Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1951) Terentius


Terentius
őstag

Felraktam az ATT-t és 625/980-on csináltam egy 3d render tesztet a túlhajtás menüben.aztán megnyomtam a gpu hibakeresést és 4 másodperc múlva csíkos lett a képernyő és a rendszer kék képernyővel újraindult.Aztán megcsináltam alapon is.Először a teljes hibakeresést választottam.ment 200 másodpercig hiba nélkül,aztán leállítottam és kipróbáltam megint a gpu hibakeresést.Megint csíkos minden aztán újraindult.Gyorsan leszedtem az ATT-t és azóta nincs baj,mert egyszer újraindítás után megint csíkos lett és lefagyott.Gpu feszre 1,044-et írt.Mi lehet?Károsodhatott ettől a kártya?

Poco F5 12/256 Gb

(#1952) CaNNa3IS válasza Str8 sk8r (#1924) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:R
Na erre vártam

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1953) lsnuker válasza ecx (#1942) üzenetére


lsnuker
tag

Nekem siman GPU-t használja! 10-15 s az ilyen video convertálási ideje

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1954) Mi5i válasza ecx (#1945) üzenetére


Mi5i
aktív tag

És ahogy elnézem milbo tapasztalatát/screenshotját, antituningban is jobbak :D

(#1955) Mi5i válasza Mi5i (#1954) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Előző velős hsz után elmesélek egy újabb élményt. Épp cibáltam ide-oda a csúszkákat és állítgattam, hogy minél halkabbra, de azért hűvösre fogjam vissza a kártyát az alacsony fogyasztáshoz, és arra lettem figyelmes, hogy cseng a fülem. No nem lesz szerencsém meg jó hír bal/jobb fülben, mert megvolt az oka. Pontosság most mindegy, de mondom 30 körül jó lesz nekem ha keményen 1%-on lesz a hűtő. Így is volt, mondom fain, halkulunk szépen. Aztán jött a csengés-érzés. Bemásztam az asztal alá -úgyis mostanában sokat járok arra- és nekiálltam fülelni, nagyon. Ujjal kicsit meglassítottam sorban a hűtőket, hogy hátha úgy kiderül ki a tettes. (2D-ben persze oly lassan pörgött vga-n ugye a venti, hogy azt lazán megállítottam egy pillanatra..) De nem jött be, mert egyik esetben sem maradt abba az idegesítő kis hang. Nyomtam egy reset fan-t ATT-ben és hát persze a rövid restart alatt síri csend lett, fülem is megpihent. Hűtő kicsit megnyugodott, de valahol hátul az agyamban ott volt a hangocska.

Kicsit később, mondom nézzünk egy filmet. Kaja bekészít, kényelembe helyezkedés, és elindult a fil.. fülhegyezés, hogy mi a rossebb "csikorog". Persze már ismerős volt, sejtettem hová kell nyúlni. Fogtam, visszalőttem 2-re és tádá, kicsit jobban suhog persze, de inkább ez, mint a hátamon felálló szőr.
((0-n kb. ugyanez volt a helyzet))

(#1956) Mi5i válasza Terentius (#1951) üzenetére


Mi5i
aktív tag

A legújabb ATT-t tetted fel? Megnéztem én is, de még horribilis értékeknél sem nyomott nekem restartot, plusz még nem is szemetelt, pedig már illett volna neki szerintem..

(#1957) Str8 sk8r válasza Mi5i (#1955) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igazából nem is a venti szokott a bűnös lenni, hanem az a tirisztor ami a feszültséget szabályozza...nekem a prociventim sikitozik 40% alatt, de hiába cserélem a ventit...maga a vezérlés működése okozza: másodpercenként többszőr megszakítja a feszkót, így szabályozva a venti fordulatot...viszont ha kikapcsolom a szabályzást, a sípolás megszűnik, de jön a szélzaj... :W ...mégis van több alternatíva...vagy megkeresed (mint te) azt a fordulatot, ahol nem zavaró, vagy kikapcsolod az autómatikus szabályzást, és manuálisan (pl Zalman fanmate) állítod egy potival, esetleg ha speedfan ha kezeli...mindenesetre szomorú, hogy a gyárakban ilyenekre nem is figyelnek...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1958) karika011


karika011
tag

Sziasztok!
Kíváncsiságból én is csináltam egy videókonvertálás tesztet az ATT-ben lévő segédprogival. Nekem a 37p-s miniDV avi-ból 5p30mp alatt csinált DVDmpg-t,ami eszméletlen gyors.(a régi gépemhez képest,amikor 1:1 volt az arány ,de ott a proci számolt).A GPU és videó memóriák viszont végig alapfrekin (160/250)mentek.Szerintem ez azért van mert kódoláskor nem ezt használja,hanem a stream procikat,de ha nem így van kérem javítsatok ki.A kártya egy sapphire 4830-s.

(#1959) ecx válasza Terentius (#1951) üzenetére


ecx
tag

Terentius!
Tegnap este éppen én is túlhajtósat játszottam. Nekem is u.a. a jelenség volt, mint Neked, szinte "azonnal" hibázott, ha túlhúztam. DE megvan a megoldás: ATT-ben a freki húzás mellett kézzel maxra kell állítani a feszkót (1.158V) és így már megy. Hibakeresésre jóval megbízhatóbb a GPU Caps Viewer fánkos tesztje, legalább 4*AA-val (800*600-ban futott). Így azonnal láttam, mikortól kezd hibázni, hogyan melegszik. Így végül 690/960-ig jutottam, itt 10 percig stabil volt a fánkkal, nem szemetelt. Próbáld ki Te is! :)

A legjobbakat!

(#1960) John21


John21
csendes tag

Üdv mindenkinek elérkezett a nagy nap, sikerült össze spórolni a pénzt egy ASUS 4830 ra.
Nemsokára itt a kari, kíváncsian várom milyen lesz egy 7600GT után. :)) Na meg a tuning -ra is. Remélem sikerül vele befogni egy 4850-est. Kérdésem pedig az lenne hogy, egy Core2 E6400@2800Mhz elég e neki, ha nem menyire kéne húzni? Csak az baj hogy gyári cooler-em van.

Mod: most indultak el vele Szegedröl. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#1961) Terentius válasza ecx (#1959) üzenetére


Terentius
őstag

Na lefuttattam egy furmarkot,ahogy mondtad.800x600 4x AA és az órajelek:625/950.10 percig hagytam menni és 70 fokig ment fel,tovább nem és nem vettem észre szemetelést.Ezek után már azt mondhatom,hogy stabil?ATT-ben megijesztett,hogy alap órajelen is újraindult a gép és szemetelt 4 másodperc GPU teszt után!A feszt nem mertem feltolni 1.158-ra,mert féltem,hogy elégetem a GPU-t!Az ATT-s hibasorozattól károsodhatott a kártya?A másik,hogy most nem tudom,hogy minek higgyek.CCC szerint stabil.A furmark is ezt bizonyítja.ATT kavart be.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#1962) PAtr0n válasza John21 (#1960) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Nem árt felhúzni 3.2 - 3.4Ghz-re, ha a maxot akarod a kariból kihozni. De ha nagy felbontáson fogsz jáccani (1400 felett), akkor nem fogod észrevenni a CPU húzásából adódó plusz FPS-eket ;) Nem sok tapasztalatom van a gyári Intel hűtővel, vagyis amit a core2-ekhez adnak (csak a régit vágom, de azt haggyuk :D), de mivel a core2-k nem melegednek annyira így szerintem megbírkózik a 3.4Ghz-el is, max 40-45fok mellett. Ajánlom vegyél egy Cooler Master Hyper TX2-es (nekem ilyen van) hűtőt, IDLE ben 25fokos, magonként 35fok. Vagy egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro-t. Mindkettő hűtő nagyon olcsó és nagyon jó (3700Ft körül újonnan). Az AC 7 Pro-val lehet jobban jársz, mert 4pines a csatija, így biztos vezérli minden alaplap, amit a CM Hyper TX2-esről nem mondható el.

Terentius: Bátran told fel azt a feszt 1.158-ra! Nekem kérte a szőrös fánk teszt! Az ATT hibakeresővel meg ne foglalkozz.Amikor 700/1000-en teszteltem 1.044V-al, szépen kifagyott a cucc. Nyugodtan tedd fel amennyit enged az ATT (1.158), és meglátod stabilabb lesz. Attól ne félj, hogy megsül a chip, láthatod hogy az MSI mérnökei alapból 1.258-ra tették! Azért is lehet egy picivel jobban húzni az MSI-ket. Amúgy nekem a Zafírral 735/1100 volt a max. amit próbáltam, de most kedvem kaptam kicsit piszkálni megint. ;]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1963) Pare


Pare
csendes tag

Sziasztok!

PowerColor 4830-al van tapasztalatotok? Leginkább, a tuning meg a hútés hatékonyság érdekel, hang nem fontos úgyis fejessel játszok :) Na meg a 8800gts320 után nem hiszem hogy hangosnak érezném a kicsikét :)

(#1964) milbo válasza PAtr0n (#1962) üzenetére


milbo
aktív tag

Attól ne félj, hogy megsül a chip, láthatod hogy az MSI mérnökei alapból 1.258-ra tették! Azért is lehet egy picivel jobban húzni az MSI-ket.

Ezt azért át kellene gondolnod! Nem tudom miért tették 1.258-ra, de az biztos hogy nem azért hogy jobban húzható legyen. Ha az 1949-es hsz-t megnézed, alul ott egy link. A teszt alatt 1V-on ment és nem a gyárin. 740-et is bírt 1V-al.

(#1965) troooper válasza milbo (#1964) üzenetére


troooper
tag

".....A magas feszültséget az Ati azzal magyarázza, hogy a gyengébben sikerült magoknak (ugye ezeket rakják 4830-akra) szükségük van a többlet feszültségre a stabil működés érdekében....."

(#1966) ditrichd


ditrichd
tag

üdv
Most rendeltem eggy sapphire gd4830 dual-t + rá eggy accelero s1 -et .
Szerintetek mennyi lehet majd vele huznia karin?
valakinek vmi tapasztatlat?
Az s1 en opersze menni fog eggy 12 cm es venti.

kössz:ditrichd.

(#1967) Zeratul válasza Terentius (#1961) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha furmark szerint is stabil akkor biztos az.

(#1968) wutuka válasza John21 (#1960) üzenetére


wutuka
aktív tag

Üdv!

Király kártya lesz a 7600 GT után :DD
Én is azt tudom mondani a tapasztalataim alapján,hogy 3,2 GHz-felett már nem emelkednek az FPS-ek.Nekem C2D E8200-am van,és 3,3 GHz-n jár most.Ennyi elég bőven neki.Igaz nekem Sapphire HD 4830-am van,de az ASUS biztosan hasonlóan viselkedik.
Bátran viheted 3,2 GHz-ra a procid a gyári hűtővel is.
Az ajánlott hiper TX2-vel pedig aztán végképp!

Lionel Messi : The Best !

(#1969) ditrichd


ditrichd
tag

ja és ha ráteszem a a karira a accelero s1 et akkro szerrintetek hogy tegyem rá a venti a hütöre ugy hogy fuja rá a levegöt? vagy ugy hogy szivja lerolla?

(#1970) ditrichd


ditrichd
tag

ja és ha ráteszem a a karira a accelero s1 et akkro szerrintetek hogy tegyem rá a venti a hütöre ugy hogy fuja rá a levegöt? vagy ugy hogy szivja lerolla?

(#1971) ecx válasza Terentius (#1961) üzenetére


ecx
tag

Terentius!
Patronnal teljesen egyetértek. Kell a nagyobb feszkó a stabilitáshoz, ha túl van húzva. Amit meg a BIOS-ából lehet állítani az nem teszi tönkre, főleg nem 70 fokon. Nekem túlhúzva a fánk alatt 90 fokos a kari. Csak viszonyításképp: a gyári bios itt még nem adja rá a hűtést teljes kakaóval, az csak 100c után jön. A másik, hogy ami a fánk alatt 90 fok az a játékok alatt 72-75 fok nekem maximum.

A legjobbakat!

(#1972) Hedgehanter válasza ditrichd (#1970) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mindenkeppen fujja.....

(#1973) ditrichd válasza Hedgehanter (#1972) üzenetére


ditrichd
tag

okés tHX

(#1974) ecx válasza karika011 (#1958) üzenetére


ecx
tag

Köszi Karika!
Kipróbáltam egy másfél órás divx filel-lal, ebből 5 és fél perc alatt csinált video CD formátumot. Na, ez már döfi!!! Úgy látszik, rövid fileoknál valahogy nemigen jön ki a dolog előnye. Ezek szerint csak hosszú fileoknál jön ki a GPUs feldolgozás ereje (viszonyítva az eredeti másfél perces videomhoz képest a mostani 60x olyan hosszú, de csak 6x annyi ideig tart a konverzió...)

Viszont a CPU 100% közben, valszeg az is keményen dolgozik...

Köszi mindenkinek, aki utánajárt! :R

A legjobbakat!

(#1975) ditrichd


ditrichd
tag

szerintetek eggy sapphire 4830 at meddig lehet huzni? elöre is kössz :R :R

(#1976) Zeratul válasza ditrichd (#1975) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem 700ig sikerült a magot de csak azért eddig mert lusta voltam ATTvel szórakozni és CCCből húztam.

(#1977) Osynho válasza ditrichd (#1975) üzenetére


Osynho
addikt

Majd kiderül, amint nekiállsz :DDD De itt a topicban is írtak erről, és volt PH-s teszt is... Olyan 680-700as mag és 2000 körüli memória órajel meglehet, de ez erősen változó és mázli kérdése (mint minden tuning)

(#1978) ditrichd


ditrichd
tag

értem köszöntem minenkinek

(#1979) foxboro válasza ecx (#1959) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
ECX!
Az általad leírt GPU Caps Viewer progit(1.6.0 verzió) fel lehet telepíteni az ATT mellé? Nem fognak akadni? Eddig csak ATT-t használtam. :K
Üdv!

(#1980) ecx válasza foxboro (#1979) üzenetére


ecx
tag

Egyáltalán nem akadnak. A Caps Viewert csak tesztre használom a fánkkal, közben az ATT-vel állítom a frekiket. Egyből látni, ha beszemetel... :)

A legjobbakat!

(#1981) Terentius


Terentius
őstag

Na az ATT tönkre vágta a rendszert!Felnyomtam 1.158-ra a feszt és ugyanúgy 4 másodperc alatt szétcsúszott a kép és lefagyott a rendszer kék halállal mint korábban 1,044-en(625/950 órajelnél).Lezsedtem az ATT-t és a 8.12-es catalystot majd utóbbit újraraktam.Azóta többször szétesett a kép és lefagyott a rendszer.Ami furcsa volt,hogy az alapórajel 160/250 helyett 161 lett.Most újra húztam a windowst és remélem,hogy a hiba nem lép fel többet és abban is reménykedek,hogy nem károsodott a kártya!

Poco F5 12/256 Gb

(#1982) foxboro válasza ecx (#1980) üzenetére


foxboro
tag

Köszi!
Kipróbálom az izzasztó tesztet :K :K
Üdv!

(#1983) foxboro válasza Terentius (#1981) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Maga az ATT nem teszi így tönkre a rendszert :N Nálam szépen működik, nincs vele baj...
Én is ezzel húzom az MSI 4830-t és húztam a Zafírt.... Ráadásul az MSI alapon 1,258V-n megy.
A konfig többi része proci és ramok bírják a húzást, stabilak? A másik, hogy rakd újra az XP-t, 8.12 fel, aztán próba...
Ha ezután is, akkor vga-t másik gépbe rakd át, ha akkor is ezeket csinálja, valszeg hibás a vga, szerintem...
Üdv!

(#1984) foxboro válasza ecx (#1980) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Milyen paraméterekkel szoktad végezni a tesztet? (felbontás, MSAA, stb..) Légyszi írjál egy-két dolgot róla :R
Köszi!
Üdv!

(#1985) AtHoS válasza Terentius (#1981) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ATT mellé nem ajánlott CCC-t telepíteni. Csak a Display Drivert (DD) telepítsd fel. Ajánlott leszedni teljesen a Catalyst csomagot, majd csökkentett módban leszedni a maradékot Driver Sweeperrel. Ezután mehet fel a DD csomag.

50/100@0,93V-on stabilan működik a zafír kártya
700/1100@1,158V szintúgy stabil, nincsenek grafikai anomáliák. Furmark 85ºC-ra hevítette a GPU-t, memó+shader 90ºC volt.

1280x1024
AMD X2 3000MHz + DDR2-1000 5-5-5-18 + HD4830 700/1100
10525 3Dmarks
4630 SM2
5307 SM3
2257 CPU

1280x1024
AMD X2 3000MHz + DDR2-1000 5-5-5-18 + HD4830 575/900
9723 3Dmarks
4126 SM2
4798 SM3
2251 CPU

Mod:
Gyári alapfesz zafír kártyánál
575/900 1,12V
500/750 1,044V
160/250 1,044V

ATT-ben Hardver/System Information részen, ha még nem volt piszkálva a kártya, akkor meg lehet nézni az alapértékeket

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1986) Terentius válasza AtHoS (#1985) üzenetére


Terentius
őstag

Na most újra van rakva a Vista.Egyelőre nincs probléma.CCC szerint 690-ig stabil.CCC tesztben meg lehet bízni?Mondjuk használtam már a kártyát játék(COD5,GTA4 stb.) közben 650/995-ön és csak CCC-vel teszteltem előtte és ment minden normálisan.Hibát nem vettem észre.Lehet,hogy az ATT-t hanyagolom.

Poco F5 12/256 Gb

(#1987) ecx válasza foxboro (#1984) üzenetére


ecx
tag

Semmi ördöngősség :)

Caps Viewer:

Felbontás: 800*600 (amit ő alapból felajánl), ennél kisebb felbontásban úgy láttam, kevéssé melegíti a procit, 400*300-at is próbáltam. Szerintem a 400*300-as még mindig jóval több, mint amit bármely játék művel.

MSAA: 4x-eset választom ki kézzel (ha nincs beállítva, kevésbé látszik a mem hibázása nálam, ha itt nem szemetel, akkor tuti nem fog játékban sem).

10 percig megy a fánk legalább, ezalatt végig bámulom, hogy szemetel-e. Ha igen, akkor mem órajel le ATT-vel, ha nem, akkor fel egy picit. GPU-ban addig mentem, amíg a CCC overdrive test javasolta, onnan már tényleg instabillá válik, nem tudom tovább húzni.

Egyébként a memet nem tudtam odáig húzni, amít a CCC test mondta (valami 1125-öt mondott!!!), itt már csúfosan szemetel, ámbár 3dmark elindult.

Melegedést persze paralell nézem, att-ben hangolom a ventit. Nekem 2-es kézi fokozatban nem megy 90 fölé, 1-ben (túlhúzva) elmegy 94 fokig a fánk alatt.

Ha valami kérdés van, csak bátran... :)

A legjobbakat!

(#1988) ecx válasza Terentius (#1986) üzenetére


ecx
tag

Terentius! Nekem a CCC alaposan "túlhúzta" a memoriát: 1100 fölöttit állított stabilnak, ami a valóságban szemetel. Ajánlom, hogy futtasd a fánkot (Caps Viewer) és nézd, hogy szemetel/fagy-e (CCC vigyáz a GPU-ra, újraindítja, ha túlhúzod, ekkor pár másodpercre elmegy a kép, de visszajön és folytathatod. 3 után restartot ajánl).
Szóval szerintem a CCC tesztje a RAM szempontjából legalábbis nem megbízható, GPU szempontból nekem bejött.

A legjobbakat!

(#1989) ecx válasza AtHoS (#1985) üzenetére


ecx
tag

Csodállak az 50/100 0.93V és a remek tuning eredmény miatt, nagyon jó kártyát fogtál ki! Gratulálok.

A legjobbakat!

(#1990) AtHoS válasza ecx (#1989) üzenetére


AtHoS
nagyúr

50/100@0.93V mellett álló ventivel 40/42/44 fokos a kártya netezés közben.

Valaki kíváncsi volt nemrég mit bír downclockolva egy 4830, hát ezért néztem meg.

A tuningot meg azért lestem meg, hogy megnézzem 3GHz-es AMD X2 mellett van-e észrevehető gyorsulás kis húzással. Bár nem pont 3Dmark06-tal kellett volna megnézni, de az volt gyorsban kéznél :B

Meg amúgy is kíváncsi voltam mennyi pontot kapok 1280x1024-ben, mivel a múltkor mikor teszteltem alapból 1024x768-ra rakta magát.
Akkor ezt észre sem vettem csak pár nappal utána lepődtem meg, hogy 1024 lenne az alap? Hát valamit összekavarhatott az ATT a CCC-vel, mivel nem is engedte fentebb állítani a felbontást.

Úgyhogy letirhítottam a Catalystot is meg ATT-t is a gépről (majd csökkentett módban DriverSweeperrel takarítás). Kidobtam a 4830-at is egy kis időre, míg megnéztem IGP-vel az IDLE fogyasztást. Hát meglepő eredmény lett azt mondhatom: 80W a HD3200-as IGP-vel. Alapórajelen, mivel azt nem downclockoltam.

Visszadobva a 4830-at és letiltva az IGP-t álltam neki csak DD-t felrakni és ezután az ATT-t. Most így minden rendben, tehát nekiálltam a fentebbi dolgokat megnézni.

50/100@0,93-ra downclockolva 100...102W a fogyasztása a gépnek IDLE-ben. Mindössze 20..22W különbség az IGP-hez képest. Hát ezt nem gondoltam volna egy ilyen kártyától.

read-only mode on the forum

(#1991) ecx válasza AtHoS (#1990) üzenetére


ecx
tag

Hogyan is lehet megengedni ATT-ben, hogy az órajeleket ennyire le lessen venni? Nekem 150 alá nem engedi a GPU-t.

A legjobbakat!

(#1992) UG4EVER


UG4EVER
tag

HELLO
valaki dobjon egy infot meiket vegyem árban kb ugyanott vannak .
hd 3870 ddr4 vs hd 4830 4830 kiseb órajel de nagyobb texturázó cucc ha jól néztem..de nem tom meik a nyerőbb játékra????????????
Üdv:Gábor

Regisztráltam 2008-10-30 :)

(#1993) maathe


maathe
senior tag

Üdv!
Mostanába lesz egy új masinám és azt tervezem hogy egy HD4830-as kártya megy bele, tehát ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Nálam úgy van hogy ha Radeon akkor Shappire de itt olvastam hogy hangos a hűtője, mégis mennyire zavaró ez? És ha esetleg ki szeretném cserélni egy nagyon csendes jó hűtőre akkor mit ajánlotok? Egyébként van-e teljesítménybeli különbség ha mondjuk MSI-t veszek? Illetve melyiket a népszerűbb (nem e kettő közül hanem az összes márkából)?
Utolsó kérdésem az lenne hogy ehhez milyen az a minimum proci ami nem fogja vissza a kártya teljesítményét? Szóval milyen procit érdemes melléje venni ami még játékra is bőven elég?
Hú egy kicsit sok lett de remélem kapok választ. Előre is thx! :]

(#1994) Osynho válasza maathe (#1993) üzenetére


Osynho
addikt

Sapphire állítólag hangos kicsit, de szabályozható ATT-vel. Ha meg úgyis hangos, akkor pl ArticCooling S1+12es venti rá. MSI egy OC verzió ami fantasztikus 10mhz-es GPU-órajel növelést jelent (575ről 585-re). Ezt bármilyen 4830al túlszárnyalod, tehát lényegtelen.
Én Intel E5200-őt vennék hozzá, pl egy P35ös lappal és 3 ghz fölé húznám :C

(#1992) UG4EVER Mindenképpen 4830
"nagyobb texturázó cucc" ROFL :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1995) DeckardCain válasza AtHoS (#1985) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszi az eredményeket.
50/100as órajelek :C
20W idle fogyasztás. Brutááál.

(#1996) Osynho válasza DeckardCain (#1995) üzenetére


Osynho
addikt

20W a különbség az IGP-hez képest, nem a fogyasztása ennyi :B

(#1997) DeckardCain válasza Osynho (#1996) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ja, igaz.
Reggel van:)

(#1998) ditrichd


ditrichd
tag

hello szeritntetek eggy pl 700/2000 re huzot 4830 elver eggy 8800gtx et? válaszotkat elöre is thx :R

(#1999) Osynho válasza ditrichd (#1998) üzenetére


Osynho
addikt

Nagy felbontásban, minden maxon, AA-val, AF-el, az új játékokban egy hajszállal valszeg igen. szvsz

(#2000) ditrichd


ditrichd
tag

ok én általában 1600x1200 meg 2,4 x aa val szoktam nyomni..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.