Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26701) Xirtam


Xirtam
veterán

uhh baszus lemaradtam a MOD-ról sry

De amugy nekem az új 8.5 driverrel üresjáraton a VGA-m 36-38 fokos a 8.4-es driverrel pedig ilyenkor üresjáratban is 42-45 fok volt! Nemtudom ez minek köszönhető de érdekes! :U

(#26702) nebulo5 válasza Xirtam (#26701) üzenetére


nebulo5
senior tag

Helló!
Valóban! Nálam is 2-4 °C -al csökkent a vga hőmérséklete idle-ben! Játékokkal még nemigen teszteltem, de ami késik, = nem múllik...

Üdv: nebulo

(#26703) raziel01


raziel01
veterán

Nálam is csökkent 4 fokkal idleben a hőmérséklet.

(#26704) Bali27 válasza raziel01 (#26703) üzenetére


Bali27
addikt

No ez mitőllehet? Tényleg kiváncsi lettem rá..
a 9.2 es drivertöl átmegy légkondiba a kártya :))

(#26705) HarryPotter válasza Bali27 (#26704) üzenetére


HarryPotter
őstag

affirmative -- nálam is 3-4C-ot csökkent a kártya hőmérséklete idle-ben.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26706) FefeeX válasza Beowulf_78 (#26698) üzenetére


FefeeX
veterán

Lehet azzal játszani ha pro-d van belőle :P ...

Holnap felrakom én is a Vx64SP1-et

(#26707) FefeeX válasza Xirtam (#26700) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a 3dmark06 csúnyákat textúrázott 8.4-ben 2 kijelzőnél... Most hogy a 2 kijelző-e a baja vagy a driver, azt nem tom, de normálisan kéne mennie akkoris. Ma felteszem a 8.5öt... :)

(#26708) Xirtam


Xirtam
veterán

azért ez már durva :D 42 fok volt a 8.4-es driverrel most 28 fokos! 6% on pörög a ventije ... kutya legyek ha értem! :K :K

(#26709) HarryPotter válasza Xirtam (#26708) üzenetére


HarryPotter
őstag

nem lehet, hogy klímát szereltek a szobádba tegnap? :))

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26710) FefeeX válasza HarryPotter (#26709) üzenetére


FefeeX
veterán

Vagy olyan meleg volt, hogy elpattant a hőmérő dióda... :)

(#26711) TTomax válasza Xirtam (#26708) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a 28 fok tényleg elég fura...gyári hűtő alapon?Nekem egy VF900-al sem sikerül 900-on 32-alá mennem 2D-ben,mondjuk 1800-on se hidegebb.Hűtőben laksz? :DDD
Ja igen es Antec házam van,ami elég szellős... közvetlen a VGA alá tol egy 12es venti a VGA felett meg a HyperTX2 magasságában meg elszív egy 12 venti,mindent tudok kézzel (is) szabályozni,szóval 3 kattintassal rögtön porszívót tudok csinálni a gépből :D

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26712) Tibord


Tibord
senior tag

Na ez érdekesen hangzik.
Nekem a 8.4-el 3%-os ventivel alapon 45-47 fokos a kártya.
Feldobom a 8.5-öst és meglátjuk változik-e valami.
Ja igen valaki meg tudná mondani hogyan tudom a rivatunerből a beállításokat kimenteni?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#26713) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a 3870-nel kapcsolatban:
1. Mi a különbség a Sapphire 3870 alap és a Sapphire Edition között?
2. A Vapor-x tényleg annyira hangos, mint írják?

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#26714) Diniboy


Diniboy
aktív tag

na na na :D
ma ma ma megyek ezé a gyöngyszemé :DDD
http://www.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=218&grp=3
toxic lesz me szíp a felirat a hűtőn, aszt majd tolok ide én is 3d markot meg tesztet , he
:))

most olavsom az utso hozzászolást.
uristen hangos????? nemááá , má megrendeltem :W gyosan valaki... ugye nem hangos????? :O

[ Szerkesztve ]

(#26715) raziel01 válasza Diniboy (#26714) üzenetére


raziel01
veterán

Kis szar 1 slotos hűtő persze hogy hangos, de legalább jól hűt.

(#26716) FefeeX válasza stevve (#26713) üzenetére


FefeeX
veterán

Sapphire edition-ön valami egy slotos hangos hűtő van... Mondjuk az eredeti ref sem egy mintadarab... :)

(#26717) TomBoy1986 válasza Diniboy (#26714) üzenetére


TomBoy1986
veterán

[link]

When at idle, everything quiet in the realm of the Sapphire HD3870 Toxic but when under load, the second the core hits 66°C, all hell breaks loose. Fan speed immediately increases to an ear-splittingly loud 50% which quickly downs out any case and CPU fans you might be using. Luckily for our sanity, the temperatures hovered at that magical 65-66°C mark since anything more and I couldn’t guarantee you that my sanity would have been left in check. It simply beggars comprehension that this fan spinning at a “mere” 50% of its maximum rotational speed could cause such an uproar.

Fordítsa le valaki, mert nem tudom pontosan visszaadni :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26718) Diniboy válasza raziel01 (#26715) üzenetére


Diniboy
aktív tag

há me én aszitem azé kerül anyival drágábba me faszányos hütő, ami nem hangos vazze
:)) de akkor legalább majd nem alszok melette el játék közben ;)
mindegy a 2 slotos hütessel 4Kval olcsobb lenne és az meg nem is hangos, ugyanenyiért meg hoztak volna full hangtalan ultimatet :U nembaj majd megszokom... ha nem megy ako lesz egy eladó vapor hütőm vagy mi :DD

(#26719) stevve válasza FefeeX (#26716) üzenetére


stevve
nagyúr

köszi :)
Be tudok szerezni egy ilyet újan 27 körül és elgondolkodtam rajta... lehet, hogy meg is veszem. :)
ATI-ban mindig Sapphire-om volt, ezt folytathatom :D

Esetleg Ultimate? Az nagyon melegszik venti nélkül, nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#26720) TomBoy1986 válasza Diniboy (#26718) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem simán be lehet majd szabályozni úgy, hogy jó legyen mind zajszint, mind teljesítmény szempontjából...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26721) TeeBee73 válasza Bundás22 (#26679) üzenetére


TeeBee73
addikt

A 8.5-ösnél, mintha félremérne egy kicsit.
(Min FPS: 0, Max FPS:122)...:U

A HOC-es Benchmarkkal nem nézted?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#26722) Diniboy válasza stevve (#26719) üzenetére


Diniboy
aktív tag

27ért ne gondolkodj rajta , vedd meg és add el nekem 29ért :DD

(#26723) stevve válasza Diniboy (#26722) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD Akkor ez jó ár, ezek szerint

(#26724) Diniboy válasza TomBoy1986 (#26720) üzenetére


Diniboy
aktív tag

most egy pasziv gigabyte x1600 van a frezer 64 meg egy 12 centis venti amit a házhoz adtak és szoktam hallani ahogy dolgozik a samsung hdd, tehát ennél csak hangosabb lesz, azt gondoltam :D amu meg netre ösze fogok dobni egy másik gépet ne a "nagy" menjen 0-24be ha töltök valamit :)) alaplap lesz már ha ezt a fasza asrockot lecserélem :DD ha van a bótba elhozom az abit x78at is amit kinéztem, hétvégén a legjobb program a gépszerelés :C

(#26725) Diniboy


Diniboy
aktív tag

mesterek mi a vélemény? :R
uj vga uj vindows ? vagy elég ha leszedem a meghajtókat? nem akarok telepitgetni :) bár ha az alaplap is jön akkor ez a kérdés nem kérdés :))

(#26726) TTomax válasza Diniboy (#26725) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nyugodtan húzd újra az xp-t.... kevesebb idő mintha valami gebasz lenne,meg a végeredmény is biztosabb.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26727) Diniboy válasza TTomax (#26726) üzenetére


Diniboy
aktív tag

köszkösz :R
na elhúzom a a belem majd jövök ha valami baj van :DDD

(#26728) bajusz15


bajusz15
senior tag

ha 1280x1024-ben kb 3000MHz-en kihajt egy 3870-est akkor 1680x1050-ben megváltozik ez az érték?? Úgy értem, hogy már nem elég neki a 3000MHz hanem kér 3200-at...

(#26729) Xirtam


Xirtam
veterán

ez teljesitmény :D megörült a gépem :D elöbb 19 fokot mutatott amugy 18 fokos a szobám! a HD-t egy 12 cm venti hűti közvetlen oldalról! és most jelenleg 32 fokos! nézétek nem viccelek! LOL????:D

De most , hogy csak netezek ! 300 mhz-ra levette a GPU órajelét is :U

órajel

[ Szerkesztve ]

(#26730) AtiGef válasza Xirtam (#26729) üzenetére


AtiGef
senior tag

Most már nem tudom melyik írja az igazat :F
CCC nekem 42 Fokot ír a videókarira míg ATT és Everest 53fok.
Érdekes
Kéz rá tétel alapján inkább 42fok.
Ja és ma délelőtt leszedtem a Zalman hűtést róla és egy megkeményedett ezüst paszta várt ami olyan száraz volt mint a Góbi sivatag:)
Újra pasztáztam és semmi javulás az ATT és Everest szerint míg CCC 3Fok javulás.

(#26731) Xirtam válasza AtiGef (#26730) üzenetére


Xirtam
veterán

az elég érdekes! én meg megnyugodtan úgyanis tisztelt kollégák :D valaki azt mondta leéget a diodája a vga-mnak pedig nem játék közben úgyan úgy 62 fok mint 8.4 driverrel:D csak alapjáraton hidegebb ennyi! :K :K

(#26732) FefeeX válasza AtiGef (#26730) üzenetére


FefeeX
veterán

Kézrátétellel tudsz maghőmérsékletet mérni? :C :C

(#26733) WesTM válasza Xirtam (#26731) üzenetére


WesTM
senior tag

VAlószínűleg állítottak az alapjárati feszültségen,ezért hűvösebb a kártya,más dolog miatt lehetetlen.

(#26734) TomBoy1986 válasza bajusz15 (#26728) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem, kevesebbet kér.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26735) uridium válasza stevve (#26713) üzenetére


uridium
csendes tag

Akkor szép sorjában (stevve, Diniboy, FefeeX)::

Sapphire Edition itt tessék egy kicsit olvasgatni (#25378) Wishmaster81 hozzászólásától:

Az Ipon-nál úgy tűnik, hogy a Sapphire Edition az a Limited Edition, 2 helyes, hőcsöves kártya. Igen, van egy kék nyákos, 1 helyet elfoglaló sütőlap is, de ez szerintem nem a Sapphire Edition.

Egyébként három napja linkeltem be 2 toxic tesztet, mert akkor is terítéken volt a téma...

TomBoy1986:

Szerintem csak ezt kell lefordítani belőle: ...amikor a mag eléri a 66°C-ot, a venti hirtelen 50%-ra ugrik, és elszabadul a pokol... :D A tesztelők szerencséjére náluk a hőmérséklet a mágikus 65-66°C körül ingadozott, így nem lett belőle tartós egészségkárosodás.

[ Szerkesztve ]

(#26736) AtiGef válasza FefeeX (#26732) üzenetére


AtiGef
senior tag

Uri Geller vagyok ;)

(#26737) stevve válasza uridium (#26735) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi a kimerítő választ. Nem Ipon-ból veszem, talán jobban is járok...
Náluk nem középen van a venti, de ahogy olvastam, a kolléga sem éppen azt kapta, amit rendelt. (még ha jobban is járt)

[ Szerkesztve ]

(#26738) Diniboy


Diniboy
aktív tag

még egy gondolat... a toxic vajon vajon hátrafele fuja a levegöt a gép belsejébe vagy a kari alá lefele ? me ha előbbi ako pont ösze fog fujni az előre beszerelt 12 centis ventivel amivel a vinyót hütöm :O ha meg az utóbbi ako pont jo ugye me elölröl szivja a hideg levegőt a fent emlitett ventiröl, de akkor meg lentre nem kéne valami? tudom hogy felfele száll, de ott elég a frezer 64 meg a táp okozta légmozgás?
megijesztettek ezek a hőfokok amiket itt irkáltok :DDD

(#26739) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

[3d Vantage Performance 8835p]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#26740) TomBoy1986 válasza Diniboy (#26738) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na hát ilyennel aztán egyáltalán nem kell foglalkozni. Nincs ennek akkora légszállítása, hogy beleszóljon akármibe is.

Egyébként a gépház közepébe fújja majd a meleget, de az távozni fog, nem kell aggódni. A CPU-ra szinte semmi hatása nincs. Nekem is Freezerem van. A hűtőcsere 1°C-nál többet nem jelentett a CPU-ra nézve (gyári kifelé fújó 3870-es ventit cseréltem a mostani GFX chillara).

De holnap majd megtudod te is. Szabályozni, monitorozni meg ne feledd el vagy Rivatunerrel vagy pedig Ati Tray Toolsszal.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26741) Sanyix


Sanyix
őstag

Eddig volt 35 fok a 3850-em üresben, most 8.5-el 31 :D
10-nél megfagy :DD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#26742) WesTM válasza Sanyix (#26741) üzenetére


WesTM
senior tag

Szintem tuti hogy a feszültségekkel játszottak. Viszont ha lefelé vettek,akkor lehet hogy a 3d feszen meg feljebb toltak,bár ezt nem hiszem. Más miatt lehetetlenség hogy lejjebb ment a hőmérséklet "2d" ben.

(#26743) raziel01


raziel01
veterán

Terhelésnél a VGA-ra 65 fokot ír, de mikor megfogtam a hűtőt 2mp alatt megégette a kezem.
Ilyenem van: [link]
Szar a hőmérő vagy 65 fok ennyire meleg lenne?

(#26744) tetrix


tetrix
tag

-tegnap felraktam a 8.5-ös catalyst drivert teljesen szakszerűen(a korábbi verzió uninstall,mindenhonnan,atitool uninstall,lomtár delete,reboot) töröltem,ezekután megőrült a gép ,újraindítás után belép 480 -as felbontásba,ha átállítom úgymarad,de a frissítés 60Hz-re visszaugrik,és mindemellett a kép két oldala befelé homorú.
-de csinált olyat is hogy az asztal tálcája átment a kontroll monitorra...;volt hogy be tudtam mindent szépen állítani,és újraindulásnál is jó volt, de ha lekepcsoltam a gépet és utánna vissza, újra visszaált 480-ra és ugyanaz a problémasor jött.
-azóta a régi meghajtók ugyanezeket a jelenségeket adják sorra.
próbáltam azt is hogy az sp3-at leszedtem hátha a kettő akadt volna,de úgysem volt jó probléma ugyanaz,
feladtam
-segítség!!!! ötleteljetek valamit!
xp 32bites sp3 a rendszer
:(

(#26745) Xirtam válasza tetrix (#26744) üzenetére


Xirtam
veterán

probáld meg eszközkezelőben leválasztani a VGA-t reboot aztán hadd ismerje fel újra! sok sikert!

raziel01 persze 65 fok már süti a kezed. szóval jól mér szvsz! enyém is odakapja az ujjam ha játék közben odanyúlok! szóval szerintem nyugi, de ha nem hiszed probáld meg lézeres hőmérővel , vagy egy 60 fokos vízbe probálj belenyúlni!! [ persze ne mert 2. fokú égésed lesz ] de szerintem nyugi jól mér! :K :K

[ Szerkesztve ]

(#26746) tetrix válasza Xirtam (#26745) üzenetére


tetrix
tag

az eszközkezelőt is próbáltam de ez sem oldotta meg a problemet :O
nincs siker,de nemtommivanmáezzel!!!

(#26747) Xirtam válasza tetrix (#26746) üzenetére


Xirtam
veterán

:format C :D nincs más megoldás!

De szerintem az megoldja a problémád! vagy egy regedit + midnen atival kapcsolatos file törlése aztán újra fel a driver!

[ Szerkesztve ]

(#26748) WesTM válasza tetrix (#26746) üzenetére


WesTM
senior tag

Úgyanigy jártam kb 1 hete. Nekem csak vista reinstall segitett.Driver cleanerrel,regpucolással mindennel probáltam,de nem segitett. SAjna a Radeon driverek már régebben is párszor megszivatak még az 9200 on meg az 1650 pron is.
Nem mintha a geforce driverekkel ne lett volna bajom. :(

(#26749) Diniboy


Diniboy
aktív tag

lám a láma :U megvan a kicsikém, gyönyürűségem drágaszágom...... régi meghajtó eltávolit, kikapcs, kártya kivesz, uj betesz, 6pines tápcsati rádug, indit, vár, vár, vár :)) vindows hangja szól, kép sehol -.-'

párszor ujrainditottam, ugyanez , néztem egyik kimenetet néztem másik kimenetet, a monitor csak pislog , marad készenlétben...

zsineg átdug alaplapi vga, win üzemel :U

1.lehetőség: hibás a kártya, ez esetben :O

2.:le kéne tiltanom az alaplapi vga-t, ir valami iesmit a kézikönyv (csak éppen a biosban nincs ien opcio :DDD )

3dik lehetőség : nem elég a 360as fsp táp mégsenem... ez esetben most hol vegyek és mit :O

ja még anyit hogy a ventije elindul, ennek ellenére nem ad képet a moncsim :B
am nem tünik nagyon hangosnak , pedig az edigi ventis , szabályozos kártyáim mind ugy indultak h maxon felpörögtek.. ha ez is ien akko ez a hang egész türhető, nem veszélyes :D

én a 3dik ra tippelnék.. szerintetek mi a szar lehet?

holnap még megnézem 1szer, de most nem is volt kedvem buherálni...

remélem ismimnek vagy a fiának van egy min 450es tápja me nem tudom hol fogom kipróbálni ha mégse jön össze a dolog holnap :(
addig hogy vegyek tápot(ill inkább minek) amig nem tuti biztos hogy jó a kari, viszont ha táp nincs akkor hogy tudjam meg hogy jó e a kari :))

[ Szerkesztve ]

(#26750) nixx-21


nixx-21
senior tag

ez csak nekem új vagy másnak is?

HD 3870 Vapor-X 1GB!!

ha ezt Crossfire X-be rakjuk akkor az 4GB -os VGAXD
mondjuk akkor kell hozzá 4*x16 PCI-E slot(midenegyik teljes 16 szálas)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.