Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#4901) old gray


old gray
addikt

Tegnap megrendeltem egy XFX 4830-at, májusban fizetéskor jön még egy. :) A kettő 56k, ebből az árból egy 4870 1GB jönne ki...szerintem jobban járok a 2db 4830-al (rengeteg külföldi tesztnek utánanéztem, és mindenhol jól teljesít a 4830 CF-ben).

Viszont a lapom csak 8x CF-et tud, nem lesz korlátozó tényezője a sebességnek? Illetve mindegy, hogy milyen CF hidat veszek? Mert ha jól tudom a karihoz nem jár alapból, a lapomhoz sem volt. Hol tudok egyáltalán venni olcsón és mennyibe kerülhet? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4902) lsc válasza old gray (#4901) üzenetére


lsc
nagyúr

Apró ?

Az élet kegyetlen .

(#4903) old gray válasza lsc (#4902) üzenetére


old gray
addikt

Egy kérdésre megvan a válasz. :R

De ez tuti jó a 4830-hoz is, vagy csak egyféle, "szabvány" CF híd létezik? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4904) Speed® válasza old gray (#4903) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szabvány, eltérés csak hosszban lehet, mert ugye lapfüggő a slotok távja. Lehet kapni olyan hosszú felxibilist is, ami egy S1 fölött is elér a másik kariig.

Amúgy nem tudom nézted-e, lehet meglepi lesz a 2. kari és a SATA csatijaid környékén..lehet egy rövidített nyákos Sapphireal jobban jártál volna.
Hjaj..fogsz te még sírni emiatt ;) Vettél volna inkább 4870\1G VaporXet..szvsz.

(#4905) old gray válasza Speed® (#4904) üzenetére


old gray
addikt

Nem látok problémát a sata csatik környékén. El fog az férni. :U

Nem kell azért sem 4870, abból az árból majdnem kijön a 2db 4830. Nem láttam kompatibilitási problémát sem játékoknál. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4906) fagy53


fagy53
nagyúr

Hány Sapphire 4830-at kell venni, hogy bejöjjön egy nem csonkolt darab? :D

(#4907) old gray válasza fagy53 (#4906) üzenetére


old gray
addikt

Reméljük nagyobb az esélye mint az 5-ösnek a lottón. De hülye kérdésre hülye válasz: miért nem veszel egy raklappal és próbálod ki? :P :DD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4908) fagy53 válasza old gray (#4907) üzenetére


fagy53
nagyúr

És ha két raklap csak a nyerő? :DDD
Találni kell olyan boltot, ahol ki lehet próbálni, a GPU-Z megmutatja a nyertest! :K
Azt hiszem mára elég lesz... ;]

(#4909) #21346560 válasza fagy53 (#4908) üzenetére


#21346560
törölt tag

Biztos megmutatja? Nem csak bizonyos MOD után? ;)

(#4910) old gray válasza fagy53 (#4908) üzenetére


old gray
addikt

Nem múlt még el a húsvét hatása? Esetleg téged is meglocsoltak és szédülsz a sok illattól(szagtól)? :DDD

Runo: milyen mod-ra gondolsz? Semmire nincs szükség, ha 800shader-el kapod, akkor alapból annyival fog menni a vga.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4911) Speed® válasza old gray (#4905) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem látod, mert nem képzelted bele a karit az alsó slotba ;)
AXisBOLDnak egy IDE csati is túl magas volt, nem ment be rendesen miatta neki a kari a slotba, a hűtő burkolata miatt. És gondolom a 90°ban elforgatott 2 SATA csati ott magasabb neked, mint egy IDE csati..de ne legyen igazam.

Azért nem értem a 4830CFet nálad, mert ha minden okés, nyersz pár %ot, de ha nem, akkor buksz nem keveset. Ráadásul nem is fullHDben tolod, így a skálázódás nem is olyan hatékony, jópár helyzetben lassabb is a 4870esnél.
Ha emellé még hozzávesszük a 2 kari fűtőértékét/fogyasztását (+~50W a 4870hez képest) és a hűtésük dupla zaját, szerintem nem éri meg, még akkor sem, ha az amortizáció ebben a kategóriában valamivel lassabb is. De persze ha mindezen tényeket legyűrte a kíváncsiság, várom/várjuk a beszámolódat :K

(#4912) fagy53 válasza old gray (#4910) üzenetére


fagy53
nagyúr

Attól szédülök, hogy elképzeltem milyen jó érzés 29k-ért 4850-et venni, annyiért rögtön lecserélném a jelenlegimet. Az aggaszt csupán, hogy eddig a selejtes chippeket csonkolták, melyeket nem lehetett 4850-es kártyákba betenni. Mi van ha a selejtes RV770-es chippek szabadultak ki és a 4830-as VGA-ban életrekelve hibát hibára halmoznak?

(#4913) Speed® válasza fagy53 (#4912) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem itt nincs szó erről. Inkább afféle X800GTO2 féle hype. Azokból is mentek a kezdeti példányok mint állat (X850 XT PE szint felett), aztán jöttek a meglepik, amik konkrétan megrekedtek az X800XL szintjén..
Tehát elképzelhető, hogy a kezdeti 800SPs "meglepikarik" teljesértékű 4850ek lesznek, OCzhatóak meg minden, de a későbbiek "csak" alap 4850ként mennek majd, esetleg nem bírják a ref. órajelét, csak 575öt. Ebben az esetben meg érdemes elgondolkodni mi a jobb, 800SP <600on, vagy 640SP<700+on..

(#4914) old gray válasza Speed® (#4911) üzenetére


old gray
addikt

Egy darab már úton van felém (sajnos némileg kényszerből mentem bele a CF-be, a 8800GTX-em ilyen hangot ad ki a gép kikapcsolásakor, lehet hamarosan megadja magát, gari ugrott mert hűtőcsere során az egyik matrcián látszanak a bütykölés nyomai. Lehet le tudom gariztatni, de az hosszú idő és addig v.mi megoldás kell.... 4870-re nicns pénzem egy összegben most) azzal ki tudom próbálni, hogy a 2. pcie csatiban elfér-e gond nélkül. Ha igen akkor 2. rendel májusban, ha nem akkor lehet kihagyom a CF-et és leszarom az egészet, elleszek 1db 4830-al.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4915) Speed® válasza old gray (#4914) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Érdekes hang..és bosszantó is biztosan. Mondjuk én nem kapcsolgatom ki a gépet hacsak nem muszáj, így ellennék vele jó darabig valszeg :))
Ha a matrica waranty blabla feliratos és sérült, lehet probléma, de lehet ám azt pótolni is, ha jól emlékszem a G92 topikban buherka nyomtatott már matricát valakinek, szervízes legyen a talpán aki észreveszi ;p

Így, hogy hozzátetted, hogy egyben nincs most zsé, már értelek. Viszont különösebben nem aggódnék a helyedben, a húzott 4830as igencsak ekvivalens a GTXel, sőt. Kíváncsian várom azért majd a tapasztalataidat ezügyben.
Mellesleg ha nem férne el egy 2. XFX, vehetsz egy rövidebb Sapphiret, attól még a CF hibátlanul fog menni, a lényegi dolgok egyeznek :K Bár májusra lehet olyannyira leesnek a 4870/90 árak, hogy jobban jársz majd a cserével..

(#4916) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

vga vásárlás előtt állok, 4670et szerettem volna korábban, de most e-mailezgetek az eladóval, hogy milyen kari legyen és felajánlott pár 4830at is.
Szerintetek melyik legyen 4670 vagy 4830?
persze tudom, hogy a 4830kari erősebb, de megbízható is?
4670et már eléggé kikérdezgettem, de ez a kari kicsit homályos nekem, nem ismerem.
bugok vannak? főleg ezek érdekelnek, mert a mostani 3650em is eléggé rosszalkodik.
szóval nem teljesítmény hanem megbízhatóság érdekelne inkább.

sürgős lenne, még ma le kéne adnom a választ, köszönöm a válaszotokat előre is, üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4917) Speed® válasza Mian (#4916) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kérdés az, milyen gépbe szánod? Processzor ill. használni kívánt felbontás?
1280x1024/1440x900hoz egy 4670es is jó lehet ha nincsenek elszállt igények.
Ha már AA is kell, vagy 1680x1050/1600x1200, oda a 4830 a jobb választás :K
De mellé azért illik legalább egy 3GHz körüli X2/C2D, hogy ne legyen proclimit.
Jelenlegi árakon (Sapphire 4830 ~26k..) szerintem nem kérdéses melyik kell ;)

Megbízhatóság..mindkettőnek ~rendben vannak már a driverei, a hibamentesség hardwareügyileg nyílván nem garantálható, azért van rá garancia ugye..

(#4918) Mian válasza Speed® (#4917) üzenetére


Mian
aktív tag

1280x1024ben használnám
proci: amd athlon64 x2 6400+
ram: 4x1gb kingmax (800mhz)

amúgy asus-t szeretnék, olyan karim még nem volt, de remélem hozza a nevét a gyártó, mert eddig 2 sapphire-al már befürödtem, rossz volt mind2 most nem részletezem, szóval sapphireban már nem bízom, gigabytera meg azt mondják, hogy hangos a hűtése mert túl van állítva.

(#4919) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Sziasztok!
Énis most akarnák új gépet venni, és ezt a videokártyát szemeztem ki sok teszt nézegetése és leírások után. Márcsak az lenne a kérdésem, hogy egy E7400as proci ki tudja-e hajtani rendesen ezt a videokártyát(egy kis huzás lesz rajta sztem, hogy meglegyen legalább a 3ghz..). Még egy másik kérdésem az lenne hogy szerintetek megérie ha az 1gb-osat veszem meg, tapasztalható lesz-e valami plusz teljesítmény a játékoknál, vagy felesleges és elég az 512es?(1440/900-ba megy a gépem általában.) Tápegységnek eléglesz-e a megmaradt 400W-os Chieftech GPS-es változata, vagy mindenképpen nagyobb kell?(változik.e a helyzet ha mondjuk az 1gigás változatot veszek?)
Előre is köszi a segítséget!

(#4920) Speed® válasza Mian (#4918) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Végülis az a proci már adja ami kell, elfér mellett a 4830. Bár ha nem használsz AAt, egy 4670 is szépen megy. Ezt már neked kell eldöntened..

ASUSt ne vegyél a név miatt..hangos a hűtése és nem is szabályozható.
Sapphire korrekt, nem zárnám ki a helyedben múltbéli rossz tapasztalat miatt. De a legjobb a többek által mostanában beszerzett XFX, ha tudsz, ilyet vegyél. Csendes, kifelé fújó hűtés és guszta kinézet, patent kari.

(#4921) lsc válasza Robinhofan (#4919) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahhoz a felbontáshoz elég az 512-es, ha a gigás 2-3 ezerrel drágább akkor az is jó, később jól jöhet . A tápod elbírja, de terhelés alatt hangos lesz .

Az élet kegyetlen .

(#4923) barnam_ válasza zeorsdfd (#4922) üzenetére


barnam_
nagyúr

Látom sikerült lemásolniuk az ATiTool szőrös kockáját...

(#4924) Speed® válasza zeorsdfd (#4922) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fánk vagy mignon, oly mindegy, csak süti legyen. Mert végülis süti a VGAt ;)

(#4925) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#4926) PH-User válasza GuB3Ra (#4925) üzenetére


PH-User
addikt

Ez így egyébként normális?

:F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4927) MolGabi válasza Mian (#4918) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Sapphire 4830-at vegyél ! A HDMI verzió 26,100 Ft ! A HD4670 meg valamennyivel több, mint 22k ! Teljesítményre meg kb 40% különbség van közöttük !

Vagy várj május elejéig ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4928) cor válasza PH-User (#4926) üzenetére


cor
őstag

téged is átvertek, jobbat kaptál te is :F :D
én nem érteni hozzá hw ügiyleg, de akkor 80 lenne 1 "blokkban", hirekben 800, ez 720, az alap meg 640 :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4929) Debilon válasza PH-User (#4926) üzenetére


Debilon
addikt

és akkor ez normális?

xfx 4830

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4930) Debilon válasza PH-User (#4926) üzenetére


Debilon
addikt

nézz gpu-z-t :) az 640-et ír...

everest nekem is többet mutat

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4931) PH-User válasza Debilon (#4930) üzenetére


PH-User
addikt

GPU-Z nekem is 640-et mutat amúgy. :K

Nézz 3DMark06-ban Perlin Noise tesztet, nekem 650-es GPU és 900-as memó mellett 255 FPS volt az eredmény. :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4932) Debilon válasza PH-User (#4931) üzenetére


Debilon
addikt

nincs 3dmark06-om :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4933) PH-User válasza Debilon (#4932) üzenetére


PH-User
addikt

Alap GPU és alap memó órajelekkel ez az érték 250FPS.

Kell egy 3DMark06? :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4934) old gray válasza Speed® (#4915) üzenetére


old gray
addikt

A gariztatás folyamatban, amint megérkezik a 4830 küldöm a 8800GTX-et. Ha nem sikerül akkor teszek egy próbát az általad írt verzióval. ;)

Tesztet készítenék ha minden igaz hétvégén mind a 2 kari nálam lesz...... de milyen tesztet? 3DMark nem mérvadó, játékokból melyikekkel érdemes tesztelni? UT3 etalon (nálam :D) de a többi? :U

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#4935) GuB3Ra válasza PH-User (#4931) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Nálam 800/1000 és 279fps

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#4936) PH-User válasza GuB3Ra (#4935) üzenetére


PH-User
addikt

Gratulálok hozzá, elég jó kártyát fogtál ki. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4937) PH-User


PH-User
addikt

Ez megénn mi a vattafakk???

:U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4938) GuB3Ra válasza PH-User (#4937) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Nekem is ennyit ír, de sztem az enyémben csak 560shader az aktív :Y

Daark minimalism

(#4939) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Van itt valaki rajtam kivül aki 4830-at rivatunerrel tuningol? Mert igy most nem veszi vissza az órajeleket 2D-ben.

(#4940) cor válasza PH-User (#4937) üzenetére


cor
őstag

ez felejtös, rivaT és Everest is 620at ir nekem, ez meg 800 :U
vmi hw-guru lelöhetné a poént :DDD

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4941) PH-User válasza cor (#4940) üzenetére


PH-User
addikt

Már igazán lepuffanthatná... Kicsit idegesítő. :C

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4942) AXisBOLD válasza Baga1983 (#4939) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen én is azzal huzigálom, de nem értelek...miért venné vissza. vagy manuálisan nem tudod visszaállítani?

Aurea mediocritas

(#4943) GuB3Ra válasza GuB3Ra (#4938) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Na megnyugodtam 640 az aktív csak azért kaptam kevés fps-t mert volt vonalsimítás :D
Most 800/1000---> 350fps

Daark minimalism

(#4944) jucye


jucye
tag

Nekem

- GPU-Z: 640
- Everest: 640
- Riva: 640
- Caps: 800

- Perlin Noise: 242fps alap (575Mhz) 285fps húzva (690Mhz)

Az lenne üdvözítő, egy sima bios frissítéssel elérhető lenne a 800 sp... De ugyebár ez hiú ábránd... Főleg, ha igaz, hogy fizikailag van kilőve az a 2 blokk.

Jut eszembe, valaki próbált már 4830-at 4850-es biossal? :U

Mondtam hogy mondtam. Nemmegmondtam?!

(#4945) PH-User


PH-User
addikt

Nekem max. élsimitással volt 255FPS.
Szerintem senki nem próbálta, mert lehet kép sem lenne vagy ha lenne is, egész biztos, hogy szemetelne. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4946) Debilon válasza PH-User (#4933) üzenetére


Debilon
addikt

kösz nem, feltúrom cd-imet, mostmár kiváncsi vagyok :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4947) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Mennyivel gyengépbb a cucc,mint a 4850? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#4948) PH-User válasza cellpeti (#4947) üzenetére


PH-User
addikt

Szia! Ha azt mondom, hogy nem sokkal, akkor az gondolom nem elég kimerítő válasz a számodra. :DDD
Szóval nézd át ezeket: [link1] [link2]:)

Upd: Perlin Noise teszt, full szűrőkkel, 700/950MHz-en: 280FPS :))

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4949) tibz03 válasza cellpeti (#4947) üzenetére


tibz03
őstag

PH! teszt

Egy kis tuninggal (700/900 MHz-en járatva, amit elvileg az összes 4830 tud) kb. egy szinten vannak.

Lemaradtam egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#4950) tibz03 válasza PH-User (#4948) üzenetére


tibz03
őstag

Mi a túró az a Perlin Noise teszt, hogy kell megcsinálni? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.