Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26951) katt777 válasza Bali27 (#26944) üzenetére


katt777
félisten

ATI uninstall all soxor elég. Amúgy Driver sweeper (Guru3D, és ingyenes), de én pucolok még biztonságból WinXP(Vista) managerrel is. Nekem juszt is melegebb a GPU-m 3 fokkal, viszont a 8.5-össel olyan iszonyatosan gyorsult DX10-ben a 3870, hogy azt egyszerűen fel KELL tenni.
Igen, de már írtam, hogy ez volt: nem a GPU dolgozott, hanem a CPU (magyarán az oly nagyra becsült DX10.1 et nem is az ATI VGA számolta ;] ). Ezért nem volt kihajtva a 3870 magas összetettséggel még 3.6GHz-en sem. 8.5-össel ez megoldódott, látszik is az eredményeken, végre a VGA végzi a grafikus számításokat.

illusiON: Bizony. Everest simán írja GPU dióda néven. De ott van még a RivaTuner is.

HarryPotter: Nálam pont fordítva volt. :))

TTomax: Legjobb a VGA-driver mentes partíció-mentés, azon tuti nincs szemét-fájl, és nem kell mindent újratelepíteni, ha gond van. ATI uninstall-lal és Driver Sweeper-rel nem nagyon marad ati.dll, de egy Registry Cleaner még ezeknek a hivatkozásait is kipucolja.

Blaziusz: Nem kell elhinned, de akkor is kevés a Phenom, mert csak 2 magot lát a 3D06. Azt se feledd el, hogy míg 3D06-ban kaphatsz magasabb eredményt (de nem 16k-t), játékokban messze nem lesz ekkora gyorsulás 2 magtól. 3.2 GHz-es X2-vel volt 12000 pont körül az eredményem default 3D06 tesztben CF-rel. Az sem volt messze kihajtva (pedig mindegyik CPU-ból 2 magot lát a progi).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26952) HarryPotter válasza katt777 (#26951) üzenetére


HarryPotter
őstag

mondjuk kuxxxára zavar, hogy a driver sweeper bemondta az unalmasat (leszedtem, újra raktam, eredmény u.a.) -- kicsit aggaszt, hogy a 8.5-öt megzavarja a 8.4 maradéka a registryben. vagy ne aggódjak?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26953) Bali27 válasza katt777 (#26951) üzenetére


Bali27
addikt

No.. Ugy látom az Ati kezdi látni az alagút végét a konkoruenciaharcal kapcsolatosan.. Ennek örülök.. Kedik magukat összekapni.. Szerintem a 4000es széria kiadására készülhetnek már régen, és most összeszedik magukat.. És már hál Istennek nem csak gamebug javitás van és sztem ezekkel a driverekkel is a 4000es szériára gyurnak hogy mire kijön addigra olyan driver legyen alatta amivel a sárba tiporja a zöldeket..
A Zöldek a játékfejlesztöknekk adják a pénzt, az Ati meg a fejlesztésre, hogy mindenhol jól menjen a kártyájuk, még ahova a zöldek pénzéböl nem jutott ott is:D Vagy csak elfogult vagyok?
Ja amugy van valakinek sejtése h miért nincs 10,.1 nvbe?

[ Szerkesztve ]

(#26954) Kelvin


Kelvin
őstag

[link]

Képek a hd 4850/4870-es kártyákról :C

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#26955) Sanyix válasza Bali27 (#26953) üzenetére


Sanyix
őstag

"Ja amugy van valakinek sejtése h miért nincs 10,.1 nvbe?"

Azért mert nem képesek megoldani a követelményeit... dx10 is csak félig van nv-n, mert a geometry shader is hozzátartozik az sm4-hez, de nv-n az valami borzalmasan lassú.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26956) AtiGef válasza Sanyix (#26955) üzenetére


AtiGef
senior tag

Mer nagyon erős az üzlet politikájuk. Megtehetik, hogy rá érnek a fejlesztéssel. Sajna az Ati ezzel bukik nagyon sokat, mert egyszerűen semmi üzlet politika. :(

Ha esetleg megpróbálkozna vele az AMD de már sajna nincs túl nagy keret rá:(

[ Szerkesztve ]

(#26957) Kelvin válasza AtiGef (#26956) üzenetére


Kelvin
őstag

üzleti politika = maffia

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#26958) AtiGef válasza Kelvin (#26957) üzenetére


AtiGef
senior tag

Eléggé gusztustalanul csinálja az Nvidia. Náluk nagyon ott van a pénz. (ezt ki is használják)

Ja meg sok játék készítő brigádot pénzelnek.

[ Szerkesztve ]

(#26959) Bali27 válasza katt777 (#26951) üzenetére


Bali27
addikt

DX9 be a 8.5 ös hozott valami pozitivumot? MErt DX10 ben még csak az Assiassin Creed van nekem amivel szoktam tolni, de az a 9.4 el is tökéletesen szépen és gyorsan megy..
Persze amiket leírtál, azok alapján vonzó a 8.5 ös, csak a játékaim 99% a még DX9.C-t használ.

(#26960) foreveryoung válasza katt777 (#26951) üzenetére


foreveryoung
tag

Sziasztok!
A Driver Sweeper kb mennyi ideid dolgozik? Az létezik, hogy csak 2-3 másodperc?
És az XP-Vista Managerben 2 helyen is van cleaner. Melyiket használjuk?

[ Szerkesztve ]

foreveryoung

(#26961) HarryPotter válasza foreveryoung (#26960) üzenetére


HarryPotter
őstag

igen, nálam is 2-3 mpercig ment, aztán csak sejteni lehetett, hogy végzett is. De nézd meg a logfile-t, abban látod, hogy mit csinált.
Nálam nem megy a ds :O

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26962) wid22


wid22
aktív tag

Mitöl lehet az hogy alapon a Gigabyte 3850 s 85-90 fokos nincs huzva csak internetezek akkor ennyi.

(#26963) HarryPotter válasza wid22 (#26962) üzenetére


HarryPotter
őstag

az nagyon magas...gyári hűtő van fenn? fordulatszám szabályozás?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26964) wid22 válasza HarryPotter (#26963) üzenetére


wid22
aktív tag

Gyári hütö és 30% n megy ha fölorakom 80% ra akkor lemegy 45 fokra de hangos.

(#26965) TTomax válasza wid22 (#26962) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem az nem vált le 2D-be...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26966) Lacpac válasza wid22 (#26964) üzenetére


Lacpac
őstag

Nálam az ATT szabályoz, 2D: 98/830 A magfesz: 0,98×××, (a legalacsonyabb), nem tudom pontosan, nem vagyok otthon, Venti 25%-on, így 40-45°C

Itt a leírás, hogy kell:
http://www.katt-teszt.freeweb.hu

Köszönet katt777-nek

[ Szerkesztve ]

(#26967) Blero2


Blero2
tag

Hali!

Feltettem ma az NFS Carbont nosztalgiázni, de kb fél perc után VPU Recovery Error felirattal kidob a gép.
Ez mitől lehet? (Anno 8.2 és 8.3 alatt nem emlékszem ilyen problémára)

CCC-t használok, módosított hűtésű bios van a karin és 855/1201 Mhz-n üzemel 3D-ben, 8.5-ös driverrel.

(#26968) TTomax válasza Blero2 (#26967) üzenetére


TTomax
nagyúr

a VPU recovery az a rongyosra húzott radeonok CCC-be épített védszentje,ne tuningold annyira,CCC-vel
Jut eszembe ki is kapcsolhatod,csak akkor kifagy a gép,nem az asztalra dob ki...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26969) katt777 válasza Bali27 (#26953) üzenetére


katt777
félisten

Én azért tartok attól, hogy a 4xxx karik érkezése után is csak bő fél évvel lesz használható driver. De ne úgy legyen!
nV gyors, de még mindig elavult technológiát használ. Nincs rákényszerítve a fejlesztésre, amíg ezzel is lenyomja középkategóriás kártyáival az ATI legjobbjait.
DX9-ben nálam nincs változás, bár kevés programot néztem.

HarryPotter: Még mindig megkeresheted az ATI fájlokat, és törölheted őket, ahogy a registryből is a bejegyzéseit (ha az eltávolított fájlok hivatkozásait egy rendszerpucoló progi mégis ott hagyná). Arra azért nem árt vigyázni, hogy egy alkalommal csak 1-fajta reg pucolást csináljunk, különben érdekes dolgokat művelhet a géppel.

AtiGef: nV-t sokan szidták a játékfejlesztők lefizetéséért, most mégis kiderült, hogy egyszerűen vacakok voltak az ATI driverei.

foreveryoung: Igen. Junk file és Registry Cleaner is van. Nem ua. Célszerű az elsőt, AZTÁN a 2.-at használni.

wid22: Nem vált 2D-be. Foreveryoung-ék HIS karijai is ezt csinálták, hibás a bios. De olvasd be, és nézd meg CB bios editorral.

Lacpac: Szívesen. Amúgy ATT nem kezeli a feszültséget, tehát bármit állítasz be, 1.3 V-on fog menni (vagy 1.327-en, attól függ ,milyen bios van a karin)

Blero2: A VGA tuning szerencse kérdése. Teszt lefuthat akár 880/1250-en, de játékokban attól még nem biztos, hogy rendben lesz a kari. És minél szarabbul írják meg a játékot, annál könnyebben kifagy a VGA. Jöjjön a DX10, abban sokkal magasabb értékeken stabil a tuning, mint DX9-ben!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26970) katt777


katt777
félisten

Hoppá!

Most néztem, van újabb ATT, immár 1.4.7.1187-es build. Le is töltöttem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26971) aleister válasza katt777 (#26970) üzenetére


aleister
veterán

Tudja valaki mikorra várható kis hazánkban a 4xxx-es kártyák érkezése?
Igazából csak egy 3870-est akarok venni, de gondolom, ha megjelennek a nagytesók csak lemegy az ára.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#26972) katt777 válasza aleister (#26971) üzenetére


katt777
félisten

4850: július, 4870: augusztus. Legalábbis állítólag az állítólagos nemzetközi megjelenés után 1 hónappal.

Vazze, az új ATT sem viszi le a feszt, lazán 51°C-os a kari 2D-ben bios hűtéssel. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26973) TomBoy1986 válasza aleister (#26971) üzenetére


TomBoy1986
veterán

4850 június 18.
4870 június 25.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26974) TTomax válasza katt777 (#26972) üzenetére


TTomax
nagyúr

mintha mindig több feszt kapna...nem tudom hogy van ez :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26975) katt777 válasza TTomax (#26974) üzenetére


katt777
félisten

Most rátettem a feszültség-monitorozást, aszerint 1,18-1,2V-ot kap 2D módban. Mégis 10°C-kal melegebb a kari. :F

Tomboy: Az a nemzetközi, tudtommal. 70-es meg mintha július lenne. De már sok minden megjelent erről, csak 4xxx kari nincs.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26976) katt777 válasza katt777 (#26975) üzenetére


katt777
félisten

Á, hülye vagyok! :B Alaplapi szenzort tettem rá. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26977) foreveryoung válasza katt777 (#26976) üzenetére


foreveryoung
tag

Akkor ez most olyan mint a tea!? :C
Küldtem szerény tesztszerűséget a vistáról. 850-en hasítok!!!!! :DD

foreveryoung

(#26978) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Feltettem a 8.5-öt a 8.4-re, mint szoktam. Vantage-ben kb. +300 pont. Hétvégén valószínű felmegy egy új vista, akkor majd dobok valami értelmes eredményt :R

(#26979) foreveryoung válasza Foglalt név (#26978) üzenetére


foreveryoung
tag

Nekem pontosan ugyan annyi maradt. De legalább kevesebb nem lett, és én már ilyeneknek is tudok örülni! :C

foreveryoung

(#26980) foreveryoung válasza Foglalt név (#26978) üzenetére


foreveryoung
tag

Nekem pontosan ugyan annyi maradt. De legalább kevesebb nem lett, és én már ilyeneknek is tudok örülni! :C

foreveryoung

(#26981) katt777 válasza foreveryoung (#26980) üzenetére


katt777
félisten

8.5-össel majd több lesz. Egyelőre sztem örülj, hogy a bios-játékkal végre működőképessé tettük a VGA-dat. Viszont: Vantage-ban könnyen hasíthatsz, abban nekem 877/1251-en is szépen futottak a tesztek. Ettől függetlenül nálam játékokban csak 860/1200 stabil, tehát nálad is kevesebb lesz a tuning.

ATT helyett visszatettem CCC-t, most megin csak 43°C-os a kari 2D-ben. 8.4-gyel hűvösebb volt, de ez mondjuk totál mindegy a karinak.

Foglalt név: Tesztoldalamon láthatsz még ennél komolyabb javulást is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26982) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Uraim, van vkinek tapasztalat? Melyik jobb bios piszkálásra? Az atibiosedit_097Beta vagy az RBE_110. Az utóbbinak a kezelő felülete sokkal jobb, grafikonnal is felvértezve. De itt senki sem említette még meg. Annál többször került szóba az atibiosedit_097Beta .

Katt777: most jó az új ATT vagy nem. Mert nem vagy feldobva úgylátom

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#26983) zozoz1 válasza foreveryoung (#26980) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Láttam a teszteket. De nem derült ki hogy csak driver van fent vagy CCC is.

Jó semmi, te nem piszkálod a bios-t. akkor viszonr fent van a CCC-d. Bocs

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#26984) zozoz1 válasza katt777 (#26981) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Délelött amit javasoltál beállítgattam a CCC-ben, de a játékokban nem emelkedtek az fps értékek. Ugyan az maradt mint elötte. :((

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#26985) aleister válasza katt777 (#26972) üzenetére


aleister
veterán

TomBoy1986 és katt777:
Thx a válaszokat!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#26986) katt777 válasza zozoz1 (#26982) üzenetére


katt777
félisten

Nem jó. Oblivionban megint szétcseszte a grafikát az oldalamon látható kisfilmekhez hasonlóan. Ment vissza a partíciómentés.

RBE gyakran nem műxik, a biost nem tudod WinFlash-sel feltolni, vagy CB Editorral módosítani.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26987) Beowulf_78 válasza katt777 (#26969) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nincs rákényszerítve a fejlesztésre, amíg ezzel is lenyomja középkategóriás kártyáival az ATI legjobbjait.

Ezt te sem gondoltad komolyan remélem. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#26988) rollins válasza katt777 (#26969) üzenetére


rollins
őstag

Amúgy ATT nem kezeli a feszültséget, tehát bármit állítasz be, 1.3 V-on fog menni (vagy 1.327-en, attól függ ,milyen bios van a karin
De neki 3850-ese van ha jól látom, amin 1.214V a gpu alapfesz. Nem tudom milyen a mostani ATT, de valamelyik betaval a HD3850-en 1.254V -ra lehett emelni. Nem sok, de az is valami.

(#26989) TTomax


TTomax
nagyúr

Hoppa... az uj ATT-ban működik az automata tunning... igaz,hogy olyat állított be amit én még a VGA-mtol sosem láttam 810es GPU-ra azt mondta stabil :DDD én hiszek neki... a VRAM tudom megy 1150-en de most azt is teszteltetem vele éppen...hibamentes 1090-nél tartunk... hát kíváncsi vagyok lefut-e a 3trémárk :DDD szerintem nem fog :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26990) Blaziusz válasza katt777 (#26951) üzenetére


Blaziusz
csendes tag

Na az már biztos, hogy az alaplappal nem stimmel valami. Az a 3870 x2, ami a másik gépben hasított, az enyimben félgőzzel ment. Át lett téve a 2. pci-e slotba, ott se ment rendesen. Táp is ki lett cserélve, semmi változás. Úgyhogy 99,9% hogy alaplap. Most elvitték bemérésre, ha szerencsém van hétvégére lesz új, ha nem akkor csak jövő hét.

A legszebb az lenne, ha a két 8-as pci-e slot bekötését felcserélték volna a két 16-osra. :-P Bár ekkora bakiban nem hiszek.

(#26991) katt777 válasza rollins (#26988) üzenetére


katt777
félisten

Zozoz-nak 3870-e van. Ttomax-nek 3850. Szóval mindkét kari max. 3D fesz-en megy, bár álíltólag egyes 3850-eknél műxik a fesz. szabályozás. Vagy csak azt hitték. :F

Beowulf_78: Sok játékban a 9600GT elveri a 3870-et, afölött meg aztán végképp. Akkor nem igaz, amit írtam? :U

Blaziusz: Kíváncsi vagyok az eredményre. De sztem még mindig a proci gyenge. 16k-s pontokat én húzott C2Q-oknál láttam X2-vel.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26992) sutyi^ válasza katt777 (#26981) üzenetére


sutyi^
senior tag

Szerintem OC tesztelésre mai napig 3DMark03 Nature tesztje a legjobb loopban.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#26993) AtiGef válasza katt777 (#26991) üzenetére


AtiGef
senior tag

Nálam teljes mértékbe működik a fesz szabályozás. Ha felrakom 1,300V-ra akkor elkezd hibázni nagyon:) (ugyanis lehet magadtól hozzáadni feszültséget)

(#26994) AtiGef


AtiGef
senior tag

Nálam így működik:

(#26995) wid22 válasza AtiGef (#26993) üzenetére


wid22
aktív tag

Nekem is müxik a fesz szabályozás ATT be 1.014 alapon és max a 1.254.
Nálam mekegebb a nagyibb fesz ezt vettem észre . Azért volt 85-90 fokos mert 1.254 feszröl nem vette vissza alapra 1.014 re az ATT Most levettem 55 fokos 1.014 feszen.

(#26996) Sanyix válasza katt777 (#26991) üzenetére


Sanyix
őstag

"Beowulf_78: Sok játékban a 9600GT elveri a 3870-et, afölött meg aztán végképp. Akkor nem igaz, amit írtam?"

Elverte még régebben, jópár catalystal ezelőtt, tuningolt pciex frekvenciával :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26997) Bali27 válasza Beowulf_78 (#26987) üzenetére


Bali27
addikt

"Ezt te sem gondoltad komolyan remélem. "
Mert? MIt fejlesztett az NV a driverein, és a játékoptimalizáláson kivül eddig? UGyan aza gyártástechnológiával jkészül az összes csúcskariuk, csak toldozgatják, foltozgatják, meg megduplázzák a számító egysééget stb.. Uj technológia az kanyarba se..

(#26998) Kelvin válasza Bali27 (#26997) üzenetére


Kelvin
őstag

Szerintem olvasd el mégegyszer ami írt beowulf......

"Ezt te sem gondoltad komolyan remélem. " ez arra vonatkozott,h az nv a középkategóriás kártyáival leveri az ati csúcskártyáit.

Erre csak én is azt tudom mondani, h gondoljon utána ennek mégegyszer katt777.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#26999) AtiGef


AtiGef
senior tag

Nah akkor a helyzet tisztázásra!
A HD3870 az új driverekkel már gyorsabb a 9600GT-nél.
Az új 8.5 drivernek köszönhetően, (DX9-alat is van érezhető gyorsulás) HD3850 már meg tudja szorongatni a 9600GT. A közeljövőben 8.6-os driverrel akár meg is lehet csípni a 9600GT.(persze ahoz megint egy jól eltalált driver kell az Ati-tól)

Itt a 9600GT vs HD3850

[ Szerkesztve ]

(#27000) athomi válasza katt777 (#26991) üzenetére


athomi
veterán

Nálam működik a fesz. emelés ATT-vel és sztem az összes nem OC HD3850-esnél megy.

AtiGef A Cod4 egy baromi elavult grafikai motorra épül, ami a HD szériának nem túl jó. Vicces, de a Cod5 is ugyanezzel a motorral fog kijönni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.