Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Zol77 válasza LSL1337 (#349) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ahogy írtam már régebben is,teljesen jól használható a gyári torrent kliens is,ugyanis az is Transmission, a 2.21-es verzió, és minden létező(androidos is) remote gui jó hozzá,nem kell belépni mindig a routerbe.
A DLNA-val viszont azzal számolj,ha gyári fw-ben gondolkodsz,hogy csak egy mappát lehet megmutatni neki az indexeléshez. Tehát ha van két hdd-d,tele adattal + sok mappával, el kell döntened,melyik hdd melyik mappáját szeretnéd nézni a tv-n. Ez elég nagy hülyeség,talán javítják majd egy következő fw-ben. Tomaton viszont annyit adsz meg,amennyi jól esik,meg ott komplett meghajtót is meg lehet adni,nem csak mappát,úgy tudom.
Annyit tudsz tenni ha nem akasz Tomatot,hogy ha van sok mappád egy hdd-n pl. : film,sorozat,mese,zene,kép stb , csinálsz pl egy DLNA mappát,majd az előbb felsorolt mappákat egyszerűen áthelyezed egy mappába,majd megmondod a routernek,hogy a DLNA mappát indexelje.

Itt megnézheted miről beszéltem:
Asus : [link]
Tomato : [link]

egyébként ha rákersetél volna,más is márt dlna tapasztalatokat,és egész jó eredmények születtek:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#352) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

o óó

Amitől tartottam, bekövetkezett...... megszakadt a netem és csak Router restart segített. Eddig semmi baja nem volt, de ma egyszer csak megszakadt. Mik lehetnek a lehetséges okok? Nem igazán szabadna neki ilyet csinálni!

(#353) B.Ricsike válasza B.Ricsike (#352) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ráadásul megállt az összes torrentem, amit külső vinyóról seed-elek, és nem akarja ujraindítani vagyis folytatni öket....

(#354) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a routeren kívül lehet még szolgáltató, vagy modemhiba is! Amíg nem volt neted, a router admin felületét elérted?

(#355) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#354) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Nem, nem értem el!

Mit kell tenni, hogy leindítsa a torrenteket újra?? Mert nem akarja.

[ Szerkesztve ]

(#356) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valahogyan sikerült megfagyasztanod? Esetleg más kliensről is próbáltad? Nem lehet, hogy a géped, vagy annak a hálózati része halt le?

Gyári fw?

Torrent mennyi van benne? Körülbelül mennyi volt aktív, és milyen sebességgel mehettek?

[ Szerkesztve ]

(#357) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#356) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Persze, gyári FW........még!

Nem hiszem, mert telefonról sem tudtam elérni!

24 torrent ment a routerről. 400Kbit/sec körül mehettek!

Meg persze a gépen lévő torrent is ment mellett párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#358) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm.... Hát ez nem sok pedig, semmiképpen! Akkor lehet előbbre kell hozni azt az fw cserét!

[ Szerkesztve ]

(#359) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#358) üzenetére


B.Ricsike
őstag

igen... bár kicsit elkeserít, hogy a gyári fw-vel rögtön ezt csinálta. De a torrent újraindításra nincs ötleted? Vagy hogy miért nem akarja elindítani öket?

Illetve melyik fw-t ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

(#360) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán lehet nálad más baj is van, modemmel, vagy ki tudja, mert elég érdekes, hogy eddig nem volt rá panasz mástól... Lehet valami másik eszköz váltja ki a fagyást, és akkor még az is benne van a pakliban, hogy a Tomato sem fog segíteni rajta!

(#361) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#360) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ettől én is tartok! Nem is teszem fel egyenlőre a Tomato-t, majd csak ha még egyszer csinálja! Viszont ami aggaszt, hogy sehogy sem tudom újra elindítani a router torrentkliensén a torrenteket! Erre kellene valamilyen megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#362) Zol77 válasza B.Ricsike (#361) üzenetére


Zol77
aktív tag

töröld le a download mastert,majd telepítsd fel újra.
Utána gondolom neki kezd hashelni,ha ujra berakod a torrent fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#363) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben sajnos nem tudok segíteni, mert gyári fw-t egy percig sem használtam!

(#364) Zol77 válasza LSL1337 (#349) üzenetére


Zol77
aktív tag

még egy válasz a kérdésedre.
Jó hírem van,ahogy mondtam délután ismét Tomato virít a routeren,kipróbáltam itt is a dlna-t,ugyanúgy indexel itt is szépen,viszont itt már megy a felirat is! Egy a lényeg,hogy a feliratfájlt odateszed a film mellé,ugyanazzal a névvel,és megy az is szépen dlna-n keresztül. (srt formátumot próbáltam) Az indexelt mappa kiválasztásánál sincs gond,ugyanis nem kell mappákkal kínlódni,mondhatod neki azt is,hogy a komplett hdd-t akarod indexelni.

(#365) B.Ricsike válasza Intruder2k5 (#360) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Mi tud egyébként ilyen lefagyásokat okozni??

(#366) #68216320


#68216320
törölt tag

Valami nem klappol a router softverrel.

Gyari, legujabb, 260-as:
- meg, megakad 10-30 mpercre a lokalis halo es a net is
- nalam is gond van a ddns-el

Tomato 104:
- az Rx teljesitmeny beallitas nem mukodik. kb. 1-70mW-ig ugyanannyi a vetel, 71+ nagyobb. Gyakorlatilag 2 lepcso van. Viszont a gyariban az alap 80mW is nagyobb jelerosseget ad, mint tomatoban a 200mW akar.

Valamit kellene kezdeni a dologgal, mert jelenleg kenytelen vagyok a wr-1043nd-t hasznalni.

(#367) Intruder2k5 válasza #68216320 (#366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltál 0-t beírni esetleg? Az a hardware default érték! De amúgy ez érdekes, mert amint azt már régebben leírtam, az én RT-N66U-m jelét például szembeszomszédom RT-N10-es routerével, amin szintén Tomato fut, tudom scannelni a Tools -> Wireless Survey menüben! A két routert körülbelül 35 méter, és 4-5 fal válassza el egymástól, én tehát nem mondhatom gyengének e jelet! Ja, és nekem 50mW-ra van téve Tomato-ban!

(#368) Intruder2k5 válasza B.Ricsike (#365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani!

(#369) #68216320 válasza Intruder2k5 (#367) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, probaltam a default erteket is. Azzal megnott, de csak annyira, mint 50, 200 vagy akar 400mW-al. A lenyeg, hogy az allitgatas nem nagyon valosul meg. Kb. min-max kapcsolokent mukodik. Gondolom amugy teglafalrol beszelsz, mert vasbetonnal sajnos a visszavert jelek es a masik 15 lako wifije kemenyen bezavar. Nem azt mondom, h nem jo a vetel, hanem inkabb fura, h merve a csillapitast nem latok kulonbseget 1mW es 40mW kozott, mig a gyariban igen. A gyari fw viszont... hat... picit bugos meg. Gondolom majd javitva lesz azert.

Probalkozom meg.

[ Szerkesztve ]

(#370) Intruder2k5 válasza #68216320 (#369) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én téglafalról beszélek, és itt nem is nagyon más WiFi háló, csúcsidőben talán 2-t tudok befogni, de leginkább egyet se!

(#371) #68216320 válasza Intruder2k5 (#370) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ejj, de irigyellek :)
Egyszer, ha van kedved es valami muszered ami csillapitast tud merni, megmerhetned mondjuk 1, 10, 20, 40, 80 mW-al a csillapitasokat, hogy nalad van-e valtozas a 104-es tomatoval. Csak amolyan kivancsisag. En mobillal es ket laptopvifivel mertem panelban.

(#372) Intruder2k5 válasza #68216320 (#371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a laposom is elég régi, így nem nagyon van WiFi-s eszközöm, bár van hozzá egy PCMCIA-s 300-as adapterem, de nem használom! Ez még a kisebbik gond, mert ezt bele tudnám dugni, viszont a routernek most inkább a stabilitását tesztelgetem, jelenleg 18 napja megy, a WAN kapcsolat sem szakadt meg azóta, és mivel a Wireless beállítások módosítása után újraindítja a network-ot, így ezt most inkább hanyagolom!

(#373) #68216320 válasza Intruder2k5 (#372) üzenetére


#68216320
törölt tag

Értem. Én most a 246-os gyárival küzdök. Majd meglátom mennyire működőképes.

(#374) Zol77


Zol77
aktív tag

A routerre kötött hdd-ről lehet valahogy filmet nézni online?
A divx-hez elegendő sávszélesség lenne itthon,van egy barátom külföldön,és megosztanám neki a hdd-t.

(#375) Intruder2k5 válasza Zol77 (#374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsatok be VPN-!, és akkor csatlakozás után Ő is LAN-ra kerül!

[ Szerkesztve ]

(#376) Zol77 válasza Intruder2k5 (#375) üzenetére


Zol77
aktív tag

Még nem használtam sose vpn-t,de de ha jól sejtem akkor ehez mennie kell a gépemnek,
mert máshogy nem tudna lanra kerülni, legalább is így gondolom. Azért köszi,de ez így nem jó megoldás számomra. Találtam még valami linkelgetős megoldást is,de jobb lenne ha egyben látná,nem pedig nekem kellene minden videóról külön linket készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#377) Intruder2k5 válasza Zol77 (#376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, Neked gyári fw-d van... Akkor passz! Én Tomato-ban gondolkodtam, abban van VPN szerver, kettő is, és akkor nem kell hozzá PC!

Nem tudom milyen linkekre gondolsz, de ez halott ötlet! Linkelhetsz Te bármit, ha a router tűzfala nem engedi be Őt!

(#378) Zol77 válasza Intruder2k5 (#377) üzenetére


Zol77
aktív tag

Tomato van. Meg mikor mi :)
Most konfigoltam be egy napja az 1.04-et,akkor ez a vpn dolog nekem pont jó lesz.
Az oldaladon van esetleg valami + info róla? (sok jó dolgot hasznosítottam az ott leírtakból). Na majd nemsokára ki is próbálom,most még egy pc-t telepítek.

szerk:
közben meg is találtam,jó kis leírás,még ma kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#379) leo-55 válasza Intruder2k5 (#1) üzenetére


leo-55
csendes tag

Én most vettem meg a tesóját RT-AC66U. Ez miben tér el az n66 -tól nem a wi-fi-re gondolok.
proci ram stb :)

(#380) Zol77 válasza leo-55 (#379) üzenetére


Zol77
aktív tag

Pedig csak annyi az eltérés amire gondolsz : a wifi ,és semmi több. :)
Én úgy voltam vele,hogy nekem 100Ft pluszt nem ér a nagyobb wifi sávszélesség,nemhogy 20000Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#381) Intruder2k5 válasza Zol77 (#380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És 128MB flash van benne...

(#382) leo-55 válasza Zol77 (#380) üzenetére


leo-55
csendes tag

Köszi
Csak egy 10-el volt több. De elég stabilnak tűnik így 4 nap után is. Azzal kezdtem, hogy fölment a 266-os firmware

(#383) Zol77 válasza Intruder2k5 (#381) üzenetére


Zol77
aktív tag

valóban,ezt benéztem. viszont találtam még egyet:
az N66-ban az 5GHz-es rádió az Broadccom BCM4331 tipusú,
az AC66-ban pedig az 5GHz-es rádió Broadcom BCM4360 tipusú.

Amikor még én vettem a routert kb 20000Ft-al volt több az AC a simánál.
A +10 ezer már nem vészes,már akinek számít a wifi sebesség,bár én mindig is kábel párti voltam,persze vannak kivételek. (telefon,tablet)

[ Szerkesztve ]

(#384) Intruder2k5 válasza Zol77 (#383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh, vannak eltérések! Nem véletlen, hogy az AC66U-ra még custom firmware sincs!

(#385) leo-55 válasza Zol77 (#383) üzenetére


leo-55
csendes tag

Így igaz a kivétel erősiti a szabályt azaz a kivételt. Csüng rajta teló laptop és tábla is, de bírja idáig, sőt 62 torrent file is kínozza.

(#386) leo-55


leo-55
csendes tag

Most vettem észre, hogy a transmission GUI azt írja ki port teszt után (alapértelmezett), hogy nincs nyitva (gyári FW) pedig nyitva van a port, az utorrent is azt mondja, hogy nyitva......... Miért nincs nyitva.... vagy melyik portot nyissam még meg...?

(#387) dni


dni
őstag

Az új 104-es fw-ben a transmission egy kalap kaka. Legtöbbször nem lehet elérni a webes felületét (Safari, Chrome, FF), pedig 5 torrent ha van benne, abból is csak 2 leechel viszonylag lassan, tehát nem feszegetik a router korlátait. Csak úgy érem el, ha leállítom a szolgáltatást majd újraindítom.

Hogy deríthetném ki, hogy mi okozza a problémát? (eddig ilyen problémám nem volt)

Mod: közben néztem két top-ot.

Mem: 237824K used, 17908K free, 0K shrd, 1116K buff, 210952K cached
CPU: 24% usr 19% sys 0% nic 30% idle 6% io 1% irq 17% sirq
Load average: 0.78 0.59 0.73 3/52 11526
PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
11440 11438 root R 10288 4% 53% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/Storage/Transmision

Mem: 199696K used, 56036K free, 0K shrd, 1660K buff, 170116K cached
CPU: 10% usr 9% sys 0% nic 66% idle 3% io 0% irq 9% sirq
Load average: 0.42 0.53 0.69 2/52 11539
PID PPID USER STAT VSZ %MEM %CPU COMMAND
11440 11438 root S 13552 5% 21% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/Storage/Transmission/.settings
11539 11534 root R 1732 1% 0% top
456 2 root SW< 0 0% 0% [usb-storage]
57 2 root SW 0 0% 0% [pdflush]
548 2 root SW< 0 0% 0% [kjournald]
11475 11438 root S 13552 5% 0% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/Storage/Transmission/.settings
11437 1 root S 13552 5% 0% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/Storage/Transmission/.settings
11438 11437 root S 13552 5% 0% /usr/bin/transmission-daemon -g /mnt/Storage/Transmission/.settings

[ Szerkesztve ]

(#388) Zol77 válasza dni (#387) üzenetére


Zol77
aktív tag

ez mind semmi,én már tegnap odáig jutottam,hogy visszatettem a 1043-as TP-Linket ehelyett a szemét helyett.
A sokadik restart/visszaállítás után is egy Youtube videót nem lehetett megnézni,állandóan akadt,meg a rákötött szerverről is 2-3MB-al másoltam a PC-re. Ahogy kicseréltem a két routert,rögtön ment a Youtube,és rögtön a szokásos 20-22MB -al tudtam másolni a szerverről a pc-re. Nem tudom mi lett az agyával,de bosszantó,hogy elmegy a sok idő a konfigolgatással,be van lőve szépen,megy egy napot rendesen,majd után összerogyik. Ezt mind a tomato 1.04-el értem el. Majd ha lesz kedvem,lehet visszateszem a gyárit,több ötletem nincs.
( ha meg még egyben lesz a router,akkor lehet még megpróbálom a tomatót újra valamikor ;] )

(#389) Intruder2k5 válasza dni (#387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remote Access aktív?

(#390) dni válasza Intruder2k5 (#389) üzenetére


dni
őstag

Igen, neha elerem, neha nem. Szerintem, ha nagy a terheles akkor nem erem el. Ilyen volt korabban is, ekkor beallitottam sebesseg korlatozast a torrentekhez, es jol is mukodott eddig.

(#391) Intruder2k5 válasza dni (#390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor passz, én igazából transmissiont nem is használok! Azt tudom, hogy az rtorrent webes felületét még 3-4MB/sec sebesség mellett, 80-100 torrenttel is elérem!

[ Szerkesztve ]

(#392) Intruder2k5 válasza Zol77 (#388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#393) Zol77 válasza Intruder2k5 (#392) üzenetére


Zol77
aktív tag

Tanácstalan vagyok,mert egy napig tökéletes volt a router,estére meg utólérte a végzet. Ahogy írtam,már újra is indítottam párszor,a végén már nyomtam egy visszaállítást is,ugyanolyan lassú volt. (nem csak a Youtube,a másolás is,ahogy írtam) Ami érdekes,hogy a letöltések meg mentex max sebességgel,a szerveren is,meg a pc-n is. Amint betettem a régi 1043-at,rögtön jó lett a Youtube is,meg a hálózaton törtnénő másolás is.

(#394) dni válasza Intruder2k5 (#391) üzenetére


dni
őstag

Az rtorrentett, hogyan tudom felpattintani?

Hogyha nem a böngészőből elérhető webes felületet használom, hogy hanem az alkalmazást akkor elképzelhető, hogy tudom kezelni a torrenteket?

[ Szerkesztve ]

(#395) Intruder2k5 válasza dni (#394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

rtorrent-re nekem ez a leírásom van!

Valami GUI szerintem mindenképpen kell hozzá, mert bár van parancssoros elérése, de kétlem, hogy valóban úgy szeretnél torrentezni! :)

Webes felület helyett alternatív megoldás az ntotrent!

[ Szerkesztve ]

(#396) dni válasza Intruder2k5 (#395) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a cikkeket, már korábban is el akartam olvasni, hogy milyen lehetőségek vannak a routerben.

Átolvastam a 4,5,6-os részt. Az a problémám, hogy az én 1TB-os USB-s HDD-men jelenleg van már egy cca. 1TB-os Storage partició ami 75%-aban tele is van, így nálam máshogy nézne ki a particionálás, aminek még utána kellene kellene néznem, hogy hogyan tudom lecsökkenteni ennek a partíciónak a méretét, majd hogyan tudok elé vagy mögé beszúrni egy-egy opt és swap partíciót, amennyiben ezekre mindenképpen szükség van, illetve át kell-e neveznem a telepítő script miatt a Storage particiót nas-ra.

(#397) Intruder2k5 válasza dni (#396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nagyon muszáj, elvileg megoldható a dolog egy partícióval is, mivel fel lehet azt két helyre is mountolni egy időben! Persze ez nem olyan elegáns megoldás, de működik! A swap-et meg akár file-ba is meg lehet csinálni! De RT-N66U esetén már nem is létfontosságú a swap, mivel ott van benne 256MB memória, csak hát ugye az a leírás egyrészt nem ma készült, másrészt pedig univerzálisnak lett szánva, több fajta routerhez, kezdve a 32MB-os WL-500gP-kel!

[ Szerkesztve ]

(#398) Zol77 válasza Zol77 (#388) üzenetére


Zol77
aktív tag

Jelentem egy nvram törlés után 2 napja már hasít a router megállás nélkül. (torrent,dlna,ftp,vpn)
Azt rontottam el,hogy az alapbeállításra visszaállításkor nem pipáltam ki az nvram törlést.
Mindenesetre érdekes anomáliát okozott.
Remélem most már a 1043-ast nem kell elővenni többet :)

(#399) Intruder2k5 válasza Zol77 (#398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélhetőleg! Az enyém stabil szerencsére kezdettől fogva!

- 24 nap uptime!
- Ugyanennyi WAN, és rtorrent uptime!
- Folyamatos 100 feletti torrent darabszám!
- 170GB up!

(#400) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Jelenleg egy RT-N16-ot használok, de látom, hogy már egész jó áron is hozzá lehet jutni egy RT-N66U-hoz. :)

Lehet, hogy egy éven belül veszek is ilyet, de addig is két kérdés a routerről:

-Tomato firmware alatt a routerre kötött usb hdd és egy windowsos gép között milyen gyors a Samba fájlmegosztás? Érezhető a gyorsabb processzor hatása?

-Láttam róla a szétszerelt képeket és elég brutál hűtőbordával szerelik a routert, gondolom nem véletlenül. Megmérte már valaki az RT-N66U fogyasztását? (pl. fogyasztás üresjáratban wifivel, fogyasztás terhelés alatt pl. torrent letöltés közben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.