Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#4801) tibz03 válasza lsc (#4797) üzenetére


tibz03
őstag

CCC-ből is szabályozható, nekem mindenhogy hangos volt, bár azt hozzátenném, hogy a gépemben jelenleg a Corsair tápom a leghangosabb (meg persze a HDD seekelés közben). :D TX2-m van nekem is, le is kellett cseréltem a ventijét egy Noctuára, mert a gyári venti még 1200-as fordulaton is b@szta a fülemet.

Amúgy erősen kétlem, hogy ténylegesen 1%-on forgott a ventije a videokártyádnak, amikor ezt írta ki. Mert nekem is kiírt ilyen baromságokat, hogy 1%-on megy, de az kb. 20-30 RPM-nek felelne meg, aminél azért "füllel hallhatóan" gyorsabban pörgött. És az enyém azt 2D-ben azt csinálta, hogy leállt a venti fél percre, majd újraindult pár percre. Ez elég idegesítő tud lenni. A tied egyáltalán nem áll le, vagy 2D-ben folyamatosan áll?

(#4799) EarL 007: Ööö, jaaa. Mi? :DDD bakosgabor57 megmondta a frankót, egyetértek vele. :K :D

[ Szerkesztve ]

(#4802) lsc válasza tibz03 (#4801) üzenetére


lsc
nagyúr

CCC-ben nem is tudod levenni egy százalékra, ezért is kell ATT, az meg különösebben nem érdekel hogy tényleg egy százalék-e, amíg csendes és hűt . 2D-ben folyamatosan megy vagy folyamatosan áll egyébként /nem tudom de nem is érdekel/, azért nem értem a felpörgéseket . A tx2 ventijét lecseréltem én is egy pwm-esre, így sem sokkal halkabb, emiatt visszasírom az abitot .

Az élet kegyetlen .

(#4803) tibz03 válasza lsc (#4802) üzenetére


tibz03
őstag

CCC-ben manuálisan valóban csak 20 és 100 % között tudod állítani, de ha nem manuálisan állítod, akkor le szokott lassulni 1%-ig is (a CCC legalábbis ennyit ír ki), és nekem ott is hangos volt. De hát nem vagyunk egyformák, ez van. Neked nem fontos, hogy halk legyen, vagy egyszerűen csak nem hallod meg a zajt, én meg az utolsó zajkeltőt is igyekszem elfojtani, mert szeretem, ha nem hallom, hogy megy a gépem. ;)

(#4804) lsc válasza tibz03 (#4803) üzenetére


lsc
nagyúr

Még egyszer, próbáltam ccc-vel, lehet hogy kiír 1 %-ot /igaz nekem 20 % alá nem sikerült állítani mert elfogyott a csuszka/ de messze nem veszi annyira vissza mint az att 1 %-nál . Ha már 2 %-ra teszem akkor hangos, 1 %-on szerintem egyáltalán nem . Ha nem tudnám visszavenni akkor már hűtést cseréltem volna rajta, előtte his iceq 3850-em volt, van mihez viszonyítani .

Az élet kegyetlen .

(#4805) tibz03 válasza lsc (#4804) üzenetére


tibz03
őstag

Az, hogy a csúszka elfogy, nem számít, mert nem is manuális beállításról beszéltem. ;) Jelenleg 7%-on forog(na) a ventim (ha rajta lenne a kártyán).

Vitának helye nincs. Számodra nem hangos a gyári venti: elfogadtam; számomra (és még pár embernek) hangos a gyári venti: elfogadod vagy sem, ez van. :D :R

(#4806) Khelben válasza tibz03 (#4796) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az S1 sünijein pont jó paszta van, miért kellett hozzá hővezető paszta?

Mert az akkori accelerot használtan vettem és nem volt már rajta semmi.

Amúgy én ilyet nem ajánlgatnék senkinek, sikerült így kinyírnom egy 4850-et.

Nálam működött, volt ki-be szerelgetés is párszor, azt is bírta.

(#4807) tibz03 válasza Khelben (#4806) üzenetére


tibz03
őstag

Nem azt mondtam, hogy minden esetben hazavágja a pasztázás, de azért érdemes vele vigyázni. Én a FET-ekre is nyomtam ezüstpasztát (jobb híján én is azzal "rögzítettem fel" a süniket), és vége lett a kártyámnak. :(

Lehet kapni itt a pH!-n az apróban direkt erre kitalált ragasztócsíkot, érdemes lehet venni, ha valakinek olyan sünijei vannak, amiken a ragasztó már elhasználódott. ;)

(#4808) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#4800) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hűvösnek hűvös, még tuning alatt is hatékony(700/1000), de halknak nem mondanám.

Van valami kis zümmögése, amit lehet hogy csak én hallok mert háklis vagyok azajra és ez nagyon idegesít!

de előző karim egy 8500GT silent volt és az a táptól se kért sokat, szal lehet hogy a gépbel lévő összes venti kicsit hangosabb a magasabb terhelés miatt...

vagy csak berezonál, de sajnos az én gépem hangos lett tőle!

Aurea mediocritas

(#4809) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#4808) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Tavasz van!Szereld fel a szúnyoghálót! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4810) tibz03 válasza AXisBOLD (#4808) üzenetére


tibz03
őstag

Az újabb VGA-knál (lehet, hogy csak az ATI-knál, de szerintem az nV-kre is vontakozik ez) van egy "ciripelésnek" nevezett zaj. Nem mindegyiknél, de elég gyakori. Ez - ha jól tudom - a FET-ek nem megfelelő szigeteléséből (?) adódik. Nekem az egyszeri 4850-em és a mostani 4830-am is adott illetve ad ki ilyen zajt, viszont csak bizonyos esetekben (pl. játékok alatt, vagy pl. ahol kimondottan erősen hallgató, az a Crysis indítása utáni "logó-rengeteg").

Nem lehetséges esetleg, hogy te is ezt hallod?

(#4811) PH-User


PH-User
addikt

Szerintem downgrade lesz nálam 8800GTS 512MB-ra. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4812) tibz03 válasza PH-User (#4811) üzenetére


tibz03
őstag

Neked meg mi már a bajod? :D Még mindig ez az anti-tuning dolog? Most ha menne 700/1050-et a tied, akkor már lenne annyira jó, hogy nem cseréled le? :U

(#4813) AXisBOLD válasza tibz03 (#4810) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de lehet, ha így van akkor ok. köszi.

viszont a házam rögzítési módja egy kalap sz@r és szerintem emiatt is rezonál...meg mondjuk alig fért be először a kártya az ata dvd portja miatt, mert az én kis lapomban gigáék pont a vga közelébe rakták(a faszok :(( ) és emiatt nem ment be először rendesen a kártya és nem akadt be a pci-exprees biztonsági pöcke(hanem a kártya kinyomta).

most meg hogy kicseréltem a dvd-t satásra, a kártya már rendesen a helyén van, de a pöcök meg kihajolva maradt(a jó minőségű műanyag 3 nap alatt megadta magát és úgy maradt). tudom hogy nem jelent semmit, de kicsit idegesít.

szóval az xfx elött a gépem halk és gyenge volt, most meg erős és hangos :O :O :O

marha jó hogy a drágább kártyát vettem meg azt remélve hogy halk lesz :C :C juhúúú :C már játszani sincs kedvem :C megérte :(((

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4814) tibz03 válasza AXisBOLD (#4813) üzenetére


tibz03
őstag

Azért nem sokkal drágább az XFX, max. 2-3k-val kerül többe, mint a Sapphire, annyit meg szerintem a jó(?) hűtése miatt simán megér... (Legalábbis itt többen is írták, hogy halk hűtése van, nem hallottam még, úgyhogy nem tudom, de nem lepne meg, ha a Sapphire-énél halkabb lenne. :DDD )

Hogy a "ciripelést" hallod-e, vagy a házad rezonál, hát... ezt neked kell hallanod. Azért eléggé megkülönböztethető a kettő. A "ciripelés" magából a kártyából jön (nem a ventijéből). Valamint - ahogy már leírtam - ez főleg 3D-s terhelés alatt hallható, 2D-ben egyáltalán nem (legalábbis az én tapasztalatom szerint).

Most már azért tényleg érdekelne, hogy az XFX 4830 hűtése milyen. Írtak itt már mindenfélét. :)

Egyébként ha nagyon zavar a hangja (és persze kiderítetted, hogy a venti a zajkeltő), akkor még mindig lecserélheted a ventijét. ;)

(#4815) blazsey2 válasza tibz03 (#4814) üzenetére


blazsey2
senior tag

3D-s terhelés alatt tényleg hallható a ciripelés de engem nem zavar,mert kicsit süket vagyok. :D 2D-alatt teljesen hangtalan,én elégedett vagyok vele. :)

PSN ID:blazseydr

(#4816) #21346560 válasza AXisBOLD (#4813) üzenetére


#21346560
törölt tag

"gyorsak, halkak, és olcsók vagyunk, ön ebböl kettőt választhat..."
Mondjuk te a halkat és gyorsat akartad választani, de valami elírtak az adminisztrációnál, és a gyorsat és drágát kaptad :DDD

(#4817) PH-User válasza tibz03 (#4812) üzenetére


PH-User
addikt

Hát az lehet. :DD Nem tudom mi lesz még. :(

Kellemes Húsvétot! :)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4818) CHIPman válasza PH-User (#4817) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én is minden volt/leendő/jelenlegi 4830 usernek kellemes húsvétot kívánok. :K

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4819) AXisBOLD válasza tibz03 (#4814) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a hűtést biztos nem cserélem le. már csak azért se. pont azért vettem ezt hogy ne kelljen ilyen mutatványokat csinálni.

a te Zafírodnak milyen hangja van?

meg megemberelem magyam és ma megint szétkapom a gépet és megnézem hogy tudok-e csinálni valamit....igazság szerint a mostani rögzítő egy műanyag lefogató, de tudok alá csavarokat is tenni(remélem) és attól csak stabilabb lesz és talán a rezonancia is eltűnik.

A CCC-t érdemes fent hagyni, mert a venti kezelése nem túl jó és a tuning se megy vele(egyszerűen nem reagál rá ha feljebb tolom az órajeleket), inkább RivaTuner és annak a venti szabályozása is jobb.

neked mi van fent?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4820) tibz03 válasza AXisBOLD (#4819) üzenetére


tibz03
őstag

Az én Sapphire-on hangos, de én hűtést cseréltem rajta, így teljesen hangtalan.

A CCC-ben be van pipálva az "Enable ATI Overdrive" kapcsoló? :) Ha nem pipálod be, akkor nem is fogja az általad megadott órajeleket használni.

Egyébként én BIOS-átírással tuningolok, nem CCC-ből.

(#4821) Debilon válasza tibz03 (#4814) üzenetére


Debilon
addikt

xfx4830 szintén, de nem hangos, a két 80as házhűtő ventim hangosabb, mivel maxon járnak, alaplap nem szabályozza őket :( (vagy csak én nem tudom beállítani(, szintén TX2 gyári ventivel..

nem ciripel a kártya (vagy csak süket vagyok :D), Casetek CK-1016-os házban van a cucc

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4822) tibz03 válasza Debilon (#4821) üzenetére


tibz03
őstag

Két max.-on járó 80-as venti meg egy max.-on járó TX2 mellett nem is csodálom, ha nem hallod. :D

(#4823) Debilon válasza tibz03 (#4822) üzenetére


Debilon
addikt

el van dugva a ház az asztal alá :D nem nagyon jön ki hang ;)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4824) lsc válasza Debilon (#4821) üzenetére


lsc
nagyúr

A tx2-őd nem sokáig fogja bírbi a max fordulatot, több embernek is eltört a gyári venti .

Az élet kegyetlen .

(#4825) lsc válasza tibz03 (#4805) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyébként egyszerű, att-ben 1%-ot kell beállítani, mint írtam már 2 %-on is hangos . Te sehol sem írtad hogy ennyire visszavetted volna /talán att-t nem is próbáltál ? /, rossz beállítással az enyém is hangos . Nem csak szerintem halk így [link],[link],[link] .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4826) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Nem tudom itt belinkeltem-e már.E5200@3800MHz,XFX 700/1050. :)

(#4827) tibz03 válasza lsc (#4825) üzenetére


tibz03
őstag

Nem vettem vissza manuálisan 1%-ra, de - ahogy írtam is - volt, hogy 1%-ot írt ki (automatikus szabályzás) a CCC, és akkor is hangosnak találtam. Erre írtam, hogy kétlem, hogy valóban 1%-on forgott volna a venti, mert az 20-30 RPM-es sebességet jelentene, én meg még olyat nem láttam, hogy egy ventit így le lehessen szabályozni, főleg szoftveresen (persze attól még létezhet, hogy én nem láttam ilyet, de engem meglepne).

Egyébként tegyük fel, hogy 2D-ben tényleg 20-30 RPM-en forog a venti ezzel a módszerrel, és hangtalan... a baj az, hogy játék alatt mindenképp felpörög, és megint ott vagyunk, hogy visít a venti, mint a vágásra váró malac. (Nem mindenki játszik üvöltő hangszórók mellett, hogy ez ne zavarja.) Szóval nekem a venti-csere volt a legésszerűbb megoldás, mert ha 2D-ben még hangtalanra is szabályozható a venti (ami speciel nekem nem sikerült), 3D-ben akkor is hangos.

(#4828) lsc válasza tibz03 (#4827) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit túlpörgeted, engem speciel totál nem érdekel ha a venti meg is áll 2d-ben, legyen csendes és ne menjen 40 fok fölé . Hogy ezt 20-30-as fordulaton vagy 500-on teszi különösebben nem érdekel /most 1%-on 36 fokos /. 50 foknál 30, 60-nál 40 %-on megy a venti, 70 fok alatt tartja a gpu-t, tény hogy felhangosodik de azért a visítástól messze van . Ráadásul ha 3d megy akkor általában nem a kártya hangjára figyelek . Ezek szerint nem is állítottad be igazán a ventit, akkor talán nem kellene szidni . Tény hogy mindez jobb lett volna ha a sapphire csinálja meg, de ez még mindig ingyen van, egy hűtőcsere meg 6 ezertől kezdődik .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4829) Peetig


Peetig
csendes tag

Elméletileg Powerplay elérhető a 4800-as kártyákon, de nekem egyáltalán nem működik. Everestben a GPU-nál feltünteti a Powerplay állapotokat, de mindegyik alapórajel.

Gondolom rivatunerrel szabályozható lenne, de persze a 9.4-es Catalystot még nem támogatja...

Compaq Armada 7400.

(#4830) lsc válasza Peetig (#4829) üzenetére


lsc
nagyúr

ATT-vel csinálsz egy 2d-s és egy 3d-s profilt, akkor nem kell .net és ccc sem, máris van powerplay . Driver meg mindig mehet a legfrissebb .

Az élet kegyetlen .

(#4831) Peetig válasza lsc (#4830) üzenetére


Peetig
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Azonban bármit próbálok állítani ATTban (hardware/overclocking settings alatt) a Windows kékhalállal tiltakozik, akár emelem az órajelet, akár csökkentem. (CCC-ben és rivatunerrel semmi probléma)

[ Szerkesztve ]

Compaq Armada 7400.

(#4832) CHIPman válasza Peetig (#4831) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A CCC-t ugye leszedted előtte?(dispdriver maradhat fenn)

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4833) Peetig válasza CHIPman (#4832) üzenetére


Peetig
csendes tag

Ezek szerint le kellett volna...

Compaq Armada 7400.

(#4834) CHIPman válasza Peetig (#4833) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tedd meg most.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4835) lsc válasza Peetig (#4833) üzenetére


lsc
nagyúr

CCC és ATT nem bírja egymást .

Az élet kegyetlen .

(#4836) tibz03 válasza lsc (#4828) üzenetére


tibz03
őstag

Nem szidtam a ventit, elmondtam a véleményemet, hogy hangos, amin az se változtat, hogy te mit állítgatsz rajta. 3D-ben hangos a venti, ezen nem tudsz változtatni, csak ha ventit cserélsz. Attól, hogy ez téged nem zavar, mást még zavarhat.

És miért ajánlanék akárkinek is egy hangos kártyát, mikor durván ugyanennyiért van halkabb (legalábbis az itten tapasztalatok azt mutatják, hogy az XFX halkabb)?! Nem egyszerűbb eleve halkabb ventivel szerelt VGA-t venni, mint itt állítgatni? Nekem meg speciel megért 6k-t, hogy ne kelljen vele kínlódni, és 3D-ben is teljesen hangtalan legyen a hűtés. ;)

"Ezek szerint nem is állítottad be igazán a ventit, akkor talán nem kellene szidni ." - Talán meg az lenne a legjobb, ha normálisan belőve (esetleg normális hűtéssel) kerülne ki a gyárból, nem?

(#4837) Peetig válasza lsc (#4835) üzenetére


Peetig
csendes tag

CCC eltávolítva, gép újraindítva, azonban most is kékhalál: atikmdag.sys fájl okozza, ha jól vettem ki, akkor a gpu egyszerűen nem válaszol, windows megpróbálja újraindítani, de ez sikertelen --> ergo kékhalál. Azért még próbálkozom! :D

Recon: XFX sem feltétlenül halk, nekem még melegszik is rendesen... Acceleroval jól jártál!

[ Szerkesztve ]

Compaq Armada 7400.

(#4838) lsc válasza tibz03 (#4836) üzenetére


lsc
nagyúr

Tény hogy mindez jobb lett volna ha a sapphire csinálja meg, Ebből melyik rész nem érthető ? Érdekes hogy most már csak 3d-ben hangos a sapphire /szerintem nem túlzottan, pl a chieftec 450-es tápom hangosabb volt terhelésnél/, erről ennyit . Egyébként amíg +2 ezerért van halkabb /ha halkabb az xfx/ akkor azt kell venni, de pl délelőtt iponon már nem volt . Az msi-t is halkabbnak mondják csak az még drágább .

Mod : Xfx lásd előző hsz .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4839) tibz03 válasza Peetig (#4837) üzenetére


tibz03
őstag

Az legalább kifelé fújja a meleget a házból. Egyébként az XFX-ről nekem csak annyi "tapasztalatom" van, amit itt olvasok, meg máshol... És ahogy én látom, többen dicsérik, mint a Sapphire-t.

(#4838) lsc: "Érdekes hogy most már csak 3d-ben hangos a sapphire" - Neked meg mi nem érthető azon, hogy az általad beállítottakat én nem csináltam meg? Ezt már leírtam, ennek fényében lehet, hogy 2D-ben halk a venti, de 3D-ben attól még hangos marad. Érted már, vagy még mindig bonyolult?

Nem tudom, milyen hallásod van, vagy milyen környéken laksz, de a Chieftec tápok pl. kimondottan hangosak. ;) Alig vártam, hogy megszabaduljak tőle, amikor nekem volt. Lett helyette FSP, ami egy fokkal jobb volt, de még az se tuti.

"Egyébként amíg +2 ezerért van halkabb /ha halkabb az xfx/ akkor azt kell venni" - Ezt magyarázom én is, de te kiállsz a Sapphire mellett. Most meggondoltad magad, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#4840) Peetig válasza tibz03 (#4839) üzenetére


Peetig
csendes tag

Igen, kifele tolja, de ennek a hátránya majd később jelentkezik: por és még több por. Kitisztításhoz le kéne szerelni a teljes hűtőt.
Jelenleg CCC 42 fokot mutat, Everest 47-et, a ventilátor 760 rpm-en (61%), azonban hangos: ha manuálisan 50% alá viszem, no akkor nincs hangja.

Compaq Armada 7400.

(#4841) tibz03 válasza Peetig (#4840) üzenetére


tibz03
őstag

Ha a házból kifelé fúj, hogy lesz bent poros? Jó, oké, hogy valamennyire az lesz, de nekem is volt már ilyen hűtővel szerelt kártyám (X1950 Pro), kb. 1 év után szedtem le róla a hűtést, szinte alig volt poros belül. :F

(#4842) Peetig


Peetig
csendes tag

Most futtattam egy kis szőrös fánkot 2 percig. Nos: 69 fokig melegedett, a venti 80%-ra kapcsolt(igazi kis porszívó), mindezt úgy, hogy a lakásban 21 fok van és a gépház oldala le van véve. Ez szerintem nagyon nem tesz jót az alkatrésznek.

Recon: mivel nekem nincs fent az oldalpanel és padlószőnyeg van, ezért a hűtőbordák sok port képesek összeszedni. Tapasztalat :(

[ Szerkesztve ]

Compaq Armada 7400.

(#4843) AXisBOLD válasza tibz03 (#4820) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen kipipáltam, de úgy se akarta húzni. mindegy rivatuner-el kiválóan megy.

beraktam a két csavart és a műanyag rögzítőt is rátettem, de kiderült hogy az a kis kopogó hang a fekete burkolat miatt van!

korábban írtam hogy az Ata kábel 3 napig nyomta alulról és hát ennyit bírt. már nincs ott a kábel, de valami elmozdulhatot egy milit és a venti kicsit bemozgathatja és kopog.

egy gyorskötegelővel ráerősítettem a nyákjára, hogy ne mocorogjon...egyelőre nincs hangja...

Aurea mediocritas

(#4844) tibz03 válasza Peetig (#4842) üzenetére


tibz03
őstag

"mivel nekem nincs fent az oldalpanel és padlószőnyeg van, ezért a hűtőbordák sok port képesek összeszedni."

Jaaa, ez most olyan, hogy ha leveszem az oldallapom, és a porszívó porzsákjának a tartalmát beleborítom a gépházba, akkor bizony poros lesz a kis rohadék. :DDD Mégse a ventire fogom. Ezzel csak arra akartam célozni, hogy az, hogy te "nem rendeltetésszerűen" használod a géped (nincs fent az oldallap) és emiatt porosodik, ez még nem a VGA-hűtésed hibája. :U Képzeld, milyen poros lenne, ha Sapphire-t vettél volna, ami még csak nem is fújja ki a levegőt (és vele együtt a por egy részét) a házból. :)

(#4843) AXisBOLD: Hmm, hát ha ilyen "finnyás" ez az XFX (meg Peetig véleménye sem túl jó róla), akkor lehet, hogy jobb is, hogy nem azt vettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#4845) Peetig válasza tibz03 (#4844) üzenetére


Peetig
csendes tag

Tudom, tudom. A régi gépház átka, hogy nincs porvédő, nincs az előlapi ventinek nyílás, így elég nehéz jó szellőzést biztosítani... Barkácsolni meg nem érek rá.
Marad az állandó portörlés :D

[ Szerkesztve ]

Compaq Armada 7400.

(#4846) AXisBOLD válasza tibz03 (#4844) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jo az a sapphire is! :K

el vagyok a xfx-el is, de ha ezt tudom akkor zafír+acelero lett volna. bár úgy sokkal drágábban jött volna ki nekem.

55%-on tényleg semmi hangja!!! 61-en is elviselhető! nekem most 47 fokos és 66%-on megy. na így egy kicsit hallom, de még elmegy.

Aurea mediocritas

(#4847) Gubrush


Gubrush
csendes tag

A húsvéti nyuszi egy Sapphire HD4830 1GB-os HDMI-s kártyát hozott. Teszteltem 2 oprendszeren (Win7, XP) különböző játékokkal (pl. GTA4, Fallout3). Azt kell, hogy mondjam, brutál jó ez a videókártya! Nagyon elégedett vagyok vele! Hangja egyáltalán nem zavaró és 31 ezerért mindenképpen jó vásárnak tartom!

Egyébként a procim és az alaplapom is érik már nagyon a cserére (AMD Venice 3200+) hiszen ahogy mondtátok valóban visszafogja a proci a videókari teljesítményét, de még így is nagyon tetszetős a dolog, amit a videókari művel! A proci lassúságát mondjuk kompenzáltam picit, hogy felhúztam 2 GHz-ről 2,5 Ghz-re, de végül úgyis csere lesz. :DD

GTA4-hez pedig nagyon kell ez a videókari!!! Minden videókaris beállítást maxra húztam, sajnos a proci függőekkel már nem tehettem meg ezt, de ami késik, nem múlik... :))

Win 7 alatt látványosan lassabb viszont a gépkonfigom a játékokban, de ugye ez természetes, hiszen DX10.1 nem hasonlítható össze DX9C XP oprendszerrel. Jó lesz a Win7, de megvárom amíg kijön a végleges verzió belőle és addigra úgyis proci+alaplap+memória csere lesz nálam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4848) Peetig válasza Gubrush (#4847) üzenetére


Peetig
csendes tag

Grat a kártyához!!
Nekem Windows 7 alatt pedig valamivel jobban futnak a játékok... :)
31 ezer? Anno 35 ezerért vettem az 512mb-os karimat, az a fránya forint. :((

Mennyi videómemóriát eszik így maxra állítva nálad a GTA IV?

Compaq Armada 7400.

(#4849) Gubrush válasza Peetig (#4848) üzenetére


Gubrush
csendes tag

Mivel az összes proci függő beállítást le kellett vennem drasztikusan a gyengécske procim miatt, így 500-600 MB-t. De lesz ez még bőven több ugye, ha proci is új lesz.

Win7-es dolgot is leginkább a felemás konfigomnak tudom be, de egyáltalán nem vagyok elkeseredve, inkább bőszen gyűjtögetem a forintjaimat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4850) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Ajjaj srácok el lettem bizonytalanítva az XFX-et illetően. Azzal a passzív hűtéssel nem szívesen bíbelődnék viszont amiket írtatok hát nemtudom. Én még mindig az XFX felé húzok.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.