Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Intruder2k5 válasza Kikiri7 (#1350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megy akkor jó így is, de elvileg ezen két sor helyett...

iptables -I INPUT -p udp --dport 64738 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p tcp --dport 64738 -j ACCEPT

...jó kell legyen ezek valamelyike is!

iptables -I INPUT --dport 64738 -j ACCEPT

iptables -I INPUT -p all --dport 64738 -j ACCEPT

(#1352) Pharaoh válasza Intruder2k5 (#1349) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Kösz, eddig 3,5MB/s felé nem igen ment, ezek szerint ennyit bír a router, de nem gond, fő, hogy felfelé bírja.

(#1353) Intruder2k5 válasza Pharaoh (#1352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én már töltöttem vele 5MB/sec-el, de akkor már nagyon magas a load, és eléggé belassul minden... Az úgy nem használható! Felfelé bírna jóval többet is, mert akkor nem kell hashelni az adatokat! Úgy már a régi WL-500gP v2 is tudott 2MB/sec-et, ami hardverben sehol sincs az N66U-hoz! Lefelé az kb. a felét, 1MB/sec-et tudott! Ha ebből indulok ki, akkor arányaiban az N66U-nak valahol 6-8MB/sec körül lenne a vége felfelé, csak ehhez net is kellene!

[ Szerkesztve ]

(#1354) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1353) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Amúgy csak kiváncsiságból kérdezem, hogy az Asus-ban lévő Broadcom CPU nyers erőben, hol helyezkedhet el, egy A9-es vagy A12-es ARM maghoz képest? Mert amennyire olcsók és jó energia hatékonysággal rendelkeznek az új SOC-ok, nem gondolkodik egy gyártó sem az architechtúra váltáson?

Gondolok itt arra, hogy pl lenne 2 A9-es vagy A12-es mag, egyik a letöltést kezelné, másik a többi funkciót pl.

[ Szerkesztve ]

(#1355) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom sajnos megmondani!

(#1356) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

6-7-8MB toltok (mikor hogy) mivel ilyen netem van es simán bírja :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1357) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Ha jól értem akkor nem is éri meg pl a nagyobb 120 mb netet választanom aupc-nél(most emeltek sávszélességet)
mert ez a router nem fogja elbirni?Elég a ha 25-ről 6o-ra emeltetem?
Van infótok a UPC ingyen wifi opcióról?Mennyire ad stabil jelet,hatótáv?Érdemes beköttetni míg nem szerzek egy ilyen routert?

(#1358) HeavyToys válasza SonyNex7 (#1357) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem biztos, hogy én jól értelmezem, de szerintem itt a 120-as net kihasználását a router saját letöltő kliensével értette, pc nélkül.

Szerintem PC-vel mennie kell a 120-as netnek torrent alatt.

(#1359) Pharaoh válasza SonyNex7 (#1357) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Maga a router ugy 600 mbites netet bir el. A beepitett torrent klienssel nem tud 3-4 MB-nal gyorsabban tolteni.

(#1360) Intruder2k5 válasza Pharaoh (#1359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a 600 inkább 730, de a lényegen ez nem változtat! :)

(#1361) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1360) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Tehát csak a torrentre vonatkozik?
Amúgy akkor van értelem a 120 mbit nek?

(#1362) Intruder2k5 válasza SonyNex7 (#1361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi vonatkozik a torrentre? Na akkor kezdjük elölről...

Az ASUS RT-N66U a fentebb linkelt oldalt tanúsága szerint, nagyjából 700Mbit/sec sebességű internet routeolására képes, a kliens eszközök felé! Ez független attól, hogy éppen torrent, vagy FTP, vagy HTTP letöltésről van szó!

Viszont, ha a routerben lévő torrentkliensről beszélünk, az nyilván nem képes ilyen tempóra, az valahol 4, de maximum 5MB/sec körül tud teljesíteni letöltésben, ami 30-40Mbit/sec internet sebességnek felel meg! Felfelé ez ott is jócskán több lehet, talán 6-8MB/sec is, mert ebbe az irányba nem kell hashelni, ami jelentősen terheli a router prociját! Hozzáteszem, ilyen sebességű internetem nekem sincs, így ezt az értéket csak tippeltem, a WL-500gP-hez viszonyítás alapján!

Magyarul, ha nem PC-n, hanem a routeren futtatott torrentről érdeklődsz, akkor az nagyjából 30-40Mbps-re képes legfeljebb, azaz UPC net esetén még az 50-es csomag is elegendő hozzá! (nekem is ilyen van egyébként)

Megjegyzem ez az egyik legerősebb ma kapható router, így ez sem mondható kevésnek! Aki ezzel nem éri be, az üzemeltessen szervert otthon, vagy béreljen seedszervert, esetleg vegyen egy komolyabb NAS-t!

"Amúgy akkor van értelem a 120 mbit nek?"
PC-n simán ki tudod használni, a routeren keresztül is, még a 240-es csomagot is, de akár 500-asat is!

[ Szerkesztve ]

(#1363) SonyNex7 válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Persze tiszta hülye vagyok! :W
Ezt mindig is tudtam :DD
Most is 25mbit amúgy torrentbe 3 csak félre értettem azt hittem másról van szó!
amúgy köszi

(#1364) khorvat


khorvat
senior tag

Tomato alatt van szükség kézi csomag frissítésre?
ipkg update és ipkg upgrade parancsokra hónapok óta egy árva csomagfrissítést se kapok, vagy ez így van rendjén?

(#1365) Intruder2k5 válasza khorvat (#1364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert azokból a csomagokból nincs frissítés, amiket használsz... ITT megnézheted, például a Packages.filelist dátumát, azon látható, hogy ma is került bele új file!

(#1366) khorvat válasza Intruder2k5 (#1365) üzenetére


khorvat
senior tag

Értem köszi csak fura volt mert régebben gyakori volt a vsftp, lighttp stb. hogy frissült!

(#1367) Intruder2k5 válasza khorvat (#1366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ftp a firmware része, az így amúgy sem frissül, azt csak shibby tudja frissíteni! Ezzel a két paranccsal az optware-be telepített cuccokat tudod frissíteni, amennyiben lenne fent újabb belőlük!

lighttpd, rtorrent, screen, mc, sqlite, php, stb...

(#1368) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Új gyári firmware, (Version 3.0.0.4.374.257)

[ Szerkesztve ]

(#1369) khorvat válasza Intruder2k5 (#1367) üzenetére


khorvat
senior tag

Éppen talált is egy sqlite frissítést, csak egy kicsit kérdezősködnöm kellett és az élet már példa választ is adott:)

(#1370) Kurrens


Kurrens
tag

Sziasztok!

Vettem egy AC66U-t. Tökéletesen működik AP-ként, de csak nyílt hálózatként tudok rá csatlakozni, mivel
WIFI-n keresztül (LAN-on még nem próbálkoztam) nem tudok a 192.1668.1.1-re belépni, és így nem tudom
a jelszót beállítani. Van erre valami megoldás?

(#1371) Intruder2k5 válasza Kurrens (#1370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel alapfunkcióját tekintve minden WiFi router egyben AP is, így jó lenne tisztázni, hogy mit is akarsz pontosan, és ezt, hogyan is próbálod elérni! Mellesleg az is elképzelhető, hogy biztonsági okokból, alapbeállítás szerint az admin felület WiFi-n keresztül történő elérése le van tiltva! Persze ez csak egy lehetőség, tudni nem tudom, mivel sosem használtam gyári fw-t!

(#1372) Kurrens válasza Intruder2k5 (#1371) üzenetére


Kurrens
tag

A router egyik LAN bemenetére van kötve a net. Tökéletesen jön WIFI-n.
Közben a QIS setup bejött a telefonomon, így legalább a jelszavakat be tudtam állítani.
A 192.168.1.1 azon se ment. Este megpróbálom kábellel.

(#1373) Pharaoh válasza Kurrens (#1372) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Ilyet ír ki nekem, ha roututer módból AP módba teszem:

Access Point (AP - Hozzáférési pont) módban a DHCP által kiadott IP-cím módosul. Telepítse és használja a Device Discovery segédprogram-ot a vezeték nélküli router IP-címének felderítéséhez.

(#1374) Intruder2k5 válasza Pharaoh (#1373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltételezem, hogy ez esetben a LAN interface is DHCP-re állítódik, azaz a routernek - vagyis már AP-nak - csak abban az esetben lesz IP címe, ha van egy másik DHCP szerver a hálózaton, ami ad neki!

(#1375) mZoleee válasza Intruder2k5 (#1326) üzenetére


mZoleee
senior tag

hát sajnos volt egy áramszünet ami után automatikusan indult el a router de nem csatolta fel a külső winyót :(

(#1376) Intruder2k5 válasza mZoleee (#1375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/tmp-be sem?

(#1377) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata az Asus usb N66 wireless kártyával kapcsolatban? Rt-N66 mellé jó választás? Köszi a segítséget! :)

(#1378) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Intelligencs-nek elvileg van!

(#1379) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1378) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, ezt én is olvastam. Nekem most jelenleg egy Tp-Link 822N-es wifi stick van, de ennek is max a térereje és gyors is. Csak nagyon jó árban elvinnék és az USB N66-ot is olcsón venném, emiatt gondolkodnék a cserében. De gondolom ez hardweresen is előrelépés lenne. Illetve ebben is Broadcom chip van?

Vagy inkább egy Tp Link WDN48OO szinte ráfizetés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1380) Intelligencs válasza HeavyToys (#1377) üzenetére

Van, jól működik és gyors. Mondjuk én a gyári USB zsinórt kicseréltem egy hosszabbra, hogy magasra tudjam tenni. 5 GHz-en használják, sztem kb. egy USB2-es merevlemez sebességét hozza.

Sokat nem tudom tesztelni, mivel fateréknál van, és viszonylag ritkán vagyok ott, és akkor sem a gépet nyomkodom. De már hónapok óta jól működik, ha rossz lenne, arról tudnék, mert akkor nálam nyígnának az ősök... :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#1381) HeavyToys válasza Intelligencs (#1380) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem az bőven jó, csak a jövőre való tekintettel fejlesztenék, mert most +2-3 k ba kerülne csak. Amiatt vagyok dilemmában a beépíthető PCI-os TP-Link és eközött! :)

Köszi azért az infót! :)

(#1382) Intelligencs válasza HeavyToys (#1381) üzenetére

A PCI-os lent lesz a földön, hacsak nem a géped fent van az asztalon. Szerintem az sokkal rosszabb pozíció a jelátvitel szempontjából, mintha fel tudnád rakni az asztalra, vagy még feljebb. Én pont ezért nem is gondolkodtam a PCI-osban, mivel faterék gépe egy íróasztalba épített mélyedésben van elrejtve, a sarokban, a fal mellett.

The Amiga, Born a Champion

(#1383) Intruder2k5 válasza Intelligencs (#1382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezen kívül maga a gép ház is erősen árnyékolhat, ha csak nem éppen a PC mögött van a router...

(#1384) HeavyToys válasza Intelligencs (#1382) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Értem. Na ezen még gondolkodok :).

Köszi a segítséget egyébként! :)

(#1385) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Szerintetek jó ez az antenna TL-ANT2408CL az Asus RT-AC66U-ra?
Tudom, hogy csak 2.4 Ghz-es antenna de megmaradt a régi routeremről.

(#1386) Intruder2k5 válasza DLDKox (#1385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor egyszerű, próbáld ki! :)

(#1387) DLDKox válasza Intruder2k5 (#1386) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igazad van :DD Holnap jön meg a router kipróbálom aztán mesélek.

(#1388) Intruder2k5 válasza DLDKox (#1387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hittem, hogy vétel előtt állsz, azért kérdezed, de ha már megvan, akkor legegyszerűbb kipróbálni! Mostanában többen is átállnak, lassan gyülekezünk már ide az N16 topikból... :)

[ Szerkesztve ]

(#1389) DLDKox válasza Intruder2k5 (#1388) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Az N16-on van most a TL-ANT2408CL antenna. Igazából tökéletes még mindig a router, csak jött egy lehetőség amit kár lenne kihagyni ráadásul már van az AC66U-ra is tomato így nem volt kérdéses a váltás.

(#1390) Intruder2k5 válasza DLDKox (#1389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, tényleg, ráadásul AC-t írtál... Ez fel sem tűnt! :)

(#1391) siricsi


siricsi
csendes tag

Lenne egy kis problémám counter strike source-szerver készítéssel!
Az lenne a gond, hogy meg van a játékom és ahhoz töltöttem egy srcds-t ami a szerver ott létrehoztam egy parancsikont és beírtam a kódokat ahogyan azt kell, és bemásoltam 2-tő dll-t, hogy a nosteamesek is feltudjanak jönni.
Ezután el indítottam a szervert ami rendesen futott ahogyan azt kell neki. :) Azután beléptem a játékba és a LAN fülecskére léptem ahol megnyitottam az információs fülecskét ahol az ip-m volt látható és a port.
Mivel Routerrel rendelkezem ezért felmentem a router honlapjára és állítottam
a portot. :) Miután meg volt a port beállítása azután újra indítottam a szervert és visszaléptem a játékba, hogy meg mondjam a haveroknak az ip címemet, hogy fel tudjanak jönni a szerverre, de ők nem találtak semmit, vagy is nem jelent meg a szerverem. Mivel nagyon szerettem volna, hogy működjön a szerverem utána néztem,hogy hogy működik, hogyha hasmachit használok. A hamachi letöltése után feltelepítettem a programot és azt az ip-t adtam meg amit a program dobott, de így sem látták a szerveremet.
Próbálkoztam a tűzfal létiltásával is de így sem jött be, lehet hogy a vírusirtó a gond a nod32-tő?
Ebbe szeretném a segítséget kérni, hogy ha valaki tudna segíteni mi lehet az oka,hogy ők nem látják a szerveremet az jó lenne. :))

[ Szerkesztve ]

(#1392) Intruder2k5 válasza siricsi (#1391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az adott port itt nyitottnak látszik, miközben fut a játékszerver?

http://www.canyouseeme.org/

(#1393) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Hello!

Melyik most a legfrisebb stabil tomato n66u-ra?

Az idő sebessége: 1s/s

(#1394) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#1393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

112 AIO 64K

(#1395) golya87


golya87
őstag

Két 100Gb+ os másolás közepes videofájlokkal és egy 14Mb-es torrent letöltés mellett mennyire normális, hogy lelassul 0-ra a másolás és a webgui is elérhetetlenné válik? (gondolom abszolút)
Tesztelem a router stabilitását, notebook táppal. Eddigi táppal a vinyó gyakran lecsatolódott és a router is instabillá vált. Ma a FB chat gyakran lecsatlakozott és tegnap is volt egy kis gond az RDP-vel. Hogy az instabilitásnak tudható be, vagy csak véletlen az még nem dőlt el. A stressz teszt és a másik két dolog külön időpontokban történtek.

(#1396) dni


dni
őstag

Sziasztok,

1. rutorrentben ki lehetne azt kapcsolni, hogy be kelljen jelentkezni a webes felületére? vagy nem voltna szerencsés? (csak belső hálóról lehet elérni)
2. Lehet erőltetni, hogy titkosított kapcsolatot használjon amennyiben elérhető?
3. Nem a default helyre töltök, az útvonalat el szokta felejteni, ráadásul ez böngészőnként kell beállítani. Van arra lehetőség, hogy ez rögzítésre kerüljön és ne felejtse el valamint ne böngészőnként kelljen megadni.
4. Feltettem egy mt-daapd optware csomagot, amit szeretnék eltávolítani, hogy ne fusson feleslegesen, de nem tudom kilőni a processt topban -9 -el valamiért és eltávolítani sem tudom ipkg remove mt-daapd paranccsal mert ugye fut. Milyen parancsokat kellene futtatnom, vagy mit csináltam rosszul?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1397) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.

Volna egy olyan kérdésem, hogy a download master-rel torrentezem. A kisebb méretű torrenteket simán tölti lefele felfele,
viszont a 3-4 GB-nál nagyobb fájlnál azt írja ki hogy nincs hely a tárhelyen. Egy 750GB-os winyó van a routerbe dugva.
Ha letöltöm pc-n, és utána megpróbálom a routerrel vissza seedelni akkor is ezt irja ki : Not enough disk space to download the file.

Valami ötlet ?

(#1398) Intruder2k5 válasza dni (#1396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Igen ki lehet, de ez nem is a rutorrenten múlik, hanem a lighttpd-n, az a webszerver! Simán fogod a /nas/www/protected/rtorrent mappát, és kiteszed a /protected-en kívülre, a /nas/www alá! Viszont akkor az elérési cím is módosul, hogy kimarad belőle a /protected!

2. Igen, az /opt/etc/rtorrent.conf file-ban lehet játszani ezekkel! 1, 2, 3, stb...

3. Igen, szintén a fentebb említett rtorrent.conf-ban!

4. kill, killall, utána a processz neve!

(#1399) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Hello!

Egy 1-2 hete nem működik túl jól az rtorrentem. Most frissítettem a tomatot hátha jelent valamit de nem lett jobb.

Ahogy a képen is látszik a hozzáadott torrent (az első) név nélkül jelenik meg szüneteltetve, el sem lehet indítani, de van hogy egyáltalán hozzá sem adódik a listához, vagy azt mutatja hogy elindult, de mégsem. Szóval ilyen random hibákat generál. Valami ötlet hogy mit tehetnék?

Az idő sebessége: 1s/s

(#1400) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#1399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Frissítsd a rutorrent-et inkább! Lehet ott sérült meg valami...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.