Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#5351) PH-User válasza Zeratul (#5350) üzenetére


PH-User
addikt

VModdolt? Azt meg hogyan? :Y

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5352) Zeratul válasza PH-User (#5351) üzenetére


Zeratul
addikt

Biosban át lett írva a magfesz a bios által engedett maxra.

(#5353) hibavissza válasza SipiBcs (#5345) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem a nod xarakodott. Volt rá manuális frissítésük, szerencsére. Próbálj ki vmi más vírusirtót, és sima windowsos tűzfalat.

(#5354) technoboy19


technoboy19
tag

Hali!

Szerintetek egy amd x2 5000+ brisbane 2,6 ghz (65w) proci meg tud hajtani egy 4830-at?

Vagy esetleg érdemes lenne felhuzni 3 ghzre?

Jelenleg sapphire 3650 van 512 es dd2 memóriával.

Érdemes lenne váltani 4830-ra? Egyébként 1024x768 ba játszom csak.

Idáig max 2,8 ghz re huztam fel, utána mindig ujraindult. (Lehet mert a feszt nem állítottam)

nem vagyok annyira jártas még a procihúzásban..... :(

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5355) Speed® válasza Zeratul (#5350) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, elég. De hangban össze sem mérhető a CXel. Egyébként bármennyire is jók az FSPk, van már köztük szórás rendesen, nem mindig kap az ember tutit. Olyan kategóriájú vashoz meg amit hajt, szerintem belefér (bele kell) egy CX.
Aki nem háklis a hangerőre és nem vágyik vizuális csicsára, ill. átlagos gépet használ szélsőséges tuning nélkül, bőven elvan a 350-400as FSPkkel :K

(#5356) AXisBOLD válasza technoboy19 (#5354) üzenetére


AXisBOLD
addikt

persze érdemes váltani 4830-ra. nekem ugyan az a procim van és 3GHz-n járatom. ramok 667-re, HT meg 800-ra van visszaosztva és így nagyon penge, de szerintem menne 3,2-t is csak most még nem kell a kraft.

a 4770-et nem vetted számításba? persze függ az ár a gyártóktól, de kb ugyan az az áruk és egy kicsit erősebb. 28-30k most a 4770.

ellenérv hogy ipon-ban most 24k a sapphire 4830 512MB. ez most nagyon jó vétel, ha nem akarsz sokat költeni.

Speed(R): ÁPP a jó corsair tápoknak, de nagyon irigyellek a ZEN-ért :P . :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5357) technoboy19 válasza AXisBOLD (#5356) üzenetére


technoboy19
tag

szerintem fogok váltani, csak még beruházok egy 460 wattos tápba, mert a

400 as deer 8400 nem biztos h bírni fogja.

A 4830 jó lesz sztem. ár / érték arányban olvastam, hogy nagyon jó.

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5358) cowboy_bebop válasza AXisBOLD (#5356) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"ipon-ban most 24k"

25.9K :B

[ Szerkesztve ]

(#5359) AXisBOLD válasza cowboy_bebop (#5358) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jóvanna :R , nem nézem minden nap, tegnapelött vagy mikor még 24 volt, de így is jó ár, ne tudd meg a városomban mennyiért szórják :W

technoboy19: jól jársz vele :K, azért azt még leírhatnád melyik gyártót választod...nehogy meglepetés érjen :U

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5360) technoboy19 válasza AXisBOLD (#5359) üzenetére


technoboy19
tag

sztem tápból gigabyte superb 460 watt lesz, és akkor a radeon 4830.
Axisbold te hogy húztad fel a prockót?

Nagyon nem vagyok penge ezekben a dolgokban, mondom nekem csak 2.8 ig ment max.

a feszen is állítottál?

Ha tudod légyszi írd le..h mit és pontosan hol állítóttál a biosban :))

köszi

[ Szerkesztve ]

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5361) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Akinek E5200-a van, és a karija viszi a 700/900-at, pls írjon egy PÜ-t!

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5362) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na egy kis info HD 4830 ICEQ-ról. Idle 40-41 fok egy kis Gigabyte GZ-m1 házban, 160/250es órajelek és 880-900rpmel pörgő venti idle-ben. K*ssol mint állat. :DD Most megyek játszok, gpu-z log bekapcs, és jönnek a terhelt adatok. Ha érdekel valakit beszámolok.

(#5363) AXisBOLD válasza technoboy19 (#5360) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az oké hogy radeon 4830, de ki a gyártó? his, xfx, sapphire palit, powercolor, stbstbstb.?

egyszerűen fsb-t emelek, HT-t 800-ra osztom vissza, ramokat meg 667-re(sajnos nem megy 800-on :F, mondjuk 4-4-4-12 van neki beállítva lehet át kellene raknom cl5-be, na mindegy ez most lényegtelen).

feszt csak ramnak adtam(1,95V mert ennyi az ajánlott és 4-4-4-12)

de azt hogy a biosban mi hol van nem tudom innen elmondani, a lapunk nem ugyan az :U, de volt sima asus m2n lapom és abban is ment ez a proc 3,2-t gond nélkül. viszont nem ref proci hűtővel! ha azod van akkor az a 2,8 is necces!!! mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5364) old gray válasza DeckardCain (#5362) üzenetére


old gray
addikt

"160/250es órajelek"

Ilyen alacsony órajeleken nem akadozik a desktop / böngészés / stb.?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5365) CHIPman válasza old gray (#5364) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:N

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5366) cor válasza DeckardCain (#5362) üzenetére


cor
őstag

hütsed még mer ez igy rengeteg :D

miért nem RivaT?

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#5367) DeckardCain válasza old gray (#5364) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nincs semmi gond, minden rendben megy.

Kb egy óra játék után 69-70 fok volt a maximum 1400-1450 rpm mellett. A kártya nincs még húzva, egyelőre nem is tervezzem. A ház elején nincs még venti. De a szellőzésén lesz még mit javítani.

Cor: Nem telepítettem még fel, elég új még nekem ez az egész, ismerkedem a rendszerrel.

:))

[ Szerkesztve ]

(#5368) AtHoS válasza old gray (#5364) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nemhinném, hogy akadozna 160/250-en, ha nálam zafíron 50/100-on nem akadozik.
Filmezésnél azért felteszem én is 160/250-re ;)

160/250 hőfok gyári zafír hűtővel (legminimálisabb fordulatra beállítható aktív venti mellett) böngészgetés közben 32/34/36

50/100 hőfok hasonló kialakításban 30/32/34
50/100 hőfok passzív hűtéssel 42/44/46 (reggelente gép elé kerülve ennyire hevülve találom kb.)

CM690-es házban

read-only mode on the forum

(#5369) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#5299) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Látom ész nélkül folyik a tuning-(mod?-biossal,Rivával,ATT-vel).Nem elég az átlag CCC 700/1050?

[ Szerkesztve ]

(#5370) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az mitol lehet, hogy jatek kozben sokat swappol a gep? Jelenleg az E2160 3006MHz@alapfeszen megy, nagyobb orajelen(3,6@1,54V, bar ez nem stabil) nem swappol annyira. Esetleg egy E5200 segitene ezen?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5371) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Hehehe :)) Megkaptam az első kék halálom az új gépen. Nem töltötte a be a crysis-t 1680*1050 ben maxon 8x élsímítással. Az a játék egy állat.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#5372) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#5369) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:F te miről beszélsz?

ki tuningol ész nélkül? driver only van fennt+riva, att sose volt, bios mod nem volt.

tudod, olvasni... :U

Aurea mediocritas

(#5373) technoboy19 válasza AXisBOLD (#5363) üzenetére


technoboy19
tag

szinte abszolut nem melegszik a proci, viszont nekem 1066 mhz-esek a ramok, de 800-on pörögnek.
sapphire radeon 4830-ast veszek majd 512-est.
viszont nem tudom, hogy 200 mhz-ért megéri egyáltalán a húzás.Azon kívül ha húzom a c and q sem mükszik ugy tudom. Én csak a mhzt huztam, 200-ról 215-re asszem, a szorzot meg 13-on hagytam, semmi mást nem csináltam, és igy volt 2800. Gyári hütövel.

[ Szerkesztve ]

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5374) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#5372) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Igen,... olvasni...neked

[ Szerkesztve ]

(#5375) AXisBOLD válasza technoboy19 (#5373) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mert AMD vonalon csak a Phenomok(meg a "butított" Phenomok= X2 7750, 7850) tudják kezelni az 1066-os memókat.

nekem húzva is működik a C&Q és azért érdemes húzni mert 2,6-on nagyon cpu limites lenne a konfig, de persze úgy is elég lehet, igények és pofonok :DDD

Aurea mediocritas

(#5376) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#5374) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nagyon sajnálom hogy nem tudod túl tenni magad a dolgokon vagy fogalmam sincs hogy miért csinálod ezt, de légyszíves ne köss belém lépten-nyomon és akkor én se vágok vissza.

el leszünk szerintem itt úgy is, hogy nem intézünk hozzászólásokat egymásnak, ha máshogy nem megy.

meg szét offoljuk a topikot, de ezek után anyázhatsz is felőlem én lezártam, válaszra se méltatlak.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5377) technoboy19 válasza AXisBOLD (#5376) üzenetére


technoboy19
tag

az a fura amugy, hogy az egyik memónál az everestben , 1100 mhz-t ir, de nem csináltam vele semmit. high perfomance profile vagy valami ilyesmi.
az egyik memóriában mások az időzítések alapban, de azt irja, hogy dual channelbe fut

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5378) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#5376) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Jaj
De lehet,hogy valamit félreértettem. :F

(#5379) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Urak, megtennétek, hogy tisztázzátok a nézeteltéréseteket priviben? Vagy ha nagyon nincs közös nevező, \ignore, szép nagy a fórum, mindenki elfér nyugiban ;p

old gray
Miként véleledsz ennyi idő után a 4830ról? GTXhez képest milyennek találod?
Láttam DMark6oltál, jól megy az X3, 1kval több a CPUscoreod mint nekem :o

(#5380) bakosgabor57 válasza Speed® (#5379) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Sztem semmiféle nézeteltérés nincs,valamit benéztem,ennyi

(#5381) AXisBOLD válasza Speed® (#5379) üzenetére


AXisBOLD
addikt

kiváncsi vagyok cf-ben mit mutat majd neki.

Aurea mediocritas

(#5382) CHIPman válasza AXisBOLD (#5381) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Remelem semmit, igy is sok a pont es az fps ;]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5383) bakosgabor57 válasza Speed® (#5379) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Még egyszer
AXisBOLD -nak is :R

[ Szerkesztve ]

(#5384) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#5383) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

Aurea mediocritas

(#5385) old gray válasza Speed® (#5379) üzenetére


old gray
addikt

Nem volt sok időm még alaposabban letesztelnia 4830-at, de néhány infoval azért szolgálhatok:

- a 4830 jégcsap a 8800GTX-hez képest. Az egy dolog, hogy az Accelero Xtreme-el a 8800GTX kb. u.annyira melegedett fel mint a 4830 (ugye a szenzorok 1 pontban mérnek), DE: a gtx óriási nyákja mindenhol átmelegedett, sokkal nagyobb hőmennyiséget ad le, az NB-nek és ramoknak durván "aláfűtött". A 4830 hátsó, csupasz oldala alig melegszik még terhelés alatt is.
- teljesítmény: szerintem a 2 vga kb. egyenlő teljesítményt nyújt, igaz dx9.0-ben és magas felbontásokban a GTX a nyerő, de ez egyértelmű.
- ATT-vel tökéletesen tudom a 4830 órajeleit és ventijét szabályozni, az Accelero Xtreme venitjére nem tudtam szabályozni Rivatuner-el!

Szóval nekem nagyon bejön a kis ATI, lightosan tuningolva van 3D módban 650/950MHz-s órajelekre. Fejlett feature-ök, a 2. 4830-al jöv. év nyaráig simán ki fogom húzni fejlesztés nélkül (remélem). :)

Az Phenom II X3 nagyon jól megy, csak az elején bele kellett tanulni a tuningolásába, nem olyan egyszerű dolog mint pl. egy E8400 tuningja, itt pl.a magasabb fesz. a tuning korlátjáva válhat, illetve a Host Clock ("FSB") emelése csak az egyik része a teljesítmény növelésének. Ha NB frekit is emelsz (mint a 3dmark eredményemen is látható) akkor bizony jelentős pluszt kapsz teljesítményben. U.akkor megmaradtak a ddr2-es ramjaim, olcsó volt a platformváltás. De a Giga lapokat nem ajánlom, a szokásos BIOS szopások (kiforratlan BIOS). Egy olcsó ASRock 790-es chipsetes lappal vagy pl. egy régebbi Giga UD3-al (ez kiforrott nem úgy mint a 790-es chipsetes lapok) is szép eredményeket lehet elérni.

Ha meg nem lennék lusta dög, jöv. héten készíthetnék egy 4830 CF logoutos cikket, de mivel az vagyok... :B

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5386) AXisBOLD válasza old gray (#5385) üzenetére


AXisBOLD
addikt

pedig jó lenne az a cikk ;), de ha nem akkor ide remélem bedobsz egy-két teszt eredményt, k-ra kíváncsi vagyok hogyan domborít majd :DD

Accelero Xtreme ventijei nem csaptak nagy zajt annó?

Ez az NB freki emelés X2 +770-UD3 -nál is menne?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5387) Speed® válasza old gray (#5385) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azé, me' állandóan jáccóól, tesztelni tessék! :DDD

Gondoltam, hogy a melegedést felhozod, persze hogy más, ~50W különbség ;)
Kíváncsi lennék 1G VRAMmal mi lenne a viszony nagyobb (16xx+) felbontásban.
A GTS250\1GB és a 4850\1GB viszonyából verésre következtetek, a 4830 javára.
Jó dolog azért, hogy milyen körítésben érhető el a GTX ereje manapság, nem? ;p

X3 nem rossz, gondolkodtam rajta, de a jelenlegi cuccomról nem érné meg már..
Max ha 4 magra váltanék, de akkor is van alternatíva, egy húzott Q9300 se rossz.
Mindenesetre nem fenyeget a veszély mostanság..van fontosabb kiadás sajnos ;(
Az még viszont előfordulhat, hogy hamarosan topiktag leszek, megvennék a GTt..

Részemről várom a CF beszámolót ide, a LOGOUT blog felirat tök hülyén mutat ;]

(#5388) cor válasza Speed® (#5387) üzenetére


cor
őstag

hát ö is játékszerüségekkel játszik,nem markokkal? szörnyü ;]

:C

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#5389) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

egyre nagyobb csalódás nekem ez az xfx.

a ventije halk még 70% körül is, hűs, jól bírja a tuningot, DE: az a kurv@ takaróműanyag össze vissza kocogó hangot ad ki. ha pl felpörgetem, vagy pár órája megy a gép semmi hangja, de ha bekapcsolom egy ideig halk kocogás hallatszik felőle és akkor is ha játékból kilépve a venti alacsonyabb fordulatra kapcsol.

leszedtem a ház oldalát, nézegettem, óvatosan nyomkodtam, hogy mi hol ér őssze, ha a nyákot és a műanyagot összeszorítom a csatlakozós végénél egyre hangosabban kocog, ha kicsit széthúzom őket elkussol. még ez elött megnyomtam picit(tényleg óvatos voltam) a nyákot a venti mögött és ezerrel elkezdett tekerni :F :F :F->újraindít->minden rendben.

mikor megvettem a kártyát az okos gigabályték húzását nem vettem figyelembe, miszerint az ATA csatit okosan a végéa közelébe kell tenni, nehogy rendesen beleférjen egy 8400GS-nél jobb és nagyobb kártya :W :W :W . így három napig úgy volt bent az xfx hogy az ata kábel kicsit alátámasztott, de meguntam és vettem egy sata dvd-t.

de kérdezem én hogy most a kocogás gyári illesztési hiba vagy valami más miatt van, vagy ezt a három alátámasztós napot nem bírta ki az xfx.

áhh egymással és magammal ütném a két gyártót. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5390) blazsey2 válasza AXisBOLD (#5389) üzenetére


blazsey2
senior tag

Szerintem a hiba a te készülékedben van,nálam semmilyen kocogás nincsen.

PSN ID:blazseydr

(#5391) AXisBOLD válasza blazsey2 (#5390) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát azt mindjárt gondoltam hogy nem az összes xfx kocog, hanam csak az enyém! :((( :C

Aurea mediocritas

(#5392) old gray válasza AXisBOLD (#5391) üzenetére


old gray
addikt

Űgy tűnik tényleg egyedi a jelenség. :U Azt viszont észrevettem, hogy bizonyos ford.számokon a venti elkezd kerregni (nem feltétlenül a magasabb ford.számon). :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5393) sadii


sadii
csendes tag

sziasztok,

Hamarosan új gép fogja majd a port nálam, HD4830 512MB, E5200(3-3,2-re húzva), 4Gb ram.
Monitorom max felbontása 1280x1024. A kérdés az, hogy pl crysist milyen beállításokkal tudom majd élvezhetően játszani.(igen, elég hülye kérdés, és nagyon primitív, de muszáj vagyok valamihez mérni :D)

(#5394) Speed® válasza old gray (#5392) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahány Silencer elvű axiális ventis hűtőm volt, mind morgott alacsony fordulaton.
Hogy ez méretezési hiba-e vagy csak a véletlenek rossz egybeesése, passz ;p

Tényleg, Axisról jut eszembe: megnézted, rálóg a 2. PCIe slotban a SATAkra?

sadii
Azért "hülye" kérdés, mert talán az egyetlen olyan játék, amit nem bír fullon AAval, köszönhetően a "jó" optimalizáltságnak..AA nélkül nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#5395) sadii válasza Speed® (#5394) üzenetére


sadii
csendes tag

köszi. amúgy csak azért kérdeztem mert havernak hd4850 512MB van, E8400, 2x2 GB ram, és neki 1680x1050-ben 2xAA-val very highon, lassulás nélkül futott, nagyot néztem, hogy mi a ****. Néztem teszteket és ott nem bírta, aztán rájöttem, hogy az új driver segített neki :)

szerk. erről jut eszembe, van valami teszt az új driverrel?

[ Szerkesztve ]

(#5396) AXisBOLD válasza Speed® (#5394) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Old gray: Ezt feltétlenül nézd meg, nehogy úgy járj mint én!!! :K

Aurea mediocritas

(#5397) AXisBOLD válasza Speed® (#5394) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát igen már ott tartok hogy míg be nem melegedik a masina inkább felteszem 80%-ra 62-ről mert ott nincs az a kib@szott kocogás :(( :( :((( :((( :O :o komolyan mondom elviselhetőbb úgy!

Aurea mediocritas

(#5398) Blaze71 válasza sadii (#5393) üzenetére


Blaze71
őstag

Csatlakozom Speed-R-hez, mert nekem X1950-em van és azzal is fel lehet tenni mindent veryhigh-ra, csak az AA-t hagyom ki és nem akad. Igaz ez még csak DX9-es kártya. A 4830-as biztosan viszi gond nélkül. AA tekintetében hagyatkozz Speed-R-re.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5399) sadii válasza Speed® (#5394) üzenetére


sadii
csendes tag

és mondjuk a gta4? mert most olvastam a multi részéről, és eléggé megtetszett :D

(#5400) AXisBOLD válasza sadii (#5399) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az egy optimalizálatlan foskarika és 512MB kevés neki, de persz nem full high grafon megy vele.

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.