Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9451) Foxmulder89 válasza keszegduda (#9444) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Tőlem fogsz de nem most csak pár hét múlva, addigra meg lesz már mástól is sztem :)
#9450 : lesz ez még jobb is :U

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9452) rollins válasza dunc (#9446) üzenetére


rollins
őstag

Lehet azt úgy is, hogy hőfokok szerint pörgesse a ventit magától Rivatuner 2.06-tal
Logout-on írtak róla, de ha fixen nem zavar és nem melegszik akkor mindegy.
Egy bajom van igazán a hűtéssel, hogy alacsony a borda és nem tudja kifújni rendesen a házból a meleg levegőt, kár hogy nem magasabb. Ezt érzem is, mikor tapogatom a nyákot, csak azon részen bazi meleg, ahol kifújja a meleg levegőt.
lacafaca : Ok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9453) leviske válasza Pocok9b (#9427) üzenetére


leviske
veterán

Nem feltétlen a kártya hibája... :) Nem vagyok teljesen tisztában AMD vonalon, de nincs valami bug-ja a phenomnak, amit ha kijavítasz bios-ban, akkor erősen visszafogja a teljesítményét? (vagy valami ilyesmi) :F

#9451: ugy legyen... :R

[ Szerkesztve ]

(#9454) dante3 válasza Pocok9b (#9439) üzenetére


dante3
addikt

Elötte milyen karid volt, és hogy ment vele a COD4?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9455) Foxmulder89 válasza leviske (#9453) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Van neki valami bugja de nem ekkora :( biosban lehet javítani de az nem fog vissza sztem nagyon sok teljesítményt, viszont nem jön elő mindig a hiba csak speciális alkalmazásoknál, amit nem tudok hogy mik :B legalábbis így hallottam.
Apropó nekem megy rendesen cod4, szal nem a kari hibája!

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9456) P00By


P00By
nagyúr

(#9457) lacafaca válasza P00By (#9456) üzenetére


lacafaca
őstag

brutál :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9458) papsZa válasza rollins (#9436) üzenetére


papsZa
tag

Azért voltam ilyen pipa, mert holnap reggel korán megyek vidékre, ahol aztán semmi nincs, nemhogy 3850-hez táp kábel. Szal most vettem valamit 40k-ért amit nem tudok használni... Fasza mi?! Grrrrr :((

De aztán elrohantam a még este 19-20h-ig nyitva tartó boltokba, ahonnan természetesen sorra elhajtottak, hogy ilyen kábel nincs, meg felejtsem el.. Vegyek tápot stb...

Utolsó lehetőségként bementem a Ready-be, hátha.. És láss csodát volt nekik fehér végű hat tűs, aminek minden lába jól van bekötve, de az egyik nincs megfaragva. Előszőr ott is mondták, hát ha nincs a VGA-hoz akkor szívás, de egy idősebb csóka két perc után elő túrt egyett a doboz mélyéről. Nah 200Huf-ért vettem egy olyat, három perc alatt tipp-top megfaragtam és már bennt van a gépben :C :C :C

Szal UP a Ready-nek :R :R :R

Nemsoká CF teszt lesz :DD , ha bírja a tápom :DDD

HP 8710p

(#9459) Foxmulder89 válasza P00By (#9456) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

AZIGEN :R :R de jó nézni :C :))
bocs csak kicsit jó kedvem van :B
#9460: nemsokára nekem is ilyenem lesz :)) X38-DQ6 és egyéb finomságok társaságában :) - apropó nem kell ezeket összekötni a CF híddal vagy mivel ?

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9460) P00By válasza Foxmulder89 (#9459) üzenetére


P00By
nagyúr

Semmi gond :P Gondoltam,h tetszeni fog! :)

[ Szerkesztve ]

(#9461) Gyuri27 válasza P00By (#9460) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen karik pontosan?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9462) leviske válasza P00By (#9456) üzenetére


leviske
veterán

DICSAK! Miaz, ha nem egy formula? :U :C :DD :))

(#9458) papsZa: Várjuk! Várjuk! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#9463) pyo


pyo
csendes tag

Üdv!
Beléptem a clubba! Asus 3850 512mb! 3D Mark 06 10200 pötty!
Zsííír :C :C :C

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#9464) leviske válasza pyo (#9463) üzenetére


leviske
veterán

Grat! :C :R

(#9465) keszegduda válasza papsZa (#9458) üzenetére


keszegduda
őstag

Ha tényleg olyan jó lesz -még a gépeddel is- mint amire számítok, akkor megfontolandó lehet, de a VGA piacot ismerve, nem lesz hosszú életű a CF 3850 sem, de ne legyen igazam...de ez mondjuk nem rajtam és rajtunk múlik, hanem a programozókon... :(

(#9466) keszegduda válasza pyo (#9463) üzenetére


keszegduda
őstag

3,6-ra csupált "konróval" nem csodálom. Engem már csak a CF tesztek érdekelnek, hátha megéri... ;]

MOD: Azon gondolkodom hogy húzzam-e jobban a 3,2-re rántott procimat...gondolom nem sok értelme lenne a sok fesz és hő mellett. :F

[ Szerkesztve ]

(#9467) Foxmulder89 válasza keszegduda (#9466) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Hasonlón gondolkodtam én is, szintén E6400-al végül a -nem- re jutottam :)
3,2 1,35v
3,4 1,45v
3,6 1,55v - biosból beállított értékek, még lejön a droop, de baromi sokat dob a hőfokon és az enyémnek mintha szarabb lenne a kupakja mint a többinek mert így is 50+ idle :((
...de nem gáz, 1680x1050-es felbontásba minek :B

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#9468) pyo válasza keszegduda (#9466) üzenetére


pyo
csendes tag

IgenIgen! Én is a CF teszteket várom! Csak majd bírja a tápom... :DD :DD :DD

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#9469) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

lejjebb vittem az árakat HD38xx

ennyiért már szerintem már ajándék főleg a Fullos Black Box-ért

nem sokára kipróbálom a 7.12-őt ki váncsi vagyok a Crysis-ba mennyi javult a 7.11 óta aholt volt 1-2 grafikai hiba

(#9470) Chapel


Chapel
addikt

Vga venti 60%-on Crysis demo 1280*1024 high, fps-t nem tudom mondani(nem tom hol nézzem) de gyönyörűen fut:D
És a graf meg.....sírtam mikor megnéztem a napfelkeltét a tengeren:DD

Szal így 64 fok a max a vga cpu-n.
Sztem ez így használható és nem is hangos

üdv.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#9471) pyo válasza Chapel (#9470) üzenetére


pyo
csendes tag

az cép, grat :C

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#9472) keszegduda válasza Chapel (#9470) üzenetére


keszegduda
őstag

Az elején még lehet hogy eldöcög 1280-ba, de utána még az 1024 is sok és a high lefele kacsinthat a medium felé...még a tuningolt 8800GT-k is hervadoznak... ;]

(#9473) papsZa


papsZa
tag

Minden jó, ha a vége jó! Meg van a CF teszt. Illetve „fél CF” teszt?!
Mint mondottam korábban az egyik PCI-E slot az csak x4-es.

4200+ X2@2.5Ghz
GA-MA69G-S3H
2x1GB DDR800
WinXP SP2
7.12 catalyst
2 x ati 3850 256MB (crossfire-ben)

Játékokkal nem tudtam tesztelni, mert nem állnak rendelkezésemre, csak a Mohaa Airborne, mellyel játszottam kb. 15 percet, hogy megnézzem fut-e játék (később írok róla) is a markon kívül. A mark06 tesztek 1024x768-ban készültek, mert a monitorom még 60Hz-en sem viszi az 1280x1024-et (ami érdekes, mert az 1024-et 85Hz simán).

Előkészületek:
A 7.12-es driver pöcc-röff felment, kártyák bedugva, crossfire híd a helyén. A CCC-ben megjelenik egy crossfire elem a baloldalon. Bepipáltam az „Enable CrossFire” opciót, mire nagy warning, hogy „húha, mentsen el mindent, nem tudjuk mi lesz”. Gond nélkül bekapcsolta a crossfire funkciót a driver.

A teszt:
Mark06 futtatása közben nem voltak gondok, nem volt fagyás, sem szemetelés a képen, nem akadozott, nem ugrált stb. mindaddig, míg nem kapcsoltam 8xMSAA-t és 16xAniso-t. Ha ezeket bekapcsoltam, akkor sem volt szemetelés vagy elszállás, viszont olykor-olykor ugrált a kép, mintha kimaradtak voltak frame-k, pl.: nagyot ugrott a sárkány a kanyonban vagy egyik pillanatról a másikra átszelték az erdőt a világítós „bogarak”. Amint visszavettem 8/16-ról 4/8-ra megszűntek ezek a dolgok.

3dmark06 pontok:

alap CF:---------------------alap:
SM2.0: 4206---------------SM2.0: 3915 ~7%
HDR/SM3.0: 5823-------HDR/SM3.0: 4531 ~29%

4xAA/8xAniso CF:-------4xAA/8xAniso:
SM2.0: 4101---------------SM2.0: 3136 ~31%
HDR/SM3.0: 5309--------HDR/SM3.0: 3518 ~51%

8xAA/16xAniso CF:-----8xAA/16xAniso:
SM2.0: 4063---------------SM2.0: 2614 ~55%
HDR/SM3.0: 3856--------HDR/SM3.0: 2771 ~39%

Látható, hogy szűrők nélkül nagyon sovány a teljesítménynövekedés. Ez a CPU limitemnek és a második x4-es PCI-E slotnak köszönhető véleményem szerint. Viszont szűrőkkel igencsak látványos a különbség, igaz nem 100% a növekedés, de ez csak egy x4-es slot. Úgy láttam, mintha 8xMSAA-n és 16xAniso-n kezdene megszűnni a CPU limit, legalábbis az SM3.0 igencsak visszaesik a szűrők esetén. Rejtély továbbá, hogy a SM2.0 eredmény miért nem esik vissza, fura. Voltak olyan esetek markban, hogy konkrétan megduplázódtak bizonyos pontoknál az FPS-ek például mikor berepült a léghajó, akkor 33 helyett 65 fps volt, ágyúzásnál 67 helyett 117, viszont amikor beér a léghajó a kanyonba és távolról látható a víz a köddel stb., akkor 37 helyett „csak” 50-et megy CF esetén. Szóval hol van kakaó, hol nincs.

Tanulságos volt viszont, hogy egy CF teljes kihasználásához véleményem szerint 3Ghz-es quad core dukál… És még nem is mondam sokat. Nagy erőtartalékokat látok a jelenlegi CF konfigban, csak nem tudom kiaknázni… még nem…

Hogy a játékról is szóljak néhány szót (Airborne). CF-ben első indításkor rögtön feltűnt, hogy a menüben 72 fps helyett 92 van (~27%), viszont menet közben annyira változó, hogy hol mennyit megy, hogy szinte mérhetetlen. Sok helyen egy VGA annyi fps-t tolt, mint CF esetén, de volt, ahol 10-15%-al jobban ment. Amit viszont bizton állíthatok, hogy CF-ben simábban megy a játék. Nem tudom lemérni fps-ben, de jóval kevesebbszer esik vissza a játék 23fps környékére CF-ben, mint egy VGA-val. Ehhez hozzá kell tennem, hogy a legütősebb pályát választottam, szóval nem kell rögtön leírni a 3850-et J

Remélem hasznos volt ez a kis teszt, nekem ennyit megy…

Üdv.

[ Szerkesztve ]

HP 8710p

(#9474) csabapal


csabapal
csendes tag

3850 as kártyát szereltem egy asus p5kce alaplapba pár perce
első indítás után szétnéztem a biosban... minden alapbeállításon volt.
Mire indult volan a windos annyira felemelgedett pár perc alatt a kártya,h a rajta lévő sapphire matrica levált az alsó oldalról.
Pár perc múlva új kábelekkel... megpróbálta més megint 2-3 perc alatt forró lett a kártya...
mi lehet a gond? pls help..... a ventillátor forog...

(#9475) keszegduda válasza papsZa (#9473) üzenetére


keszegduda
őstag

Igencsak látszik hogy a processzor kevéske, de nem várhatunk egetrengető eredményeket. Elég szerintem egy jó Core2-es is nem kell feltétlenül quad, az csak mark-ra való jelenleg, mert a legtöbb game abszolute nem használja ki, esetleg a world in conflict.
Első nekifutásra szerintem nem rossz, majd a játékokra vagyok kíváncsi max. 4X AA-al több felesleges.
Köszönjük! :R

(#9476) keszegduda válasza csabapal (#9474) üzenetére


keszegduda
őstag

Nekem is meleg, cserébe halk. Kb. 90 fokosak terhelve alpon 50 körül alakul...ha nincs gond hagyd úgy, de ha zavar, akkor Rivatuner, de vigyázz hogy ne állíts el valamit.
Most megyek, mert a szemeim kifolynak. ;]

(#9477) Jag válasza csabapal (#9474) üzenetére


Jag
senior tag

Riva tunerrel 6-8 fokozattal gyönyörűen be lehet lőni a ventit, nem is meleg és nem is hangos. Csak azt érteném, hogy ezt miért nem lehetett eleve beletenni... :F

(#9478) papi77 válasza csabapal (#9474) üzenetére


papi77
addikt

nekem is levált a matrica a 3850-ről! :DDD alapon 55fok terhelve 90körűl!most próbáltam ki a 7-12-es catalyst,azért kicsit gyorsabb lett :DD szerintetek cseréljem le a gyári ventit?(az,h hangos,engem nem zavar)

Az első: NOKIA 1611

(#9479) dunc válasza Jag (#9477) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello ,hogy tudom álliatni hő/fordulatszámot ? Mert nekem rivatunnerbe nem engedi. Vagy auto vagy fix.

(#9480) Jag válasza dunc (#9479) üzenetére


Jag
senior tag

Valamelyik jó fej kolléga linkelte [ezt] a leírást. Szépen csináld végig és menni fog. Több fordulatszámot is megadhatsz és akkor nem fog hirtelen váltani...

(#9481) kircso13 válasza Jag (#9480) üzenetére


kircso13
senior tag

ööö de ez megvan magyarul is!

[link]

[ Szerkesztve ]

..,

(#9482) Jag válasza kircso13 (#9481) üzenetére


Jag
senior tag

Az még jobb, bár ahhoz, hogy végigcsináld nem sok angol tudás kell... ;)

Egyébként ennyi a hűtés megoldása, sztem semmi szükség lecserélni a gyári coolert...

[ Szerkesztve ]

(#9483) munky


munky
őstag

7.12-es Catalyst nem javítja ki a ventillátor vezérlés hibáját :F Vagy az valamilyen bios-s probléma :F

(#9484) pisti válasza munky (#9483) üzenetére


pisti
őstag

Pontosan a ventivezérlés a VGA bios-ban tárolt értékek alapján történik, az van gyárilag rosszul beállítva, ezt nem fogja egy Catalyst sem javítani.

(#9485) Jag válasza munky (#9483) üzenetére


Jag
senior tag

Fenn van a 7.12, de bevallom nem próbáltam rábízni a szabályzást.
Egyébként szvsz ez biosban van letiltva, vagy mi. :B

(#9486) rollins válasza papsZa (#9473) üzenetére


rollins
őstag

Pedig CF-ben "majdnem" kéne hoznia a G92-es 8800GTS teljesítményét, vagy legalábbis gyorsabbnak a 8800GT-nél. Ahogy írtad, talán a cpu vagy az egyik x4 pci-e lehet kevés. 3dmark úgy is kevesebb pontot ad X2-re, mint core2-re. Majd más játékban, a mohaa-n kívűl, nézd meg hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#9487) munky


munky
őstag

És valami módosított bios ami megoldja ezt a problémát van vagy várható a közeljövőben?

(#9488) ChromeX


ChromeX
addikt

hello lenne egy kis gondom a sapphire 3850-esemel elképsztő módon melegszik van hogy 80 fokos játék közben van erre valami megoldás :F hogy ne melegeden ennyire :(

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#9489) munky válasza ChromeX (#9488) üzenetére


munky
őstag

szia!

pont ezt tárgyaltuk pár HSZ-el viszább. ;)

Tedd fel a Rivatuner nevű progit. Azzal tudod szabályozni a venti fordulatszámát.

[link]

(#9490) Pocok9b válasza P00By (#9442) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Hát nemtudom...
Most raktam fel a BF2142-őt és azt is szépen viszi :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36hetven3228077

(#9491) Pocok9b válasza leviske (#9453) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Lehet h. van valami csak sajna akkor a 3dmark-okba vagy más játékokban miért nem jön elő?
Csak pont a cod4-be???...
Sztem itt más gond lehet :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36hetven3228077

(#9492) Pocok9b válasza dante3 (#9454) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Előtte Vista x64-es oprendszerem volt...
De akkor még más proci volt (x2 4800+)
Egyébként BFG 8800GTS 512MB OC karim volt.
És feltettem az xp-t és nem megy a cod az új vassal. :O

[ Szerkesztve ]

Tel/Viber/WhatsApp: +36hetven3228077

(#9493) Jag válasza Pocok9b (#9492) üzenetére


Jag
senior tag

Kódot is újraraktad?

(#9494) Symbio válasza ChromeX (#9488) üzenetére


Symbio
senior tag

1. RivaTuner-rel fixen pörgetni a ventit (pl 100%-on)
2. Ha venti pörög és mégis meleg, akkor egy kis frisslevegő a oldalról segíthet (kis ház moddig)
3. hűtő csere egy izmosabbra (párat találsz, ha viszaolvasol)

Nekem is ugyanilyen van (Sapphir 3850 256MB), de nincs melegedési gondom

(#9495) lacafaca válasza keszegduda (#9472) üzenetére


lacafaca
őstag

ahogy mondod. én már nem is nyomom, mert egyszerűen élvezhetetlen...nem tudom, tán paksnak csinálták ezt a gamet :F

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9496) keszegduda válasza lacafaca (#9495) üzenetére


keszegduda
őstag

Nem tudom, de a barlangos résznél abba is hagytam, mert egyrészt hulladék, másrészt elég volt a játékból. Egyedüli jó rész a tengerpartos, dzsungeles...
Felteszem a Far Cry-t legfeljebb kínomban ott legalább nincs akadálya a fullnak.... :DDD
A Crysis pedig nem ér meg nekem egy SLI/CF rendszert...anniyra nem vagyok beizgulva mint egyes PC dinnyepalánták... :)

[ Szerkesztve ]

(#9497) lacafaca válasza keszegduda (#9496) üzenetére


lacafaca
őstag

hogy az én igényemet kielégítsem, legalább kell hozzá sli-ben 2x8800gtx vagy ultra...na hüle azért nem vagyok. a rendszer fullon viszi a cod4et meg a pro streetet, akkor kell ennél jobb? a crysis miatt? kukába vele inkább :((

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#9498) Pocok9b válasza Jag (#9493) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Ha a cod4-re gondolsz akkor azt kell mondani h. igen újra lett telepítve.
Most megpróbálom megint újrarakni hátha azzal van gondja.
De már sajna nem vagyok túl bizakodó :U

Tel/Viber/WhatsApp: +36hetven3228077

(#9499) keszegduda válasza lacafaca (#9497) üzenetére


keszegduda
őstag

Abból már lassan autót veszek... :)
Na mindegy ha idejét látom a CF-nek beruházok rá, de addigra ki tudja mi lesz, sosem lehet előre tervezni...
Crysis-t nem hogy kukába, csont nélkül kukába... :(((
Mediumba pedig kár vele játszani, mert akkor nem szép. De érdekes hogyha fullba az égre nézek nem sokkal nő az FPS-em, de miért is fogja meg? :F :(((
Hagyjuk...

(#9500) lacafaca válasza keszegduda (#9499) üzenetére


lacafaca
őstag

fos. ennyi. :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.