Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1601) bpx válasza Csapi007 (#1598) üzenetére


bpx
őstag

idle: 34 fok
load: 60 fok (ATT-s Artifact Tester ment kb. 15 percig)

Viszont még itt is csak 41%-on megy a venti (GPU-Z szerint), szóval ha valaki a gyáritól eltérő profilt állít be (és nem érdekli a hűtő hangja :D ), akkor lehet ez még kevesebb is.

A hűtő hangja szerintem teljesen rendben van. Persze én előtte majdnem 2 évig használtam egy Sapphire X1950 Pro-t gyári hűtővel, ott már megedződtem :D

(#1602) smc


smc
addikt

Valaki, ha ráér futtatna majd egy 3D mark 06 tesztet 1680x1050-es felbontásban?
Kiváncsi lennék, hogy ekkora felbontáson mennyit számít, hogy gyengébb a procim, mint egy c2d.
Ha lehet, akkor minimum 3ghz-es eredmény érdekelne, de bármilyen jöhet. :)
Thx!

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1603) wutuka válasza s7evcsenko (#1567) üzenetére


wutuka
aktív tag

Üdv Barátom Pécsett!
Eladtad,meguntad a HD 3850-emet?
Azóta nekem is Sapphire HD 4830-am van,pontosabban 2 hete.Nekem a C2D E8200-al 3450-en 11600 pont.Én is kevéskének találtam,de állítólag a játékokban többet mutat. :K

Lionel Messi : The Best !

(#1604) Gaboman válasza #67688960 (#1593) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor a tiedével lehetnek bajok inkább,mert aki megvette az enyémet szerinte is nagyon halk,erről ennyit veled.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1605) s7evcsenko válasza wutuka (#1603) üzenetére


s7evcsenko
addikt

HI
Azóta már volt egy 3870-em is! :B
Ez marad most egy darabig! :DD

gog: Az enyém is sapphire, de nem mondanám hogy hangos!
Van hangja, de nem vészes! Szerintem ekkora mindnek van szerintem!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1606) #67688960 válasza s7evcsenko (#1605) üzenetére


#67688960
törölt tag

Viszonyítás kérdése az egész! Most amikor ezt írom, közben hallom a gépemből kiszűrődő 2db, 5V-re kötött, 12cm-es Zalman F3-as okozta zajt.
A halk gépemből ordított a kari vantije álltal kellett légmozgás okozta zaj. Tehát a kártya nem halk. Akinek nem halk a gépe, annak se halk a kari, csak nem tűnik fel neki, mert valami más hangosabb és elnyomja, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a sapphire nem halk.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Szeko2


Szeko2
tag

Sziasztok!

Ünnepek után tervezek venni egy Arctic Cooling S1 REV2 VGA hűtőt.
Olvastam itt a fórumon kb. 1 hete, hogy valakinek jól bevált ez a passzív, teljesen zajmentes hűtő. Igaz, 12 centis ventit is tett rá.
Nekem a tápom nagyon halk, a vinyóm WD Green Power, a procihűtőm meg Zalman, 19 decibeles.
Szóval, szép halk a gépem, és úgy gondolom, hogy egy teljesen passzív VGA hűtést tennék rá.
Az Arctic Cooling honlapján azt írják, hogy az S1 Rev2 rámegy a 4830-ra.
Az volna a kérdésem, hogy van-e köztetek valaki, aki csak simán S1-gyel használja a kártyáját? 12 centis venti nélkül! Milyen hőfokon megy?
Tuning érdemben nem érdekel, inkább a zaj zavar... gyermekeim nagyon picik, és mivel főleg éjjelente gépelek, nem szeretném, ha 10 percenként felébrednének a zajra. A Radeon X1600pro nagyon halk volt a Sapphire 4830-hoz képest.
Igazából nem zavarna, ha a GPU 70-80 fok körül jár, elvileg ezt bírnia kell... Ha jól emlékszem, 1-2 éve volt szó valamelyik újságban, hogy 90-110 fokig fagyásmentesen (!) el kell mennie a GPU-nak. (A CPU persze más.)

[ Szerkesztve ]

(#1608) #67688960 válasza Szeko2 (#1607) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kipróbáltam rev1-el, asszem 50-60C körül ment 2d-n. De asszem lehúztam a házhűtést, direkt hogy lássam mennyire megy fel. Arra jutottam, hogy kell neki valami halk venti, hogy ne fűtse nagyon be a házat. Ezért tettem a gyárira egy 9x1-es zalmant, így 2d-n halk, 3d-n meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#1609) milbo válasza Szeko2 (#1580) üzenetére


milbo
aktív tag

Idáig kb. ötször írtam le hogy a nálam lévő MSI síri csendben van.
Amúgy meg ha vissza olvasol, a Zafír-on elég sokan akarnak ventit cserélni, ez jelent valamit.

(#1610) Szeko2 válasza #67688960 (#1608) üzenetére


Szeko2
tag

Köszi a gyors választ...
És 3D-ben is nézted?

(#1611) bnorci71 válasza bpx (#1596) üzenetére


bnorci71
addikt

Köszi!

A procid húzva van ha jól gondolom :) megtennéd hogy alapon is mérsz egy 3Dmark06-t.
Ja és nem csak az öszpont hanem a proci+Vga öty is érdekelne

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1612) #67688960 válasza Szeko2 (#1610) üzenetére


#67688960
törölt tag

Passzívban nem, de kieg. ventivel 3d-ben is halkan lehet úgy használni.

[ Szerkesztve ]

(#1613) Szeko2 válasza #67688960 (#1612) üzenetére


Szeko2
tag

És akkor most végülis hogyan használod a 4830-at? Rajt van a gyári hűtő+egy Zalman venti?
Vagy egy S1+Zalman venti?
És mennyi MOST idle-ben a hőmérséklet, és mennyi 3D alatt?

Csak azért érdekelne, mert ugye nálam még a gyári Sapphire venti van fent, ATT-ben levettem a fordulatot 1%-ra. Igy 2D-ben 48 fokos a GPU!
Fél óráig nyomattam a Far Cry2-t, meg a 3D Mark Vantage-t, és fél óra alatt felment 62-63 fokra, aztán stagnált. Ezek a gyári frekin, alapban voltak, nem tuningoltam, és a venti 1%-on ment.
Ezért érdekelne, hogy a passzív egyedül elég-e. Ha ezek a számok megmaradnának, nem tökölnék vele, cserélném egyből S1-re.

(#1614) karika011 válasza Szeko2 (#1613) üzenetére


karika011
tag

Nekem is sapphirom van és engem is zavart a hangja ,de ez teljesen szubjektív, hogy kinek mi hangos.nekem gyári hűtővel automata venti szabályozással alapon volt 38-40fokos a gpu,terhelve meg 68-72 .De nekem egy rosszul szellőző régi codegen házam van.(már csak az maradt a régi gépből).Én tettem rá egy Scythe Musashi vga hűtőt ,melyen alapon mennek hangtalanul!! a ventik így most 32-34fok és 50-54fok lett a gpu.Nekem az S1 rev2 nem fért be a házamba de én is az raktam volna egy 12cm 800-s scythe s-flexxel ami szintén hangtalan venti.Most csak a tápom ventijét hallom ami egy corsair vx 450-s ami nem egy hangos darab,de kb 1.5 méterről már nem lehet hallani ha megy a gép.

(#1615) AtHoS válasza Szeko2 (#1613) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam éjszakára leállított ventivel üzemel a gép (gyári hűtő), így csendes (bár 1%-os beállítással sincs sok hangja. 2%-os beállításnál már elnyom minden más zajt a Sapphire gyári hűtője a szobában, ami nekem már hangos. Mondjuk a TV-t azért nem :DDD ).

Szóval így félig-meddig passzívan megy éjszaka a kari, mivel a ház oldalán található egy 12centis venti (leszabályozva), ami ugye a VGA-ra is nyom egy kevés levegőt. Ebben a felállásban 40-45ºC-os a GPU és 44-46ºC a Mem illetve az Shader. 1%-os ventivel most 32ºC-os a kártya 160/250 órajelek mellett 0.968V társaságában. A Mem/Shader 33/35ºC. 2%-nál 30/32/34 ºC.
Jah igen! Az órajelek ill. a feszültség passzív használat mellett ugyanezek.

3D-ről nem tudok nyilatkozni, mivel nemigazán volt lehetőségem még gamelni a kártyával.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1616) #67688960 válasza Szeko2 (#1613) üzenetére


#67688960
törölt tag

Gyári van, egy zalman op1-el rákötve a karira, automata fordulatszabályzással használom, ezért nem nézem a hőmérsékletét. Most 2d-n 46C 21%-os fordulaton.
Lehet hogy elég az S1 passzívban jó házhűtéssel, de akkor befűt rendesen az biztos, de én inkább a ramok miatt nem hagytam fent, mert ezek melegedős fajták, és 4bordára kell nekem ragasztó.

(#1617) AtHoS válasza PAtr0n (#1568) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Hogy érted a különböző profilokhoz való venti állítást? Hisz erről írtam az 1552-es hsz-emben"

Áhh. Pontosan erre voltam kíváncsi, de valahogy átfuthattam az utolsó mondatod felett :R

"Ilyen fogyimérő nekem is jó lenne"

Én a minap futottam bele LIDL-ben vásárlás közben. 2300 pénzért mérték, így vettem is egyet gyorsban. Egy FSP 400W-os táp nem is túl drága, de megbízható választás lehet.

OFF
Jájjj. Most látom aláírásodban, hogy Giga EP35-DS3 lapod van. Éppen platformváltás előtt vagyok és ilyen lappal is szemezgetek, igaz Q6600 lesz a társaságában, de ez most mellékes. Giga oldalán olyasmit olvastam, hogy ICH9 HotPlug funkciója csak VISTA alatt működik. Tudsz erről érdemben nyilatkozni? Gigabyte EP31-DS3L és Gigabyte EP35-DS3 között vívódom. Sajnos az EP31-en csak 4 Sata port van, ami nem túl fényes.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1618) PAtr0n


PAtr0n
addikt

foxboro: Nem nagy kunszt a venti beállítása, nálam úgy van a 3D profilomra belőve, hogy 40-50 fok között 10%, 50-60 között 50%, 60-65 között 60% 65-70 Között 80% 70-85 között meg már 90% de eddig úgysem melegszik. Max 70 fokig szokott felkúszni, de az átlag olyan 65fok. ;)

Prob Lem: Először is az 1.6.9.1374-es verziót szedd le, ez a legfrisebb! Ha létrehoztad az alacsony fogyasztású profilt tehát 160/250-en van, menj ismét az ATT hardver menüpontjába és az "automata túlhajtás"-ra kattints. Itt értelemszerűen a "2D/3D túlhajtás" fül alatt pipáld be az "automata 2D/3D túlhajtás bekapcs" kockát, alatta meg állítsd be a 2D-nél használt profilt, jelen esetben a 160/250-eset, 3D-nél meg amelyiket szeretnéd. Pl 700/1000 tuning profil. Utána "rendben" gomb és kész. Így tuti használni fogja 2D-s környezetben a 160/250-et, 3D-nél meg a másikat. :K

AtHoS: Szóval a Lidl Richard-ban vetted a fogyatékos mérőt! :DDD Néha meglepődök, mert egész jó cuccokat szoktak ott árulni, potom pénzé! Basszus, pedig ma vótam Hatvanban meg Gyöngyösön ... ha ezt tudtam volna vettem vóna. Na de talán majd ünnepek után lesz még :U
Hmm... Q6600 :U Jó lenne nekem is egy olyan. Mondjuk azt illene megkínálni egy olyan lappal mint az enyém, és kb. 7000Ft-al drágább mint EP31-DS3L, de annyival többet is tud. Az a baj az "L" jelölésű lapoknál, hogy lite verziók, tehát valamivel butítva vannak, általában a CPU tápellátásában, és még egy két extra kispórolásában, pl. kevesebb USB port, stb...
A CPU tápellátás ebből a legfontosabb, és ha jól láttam ez előbb említett lap csak 4fázisú ellátást kapott, ami nem sejtet nagy tunigpotenciált, az EP35-DS3 6 fázisújával szemben. A P31-es chipkészletről nincs tapasztalatom, de valamivel biztos butább mint a P35. Én nem haboznák megvenni az EP35-DS3-mat, az egyik legjobb ár/teljesítmény arányban ha nem a legjobb az LGA775-ös lapok esetéban. Egy nagyon jól eltalált, stabil "alap" tuninglap. De ha biztosra szeretnél menni kérdezz a Giga fórumban is ...bár most látom, már ott is felütötted a fejed! :P

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1619) AtHoS válasza PAtr0n (#1618) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"bár most látom, már ott is felütötted a fejed"

Na igen :B

Azért a P31-es lap ára kicsit barátibb lenne, de csak 4 Sata portja van és mint kiderült HotPlug funkció nem elérhető. Tehát kizárásos alapon EP35-DS3-ra terelődött a vásárlási szándék gyanúja. Sajnos, mint a Gigás topicban is ecseteltem nem lenne rossz tudni, hogy XP alatt működésre lehet-e bírni a Hotplug funkciót. Nemnagyon van kedvem csak emiatt Vista-t venni. Hétfőn lesz megrendelve a lap, de lehet egy Ramiris Franchise partnertől megrendelem még hamarabb. Igaz a Q6600 hétfőn kerül csak postára, így hétfőn sem lenne késő megrendelni a lapot. Szerdára ideérne az is. Még várok picit, hátha kiderül valami hotplug ügyben. Annyira nem egetrengetően sürgős azért

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1620) Konfigos


Konfigos
őstag

Valakinek van ötlete hogy miért csak a ventit engedi szabályozni a CCC?Memory,Gpura bármit állitok visszaállitja alapra. :(((
Marad a riva?

Megnéztem a kártya ventijét 100% on még ugyis kellemes a hangja simán bírható pedig most eléggé hallatszik a vízhűtés miatt de semmi számottevő pedig a ház nyitva van.

Idle 38 fok terhelve 50-52 fok a gpu memory is csak 52 fok körül.Mindezt 60%os ventivel

(#1621) Prob Lem válasza PAtr0n (#1618) üzenetére


Prob Lem
csendes tag

Nagy nehezen megtaláltam a legfrissebb verziót ATTből, miután már a 4. oldalról szedtem le. Mindegyik azt állította hogy 1.6.9.1374-es bétával rendelkezik, valójában azonban 1.5ösek voltak. :W

Azonban az új ATT csak annyit javított, hogy el tudom menteni a 3D profil értékeit jól.

Most ha kiválasztom a 3D profilt, akkor semmi baja, De ha kiválasztom a 2D profilt, minden szemetel. Pedig a default clock értékekre van állítva. Megőrülök.

2D:
160/250 1.044 V
3D:
575/900 1.082 V

Az automata túlhajtást ki se merem próbálni, kilépnék a 3D-s játékból, és szemetes képernyő fogadna tutira.
Valami másik menüben kéne esetleg turkálnom?

[ Szerkesztve ]

(#1622) Prob Lem


Prob Lem
csendes tag

Csak kipróbáltam az automata túlhajtást.

A játékban teljesen ok volt a 3D. Kiléptem, és a teleszemetelt képernyő fogadott, ahogy visszaváltott 2D-re. Nem értem, hogy miért rossz...

(#1623) Konfigos


Konfigos
őstag

Msi 4830 Oc kis tuningal Gpu caps-al terhelve 600x600on 8xAA 5 percig folyamatosan 60% venti mellet( halk ).

690/2006

Ilde ezekkel az értékekkel Gpu 40,memory 42

(#1624) Str8 sk8r válasza AtHoS (#1615) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a ram, és shader höértékeket mivel méred? :U ...

...szeko2: volt itt valahol egy írás egy gyari paszív 4850-esről...terhelve miden hőérték felkúszott 110°C fölé...klikk ide...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1625) AtHoS válasza Str8 sk8r (#1624) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"...a ram, és shader höértékeket mivel méred?"

Everest mutatja a Számítógép/Érzékelő részen: 4.60.1597 Beta pedig már linkeltem korábban is :U

read-only mode on the forum

(#1626) smc


smc
addikt

Hőfokokra GPU Z, vagy ATT simán jó.
Nekem 750/1128-on a mem 90-ig is felmegy, a GPU pedig olyan 75 körül.
Ha azt nézem, hogy a 4850 milyen hőfokokat produkál nem is olyan rossz. ;)

De mindez a szőrös fánk alatt.
Fallout3 alatt néztem, ott 70 max a mem, a gpu pedig 65 körül.. Viszont most már megy ultrán szűrőkkel meg mindennel.. :D Kár, hogy már végigvittem.. :(

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1627) Gaboman válasza smc (#1626) üzenetére


Gaboman
nagyúr

SMC?
Csak nem véletlen KTM SMC?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1628) Konfigos válasza smc (#1626) üzenetére


Konfigos
őstag

Én is végig is végig nyomtam pár nap alatt :DDD Olyan rég vártam hogy képes voltam integráltal végig nyomni médiumon

(#1629) smc


smc
addikt

Csináltam egy 3DMark tesztet..
El vagyok keseredve, hogy ilyen gyenge a procim.. :|

8252 pötty

SM2: 3309
SM3: 4363
CPU: 1843

A proci 3636-on ment, a vga 700/1120-on.
Kéne már valami jó kis amd proci, mert ilyen áron én nem fogok intelt venni..

Gaboman: nem tudom miről van szó. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1630) Gaboman válasza smc (#1629) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem is az van,de én sem! :D

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1631) jekisa19


jekisa19
csendes tag

Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt mindenkinek.
Másodszor pedig van egy kis problémám, vagy csak kezdő vok.
Kaptam karira egy msi 4830 oc vga-t és sehogyan se tudom a monitort(LG F700B CRT) működő képessé tenni. Átalakítóval próbálom de nem tudom mi lehet a baja. Nem jön be semmilyen kép.
Gyors segtséget kérnék. Előre is köszönöm mindenkinek.
B.K.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1632) AtHoS válasza jekisa19 (#1631) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kellemes ünnepet neked és családodnak is :R

A gyors segítséghez kellene még néhány info.

Pl. - szgép főbb kiépítése (lap, proci, táp)
- milyen kábeleket kötöttél rá a 4830-ra és hova (házon belül és kívül is. pl. TV kimenetre kötöttél-e valamit)
- gép bekapcsolásakor milyen pittyegést hallasz
- stb..

read-only mode on the forum

(#1633) wutuka válasza s7evcsenko (#1605) üzenetére


wutuka
aktív tag

Boldog Karácsonyt!

Marad! Na ne viccelj! :N Meddíg?1 hónapig? ;]

Hova került a HD 3850? :F

Lionel Messi : The Best !

(#1634) jekisa19 válasza AtHoS (#1632) üzenetére


jekisa19
csendes tag

igazából semmilyen pittyegés sincsen, egy másik topicban írták, h kell külön tápot adni neki de nekem alapból nincs ilyen 2x3-as csati a táphoz uh. venni kell egyet.
remélem h csak ennyi a problema.
B.K.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1635) bnorci71 válasza jekisa19 (#1634) üzenetére


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket először is :)

ha nem kötöttél rá a kiegészítő tápot a kártyára akkor nem fog elindulni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1636) jekisa19 válasza bnorci71 (#1635) üzenetére


jekisa19
csendes tag

De ez vicc h majdnem a legdrágább 4830-as és nem adnak hozzá a dobozban ilyen kábelt.
Vagy mindenkinek komolyabb gépe van, de nekem ez csak egy középszerűnek tűnik, bár eddig semmi problem nem volt. E8400-as proci asus p5kc alap. azt hittem ez egy jó konfig, de a táp elront mindent. legközelebb majd nem spórolok a tápon, h legyen rajt mindenféle csati.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1637) s7evcsenko válasza wutuka (#1633) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kellemes Ünnepeket!

Nem is tudom már... talán Pécsi vette meg, de utána kellene néznem, mert már rég volt! :B
Hát mostanában nem akarok cserélni, hacsak ki nem jön valami tuti cucc! :DD

Forza Milán! ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1638) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Na beköltözött az én kis zugomba is egy Zafír 4830.
Első észrevétel: a hűtő hangos, nagyon. :(
9.5k-t csinált alapon 3dmark06-ban...
Gyári hűtővel nem néztem a hőmérsékleteket mert öt perc után mert fel rá az S1:

csupaszon; egy-két szűkös hely; félkészen; a helyén.

Hát egyértelműen halkabb lett.
IDLE hőmérsékeletek:
- passzívban 44/42/40
- 5V 36/38/36
Szőrös fánk alatt:
- 5V 64/70/66
- 12V 54/62/56

Scythe kék venti került rá. Gyártó szerint: 800 ~ 1600rpm/14.00 ~ 31.84dBA

"Csak úgy mondom"

(#1639) foxboro válasza PAtr0n (#1618) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Ha felhúzom a kártyát 700/1000 -re, ezt még hiba nélkül viszi :) Kell alapfeszt is emelnem? Ki akartam próbálni húzva játékban (Stalker - CS), de sajnos kimentett állás visszatöltésénél azt írta ki, hogy tönkrement a kártyacsatoló, újraindítottam... amúgy hűtés rendben volt, ATT-ben próbálva, terheléssel 60-63 fok volt. Ezután megpróbáltam a gyári beállítással, úgy meg OK. volt minden... :) Nem tudom, mi a gond :N
Üdv!

(#1640) AtHoS válasza jekisa19 (#1634) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 6pin-es tápcsati nélkül bizony nem lesz kép a monitoron. MSI-nél valamiért lespórolják a kiegészítő tápcsatit a dobozból.

read-only mode on the forum

(#1641) Hedgehanter válasza Csapi007 (#1638) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Most neztem ide is beirtal.. :D Latom mennyi a homerseklet... Tuning..?

(#1642) PAtr0n válasza foxboro (#1639) üzenetére


PAtr0n
addikt

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek!

700/1000-nél már kéri a +feszültséget, nekem ez a tapasztalatom! Én be is lőttem 1.158V-ra amikor ezt a profilt használom ;) Szerintem a 750/1100-hoz is elég lenne, de ezt már a memók nem bírják tartósan.

Szerintetek rá szabad kötni a CM Coolviva pro SE ventijét a kari venticsatijára? Alapból nem megy rá, de megfaragom azon nem múlik. :D Ugyanis felszereltem a gyári hűtés helyett, jobban is hűt, csak mindig 100%-on megy, mivel táp-ágról kapja az áramot. Mondjuk még így teljes fordulaton is alig van hagja. Már csak azért is rá szeretném kötni, hogy ne forogjon feleslegesen annyit ha nem muszáj. Elvileg a Coolviva 12V-t kér, ha tápcsatiról megy, csak azt nem tudom a karin a kivezetés mennyivel táplálná. Lehet előveszem a multimetert, aztán faragok ... :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1643) foxboro válasza PAtr0n (#1642) üzenetére


foxboro
tag

Boldog Karácsonyt Neked is, és Mindenkinek!
Próbáltad kicsit kevesebb fesszel is? Akkor mi lenne a megoldás, hogy ki tudjam használni a kártya tuningpotenciálját a játékokban is? :F
Más: a venti profil most úgy van beállítva, hogy 50 fokig "passzív", 50 foknál kapcsolgatja az ATT a ventit, így teljesen halk :K :K , de nem károsítja a sok ki-be kapcsolás a kártyát?? :F
Üdv!

(#1644) #67688960 válasza PAtr0n (#1642) üzenetére


#67688960
törölt tag

Sapphire gyári venti 12V 0.18A.

(#1645) zoloka24


zoloka24
tag

Sziasztok!
Most tervezem egy ilyen kártya beszerzését.
Két kérdésem lenne, miután végigolvastam a topikot:
1. Az MSI-s felhasználók meg tudják azt erősíteni, hogy a gyári alapfesz 1,250V, míg a Sapphire 1,044? Mert a hsz-ek alapján ez jött le, de ez nagyon nagy különbség(tudom lehet állítani, de örülnék ha külső program nélkül menne hűvösen), ami a hőmérsékletnél és fogyasztásnál nagy eltérést adhat. Furcsa, hogy eddig ezzel senki sem foglalkozott :F

2. Club3D-vel van valakinek tapasztalata? Külsőre elég szimpatikusnak tűnik, mert van minimális hűtés a memóknak is. Kérdezhetném ugyanitt a PowerColort is, mert ha valaki megfigyeli a két márkát képeken, detto ugyanazok, csak a ventin lévő cimke más..

(#1646) Str8 sk8r válasza jekisa19 (#1636) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a tápon nagyon nem szabad spórolni, és tudni kell mit veszel...ő köti össze a féltett számitógépet a az általunk nem befolyásolható, ámbár olykor veszélyesen megbízhatatlan hálózati árammal-feszűltséggel, amit az "ELMŰ" szolgáltat drága pénzért felénk...
...gyengébb minőségű alkatrészekből készült tápegységeknél előfordul, hogy az előállítási költség további csökkentése érdekében elegyszerűsitenek egy-egy kapcsolást, ezzel is gyengítve a stabilitást, és-vagy a védelmet...ez külföldön sok helyen nem akkora gond mint nállunk...
...no és a minőségibb PSU-kon(táp) eleve van ilyen 6-pin-es VGA csati is...ez amúgy azért szükséges, mert a nagyobb teljesítményű kártyáknak már nem elég a PCIexpres foglalat álltal szolgáltatott áram erőssége(több Ampert venne fel)... :K ...

...zoloka24: valóban én is gondolkoztam ezen...mivel más gyártók több különböző oka lehet az eltérésnek...pl 1: nem ugyanott mérik...2: más a BIOS...3: az egyik karinál a mérési pont után van egy feszstab...és még sorolhatnám... :K ...biztos azt is figyelted, hogy az MSI-n "samu" a "zafir"-on meg "kimonta?" ramok vannak...szerintem ök is lehet eltérő feszen mennek... :U ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1647) zoloka24 válasza Str8 sk8r (#1646) üzenetére


zoloka24
tag

Hát csak találgatni tudok én is :F
A memó feszeknek viszont nem hiszem, hogy köze lenne a mag feszültségértékéhez.
Zafíron volt már akinek Hynix volt egyébként.

Azóta olvastam egy újabb tesztet az MSI-ről: [link]
És meg tudtam egy számomra lényeges dolgot. Azért nincs hűtve a táp része az MSI-nek, mert 4+1-es tápellátása van. Így a FET-ekre fele annyi áram jut pont, mint pl. a Sapphire-re és a többi 2+1-esre. Sokkal kevesebb áram, sokkal kevesebb hő. Állítólag gazdaságosabb +2FET-et rárakni a kártyára, mint egy Alu bordát felrakni. Ráadásul ugye a tápellátása is jobb.
Ja és a tesztben szintén nagyon dicsérik a hűtését. Bár ez elég szubjektív, ahogy mások is írták, de az MSI hűtését eddig senki sem húzta le(talán egy ember írta, hogy elmegy), míg a Zafírt elég sokan.
Msi ellen szól viszont nálam, hogy nagyobb a kártya, mint a Sapphire..beférne(Antec P182), de biztos jobban lefogja a légáramlást.

(#1648) Zeratul válasza smc (#1629) üzenetére


Zeratul
addikt

12069 pötty.

SM2 5004
SM3/HDR 5864
CPU 2957

CPU E5200@3,3GHz
GPU 700/950

Feltünően alacsony a SM2 eredményed.

[ Szerkesztve ]

(#1649) Csapi007 válasza Hedgehanter (#1641) üzenetére


Csapi007
veterán

3dmark06

700/1100-on már szemtelt az SM2-es teszt. Mindezt 1.12V-on.

"Csak úgy mondom"

(#1650) slake87


slake87
csendes tag

Sziasztok!
Nem találkozott vki olyannal h játék közben mondjuk POP meg Undercover alatt tökéletesen fut kb 5 percig, utána fekete képernyö. valamikor visszaugrik a játékba, de legtöbbször kilép játékból és ez irja ki infoban:
Az lehet a baja h nem tettem ujra az op. rendszert a kártyacsere után?8.12-es drivert használok, 700/1000-ren megy a kari stabilan és Vista 32bitem van Ultimate Sp1... :F
Valaki esetleg tudna vmi okosat mondani?.... :R

Only the CHANGE is everlasting...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.