Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1801) Cyno válasza Zeratul (#1788) üzenetére


Cyno
tag

Akkor durván erősebb(több pontot kap) a procid, mint az enyém.

(#1802) DeckardCain válasza Zeratul (#1775) üzenetére


DeckardCain
senior tag

okok, egyelőre csak tájékozódom, de ahogy látom mégiscsak kell az e5200, na mindegy februárig van idő még.

(#1803) Viktor X válasza milbo (#1795) üzenetére


Viktor X
tag

Hát ez a 3ghz szerintem kicsit túlzás, mert akkor mi kellene egy 4870 x2 alá. A kártyához méltó felbontásban (1680x1050) nekem egy 2,2ghz-es phenom maximálisan kihajtja, sőt még emelt órajellel is (700/1200) szépen nőnek az fps-ek, a procit meg hiába húzom semmi. Kisebb felbontásban meg előjöhet a cpu limit de az hogy 55 vagy 98 fps van az szvsz teljesen mindegy.

Ha már úgy is írtam megkérdezem, hogy melyik ATT jó hozzá mert én feltettem a legújabbat amit találtam de ha 1mhz-et is változtatok az órajelén mindegy merre akkor elszáll a gép (hozzá tartozik hogy fel sem ismeri a kártyát).

(#1804) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Az MSI 4830 kártyát paramétereit is ugyanúgy lehet mókolni ATT-ben, mint pl. a Zafrt?
Egyébként az MSI tényleg olyan halk, mint amilyennek a fórumban írjátok? Akinek ilyen van légyszi írjon egy-két pontos paramétert róla :K
Köszi!
Üdv!

(#1805) Cyno válasza Viktor X (#1803) üzenetére


Cyno
tag

Én az 1.6.9.1374-et használom hibátlanul.

(#1806) lsnuker


lsnuker
tag

Látom egyre több a 4830 tulaj, igen az MSI 4830 paramétereit is lehet állitani ATT - ben. Sőt nem nagyon mentem bele, de olyan profillal is mukodtettem 2D - ben ami minimalis frekin ment asszem 50/100Mhz....a kép tiszta volt nem esett szét szal alul lehet huzni rendesen, de minek, ha ugy sem hangos......

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1807) Haart válasza bnorci71 (#1792) üzenetére


Haart
addikt

Így is van, legalább egy 3-3.2-es proci kell hogy kihúzza a kártyát. :C

(#1808) milbo válasza Viktor X (#1803) üzenetére


milbo
aktív tag

Nem győzöm linkelni ezt atesztet
Olvasd végog és ámulj hogy a Phenom-od 2.2GHz-en milyen mazsola a 4830 mellett. Nem kell mást figyelni mint a 4850 eredményeit. Most persze mindegy hogy 98 vagy 55. Viszont az átlag a lényeg. Ha majd jön olyan játék ami 30/55 lesz, akkor a 30 már gyenge lesz átlagosnak.

(#1809) Konfigos válasza milbo (#1808) üzenetére


Konfigos
őstag

2.2ön valóban kevés viszont 3.0-3.2ön már kellemes.Nekem a proci 3.2ön vga 690/2000en közel 13k a 3dmark06.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Viktor X válasza milbo (#1808) üzenetére


Viktor X
tag

Ezen a teszten pont az látszik amit én mondok, nagy felbontás mellett (főleg szűrőkkel) teljesen mindegy milyen cpu van a 4830 mellett, mert a 4ghz-es core2 sem tud sokkal többet mint a 2,3ghz-es phenom, kisebb felbontás meg nálam eleve kizárva a monitor miatt.

Ha meg ennyire előre nézünk akkor amire majd jön olyan játék, ami kis felbontáson 30/55 lesz addigra jön olyan játék ami már 4 magot használ és akkor majd kiderül melyik a mazsola ;) . Másrészt én inkább arra mernék fogadni hogy ahogy elkezdenek kijönni az új játékok úgy kezd eltűnni kisebb felbontásokon is a különbség a cpu-k között mert ott is egyre inkább a vga lesz a szűk keresztmetszet.

(#1811) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Egy Phenom X3 8450 vajon elég jó ennek a karinak?

(#1812) PAtr0n válasza Viktor X (#1810) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igaz ami igaz, aki nagyobb felbontáson jáccik annak elég a "gyengébb" CPU is, annál érdekesebb inkább milyen CPU van a vasban aki 1280*1024-ben tolja, minnt pl. én.
Bár hiába lesz olyan játék ami kihasználja a 4 magot, szvsz semmivel nagyobb előny nem származik majd belőle max annyi, hogy mivel több magot kezel, így szétoszlik a terhelés a procin, de hogy ez a másodpercenkénti képkockák számában nem fog látszódni, az biztos. Max egy olyan játéknál fog számítani ami nagyon CPU számolásigényes, pl. stratégiai játékok, de hogy még pontosabb példát mondjak ott van a Supreme commander, ami akár több ezer egységet mozgat egyszerre. Na ott a CPU nagyon sokat számít. FPS játékokban sztem semmi különbség nem lesz a 2 és 4 mag közötti meghajtásban.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1813) Viktor X válasza PAtr0n (#1812) üzenetére


Viktor X
tag

[OFF]
Dehogynem fog látszódni a képkockák számában, ha úgy van megírva a játék hogy több magot képes használni, akkor az bőven ellensúlyozni fogja az órajelbeli hátrányt (pont ez a lényege a többmagos cpu-nak és mivel az órajelet nem igazán lehet normális fogyasztás mellett a jelenlegi órajelek fölé emelni és a magok száma fog nőni (1, 2, 3, 4, 6, ... , 64,...) így idővel el kell kezdeni mindenhol olyan programokat írni amik ténylegesen többszálon futnak). Az teljesen mindegy milyen játékról van szó. FPS-re egy példa: Crysis-t annak idején úgy harangozták be hogy 4 magos proci kell majd hozzá, végül mégsem úgy írták meg (mert ugye nem túl egyszerű feladat az idő meg ...).

De ez ide már nagyon off úgyhogy szerintem hagyjuk a jövő találgatását majd lesz valahogy :)
[/OFF]

(#1814) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

ATT-ben valaki próbálta a sapphire 4830as 2ds órajelét 160/250 alá vinni? Valamint mennyire lehet csökkenteni a 2ds feszt?
Illetve a 3ds alapórajelhez tartozó feszt esetleg mennyire lehetne még csökkenteni?
Köszönöm.

(#1815) Csapi007 válasza DeckardCain (#1814) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Szerintem 2D órajelek már eléggé a minimumon vannak de a feszt talán bírja lejebb is. Ha 575/900-on használod akkor akár a 3D feszt is viheted lejebb szerintem.
De a legegyszerűbb ha kipróbálod... ;)

"Csak úgy mondom"

(#1816) TKey7


TKey7
tag

Sziasztok!
Lehetséges az, hogy a videókártyám ventije 0%on pörög és így 44-46 fokos? A gpuz és a catalyst control center is 0%ot ír rá, és a videókártyán a venti megy.

(#1817) Haart válasza TKey7 (#1816) üzenetére


Haart
addikt

Azért írja mert nincs fordulatszámmérő lába a vga ventijének vagyis 2 pines. És így a progi 0-t ír, az összes. Ez maradandó :D

(#1818) DeckardCain válasza Csapi007 (#1815) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Oké, értem. Még nincs meg a kártya csak kíváncsi voltam valaki próbálkozott e már ilyesmivel :DD

(#1819) Szeko2 válasza TKey7 (#1816) üzenetére


Szeko2
tag

Szió!

Nekem is ilyen. Ha ATT-ben átkapcsolom 1%-ra, akkor kiirja, hogy 0%, a Monitor Graph-on az látszik, hogy 0,74-en pörög.
Alapállapotban nekem (így, 1%-on) 50 fok körüli a GPU hőmérséklete. 3D játékokban 75-ra felkúszik, többet játékokkal még nem értem el.
Furmark 87 fokig elvitte stability teszttel, de tovább nem akartam kínozni, inkább kiléptem... Ma cserélem le a hűtőt egy Accelero S1+12 centis ventire. Mivel csendes házam van, nekem nagyon zajos a gyári sapphire venti. (Még 1%-on is!!!)

(#1820) Csapi007 válasza Szeko2 (#1819) üzenetére


Csapi007
veterán

Megerősítem, tényleg hangos bárki bármit mond. :P

Egyébként 87 fok még elmegy...

"Csak úgy mondom"

(#1821) AtHoS válasza Szeko2 (#1819) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1%-os venti mellett az 50ºC IDLE-ben 160/250 órajelek melletti hőfok?

Ha igen, akkor nem stimmel valami a hűtéssel, mert nálam akkor is hűvösebb a kártya, ha áll a venti rajta: GPU-40/MEM-44/Shader-46 ºC

1%-os ventivel pedig GPU-30/MEM-32/Shader-34 ºC 160/250 MHz órajelekkel és 0,968V magfesszel

DeckardCain

"ATT-ben valaki próbálta a sapphire 4830as 2ds órajelét 160/250 alá vinni?" #1806

Én megpróbálkoztam alulfeszeléssel 160/250 órajelek mellett és 0,968V mellett tettem le a voksomat. 0,892V mellett rövid ideig ment a kari IDLE-ben (épphogy megnéztem hogy alakul így a gép fogyasztása) és a VPU recover már állította is helyre a kártyát, tehát kevés volt ez a fesz. Mivel fogyasztáscsökkenésben ez a fesz csökkentés semmit sem jelentett (0,968-hoz képest), így maradtam a 0,968V-nál.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1822) Szeko2 válasza AtHoS (#1821) üzenetére


Szeko2
tag

Hát, pedig nem állítottam semmit az ATT-vel (a ventin kívül), 1%-on megy a venti, és úgy fél óra használat után idle-ben 50 fokos a GPU. (Sapphire 4830)
Igaz, az ATT-vel nem állítottam semmit, de ha a jobb alsó sarokban lévő ATT ikon fölé rakom az egeret, akkor azt irja ki, hogy 575/900.
Állítsak rajta valamit?

(#1823) Str8 sk8r válasza Szeko2 (#1822) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...azért az sem mindegy, hogy a szobában hány fok van, és hogy a házad jól szellőzik-e...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1824) AtHoS válasza Szeko2 (#1822) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nem veszi vissza az órajeleket és fullon kavar a kártya.

Csinálj profilt ehhez a beállításhoz, majd a "Hardver/Túlhajtás beállításai"-nál vedd vissza a kártya órajeleit 160/250-re és ehhez is csinálj egy profilt.

A profilok mentése előtt a Ventillátor fülön tegyél pipát a "Vegye fel a profilba" szöveghez, így a ventibeállítások is profilonként változhatnak.

Ha megvannak a profilok, akkor a "Hardver/Automata túlhajtás..."-nál engedélyezd az automata 2D/3D túlhajtást. Mondjuk ezt a "Túlhajtás" dolgot nagyon erőltetik, de ugye nem mindenki a túlhajtás miatt csinálja. Vannak akik az "alulhajtás" miatt teszik mindezt.

Szóval állítsd be itt a 2D-hez és a 3D-hez használni kívánt (előzőleg elmentett) profilokat.

Ezekután automatán kellene váltania a mentett/beállított profilok között.

ATT-hez egy kis info

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1825) TKey7 válasza Szeko2 (#1819) üzenetére


TKey7
tag

Helló!
Így már értem. Egyébként sztem egyáltalán nem hangos a én videókártyám hűtése, a processzor és a még bent lévő egy venti elnyomja. Alapállapotban nekem 42-45 fokos a gpu (hoozáteszem, hogy nem szellőzik vmi jól a házam). 3DMark alatt felment 60fokra (everesttel mértem).
Egyébként szerintetek ez az eredmény jó?

(#1826) wutuka válasza Viktor X (#1810) üzenetére


wutuka
aktív tag

Csak nézek,mint a moziban.Vitatkoztok olyan dolgokon,amik tök egyértelműek.Melyik a jobb cpu,meg a magasabb órajel a jobb vagy sem.
Melyik a jobb cpu? Mire ezt kell megválaszolni.
Egy Core2 Duo 3,2 GHz-n egy-két maggal simán kihajt egy 4830-at.Nekem is E8200-am van.4.0 GHz meg se kottyan neki.persze,hogy innen nézve jobb mint a Phenom.De mi lesz,ha 4 magot is kihasználó játékok lesznek??? A Phenom 2,3 GHz-n simán verni fogja a core2-met!
Én azt gondolom,hogy bizony a C2D és a Phenom is jó cpu,és alkalmazásfüggő,hogy kinek melyik a jobb!

Lionel Messi : The Best !

(#1827) Prob Lem válasza AtHoS (#1824) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Hello!

Egyszer már kérdeztem, akkor nem kaptam választ. Teszek még egy próbát.
Szóval Sapphire 4830 mellett az ATT legújabb bétában beállítok egy 2D-s profilt, és mikor arra kapcsolok, akkor szemetes képet kapok.

Viszont amint benyomom a set default clocks gombot, visszaáll a kép normálisra. Ennek mi az oka, hogyan lehetne elkerülni?
mert a 2D-s profil így használhatatlan

A szemetes kép:
[link]

A default clocks gomb megnyomása utáni kép:
[link]

Mint az nehézkesen kivehető a szemetes képből, a Volt, Core, Mem értékek megegyeznek. Annyi különbség van, hogy a default clock esetenként időnként visszaugrik 575/900-ra 1,082 V mellett (azaz 3Dbe).

(#1828) DeckardCain válasza AtHoS (#1821) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszönöm. a 0,968as fesz az mennyivel tér el a gyári értéktől, ami a 2ds beállításhoz tartozik?
Valamint lenne még egy-két kérdésem :)
Mennyi volt az adatlapodon látható gép idle fogyasztása?
Ja és mennyire fogja vissza az 5000es X2 a kártyát?
Bocs, hogy zaklatlak. Csak kíváncsi vagyok :)
Köszönöm.

(#1829) Csapi007 válasza Prob Lem (#1827) üzenetére


Csapi007
veterán

Akkor is hogyha magától álítja át vagy csak ha kézzel nyomod?

BTW neki is Sapphire van és neki is 1,082V az alap.

"Csak úgy mondom"

(#1830) Raiders válasza Prob Lem (#1827) üzenetére


Raiders
csendes tag

Szia!

Nekem Asus 4830-as kártyám van de az is ezt csinálja. Illetve nálam 360/600 a szemetelés mentes legkissebb 2D profil. A ventit viszont nem állítja sehova hiába rendelem a profilhoz, igaz a kártyát megnézve ez jogos hiszen csak két vezetékes a venti csatlakozó. Amit el tudok képzelni, hogy a kártya fesz szabályzással állít a fordulaton, de ez csak elképzelés ugyanis működés közben még egyszer sem tapasztaltam. Mindíg hangos!

(#1831) Prob Lem válasza Csapi007 (#1829) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Ha magától állítja át 160/250-re, akkor nincs semmi gondja vele. Az alap gyári Sapphire 2D/3D váltás működik. Tehát a default clock működik, amikor magának veszi le az órajelet ha úgy ítéli meg.
De ha én állítom, akkor szemetel.

Az is érdekes, ha épp 3D-be van állítva, akkor nem engedi 440 alá állítani az ATT a Core Mhz-et. Ha éppen 2D-ben van, akkor lehet állítani. Csak szemetel 160 felett is...

A venti állítása viszont nálam működik, ezért szenvedek még mindig az ATT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1832) Zeratul válasza Prob Lem (#1831) üzenetére


Zeratul
addikt

Valszeg nem szereti hogy driver alól próbálod meg piszkálni az órajeleket.

(#1833) Prob Lem válasza Zeratul (#1832) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Ok, de ha jól értettem, másoknak meg működik. (pl. 1552, 1557-es hozzászólások)

Akkor nekem miért nem?
Vagy várjam meg a következő verziót?

[ Szerkesztve ]

(#1834) gardosv


gardosv
csendes tag

Üdv!
Nemrég szereztem be egy MSI 4830 kártyát. Egészen jó (bár olyan hangja van, mintha fel akarna szállni), legalábbis, ha működik. Ugyanis érdekes módon ha bekapcsolom a gépet, teleszemeteli a képernyőt, (színes csíkok meg pöttyök, tipikus hiba), és le is hal kék halállal. Hogy mit ír ki, nem tudom elolvasni a csíkok miatt, de mintha valami ati driverre panaszkodna. Aztán kikapcsolt állapotban megmozgatom a kártyát a foglalatban, azután már jól elindul.
Érdekes, hogy menet közben ha mozgatom, semmit nem csinál és ha újraindítom, akkor is jó. Csakis akkor produkálja a jelenséget, ha frissen bekapcsolom. Terhelés alatt sem csinál semmi rosszat, tehát látszólag teljesen jól működik, ha nem szemeteléssel indul el.

Tény, hogy nem a legfrissebb driver van fent, hanem még amit a cd-n adtak, de szerintetek okozhatja a driver a problémát? Vagy mélyebben gyökerezik a hiba? :(

Előre is köszi!

Viktor

(#1835) PAtr0n válasza wutuka (#1826) üzenetére


PAtr0n
addikt

Én csak azt próbáltam elmagyarázni, hogy hiába lesz több magot kihasználó játék, ha a VGA limites lesz az egész. Attól nem lesz több FPS, hogy is lenne ha VGA nem bír többet produkálni, csak a magonkénti terhelés oszlik majd meg, mivel a játék az összeset használni tudja. Ott lesz érdekes a 4 mag kihasználása, ahol sok tartalék van a VGA-ban, meg sokat kell számolni a CPU-nak, ezért írtam példának a stratégiát. Egy relatív gyenge VGA alá hiába raksz majd 4 magot, meg futtatsz rajta olyan játékot ami kihasználja, nem lesz gyorsabb mint 2 magon. De majd meglátjuk ahogy VictorX is írta. ;)

Prob Lem: Próbáld még meg azt (persze ha engedi a BIOS), hogy fix-re állítod a PCIe frekit mondjuk 100Mhz-re, és még adsz neki egy kis feszt is ha kell. Lehet a lapod rakoncátlankodik.

Raiders: Nem jogos, hogy nem állítja a ventit a két vezeték ellenére. A Sapphire is két vezetékes és vígan lehet állítgatni ATT-ben. Azt viszont nagyon jól gondolod, hogy feszültség szabályzással éri ezt el ;) Érdekes, hogy az ASUS-t nem akarja. :F

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1836) PAtr0n válasza gardosv (#1834) üzenetére


PAtr0n
addikt

Látom elég új lapod van ... mivel ezek első generációs lapok még a X58-as szériából, lehet, hogy még nem igazán kiforrott a BIOS-uk. Ettől is lehet. Ajánlom kérdezősködj egy olyan topikban is ahol már frankón belőtték ezeket a deszkákat.
Ugye tápot rendesen kap a kari?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1837) gardosv válasza PAtr0n (#1836) üzenetére


gardosv
csendes tag

Üdv!
500W-os a táp, szintén új. Elvileg elégnek kell lennie, legalábbis remélem, mert azt is most vettem.
Egyébként újabb hibajelenség: nem jön be a BIOS :(. Eddig ezt nem csinálta. Asszem tényleg utánakérdezek a megfelelő topikban.
Köszi!

(#1838) PAtr0n válasza gardosv (#1837) üzenetére


PAtr0n
addikt

Még annyit írj le, hogy milyen 500W-os táp? Bár a probléma nem azzal lesz hisz terheletlenül jön elő a hiba. Csak érdekel... ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1839) gardosv válasza PAtr0n (#1838) üzenetére


gardosv
csendes tag

Egészen pontosan CoolerMaster Silent Pro 500.

(#1840) PAtr0n válasza gardosv (#1839) üzenetére


PAtr0n
addikt

Azzal biztos nem lesz gond ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1841) Raiders válasza PAtr0n (#1835) üzenetére


Raiders
csendes tag

Szia!

Akkor addig jól gondoltam, hogy feszültséget szabályozva kéne vezérelnie a ventit. Az Asus alap órajelei 575/1000, na most ilyenkor terhelés nélkül 50 fok a GPU, játék alatt 68-70. Az általam beállított és még szemetelés nélküli legkissebb 360/600-as értékeknél idle 41-42 fok a GPU, reméltem ez elég ahoz, hogy a fordulatot alacsonyabbra vegye...ez nem jött be. Mivel baromi zavaró a hangja, el kell gondolkodnom valami más hűtés barkácsolással. Szerinted az Asus méretei megegyeznek a többi 4830-as kártya nyák méretével? Mert erőseg gondolkodom csillában (nem mondanám, hogy kecses a hölgy de többek állítása szerint megbízható és halk :N ) ? Már csak az a kérdés, fel lehet e szerelni az én kártyámra?

(#1842) Dmezsder


Dmezsder
csendes tag

Elvileg 1,5 héten belül én is belépek a 4830as tulajok közé :)
Lenne egy rövidke kérdésem, a Chieftec 450W (GPS-450AA-101A) jó választás ehhez a gépehez? (e5200 4giga ram, 500as samsung sata vinyó, egy samsung dvd író és ugye egy 4830)
A boltban csak ez volt elfogadható áron (12k) 18-19k-tól lettek volna Corsair és
CoolerMaster tápok . Elég lesz ez a Csifi? :S

A válaszokat előre is köszönöm!

Epic....

(#1843) Prob Lem válasza PAtr0n (#1835) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Megnéztem a BIOSban, a PCIe frek 100-ra van állítva már rég, a CPU feszt azért feljebb állítottam, hiába.

A VGA feszt meg nem akarom állítgatni, annyin van, mint a default clock esetén, ennél feljebb menni lehet, csak az underclock értelmét veszti.
De azért most kipróbáltam 1,082 volttal, semmivel se jobb.

Azt sem értem, hogy néha mikor éppen 3Dben van a kártya automata beállítása, akkor miért nem engedi az ATT 460 core, és 720 mem alá vinni az értékeket. A csúszka egyszerűen nem enged kisebbet.

(#1844) Osynho válasza Dmezsder (#1842) üzenetére


Osynho
addikt

Hát szerintem ha van a boltban FSP táp inkább azt vedd. 350 vagy 400pnf. Olcsóbb és legalább ilyen jó. (bár ezis bőven elég, csak talán sok érte a 12e)

(#1845) bpx válasza Dmezsder (#1842) üzenetére


bpx
őstag

4830 fogyasztási adatok
elég lesz bőven

(#1846) lsc


lsc
nagyúr

His 4830 iceq4.

Az élet kegyetlen .

(#1847) wutuka válasza PAtr0n (#1835) üzenetére


wutuka
aktív tag

Természetesen igazad van.Jelenlegi ismereteink szerint.Csak azt kifogásoltam,hogy olyan élesen fogalmaztatok Intel,kontra AMD ügyben két egyébként kiváló processzortípus között.C2D kontra Phenom. 2-4 mag,alacsonyabb-magasabb órajel.
Nagyon sok múlik majd a program írókon!Ne felejtsük el,hogy jelenleg az Intel az úr! Magas órajelekkel operáltat.lehetne ugyanazoknak a progiknak alacsonyabb órajel igényük is.Gondoljunk a konzolos játékokra.ott ugyanazok a játékok is elfutnak,sokszor szebben,mint a pc-ken!Nem kell állandóan vga,és cpu cserében gondolkodni.Rengetegen ezért is térnek át arra!Persze,ha csak játszani szeretnének.Szóval az egész egy üzlet!Most az Intel van nyeregben,most ő diktáltatja a programozókat,Lehet nemsokára fordul a kocka,és akkor az AMD fog diktálni.Mondom,nekem E8200 C2D-m van.
Ennek ellenére a Phenom-ot is nagyon jónak tartom,és azt gondolom,hogy messze nem tudjuk még őt kihasználni...

Lionel Messi : The Best !

(#1848) wutuka válasza lsc (#1846) üzenetére


wutuka
aktív tag

Naggggyon királyul néz ki! :K

Lionel Messi : The Best !

(#1849) DeckardCain válasza lsc (#1846) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Kíváncsi leszek mikortól lehet itthon kapni és mennyiért.
Biztos 35-40k között lesz.

(#1850) AtHoS válasza DeckardCain (#1828) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"a 0,968as fesz az mennyivel tér el a gyári értéktől, ami a 2ds beállításhoz tartozik?"

Nem tudom a magfeszt állítja-e a magától a kártya, ha visszavesz az órajelen. Ezt nem figyeltem meg, megmondom őszintén.

575/900-nál viszont 1,12V-on megy. Hogy ettől kevesebb fesszel megy-e ilyen órajelen terhelve még nem teszteltem. Majd ha egyszer eljutok odáig azt is megnézem.

"Mennyi volt az adatlapodon látható gép idle fogyasztása?"

103...105W az IDLE fogyasztás, természetesen ez a táppal együtt értendő.
További adatok (az adatlapon található infon felül) az IDLE fogyasztáshoz:
- proci 1250MHz@1.12V + Noctua NH-U12 1050rpm
- memó DDR2-500MHz@2.22V
- 3db SATA winyó: 1x80GB+2x750GB + 1db winyóhűtő (6cm ventivel)
- 1xBenQDW1655+1xLG GH20NS15 optikai meghajtók
- 3x12cm házventi Kama Panellel szabályozva
- Audigy Gamer hangkari
- Logitech G15 + MX500

"Ja és mennyire fogja vissza az 5000es X2 a kártyát?"

Na erre nem tudnék válaszolni. Mindössze ennyit tudok csak teljesítményügyileg nyújtani jelen pillanatban

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.