Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#1701) TKey7


TKey7
tag

Jó reggelt és boldog karácsonyt mindenkinek!
Tegnap elött beraktam a gépembe az új videókártyámat (MSI 4830 T2D512 OC) /vele együtt új procit is vettem/. A kártya 2D-ben 42-44 fokos, és csendes. Terhelés alatt még nem néztem hőfokokat, mert nem is igen volt rá lehetőségem. Állandóan kifagy a gép, amikor kedve támad hozzá. Van hogy telepítés, netezés vagy zenehallgatás közben kifagy, de például a 3Dmarkot fagyás nélkül lefutatta a gép. Sajnos nem tudom mitől van ez, de azóta jelentkezik mióta az új alkatrészeket beszereltem. Nem tom hogy a videókártyával van-e probléma, ti ezt jobban megtudnátok mondani :F

(#1702) lsc válasza TKey7 (#1701) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen 450-es tápod van ?

Az élet kegyetlen .

(#1703) TKey7 válasza lsc (#1702) üzenetére


TKey7
tag

Olyan, amilyet a házhoz adtak. Egy Eurocase 450Wattos táp.

(#1704) MAC72


MAC72
tag

Akinek 4830-as kártyája van Benq E2200HD-val párban ( ha van valaki egyáltalán)
legyen kedves megosztani velem a tapasztalatait.
Érdekel milyen felbontást bír játéknál.
A natívnál kisebb felbontásokon milyen a kép minőség?

(#1705) lsc válasza TKey7 (#1703) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor azt sürgősen illene cserélni, a mai videokártyák a 12 V-os ágat terhelik, ez a "márka" ott nem nagyon jeleskedik max papíron . Egy 400 W-os FSP pnf vagy giga superb 460 W /10 körül vannak/ erősen javallott .

Az élet kegyetlen .

(#1706) TKey7 válasza lsc (#1705) üzenetére


TKey7
tag

Tudom, hogy nem valami jó táp, eddig megfelelt arra amire kellett. Viszont akkor cserélni fogom. Szerinted, ha lecserélem, akkor megoldódik ez a fagyásos probléma? Vagy valamelyik hardverrel lehet probléma?

(#1707) Alastair' válasza TKey7 (#1706) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha kicserélted a tápot (az FSP 400-as tökéletes lesz) gondolkozz el egy friss rendszer telepítésen is.
Bár nem tudom miket cseréltél mert azt nem írtad, de a videókari régi drivere akadhat az újjal és az is okozhat hirtelen fagyásokat.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1708) TKey7 válasza Alastair' (#1707) üzenetére


TKey7
tag

Igen, azt elfelejtettem pontosan leírni :B
Szóval cseréltem egy MSI 4830 OC-re a régi Inno3D 8600GT-met, és az AMD 4600+os procimat cseréltem egy AMD6000+ (3,1GHz) processzorra. Teljesen újratelepítettem az egész gépet (BIOS-t is frissítettem).

(#1709) Alastair' válasza TKey7 (#1708) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még azt hagy kérdezzem már meg, hogy a fagyásokra , hogy reagál? Helyreáll utána vagy reset kell a gépnek?

Alister from Hell

(#1710) AtHoS válasza Csapi007 (#1697) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"ATT installálása
Fontos, hogy ne telepítsük fel a Catalyst Control Center-t, vagy ha már elkövettük ezt a hibát, távolítsuk el az alkalmazást. Ha mégis volt már a rendszerünkön, akkor összemosódik az OpenGL és a D3D fül a grafikai profilok beállításánál. Ezt az alábbi módon kapcsolhatjuk ki: Finomhangolás -> Fejlett finomhangolás -> CCC Mode Switch -> Enable Merge 3D mode : kikapcsol"

Szerintem a Control Center kavarhat be neked. Olyan a jelenség, mintha az Overdrive nem lenne bekapcsolva és csak a default órajeleket engedné használni. Vagyis ATT helyett mitha a CC vezérelné az automatikus váltást 2D és 3D között. Az 500/700 pedig még jobban ezt erősíti. Próbáld meg a CC-t lekapni a gépről.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1711) TKey7 válasza Alastair' (#1709) üzenetére


TKey7
tag

Nem áll helyre, reset kell a gépnek.

(#1712) lsnuker


lsnuker
tag

Neklem is hasonló a problémám, azzal a különbséggel, hogy nekem ha ugyhagyom a gépet akkor kikapcsol aztan 10 masodperc és bekapcsol magától ujra........
A CPU/GPU nem melegszik, néztem az egyes táp kábel ágakat és stabil rajtuk a feszkó.
Jah és elfelejtettem mondani játékok alatt egyszer sem csinalja ezt........ valalki valami ötlet?

425W Trust tápom van. Konfig az aláirásomban....

[ Szerkesztve ]

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#1713) zoloka24 válasza AtHoS (#1694) üzenetére


zoloka24
tag

Módosítom az állításomat: TERHELVE alacsonyabb a hőfoka az MSI-nek, mint a többinek. Valószínű terheletlenül is ez lenne a helyzet, de állítólag nem veszi vissza az órajelet egyáltalán, ellentétben a Sapphire-el..ezért megy jobbat terheletlenül a Zafír. Így csak programmal lehet ügyködni ez ügyben, vagy Biost kell moddolni.

Visszakerestem gyorsan pár tesztet.

Teszt linkje: [link]
De aki nem akar olvasni: Terheletlenül 37fok, terhelve 52 fok!

Még egy teszt:[link]
Terheletlenül 36fok, terhelve 49 fok..terhelve 700/1000-re húzva is 55fok

Másik:[link]
"Temps were the best I've seen on a gaming card with the stock cooler in a long time."

Zafírnak megnéztem gyorsan két tesztet 31/58 fok és 30/55fok

De az erdeti állításom tartom: Mutasson valaki olyan tesztet ahol az MSI eredményeinél kevesebbet mértek(terhelve). Pedig még ha csak nagyon picit is, de a GPU nagyobb órajelen jár az MSI-n..

(#1714) Alastair' válasza TKey7 (#1711) üzenetére


Alastair'
nagyúr

MSI OC kártyáknál olvastam, sőt én is tapasztaltam hasonló gondokat. Próbáltátok már a Riva tunerrel beállítani a kártya referencia órajelét? Vegyétek vissza a gyári húzást a gyártó által ajánlott órajelekre és próbáljátok ki úgy. Ha úgy is előjönnek a hibák akkor nem tudom mi lehet a gond. (nekem anno garis csere lett a vége.)
Ráadásul ha jól tudom az MSI az OC kártyáinak a biosába kicsit több gpu feszültséget is állít be, hogy bírja a kari az emelt órajeleket és lehet, hogy erre a magasabb feszre rosszul reagál némelyik gpu. Össze kellene hasonlítani egy ref és egy oc biosát, megnézni milyen eltérések vannak.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1715) zoloka24 válasza lsnuker (#1712) üzenetére


zoloka24
tag

Trust szintén nagyon rossz minőségű táp..már csak ha a súlyukat megnézi az ember..350es FSP például mint egy féltégla, míg az ilyen Trust, Mercury "dolgok" még 500-600Wosan(amit persze nem bírnak) is pillék..
Szerintem addig cseréld le a tápot míg nem lesz nagyobb gond..jobb esetben csak a táp száll el, rosszabb esetben bármi más..

A következő sorokat általánosságban írom, nem csak neked: Sajnos az emberek nagy része a tápon próbál spórolni pénzt, hogy azt is egy jobb VGA-ba vagy prociba fektesse. És csak akkor ébrednek rá, hogy rosszul döntöttek ha már késő. Mert ugye egy túlfesszel meg lehet pörkölni az eszközökön lévő chipeket, amivel automatikusan ugrik a garancia..ezt sokan nem veszik figyelembe. Mint szervizes, gyakran találkozom ilyen esetekkel aztán kétségbe vannak esve, hogy kidobtak az ablakon 40-50-60ezret is akár egy VGA-ért..és vehetnek újat.. :(
Az sem 100-as megoldás, ha valaki megnézi a fesz értékeket pl. Everestben mert gyakori eset rossz tápoknál a feszültségtüske, ami csak pár tized másodpercre jelentkezik, aztán az értékek visszaállnak alapra..a programok pedig ezt ugye általában észre sem veszik.. Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás egy másik táp amivel kipróbálja az ember és ha az a gond, akkor tápcsere.

[ Szerkesztve ]

(#1716) Alastair' válasza zoloka24 (#1715) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hali, azt hagy kérdezzem már meg tőled, hogy nekem egy Macron MPT-401P, 400wattos tápom van. Van valami véleményed vagy tapasztalatod ezzel a márkával, tipussal szemben?

Alister from Hell

(#1717) TKey7 válasza Alastair' (#1714) üzenetére


TKey7
tag

Nem próbáltam még visszavenni az órajeleket, de majd megpróbálom. Egyébként, most már másfél órája megy a gép, és nem fagyott ki. Pedig most telepítek és zenét hallgatok (eddig még ha csak az egyik is ment volna, kifagyott). Ugyan a wmp nem játsza le rendesen a számokat (felénél abbahagyj) /tudom, ez nem ebbe a topikba tartozik/ de lehet, hogy a vistámmal van probléma?...
A tápomat meg lecserélem, amint tudom (január eleje)
Még egy utolsó nem ide tartozó kérdésem lenne:
Melyik tápot vegyem a kettő közül, vagyis te (ti) melyiket ajánlod inkább?
http://ipon.hu/?product_id=11729
http://www.ipon.hu/webshop/product/fsp_saga_450w/18547

(#1718) Speed® válasza TKey7 (#1717) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyiket sem, főleg olyan áron..itt PHn a 400as FSPk 6 körül-alatt beszerezhetőek.
Ha mindenképpen új és IPON, akkor Gigabyte SuperB 460, ez is FSP400 belű :K

[ Szerkesztve ]

(#1719) AtHoS válasza zoloka24 (#1713) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Módosítom az állításomat: TERHELVE alacsonyabb a hőfoka az MSI-nek"

Na így már mindjárt másabb a leányzó fekvése. A hőfok kérdése is embere válogatja.
Én kivételesen az IDLE hőfokra helyezem a hangsúlyt, de hozzáteszem nem tartozom a nagy "átlaghoz". Na meg persze a csendesség sem utolsó szempont a fogyasztás után :DDD

Mondom, az MSI karival nem fogsz rosszul járni.

Nálam OC nem játszik, így a terhelt állapotbeli hőfok nem annyira mérvadó. Főleg, hogy 95%-ban IDLE-ben fut a gép :B

read-only mode on the forum

(#1720) LordVader80 válasza Alastair' (#1716) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ön áruló és a lázadók szövetségének a kezére játszik.... elvezetni ;]

May The Force Be With You!

(#1721) Osynho válasza MAC72 (#1704) üzenetére


Osynho
addikt

Nem natívon életlen, gagyi a kép. Bár nem ilyen monitorom van, de tapasztalatból mondom :B Akkor inkább fekete kerettel körben használnám (mondjuk akkor meg kicsi a kép :((( ) Megoldás: 4870 full HD-hez :C

(#1722) Alastair' válasza LordVader80 (#1720) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:R
Ez jó, de 79 nappal lecsúsztál a valódi sötétségről. :DDD ;]

TKey7: FSP
Chieftec

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1723) MAC72 válasza Osynho (#1721) üzenetére


MAC72
tag

4870 biztos nem kerül a gépbe most, mert az még nekem drága.
4830 lesz egyenlőre, majd később meglátom mit változnak a kártya árak és
esetleg cserélem.
A monitort viszont pár évig nem szeretném cserélni, E2200HD
lesz, mert a szívem már felé húz.
Az a kérdés, hogy mire kell számítanom a nem épp megfelelő párosítás miatt?
Konkrét tapasztalat érdekel.
Tisztában vagyok vele, hogy natívon nem fogok tudni játszani, de érdekelne
ez a kártya milyen felbontásra elég a mai játékoknál és hogy tolerálja ez a monitor
a natívtól eltérő használatot.

(#1724) TKey7 válasza Alastair' (#1722) üzenetére


TKey7
tag

Köszönöm (neked is Speed(R)). Akkor ezek közül lesz valamelyik :R
Egyébként, most elakartam kezdeni játszani a FarCry2vel és ismét belefagyott :(
Pedig kezdtem örülni, hogy valami csoda folytán megjavultak a dolgok...

(#1725) Alastair' válasza TKey7 (#1724) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd meg a kari biosát ha tudod, ha 1.15 volt feletti érték van benne beállítva, lehet azt sokalja a gpu.

Alister from Hell

(#1726) PAtr0n válasza AtHoS (#1710) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van erre gondoltam én is! Mondjuk szerintem az még nem lenne baj, hogy fent van a gépen a CCC, mert nekekm is fent van, bár az igaz, hogy a D3D és OGL ablakok már egyben vannak, de én így szeretem egyben állítgatni nem külön-külön. Amúgy ezt sem tudtam eddig, hogy ezért van néha külön-külön, néha meg egyben :)
De szerintem megoldódik neki ha leszedi a CCC-t. Én úgy csinálnám, hogy minden Ati alaklmazá + driver a kukába, driver tisztítóval csökkentett módban egy pucolás, aztán friss 8.12fel CCC nélkül, és arra a legújabb ATT. Így működnie kell!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1727) Osynho válasza MAC72 (#1723) üzenetére


Osynho
addikt

Azért az túlzás, hogy natívon nem tudsz játszani vele. Erős kártya ez. Max nem minden full + AA + AF nem fog menni. Én X1950pro-val nyomom 1680x1050en :DDD Megfelelő kompromisszumokkal játszható minden. Bár mostanában nem teszek fel semmit, amíg meg nem lesz a 4830 v 4850em :D Mindenesetre én nem használnám soha nem natívon, mert csúnya (de olvastam olyat is, h nem is láttak különbséget... :O ). Ha meg a 4830-ra van pénzed, mindenképpen jól jársz. Felhúzod 700/1000 környékére és meglátod mire elég és mire nem. :C

(#1728) MAC72 válasza Osynho (#1727) üzenetére


MAC72
tag

No ez már egy megnyugtatólag ható válasz.
Köszönöm! :)

(#1729) bnorci71 válasza zoloka24 (#1693) üzenetére


bnorci71
addikt

Sziasztok!

Guanghonak is.

Nem találtam különösebben hangosnak. Egy Giga Ep31 lapba volt E5200Box-al a proci gyári hűtése hangosabb volt terhelésen. Igaz elég sokat ment melletem nyitott házzal amikor felkerült az oldala nem volt hangos szvsz laptotpot használok ugy hogy eléggé el vagyok szokva a ventizajtól :)

Hömérsékletet tuningot nem néztem :( a tulaj nem fogja tuningolni így nem is iagzán érdekelt

Solid state choke-ok(többi kártyán ferrit vagy vasmagos van és ezek miatt hallható ciripelés egyes VGA-knál). A solid state-eseknél fizikailag képtelenség, hogy ciripeljenek és vagy 20%-al jobb a hatásfokuk ráadásul sokkal kisebb az előállítási költségük is.

na akkor már tudom mi ciripelt a 3DMark06 teszt váltásoknál :)

A 6pin-es tápkábel 4-600Huf nem tétel csak nehogy anélkül menjen haza az ember.én így jártam és kétszer kocsikázhattam szombaton emiatt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1730) bnorci71 válasza MAC72 (#1704) üzenetére


bnorci71
addikt

Én egy T2200HD vel raktam össze Colin McRae Dirt 1920x1080 Full beállításba egy E5200+2x1Gb Ram társaságába rezzenés nélkül futott :))

Más tapasztalattal sajna nem tudok szolgálni, mert ismerős gépét pakoltam össze ilyen felállásba.
Más felbontásokon is szép volt a kép legalább is a 3Dmark 06 teszt szépen mutatott rajta :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1731) LordVader80 válasza Alastair' (#1722) üzenetére


LordVader80
senior tag

valóban :R my master :DDD

hogy hogy eddig nem futottunk üssze majd' 3 év alatt??? :F

May The Force Be With You!

(#1732) Csapi007 válasza AtHoS (#1710) üzenetére


Csapi007
veterán

Mivel nem volt fent .net framework esélytelen hogy bárhogy is települt volna.
És az a kapcsoló ki van kapcsolva. :W

Egyéb ötlet?

PAtr0n: Megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#1733) AtHoS válasza Csapi007 (#1732) üzenetére


AtHoS
nagyúr

.Net Framework nem feltétele a CC településének. Ha raksz fel Framework-ot meg fogsz lepődni, hogy elindul a CC. Már én is többször jártam úgy, hogy a Framework telepítése előtt tettem fel a Catát, de utána nem kellett csak a Frameworkot telepíteni és ment a CC.

Az, hogy Framework nélkül milyen részei működnek a CC-nek más téma, de igazából bevallom, hogy halvány lila gőzöm sincs róla.

Azért a driverpucolós trükköt bevetném. Mondjuk nálam fentvan CC is. Majd megnézem mit művel auto 2D/3D-ben. Eddig nem volt ilyen beállítva nálam.

read-only mode on the forum

(#1734) Alastair' válasza LordVader80 (#1731) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem nagyon fórumoztam mostanság, általában csak olvasgattam a híreket. Most van egy kis szabadság az ünnepek alatt, felraktam a win7-et és a topikjába irkáltam pár kérdést, aztán elkapott a hév. :DDD :DDD

Alister from Hell

(#1735) Hedgehanter válasza Osynho (#1727) üzenetére


Hedgehanter
őstag

24" monitoron nalam a 1680*1050-on nagyon jol nez ki minden jatek.. Erdekes, de ha ala vagy fele megyek egy kicsit mar nem jo kivetel persze a nativ...

(#1736) LordVader80 válasza Alastair' (#1734) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ahogy ez lenni szokott ;)

May The Force Be With You!

(#1737) Csapi007 válasza AtHoS (#1733) üzenetére


Csapi007
veterán

Akkor lehet ez volt a baja...
Na mindegy, most feltettem a CC-t, csináltam egy túlhajtott profilt és most működik, CC-ből.
Másra úgyse használom igazán az ATT-t...

"Csak úgy mondom"

(#1738) Dyrg


Dyrg
aktív tag

22'-es Lg monitorom van 1680*1050-en szépen megy minden játék. A Crysis Warhead is megy annyin, de nincs szűrés mert úgy borzalmas :(
Erős a mi 4830-as várunk! :R

Megvenni és megszerelni...

(#1739) PAtr0n válasza Csapi007 (#1737) üzenetére


PAtr0n
addikt

Működni fog az ATT-ből is, csak türelmesen csináld végig a Driver eltávolítási procedúrát ahogy írtam. Én rá se nézek a CCC-re, az automatikus indításból is kiszedtem, csak ATT-zek akármi is van. Bár ahogy neked kényelmesebb úgy csináld! ;)

Hedgehanter: Nem semmi méretű monitorod van :Y Azt honnan kell nézni, hogy belásd az egész képet? A szoba másik feléről? :DDD Gondolom nem olyan messze ülsz tőle mint én a 17-es Samsungomtól. Mert az olyan érzés lenne neked, mintha a moziban az első sorban ülnél ;]

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1740) MAC72 válasza bnorci71 (#1730) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm ! :R

Már nagyon türelmetlenül várom az új gép mikor jön össze.
Kicsit féltem ettől a nagy felbontástól, de az ilyen megnyugtató válaszok
lelkesítenek. :D

(#1741) bnorci71 válasza MAC72 (#1740) üzenetére


bnorci71
addikt

akkor dob az ember egy hátast amikor megnéz egy dvd-t, majd egy 1080p-s filmet
a laptop képernyőjét szívesen elcserélném egy T2200HD-re :DD

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1742) milbo válasza MAC72 (#1704) üzenetére


milbo
aktív tag

Tökéletes páros, vedd meg bátran.
Natív felbontásnál (1920X1080) tűéles kép, alatta elégy gyengusz. Ez szinte minden monitornál így van.

[ Szerkesztve ]

(#1743) Zeratul válasza milbo (#1742) üzenetére


Zeratul
addikt

Pontosítsunk! Minden TFT monitornál (kivéve a OLED, de abból max enginering release szintjén létezik), CRT monitorokat nem súlytja ez az átok.

(#1744) Zeratul


Zeratul
addikt

Közben vántádzsoltam egyet.

Win7 prebeta 9569, catalist 8.10 E5200@3,3 2GB ram

mivel monitorom az high és extremhez tartozó felbontásokat nem támogatta ezért végig 1280x1024 ben teszteltem

alapfreki: performance

P5637 GPU 5448 CPU 6228

OC 700/950: Performance

P6401 GPU 6470 CPU 6200

extreme textura shader stb AF/AA nélkül

GPU 57794 CPU 6229

extreme textura shader stb AF8/AA4

GPU 5090 CPU 6227

extreme textura shader stb AF16/AA8

GPU 4593 CPU 6108

[ Szerkesztve ]

(#1745) Cyno


Cyno
tag

Én is le akartam tesztelni 3dmark06-al a karimat, mert nem tűnik annyora meggyözőnek.
Leszedtem a patchet hozzá, de nem akar elindulni. mintha itt olvastam volna, hogy valami fix kell hozzá, azt viszont sehol sem találom. valaki be tudná linkelni?

(#1746) bnorci71 válasza Cyno (#1745) üzenetére


bnorci71
addikt

[link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1747) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Üdv!

MSI 4830, 2d órajelei érdekelnének.

köszönöm.

(#1748) Cyno válasza bnorci71 (#1746) üzenetére


Cyno
tag

Köszönöm!

(#1749) Csapi007 válasza DeckardCain (#1747) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Gondolom minden kártyánál 160/250.

"Csak úgy mondom"

(#1750) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Na, vettem egy ilyen Sapphire-t és meglepődtem, hogy milyen gyors (7600 GS után), de azon is meglepődtem milyen hangos (passzív 7600-as volt).
Szóval, ez így nem állapot: van -e tipp milyen ventit vegyek? Vagy lehet erre is valami passzív hűtőt kapni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.