Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) khorvat válasza stafff71 (#1649) üzenetére


khorvat
senior tag

Engem is foglalkoztatott ez a memóriakártya foglalat használata dolog, de főleg garancia miatt nem bontottam még meg a routert. Viszont a közel jövőbe megvan a terv, hogy szedem szét a routert garancia vesztés nélkül, ezért érdekelne, hogyan üzemelted be a memókarit, előre formáztad vagy routerrel milyen fájl rendszert használsz rajta ext3 kizárólag, illetve a legfontosabb milyen méretű, sebességű és márkájú memókarit érdemes/lehet használni, nálad milyen az ami bevállt?

(#1652) stafff71 válasza khorvat (#1651) üzenetére


stafff71
tag

Nem tudtam úgy szétszedni hogy a garancia védő matrica ne sérüljön, úgyhogy a gari az ugrott.
Egy samsung 32GB micro sd class 10-es kártya van benne.
EXT3 filerendszer, a routerrel lett formázva, 28GB szabad hely maradt.

Erről futnak az optware-ek, vagyis hogy futnának, de épp az előbb valamit elronthattam mert nem akar elindulni semmi, beakadt az rtorrent nem tudtam vele mit kezdeni, többszöri újraindítás után sem tudom elindítani egyik optware-t sem, nem tudom mi történt, majd holnap valahogy kiderítem.

[ Szerkesztve ]

(#1653) TomyLeeBoy válasza khorvat (#1651) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hello!

Nekem is pár hónapja memkariról megy minden. Az egyik csavar fején van egy matrica, összetekert ragasztószalaggal kivettük, majd összerakás után visszatettük, sehol nem látszik meg rajta hogy bontva lett volna. :D Nekem csak egy 8Gigás Samsung kari van benne, progiknak elég, adatot meg úgyse rakok rá.

Az idő sebessége: 1s/s

(#1654) khorvat válasza TomyLeeBoy (#1653) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok,köszi!

Matricával remélem nem lesz gond, mondjuk gari esetén egy ugyanilyen sikeres szétszedésre még szükség lesz, MicroSD kártyával csak nem mehet szervizbe :)

Ez alapján teljesen egyértelmű a memóriakártya bővítés fizikai menete!

Már csak azt kell kitalálnom mekkora kártyát rakjak bele, Kingston MicroSD 4GB-os van egy használaton kívül, de lehet egy 32GB-os max mérettel fogok operálni, akkor tuti nem kell szétszedni többet, ha vmi miatt kellene a több hely!

Tomato FW alatt USB and NAS / USB Support/ SD/MMC Card Support részhez kell a pipa? Vagy a belső microSD foglalat az külön téma alapból engedélyezett , működőképes ha kártya kerül bele? És ez a menüpont csak pl. USB-s kártyaolvasó esetén szükséges, ha így csatlakoztatunk SD vagy MMC kártyát a vashoz?

[ Szerkesztve ]

(#1655) TomyLeeBoy válasza khorvat (#1654) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nekem be van pipálva az SD/MMC card support.

Az idő sebessége: 1s/s

(#1656) Intruder2k5 válasza khorvat (#1654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"mondjuk gari esetén egy ugyanilyen sikeres szétszedésre még szükség lesz"

Lehet a matricát nem is kellene visszatenni, hanem mondjuk egy kis nylon tasakba, vagy egyéb módon a router aljára ragasztani, esetleg belülre valahova, akkor csak visszatenni kell egy esetleges gariztatás előtt!

(#1657) khorvat válasza TomyLeeBoy (#1655) üzenetére


khorvat
senior tag

Értem!

Azt meg tudod mondani vagy mérni a mostani 8GB-os kártyáddal milyen sebességgel tudsz írni/olvasni sambán és ftp-n keresztül? Illetve a kártya milyen írás/olvasás gyártói adatokkal van felvértezve class 4 -6 10 ??

(#1658) khorvat válasza Intruder2k5 (#1656) üzenetére


khorvat
senior tag

Ez is egy lehetőség, lényeg ne sérüljön és ne keveredjen el a matrica!
De az a legbiztosabb,ha sose romlik el a vas legyen az garancia időn belül vagy kivül:D

(#1659) Intruder2k5 válasza khorvat (#1657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT is van egy ilyesmi teszt, nem tudom ezt láttad-e...?!

(#1660) khorvat válasza stafff71 (#1652) üzenetére


khorvat
senior tag

Megkérhetlek téged is, hogy csinálj egy sebesség tesztet 32GB class 10-es kartyával milyen írás/olvasást tudsz elérni sambán és ftp-n!?
Érdekelne van-e jelentősége a kártya max. sebességének vagy a router egy határ után úgy se profitál a magasabb értékekből.

(#1661) khorvat válasza Intruder2k5 (#1659) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszi eddig nem láttam, de hasznos teszt.
Telefonban egy Samsung 32GB-os class 10-es kártya 13MB/sec írást és 20MB/sec olvasást tud most, ezek szerint olvasásban a router lesz a szűk keresztmetszet, de meglátjuk többiek mit mérnek.

(#1662) stafff71 válasza khorvat (#1660) üzenetére


stafff71
tag

Megcsinálom, csak nem tudom mivel, hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#1663) khorvat válasza stafff71 (#1662) üzenetére


khorvat
senior tag

Jelenleg eléred a memóriakártyát windowsos gépen keresztül? Hasonlóan mint a 2db HDD-t ezt is felcsatolta elvileg neked a router, a korábbi képeid alapján tmp/mnt/sdc2 mappába.
TotalCommander programmal a hálózatok részben ki kellene tallózni a routert és azon belül ezt a mappát, ha ez meg van ide kellene másolni egy 4GB körüli ISO fájlt például vagy egy HD filmet. Ennek másolása során beáll egy átlagos sebességre 10-20MB/sec között vhol.
Ha kész a másolás akkor most a routerről kellene a frissen odakerült fájl visszamásolni a gépedre egy üres mappába és ennek a visszamásolásnak a sebességet is megnézni.
Majd ugyanezen dolgokat esetleg eljátszani windows intézőn keresztül is elvileg gyorsabb lesz mint a TC-s másolás.
Az FTP másolást egyelőre hagyjuk.

(#1664) Sharky__


Sharky__
csendes tag

Hello skacok!

Céghez kellene néznem egy routert, és a AC66U-t néztem ki.
Beleolvastam a fórumba is látom h nagy az elégedettség, viszont nem ragaszkodom a típushoz,
ha tudtok ajánlani a célnak megfelelőt olcsóbban nem zárkózom el :D
Nekem ami fontos lenne : gyors wifi vendég hálózattal ,priorizálható adatfogalom / voip is lenne kb 10 telefonnal / , és mobilinternet szükség esetére. / Vodafonos mobilnetet gondoltam /

Amire leginkább kiváncsi lennék h vodás stick-et kezeli e.

Thx!

(#1665) Intruder2k5 válasza Sharky__ (#1664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem szolgáltató függő, hanem a stick típusán múlik, de sajnos biztosara csak akkor lehet megmondani, ha valakinél működik olyan modem! Van egy lista az asus weboldalán a támogatott cuccokról, de abban is csak azok vannak benne, amivel tesztelve volt, de azon kívül egy halom másikkal is működik, csak azzal éppen nem tesztelték! Ez már bebizonyosodott!

http://event.asus.com/2009/networks/3gsupport/

Ez tehát olyan dolog, ha ezen a listán rajta van a modemed (bármely országnál) akkor 99%, hogy működni fog, de ha nincs, még akkor is simán működhet!

Másik típus? Ha már lenne gyakorlati tapasztalat a fentebb látott tenda-val, az jó lenne, mert akkor esetleg lehetne ajánlani, de sajnos még senki sem vett ilyet! Pedig nagyon úgy fest, hogy közeli rokonságban lehet az AC-66U-val! :)

Ha nem feltétlenül szükséges az AC-s WiFi, akkor esetleg RT-N66U, bár nem hiszem, hogy egy cég esetén sokat jelentene az a megmaradó 4-5 ezer HUF!

(#1666) Sharky__ válasza Intruder2k5 (#1665) üzenetére


Sharky__
csendes tag

Thx a gyors reagálást!

Valószínű megpróbálom AC66U-t , vodás K3772H-es stick-el. Írok a fejleményekről..

(#1667) kandban válasza khorvat (#1657) üzenetére


kandban
csendes tag

Sziasztok,
Sebességek kapcsán, régebben volt téma, hogy lehet-e több mint 2 HDD-t csatlakoztatni a routerhez.
Lehet.
Nálam, mindkét USB csatlakozóban 1-1 USB elosztó van, azon keresztül 3-3 vinyó.
1 USB-n nem akart a 6 felmenni, hiába volt több bemenete a HUB-nak, így viszont 2 felé osztva jól működik.
Látja, stabil, nem fagy, egyszerre több gépet kiszolgál, elég jól ír-olvas (12-15 MB/sec).
Gyári firmware, a Merlin féle kissé módosított változat.
A torrent is működik, de nagy sávszélességénél érezhetően beterhel...
Szóval, ha valaki nagyobb házi tárhelyet szeretne, (pl médialejátszás) és nem elég két vinyó, pénze meg nincs nas-ra, vagy nem használná ki, lehet többet is ráakasztani a routerre...akár a régebbieket is, nekem is van rajta pl 2 db 640-es,.sok éves...
Próbálok idetenni egy képet, remélem, átveszi...

(#1668) duvi válasza kandban (#1667) üzenetére


duvi
nagyúr

Szép kis "karácsonyfa" :D Mióta használod ezt a láncot folyamatosan?
Nem túl nagy az áramfelvétele a sok vinyónak egyszerre? Nehogy baja legyen a routernek... Vagy mind saját tápos HDD?

[ Szerkesztve ]

(#1669) kandban válasza duvi (#1668) üzenetére


kandban
csendes tag

Saját táposak. Lassan egy éve mennek...stabilan....

(#1670) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Igaz nekem N56u-m van ,most barátkozunk ,érdekelne mi számít jó értéknek usb-re kötött hdd-re másolásnál.

Nálam 12 mb/s oda vissza az írás olvasás.

(#1671) kandban válasza Gsx-rr (#1670) üzenetére


kandban
csendes tag

Az szerintem nem rossz. Gyári fw és NTFS?
Úgy értem, MB....ha megabit, akkor nagyon gyenge...

[ Szerkesztve ]

(#1672) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#1670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem Neked nem N56U, hanem N65U van! :)

De miért nem a saját topikjában kérdezed, azoktól, akiknek ugyanilyen, vagy N56U routerük van, ami sokkal inkább hasonló a Tiedhez, mint az N66U! Egyébként szerintem routeren nem mondható rossznak a 12MB/sec, bár amennyire tudom, a RaLink-es modellek ettől többre is képesek!

(#1673) Gsx-rr válasza kandban (#1671) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ntfs ,de nem gyári firmware.

Nem megabit természetesen. Köszi!

Intruder2k5: Igazad van bocsi 65.
Azért nem mert ott nem igazán mozog a topic és bátorkodtam ide feltenni a kérdésem a hasonló (vagy ugyanolyan)usb3-as port miatt!

(#1674) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#1673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az N66U-nak nincs USB 3.0, csak USB 2.0 portja!

De ennek amúgy se sok jelentősége van, mert egy router esetén leginkább a processzor teljesítménye fogy el az USB HDD kezelésekor, és ez határozza meg az elérhető sebességet!

[ Szerkesztve ]

(#1675) Zol77 válasza Gsx-rr (#1670) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ahogy nézem már az N65-ben is dual core cpu van , USB 3.0-n az NTFS írás 17.6 , az olvasás meg 30.8 MBytes/s.
Ez már azért nem olyan rossz.

(#1676) daam


daam
tag

Sziasztok!

Kis segítség kéne, vettem én is egy ilyen vasat, olvasgattam sokat, majd arra az elhatározásra jutottam, hogy felrakok egy Tomatot. Ezzel idáig nem is volt gond, de most, hogy Optware-t is akartam mellé rakni rádobtam egy hdd-t megformáztam, de az egyik particiót az istennek nem tudom mountolni, pedig mindent úgy csinálok, ahogy olvastam.
[link]

Szóval mint a képen is látszik valamit nagyon nem jól csinálok :((

és ezt látom Puttyban:

Még nagyon kezdő vagyok, lehet, hogy valamit nagyon elszúrok, tudna nekem valaki egy kis segítséget nyújtani,

Köszi! :R

(#1677) khorvat válasza daam (#1676) üzenetére


khorvat
senior tag

Segítünk,de a képek nem látszanak!

(#1678) daam válasza daam (#1676) üzenetére


daam
tag

Bocsánat a képek még egyszer:

és a másik:

[ Szerkesztve ]

(#1679) Intruder2k5 válasza daam (#1678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet rosszul van formázva, de az biztos, hogy particionálva rosszul van, mert felesleges 5GB swap, és 10GB opt partíció! Szerintem próbálkozz meg vele még egyszer, csak előtte töröld a meglévő partíciókat róla, mert az megkeverhet! :)

[ Szerkesztve ]

(#1680) daam válasza Intruder2k5 (#1679) üzenetére


daam
tag

Mekkorákra formázzam?

(#1681) daam válasza daam (#1680) üzenetére


daam
tag

És még egy kérdés:
amikor a JFFS-t engedélyezem, utána format/erase gomb után ezt sohasem hagyja abba.
inkább meg se nyomjam vagy, lehet itt is van valami probléma?

Köszönöm a segítséget.

(#1682) Intruder2k5 válasza daam (#1681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez valóban ezt csinálja, de aztán ezt egy oldal frissítés megoldja! Akkor kikapcs, save, majd bekapcs, save, és jó is elvileg!

1. 1GB
2. 512MB
3. maradék hely...

Persze ezek sincsenek kőbe vésve, mert van aki 256MB swap-et csinál, van aki semmit, de 5GB enyhén szólva is túlzás! :)

(#1683) daam válasza Intruder2k5 (#1682) üzenetére


daam
tag

Köszönöm a segítséget, sikerült felrakni, lehet tényleg kicsit túlzásba estem, valóban kicsit sok lett az az 5 GB :)

(#1684) Intruder2k5 válasza daam (#1683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben! :)

Most mit mutat az fdisk -l parancs?

(#1685) daam válasza Intruder2k5 (#1684) üzenetére


daam
tag

Ilyen lett most:

Lehet, hogy valamit nem jól állítottam be, vagy nem tudom, hogy hova kéne állítani, de a gyári firmware-el a telefon meg a tv látta az 5GHz-es WiFit, de most bármennyire küzdök nem akarják, van ötlet, hogy mitől lehet ez?

(#1686) khorvat válasza daam (#1685) üzenetére


khorvat
senior tag

Be van kapcsolva? A tomato főképernyő alsó részéről egy képet dobhatsz, ott Enable kell legyen a 2,4Ghz és az 5Ghz is!

(#1687) daam válasza khorvat (#1686) üzenetére


daam
tag

Igen, már be ki kapcsoltam, és a párom gépe látja is, szóval.... :Y

(#1688) khorvat válasza daam (#1687) üzenetére


khorvat
senior tag

Akkor a router adja a drótot 5Ghz-en is vszínű a TV és a telefon a korábbi kapcsolódás miatt keveredett el!
Tomatoban Device List menüpontban a Lease oszlop sorait kattintgasd végig ezzel törli a nem aktív eszközöket, hátha utána jó lesz a csatlakozás! 2,4 és 5Ghz lehet esetleg más néven ha azonos lenne most, ne okozzon gondot ez se és képben legyél melyikre is csatlakozol! Ha pedig az eszközök 2,4Ghz-en fix IP címet kapnak is okozhatja 5Ghz-hez már nem akarnak kapcsolódni!

(#1689) daam válasza khorvat (#1688) üzenetére


daam
tag

Persze más néven futnak, hogy egyszerűbb legyen. Viszont a telefonon van egy WiFi analizer nevű app gondoltam állítok csatornát, és lőn csoda, ha azt átállítom, hogy az 5 GHz-es tartományt kurkássza akkor ott látja, de a csatlakozható hálózatoknál semiképpen nem dobja, fel, pedig már töröltem az előzményekből, de semmisem.

Köszi a segítséget.

(#1690) Bogie_


Bogie_
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbáltam rávarázsolni a Tomatot, de sajnos a formázásánál elakadtam. Az elejénél nem tudok továbblépni valami miatt: fdisk /dev/sda. Itt olyasmit ír ki, hogy nem találja. Számít az, hogy a vinyó ntfs rendszerű?
A másik problémám ezután jött: visszatettem az asus firmware-t és frissítettem a download mastert. Azóta nem tölt vissza semmit, töltés közben megy a feltöltés is, de ha végzett megáll. Ennél nincs mód korábbi változat telepítésére, vagy lehet ezzel csinálni valamit, esetleg beállítási hiba? Tudom,hogy nincs összefüggés a kettő között, de már az egyik megoldás is segítene.

(#1691) khorvat válasza Bogie_ (#1690) üzenetére


khorvat
senior tag

Szerintem fuss neki a tomatonak újból, abban tuti tudunk segíteni. Fájlrendszernek EXT3 a legoptimálisabb, de NTFS-el is mennie kell!
Itt a lépések szépen le vannak írva
, ha ezt követed fog sikerülni, lesz siker élményed is!

Ez a legfrisebb FW: tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-114-AIO-64K ezt érdemes felrakni,letesztelt tökéletesen működik!

(#1692) Intruder2k5 válasza Bogie_ (#1690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem azért akadhattál el - bár pontosan nem tudjuk a hibaüzit - mert a leírás abból indul ki, hogy a csatlakoztatott HDD üres, nincs rajta partíció! Így aztán létrehozásnál szerintem neked reklamált, hogy nincs hova létrehozni az első partíciót...

(#1693) Bogie_


Bogie_
csendes tag

Nincs a vinyón semmi, de ezt írja ki puttyban:
root@unknown:/tmp/home/root# fdisk /dev/sda
fdisk: can't open '/dev/sda'

(#1694) Intruder2k5 válasza Bogie_ (#1693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ez mit ír?

fdisk -l

(#1695) Bogie_ válasza Intruder2k5 (#1694) üzenetére


Bogie_
csendes tag

root@RT-N66U:/tmp/home/root# fdisk -l

Disk /dev/sdb: 640.1 GB, 640135028736 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 77825 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 1 77825 625128288+ c Win95 FAT32 (LBA)

(#1696) Intruder2k5 válasza Bogie_ (#1695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamiért nálad sdb lett a HDD! Vagy leszakadt, vagy van esetleg másik eszköz is rajta...

fdisk /dev/sdb

[ Szerkesztve ]

(#1697) Bogie_ válasza Intruder2k5 (#1696) üzenetére


Bogie_
csendes tag

Sikerült végigcsinálni ezt a részt. Köszi szépen!

(#1698) Buvana


Buvana
aktív tag

Nálam meg olyan szokott előfordulni, hogy hol sda2, hol sdb2- nek látja a winyót. Roppant kellemetlen, dlna, ftp, torrent ugye arra az időre ugrott, míg át nem írom az elérési utakat. Ezt csinálta idáig shibby 112 vel, már az új van fent. 1 TB- os wd winyó, melyen a végére van létrehozva egy 130 MB-os ext3 partíció, windowsos programmal.
Ja, mindegy melyik slotba dugom a meghajtót, random csinálja, van hogy 2 hétig minden ok, aztán ez történik. Mitől lehet?

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#1699) Intruder2k5 válasza Buvana (#1698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1700) khorvat válasza Intruder2k5 (#1699) üzenetére


khorvat
senior tag

Huhh ez nagyon hasznos lehet a későbbiekben!

Ez csak az USB-re dugott eszközök esetén fordulhat elő, mármint a keveredés a sorrendben?
Vagy az elvi és gyakorlati esélye akkor is megvan, ha 1db HDD az USB-n és 1 microSD kártya a belső foglalatban esete áll fent?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.