Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Szimpi ez a router, de most épp nincs sok pénzem, és nézegettem ezeket az olcsóbb Asus-okat:

Asus RT-N65U 450Mbps Gigabit lan - Wireless router - 2db USB 3.0 port
Asus RT-N56U Black Diamond wireless router

Esetleg ez...
Asus RT-N16 WLAN router, printer és média szerver

Van-e esetleg tapasztalatotok ezekkel kapcsolatban? DLNA/Samba/torrent/100Mbit router/Wifi funkciókra kellene a kütyü.

-Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#752) khorvat válasza zizou (#751) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Látom ide találtál:)

Az N65U-nál az a helyzet hogy dizájn router, van akinek számít jól nézzen ki és szép szines legyen tőle a szoba és van akinek ez inkább hátrány. Az USB3.0 port parasztvakítás hiszen nincs olyan másolás aminél ki tudnád használni ezt amivel több mint az USB2.0, szal szerintem felesleges de nekem is megakadt a szemem rajta elsőre!

N56U szintén álló kivitel csak USB2.0 és kicsit lassabb Wifi, ezek úgy hallottam eléggé melegednek is illetve beépített antennások ha fontos az erős wifi később gond lehet a nem cserélhető antenna bennük!
Az N65U és N66U közötti 10ezer ft szerintem vastagon mégéri az utóbbi javára!

Ami még fontos tomato FW az N66U-ra és N16-ra tehető fel:
Tomato képes router lista

Én a tomato miatt N66U és N16 között gondolkoznék egyik 40e a másik 20e, ezek az árak nagyjából tükrözik az értéket is amit képviselnek, innentől a pénz dönthet ami csak rajtad múlik, de ha edigital-ba gondolkozol és van cetelem kártyád is egész baráti a 38.610Ft-os ár az euro pedig kezd el szállni jövőhétre tuti csak drágább lesz minden elektronikai cucc! Én megpróbálnám gyorsan eladni TP-Link 1043-ast és ami jön cash azt az erősebb vasba fordítani.

Intruder kolléga lehet tud majd segíteni az RT-N16 és RT-N66U összehasonlításában neki volt mind2 én WL-500GP-ről jöttem az N16-os lépcsőt kihagytam!

Itt egy kis olvasni való a vasakról:
Asus routerek paraméterei

Remélem segítettem az ötletelésemmel és hamarosan az asus routeresek táborában köszönthetünk!

[ Szerkesztve ]

(#753) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt ide is beteszem már! Ritka nagy állat lehet, aki ezt elkövette... :)

[ Szerkesztve ]

(#754) leo-55


leo-55
csendes tag

Üdv

Most próbáltam ki a Merlin féle firmware-t (eredeti tuningolt) és meglepően szuper. Rengeteg hiba javítva van. Mind a két típusnál (N66U, AC66U) és sok új menű jelent meg. Most már azt mondom érdemes volt cserélni a firmware-t az AC66U routeremen. (parancs sor, rádió chip hőmérséklet kijelzés, új VPN (ez szerintem a tomato-e) tökéletesen működő RF kimenő teljesítmény állítás....stb :C

[ Szerkesztve ]

(#755) leo-55 válasza Intruder2k5 (#753) üzenetére


leo-55
csendes tag

Ez enyhe jelző..... ez egy igazi szakember :W

(#756) ZGO válasza Intruder2k5 (#753) üzenetére


ZGO
tag

Jó hogy nem egy vödör szárazjégbe tette... Nekem a melegedéssel semmi bajom, teljesen meg vagyok elégedve a teljesítményével, szemben a régi SMC-vel, ami gyakran hetente 1x fagyott, és korlátai miatt nem tudta kiszolgálni az itthoni vezeték nélküli igényeket. Mióta megvan senkitől nem hallottam panaszt :-)

(#757) Intruder2k5 válasza ZGO (#756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, ez komoly előrelépés! :)

(#758) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby

[RELEASE] 108 - 2013-03-09

- Fix vsftpd rights
- Fix upnp GUI
- Miniupnpd: fix permissions to use dotted mask. Return to dotted mask in config file.
- Further optimize lzo compilation to help OpenVPN performance and This optimization gives us a 10% speed gain (thx RMerlin)
- Miniupnpd: add custom configuration textarea to GUI
- Fix reboot/logout/shutdown buttons from nas-ups page.
- Make some images smaller
- Add ebtables to all mini K26 builds.
- HTTPS remote access should now works on builds without VPN included (libssl problem)
- Fix default vlans for RG200E-CA

(#759) Zol77 válasza Intruder2k5 (#758) üzenetére


Zol77
aktív tag

na,pont ma délelőtt tettem fel az 1.07-et. Nembaj,nem ez lesz az első olyan nap,hogy 2x rakok firmware-t a routerre. :)

(#760) Kront válasza leo-55 (#754) üzenetére


Kront
tag

a gyári fw beállításait megőrizte vagy újra kellett konfigolni?

(#761) leo-55 válasza Kront (#760) üzenetére


leo-55
csendes tag

Üdv

Az általad megadott beállítások megmaradnak nem kell újra konfigolni. :)
Érdemes kipróbálni, mert sok jó dologgal bővült és sok gyári hiba javítva van. És természetesen az eredeti gyári bármikor visszarakható.

[ Szerkesztve ]

(#762) Kront válasza leo-55 (#761) üzenetére


Kront
tag

köszönöm, akkor megnézem.

(#763) TomyLeeBoy válasza LSL1337 (#741) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hali!

Látom már nem mai a téma de azért...
Nekem is samsung tv-m van, a tomato beépített dlna szerverét használom, és nekem működik a resume és mkv lejátszás is. Még anno a wl500gp routeremmel valami sokkal régebbi tomato-val is működött, az RT-N16-al is, és természetesen most a N66U-val is.

Resume.. Ha átváltok mediaplay-re a tv-n és nyomok egy folytatást, akkor még a fájlt is megkeresi amit legutóbb játszott és folytatja ahol ki lett kapcsolva. Sorozatoknál nagyon hasznos.

Szvsz ezt mindkét dolgot a tv kezeli, (kódolást és lejátszást is) szerintem dlna szervernek nem sok köze van hozzá, az csak megosztja a médiafájlokat valami dlna szabványos módon.
Bár ez nem magyarázza hogy Serviio-val miért megy..

Az idő sebessége: 1s/s

(#764) LSL1337 válasza TomyLeeBoy (#763) üzenetére


LSL1337
őstag

akkor mit ronthattam el?

N66U-n 105-ös tomato (nekem), a beépített média serverrel neked pontosan milyen samsung TVn működik az mkv resume?
köszi hogy válaszoltál, felkeltette az érdeklődésem
esetleg egy TV beállítási tipp?

(#765) TomyLeeBoy válasza LSL1337 (#764) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Igazából fogalmam sincsen mit ronthattál el mert én nem állítgattam a tv-n semmit, a tomatoban meg csak annyit hogy hozzáadtam a filmes mappámat a médiaszerverhez.

Ez egy samsung le32c550j1w tv, kb 3 éves, és nekem is 105 tomato van fent.

divx-eknél sűrűn használom a resume funkciót, mkv-t ritkán nézek de most kipróbáltam azzal is. Elindítom a star-wars 15,5Gb mkv-t, megy valameddig, kikapcsolom a tv-t, bekapcsolom, mediaplay, folytatás (ami ilyenkor nekem a D funkcióbillentyű a távkapcson) egy kis várakozás és megy tovább a star wars ahol kikapcsoltam.

Az idő sebessége: 1s/s

(#766) LSL1337 válasza TomyLeeBoy (#765) üzenetére


LSL1337
őstag

nekem 2012-es E szeréria, media play-t itt allshare play-nek hivja
nekem is van előző listám, de mindig 0:00-ról indul minden onnan is, még akkor is ha ki se kapcsoltam a TVt
TV record-hoz vagy bármihez van nálad USB bedugva?
LAN vagy wlan?

(#767) TomyLeeBoy válasza LSL1337 (#766) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

USB-be semmi nincsen bedugva és lan-al megy.

Ha jól látom az jóval újabb tv mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#768) khorvat válasza LSL1337 (#766) üzenetére


khorvat
senior tag

Tomato v108-al és előtte 107,106-al is az volt a helyzet nálam hogy Samsung LE32B650 TV-vel nem jegyezte meg hol hagytam abba a filmet , se .mkv se avi se egyéb formátumok esetén!
Viszont korábban ha a TV-hez USB-n HDD volt csatlakoztatva ott ment ez a funkció, vszínű megy most is de már nem használom így a TV-t amióta ez a router üzemel!
Ez mégis csak a tomato miniDLNA résézénél lehet vhol beállítva szerintem, akinek megy az tudna képet feltenni arról, hogy nézki nála ez a menüpont?

(#769) TomyLeeBoy válasza khorvat (#768) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nekem még 105 van fent. A mappák hozzáadásán kívül nem változtattam semmit a dlna beállításokon.

Az idő sebessége: 1s/s

(#770) LSL1337 válasza TomyLeeBoy (#769) üzenetére


LSL1337
őstag

nalam is igy nez ki
usbn nekem is megjegyzi a poziciot, raadasul kerdes nelkul.

b szeria a regebbi, c d e szeria (2010 2011 2012) uj lejatszot kapott, es a resumet tudnia kene
ezert furcsa hogy nem jo
ma updateeltem frimwaret is, de ugy sem jo

media type videon van nekem, azt megprobalom majd allra tenni, meg strictbol kiszedem a pipat, hatha.

koszi!

(#771) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Hellosztok,

N66U router,olyan problémám van, hogy a WIN-ban az 5ghz-s wifinél a sebesség csak 54 Mbps-t ir ki, és a 40 mbites net is csak 20 mbittel jön, milyen beállítással lehetne ezt javítani?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.

(#772) khorvat válasza FeeLing_ (#771) üzenetére


khorvat
senior tag

Milyen wifi kártya van a gépben pontosan?

(#773) FeeLing_ válasza khorvat (#772) üzenetére


FeeLing_
csendes tag

Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205 típusú

Ez egy Lenovo T420 laptop win 7.

Igaz a routerre most 6 wifi eszköz kapcsolódik jelenleg 2.4 ghz-n plusz ez a laptop 5ghz-n.

(#774) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Egy érdekes dolgot vettem észre.

Nem tudtam bejelentkezni a szokásos 192.168.1.1 es címen,mindent kipróbáltam,a vége az lett,hogy reseteltem a routert. :U

Mindegy sebaj gondoltam,gyorsan visszatöltöm a már korábban elmentett konfigot. Vissza is töltötte,de egy rakás cucc hiányzott belőle amit beállítottam,köztük a mac address filterben lévők és a dhcp-s részben manuálisan megadott IP címek.

Másnak is volt ilyesmi ? :F

Most beállítottam mindent újra,és újra elmentettem a konfigot. Remélem legközelebb nem járok így.

A legfrissebb gyári firmware van fent rajta.

Köszönöm a válaszokat! :R

I.T.E.M

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#775) FeeLing_ válasza FeeLing_ (#773) üzenetére


FeeLing_
csendes tag

Megvan a megoldás, hihetetlen! :)

Az acces connection-ba a titkosítás résznél WPA2-PSK-ra és a Data encryptiont TKIP-ről AES-re kellett állítani és rögtön begyorsult a wi-fi, nas-ról is már tudok másolni 6-8 megával!

Üdv.

(#776) Kront válasza FeeLing_ (#775) üzenetére


Kront
tag

ez pontosan így van és nem technikai oka van. maga a szabváy írja elő, hogy nem biztonságos titkosítás esetén kötelező a chipnek visszavenni a sebességet. (hogy rákényszerítsék a felhasználót a jelenleg biztonságosabbnak tartott titkosításra)

mostanában egyre több az olyan végberendezés, ami automatikusan nem is hajladó kapcsolódni a TKIP-es hálózatra, csak manuális (szivatós) konfigurálás mellett, szintén ugyan ezen célból.

(#777) dni


dni
őstag

Sziasztok,

vannak fájlok, amiket nem tudok letörölni az smb-n keresztül megosztott meghajtóról Finderben (Mac-es intéző), arra hivatkozva, hogy a fájlok használatban vannak, amikor elvileg nincsenek.

Hogyan tudnám feloldani a problémát?

(#778) Intruder2k5 válasza dni (#777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nézd meg az /etc/smb.conf file-t, hogy benne van-e a force user = root sor?

Ha igen, akkor esetleg lehet lemezhiba is! Ennek javításához umount-old az összes partíciót, majd PuTTY-ban ellenőrizd azokat!

e2fsck -pfv /dev/sdx

Az x helyére értelemszerűen a, b, stb... kerül, a partíció jelölésének megfelelően!

Egyébként ezek a file-ok hosszú nevűek? A nevükben van ékezet, vagy valami egyéb cifra karakter? Arra gondolok, hogy a MAC intéződ UTF-8 támogatása esetleg nem működik?

(#779) dni válasza Intruder2k5 (#778) üzenetére


dni
őstag

Szia,

Most megnéztem Windows alól sem tudtam törölni, sorozat epizódok voltak, amiből némelyiket tudtam törölni egy évadon belül némelyiket nem, spec karakter nem volt benne. Újraindítottam a routert és ki tudtam ezeket is törölni, de a samba share ki be kapcsolája pl nem oldotta meg a problémát.

Ilyen terméktámogatás a még egy nincs a világon mint amilyet te nyújtasz. Örök hála :R

[ Szerkesztve ]

(#780) Intruder2k5 válasza dni (#779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Hát nem tudom mi lehetett, az igazat megvallva eddig nem találkoztam ilyen helyzettel!

Hát ez marha nagy támogatás volt, pont fogalmam sem volt az egészről, de nagyon szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#781) dni válasza Intruder2k5 (#780) üzenetére


dni
őstag

Minden eddigi segítséget és a reakcióidőt figyelembevéve.

(#782) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Lenne egy (nem hiszem, hogy pont az rt-n66u-t) érintő problémám.
Tomato fw-el megy a routerem és az rtorrentet használom (megelégedéssel).
Amikor hozzá akarok adni egy bizonyos .trorrent file-t, nem csinál semmit.
Helyesebben nem jelenik meg a letöltendők között, és a napló "fül" alatt csak az a bejegyzés látható, hogy "WebUI started", más .t esetében ugye itt jön a bejegyzés, hogy "x.torrent added" (vagy valami hasonló).
Egyszer már volt ilyen de nem foglalkoztam vele, más oldalon is megtaláltam és onnan szépen lejött.
Ez viszont innen kellene.
Lehet, hogy az a gond, hogy ez egy "pack" lenne, ~200G és ~150 file?
Ekkora mennyiség (inkább a file-ok számára gondolok) gondot okozna az rtorrentnek?

(#783) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Barátkozunk egy ideje. Most hogy kezdek magamhoz térni, és látni a lehetőségeimet, újabb igényem merült fel :B
Gyári FW mellet valamiért vacakol az FTP. Van hogy simán belépek naponta többször is. Azt egyszer csak úgy dönt, hogy na elég volt, megszakad a kapcsolat és utána már nem érem el. (sem böngésző, sem TC, sem Filezilla) Se mobilról, sem asztali gépről. Az sincs kizárva én vagyok a türelmetlen, és túl hamar indítom a következő fájlt.
Az érdekes a dologban, hogy az Aicloud az működik bármely eszközről. Ennek segítségével elérem az USB_HDD -t Tehát olyan hatalmas nagy gond nincs. Bár aminek futnia "kellene" az sem fut utána :( Ez jobban zavar!
Olvasom hogy távolról is elérhető router. Ezt hol találom gyári Firmware-nél? Egy reboot biztos segítene a gondomon. Mint ahogy amikor hazaérek szokott is. Viszont végigolvasva, a router távoli elérést csak CFWnél tárgyaltátok. Vagy gyári FWnél ez a lehetőség nincs is? Ha létezik, valaki felhomályósitana mit kéne beállítanom.
Előre is köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#784) khorvat válasza Gregman (#782) üzenetére


khorvat
senior tag

Adj neki egy kis időt, hogy feldolgozza a nagy méretű torrentet! Vagy kézzel másold a .torrent fájlt a többi közzé ezt a config fájl határozza meg hol van nálad éppen ezek tárolási helye! Nekem így azonnal elkezdi a letöltést!

(#785) khorvat válasza gubacsino (#783) üzenetére


khorvat
senior tag

Dobj fel egy tomato-t és kb. minden gondod megoldódik, vagy ha van is gond hamarabb érkeznek a javítások főleg ha jelzed mint a gyári FW esetén!

(#786) gubacsino válasza khorvat (#785) üzenetére


gubacsino
aktív tag

Sikerült :K bejelentkeznem - megoldodott!

Administration - System - Enable Web Access from WAN (gomb be)

Gondoltam rá én is. De mivel ez az első ilyen "Smart" Router em, gondoltam megismerkedem az alapokkal.
Csak szépen sorjában. Samba és FTP dolgokat most használok életemben először És van néhány teljesen új fogalom, kifejezés amit nekem jobb így megtanulnom.
Ez már bevált mikor az ANDROID nál ismerkedtem a ROMbolásal, csak azután mertem belevágni mikor nagyjából képbe kerültem.
Lesz Tomato, abban biztos vagyok :K de majd csak idővel. Ez a Gyári FW egyenlőre bőven megfelel nekem. Simán prémium kategória. Amint nem így érzem, vagy amint elfog a kalandvágy, teszek egy paradicsomi kitérőt ;)

[ Szerkesztve ]

(#787) Intruder2k5 válasza Gregman (#782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg ntorrent-el, azzal menni fog, utána kezelni már tudod majd rutorrent-ből is! A nagy torrentfile-okkal szokta ezt csinálni! Tehát nem az adat a lényeg, hanem maga a torrent file mérete! Gondolom ez is több száz KB!

(#788) Gregman válasza khorvat (#784) üzenetére


Gregman
tag

Köszi!

Este ismét megpróbálkozom vele.

(#789) Gregman válasza Intruder2k5 (#787) üzenetére


Gregman
tag

Igen kb. 1MB.

Az ntorrent linuxos kliens?

(#790) Intruder2k5 válasza Gregman (#789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nTorrent egy Windows-os (meg Linux-os) GUI a routeren futó rtorrenthez! Vagyis amit ezzel hozzáadsz a letöltésekhez, az ugyanoda kerül, ahol a többi is van, és látni is fogod a ruTorrent-ben, csak valamiért az nem eszi meg...

[ Szerkesztve ]

(#791) Gregman válasza Intruder2k5 (#790) üzenetére


Gregman
tag

Köszi!

Ez bejött.
Kicsit puritán a kezelőfelülete, de működik és ez a fontos :)

(#792) Zol77


Zol77
aktív tag

Új Asus FW !
(de szerintem itt senki nem használ gyárit :) )

ASUS RT-N66U Firmware version 3.0.0.5.354
Fix
1. Potential security issue from UPnP overflow.
2. Wireless time control related bugs.
3. Media server related issues when lan subnet change or USB hot plug
4. IPv6 over PPPoE interoperability issues.
5. PPPoE password setting error in Advanced wan setting.??

Modify
1. Upgrade to latest Broadcom driver.
2. Enhance the PPPoE NAT throughput.
3. Enhance both 2.4GHz and 5GHz throughput.
4. Support Huawai E353 3G/4G USB dongle.
5. The router setting URL is changed to http://router.asus.com, use the original URL http://www.asusnetwork.net can also go to the
setting page.

Add
1. Optimize for XBOX option in Advanced Setting-->Wireless-->General. Enable this function can stabilize streaming speed.
2. Network tools in Advanced setting
3. WOL user interface (wake on LAN)
4. H.323 and SIP passthrough can be disabled in Advanced Settings --> WAN -->NAT Passthrough
5. Click the device name and lookup the manufacturer information
6. Change the DHCP query frequency in Advanced settings-->WAN-->Internet connection to resolve the ISP compatibility issue.
Special thanks to Merlin for his contribution.

AiCloud
1. Add deleted button in upload file page.
2. Fixed share link management bugs.
3. Fixed the file and folder rename bugs.
4. Fixed IE9 /10 file upload compatibility issue.

Known issues
1. The router need to reboot after 3G/4G USB dongle setting. It caused longer setting time.
If you use the 3G/4G router mode, we recommend staying in 3.0.0.4.270.

[ Szerkesztve ]

(#793) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Melyik most a legfrissebb stabil tomato N66U-ra?

Az idő sebessége: 1s/s

(#794) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

108 AIO 64K

(#795) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#794) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Köszi, frissítek egyet. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#796) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#795) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Jó lett. VPN client-et használta már valaki tomato-ban?

Az idő sebessége: 1s/s

(#797) Zol77


Zol77
aktív tag

Lenne egy kérdésem:

Hogy tudom a hdd nevét megváltoztatni tomato fw alatt?
Tettem egy ext3-as hdd-t a routerre,rápakoltam a seedelni való fájlokat,de amíg ntfs volt, Samsung néven futott,most meg /tmp/mnt/1.41.12-1979 néven fut. Linuxal nem rendelkezek,hogy rádugjam,és átnevezzem a hdd-t.

(#798) Intruder2k5 válasza Zol77 (#797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az e2label paranccsal!

(#799) Zol77 válasza Intruder2k5 (#798) üzenetére


Zol77
aktív tag

ugyanott járok,mint Te 2 éve : [link]

Azt láttam,hogy írták ,valami e2fsprogs csomagot kell feltenni,de ez nekem már kínai.
Mindjárt kész a bott pendrive az ubuntunak,majd ott megpróbálom átnevezni,remélem két kattintás lesz :)

(#800) Intruder2k5 válasza Zol77 (#799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy neked nincs optware...

login as: root
root@192.168.53.11's password:


Tomato v1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB AIO-64K

_ ___ _ _ ___ ___ _____ _ _ __ __ _ _
/_\ / __| | | / __| | _ \_ _|___| \| |/ / / /| | | |
/ _ \\__ \ |_| \__ \ | / | | |___| .` / _ | _ \ |_| |
/_/ \_\___/\___/|___/ |_|_\ |_| |_|\_\___|___/\___/


root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# e2label
Usage: e2label device [newlabel]
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.