Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Swifty válasza Intruder2k5 (#149) üzenetére


Swifty
csendes tag

Neked jó, de vannak olyan helyek, ahol ez nem így van....
És ha nem mindenhol van "szabad" MAC-ezés, akkor az azt jelenti, hogy a hiba oka is lehet...

(#152) Swifty válasza #48967168 (#150) üzenetére


Swifty
csendes tag

Ha van interneted, akkor pl innen megtudhatod az internet felől látható IP címed...
( Erre nincs szükségünk :D )
Viszont jó lenne tudni a géped által látott címet. Ezt pedig a parancssorba beírva így kapod meg:

ipconfig /all

Valami ilyesmit kell kapnod:

Ethernet-adapter LAN:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : AMD PCNET Family PCI Ethernet adapter
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 08-00-27-17-7F-F7
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 172.16.61.251
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.254.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 172.16.61.254

Ha az internetes és a belső megegyezik, akkor a kábelmodem modem módban van.

Ha nem egyezik, akkor router módban.

Ekkor lehet még az, hogy az ASUS és a kábelmodem ugyanazt a tartományt használja, ami problémát okozhat.

Az IP címeknél ezek a tartományok a privátok:
10.0.0.0/8 = 10.0.0.0-10.255.255.255
172.16.0.0/12 = 172.16.0.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0/16 = 192.168.0.0-192.168.255.255

Létezik még a link-local: 169.254.1.0 - 169.254.254.255
Ebben nincs net !!! :D

"Minden" más publikus cím...

(#153) InFRaReD válasza #48967168 (#127) üzenetére


InFRaReD
tag

Ha jól értem, akkor egy új DIGI-s bekötésről van szó. Próbáld ki egyszerűen úgy, hogy rádugod a gépet és csinálsz egy sima PPPoE kapcsolatot mintha egy ADSL lenne (ha windózos vagy) és próbáld meg direktbe a kapcsolatot. Ha megy, akkor a kapcsolatod elméletileg ok.
Ha felhívod az ügyfélszolgálatot ne is említsd hogy a routered nem tud csatlakozni, mert tuti az lesz az első kérdés hogy direkt-be megy-e. A géped nem tud, szarul van kötve, irány kifelé megjavítani. Egyébként nekem jómúltkorról pozitív tapasztalatom volt velük, péntek esétre szarta össze magát a net, felhívtam őket és némi gyömöszölés után szombat reggel már csengetett is a szerelő aki gyorsan dolgozott, értett hozzá és segítőkész volt. (irreleváns, de a szája az viszont ultrabüdös volt :DD ).
Jah, és a "nem működős" napokat pedig szépen vonassad le velük a következő havi számlákból, ha az több mint 24 óra.

(#154) kandban96


kandban96
csendes tag

Sziasztok,
én is gondolkodom egy "karácsonyi meglepetés"-en (RT-N66U), pár infót ha megosztanátok, mköszönném.
Milyen adaptert használtok, hogy jó wifi sebességet érjetek el? Pl Asus USB-N53?
Többet tud, mint a kb fele árú Asus USB-N13? (leírás szerint eléggé hasonló a képességük).
Másik kérdés, hogy van -e lehetőség valahogy többszörözni a két USB csatlakozási lehetőséget, hogy pl 3-4 kisebb/nagyobb külső vinyót is rá lehessen akasztani...valahol olvastam, hogy nem nagyon szereti az USB HUB-ot...próbálta valaki? Tomato ezt is megoldhatja?

Kösz előre is, ha tudtok segíteni

(#155) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új Tomato by Shibby verzió!

[RELEASE] 104 - 2012-12-01
- Revised/recompiled BCM driver K26RT-N backported from Asus GPL 3.0.0.4.220
- Support 2nd radio (5GHz) using wl_high module for router Asus RT-N53, Linksys E2500 and E3200
- VLAN mapping for Asus RT-N53
- include TomatoAnon project (disabled by default)
- revert (fully integrade tomato-RT branch with my branch (lot of teddy`s updates from april to august 2011) and add only some of commits like
* rc: fix for E4200 mac address
* BCM SDK: dirty dd-wrt fix for Belkin f7d4302 5GHz radio
* USB: LED driver: support multiple devices
* Build: fpkg: fix creating Belkin images

(#156) VGYke válasza kandban96 (#154) üzenetére


VGYke
addikt

Szia! Nem írtad, mibe kell az USB WiFi adapter, PC, vagy laptop, esetleg pl. Samsung TV.
Én PC esetén a belső, PCI vagy PCIe csatolású adapterek híve vagyok, és az sem biztos hogy drágábbak (persze ha van hely az alaplapon és a ház mőgőtt a drótoktól az antennáknak). Azért egy kb. 10cm-es több antennával ellátott cucc mégis megnyőzőbb mint egy USB-s kütyü... Nekem Atheros AR922X chipsetes, szerintem T-PLink, PCI csatolású, 2 antennás ősrégi adapterem van.
Egyébként meg szerintem a fentieken kívül tök mindegy milyet veszel, 802.11n szabványban (ne "draft" legyen, tehát 300Mbps), a sebesség nem ezen fog múlni, hanem:
* a vétel "minőségén" (dBm), na itt játszik be a router távolság és az adapter antenna minősége, nagysága,
* a router beállításokon,
* honnan hová akarsz "nagy" sebességet. Mert ha csak a routerre kötött USB HDD-re oda vissza másolási sebesség, filmnézés a lényeg, az USB2-es szabvány + HDD valós sebessége + router szoftver (frimware) a fék. USB2.0 elméletileg tudtommal 480Mbps, de a gyakorlatban ennek a tört része igaz. Szerintem ha 100, akkor az csúcs!
* a külső zavaró tényezőkön, mint pl. mikró, szomszédok routereinek bezavarása (mondjuk ezen lehet igazítani a router beállítás csatorna választásban), stb. Ha sok a külső zavar, akkor nem 2,4GHz-es, hanem 5GHz-es adaptert kell választani. De PC-hez felesleges szerintem, az inkább médialejátszókhoz való!

USB-HUB: szerintem ez első körben nem gyári frimware vagy Tomato kérdés, hanem hardver. Bírja-e a belső táp és elektronika a sok HDD által felvett ampert? Mert (gondolom) nincs benne olvadó biztosíték, amit a túlzott áramfelvétel kib*sz, ki kell cserélni oszt jóvan :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#157) VGYke válasza kandban96 (#154) üzenetére


VGYke
addikt

Egyéb iránt, tegyed fel magadnak a következő kérdéseket:
* ki fogom használni az 5GHz WiFi-t?
* most, vagy a jövőben szükségem lesz 450Mbps routerre, ha az adapterem csak 300Mbps elméleti sebességre képes és a jövőben nem akarok adaptert cserélni?
Ha 2db nem a válasz, ne az adapteren spórolj, hanem a routeren. Neked nem ez a router kell hanem egy olcsóbb!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#158) kandban96 válasza VGYke (#157) üzenetére


kandban96
csendes tag

Szia, kösz a válaszokat és tényleg gondolkodunk...
Többen vagyunk, családi házban vidéken.
Egyszerre 3-4 aktív használó (időnként akár 8-10, ha jönnek cimborák)...játék, net, film, zene.
Bent és nyáron az udvaron is.
Most egy TPLink 54 megás wifis router van, 4db vezetékes 100megás fix kapcsolat (3 pc és egy médialejátszó).
Három laptop (meg néha telefonok) használják a wifit.
Udvarra már nem nagyon hord ki, meg elég lassú...pedig nyári estéken van, hogy kinn is néznénk filmet, de most elég esélytelen ...erről a routerről jókat írtak a teszteken..2-3 falon át kellene menjen, vagy 20-25m távra).
Szóval szeretnénk egy erősebb alapot: még ha most többe is kerül egy kicsit, hosszabb távra építjük...sok zavar nincs a környéken, 1-2 eszköz a szomszédokból...alig érezhető...
A 300 meg a 450 közötti különbséget nem biztos, hogy most ki tudnánk használni (meg nem is nagyon találtam 450-es sebességű adaptert (jó áron), másképp arra hajlanék..ha javasoltok valamit, kösz)
A pc-ket továbbra is kábellel szántuk összekötni, elvileg ez már nem is 100 megás, hanem gigabites lesz.
Mondjuk ilyen nagy sebességű wifi-nél már lehet, hogy meg kellene fontolni, hogy szabaduljunk-e a vezetékektől...
Mindenesetre kösz a segítséget...
USB HUB: én sem akarom szétégetni az USB kimenetet, tápos HUB-ban gondolkodtam (ha képes kezelni).
A külső vinyóink többségének is saját tápja van, az USB-n csak az adat menne.

(#159) VGYke válasza kandban96 (#158) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor már csak az 5GHz a kérdés, kell-e?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#160) VGYke válasza #48967168 (#150) üzenetére


VGYke
addikt

Ha van már megoldásod, itt is osztd meg velünk kérlek mi volt a probléma, hát ha tanulunk belőle, vagy a fórumot később olvasóknak hasznos lehet...

kandban96:
Hogy döntöttél? Ne tűnjék annak, hogy le akartalak beszélni, szaporítani kellene ám az ASUS RT-N66U tulajok számát, mert kevesen vagyunk, és ez a router nagyon jó :D

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#161) #48967168 válasza VGYke (#160) üzenetére


#48967168
törölt tag

Én már teljesen feladtam, de ma kijött hozzánk a céges IT-s aki az összes kirendeltségünket táveléréssel tartja karban, mondhatni már látott labdán pöttyöt... :)

Nos, Ő is 2 óra rugózás után feladta, egyszerűen nem képes az ASUS bejelentkezni a Digi-szerverére... Már kínunkban betelefonáltunk az ügyfélszolgálatra, hogy gépet cseréltünk és más lett a MAC-adress (hátha nem megy a klónozás, és ez alapján szűrnek) de a hölgy azt vallotta, hogy nincs MAC-adress szűrés... Persze így sem ment.

Most "szégyenszemre" összerakunk egy full gagyi TP routert hogy tesztelhessem vele is, előre félek az eredménytől:

- Ha azzal megy akkor ASUS-nak menni kéne a lecsóba, de egyrészt marha drága volt és mióta megvan egyszer sem dobott le a T-Commal, ergó nagyon sajnálnám. Másrészről meg ugye remekül együtt dolgozik a nappaliban lévő szintén ASUS 5GHz-es acces-ponittal ami meg az 1080p-s anyagon nézegetéséhez létfontosságú

- Ha azzal sem megy, akkor lemondom a Digi-s netet (hál istennek a TV-be már sikerült életet verni) és visszaállok a T-Com-ra. De ehhez megint ki kell jönni a szerelőknek, mert össze-vissza kötögettek a padláson és az emeleten és "elhasználták" a korábban már behúzott T-Comos coax-kábelt...

Egyszóval szívás mindenképp! :(

Továbbra is szívesen vennék egy gyakorlott Digi-s szerelőt, nem csokiért.. :)

(#162) VGYke válasza #48967168 (#161) üzenetére


VGYke
addikt

Ne add fel! Kizárt hogy az Asus router kontra Digis neted a hibás! Próbálj más Prohardver fórumok is érdeklődniÍ!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#163) kandban96 válasza VGYke (#160) üzenetére


kandban96
csendes tag

Szia, nem beszéltél le. Az 5GHZ hogy mire kell?
Hát nem tudom. Többen vagyunk, időnként menne pl HD film és közben játék/böngészés/zene másoknál.
(Rosszabb esetben 2 HD film).
Kéne a sávszélesség. Később meg gondolom, még inkább (hosszútávra terveznénk).
Szóval úgy néz ki, ennél maradunk, de még Karácsonyig van egy kis idő.

Azért az komolyan érdekel és befolyásolhatja a döntést, hogy ha 1 USB HUB-ot rákötünk az egyik USB portjára, azon keresztül több külső HDD-t tud-e kezelni ..persze anélkül, hogy kiégetnénk a router agyát :) (külön táppal ellátott vinyók lennének, és táppal ellátott USB HUB, ha hajlandó valamelyiket kezelni...Senkinek sincs tapasztalat?
Házi NAS-ként is menne, a sebessége, amit láttam írva, elvileg elég lenne.
Csak az a baj, hogy több kisebb HDD van, és még várnánk a beruházással (most elég lenne a router)...első körben elég lenne ha a meglevőket rá tudnánk egyszerre kötni (mint egy nas, folyamatosan rajta lenne 2db 640MB, 1 db 1.5TB és egy db 250MB, mind külső vonyók....izé vinyók).

[ Szerkesztve ]

(#164) #48967168 válasza VGYke (#162) üzenetére


#48967168
törölt tag

Egy hete ezen rágódom, de sehonnan nem kaptam használható infót.

Egyébként nem lenne nagy veszteség visszaállni a T-re: Igaz valamivel lassabb, és 1300 ft-al drágább havonta, de legalább stabil és nem dobál le 3 óránként...

Csak azt sajnálom hogy a nyomorultak szétfurkálták a vadi új falunkat... :(

(#165) Swifty válasza #48967168 (#164) üzenetére


Swifty
csendes tag

Ezt a válaszom olvastad?

(#166) Swifty válasza kandban96 (#163) üzenetére


Swifty
csendes tag

A sebessége mindenképp egy jó routerre vall.
Főleg, hogy szimultán mennyi dolgot tud kezelni.

Ugyanakkor azt hiszem, nem jó összekeverni egy NAS-sal.
Azt inkább építs pár ezer forintból + egy Linux-ból.

Nem próbáltam még, de szerintem nem ismeri fel az USB hub-okat. (Szerintem nincs rá felkészítve a firmware-je. Persze erre mondják majd itt, hogy tegyél fel Tomato-t. :D )

Személyes véleményem, hogy a NAS-ban minimum egy RAID1-es tömbnek kell lennie... Végtére adatokat akarsz tárolni/megosztani. Ehhez biztonság kell. És teljesítmény.
Ha még ezzel is fárasztod a router-t, akkor szerintem máshol fog belassulni.

(#167) Intruder2k5 válasza Swifty (#166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyanakkor azt hiszem, nem jó összekeverni egy NAS-sal.
Ez így van, de a pénz nagy úr, és néha előfordul, hogy kompromisszumokat kell kötni!

Azt inkább építs pár ezer forintból + egy Linux-ból.
Ezzel annyiban vitába szállnék, hogy a pár ezer forintos gagyi (mondjuk PIII alapokon) sokat fog zabálni folyamatos üzemben, ez semmiképpen sem összemérhető a routerrel! A korszerű és takarékos, mondjuk Intel Atom alapú szerver viszont nem pár ezer forint...

Nem próbáltam még, de szerintem nem ismeri fel az USB hub-okat.
Bár én sem próbáltam gyári fw-vel, de szerintem meg simán mennie kell!

(#168) Swifty válasza Intruder2k5 (#167) üzenetére


Swifty
csendes tag

Jó... Lehet kompromisszumokat kötni, de néha nem éri meg.

Elmondom a saját példám:
Az otthoni saját gépemben volt egy WD 160GB-os HDD... Egyik éjszaka kattogni kezdett, BSOD-m lett, és onnantól SKSH... Persze rajta voltak a lányom 0-6 hónapos koráig a képek... :( :O :O :O Ez a mutatvány 350eHUF-omba került a Kürt Kft.-nél...

Azóta egy HP MicroServer muzsikál 4db 1TB-os diszkkel RAID10-ben.

Azért még legyünk tisztában azzal, hogy aki ilyen router-t vesz, az már azért áldoz pénzt a megfelelő termékekre.

(#169) #48967168 válasza Swifty (#165) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi, megkaptam, de ez sem vezetett közelebb a megoldáshoz.. :(

(#170) Intruder2k5 válasza Swifty (#168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont meg azt mondom, hogy teljesen felesleges routert vennie, mert egy atomos gép képes a routeolásra is, így ismét egy eszközzel kevesebb... Ráadásul amit ezen megspórol, abból nem kis pluszt lehet tenni a szerverbe!

A fontos adatokat meg nem egy helyen kell tárolni! Nekem is fent vannak a családi fotók a router HDD-n, de ezen kívül a laptopomon is, és egy hordozható HDD-n is!

[ Szerkesztve ]

(#171) Swifty válasza #48967168 (#169) üzenetére


Swifty
csendes tag

És mi volt a teszt eredménye?
Milyen IP-t kapsz a modemtől?
Milyent ad a router?

(#172) Swifty válasza Intruder2k5 (#170) üzenetére


Swifty
csendes tag

És akkor abba raksz egy 2,4GHz-es ÉS egy 5GHz-es kártyát? :D Hmm...
Nekem más fogalmaim vannak a határvédelemről és a háttértárról :D
De megoldás az is lehet.

(#173) VGYke válasza kandban96 (#163) üzenetére


VGYke
addikt

Az 5GHZ hogy mire kell?
Ne haragudj, csak 1-1 percre olvasom most a fórumot, nincs időm.... Ha kérdezed (és nem értem félre hozzászólásod, hogy mire kell az 5Ghz): arra, hogy a 2,4 és 5 ne zavarja egymást, de 5Ghz-es adapter azért (szerintem) húzósabb mint a 2,4.
NAS (és helyettesítő PC) tanácsokat 10 sec-ben olvasva: én úgy értelmezem, hogy nálad a kapcsolat végig WiFi-n történne, drót kizárva. Akkor meg akár a PC (mint NAS), akár a NAS közelébe kell egy WiFi router. Ez esetben meg el lehet indulni ezzel a routerrel (mint router és NAS), legfeljebb ha nem jön be az USB HUB és DLNA, akkor lehet bővíteni.
Bocs ha félre értettem valamit!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#174) Swifty


Swifty
csendes tag

Csak egy kis hozzászólás, mielőtt a drótokat elfelejtenétek teljesen:

A vezeték nélküli hálózat időosztásos rendszer. Ez elég tisztességesen be tud dugulni...
Ha egy felhasználó használja, akkor elméletileg a teljes sávszélesség az övé.
Ha tízen, akkor a sávszélesség tizede jut egy-egy felhasználóra. Itt akár a NAS, a TV is felhasználónak értendő.

És arról még nem is beszéltem, hogy a csomagok ütközésekor újraküldés történik. Ez olyan, mint szilveszterkor az SMS küldés és a telefonálás.
Ennek oka (sarkítva), hogy az éterben minden csomagot "mindenki" "hallhat".

Ugyanakkor a kábelnél csak azok a csomagok jutnak el a felhasználóhoz, ami neki van címezve.

Röviden: a kábeles sebesség sokkal gyorsabb, és nagyobb sávszélességű!

(#175) golya87


golya87
őstag

Hello

Lenne egy N66U & Tomato specifikus kérdésem. Szeretném normális keretek között minél biztonságosabbá tenni az otthoni hálózatomat. Olvastam neten pár útmutatót, hogy érdemes MAC címre szűrni, hosszú jelszavat megadni, kellő bonyolultsággal. Wlan eszközöknél is csak kellő számú eszközre korlátozni a kapcsolatok számát, letiltani a telnet és ssh lehetőségeket, ha nem használom, valamint a kívülről elérést is letiltani, amennyiben nem használom. Ezeken kívül lehet még valamit csinálni amivel még biztonságosabbá lehet tenni a router mögötti hálózatot? Részletes tűzfalszabályt nem készítenék, ahhoz nem értek.

Köszönöm a segítséget!
Ha egy oldalt linkeltek, az is tökéletes!

(#176) Swifty válasza golya87 (#175) üzenetére


Swifty
csendes tag

Szerintem normális keretek között ezzel mindent meg is tettél... :D Talán még túl sokat is :D (Pl. a kliensek számának korlátozása szerintem nem sok dologra, de mondjuk a saját magad szivatására nagyon jó :D )

(#177) golya87 válasza Swifty (#176) üzenetére


golya87
őstag

Vendég eszközöknek Guest wifit akarok csinálni. Igazából router felhasználói része felől érkező támadásoktól szerintem elég jól védve vagyok, én inkább a T-Home felőli oldaltól tartok...

(#178) Swifty válasza golya87 (#177) üzenetére


Swifty
csendes tag

A router-en egy Linux fut.
Ennek az alapgondolata, hogy ha valami nincs kimondottan megengedve, akkor tilos :D

Szóval ha nem nyitsz ki ablakokat, akkor nem jön be az a csúnya huzat és nem fújja szét a leveleid... :D

[ Szerkesztve ]

(#179) stafff71 válasza Intruder2k5 (#155) üzenetére


stafff71
tag

Feltettem a 104-es shibby féle AIO tomato-t, de nem tudom hogy lehetne rá, bele vagy elővarázsolni az rtorrentet amit az (#19) Intruder2k5 üzenetedben láttam. Ha tudnál adni valami útmutatást, mert teljesen kezdő vagyok.

(#180) Intruder2k5 válasza stafff71 (#179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZEN leírás négyes, ötös, és hatos pontját követve!

(#181) #68216320


#68216320
törölt tag

Használ valaki ilyen routert OpenWRT-vel? Az érdekelne, hogy mekkora TX Power-t lehet kipréselni belőle. US-t beállítva helyszínnek mi az a limit amit még enged. Jó volna 28-30dBm.

(#182) Intruder2k5 válasza #68216320 (#181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#183) #68216320 válasza Intruder2k5 (#182) üzenetére


#68216320
törölt tag

Broadcom-ra Tomato felmegy úgy tudom. Azon esetleg lehet zsiványkodni a jelerősséggel? DD-WRT? Azon úgy emlékszem szintén van ilyen állítási lehetőség.

(#184) Intruder2k5 válasza #68216320 (#183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet Tomato-ban is....

(#185) #68216320 válasza Intruder2k5 (#184) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. :R Esetleg tudnál infót adni, hogy mi a maximum amit lehet használni?

(#186) Intruder2k5 válasza #68216320 (#185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos azt nem! Én nagyon keveset WiFi-zek, ezen kívül a sajátom mellett esetleg néha lehet befogni 1-2 szomszédos WiFi hálózatot, szóval nincs szükségem ilyesmire, így nem is próbáltam! Napi szinten egyedül fiam telefonja van használva WiFi-n, és azt tudom Neked mondani, hogy ezzel a 42mW beállítással, ami az alapérték, az udvar végén, ami körülbelül 25-30 métert és 3 falat jelent, jól használható a net! Bár azt tudjuk ugye, hogy ez nem mérvadó, mert a WiFi sajnos egy ilyen dolog, hogy nincs két helyszín, ahol azonos körülmények lennének a számára, vagy efféle adatok alapján összehasonlítható lenne...

Mondjuk be azt írsz amit akarsz, tönkremenni ettől nem fog, max nem veszi figyelembe, ha az adott értéket már hardveresen nem képes kihajtani!

[ Szerkesztve ]

(#187) #68216320 válasza Intruder2k5 (#186) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, emlekszem h a wrt54gl-em is olyan 42mW korul eleg volt. Viszont most 200mW korul hasznalom, vagy meg magasabb erteken, de panelban, iszonyat sok wifit hasznalnak es nagyon kioltodik a jel. Mivel filmnezesre is hasznalva van kellene a stabil gyors atvitel. Megprobalom kideriteni akkor a max jelet.

(#188) Intruder2k5 válasza #68216320 (#187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT is erről van szó...

(#189) #68216320 válasza Intruder2k5 (#188) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha. Olvasom, köszi.

(#190) Intruder2k5 válasza #68216320 (#189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos RT-N66U emulátort nem tudok (ez RT-AC66U), gyári fw-t meg nem használok, de talán majd valaki megnézi neked itt, hogy mit enged beírni...

(#191) #68216320 válasza Intruder2k5 (#190) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gyárit én sem fogok, ha megveszem. Tomato v. DD-WRT lesz a választott.

(#192) Intruder2k5 válasza #68216320 (#191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, csak arra gondoltam, hogy a gyáriból esetleg ki lehet lesni a hivatalosan is használható értéket!

(#193) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk a hivatalos érték csak egy dolog, mint azt tudjuk! :)

(#194) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Most megnéztem még azt, hogy szembeszomszéd ASUS RT-N10 routerébe belépve, amin szintén Tomato fut, lefuttattam egy Wireless felderítést, és az is látja az én routerem WiFi jelét! Ez nagyjából 35m távolság lehet, és van közben 4 fal is! Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy azon egy 8dBi-s antenna van a gyári helyén!

(#195) #68216320


#68216320
törölt tag

Nem volt kedvem vacakolni, így vettem gyorsan egy ilyen routert. Egyelőre úgy tűnik, hogy a térerő problémáim megoldódtak. Szépen jön a jel mindenhol és a sebesség is megvan. Még tesztelem, de igen jónak tűnik. :D

(#196) Intruder2k5 válasza #68216320 (#195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Akkor üdv a csapatban! :)

Milyen nettel használod egyébként?

(#197) #68216320 válasza Intruder2k5 (#196) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi :)

Digi 80/25 Mbit, de gyakorlatilag gyorsabb kicsivel:

(#198) Intruder2k5 válasza #68216320 (#197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismerős is azon használja, napi 100GB UP-al a routeren futó torrenttel! :)

(#199) #68216320 válasza Intruder2k5 (#198) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jó dolog ez az 5GHz sáv. A közelünkben egyetlen ilyen hálózat sincs, teljesen tiszta az éter :)
Viszont kiderült az is, hogy az új laptopom nem látja ezt a sávot, viszont a párom öreg laptopja valami inteles wifivel igen. Át is állítottam neki arra. Jó lenne a 2.4GHz-ből a 14-es csatornát használni, de csak 13-ig engedi. Így arra állítottam be a b/g tartományt. Egy nagyon régi laptopom intel 2200bg vevője nem is látja már ezt a csatornát, hát gyorsan tettem bele egy DLink "picimacis" Wifit. Azzal minden rendben.

Tomato FW-t csak simán ráfrissíthetem a gyárira, vagy van valami amire oda kell figyelnem? Jó régen használtam már, akkor mehetett közvetlen a gyárira. Illetve a gyári is mehetett a Tomato-ra.

(#200) #68216320 válasza #68216320 (#199) üzenetére


#68216320
törölt tag

Bocsánat, hogy írogatom a fórumot lelkesen, de nagyon bejövős ez a router.
A következő dolgok megvalósítására lenne szükségem, ebben kérnék segítséget.
Lehet-e egyáltalán, miként lehet, stb..

- USB-ben pendrive-ot használnék adattárolásra valami nem naplózó fájlrendszerrel. FAT32, Ext2, stb...
- webszerver (apache, php, mysql)
- FTP szerver (a webszerver anyagainak a feltöltéséhez)
- mailserver

Gondolom gyári FW bukó. Ha másik kell majd akkor annak a telepítéséről pár apró infó jó volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.