Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#4701) Baga1983 válasza CHIPman (#4700) üzenetére


Baga1983
senior tag

:R

(#4702) AXisBOLD válasza CHIPman (#4700) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát azt nem merném... :(((

akkor ezek szerint minden xfx 4830 ilyen beállításokkal megy?

Aurea mediocritas

(#4703) malwy válasza AXisBOLD (#4702) üzenetére


malwy
senior tag

Rivatunerben van egy táblázat a ventiszabályzó részen. Na ha kezeli a kártyád akkor ott írd át a neked megfelelő értékekre, elvileg műkszik. Most az MSI-m ugye mindig fixen pörög, de sapphire 3650-t remekül kezelte. Próbát megér.

Amúgy a biosos cucc nem annyira durva dolog, sokkal kisebb benne a rizikó, mint egy alaplapi bios frissítésben. Gyakorlatilag fél pillanat alatt felnyomja, te meg nagyon nem tudod elállítani, ha ésszerű értékeket adsz meg. Lényeg eredetit ments el jó helyre (gpu-zvel) és később visszatudod állítani alap állapotba. Mondjuk akkor van ciki ha mondjuk tönkremegy a vga vmi egyéb hiba folytán, és nem tudod visszarakni az eredetit, akkor ha nagyon szőrösek a gariztatók akkor beletudnak kötni. De ált. kimerül nekik abban, h berakják, nem indul-->nem javítható, tehát cserekártya.
Ha ők meg tudják nézni a BIOS-t akkor általában te is, szóval vissza tudod rakni az eredetit.
Amúgy szerintem rivatunerrel prímán menni fog minden.

Nekem vki tudna segíteni Hosszászólásom:4685 ?
Előre köszönöm!
Malwy

(#4704) AXisBOLD válasza malwy (#4703) üzenetére


AXisBOLD
addikt

húú köszönöm a kimerítő választ. :R

RivaTuner-ben megkeresem ezt a lehetőséget.

sajnos én neked nem tudok segíteni :(((

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4705) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Gyerekek ezek a vga-k milyen hosszúak?
Ill mi az ami csendes belőle?
Ez milyen cucc [link]?

A válaszokat köszönöm. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4706) PH-User válasza Gyuri27 (#4705) üzenetére


PH-User
addikt

Az én XFX-em 25cm teljes hosszában. :) Jobban ajánlanám neked az XFX-féle verziót, csendes és hűvös. Szerintem jóval hűvösebb, mint az a HIS. :K Azon még memóhűtő borda sincs. :U

700/925-ön stabilan megy. Nekem a memóm gyenge rajta. :U

malwy: Sajnos nem tudok neked segíteni. :(

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4707) GuB3Ra válasza Gyuri27 (#4705) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Ezt a his cuccot hanyagolnám sok cucc le van spórolva(valaki már írt erről itt)
A powercolor/club3d kb22cm hosszú

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#4708) milbo válasza Gyuri27 (#4705) üzenetére


milbo
aktív tag

A linken rögtön megkapod a választ a méretekre! Card Dimension: 12.5 x 24.6 x 4 cm

Asus: hangosnak mondják,
Sapphire: változó de már sokan cseréltek hűtőt a zaj miatt.
MSI: csendes, legalábbis az enyém kimondottan csendes.
XFX: még új termék de nem panaszkodott rá idáig senki zaj miatt.
HIS: van ilyen valakinek?

MSI 24cm hosszú (nyák)

[ Szerkesztve ]

(#4709) PH-User


PH-User
addikt

Most elgondolkodtam rajta, hogy érdemes volt-e lecserélni a jó öreg 8800GT-t. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4710) CHIPman válasza PH-User (#4709) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mert?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4711) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Hello Mindenkinek !

Gépújítás előtt vagyok, mindent cserélni kényszerülök. A kérdésem: HD4830-ból 512MB vagy 1GB-ot érdemes venni ? Minimum 2+ évig biztosan nem lesz csere.

Eredetileg 4830-at szerettem volna venni, de javasolták ( és jómagam is így láttam ) hogy várjam meg a 4770-et.

Szóval az új jövevénytől függ, hogy végülis milyen kártyám lesz.

HD4830 512MB/1GB vs. HD4770 ???

Köszönöm Uraim a válaszokat ! ;)

ui: 1024x768-as felbontásban lesz, legalábbis amíg CRT monitorom van ( az meg addig marad, amíg szét nem megy :D )

[ Szerkesztve ]

(#4712) fagy53 válasza MolGabi (#4711) üzenetére


fagy53
nagyúr

Amíg nem megy szét, addig elég az 512MB, de ha 22"-os Wide lenne helyette, akkor inkább 1GB. Ez a 4770-re is igaz. :)

(#4713) Speed® válasza MolGabi (#4711) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 2+ éves mondat miatt 1GBos verziót javaslok. Csodát nem kell várni tőle, de idővel jól jöhet. 4770re én nem várnék..30W a különbség csupán és clock2clock lassabb a 4830nál. Márpedig a 4830 is megy 700 körül-felett általában.

(#4714) PH-User válasza CHIPman (#4710) üzenetére


PH-User
addikt

Nincs az enyimben tuningpotenciál. :( Már 3.jára dobott ki a VPU Recovers szar üzivel a játékból... :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4715) AtiGef


AtiGef
senior tag

Megjött a kártya :R
Hirtelenje 750/2100-on kipróbáltam és teljesen jó de még nincs vége.
3D mark 06: 12 035 pont

(#4716) bakosgabor57 válasza AtiGef (#4715) üzenetére


bakosgabor57
őstag

3,5-ös prochoz és 750-hez képest elég kevés,3480MHz,700/1000

[ Szerkesztve ]

(#4717) Speed® válasza bakosgabor57 (#4716) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

X2@3.5GHz != C2D@3.5GHz

(#4718) bakosgabor57 válasza Speed® (#4717) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mármint hogy nem egyenlő.Akkor kb így van egál procban,intel + 15-20%=AMD,de az ő kártyája 750-en van,és még így is kevesebb.Mé?

[ Szerkesztve ]

(#4719) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#4718) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Kétszer

[ Szerkesztve ]

(#4720) AtiGef válasza bakosgabor57 (#4718) üzenetére


AtiGef
senior tag

Szerintem ez így van ugyanis:
CPU score: 2589 enyhén le van maradva
Akkor meg látszik hogy 750 :)
PH toplistát nézd meg! AMD X2 ennyit tud
De hál az égnek nem 3D mark 06-tal kell játszani:)
Amúgy lehet emelkedett a pont mert a memó 2300-ig stabil de talán csak 20-30 pont mert nem ér semmit a memória.

Ja és most nézem a legjobb X2 3400Mhz-en nagyjából ugyan annyi CPU score mint az enyém 700/2300 és 11 700pont akkor miért ne jönne ki az a 750-es mag.

[ Szerkesztve ]

(#4721) bakosgabor57 válasza AtiGef (#4720) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Adtál volna képet,tudná az ember mi újság. :K

(#4722) AtiGef válasza bakosgabor57 (#4721) üzenetére


AtiGef
senior tag

nem akartam printelni mert még lesz jobb :)

(#4723) Speed® válasza bakosgabor57 (#4718) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, a != azt jelenti. ~25%al jobb azonos órajelen a C2D, mint láthatod.
Persze ahogy AtiGef is írja, csak trémárk..játékokban bőven okés az is.

Amúgy azért alacsonyabb neki jobban húzott GPUval, mert pont a proci miatt nem pörög ki rendesen. A tiéddel magasabb lenne az SM2/3 szám is.

(#4724) Gubrush válasza MolGabi (#4711) üzenetére


Gubrush
csendes tag

Nekem délután kerül majd bele gépembe az új 1 GB-os memós Sapphire HD4830. Úgy is mondhatnám, a nyuszi hozza! :D
Sokat vaciláltam én is, hogy XFX 512MB vagy Sapphire 1024 MB legyen... :F
Ha csak 2-3 ezer forint a differencia, akkor mindenképpen megéri 1 GB-os, mivel azonos órajelen megy alapból mindkettő és azért hosszútávon szvsz megmutatkozik majd a +512MB memótöbblet. :P

(#4725) Gubrush


Gubrush
csendes tag

Most rakom fel éppen a Win7-et, gondoltam azzal mérem össze először régi és új videokarit, mennyire pontozza a hardverem az oprendszer. De ezzel meg is állok a tesztelgetéssel. (Ugye nekem régebbi proci és alaplap miatt visszafogott teljesítményű lesz a rendszerem, ezért sem akarok nagyon bencsmárkolni, a lényeg hogy fusson minden.) :))

[ Szerkesztve ]

(#4726) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Van egy Sapphire HD 4830-am (512 MB), ugyanaz, ami a pH! tesztben is szerepelt, ugyanolyan, Quimonda 1 ns-os RAM-okkal.

A pH! tesztben 1050 MHz-en járatták a RAM-okat, nekem érdekes módon 950-960 MHz-en Source motort használó játékok alatt (CS: Source) már elkezd "szemetelni" a kép. Egy picit magasabb órajelen (970-980) már más játékok alatt (pl. Crysis) is problémák vannak vele.
A pH! teszben a gyári hűtővel használták a kártyát, én ezt lecseréltem S1-re, és a RAM-okra még süniket is tettem, de tuning szempontjából gyakorlatilag semmi pluszt nem tudtam ezáltal elérni.

Az, hogy a gyárilag 900 MHz-es RAM-okat csak 920-930-ig tudom húzni biztonságosan, szerintem elég érdekes, főleg annak tudatában, hogy az 1 ns-os RAM-ok 1000 MHz-ig vannak hitelesítve, azaz elméletileg tudniuk kellene ezt az órajelet.

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond? :F

(#4727) oXyg3n válasza tibz03 (#4726) üzenetére


oXyg3n
tag

Elvileg kellene menni a memóriáknak 1000 MHz-en, anno nekem is volt ilyen karim és simán bírták (sőt még a felett is)! Mennyire húztad GPU órajelét?

(#4728) tibz03 válasza oXyg3n (#4727) üzenetére


tibz03
őstag

A GPU most 700-on megy, az kb. 720-730-ig bírja. De ha nem húzom a GPU-t, akkor sem tudom a RAM-okat tovább húzni, kipróbáltam. (Bár tudtommal nincs közük egymáshoz, és én is ezt tapasztaltam.)

(#4729) PH-User válasza tibz03 (#4726) üzenetére


PH-User
addikt

Üdv. a klubban. :((( Nekem sem akar menni a túlhajtás ezzel a kártyával. :(

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4730) tibz03 válasza PH-User (#4729) üzenetére


tibz03
őstag

Annyi baj legyen, majd rendezünk egy "verd szét az anti-tuningos 4830-adat kalapáccsal"-összejövetelt. :DDD

Na, komolyra fordítva a szót, engem annyira nem vág földhöz, mert - legyünk őszinték - az a kis tuning szemmel látható teljesítménynövekedést nem igazán hoz, de azért kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy egy 1000 MHz-re hitelesített RAM miért nem megy normálisan még 950-et sem. :o

[ Szerkesztve ]

(#4731) milbo válasza tibz03 (#4728) üzenetére


milbo
aktív tag

Ne bánkódj! Kimértem 3DMark06-al. A 2000 vs. 2200-es memória órajel között csak kb. 100 pont volt a többlet a nagyobbik javára az SM2/SM3-ban. Elhanyagolható.

Először véletlenül privátban köldtem de ide is beírom.

(#4732) PH-User válasza milbo (#4731) üzenetére


PH-User
addikt

1800 vs. 2200 között azért lenne különbség szerintem. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4733) oXyg3n válasza tibz03 (#4730) üzenetére


oXyg3n
tag

Lehet, hogy egy anti-tuningos példányt fogtál ki, bár azért bírnia kellene!

(#4734) tibz03 válasza PH-User (#4732) üzenetére


tibz03
őstag

A tesztprogramok lefutnak nálam 1000-1050 körüli RAM-órajelen, és nincs jelentős különbség a 900-920-hoz képest. (Pár plusz FPS, de játékok alatt ez észre sem vehető.)

Azért érdekes, hogy 3D Mark meg FurMark alatt nem jön ki a hiba magas órajelen, viszont játékok alatt már igen. :U

(#4733) oXyg3n: Hát igen, ez elég valószínű. :D De ettől még meglepő, hogy az 1000-re hitelesített RAM-ok nem tudják ezt a tempót. :o

[ Szerkesztve ]

(#4735) AXisBOLD válasza Gyuri27 (#4705) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez jó kérdés!!!!

és hatalmas szempont!!!

meg hogy a hűtés mekkora rajtuk!!!

én xfx-et vettem és ment rendesen, de az ata port miatt nem ment bele rendesen a pci-exp portba(nyugi csak 1mm vagy kevesebb kellett), a hűtés műanyag burkolata pont az ata fölött van az én lapomnál :(( . viszon ahogy a műanyagok összeértek ciripelt az egész. így jött a sata dvd...

érdemes leszedni valamelyik vantage-t vagy maradjak a 3DMark06.nál?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4736) milbo válasza PH-User (#4732) üzenetére


milbo
aktív tag

MSI

585/1800
SM2: 4487
SM3: 5151
Értékelés: 11940

585/2200
SM2: 4694
SM3: 5493
Értékelés: 12493

(#4737) TomBoy1986 válasza tibz03 (#4726) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A gond vélhetően az, hogy bár hitelesítve vannak 1000MHz-re, de ezt csak egy adott feszültségen tudják, aminél vélhetően kevesebbet kap a kártyán a memória.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4738) Zeratul válasza AXisBOLD (#4735) üzenetére


Zeratul
addikt

Csak akkor ha Win7t vagy Cistát használsz, mert a Vantage full DX10, az meg Cista előtti oprendszereken nem elérhető. Ati kártya igazán DX10 alatt mutatja meg az erejét.

(#4739) Zeratul válasza tibz03 (#4730) üzenetére


Zeratul
addikt

Ne bánkód a memók miatt! Gyakorlatilag semmit nem hoz a memória tuning a 4830-n még DX10ben sem, viszont a GPU húzással közel lineárisan skálázódik.

(#4740) oXyg3n


oXyg3n
tag

Szerintem se búslakodj, hatalmas fps-t úgyse nyernél vele, bár hozzá teszem engem is idegesítene! :W

(#4741) tibz03


tibz03
őstag

Köszi mindenkinek! :) Nem is bánkódom, tudom én is, hogy sokat nem jelent, csak kíváncsi voltam rá, hogy mi lehet az oka.

(#4737) TomBoy1986: Igen, elég valószínűnek tűnik, amit mondasz. Van rá lehetőség, hogy megnöveljem a RAM-ok feszültségét? BIOS-ból nem lehet, azt tudom, ott csak a GPU-fesz.-t lehet változtatni, de esetleg valami szoftveres módszer van erre?

(#4742) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Halihó! Most készülök gépet venni és eldöntöttem, hogy ez a kártya lesz benne mert ár/érték arányban nagyon jó. De szokás szerint vesztemre el kezdtem nézelődni. Most nemtudom hogy sapphire 4830 512 vagy 1GB vagy MSI 4830 OC 512 vagy 1GB . E8400-es proci alá menne. Igazából már elegem van ebből a vívódásból de rosszul dönteni sem akarok. Az 512-es sapphire-al lenne 140000 és 150000 fölé nem szeretnék nem is tudok menni. Később simán benne van egy bővítés a gépben videokártyát illetően. Őszinte legyek már az lenne a legfontosabb, hogy meglegyen a gép és onnantól lesz*rnám hogy mit mennyiért vettem stb stb.

Ti mit tennétek?

Maximális tisztelettel:

Csiga

Ja és ami még fontos lehet huszas wide samu tft-hez megy.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#4743) AXisBOLD válasza Zeratul (#4738) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

pista van fent, úgyhogy feldobom a vantaget :C

dx10 alatt érzi jól magát az ati gpu...ez jó hír :DD , mondjuk még csak egy gamet próbáltam dx10-el: assassin's creed, de az fullon fut.

:R

Aurea mediocritas

(#4744) CsiguszMaxim válasza CsiguszMaxim (#4742) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Jó kész nem érdekel. Jó lesz ahogy kigondoltam. Nem hiszem hogy a sap 4830 512MB egy évig gondom lesz. D3-azni COD4-ezni F.E.A.R.2-zni jó lesz ha meg kicsi lesz veszek egy másikat. A proci elhajtja azt is.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#4745) tibz03 válasza CsiguszMaxim (#4742) üzenetére


tibz03
őstag

Ha GTA IV-ezni is fogsz, akkor ne sajnáld a plusz pár ezer Ft-ot az 1 GB-osra, egyéb esetben elég az 512-es is.

MSI-ről nem tudok semmit, itt is ellentétes vélemények vannak róla, nekem Sapphire van, hangos a ventije, ezért le is cseréltem. (Bár kinek mi a hangos... nekem csak az halk, amit szó szerint nem hallok egy csendes szobában. Számomra a Corsair tápom is hangos. ;] )

(#4744) CsiguszMaxim: Játék alá totál fölösleges az E8400, egy húzott E5200 ugyanazt nyújtja. Inkább a plusz pénzt költsd egy fokkal jobb VGA-ra, ha annyira fontos a játék neked.

[ Szerkesztve ]

(#4746) AXisBOLD válasza CsiguszMaxim (#4742) üzenetére


AXisBOLD
addikt

milyen lap lesz alatta?

msi-k jók, nekem nem az van, de állítólag halkak(majd egy tulaj megmondja), sapphire-k szintén jók, de talán egy picivel hangosabbak(de inkább ez is az is, írtak itt már mindent róla).

nekem xfx van ezt eddig senki se szidta, én is elégedett vagyok vele egyelőre, csak nekem nehezen fért el a nagy hűtés miatt és csak pár napja használom, úgyhogy határozott véleményt még nem tudok mondani.

ha hamarosan úgy is bővítesz vga-t akkor talán az 1GB-os a felára miatt felesleges, mert most az 512 is elég mindenhez, de ha hosszabb távon gondolkodsz akkor 1GB legyen(ennek most nem veszed hasznát, de késöbb valószínű igen).

sapphire, msi,...talán xfx :F majd egy szaki megmondja...

szerk: azért ne kapkodd el!!! én sokszor megtettem mert nem tudtam várni és mindig rábasztam...tanulj a hibámból!...nem azt mondtam hogy ülj rajta napokat, csak várj míg egy páran hozzászólnak, aztán go shoping. és RELAX!!!.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4747) Sandormaster válasza tibz03 (#4726) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Nekem is ugyanilyen karim van és biz az elején én kb 1100-re engedtem a ramot aztán észrevettem én is a szemetelést ezért szép lassan csökkentettem, mígnem eletelt egy jó hét és azon kaptam magam hogy majdnem az alap 900-ra értem vissza :D Jelenleg 945 az ahol nem szemetel, a mag az meg megy mint vadalma,de a Quimonda ennyit bír...

(#4748) CsiguszMaxim válasza AXisBOLD (#4746) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

EP35DS3.

Igazából látjátok a mostani konfigom. Ebben a lap és a proci a vinyóval egyetemben 6 éves lesz nyáron. A 8400 Proci azért lesz mert ki tudja mire kell majd még a gép és úgy érzem egy pár évig még verseny képes lesz. Lehet ezt nem használom 6 évig de hát ez van. Valószínűleg maradok az eredeti verziónál és egy év múlva ha vége a válságnak és várhatóan nekem is realizálódik az anyagi helyzetem akkor megy majd bele egy mostanság csúcsnak számító vga. Addig meg jó ez. GTA4 nélkül kibírom egy évig. Mostanság úgyis csak a DotA megy orrba szájba :D

Recon: Huzigálni nem áll nagyon szándékomban max csak kiváncsíság erejéig.

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#4749) tibz03 válasza Sandormaster (#4747) üzenetére


tibz03
őstag

Igen, én is magasan kezdtem, és 3D Mark és társai alatt ment is jól a kártya, de játékok alatt már hibázott. Azon gondolkoztam, hogy talán a pH!-teszben is hibázott játékok alatt... Mert az, hogy a tesztprogramok lefutottak 1050-en hiba nélkül (ezt írják a tesztben), háááát, nem sokat jelent a gyakorlatban. :U

(#4748) CsiguszMaxim:

Akkor viszont tényleg fölösleges az 1 gigás (amúgy az 512-essel is nyugodtan lehet GTA IV-ezni, csak nem full grafikán ;) ).

E8400 egy kifutó foglalatú proci, én már nem vennék ilyet. Szükségszerűségből vettem E5200-t (kellett gép, nem volt pénz i7-re :DDD ), de régebben volt E8400-em is, Q6600-om is, és hidd el: teljesen fölösleges egy "mezei" gamer gépbe a 40k-s E8400-et beletenni, mert teljesen ugyanazt nyújtja, mint egy E5200 "megrántva". :D Persze szíved joga, hogy mit veszel, csak a véleményemet mondtam el. :R

Azért, mert nem akarsz húzni, kidobnál 20 ezer Ft-ot? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#4750) AXisBOLD válasza CsiguszMaxim (#4748) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem ismerem ezt a lapot, de csak azért kérdeztem, hogy elfér e mindegyik kártya...úgy látom ha a déli híd bordálya nem túl magas akkor bármi elfér ott.

ha nem zavar a hangja és azt mondod úgy is bővítesz, akkor szerintem Sapphire 512. ez a legolcsóbb most. ha pár ezerrel többet megér és kicsit háklis vagy a zajra akkor XFX, msi-t írta valaki fentebb hogy nem népszerű(esetleg olvass vissza, én semmit sem tudok róla).

De egy 1GB-os 4830 mire nem elég mostanában és DX10.1 kompatibilis, szóval a jövőben is lesz keresnivalója...

hát remélem nem zavartalak össze mégjobban, de bármejiket is választod a teljesítményre nem lesz panasz, nagyon jó az RV770LE.

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.