Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1851) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Visszavittem az egy hetes Sapphire 4830-t a boltba, ahol vettem :K :K :K
Elegem volt a porszívós hangból, amit hűtés közben produkált. :W :W :W Hihetetlen, hogy 160/250 és venti 1% mellett milyen hangos volt a kártya, elszoktam én már az ilyentől :)
A hatékonyságára nem volt panasz, hűtött mint állat :C :C , és nagyon lehetett húzni, 700/1000 ment stabilan :C
Helyette, +2700Ft ellenében vásároltam egy MSI 4830-t, ég és föld a különbség!!! :K :K :K
Ez tényleg halk, ahogy a fórumban olvasni lehet, itt nincs szükség levenni az órajeleket, terheletlenül: 36fok, terhelve 52-56fok, 585/900 mellett :C :C :C
Húzni még nem húztam, de majd ha lesz időm megnézem meddig bírja ;)
Egy kérdés: a GPU-Z szerint a sávszélessége 57,6 GB/s, alapba, a Zafír 64GB/s volt, ha jól emlékszem...Miért van ez?
Üdv!

(#1852) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

gondoltam indítok egy 3DMarkot, de egy idő után ez a 2 üzenet fogadott:[link] [link]

na most ez program vagy hardver hiba?

[ Szerkesztve ]

(#1853) Zeratul válasza foxboro (#1851) üzenetére


Zeratul
addikt

FSP nálam elnyomja a hangját. :DDD

(#1854) bpx válasza foxboro (#1851) üzenetére


bpx
őstag

sapphire is 57,6

CséZé: ezzel próbáltad?

(#1855) Szeko2 válasza CséZé (#1852) üzenetére


Szeko2
tag

Gondolom, Sapphire kártyád van. Volt itt egy link úgy hete, a Sapphire oldalán volt egy Futuremark hotfix, azt kell letölteni.
(Vazze, lehet, hogy a Futuremark honlapján volt a Sapphire hotfix ??? :O )
Elfelejtettem.
Okosabb nem lettél tőlem...
Buék!

(#1856) CséZé válasza bpx (#1854) üzenetére


CséZé
őstag

az az érdekes h előtte nem csinálta pedig vagy 3x lemértem már. mind1 megpróbálom ezzel köszi :R

(#1857) PAtr0n válasza Raiders (#1841) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szerintem nem nagyon térnek el a nyák méretében a gyártók, max egy picit. A csilla meg szerintem rá fog menni, és az egyik legjobbnak mondják! Lehet mókolni kell picit hozzá, de annyit megér. Itt már raktak fel olyat asszem, picit nézz vissza a fórumban! Én már ledobtam a gyári hűtőt, most a Cooler Master Coolviva Pro SE van fent, hát ez sem mondható kecsesnek, alig fért be a házba :) De azért a zajbeli különbség magért beszél, kb. 100%-on is alig hallani valamit, a Hyper TX2-es procihűtőm simán lenyomja :) De azért megfaragtam ennek a ventinek is a csatlakozásást, hogy rá tudjam tenni a kártya ventivezérlésére. Így IDLE-ben ez is csak 1%-ot forog. Hőfokok annyiban változtak a ref hűtéshez képest, hogy IDLE -2fok terhelve viszont akár -5fok is :K Most a procihűtőm mókolásán gondolkodom, ne forogjon 1900-at fölöslegesen, sajnos a lap nem vezérli. :((

Osynho: Szerintem már megvette, csak azért kérdezi, hogy jól választott e :)
Bőven elég a 350-es FSP is, kár többet kiadni +50W-ért. Mondjuk az is igaz, hogy az FSP az tudja ami rá van írva ...

Prob Lem: Lehet, hogy szűz Win kéne, szűz driverekkel. Valamiért mintha bekapcsolt volna a Powerplay funkció nálad, és igencsak bezavar :U

wutuka: Nem az AMD-t szólom le, tisztelem, becsülöm a mérnökeiket, mert jó CPU-kat terveztek, csak azt firtatom, mire kell 4 mag és mire nem. Ha a jövőben az AMD procijai lesznek jobbak, úgyis azt veszek :K

foxboro: Nálam is 57.6GB/s-ot mutat. Attól függ emnnyit mutat, mire vannak állítva az órajelek. IDLE-ben (160/250) csak 16GB/s ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1858) CséZé válasza CséZé (#1856) üzenetére


CséZé
őstag

hm, most már nem írja ki azt amit az előbb linkeltem, hanem a Windows hibát észlelt... szöveg az utolsó előtte tesztnél.
mi lehet a baj? :F

(#1859) PAtr0n válasza CséZé (#1858) üzenetére


PAtr0n
addikt

Amit az előbb linkelt Zeratul barátunk, próbáltad?
Töltsd le, csomagold ki, és másold ebbe a mappába: "Windows\system32\Futuremark\MSC\"
Rá fog kérdezni, hogy felülírja e, persze írd felül.
Nekem megoldotta a problémát, bár nekem előtte el sem indultak a Markok, nem hibaüzi fogadott.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1860) CséZé válasza PAtr0n (#1859) üzenetére


CséZé
őstag

hm én a readme-ben oylat olvastam h nem felül kell írni hanem a régi fált átnevezni úgy h előtte legyen egy "_" jel, én úgy csináltam, de akkor kitörlöm a régi fájlt.

(#1861) CséZé válasza CséZé (#1860) üzenetére


CséZé
őstag

A 3DMark leállt...blablabla, szokásos szöveg fogad, bár most a CPU tesztnél.
Lehet a programmal lett vmi?

egyébként melyik a legújabb driver? nekem a kártyához járt cd-n lévő van most fenn.

(#1862) CséZé válasza CséZé (#1861) üzenetére


CséZé
őstag

újabb fejlemény: gondoltam kipróbálom h mit reagál a játékra, 5 perc cod után bejött ez az üzi, de a játék nem lépett ki hanem ment tovább, 10 perc múlva újraindult a gép :Y most mivan akkor? :F

van annak köze hozzá h húztam a procin? bár az sem ment 60 fok fölé... :F

(#1863) Prob Lem válasza PAtr0n (#1857) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Kösz a tanácsokat. Egyelőre meguntam. Majd következő ATT-vel, meg ATI driverrel teszek új próbát. Windows install nem lesz, de full Ati driver uninstallt azért majd megejtek.

(#1864) PAtr0n válasza CséZé (#1860) üzenetére


PAtr0n
addikt

Azt csak azért írták, hogy meglegyen a régi, persze átnevezve, hogy ne azt használja a program. De felül lehet írni nyugodtan. Azért tedd újra a Markot hátha megoldódik. Jahh és a 8.12-es driver a legfrissebb. Egy alapos driver pucolás után tedd fel azt, és nézd meg úgy. Még valami: Ha feltettél újra mindent, tedd alapra a procidat is, meg úgy eleve mindet a BIOS-ban, és úgy próbálkozz. Ha így stabil lesz, nem csinál hibát, akkor már van honnan elindulnod.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1865) foxboro válasza Zeratul (#1853) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Nekem 12cm-s Cooler Master extreme power tápom van, gyakorlatilag hangtalan :K
A proci hűtőm AC Freezer Pro7, ez is nagyon halk. Aztán van még egy AC 12cm-s és AC 9cm házhűtőm is, mindkettő nagyon csendes... Ezeket nagyon túlharsogta a Zafír ventije, még 1%-on is, ezért cseréltem MSI-re :) Nem akartam leszedni a gyári hűtést, és még plussz pénzért valamit rátenni :N Így megmaradt a gari is, nekem megfelel a gyári MSI :K
Üdv!

(#1866) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Itt van a hűtőm:

Itt meg a bekötött ventivezérlés: :DDD

Nekem tökéletes ez a hűtő is, megteszi a magáét. Mostanában a Bioshockal játszok, ott még nem láttam 56 fok fölé menni. Ja és nincs hangja ... :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1867) foxboro válasza PAtr0n (#1857) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Úgy emlékszem, hogy mikor még a Zafír volt meg, alapon mutatott 64GB/s-t, húzva pedig 74GB/s-t.
Ha nálad is alapon annyit mutat, akkor megnyugodtam :K
Köszi!
Üdv!

(#1868) foxboro válasza PAtr0n (#1866) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Brutálisan néz ki... :K
Egyébként nem is a hűtés hatékonyságával van baj a Zafírnál, hanem a hangjával :W
Gondolom te is a hangja miatt szerelted át? Húzva is próbáltam jópár játékban, 62fok fölé sosem ment :) :) :) , ami azért jó hőfok egy vga-nak.
Üdv!

(#1869) CséZé válasza PAtr0n (#1864) üzenetére


CséZé
őstag

alapon megy tökéletesen, tehát 3dmark-kal nincs problem sem a vga-val. valószínüleg a pci-e frekit auton hagytam és nem állítottam be 100-ra az lesz a baj. lassan kiderül

megj.: nekem egyáltalán nem hangos a kártya :) és nem láttam 50fok fölé menni :K

(#1870) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Megnéztem meddig lehet húzni az MSI 4830-t. ATT-ben, 720/1100-n stabil, 70%-s venti mellett 67-68 fokig ment el, még így sem hangos a Zafírhoz képest :) Talán a Zafír hűtője egy leheletnyivel hatásosabb volt...
Üdv!

(#1871) PAtr0n válasza foxboro (#1868) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát nem pici hűtő az biztos. Bár több a leves rajta mint a hús :) Kb. az 1/3-a borda, a többi műanyag. Amúgy meg igen, elsősorban a hangzavar miatt cseréltem le, másodsorban meg kíváncsiság miatt is, mert ha már megvettem ezt a Coolviva-t, ne porosodjon ott nekem ;]
Amúgy meg, 700/1000-en szoktam használni játékok alatt, de eddig 56fok volt a legtöbb (nálam ott még csak 20% a venti), úgyhogy meg vagyok vele elégedve. Egyedül a Furmark izzasztja, de ott sem volt több 72 foknál.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1872) milbo válasza foxboro (#1870) üzenetére


milbo
aktív tag

Az enyém 735/1137.50-ig tökéletesen megy, 1140-nél már volt egy két szemét a 3DMark06-ban.

(#1873) Scholes9 válasza milbo (#1872) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így felhúzva eléri a 4850-et teljesítményben? Mivel akarok venni v egy 4830-at v 4850-et, de ha eléri a 4850-et akkor inkább veszek 30-at és kicsit felhúzom.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1874) Scholes9


Scholes9
nagyúr

+x2 6000+-hoz jobban passzol egy 4830 vagy mehet hozzá 4850 is?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1875) Scholes9 válasza Scholes9 (#1874) üzenetére


Scholes9
nagyúr

UI: 1440x900-ban használnám, bár gondolom ahhoz bőven elég a 4830 is, csak gondoltam megkérdezem a szakértőket :DD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1876) foxboro válasza milbo (#1872) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Örömmel látom, hogy annyit is bír :) :) :) Nem volt még sok időm próbálgatni, ugyanis ma szereztem be az MSI karit. :K Gyorsan csináltam egy "játékos" profilt ATT-ben, 700/1050-t.
Majd szórakozok vele egy kicsit, jó, hogy van benne tuningpotenciál :)
Köszi az infot!
Üdv!

(#1877) foxboro válasza Scholes9 (#1875) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Szerintem nézd meg a PH-s tesztet először. Aztán nézd meg az árlistákat is... A tesztek alapján a 4850 kb.10-15%-kal jobb, viszont 20-30%-kal drágább... Olvass vissza a hozzászólásokban is.
Én ma vettem egy MSI 4830-t, 34eFt volt (vidéken), de van olcsóbban is a neten. A ref. hűtős MSI 4850 a PC Land-nál most 36eFt, annyiért megéri megvenni, bár nem tudom a hűtője hogy muzsikál :N
A 4830-k hűtője nagyon jó, nem referencia, nekem volt Zafír (a ventije hangos), most MSI van ez egész csendes :)
Mindegyikre jellemző, hogy húzható rendesen.

(#1878) foxboro válasza Scholes9 (#1874) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Kihajtja a 4850-t is, min.3GHz-n, vagy felette. Nekem c2d E6750 van+4830, ez megfelel nekem...
Amúgy nem adnék vga-ért 35eft-nál többet.
Üdv!

(#1879) Szeko2


Szeko2
tag

Sziasztok ismét!

Ahogy igértem, lecseréltem a (nekem még 1%-on is hangosnak tűnő ) Sapphire kártyámon a gyári ventit. (Irtam ugyebár korábban, hogy nekem igen csendes a tápom, zajtalan a procihűtőm, és az eddig meglévő igen csendes Ati Radeon X1600 pro-t cseréltem le a Sapphire 4830-ra. (Porszívó effektus lett nálam is.)
Rohadtul zavart a 4830-as hűtőjének a hangja, így most leszereltem a gyári Zafír hűtőt, és vettem rá egy Arctic Cooling S1-et, és tettem rá még egy Arctic Cooling Turbo Module-t.
Ez az egész cakla-pakla 6.000 Ft alatt volt.

Valószínűleg megütöttem a főnyereményt!!!
A passzív hűtésen a két kis 8cm-es venti (gyári leírása szerint 1500RPM) olyan halkan pörög, hogy NEM IS HALLOM a hangját! (Komolyan mondom, meg kellett fognom ujjal a ventiket, hogy járnak-e egyáltalán!!!!) Hát, járnak.

Eddig ugye 1%-on hajtottam a Zafír ventijét (nekem még az is zajosnak tűnt, a gyermekeim nagyon picik, és én csak éjjel gépelek, mikor ők már alszanak, ezért van nálam a csend-mánia), és 1%-on hajtva idle-ben 47-50 fokos volt a GPU.
S1+ACTM használatával most 37 fok az idle hőmérséklet (zárt, nemigen szellőző házban!)
Furmark-szőrös fánk stability teszttel 54 fokig tudom csak felvinni a GPU hőjét (gyári ventivel 1%-on 85 fok körül állítottam le.)

Szóval, 6.000 Ft-ért lett egy igen csendes, és jó hűvös kártyám.
Ajánlom mindenkinek, aki hozzám hasonlóan a csendes gépeket szereti.

(#1880) PAtr0n válasza Szeko2 (#1879) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ahogy írtam nekem a CM Coolviva Pro SE is tök halk, még 100%-on is alig hallani. IDLE 37fok körül, terhelve 700/1000-en meg 57fok körül. Szintén CM Hyper TX2 procihűtő moddolva, hogy csak 7V-ot kapjon szintén csöndes lett, kb. 1100-at pörög. Seasonic 500W-os táp, eleve silent ventivel. Itt ülök a cucc mellett és a leghangosabb dolog benne a vinyó (WD PATA 160G, eleve csöndes) amit csak akkor hallok ha valamiért nagyon reszel. Meg vagyok elégedve azt hiszem ... :)

De örülök, hogy végre megcsináltad olyanra gépet amilyenre szeretted volna! Szegény gyerkőcöknek ne kelljen rosszat álmodni az erőmű miatt! A te géped is jó referencia annak, aki csendes rencert szeretne! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1881) TTomax válasza Szeko2 (#1879) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne csodálkozz a turbo module azért olyan halk mert nincs kerete.... én ezt választottam valamikor,de nem a hang miatt hanem mert igy elfért a 4850CF s1-el is...[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1882) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Ha minden jól megy, ma hozom haza a gépem, benne egy MSI 4830
A hütéséről akarok kérdezni.
Én is "hangmániás" vagyok, utálom ha atomerőmű van mellettem.
A régi karimon van egy Zalman VF700-Cu hütő
Átrakjam vagy felesleges?

Nem fogom tuningolni.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1883) lsc válasza Elar (#1882) üzenetére


lsc
nagyúr

Kellemes olvasgatást .

Az élet kegyetlen .

(#1884) DeckardCain válasza AtHoS (#1850) üzenetére


DeckardCain
senior tag

köszi.
Fogyasztás nem rossz, ha azt is figyelembe vesszük mi van még a gépedben.

Elar: felesleges lecserélni, szerintem.

HIS 4830 IceQ 139$

(#1885) Elar válasza lsc (#1883) üzenetére


Elar
senior tag

Ajj már
Elolvastam egy csomó mindent, azért döntöttem az MSI mellett és nem a Sapphire

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1886) troooper válasza Elar (#1882) üzenetére


troooper
tag

Én is hangmániás vagyok, nekem az MSI hűtése van/volt a leghangosabb a gépemben. Eddig egy zalman potira kötöttem rá a ventit. Játék alatt feltekertem, idle ben meg persze le. Ha jól emléxem a vf 700 hangjára, akkor az 5V ra kötöttől, a gyári hűtés hangosabb max fordulaton. Hétvégén megy rá egy Chilla nekem is, persze az is potin keresztül....Azt majd én szabályzom, h mikor hogy pörögjön.... :DD

(#1887) Szeko2 válasza Elar (#1885) üzenetére


Szeko2
tag

Szerintem nem volt rossz választás, bár a Zafírral sem jártál volna rosszul, ha nem zavar a hangja. Ez pusztán holisztikus kérdés, attól függ, mennyire vagy csend mániás.
Olvasd el az általam hajnalban írt dolgokat, ha ugyanilyen eredményeket kapsz az MSI gyári hűtőjével, akkor maradjon meg neked az.
Ha meg erőteljesen melegszik, vagy tuningolni akarod, akkor cseréld le, vagy csináld azt, amit én. (S1+TM)

(#1888) Elar


Elar
senior tag

oksa.
Köszönöm a válaszokat! :)
BUÉK

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1889) foxboro válasza Szeko2 (#1879) üzenetére


foxboro
tag

Először is B.Ú.É.K. Mindenkinek!!!
Azt szeretném kérdezni, hogy amit a Zafírra tettél Accelerot, mekkora a pontos befoglaló mérete? Kíváncsi vagyok, egyáltalán beférne -e a házamba....nem kis darab
Üdv!

(#1890) foxboro válasza Elar (#1882) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Én egy 1 hetes Zafír 4830-t cseréltem ráfizetéssel MSI4830-ra. :K :K :K
A hűtés hatékonysága 1leheletnyivel a Zafíron jobb(1-2fok), de az MSI hangtalan hozzá képest :C !! Szerintem jó jársz vele, nem kell levenni a gyári hűtőt.
Üdv!

(#1891) Str8 sk8r válasza foxboro (#1890) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...amennyit ráfizettél, abból inkább vettél volna egy rendes hűtőt... :K ...

...mindenkinek előre is BÚÉK...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1892) foxboro válasza Str8 sk8r (#1891) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Azért abból messze nem jött volna ki egy jó hűtő :N :N :N +gari elvesztése :K
Egyébként a gyári MSI hűtő teljesen rendben van :C , ez az első MSI vga-m.
Üdv!
B.U.É.K.

(#1893) milbo válasza foxboro (#1892) üzenetére


milbo
aktív tag

Ez így van!
Írtad helyettem is. Az nagyon szép dolog hogy hűtő cserélnek nem kevés ráfizetéssel, a gond akkor lesz ha mondjuk két hónap múlva eldobja magát a kártya akármi hibával. A másik meg az hogy százhatvanöten kérdezték már itt hogy melyiknek halk a hűtője. Mindig írjuk MSI tulajok hogy a miénk csöndes. Erre megveszik a Zafír-t (már lassan mindenki hűtőt cserélt rajtuk) mert az kétezerrel olcsóbb és vesznek rá hatezerért hűtőt. Boldogság határtalan a garanciának meg annyi. Na ilyenkor szoktam :C -ni. Igaz hogy azok pár fokkal hűvösebbek, viszont én nyugodtan viszem vissza ha baj van.

Majdnem elfelejtettem:

Mindenkinek BUÉK!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1894) Str8 sk8r válasza milbo (#1893) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nem vitatkozni akarok, hisz igazad van...csak egyszerűen az én helyzetem más... :K ...nekem működni fog így is a gariztatás... ;) ...és a hűtést se cseréltem volna le, ha a memók nem melegedtek volna alapból ennyire...most van rajta 6db Reviltec réz nagyméretű ramborda, és a GFX Chilla hőcsövei alatt, amit módosítanom kellett, a coolink nagyobbik rambordái...még így is felmegy stressztesztben a vidimemó 70°C-ig néhány óra után... :K ...de mégse 85°C...és hangtalan...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1895) PAtr0n


PAtr0n
addikt

BUÉK!!!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1896) Elar


Elar
senior tag

Őőő bocs, még van egy LAMA kérdésem.
Most telepítem a gépet.
Elég ha felteszem az Atiról leszedett Catalyst 8.12-őt?
Nem kell a MSIről leszedett driver?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1897) Speed® válasza Elar (#1896) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elég, hacsak nincs szükséged valamire amit MSI pluszként beépít a driverbe.
Gondolok itt venti\fesz\órajelvezérlésre, nem tudom belevariáltak-e, nix MSIm.

(#1898) lsnuker


lsnuker
tag

BÚÉK Minden kedves 4830 tulajnak!!!

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1899) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Köszönöm és viszont kívánom! :DD

(#1900) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...SIKEREKBEN GAZDAG,NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓNAK...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.