Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1901) MAC72


MAC72
tag

Boldog Új Évet Kívánok minden fórumlakónak !

De miért is vész el a garancia, ha leveszek egy gyári hűtőt, felteszek egy másikat,
majd amikor garanciális problémám akad visszateszem a gyárit és azzal gariztatom ?

(#1902) AtHoS válasza MAC72 (#1901) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pl. Gainward kártyáknál találkoztam, hogy a gyári hűtő egyik lefogatását lematricázta a gyártó, amit roncsolás nélkül nem lehet eltávolítani. De vannak olyan gyártók ahol nincs ilyen probléma.

read-only mode on the forum

(#1903) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hi. A Sapphire HD 4830 kártyája teljesítménytől függően állítja a venti sebességét vagy fix? Film nézés közben kicsit zavarna, ha fullon menne akkor is...Még szemeszek az MSI 4830 OC-vel, az magától lövi be a ventit?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1904) MAC72 válasza AtHoS (#1902) üzenetére


MAC72
tag

4830-nál van ilyen ?

(Sapphire, MSI)

(#1905) Zeratul válasza Scholes9 (#1903) üzenetére


Zeratul
addikt

Sapphire-on alapból automatikus, de lehet kézzel fixet is beállíani valamint ATT vel az automatát átvariálni.

(#1906) Paul14


Paul14
tag

Szevasztok!

Ebből a kártyából melyiket éri meg jobban megvenni?

Asus vagy Sapphire ?

Azt hallottam h a Sapphire elég hangos.

Az Asus nem tér el semmiben a Sapphire-tól?

Köszi!

(#1907) Scholes9 válasza Zeratul (#1905) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi, akkor jó lesz a Sapphire nekem.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1908) zeorsdfd válasza MAC72 (#1901) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Valószínűleg átmegy, de szépen kell visszatenni, sértetlen csavarokkal, meg ilyenek..

(#1909) ecx


ecx
tag

Kapcsolódnék a venti sebesség állításhoz. Nézegetem a BIOS flash-elést a Radeon BIOS Editorral (a legújabb 1.18 verzó már szépen felismeri a 4830-at), emitten tölthető le http://www.techpowerup.com/downloads/1283/TechPowerUp_Radeon_Bios_Editor_v1.18.html
Nem igényel semmi installt, csupán futtatni kell és megy... :)
Én a GPU-Z-vel mentettem le a kártya biost és ezt hívtam be a fenti progival, el is kezdtem szerkeszteni a venti beállításokat (1% alapból és akkor nem kell az ATT, 60 foktól fokozatosan erősödik, 95 foknál éri el a 100%-ot, így csendes a film nézéshez...)

Amin fennakadta, az az órajelek táblázata. Itt nekem 6 (!!!) féle órajelet vázol fel (azt hittem, csak 3 van: 2d, low 3d, high 3d). Ami érdekes, hogy némelyiknél nem ír GPU feszültséget egyáltalán. Íme a screen
Most akkor melyik micsoda? :(

Nos, azon túl, hogy 6 féle (az alatta lévő másik 6 slot üres, de le lehet scrollozni oda is), azt sem értem, hogy miért mindenhol 1.044V a fesz (már ahol meg van adva???). Nem lehet/érdemes nagyobb feszkót adni neki? Beállítani be lehet akár 1.158-at is...

Megnézné valaki a saját Zafírját és MSI 4830-át, hogy ott hogyan néznek ki ezek a beállítások? Lehet hogy így megoldást találhatnánk a 2 kijelző esetén jelentkező órajel visszaskálázás hiányára is...

Köszi előre is...

A legjobbakat!

(#1910) milbo válasza ecx (#1909) üzenetére


milbo
aktív tag

MSI

(#1911) AtHoS válasza ecx (#1909) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A nálam lévő Sapphire-nál ugyanúgy néz ki, mint az általad linkelt képen

read-only mode on the forum

(#1912) - Mixa -


- Mixa -
tag

Nekem PowerColor jutott Brekk fórumtárs jóvoltából. :R

http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/HD_4830/1.html

Mint a képen, doboz, leírás, dvd, kari. Semmi extra, de nem is érdekel, ha jól viselkedik. Tápomon (Zalman) volt PCIe csati. Ami a kariban tetszik az az, hogy mindenhova került hűtőborda. :))

[ Szerkesztve ]

(#1913) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Üdv mindenkinek,

Jómagam is beléptem Karácsony napján a tulajok körébe egy Sapphire "személyében" :))

Prob Lem: "Azt sem értem, hogy néha mikor éppen 3Dben van a kártya automata beállítása, akkor miért nem engedi az ATT 460 core, és 720 mem alá vinni az értékeket. A csúszka egyszerűen nem enged kisebbet."

Nekem is ez volt a gondom, hogy ATT egyszercsak valami okból kifolyólag (nem mondom, hogy nem csináltam semmit, mert igenis sokat túrtam mindenféle beállítást CCC-ben + egyéb helyeken :) ) nem engedte az általad említett értékek alá vinni a csúszkát. Aztán nekiálltam már ATT-n belül megkezdeni a turkálási folyamatot, és ráleltem a "Túlhajtási korlátok használata" részhez, ezek módosítása megoldotta a dolgot és vígan lehet állítani amire akarom :)
Mondjuk azt szomorúan konstatáltam, hogy ha 250-re veszem vissza a memóriát, akkor szemetel 2d-ben, ahogy már páran említették ezt. :( Így 330-ra veszem vissza, azon már úgy tűnik nem tesz ilyen furcsaságot.

[ Szerkesztve ]

(#1914) freeapro válasza - Mixa - (#1912) üzenetére


freeapro
senior tag

a teszt szerint nem tul halk:

Usually the cards designed by PowerColor are very quiet and come with highly optimized fan settings. Unfortunately this is not the case with the PowerColor HD 4830. For its performance class the card is quite noisy, especially under load. It is possible to have a quieter card, as AMD shows us with their HD 4830 design.

eddig nalam az MSI a nyero

(#1915) milbo válasza Mi5i (#1913) üzenetére


milbo
aktív tag

Nálam az MSI 100/160-on megy. 145-nél jött a szemetelés, automatikusan visszavette magát 150-re. Ezért én 160-ra vettem így stabil. A gpu-t 100 alá nem engedi pedig próbáltam volna ott is a minimumot.

(#1916) Str8 sk8r válasza - Mixa - (#1912) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ez a táblázat elgondolkodtatott...956 millió tranyó-persze hogy melegszik...de az ár teljesítmény mutató az igen... :K ...

...amúgy neked a ramokon is van borda? :U ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1917) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Sziasztok

Unokaöcsém gépét szeretném kicsit felhúzni és ehhez kellene egy kis segítség.
Most egy amd 690 chipsetes lap van x2 3800+ -al 2gb 667-es rammal nincs semmi huzva.
A vga egy 7900gs. Na most ha kap egy ilyen karit plusz egy x2 6000-est akkor ez elég lesz vagy kell még valami? Ramból is kell gyorsabb vagy az nem okoz számottevő javulást.
Gondolom visszaosztva megy még.

Köszi előre is

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1918) Str8 sk8r válasza CaNNa3IS (#1917) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...inkább itt tedd fel ezeket a kérdéseket, nagyobb eséllyel fogsz ott válaszra lelni... :K ;) ...(klikk a pirosra)...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1919) CaNNa3IS válasza Str8 sk8r (#1918) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem akarok tuningolni csak arra gondoltam ha van itt valaki x2 6000-el és egy 4830-al akkor megerősíthet abban , hogy ez igy megy faxán.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1920) - Mixa -


- Mixa -
tag

freeapro: nem halk terhelés alatt valóban. De legyen ez az egyetlen baja. :) Látom vásárlás előtt állsz.

Str8 sk8r: annyi borda van rajta, mint a képeken. Nem sok, de több, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1921) gyuluskám


gyuluskám
tag

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy 4830 mire képes az uj játékokkal?

pl crysis gta4 cod 4-5

1440*900 felbontásban magas grafikán tudnák játszani velük?

ELÖRE IS KÖSZÖNÖM!

(#1922) lsnuker válasza gyuluskám (#1921) üzenetére


lsnuker
tag

Crysis - el kell játszani a beállitásokkal
GTA4 - viszi max-on, máramit enged a GTA4 beépitett "okos" védelme
COD 4-5 fullon gond nélkül

Természetesen ez nagyban függ attól, hogy milyen proci van alatta!!!

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1923) PAtr0n válasza gyuluskám (#1921) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hi!

PH teszt
Ipon teszt
Hardwaresecrets teszt
Guru3D teszt

Szóval viszi mindet, CoD5 kb. ugyanúgy fut mint a 4., GTA is élvezhető még bőven, állítólag a 8.12 catalyst sokat dobott a tejesítményen GTA alatt. Crysis-t hagyjuk, bár még High beállítással szépen elfut rajta.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1924) Str8 sk8r válasza CaNNa3IS (#1919) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...akkor most megerősítelek: megy szépen, bár sokan mondják, hogy a proci kicsit visszafogja... :K ...nekemis az álltalad említett kombó van otthon, bár én a procit följebb állítottam X2 6400+ szintre, de szinte semmi különbség... :N ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1925) bpx válasza gyuluskám (#1921) üzenetére


bpx
őstag

legtöbb játékot viszi max beállításokkal, élsimítással
cod4-5-öt biztosan
crysis high-on elfut vele
gta4 meg előbb ütközik cpu limitbe, ott nem a 4830-on fog múlni (nálam 1280*1024, High/Highest-en megy egy 2.7ghzes e4300-al)

(#1926) jekisa19


jekisa19
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a 8.12 Catalyst-et a gyári msi helyett, és nem tudom az overclock menüpontban tuningolni semmit. Mi lehet a baj. Rányomok az emelésre, alkalmaz és automatice visszaugrik a gyári értékekre.
Előre is köszönöm a segíséget.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1927) milbo válasza jekisa19 (#1926) üzenetére


milbo
aktív tag

Én pont így jártam. Tedd fel az ATT-t, azzal menni fog.

Ezt

[ Szerkesztve ]

(#1928) jekisa19 válasza milbo (#1927) üzenetére


jekisa19
csendes tag

Köszi.
Mellesleg most hogy fenn van a 3dmark06-ot nem tudom futtatni. Összefüggésben van vele?
Még kezdő vok. Bocs ha sok hülyeséget kérdezek.
Köszi a segítséget

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1929) Chosen válasza jekisa19 (#1928) üzenetére


Chosen
addikt

Hotfixet kell letölteni, most megnemmondom, honnan ;)

(#1930) jekisa19 válasza Chosen (#1929) üzenetére


jekisa19
csendes tag

azt már letöltöttem.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1931) Chosen válasza jekisa19 (#1930) üzenetére


Chosen
addikt

akkor csak be kell illeszteni a helyére ;)

(#1932) jekisa19 válasza Chosen (#1931) üzenetére


jekisa19
csendes tag

köszi a segítséget.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#1933) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Mennyi az indítási "watt" igénye a karinak kb?
(350W táp elég hozzá a gépben)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1934) milbo válasza jekisa19 (#1928) üzenetére


milbo
aktív tag

Küldtem privát-ban egy kis segítséget!

(#1935) milbo válasza Elar (#1933) üzenetére


milbo
aktív tag

Ha valami jó fajta az a 350W (pl. FSP) akkor elég. Nálam a 400-as Codegen-el ment.

(#1936) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Gainward HD 4830

Lesz XFX 4830 is :D
[link]

(#1937) AtHoS válasza Elar (#1933) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Idle fogyasztás

Terheléskori fogyasztás

És egy kis W igény indítás közben mérve persze indításnál számold hozzá, hogy kb. érték, mivel nem oszcilloszkópos a fogyasztásmérőm :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1938) Elar


Elar
senior tag

Köszönöm....
Akkor valszeg az alaplapom ment el, h cseszné meg :(

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#1939) Str8 sk8r válasza DeckardCain (#1936) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ez a "génvard" egész bíztatóan néz ki... :C ...habár a memók itt is csupaszok... :U ...kérdés, hogy milyenek... :)) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#1940) ecx válasza milbo (#1910) üzenetére


ecx
tag

Milbo, Athos, köszi a BIOS Editoros infokat! :R :R :R
Ezek szerint tök más a két kari lelke... No, akkor én ezt nem babrálom, ámbár szerintem ki lehetne találni, melyik állapot a két screenes-é és lejjebb lehetne venni a frekiket...
Ámbár azt látom, hogy a 160/250-es állásnál, 1.044V feszkónál lejjebb nemigen tudok menni, mert 1 képernyőnél is szemetel 2D-ben, gondolom, akkor 2 képernyővel már nem bír a 160/250 Mhz...

Ti mit gondoltok erről?

A legjobbakat!

(#1941) Osynho válasza Str8 sk8r (#1939) üzenetére


Osynho
addikt

Nemcsak a memók , hanem a VRM is csupasz, ráadásul a venti 6,8cm, ami miatt hangos és kevés levegőt szállít. Sztem még mindig jobb az msi, vagy a Sapphire. (esetleg IceQ4... :B )

(#1942) ecx


ecx
tag

Kipróbáltam az ATI AVIVO Video Converter-t. Siralmas az eredmény! : :O
Egy 1 perc 25 másodperces Canon fényképezővel rögzített 160MB-os AVI-t 40 másodperc alatt konvertál át MPG 2-re vagy DivX-re! :Y
Ami a legelkeserítőbb: konvertálás közben a kari alap órajeleken (160/250) ketyeg, a GPUZ szerint a GPU load 0% (!!!), miközben a CPU load 100% (task manager).

Ez alapján az a következtetésem, hogy az új AVIVO converter nem használja a 4830-at, mintha ott sem lenne, mindent CPU erővel old meg! :( :( :(

Kipróbálná valaki MSI-vel vagy Sapphire karival. (Ja, XP SP3, 8.12 ATI driver és CCC, Avivo-t a Sapphire oldaláról töltöttem le).

Köszi a segítséget! :R

A legjobbakat!

(#1943) AtHoS válasza ecx (#1940) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem a szemetelést memó miatt csinálja. Próbáld meg annak az órajelét picit magasabban tartani. Visszább olvasható, hogy van akinek pl. 330MHz-en már nem szemetel

Milyen memó van a Zafírodon? Az enyémen Hynix és 0,896V elég a GPU-nak 160/250-nél.

read-only mode on the forum

(#1944) ecx válasza AtHoS (#1943) üzenetére


ecx
tag

Bocs, félreérthetően fogalmaztam: 160/250-nél nem szemetel még, csak ha lejjebb veszem (ezért nem érdemes piszkálni). Legalábbis egy kijelzővel nem szemetel.
Majd kipróbálom 2 kijelzővel 160/250-nél... Köszi

A legjobbakat!

(#1945) ecx válasza milbo (#1910) üzenetére


ecx
tag

Ja, most látom, hogy ez alapján az MSI jobban megküldi a GPU-t:
MSI 1.258V vs. Sapphire 1.158V

Ez szerintem eléggé nagy eltérés ugyanahhoz a GPU-hoz. Emiatt is lehet, hogy jelentősen eltér a két kártya tuning potenciálja...

A legjobbakat!

(#1946) DeckardCain válasza DeckardCain (#1936) üzenetére


DeckardCain
senior tag

A gainward hangos, idézet a tesztből:
"we can’t say that it’s very quiet, as noise levels are about the same as with reference cooling."

Itt vannak egy külföldi webshop árai:
Van már XFX és His IceQ is, csak az egymáshoz viszonyított árak miatt linkelem :)
[link]

(#1947) Osynho válasza DeckardCain (#1946) üzenetére


Osynho
addikt

Nah az XFX is pofás. És kifelé fúj, mint az IceQ4. Kérdés, h nálunk mikor jelenik meg és mennyiért :U

(#1948) DeckardCain válasza Osynho (#1947) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Szinte biztos, hogy egyiket se fogjuk megkapni 35k alatt.
A forintról meg ne is beszéljünk, hogy hol lesz mire ezek itthon elérhetőek lesznek

(#1949) milbo válasza ecx (#1945) üzenetére


milbo
aktív tag

Nem tudom miért van ekkora gyári különbség, de nálam jelenleg ennyin megy:

A 3DMark06 eredményem szintén 1V-al készült.

(#1950) Szeko2 válasza foxboro (#1889) üzenetére


Szeko2
tag

foxboro! üzenet privátban ment!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.