Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1501) PAtr0n válasza milbo (#1483) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hasznos kis táblázatot készítettél, grat! :C
Ebből nagyjából ki lehet következtetni a táp problémát. Lehet nekem is gyenge a tápom, mert 700/1000-nél 3.2-re húzott CPU-val volt hogy fogta magát a gép és kikapcsolt a Furmark futtatása közben. :(
Amúgy mivel csináltad a mérést? Én is megmérném szívesen...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1502) DNS_65 válasza Speed® (#1495) üzenetére


DNS_65
senior tag

A 4.60.1500-as full-al probáltam, az elég uj de b@szik látni. Köszi az infót :)

Gaboman: hát ez nem egy KTM, mi? :D

(#1503) Gaboman válasza DNS_65 (#1502) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát ez nem,ha minden olyan könnyem menne mint azzal akkor nem kellene topick a problémák megoldásához mert nem lennének! :DD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1504) milbo válasza PAtr0n (#1501) üzenetére


milbo
aktív tag

Meg az is kiderül hogy a frekiket visszavéve mennyit lehet spórolni a villyanyszámlán.
Teszt ezzel a ketyerével készült.

(#1505) AtHoS válasza milbo (#1483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 700/1000 beállítás mellett is 1.000V-ot kapott a GPU?

DNS_65
2008-12-20 legfrissebb Everest beta

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1506) milbo válasza AtHoS (#1505) üzenetére


milbo
aktív tag

Igen annyit. Nekem gyárilag 1.250V van de visszavettem. Megy így is tökéletesen játék közben is.

(#1507) karika011


karika011
tag

Egy ilyennel "Scythe Musashi" megoldottam a sapphire hűtés zajosságát,és a kártya is hűvösebb lett.

(#1508) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Hy. Nekem is lett egy sapphire 4830 :)) öröm é bódottá!!!

Attól függetlenül, hogy LITE minden benne van a dobozban, még HDMI-DVI átalakító is :R
A 8.2-es drivert kell egyből felrakni, nem kell szenvedni az eredetivel...
Az ATI tray Tools v1.5.9.1294-el szenvedek, sokszor nem értem még a 2d/3d közti váltásait...sőt, most nézem, hogy nem menti el a profilba a mhz-eket :(
Viszont a ventit jól lehet szabályozni.
A GPU 710 ig bírja a ram eldöcög 1000-ren, szerintem elég...

(olyan jó érzés volt megfogni ezt a vasat, de most tényleg! Azért ez már kártya... :DD )

Örülök a vételnek, 29 ropi 2 év gari, engem kiszolgál.

Megvenni és megszerelni...

(#1509) PAtr0n válasza Dyrg (#1508) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ugye, hogy öröm, e bódottá? E á öröti bódóttá ... :DDD
Amikor megvettem, komolyan nem számítottamm ekkora teljesítményre. Soha nem volt még ekkora különbség amikor kártyát váltottam. Igaz, most rendszert is újítottam, de akkor is. Szinte minden fullon megy 40-50-60 Fps-el akár, kivéve a Crysis-t de azt lesz@rom, azt majd kijáccom 2 év múlva :)
Jó érzés úgy elindítani egy játékot, hogy nem kell kompromisszumot kötnöm a grafikát illetően. Nagyon jó így....

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1510) lsnuker válasza PAtr0n (#1509) üzenetére


lsnuker
tag

Jah erről regéltem én is a legelején. Én is először csak MSI 4830 OC-t vettem mondom szükös a keret..... ment is minden szépen aztán jött egy kis money és ha disznó akkor legyn kövér cseréltem gépet is...... ezért meglátszik.....
Szal lol jó kari ez, igaz drága volt mikor én szereztem, de nem bántam meg (majdnem ingyen volt)

[ Szerkesztve ]

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1511) Gaboman válasza lsnuker (#1510) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Régi eredményem még FC2-ben 3400Mhz 4830 719/900 8.12 Driver

Settings: Demo(Ranch Small), 1280x1024 (85Hz), D3D9, Fixed Time Step(No), Disable Artificial Intelligence(No), Full Screen, Anti-Aliasing(None), VSync(No), Overall Quality(Very High), Vegetation(Very High), Shading(Very High), Terrain(Very High), Geometry(Very High), Post FX(High), Texture(Very High), Shadow(Very High), Ambient(High), Hdr(Yes), Bloom(Yes), Fire(Very High), Physics(Very High), RealTrees(Very High)

Average Framerate: 47,76
Max. Framerate: 61,99
Min. Framerate: 39,86

Szerintem ez nagyon jó eredmény tőle,teljesen akadás mentesen futott,Crysist és Jerichot kivéve 1280x1024-ben minden tökéletesen ment vele.

+10E Ft-ot fizettem rá a 3870X2-re,az ő eredménye ugyanezekkel a beállításokkal:

Average Framerate: 71,88
Max. Framerate: 101,78
Min. Framerate: 53,91


Megint jól választottam úgy gondolom.
Az ATi kártyákban eddig nem csalódtam,nagyon jó kártyák.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1512) Tsunami73


Tsunami73
tag

Srácok az mitől lehet,hogy 1800xt ről 4830-ra kártyacsere után, nem indul alvó állapotbol a monitor.Driver csere megvolt rendesen. :F

(#1513) Zeratul


Zeratul
addikt

Na néztem egy tesztet a 3Dmark2K06-tal 700/950 GPU/mem E5200@3.3GHz 12091 pöty.

(#1514) Str8 sk8r válasza Tsunami73 (#1512) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

... talán mert nem volt Win reinsall...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1515) lsnuker válasza Tsunami73 (#1512) üzenetére


lsnuker
tag

Esetleg nincs rákötve gey másik monitor/tv nekem ekkor csinalta ezt a hulyeséget.

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1516) Tsunami73 válasza Str8 sk8r (#1514) üzenetére


Tsunami73
tag

Megoldva!
A biost vissza tettem alapra és műkszik.

(#1517) Str8 sk8r válasza lsnuker (#1515) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

..."gey" monitort alapból sem szabad rákötni... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1518) Harti


Harti
senior tag

Teszteltem tegnap egy kis STALKER-t is, átlag 80 FPS, minden maxon 1360x768-ban. :R

(#1519) Harti válasza Gaboman (#1511) üzenetére


Harti
senior tag

Ez igen, gratula hozzá!

Mennyit eszik és terhelve hány fok?

(#1520) Harti


Harti
senior tag

Lenne egy hülye kérdésem.

Számít az valamit, hogy melyik DVI csatiba csatlakoztatom a monitort?

(#1521) Str8 sk8r válasza Harti (#1520) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...elméletben nem... :N ...

...1360x768...tényleg ilyen felbontin, vagy elírás? :U ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1522) kmarton válasza Str8 sk8r (#1521) üzenetére


kmarton
tag

valószinű lcdtv

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#1523) Gaboman válasza Harti (#1519) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Eszik azért,így pontosan nem tudom mennyit eszik,de van itt róla a PH-teszt.
Monitoroztam,a mem felmegy 90fokra is a mag olyan 70-75 fokos,kb mint egy alaphűtős 4850.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1524) AtHoS válasza Str8 sk8r (#1521) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gyakorlatban meg... :K

read-only mode on the forum

(#1525) Str8 sk8r válasza AtHoS (#1524) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igen...ezért is írtam, hogy elméletileg... :K ...

...kmarton: köszi...én CRT-zek, ezért furcsáltam... :B ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1526) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!
nincs valakinek 3Dmark06 eredménye
Giga P31 lap+2X1Gb memo felállásban a proci mindegy kivéve ha nem E5200 mert pont arra lennék kíváncsi a kártya mit tud egy kisebb vagy nagyobb procival

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1527) bpx válasza bnorci71 (#1526) üzenetére


bpx
őstag

"a proci mindegy kivéve ha nem E5200" :F ezt nem igazán értem

ha konkrétan E5200-ra vagy kíváncsi, akkor itt egy teszt: [link] (jó, 3dmark az pont nincs benne... :) )

szerk: jó, közben látom hogy a képek nem elérhetők benne, szóval mind1... :D

[ Szerkesztve ]

(#1528) bubukasky


bubukasky
csendes tag

Szevasztok!

Kéne egy kis segítség.

Panasonic tx-37lz70p lcd tv-m van(full hd). Most vettem egy club3d ati hd4830 videókártyát. Legujabb ati driver fenn.Hdmi-Dvi kapcsolat a számítógéppel, ami elég gyors intel E7300 procival. Látja a Catalist a panát, de nem tudom kirakni a képet rá semmilyen módban. Egyébként a kártya samsung lcd-n azonnal képet adott. A Panasonic is adott már képet nvidia kártyának. Tudna valaki segíteni?

(#1529) mustad1 válasza bubukasky (#1528) üzenetére


mustad1
tag

próbáld meg a catalist control centerben

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#1530) mustad1


mustad1
tag

sziasztok

ami a dobozában van ennek a karinak a sárga fekete vezetékes csati az mire való? mert nemtaláltam a akarin olyat ahová ráleletne dugni(nekem nincs ilyenem, és a képeken nem találtam)

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#1531) AtHoS válasza mustad1 (#1530) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha megnézed ezt a #hsz-t találsz benne egy képet, amire kattintva nagyobb méretben is láthatod. A kép jobb felső sarkában a kártyán szintén a jobb felső sarokban látsz egy fekete csatlakozót.

Na abba kell beledugni a sárga-fekete vezetékes átalakító 6pin-es végét. A másik végét meg egy molex csatlakozóba, ami a tápegységből jön. Ezzel kap a kártya extra kakaót.

Neked 2600XT-d van? Mert ahhoz nem kell ilyen tápcsati csak az AGP-s verzióhoz.

read-only mode on the forum

(#1532) bubukasky válasza mustad1 (#1529) üzenetére


bubukasky
csendes tag

Köszi, de már ezen régen túl vagyok. Létezik, hogy a Panasonic lcd-m nem engedi a pc-hdmi kapcsolatot?

(#1533) bnorci71 válasza bpx (#1527) üzenetére


bnorci71
addikt

E5200 tesztem van, ezért nem kell :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1534) bnorci71 válasza bubukasky (#1528) üzenetére


bnorci71
addikt

lenne 2 gyors kérdésem, mivel ismerős gépébe pont ilyenkártya került amit most pakoltam össze
1. a te dobozodba a kártyán driver cd-n meg a színes papíroson kívül volt-e még valami.
Molex-Pci-e átalakítóra gondolok konkrétan

2, Mennyire volt nehéz rádugni az extra tápcsatit a kártyára?

na meg egy extra :D
nem csinálnál egy 3DMArk06 tesztet?
kváncsi lennék E7300-al mennyit tud a kártya :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1535) bnorci71 válasza bubukasky (#1528) üzenetére


bnorci71
addikt

csak tipp
lehet nem engedi/tudja kezelni egyszerre a DVI/HDMI csaatlakozót :F

Ha csak a LCD tévét akasztod rá HDMI-re akkor sincs kép?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1536) bubukasky válasza bnorci71 (#1535) üzenetére


bubukasky
csendes tag

A kártyához csak egy cd volt a driverekkel, nem volt hozzá tápkábel, 180 ft-ért nagynehezen sikerült szerezni és könnyen felment a kártyára.

Sajnos szólóban sem megy az lcd. A HDMI 2 csatlakozó nem csatlakoztatható pc-hez- ezt írja a lcd füzete. Ezt nem akarja bevenni a gyomrom! A dsub csatlakozás nekem kevés!(blu ray?)

(#1537) Harti válasza bubukasky (#1536) üzenetére


Harti
senior tag

Próbáld végig az összes HDMI csatival, más gyártóknál sem megy az öszes csatin a PC mód.

(#1538) bnorci71 válasza Harti (#1537) üzenetére


bnorci71
addikt

Más lessz a gongja mertcsak 1 DVi 1D-Sub 1HDMI van rajta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1539) Dyrg


Dyrg
aktív tag

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#1540) MAC72


MAC72
tag

Üdv!

4830-at akarok.
Mit jelent a Lite verzió megnevezés?
Mi a különbség a Lite nélküli és a Lite elnevezésű között?
Nem tetszik már az elnevezés sem, biztos nem akarhatok olyat :)

(#1541) Haart válasza MAC72 (#1540) üzenetére


Haart
addikt

Ha jóltom nagyobb dobozban van. Bővebb a tálalás hozzá, még játékot is kapsz. A lite csak alap cuccokkal van felvértezve.

(#1542) MAC72 válasza Haart (#1541) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm!
Tehát teljesítmény vagy szolgáltatásbeli különbség nincs közte.

(#1543) Haart válasza MAC72 (#1542) üzenetére


Haart
addikt

Nincs. Csak a körítés.

(#1544) foxboro


foxboro
tag

Hi!!!
Vettem egy Sapphire HD 4830 vga-t.
Első nekifutásra nagyon hangos az ASUS 1950 pro-hoz képest.... :((
Valaki tud valami megoldást erre? :)
Egyébként az új verziójú EVEREST nem mutat hőmérséklet adatokat, az 1950 pro-nál voltak.
Üdv!

(#1545) Haart válasza foxboro (#1544) üzenetére


Haart
addikt

Azért mert nincs regisztrálva :D Ha mömérséklet kell ott az ingyenes GPU-z.

(#1546) PAtr0n válasza foxboro (#1544) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hűtőcsere, vagy hozzászoksz :DDD
Amúgy idle-ben alapból visszaveszi magát a kari 160/250-re, és alig melegszik. Javaslom csinálj hozzá teljesítményprofilokat az ATT-ben. Tehát különböző hőmérsékletekhez különböző fordulatszámot. Nekem pl. 160/250-en 0.968V magfesszel 1-et forog mp-ként a venti és 37-38fokos a kari. Így nem hangos. Játék közben meg nem érdekel mennyire pörgeti fel, úgyse hallom a füles miatt... :D
Everest sajnos nem mutatja se a túlhúzás mértékét, se a hőmérsékletét. Nekem a 4.6.1500 Ultimate edition van fent. Asszem erre egyenlőre nincs megoldás ...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1547) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Nem tudom hová kéne ezt írni, de hátha vágja valaki miért van... :U
Szóval újra lett téve a Vista meg az XP is ahogy rencert újíttotam. De azóta a játékokban néha mintha beakadna az egyik gomb és csak arra megy. WASD-al jáccok, tehát úgy értem, hogy nyomom valamerre felengedem, de még mindig arra megy, és csak akkor hagyja abba, hogyha ugyanazt az irányt leütöm. Tüzelénél, egyéb gomb leütésekor nem csinálja, csak az irányoknál. Konkrétan eddig az UT3-mal próbáltam, meg Bioshock-kal. Mivel ugyanaz a motor mindkettő alatt, lehet a motor hibája? Ja meg csinálta 3dMark 2001 autos game-e alatt is! :DDD A billentyűzetem zsír új, na meg minden.
Tapasztaltam már ilyet a régi renceremnél is, de már nem emlékszem melyik játéknál volt...
Valaki ötlet?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1548) foxboro válasza Haart (#1545) üzenetére


foxboro
tag

Köszi.
Eddig sem volt regisztrálva... :N , de mégis mutatta az 1950pro értékeit..

(#1549) foxboro válasza PAtr0n (#1546) üzenetére


foxboro
tag

Köszi a választ!
Légyszi kicsit bővebben(magyarázósan :) ) írd meg, hogy hogy lehet profilokat beállítani az ATT-ben, mert sajna még nem használtam....
Üdv!

(#1550) bpx


bpx
őstag

nemrég jött a visszaigazolás hogy megjött az üzletbe a sapphire 4830 amit rendeltem
holnap megyek érte és kiderül mit tud egy E4300-al :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.