Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Kront válasza golya87 (#1146) üzenetére


Kront
tag

az ~1Gbps-t biztosan nem fogja tudni, mert a routerben nincs implementálva 1000BASE-TX szabvány, ami két érpáron viszi át a gigabitet (és akkor is csak cat6 vagy cat5e kábelen), csak a 1000BASE-T szabványt ismeri, abban pedig mind a 4 érpár kell az adathoz, így nem marad drótod az áram átvitelére.

(#1152) Kront válasza Kront (#1151) üzenetére


Kront
tag

már mint a TX-hez cat6 kellene, a másikhoz elég az 5e is. ha esetleg nem a wan porton akarod a gigabitet, hanem a többi között és ott meg tudod oldani a külön tápot, akkot ott akár mehet is. a 2X60 méter nem lehet akadály ha jól kábelezed.

(#1153) golya87 válasza Kront (#1152) üzenetére


golya87
őstag

Aha, egy szót se értek a második posztból. XD
Lehetne újra lassabban? Késő van már...

(#1154) Kront válasza golya87 (#1153) üzenetére


Kront
tag

1. lehet, hogy működik az elképzelésed. a lényeg, hogy kisebb legyen a vesztesége az áramnak azon a 60 méteren, mint amennyivel csúcsterhelésen a táp többet le tud adni. ezt vagy kiméred vagy kipróbálod. az utóbbi talán egyszerűbb.

2. 1 gigabithez minden szál madzag kell a 8 drótból, ezért ha valamelyik kettőn áramot vezetsz, akkor a maradék haton már nem fog átmenni 1 gigabit. ha csak a routert akarod a wan porton táplálni és a rá csatlakoztatott eszközöknek megmarad a "normális" betápja, azaz nem akarod "trükkösen" az ethetnet madzagról táplálni, akkor azok között még lehetséges a gigabit.

elvileg létezik olyan megoldás is, amikor vezethetnél tápot az utp masdzagban és még így is tudná a gigabitet, csak ahhoz speciális kábelezés (cat6) kell és a topicbeli router sem támogatja.

(#1155) golya87 válasza Kront (#1154) üzenetére


golya87
őstag

Így már értem. :DDD
Igaz angolul, de mintha a wikipedia oldalán az lett volna, hogy ha injektorral ráteszem és utána leveszem az áramot az UTP kábelről, akkor elvileg sávszélesség veszteség nélkül is meg tudom csinálni mindezt.
De lehet, hogy így munkára fogom az ADSL kábelt is (4 eres lapított), vagy bukom a szünetmentes tápot.

(#1156) Intelligencs

Weben keresztül iszonyat lassan érem el a router menedzsment felületét. Valaki tapasztalt már ilyet? Próbáltam már újraindítani, de ez sem segít rajta. Az ugyanabban a hálózatban lévő Synology NAS-t meg teljesen jól elérem a weben keresztül is. Korábban is tapasztaltam ezt, de akkor azt hittem azért van, mert apám épp youtube-on nézett videót. De most nincs is aktív user. Érthetetlen. Percekig kell várni, mire egy-egy oldal betöltődik, ha ide-oda kattintok. Gyári firmware.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1157) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Lassan érkezik hozzám is egy ilyen router, és kérdezném, hogy Tomato-n létezik-e hozzá valamilyen proxy cache program és esetleg a belső sd foglalatot használhatnám-e hozzá??

Üdv Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1158) mszl


mszl
aktív tag

Újabb kérdéseim lennének.

1. Transmission-ben v. rtorrentben lehet-e állítani a letöltési sorrendet, előrébbb hátrébb tolni a torrenteket a várakozási sorban?
2. Letöltendő torrentekben a file-ok prioritását, letöltési sebességet állíthatom-e webui-ról?

Eddig Deluge-t használtam külön letöltőgépen, teljes megéledettséggel.

Esetleg aktív USB HUB-ot próbálta valaki hogy egy USB portra két winyót köteve felismeri, használja őket??
A másikat USB-t nyomtató foglalná el.

Előre is köszi!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1159) Intruder2k5 válasza mszl (#1158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

rtorrentben lehet a torrenteket, és ezen belül a file-okat is priorizálni, ezzel állítva a sorrendet! Szerintem ezt tudja a TM is, de én azt nem használom, így ez csak tipp...

USB HUB-ot fel kell, hogy ismerje! Bár erre még sosem tettem rá, de régebben WL-500gP-n használtam!

(#1160) mszl válasza Intruder2k5 (#1159) üzenetére


mszl
aktív tag

Köszi!

Lenne következő kérdésem is: hogyan lehetne készíteni, ha lehet egyátalán optware csomagot a deluge progiból?? a deluge-d és deluge webui-ból kellene.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1161) Intruder2k5 válasza mszl (#1160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez szükség van a forrásaikra, és abból lehet lefordítani! De ebben én nem tudok segíteni!

(#1162) mszl válasza mszl (#1160) üzenetére


mszl
aktív tag

Itt mintha lenne, de nem tudom, hogy használható lenne-e?

[link]

Szerintetek??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1163) Intruder2k5 válasza mszl (#1162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT? Hol? :)

De egyébként ezek optware-el nem mennek, akkor ezt az entware rendszert kell telepítened!

(#1164) Ivan Iljics válasza mszl (#1157) üzenetére


Ivan Iljics
csendes tag

Szia!

A belső micro sd foglalat használható (max. 32 Gb), de csak a burkolat rögzítő csavaron levő "zárjegy" eltávolításával tudsz hozzájutni. (Ami a gari elvesztését is jelenti.)
[Link]

(#1165) Petyó


Petyó
csendes tag

Sziasztok!

Próbálgatom a Tomato firmware-t de a torrenteket csak kb. 132 MB-ig tölti le. Utána a transmission web interface a következő huibaüzenetet küldi:
'Unable to save resume file: No space left on device'
Sajnos nem tudom, hogy hol kell beállítani azt, hogy hová töltse a fájlokat. Az USB porton egy 500 GB-os vinyó van, ezt látom is a hálózaton. Tudnátok adni valami tippet a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#1166) Intruder2k5 válasza Petyó (#1165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit válaszol a df parancs konzolon, vagy a tools -> system menüben kiadva?!

(#1167) Petyó válasza Intruder2k5 (#1166) üzenetére


Petyó
csendes tag

Szia!

A válasz:

Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/root 8640 8640 0 100% /
tmpfs 127860 127860 0 100% /tmp
devfs 127860 0 127860 0% /dev
/dev/sda1 488383424 141719232 346664192 29% /tmp/mnt/F2

(#1168) Intruder2k5 válasza Petyó (#1167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor transmission beállításaiba ezt írd be!

/tmp/mnt/F2

A Download directory mezőbe!

[ Szerkesztve ]

(#1169) Petyó válasza Intruder2k5 (#1168) üzenetére


Petyó
csendes tag

Köszönöm, működik.
Terveim között szerepel, hogy rakok rá web szervert php-t és sql-t. Remélem sikerülni fog. :)
Egyszer már törölnöm kellett a router beállíatásokat mert valamit elállítottam és nem engedett hozzáférni a torrent web felületéhez. Azt írta ki, hogy a white list-be tegyem be az ip címem de azt nem találtam sehol. Mit állítottam el, hogy kitiltottam magam?

(#1170) Intruder2k5 válasza Petyó (#1169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be kell kapcsolni a távoli hozzáférést (Allow remote access), akkor nem fog ilyeneket csinálni! Egyébként emiatt nem kellett volna reset-elni a routert, de most már mindegy!

Az optware csomagban van webszerver (lighttpd) és php is, mysql-t meg rá lehet hegeszteni!

(#1171) Petyó


Petyó
csendes tag

Lenne még egy kérdésem.
Azt hogy tudom beállítani, hogy a ne memóriába hanem egy fájlba mentse a vinyón lévő media listát?
Elég ha itt:
http://192.168.1.1/nas-media.asp
A 'Database Location'-t átírom 'Custom Path'-ra és az elérési utat meg arra amit az előbb mondtál, azaz
'/tmp/mnt/F2'-re?

(#1172) Intruder2k5 válasza Petyó (#1171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan! Mondjuk...

/tmp/mnt/F2/dlna.db

(#1173) Petyó válasza Intruder2k5 (#1172) üzenetére


Petyó
csendes tag

OK. Köszönöm a segítséget. :R

(#1174) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett, beüzemeltem, Tomato fetöltve, elvileg még nem lett volna szükségem rá, de az asus print servere nem ismerte fel a xerox nyomtatómat.
Így tomato fel és minden OK! Ha megjön az sd kártyám akkor mennek fel majd optware csomagok, sok mindenre nincs szükségem, de amikre gondolok :proxy cache(5/1 ADSL-hez jó lenne mert általában csak a gyerkőc játszik én csak a megszokott oldlaimat látogatom), TC, ntop
Torrentre, ftpre külön gépem megy úgyis addig amíg deluge nem lesz elérhető az N66U-ra, nekem a többi valahogy nem jön be. (Kinek a pap kinek a papné) Erre a gépre még tervbe van véve 2 web kamera, és jövöbeni tervbe egy arduino hőmérséklet, nyomás, ..szenzor rákötve weblapra kitéve. adatok rögzítésére. (a terveimben ;] )

De az biztos, hogy a TPLINK 1043D után óriási előrelépés.
Iperfel mérve a letöltő gép és az aszatli gépem között mindjárt 900Mbit/sec fölötti sebesség jött. 1043D-vel 200-300 volt a max. (dd-wrt stabil volt mint a kő, de lassú)
Wifi 2,4GHz 2 FullHD film + 2 720 avi 2 telefonon akadásmentesen.

I'm very very happy!!!!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1175) Intruder2k5 válasza mszl (#1174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor üdv a klubban!

(#1176) mszl


mszl
aktív tag

Még egy láma kérdés lehet pont nem ide való, de ha a routeren v. a NAS-on megy squeezecenter akkor azt csak a Logitech termékeivel vagy egy androidos teló SqueezePlayer progival is működik??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1177) Intruder2k5 válasza mszl (#1176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem lövésem sincs, nem használok ilyeneket!

(#1178) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

A routerhez, most ez a felső a legfrissebb gyári firmware, vagy az alatta lévő? Mert dátum szerint az első, viszont verziószám szerint a második. :)

Köszi előre is!

(#1179) HeavyToys válasza HeavyToys (#1178) üzenetére


HeavyToys
senior tag

(#1180) Zol77 válasza HeavyToys (#1179) üzenetére


Zol77
aktív tag

Az Asus kicsit érdekesen csinálta.
Amit írtál,hogy dátum szerint mai a v272 , a v370 -es meg 2013/06/11.
De ezt az Asus még meg tudta fejelni,ugyanis ha rákattintassz v272 letöltésre ,akkor egy v271 töltődik le. :D

[ Szerkesztve ]

(#1181) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato meg 110 és júniusi... :)

[ Szerkesztve ]

(#1182) HeavyToys válasza Zol77 (#1180) üzenetére


HeavyToys
senior tag

De most akkor elméletileg a V272 lenne a legfrissebb? Vagy ez félresikerült feltöltés eredménye lenne csak? :)

(#1183) Zol77 válasza HeavyToys (#1182) üzenetére


Zol77
aktív tag

Passz. ITT is csak találgatnak,és jól szórakoznak rajta.

(#1184) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1181) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Gondolkodom, hogy feldobom rá a Tomato-t.

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy Tomato alatt lehetőség van arra, hogy egyszerűen, menüből konfiguráljam, hogy adott napokon, meddig legyen aktív a Wifi? Mert a gyári alatt használom ezt a funkciót.

Illetve még a TP-Link OpenWrt alatt volt 1 olyan gondom, hogy Win alatt, csak 10 Megabit jött át a netemből, de Ubuntu alatt, mind a 25 megabit. Wifi-n értem.

Ez mitől lehetett?

(#1185) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen van rá lehetőség!

Nem tudom, szerencsére régen volt dolgom TP-LINK-el! Bár mivel oprendszer függő volt a dolog, így inkább a PC WiFi driverében keresendő a hiba, vagy csak a Win alatti WiFi beállításokban!

[ Szerkesztve ]

(#1186) Kikiri7


Kikiri7
tag

Sziasztok,

Csináltam egy firmware upgradet amikor kész volt írta hogy manuálisan indítsam ujra. Ez megtörtént azóta nem oszt ip-t es nem lehet elérni a routert.
Ilyenkor mit lehet csinalni?

Előre is koszonom,
Kikiri

(#1187) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megismételni... A recovery mód elérhető működő firmware nélkül is, mivel a bootloaderből fut!

(#1188) Kikiri7 válasza Intruder2k5 (#1187) üzenetére


Kikiri7
tag

Szia,

Koszonom megpróbálom megcsinálni.

Üdv,
Kikiri

(#1189) Kikiri7 válasza Kikiri7 (#1188) üzenetére


Kikiri7
tag

Illetve torrentezesre melyik fw -t ajanljatok

(#1190) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha esetleg nem menne, itt találsz hozzá segítséget...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=7.0

1, 2, 3/2, és Tomato felrakása esetén még a 4-es pontot kell megcsinálnod!

Torrentezéshez szerintem ezt tedd fel rá!
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-AIO-64K.trx

Bár kétségtelen, hogy az RT-N66U gyári firmware-je is elég okos, így sokaknak az is elég lehet, még torrentezni is, de a Tomato azért valamivel többet nyújt!

[ Szerkesztve ]

(#1191) Kikiri7 válasza Intruder2k5 (#1190) üzenetére


Kikiri7
tag

A gyári nem kezelte le a külső merevlemezt innen indult az új fw

(#1192) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyhogy nem kezelte le? Észre sem vette, amikor rádugtad? 2,5" vagy 3,5"-os? Ha a kisebb, akkor külső tápos?

(#1193) Kikiri7 válasza Intruder2k5 (#1192) üzenetére


Kikiri7
tag

Látta hogy valamit radugtam de nem kezelte le mint külső meghajtó

(#1194) Kikiri7 válasza Intruder2k5 (#1190) üzenetére


Kikiri7
tag

Es ha ennek alapján nem megy be recovery módba?

(#1195) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Villog a Power LED?

(#1196) Kikiri7 válasza Intruder2k5 (#1195) üzenetére


Kikiri7
tag

Nem kezd el villogni ez a baj

(#1197) mszl válasza Kikiri7 (#1196) üzenetére


mszl
aktív tag

Nekem is így volt az 1 órás routerrel, CFE nem jött be, csak egyszer ami után 30 perc elteltével sem volt semmi miután elkezte feltölteni, próbálkoztam újra előhozni a CFE-t majd meguntam fogtam az ASUS restoration tool-t , kiválasztottam a firmware-t , pampogott, hogy ez nem ide való, nyomtam egy upload-ot és kereste egy kicsit a routert és megcsinálta.
Mondanom sem kell az ideg majd szétb˝˝˝˝˝tt, hogy itt az új router és annyi neki.. :W :W
De végül az ASUS Firmware tool megoldotta. Persze a gomb nyomkodást megcsináltam és utána kezdtem neki, ha nem is villogott.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1198) Kikiri7 válasza mszl (#1197) üzenetére


Kikiri7
tag

Megvan nem a részét hanem a másik gomb kellett ujra indulásig majd amikor minden LED égett akkor reset es ugy került recovery módba.

Tomatoban benne van amugy torrent ftp minden? Vagy van amit külön kell bele tenni?

(#1199) Kikiri7 válasza Kikiri7 (#1198) üzenetére


Kikiri7
tag

Részét = reset

(#1200) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van több fajta torrent kliens is, az egyik benne van... A transmission!

FTP is benne van!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.