Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#5301) lipi67


lipi67
veterán

[LÉGYSZI erre válaszoljatok már nekem! Köszönöm! :R ]

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5302) schwartz válasza lipi67 (#5301) üzenetére


schwartz
addikt

A 4830-as vga jobb mint a 9600Gt?

Jobb.
(A ket 4830 csak a csatlakozokban kulonbozik. Dontsd el melyik fontosabb szamodra, a HDMI vagy a TV-out)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5303) PH-User válasza lipi67 (#5301) üzenetére


PH-User
addikt

Szia lipipapa! A 4830-as kártya jóval erősebb a 9600GT-nél és az élsimitást is bírja rendesen.
A két linkelt Sapphire kártya közül ez a nyerő. ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5304) lipi67 válasza schwartz (#5302) üzenetére


lipi67
veterán

Szinte láttam magam előtt a fejed, amint kirögsz :O :DDD . Super PI-hez nem kellett VGA -no. ;) Köszi! :R
PH-User: Szia!!! Ok, értem. És a 4850? Megéri az árkülönbözetet? A drágább jobb hűtése gondolom nyerő. Ilyen 37k körül ez a legjobb ár/teljesítményben? Vagy maradjon az olcsó 4830-as, és egy kis plusz tuning?

.na lépnem kell, du.-ra gondolom erre is kapok választ :B .

Köszi srácok! :R

(-tuning is játszik, hardvert nem hagyunk szüzen.. :B ,asszem fogok én még ide járni...)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5305) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Nah végülis nálam meg megoldódott a dolog úgy ,hogy 9.5 béta Ati display driver + Ati tray tools és catalyst meg törölve.. Így most engedi húzni. GPU 730 mem 1050

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#5306) schwartz válasza lipi67 (#5304) üzenetére


schwartz
addikt

Milyen felbontasra kell? Oriasi kulonbseg nincs a ket kartya kozott (4830/4850). A legjobb vetelnek a 4 kozul a HDMI-s 4830-at tartom.

If he dies, he dies.

(#5307) old gray válasza lipi67 (#5304) üzenetére


old gray
addikt

A kis 4830 elég jól pörög ha húzva van. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5308) AXisBOLD válasza lipi67 (#5304) üzenetére


AXisBOLD
addikt

még egy szavazat a sapphire 4830 HDMI-re. ez most nagyon jó ár és ha késöbb zavarna a hangja a megspórolt pénzből kijön egy Accelero S1+egy halk venti. egyedül csak akkor vedd meg a másikat, ha kifejezetten TV-out kell és nem HDMI!

Kis tuninggal a 4850 szintjére húzható, de ha esetleg valamiért mégis 4850-et választod mindenképpen a Vapor-X legyen, mert a referencia hangos és forró.

SZERK: jut eszembe megjött a gyermek ;]

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5309) fagy53 válasza lipi67 (#5304) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 4770 a 4830 és 4850 között van, közelebb a tesztek szerint a 4850-hez. Az én 96GT-hez képest 30-40%-kal gyorsabb. A 4830 25-30%-kal erősebb a 96GT-nél, persze mindez a játékoktól is függ. Az utódot gyorsan nehéz lesz megvenni, mert nagyon nagy az érdeklődés, a 4830 meg lehet, hogy lejjebb megy, most a legolcsóbb 24.5k.

(#5310) old gray válasza fagy53 (#5309) üzenetére


old gray
addikt

És használtan még lejjebb fog menni a 4830 ára (remélem), szerintem az alap karik ~20k körül kaphatóak lesznek, igazi bestbuy. :)

Nem akar v.ki egy XFX 4830-at eladni nekem? :DD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5311) cszn válasza lipi67 (#5304) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem megéri megvárni a 4770-et.
Engem ez a teszt meggyőzött. Én megvárom pedig már nagyon bezsongtam a 4830-ra. :)) Már nem sokat kell várni úgyhogy... Lehet gondolkodni, de sztem a 4850-et semmiképpen. :N

(#5312) fagy53 válasza cszn (#5311) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha 4-5k lesz közöttük a különbség, azaz kb 20%, akkor azt hiszem a 4830-nál maradok.
Az eddigi tesztek átlagosan 12-15%-ot hoznak ki a 4770 javára, így nem járok rosszul a 4830-al sem! ;]

(#5313) cowboy_bebop válasza fagy53 (#5312) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Pláne h. a 4830-akban van majd 200mhz tartalék, a 4770-nek közül meg még a "cherry-picked" tesztpéldányok is max. 850mhz-en mennek.

(#5314) cszn válasza cowboy_bebop (#5313) üzenetére


cszn
őstag

Az ár az egy lényeges kérdés most. Vajh mennyit megy le a 4830 ára? Vagy tényleg mennyit lehet húzni majd a 4770-en?

(#5315) cowboy_bebop válasza cszn (#5314) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Úgy látszik a 4770 alacsony túlhajthatósága az alacsony feszültség miatt van.

"Another interesting thing is that Asus included its Voltage Tweak Technology with the Asus EAH4770 TOP card which raises the GPU voltage from 0.95V to 1.2V. This voltage boost is enough to raise GPU and memory frequencies from 800MHz to 971MHz and from 3400MHz to 4600MHz."

Kíváncsi vagyok, mennyit eszik 971 mhz-en az RV740. :)

(#5316) cszn válasza cowboy_bebop (#5315) üzenetére


cszn
őstag

Na látod ez már egész jól hangzik! :R

(#5317) fagy53 válasza cszn (#5316) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az ember ne a tuningolhatóságra alapozva vegyen pl VGA-t, mert az önmagában lutri, de valószínű többet is fog fogyasztani és melegedni, mint ugyanazt a teljesítményt alapból hozó kártya! VGA-t cserélni szerintem egyébként is 30% feletti teljesítménypluszért érdemes, a tuning hatása 10-20% ha az FPS-eket nézed és nem az órajel változást százalékban. :)

(#5318) cszn válasza fagy53 (#5317) üzenetére


cszn
őstag

Ahogy mondod... De a tuningolhatóságot ugyanúgy számba kell venni :K és most már azért annyira nem lutri mint régebben volt. :)

(#5319) AXisBOLD válasza old gray (#5310) üzenetére


AXisBOLD
addikt

DE. 30k-ért a tiéd és szerezz mellé nekem egy 4770-et :C .

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5320) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

PUFF a jó árnak.

Mod: egy kicsit vidámabb

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5321) cszn válasza AXisBOLD (#5320) üzenetére


cszn
őstag

nem vészes. jó az a kártya ilyen árakért.

[ Szerkesztve ]

(#5322) PH-User válasza AXisBOLD (#5320) üzenetére


PH-User
addikt

Lesz az még jobb is, de én nem fogom a kártyám 4770-re cserélni. :U
Mellesleg aki akar VGA BIOS fájlokat küldeni neki, az most már ide linkelheti! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5323) lsc válasza PH-User (#5322) üzenetére


lsc
nagyúr

Már nem küldök mert olyanod van .

Az élet kegyetlen .

(#5324) AXisBOLD válasza PH-User (#5322) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én se :K

Aurea mediocritas

(#5325) lipi67


lipi67
veterán

Most jutottam gép elé..visszaolvasok, s mindenkinek nagyon köszönöm! :R :R :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5326) old gray válasza AXisBOLD (#5319) üzenetére


old gray
addikt

Aha, köszi, Brekk 28k-ért kínálja újonnan 2év garival. :U
De komolyra fordítva a szót szerintem meg tudnánk egyezni ha garis a karid. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5327) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

sziasztok,

tegnap vettem ujonnan a karit. Driverbol legfrisebbet lehuztam de megis ien erdekes dolgokat csinal:

csufsagLINKJE

jatekban nem vettem meg eszre iet, de akkor is zavar:S

(#5328) AtiGef válasza tanulosSrac (#5327) üzenetére


AtiGef
senior tag

szerintem tedd át 32 bitre a színt, és akkor okke a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5329) tanulosSrac válasza AtiGef (#5328) üzenetére


tanulosSrac
csendes tag

hupsz :B köszi.

(#5330) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Powercolor 4830 karit és az a gondom vele
hogy rendszeresen kilépked játékokból (crysis, warhead, fallout 3)
xp sp3 van fent és próbáltam több catalyst drivert is (9.2, 9.3, 9.4)
de a probléma nem szűnik meg :F

Túlmelegedésre nem gyanakszom mert jól szellőzik a ház (2 X 12 cm venti)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#5331) lsc válasza syberia (#5330) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen régi a tápod ? Elméletileg elégnek kellene lenni teljesítményben, de ha 2-3 éves akkor a kondikkal már lehet gond . Egy másik normális táppal kipróbálhatnád, 400 vagy fölötte már elég . A kártya is lehet hibás, azt meg egy másik gépben kellene megnézni . A pontos hiba mi egyébként, csak kidob vagy van hibaüzenet is ?

Az élet kegyetlen .

(#5332) syberia válasza lsc (#5331) üzenetére


syberia
veterán

A táp 1 éves és eddig nem volt gond vele (3850 karit simán vitte)
Szerinted próbáljam ki egy másik fsp350pnf táppal?

Semmi hibaüzi, minden előjel nélkül az asztalon találom magam...
Most lefuttattam egy 45 perces FurMark stabilitástesztet,
a karesz 65 fokig melegedett a szőrösfánk alatt

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#5333) lsc válasza syberia (#5332) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha a furmarkot bírta akkor a táp és a kártya valószínűleg jó . A játékok eredetiek, nem azokkal van gond ? Minden játéknál ezt csinálja, vagy csak az említetteknél ? A drivereket hogyan telepíted, eltávolítod a régit és újraindítás után az új, vagy csak rátelepíted a régire ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5334) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lipi, írj ha megvetted a 4830-at, kéne csinálni egy E2160 vs E8500 tesztet :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5335) syberia válasza lsc (#5333) üzenetére


syberia
veterán

3850 karim nem volt válogatós hogy eredeti e ;) de ez a 4830... :W

ati driver eltávolítóval és utána még driver cleaner is (biztos ami biztos)
még csak ezekkel volt gond, most ki fogom próbálni erdeti DIRT-el hogyazon is
szórakozik e...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#5336) lipi67 válasza CHIPman (#5334) üzenetére


lipi67
veterán

Keresni foglak! Máj.1 miatt szerintem csak hétfőn kapom kézhez.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5337) old gray válasza lipi67 (#5336) üzenetére


old gray
addikt

Egy Phenom II X3 720 vs E8500 összehasonlítás is kivitelezhető lenne, nem? :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5338) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Ismét segítségért fordulok hozzátok!

Rendszeresen, kb. óránként belaggol a gépem. Miután multiban csak CoD4-et játszom, így csak ezt tudom referenciának felhozni. A F.E.A.R.2 vagy a H.A.W.X. alatt single player módban nem csinálja. Azért gyanakszom a videokártyára, mert drasztikus fps visszaesés mellett csinálja. Majd a PB pár perc múlva kidob ilyen-olyan hibaüzenettel (PB persist error, heartbeat error)

Ismerősök driver problémákra vezették vissza. Driver Clean-nel teljes uninstal, kicseréltem a legujjabb CCC-re. A hibajelenség nem szűnt meg.

Érdemes e esetleg ATT-vel próbálkoznom? Bár megmagyarázni nem tudom, de attól idegenkedem egy picit.
Létezik e olyan logger program, ami játék közben figyel, loggol minden összetevőt és visszakereshető a hiba oka.

Thx a segítséget!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5339) Speed® válasza SipiBcs (#5338) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAMot bővíteném első körben min. 3GBra, meg kikukáznám a csoda HKC tápot.
Utána nekiállnék és MemTest86/Prime95/Furmark trióval kitesztelném a masinát.

(#5340) SipiBcs válasza Speed® (#5339) üzenetére


SipiBcs
őstag

Aranyárban mérték a "csoda" HKC tápot! :W

Ha jól értem, akkor te mindenféleképpen hardveres hibára gyanakodsz.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5341) Speed® válasza SipiBcs (#5340) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vágd az eladó fejéhez..egy Corsair CX400 vagy hasonló kvalitású táp javasolt..
A memóriát meg azért javasoltam, mert lagolás általában swappelés miatt van.
Persze lehet szoftveres gond is, tűzfal\vírusírtó épp updateel v. scannel például.

[ Szerkesztve ]

(#5342) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tegnap megkaptam az új gépem, amiben egy 4830-as videókártya van.
Kicsit meglepődtem, mikor megnéztem a kivezetéseit és nem találtam S-VIDEO kimenetet. Pedig azt olvastam, hogy ezeken van. Most engem vágtak át, vagy tényleg nincs? Hogyan tudom összekötni a TV-vel, amin SCART csatlakozás van?
Vélemény?

(#5343) SipiBcs válasza Pityke78 (#5342) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem vertek át! Van amelyik gyártó kártyáján van, van amelyiken nincs.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5344) Speed® válasza Pityke78 (#5342) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem mindegyiken van SVideo, pl. ha HDMIs Sapphireod van, máris buktad a dolgot..érdemes igényeknek megfelelően kiválaszta(t)ni a pontos típust..

(#5345) SipiBcs válasza Speed® (#5341) üzenetére


SipiBcs
őstag

Oupsz! Ezzel a scanneléssel adtál 1 tippet. Symantech-et használok és az "figyel" állandóan.

A frissítést kizárhatom, nem szoktam automatán hagyni az update-eket, igyexem manuálisan intézni, pont emiatt. Játék közben ne kezdjen el frissíteni. ;] Ha ez lenne, akkor az a pingemen is jelentkezne, az pedig nem változik.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#5346) Pityke78 válasza Speed® (#5344) üzenetére


Pityke78
őstag

HDMI az van rajt. Össze tudom valahogy így kötni a SCART-os TV-el?

(#5347) madgie válasza Pityke78 (#5346) üzenetére


madgie
titán

Elvileg a D-Subra lehet kompozit videó átalakítót kapni, kérdés, működne-e... és az még nem S-Video...

(#5348) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na végre klubtag lettem. Nagy az öröm :DD

(#5349) lipi67 válasza old gray (#5337) üzenetére


lipi67
veterán

Természetesen! :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#5350) Zeratul válasza Speed® (#5341) üzenetére


Zeratul
addikt

FSP 350 PNF is több mint elég. Voltmoddolt saphire 750/950-n + E5200@3300 + 4GB ram + 2 vinyó + optika. Ez nem eszik fúl terheléssel 180 W-t a konnektorból

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.