Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) khorvat válasza Intruder2k5 (#1240) üzenetére


khorvat
senior tag

Tomato Shibby v111 nem érhető már el helyette gyors hibajavítások után kikerült a v112, fel is pattintom gyorsan!
Ez szerintem ajánlott minden v111-et használó tulajnak, bár szerintem kevesen raktuk még fel a meg jelenés utáni napokban, szinte csak a fanatikusok:)

(#1252) Intruder2k5 válasza khorvat (#1251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen láttam, már én is lecseréltem tegnap előtt...

(#1253) Buvana


Buvana
aktív tag

Hello!

Most vennék ilyen routert, de úgy látom 2 féle is van! Mi a különbség? wifi sebessége? áruk ugyanaz kb
[Egyik]
[Másik]
Köszi!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1254) Intruder2k5 válasza Buvana (#1253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RT-N66U csak egy fajta van, ez gondolom a boltnak valami marhasága, más számon hozzák be más beszállítótól, vagy nem tudom, de az edigital-ban is ugyanez szokott lenni, más ASUS típusokkal is! Azonos router, EEU kiegészítéssel, ~100Ft-al eltérő áron, amúgy ugyanaz a kettő! Egyszer rákérdeztem a weblapjukon az eltérésre, másnapra kitörölték a hsz-em, és az egyiket levették az árlistáról! Tudtommal az ASUS eddig csak a flash Chip-en módosított az RT-N66U történetében, de már az újat is támogatja a Tomato is!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=62.msg2151#msg2151

[RELEASE] 111 - 2013-07-28

- Add support for newer flash chips in latest RT-N66U hardware revision – thx RMerlin and Victek

[ Szerkesztve ]

(#1255) Buvana válasza Intruder2k5 (#1254) üzenetére


Buvana
aktív tag

Köszi! Akkor nem görcsölök rajta, jöjjön a kicsike :-)
Megrendelem!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1256) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Üdv!
Tervezem a laptop kiváltását egy Sony xperia z-re és a későbbiekben egy táblagépre Z tablet mert ezek megfelelnének a mi felhasználási szokásainknak kivéve egyet:Torrentezés,Letöltés!
Gondolkodom egy ilyen router vételén vagy esetleg az ac66u típuson.
A kérdésem az lenne hogy amit ebben a videóban-http://www.youtube.com/watch?v=JzNX24-teas-megoldnak hogy géppel elindítja a letöltést a router webes felületénél az folytatja a kikapcsolt gép mellett is a töltést.Torrentnél ez megoldható lenne teloval Sony xperia Z vagy táblagéppel?Esetleg mádik op rendszer IOS vagy windows?HA lehet mindenféle openwrt meg tomato meg root nélkül tehát tisztán szeretném megoldani.
Én úgy gondolom hogy igen elmétletbe nincs akadálya de azért vmi hozzá értő véleményére kíváncsi lennék.
köszi

(#1257) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ez így működik! ITT a gyári fw emulátor, megnézheted Te is. Természetesen megy tovább kikapcsolt gép mellett is... Ha szerencséd van, akkor még talán transdroid-al is eléred a routeren futó klienst, mert a Win alapúakkal simán megy, tehát úgy gondolom azzal se lenne gond! De hangsúlyozom, hogy ezt az elérést sosem próbáltam, mert gyári fw-t sem használok, meg android-om sincs! Az biztos, hogy Tomato alatt megy!

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=106.0

[ Szerkesztve ]

(#1258) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1257) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Magyar nyelvű az emulátor a routeren ha veszek az is magyar lesz mert eddig úgy tudtam asus nem fordit magyarra?

(#1259) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen magyar lesz az is!

Persze lehet, hogy szállításból, raktározásból adódóan valami régebbi, még magyarul nem tudó fw lesz rajta gyárilag, de ezt frissítheted a honlapon lévő legújabb verzióval, és akkor már magyar lesz!

(#1260) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1259) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hát az szuper!
Ennek a torrentezés vagy letöltésnek utánanézek még.
Érdemes inkább ac66u választani? :R

[ Szerkesztve ]

(#1261) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én megmondom őszintén, nem hiszem! Kétlem, hogy tele lennél otthon AC szabványt támogató kliensekkel, vsz manapság még az 5GHz-et támogató eszközök elterjedtsége sem olyan, mint amilyen lehetne, messze nem olyan, mint a sima 2.4GHz-es cuccoké, az AC pedig ennek is csak a töredéke, viszont az AC66U router jelentősen többe kerül! Előnye az N66U-val szemben csak ez, és a 128MB flash memória, amit sok mindenre megint csak nem tudsz hasznosítani! Én nem adnám ki a többlet pénzt az AC-ért, de Te tudod...

(#1262) Zol77 válasza SonyNex7 (#1260) üzenetére


Zol77
aktív tag

kb másfél hónapja van meg a tablet z , most már működik az is 5GHz-en. Amikor megvettem,még nem működött,nem tudtam csatlakozni,de az Asus az utolsó előtti gyári fw-ben frissítette a wireless drivereket,azóta semmi gond 5GHz-en se. Ha gyári fw-t használsz,akkor csak 1db droidos torrent managelő app fog működni : EZ
ha külső hálóról is akarod piszkálni a torrenteket. Belső hálón minden más app oké.
Ha ez szempont erre is figyelj. Ha tomato-t használsz,ott természetesen bármelyiket használhatod,én eleinte a
Transdroidot használtam,de később váltottam a Remote Transmissionra.

Ha gyári fw-nél maradsz,van még egy jó kis app, Asus AiCloud , ha engedélyezed a routeren a felhő megosztást,akkor külső hálóról eléred a hdd tartalmát,meg a routeren lévő pc-ket is,akár filmet is tudsz nézni az otthoni hdd-ről,ha nyaralsz valahol. Nekem itthon 3MBit-es a feltöltésem,ez már elég a folyamatos divix streameléshez.

[ Szerkesztve ]

(#1263) SonyNex7 válasza Zol77 (#1262) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Tehát ha jól értem akkor a droidos telora(Z) vagy táblára(Z)fel kell telepíteni az asus download mastert a playről és azon keresztül eltudom indítani a wifi routerre kötött hdd-re a letöltést?
Ha pedig letöltötte akkor engedélyezvén a az air cloudot bárhol online elérhető a hdd tartalma?
Hogy érted azt a külső belső háló dolgot?itthoni hálózatról lenne szó mert a laptop haldoklik és azt váltanám ki itthon.
külső mondjuk egy kávézói wifi hálozat?Tomatoval az a gond hogy nem tudom hogy kell fel rakni de mondjuk eddig mindent megoldottam(utolsó az volt új androidos telora fáj kezelőt telepíteni net nélkül...).A legjobb az lenne ha egy pécsi lakos segítene:)

[ Szerkesztve ]

(#1264) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1261) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Azt hiszem igazad van még 5 ghz is alig van itthon ez az ac még nagyon a jövő dolga lesz.
Mennyire könnyű beállítani ezt a routert.?
Van esetleg más router alternatíva tipped ,ami hasonlóan jó mint ez,vagy ha vennél akkor is ezt választanád?
köszi

(#1265) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Belső hálózat, amikor vagy a router LAN portjára, vagy WiFi-re csatlakozol! Külső hálózat, amikor valahonnan máshonnan, távolról éred el a routert, például egy kávézóból, vagy egy barátodtól...

A Tomato-t feltenni nem ördöngösség!
1, 2, 3/2, 4-es pontokat kell megcsinálnod, és készen is van!

(#1266) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most is ezt tartom a legjobb soho routernek, így ha holnap kellene vennem, akkor is ezt venném!

Bár holnap drágább lenne, mint amennyiért vettem novemberben! :)

[ Szerkesztve ]

(#1267) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1266) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Értem ha meg lesz akkor megpróbálkozom vele,tomatoval látom ilyen segitő kész emberek vannak.
Nme vagy véletlenül pécsi.
Egyébként érdekes az ár mert nézegetem egy ideje de mintha feljebb menne az ára.Jelenleg :Y 3ooo ft :Y a különbség az EXD-nál a különbség ami nagyon durva igy ez alapján az ac simán jobban megéri ha most venném.Nézd meg árukeresőben de ha a nagyobb eltérést nézünk akkor 5-6ooo csak.Lehet megvárok egy akciót majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1268) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1267) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én 32k körül vettem novemberben ipon-ban! Az ár nyilván az eurohoz és a dollárhoz képest mozog!

Nem vagyok pécsi, sőt meglehetősen messze lakom onnan!

(#1269) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1268) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Értem!köszi az infókat

(#1270) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Olyan gondom akadt a frissítés óta gyári firmware-en, hogy a Router saját tűzfala blokkolja a Download Master alkalmazást. :(( Ha aktív a tűzfal nem enged belépni az alkalmazásba sem. Az el sem indul.
Mit és hol kéne engedélyeznem? Mert a frissítés előtt ilyen gondom nem volt. Tűzfal meg hát kéne :K Na meg a Download Master is ;]
Vagy csináljak egy Resetet és állítsak be újra mindent?

[ Szerkesztve ]

(#1271) dni


dni
őstag

Sziasztok,

ADOS-sal szeretnék letölteni egy file-t, de errot dob letöltéskor, hogy tudnám megnézni, hogy mi a nyűgje?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#1272) krealon válasza Zol77 (#1262) üzenetére


krealon
veterán

"Ha gyári fw-nél maradsz,van még egy jó kis app, Asus AiCloud ,.."

Ugye nem felejtetted el frissiteni a firmware-t?

(#1273) Zol77 válasza krealon (#1272) üzenetére


Zol77
aktív tag

Nem, minden héten elnézek az Asus oldalára, így mindig a legfrissebb van.
Bár most egy hete a Merlin fw van rajta,amiben ez szintén javítva van.
Ha esetleg valakit érdekel : Merlin FW
A lap alján a letöltési link. Érdemes belenézni a Changelogba is,látszik,hogy sokat foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

(#1274) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Üdv!
Eszembe jutott még egy kérdés.
Ugye a routerre dugott HDD tartalmat eltudom érni gyakorlatilag bárhonnan az Air Cloud segítségével!?
Na most ezeket az adatokat csak megnézni tudom vagy letölteni is?
Például:Mondjuk pdf estén csak olvasni vagy tölteni tudom ,vagy filmek estén meg lehet őket nézni de tölteni,képeket csak nézni lehet vagy letölteni is?Mondjuk egy programot letölteni hogy utána feltelepítsem?
Szóval csak nézegetni tudom vagy letölteni is a rajta lévő dolgokat távoli helyről?
Ha igen mennyire bonyolult beállítani ezt?Nincs egy videótok erről?
köszi

(#1275) SonyNex7 válasza Zol77 (#1262) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hogy vált be egyébként a tablet Z?
Kicsit lejjebb elolvasnád a válaszomat hogy jól értettem-e amit írtál?

(#1276) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tisztázzuk a dolgokat!

Ahhoz, hogy valamit megnyiss egy távoli gépen, le kell töltened azt! Olyan eset lehetséges, hogy egy távoli szerver tartalmát csak tallózni tudod, tehát látod a filelistát, azonban akkor sem megnézni, sem letölteni nem tudod a fent lévő tartalmat! Ha már meg tudod nézni, akkor le is tudod tölteni, és ez természetesen fordítva is igaz!

(#1277) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1276) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Hát az akkor nagyon szuper!Ez tomato nélkül is megy ugye mert az air cloud nincs köze a tomatonak,
Erre gondoltam én is de mivel biztos nem vagyok ezért inkább kérdezek.
Mit gondolsz amúgy erről a kevés ár különbségről ez és az ac66u között,így sem éri meg jobban az ac ha mondjuk hosszú távon gondolkozunk ha csak 5000 ft a különbség?
Erről hogy mivel jobb a tomato nincs egy frankó magyar linked?Egyébként amit küldtél hogy mi a telepítés mente nem bonyolult.
köszi

(#1278) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt csak Te tudhatod, hogy neked mi éri meg, és mi nem! Én a magam nevében egész biztos nem adnák ki 5000HUF pluszt az AC miatt, mert ahhoz, hogy ezt kihasználhasd, még klienseket is kellene cserélned, és az AC képes adapterek sem olcsók ám! Például, PCE-AC66

Amolyan Tomato vs gyári fw összehasonlításról nem tudok linket adni!

(#1279) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1278) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Értem!Azt hiszem igazad van.
köszi

(#1280) Zol77 válasza SonyNex7 (#1275) üzenetére


Zol77
aktív tag

Amit írtál az úgy van,ami kérdés meg felmerült, azt Intruder2k5 megválaszolta, ezért nem is reagáltam rá.
Egyébként FTP is van a gyári fw-ben is,azon keresztül is könnyen eléred bárhonnan a routerre kötött hdd-t,ha szükség van egy pdf-re, vagy xls-re. Az AiCloud-ot inkább filmlejátszásra szoktam használni,meg ha nagyon kell valami az otthoni pc-ről, akkor wol-al bekapcsolom,és AiCloudon keresztül azt is látom.
Ha meg nem akarsz annyiféle appot a tabra,van olyan videólejátszó androidra,ami ftp-n keresztül is lejátszik filmet,letöltés nélkül.

A tablet bevált nagyon,Nexus10 volt még a kiszemelt,de a Sony nyert.
Extra vékony,könnyű,vízálló,nagyon erős hw, meg az sd bővíthetőség miatt. Akku wifivel kb 8-9 óra,ha csak netezek,ha játék is van,akkor jobban merül. Már a 4.3-as droid is be van rá jelentve,szóval eddig a legjobb tabletem.
De nézz utána a saját topikjában,ott több infót találsz róla.

(#1281) dni


dni
őstag

Erre vki?

(#1282) Intruder2k5 válasza dni (#1281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Darabokban, az alsó linksort leszedi, tedd be azt...

(#1283) dni válasza Intruder2k5 (#1282) üzenetére


dni
őstag

Köszi, :(

(#1284) Buvana


Buvana
aktív tag

Ma érkezik a vas! Boldog RT-N66U tulajként ugrasztom is rá egyből a shibby legújabbat :R

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1285) Intruder2k5 válasza dni (#1283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem megy? Pedig azok nekem elindultak! Mondjuk a nagy valóban nem, ez tényleg error-t dobott!

(#1286) dni válasza Intruder2k5 (#1285) üzenetére


dni
őstag

első kettő lejött, a harmadiktól errort dob, no mind majd megnézem holnap is hátha csak napi korlát van, bár ez a hivatalos navteq oldal, csak nem is szenyók.

(#1287) Intruder2k5 válasza dni (#1286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, azt nem tudom! Én, mivel nincs rá szükségem, csak bedobtam próbaképpen - azt hiszem a hatodikat - és töltötte!

(#1288) Buvana


Buvana
aktív tag

Annyi segítséget szeretnék kérni, hogy melyik shibby menjen az új rt-n66u-ra?
AIO 64k, vagy a RT-Nxx mappából a legnagyobb, 9.3 megás AIO?

Köszi!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1289) Intruder2k5 válasza Buvana (#1288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AIO64K

(#1290) Buvana válasza Intruder2k5 (#1289) üzenetére


Buvana
aktív tag

Köszönöm!

Továbbá úgy olvasom az oldaladon, hogy kell hozzá a ASUS Firmware Restoration Tool. és 192.168.1.10-re tenni a gép IP-jét. Meg se próbáljam a webes felületéről frissíteni? Mindjárt teszem fel!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1291) khorvat válasza Buvana (#1290) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha a 10-es IP-t és a Asus FRT-t használod biztos jó lesz! Illetve ha probléma lesz meg csinálod újra de elsőre fel fog az kúszni!

(#1292) Buvana válasza khorvat (#1291) üzenetére


Buvana
aktív tag

Harmadikra ment fel. Illetve felment elsőre is, de 2 alkalommal nem akart ip-t adni a gépnek, megismételtem 2x a folyamatot, és jó lett. Most konfigolgatok .:) :C

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1293) Intruder2k5 válasza Buvana (#1292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N66U-ban van CFE WebServer, így nem kell hozzá FRT! :)

Fix IP beállítása, és recovery módban indítás után egy böngészőből tudod feltölteni az fw-t! Persze működik a FRT is, mind ugyanazt a TFTP szervert használja, de egy browser mégis csak kényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

(#1294) Buvana válasza Intruder2k5 (#1293) üzenetére


Buvana
aktív tag

Igen, eredetileg FRT vel ment fel, aztán nyitva volt a böngésző, és recovery módban előjött ez a mini web server, ezzel raktam fel 2x. Másodikra minden oké lett! :DD

Szépen muzsikál, nekem csak 15 Mbites adsl-em van, de a pingek negyedére csökkentek. PL index.hu idáig 40-45 körül voltak, most 10-12 ms. DLNA, nyomtató, minden beállítva! Nagyon tetszik!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1295) Intruder2k5 válasza Buvana (#1294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Torrentezni is szándékozol rajta? rtorrent, vagy transmission lesz a nyerő?

(#1296) Buvana válasza Intruder2k5 (#1295) üzenetére


Buvana
aktív tag

Igen, szándékomban áll torrentezni is rajta, csak az nekem még kínai :)
Nemsokára több időm lesz, és tanulmányozom mit és hogy ;)

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1297) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-AC66U tulajok figyelmébe!

[RELEASE] Asus RT-AC66u (AC mode support)

(#1298) Intruder2k5 válasza Buvana (#1296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hogy áll a torrent project? :)

(#1299) slashing válasza Intruder2k5 (#1297) üzenetére


slashing
senior tag

Ahhh, köszi az infót :C

Egyéb ha már úgy is írok :)

Nem probléma de ha van rá valami megoldás akkor érdekelne.
Minden eszközhöz rendelek egy statikus ip-t csak ezzel az a gondom hogy ha hozzárendeltem akkor a device listben mindig ott van akkor is ha ki van kapcsolva az adott eszköz. Ezt nem lehet módosítani valahogy? Ha ki van kapcsolva akkor ne jelenjen meg a device list-ben, engem ez roppantul idegesít, mert így nem tudom eldönteni egyszerűen hogy aktív-e vagy sem. Persze más módon már meg tudom nézni de az meg már nem kényelmes.

(#1300) Intruder2k5 válasza slashing (#1299) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rányomsz a Lease Time alatti hátralévő időre a kérdéses kliens mellett, és eltűnik... Nekem nincs ott folyamatosan, van 9 darab statikus dhcp bejegyzésem, és jelenleg is 3 eszköz látható a device list-ben! Ahol folyamatosan láthatóak, az a WOL menü, de ott a Status oszlopban láthatod azt is, hogy éppen aktív-e..?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.