, remélem jól lemegy az áruk, az üzérek meg jól ráfaragnak ;]
na jó az utóbbit visszavonom, de csak a karácsonyi feeling miatt ;)

workworkwork...

(#9524) Skynet258 válasza Darkipapa (#9522) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezek nem olyan nagy eltérések... Azt mondod, feltetted a Vistát... ha most telepítetted, akkor azért, új rendszeren minden szebben szalad :U

https://geekpulse.hu

(#9525) lacafaca válasza m4rc! (#9520) üzenetére


lacafaca
őstag

jóvanna...nem én kreáltam :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9526) papsZa válasza rollins (#9486) üzenetére


papsZa
tag

Hát az még sajna várat magára jó darabig, mert vidéken vagyok, és már nincs CF-ben a cucc.

HP 8710p

(#9527) Gorneck


Gorneck
titán

(#9528) leviske


leviske
veterán

Szerintetek milyen hűtőt érdemes rakni a 70-esre, ha CF-ben szeretném hajtani? (70x2) Nézegettem a Thermalright V2-t, de nem tudom, hogy mennyire egészséges, hogy az egyik venti ráfújja a másikra a forró levegőt, vagy onnan szívja... :F Passzívan meg nem szeretném hagyni a karikat, mert ahogy néztem... akkor olyan 100C+ környékén lehetnének... :(

(#9529) lacafaca válasza leviske (#9528) üzenetére


lacafaca
őstag

vf700cu

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9530) katt777 válasza leviske (#9528) üzenetére


katt777
félisten

Nem hiszem, hogy bármire lecserélhetnéd, CF-nél ugyanis az az ideális, ha mindkét hűtő kifelé fúj. nagyobb el sem fér, felülre szerelt ventinek nincs honnan szívnia, és a meleg sem tud távozni, azaz szépen megfő legalább a fölső kártya.
Azért az jó, hogy már itt vannak az új 88GTS-ek (95k-s ár az szép, csak kérdés, van-e 2x olyan gyors, mint a 3870), 3870 meg még mindig nincs.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9531) Simi121


Simi121
aktív tag

Sziasztok!

ma sikerült nekem is beszereznem 1 db Sapphire 3870-est OEM(zacsis) verziót. Austriából hozzták 200 euro-ért. 1 hete még 185 euro volt az árlistán igaz akkor nem lehetet kapni. Most, hogy már volt 200 lett, de árultak 265-ért, szóval nemcsak nálunk nyomják fel az árát :( . Elötte egy 2900pro karim volt, de csak pozitiv tapasztalatot tudok mondani. Szerintem ennek a karinak ha kicsivel is de szebb a képe. Játékok ha nem is sokkal de jobban futnak, annak ellenére is, hogy elöte egy 17-es moncsim volt 1280x1024-es felbontással most pedig egy 20-as 1680x1050-el. Mondjuk a képminőség betudható ennek is :)) . A venti szabályozás sajna nem megy Riva-val, csak fix-re lehet állitani. Találtam hozzá egy újabb bios-t mint ami a karin volt, de az se segitett. Tunning 870/1350-ig ment és 60%-os venti melett sem ment 60 fok fölé. Egyelőre ennyi.

csak ajálani tudom, ha megfelelő árun tud hozzájutni valaki :))

Simi

(#9532) smisa


smisa
őstag

3DMark05-ben 3870 14214 pont az jó eredmény?

(#9533) Alpachino válasza smisa (#9532) üzenetére


Alpachino
veterán

Attól függ, hogy milyen procival. De a tuningos eredmény jobban érdekelne. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9534) smisa válasza Alpachino (#9533) üzenetére


smisa
őstag

Minden alapon Q6600-al de tudtommal az nem oszt nem szoroz.
Ja és ASUS EAH3870

[ Szerkesztve ]

(#9535) m4rc! válasza smisa (#9534) üzenetére


m4rc!
őstag

Dehogynem! Tegyél alá egy egy másik legalább 2,4gigás prockót és egyből más lesz a helyzet...

We are analog players in a digital world

(#9536) smisa


smisa
őstag

Látom hogy sokan szenvednek a ventilátor szabályozással, nekem a ASUS samrt doctor kezeli de hogy tudnám elleneőrizni mennyi a "nem magas" hőmérésklet nekem 40-50 közöt rohangál alapból

(#9537) smisa válasza m4rc! (#9535) üzenetére


smisa
őstag

mármint a quad és core2 dou

(#9538) Sickboy25


Sickboy25
addikt

hi all

ati overdrive ,ha tuninngolom meddig mehetek kb károsodás nélkül és mi az a hőfok ami még jó neki?

most 54-et ír ki!!hd 3870

ja és milyen fokozatossággal hladjak?
köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#9539) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hi.
Elösször is bocsássatok meg ha már elhangozott a kérdés :B
Szóval talán-talán hoz a jézuska egy kis pénzt mert ugye jó kis fijjuuu voltam az évben, és gondolkodtam hogy lekéne cserélni a jó öreg régi x1800-at.
3850-et néztem ki, viszonlyag ez emberi áron van, annak ellenére is hogy nehezen beszerezhető karikról beszélünk.
Érdemes e megvennem a kisebb (olcsóbb) 256mb-os verziót, vagy vegyem az 512-est?, esetleg 3870? Az profilomban lévő cuccokal párosulna, bármelyiket is venném.
Nem mondhatnám hogy hardcore gamer vagyok, és nem akarok mindent 2101232x123132-ba játszani ultraultrahighpro beállitásokon, viszont valamikor január vége felé tervezek venni egy 22" TFT-t vagy valami LCD tv-t.
Ennek fényében ti mit vennétek?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9540) nofi


nofi
őstag

Üdv!

Az mennyire normális, hogy az Everest nem jelzi ki a GPU hőfokát? Mitöbb a GPU paramétereit sem hajlandó mutatni. A control centerbe kis crysis után kb 50 fokos volt, nemtudom mennyire reális ez

Xbox GT: nozsolt

(#9541) Speed® válasza nofi (#9540) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Normális, ha nem friss 4.0(+) Everested van. De felejtsd el, hogy úgy nézel hőmérsékletet, hogy Control center vagy Everest, játékból kilépve/után.
Az értéknek köze sincs a terhelthez, mert 3D híján rögtön lehül akár 15 fokot is a GPU. Tedd fel a Rivatunert, ott a grafikonon visszakövetheted a terhelt állapotot.

Shkiz0
512MB/256bit 2900Pro :) De ha számít a fogyasztás, akkor 3850 természetesen. Abból viszont csakis 512MBosat.256MB VRAM ma már felbontástól függetlenül is kevés sok helyzetben, 20/22"on meg 1680x1050ben leszel..3850/512 :K

[ Szerkesztve ]

(#9542) Shkiz0 válasza Speed® (#9541) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hát ha már veszek akkor csak dx 10-est akarok. Mennyivel "szarabb" a 2900 mint a 3850?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9543) tarti19 válasza Shkiz0 (#9542) üzenetére


tarti19
senior tag

semennyivel sem rosszabb;)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#9544) pisti válasza Shkiz0 (#9542) üzenetére


pisti
őstag

Többet eszik, jobban melegszik. Meg nyilvánvalóan hiányoznak belőle a 3000-es széria újításai, nem egetverően fontos dolgok, de jól jöhetnek azok is.

(#9545) bajusz15


bajusz15
senior tag

nos, megvan a teszt eredményem :DD (ami tegnap jött volna de nem jött...xD)
nekem nem vista home-om van hanem ultimate :DDD
először amikor beléptem a játékba és új játékot nyomtam, akkor minden közepesre volt beállítva. így simán vitte (miért ne vitte volna :D) aztán felvettem mindent magas-ra. még mindíg vitte, bár az igaz hogy eszer-kétszer beszaggatott de még ígyis tökéletesen játszható volt. nah mondom ha ez is megy akkor a nagyon magas "fokozat"-nak is menni kell, így beállítottam. még így is simán vitte (jó itt már több szaggatás volt de a táj szépségéért megéri erre váltani :DD). ma reggel egy kicsit húztam a kártyát és 777Mhz-ról emeltem 785Mhz-ra majd a memóriát is 1126Mhz-ról 1141Mhz-re. ezek az emelések egyáltalán nem nagyok, sőt még kevés is... :)). de az eredmény meglepő. nagyon magas fokozatban a szagattások minimálisra csökkennek, néhol észre sem veszed őket. így olyan mint alapon volt a kártya magas beállításoknál.
a hűtésről: a kari ventijét beállítottam 60%-ra mert így volt az xp-nél is és ez megbízható volt. így beállítotatm itt is 60%-ra. (ezt még tegnap csináltam meg) ma mikor bekapcsoltam a gépet, hallottam hogy a "nagy zaj" eltűnt :F . de ez nem zavart és elkeztem játszani:DDD . crysiselés után nagyon magas beállításon megnéztem a kari hőfokát és láttam hogy 72 fok :Y . mondom én beállítottam 60%-ra és emellít így hűtene...több se kellett, rivatuner. és mit látok :Y a venti 25% alapon volt :F .így felvettem 60%-ra ismét. így már terhelés alatt (crysis nagyon magas beállítás) csak 45 fok volt :C .
nos, ennyi lett volna de mielőtt befejezném annyit elmondok hogy én 1024*768, élsimítás nélkül toltam. inkább arra voltam kíváncsi hogy mit produkál very high-on, és élsimítás nélkül is lenyűgöző a látvány,de tényleg :DDD
rendszer:
-HD3870 512MB GDDR4
-2048 MB (DDR2 SDRAM)
-E6750 2,66Ghz-es proci

nah ennyi lett volna üdv, bajusz :P

(#9546) viktor2105


viktor2105
csendes tag

hello szerintetek melyik kártya ütősebb Sapphire HD 2900 GT vagy Sapphire Radeon HD 3850
mind2 256mb és bites szal melyik a jobb játékban ha tudtok akko tesztet linkeljetek már köszi

(#9547) Gorneck válasza viktor2105 (#9546) üzenetére


Gorneck
titán

3850, mivel az a 2900pro szintjén mozog...

Gorneck#1239

(#9548) joshua7


joshua7
veterán

Nem szoktam ilyet csinálni, de ha karácsonyra kell egy jobb kari...: katt
:)

Semper Fi

(#9549) N3gro


N3gro
aktív tag

Lenne egy problémám az integrált hanggal kapcsolatban Vista alatt: az erősítőm rá van dugvan az S/PDIF kimenetre, ezzel ninncs is gond. Viszont amikor a fejhallgatót a zöld vagy fekete analógba bedugom, tesztelésre (Realtek HD Audio Manager) ad ki hangot a fülesen, viszont a játékoknál, film-zenelejátszásnál teljesen süket. Mit állítsak át, hogy ugyanaz szóljon az analóg és digitális helyen egyszerre?

(#9550) N3gro válasza N3gro (#9549) üzenetére


N3gro
aktív tag

Sry, de ezt nem ide akartam. :B De azért jöhetnek építő gondolatok.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.