Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bepróbálkozom kérdésemmmel itt, DE! nekem még (idő és hozzáértés hiányában) gyári frim fut a cuccon, amit tegnap frissítettem a legújabbra (ősrégi routeres módon: UTP-n, "gyufaszálas" resettel, mindent előlről beállítva...)
Alapállás: PC- WiFin (adapterem miatt "csak" 300Mbps) csatlakozik a routerhez, Digikabel előfizetésem: 40/20.
Problémám (frim frissítés előtt/után is):
Észrevettem, hogy a PC explorer ugyanazon fájlokat letölti ugyan, de különböző méretekben, tehát nem mindég korrekt a letöltés.
A problémáról sok helyen írtam/kérdeztem már, pl. win7 fórumban, előtte RAM fórumban...
Hardver szempontból szétkínoztam a PC-t, pl. RAM, CPU-RAM, stb. (pl. azóta a Memtest futott 12 órát is, szintén 0 hibával).

Tehát a véletlenszerű letöltési hibáim úgy jelentkeznek, hogy a fájl látszólag jól letöltődik, (kiterjesztés, verzió, stb. minden stimmel), de kisebb méretben, tehát hibásan!

Itteni kérdésem röviden: a véletlen szerűen jejelntkező letöltési hibákat okozhatja-e az ASUS router, esetleg a router-PC WiFi kapcsolat?
(szűkíteni szeretném a hibaforrást: pl)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#602) Criton válasza Gregman (#599) üzenetére


Criton
veterán

Nálatok az MTU hogyhogy 1492?

(#603) Intruder2k5 válasza Criton (#602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL, illetőleg PPPoE kapcsolat esetén annyi!

(#604) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok valaki segitene, hogy tudok nyitni portot csak az utorrent számara? Eredeti firmware-m van. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#605) Intruder2k5 válasza mSchumi87 (#604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#606) VGYke válasza Criton (#602) üzenetére


VGYke
addikt

Ha esetleg a CMD Ping "szerver" -f -l 1492 miatt kérdezed, vonj le belőle (emlékeim szerint) 28-at és azzal megy. Már csak azért írom a zöldségeket, mert kezdetben én is fennakadtam ezen....
Esetleg a fentiekben erre megérzés, tapasztalat, tipp?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#607) #68216320


#68216320
törölt tag

A win7 a hálózati infrastruktúra részben a következő eszközöket hozza:

A kijelölt TL-WR741N fogalmam sincs, hogy micsoda. Sohasem volt olyan routerem. Kliensek között sincs, a router fokozottan biztonságos jelszóval rendelkezik, ahogy a wifi is.

(#608) Zol77 válasza #68216320 (#607) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ha sose volt a gépeden olyan router,és most pedig ott van,ami szemmel látható,akkor az lehet a hálózatodhoz van csatlakozva. Mondjuk wifin. Másnak nem adod a neted? És ő nem használ olyan routert? Kattints rá kettőt,ha bejön a login,akkor az nagyon is élő router a hálózatodon.
Nekem is ott van,csak nekem az én tudtommal,ugyanis az N66-ból megy egy kábel a sógorékhoz, egy TP-LINK 841-be, és így meg is jelenik nálam ugyanúgy a hálózati infrastruktúra résznél. Ha rákattolok,már jön is a login ablak.

(#609) Intruder2k5 válasza #68216320 (#607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy valamelyik szomszéd, esetleg jelszó nélküli WiFi-vel üzemelő routere, amire a géped automatikusan felcsatlakozott...

(#610) #68216320


#68216320
törölt tag

Nem csatlakozott rá sohasem, mert a profilok között nem látszik. Illetve most telepítettem újra a gépet és ismét megjelent. Ha rákattintok, akkor PIN kódot kér. A másik, Wireless N Router nevűvel ugyanez a helyzet. Van a környéken kb. 22 hálózat. Miért pont ugyanez a kettő jelenik meg?

Update: A másik laptopomon szintén win7-el ugyanez a helyzet. Felhozza őket. Lehet, hogy a WPS miatt?

[ Szerkesztve ]

(#611) #68216320 válasza #68216320 (#610) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben lejárt a szerkesztési időm, de megjelent még 1 router. Ez is használható WPS-el. Gyanítom, hogy a win7 a hálózatfelderítéskor a nem csak loginnal, hanem WPS-el használható routereket automatikusan felhozza. Nem tudok másra gondolni.

(#612) Intruder2k5 válasza #68216320 (#611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet... Nem sokat WiFi-zek, Win7-et meg egyáltalán nem használok!

(#613) Zol77 válasza #68216320 (#611) üzenetére


Zol77
aktív tag

Megnéztem win7 alatt,az égvilágon nem rak be semmi + hálózatot,attól függetlenül,hogy legalább 10-12 van a környékünkön amit tudok fogni. Ebben van mindenféle : nyitott,wep,wpa,wpa2. Csak az van a hálózati helyeknél,amit írtam is,ami kábelen lóg az én routeremen. Esetleg nem wep titkosítást használsz? Mert azt ugye tudod, hogy 1-2 perc feltörni. Ha az van,állítsd át minimum wpa-ra,de inkább wpa2-re.

(#614) Zol77


Zol77
aktív tag

Na,közben lejárt a szerkesztés.
Bekapcsoltam a wps felderítést,és megjelent egy nekem is.
Amin meg átsiklottam az előbb,hogy írtad ,hogy pint kér, én meg a loginra gondoltam.
Az új jövevény valóban pint kér,ami meg fizikailag nekem rajta van,az meg logint.
Ha zavar,hogy ott van,kapcsold ki a wps felderítést. Jobb amúgy is maualban konfigolni,bármilyen kényelmes a wps. Szerintem.

(#615) #68216320 válasza Zol77 (#614) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt a WPS felderítést a win vagy a router csinálja?

(#616) Criton válasza #68216320 (#607) üzenetére


Criton
veterán

RT-N15U -val hasonló a helyzet mióta az új firmware van fent

(#617) #35914496 válasza VGYke (#601) üzenetére


#35914496
törölt tag

Az előző rooter-eddel nem volt ilyen hiba? Megbízható helyről is jelentkezik? Pl. a Firefox 18.0.1 lejön rendben? Írj konkrét példát!

Egy kalóz oldalról (amely főleg reklámok letöltetésből tartja fenn magát) nem meglepő, ha időnként nem jön le rendesen fájl.

(#618) Gregman válasza Intruder2k5 (#600) üzenetére


Gregman
tag

Szia!

Lenne egy kis problémám.
A leírásod alapján már a partícionáláson túl vagyok, a JFFS-t kapcsoltam volna be, de ezt kaptam:
"Error mounting JFFS. Check the logs..."

Mi baja lehet?

(#619) VGYke válasza #35914496 (#617) üzenetére


VGYke
addikt

Az előző routerem már régen volt, nem emlékszem hogy lett volna.
Egy helyről próbálkozom a letöltéssel az összehasonlíthatóság végett: AMD Catalyst oldal.
Eddig csak win7-64bit Explorer-el próbáltam. Itt hol jó, hol rossz a letöltés. Viszont a Digi 40/20-as netem "down" sebessége is ingadozik rendesen, sokszor csak 20-25/20. Lehet semmi köze a kettőnek egymáshoz, de ha speedmeter szerint alacsony a "down", akkor a fájl letöltése is hibás... :F
WiFi csatornával nem hinném hogy baj lenne, igaz panelban lakom, de néztem a szomszédokat és ez alapján raktam 13-ra, itt szinte nem zavar senki (hacsak az utolsó vizsgálatom óta nem üzemeltek be egy újabb rotert a szomszédban).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#620) Gregman válasza Intruder2k5 (#600) üzenetére


Gregman
tag

Szia!

A JFFS készítése során (a hibajelzés ellenére) továbbmentem (-> Format / Erase -> Save).
Először elkezdett visszaszámolni kb. 60-tól másodpercenként, majd mikor letelt akkor "wait a few seconds.." felirattal elvolt, (elmentem ebédelni) majd meguntam és kiléptem.
Most az Enabel be van pipálva, és alul egy csíkban azt írja, hogy "Loadedd".
Jó ez így?

Tovább mentem:
Az fstab file elkészítésekor vagy tudtom nélkül létrehoztam egy fstab mappát vagy a leírásból hiányzik:

Végül valami összeállt, de nálam úgy tűnik, hogy az sda1 és sda3 fordított sorrendben jelenik meg.
Nem gond ez? Vagy mit rontottam el?

Illetve a swap-nek az állapota nem tűnik jónak:

Rádugtam a routerre egy második lemezt (sdb1) amit egy központi eléréssel dokumentumok tárolására szánok, ezen elegendő egy partíció ugye?

(#621) Intruder2k5 válasza Gregman (#620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ha Loaded, akkor ez jó így! A második lemezt szerintem húzd ki, amíg nem működőképes a rendszer, ne keverjen be neked!

(#622) Gregman válasza Intruder2k5 (#621) üzenetére


Gregman
tag

Szia!

Éjjel még nekiestem, a második HDD-t lehúztam, ahogy tanácsoltad.
Az útmutató 5. pontjától újra kellett kezdenem (tegnap a JFFS-nél nem stimmelt valami), a wget nem hozte le az optware-installt.
Két óra múlva ment minden.

Köszi!

(#623) Intruder2k5 válasza Gregman (#622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehozta volna, de nem tudta, mivel ha a jffs-nél nem stimmel valami, akkor nincs fstab, és ha nincs fstab, akkor a /nas mappa nem írható, a wget pedig oda töltene le...

(#624) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#578) üzenetére


LSL1337
őstag

NAGYON köszi
közben elmentem egy 2 hetes síelésre, 2 hete elég rossz szájízzel indultam el, most pedig ezzel a pár sorral egy csapásra helyrejött, ráadásul ntfs-el is
szerintem érdemes lenne beletenned az atw-s leírásodba ezt az elternatív módszert, mert a kezdő linuxosoknak gondot okozhat az fstab. file ltrehozás, etc...
amúgy nem értem miért nem tudta nálam mountolni a 4k-s blokkos ext3-at, ha jól emlékszem a vége felé opt és swap már ment, csak a lényeg nem

mind1, most van opt swap, és 700GBos ntfs, amire tudok PCn közvetlenül másolni (első gyors DNLA feltöltés)

holnap rádobok rtorrentet, mount után remélem könnyen menni fog
köszi a kitartó segítségnyújtást, nélküled sehol se lennék

(#625) LSL1337 válasza LSL1337 (#624) üzenetére


LSL1337
őstag

rtorrent tudja majd ntfs-t gond nélkül kezelni amúgy?

(#626) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az NTFS-t (és minden más filrendszert is) a kernel kezeli, és nem az rtorrent...

szerk.:
Vagy a saját kezelőprogramja, mint például az ntfs-3g, de semmiképpen sem a torrent kliens!

[ Szerkesztve ]

(#627) LSL1337


LSL1337
őstag

2MB/-al tudott írni PCn is a HDD, meg ftp-n is, előtte samba-val meg ment normálisan 10 körül
beszarokújra

töröltem minden partriciót, újraformáztam
1024-512-maradék, ext3-ra (most ha jól vettem ki 4k lett a default blokkméret)

beírtam a korábbi scriptet after mount-ba, de sda3-t ÚJRA NEM TUDJA MOUNTOLNI
mi van már megint?
csak egyszer működjön végre ez a szar...

(#628) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod, PuTTY-al rá tudok nézni szívesen, ha adsz egy ideiglenes hozzáférést!

(#629) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#628) üzenetére


LSL1337
őstag

Köszi mindent, örök hála

csináltam egy free domain-t https://xxxxx.no-ip.org:81 lett az eredmény a webfelülethez
létezik bármilyen trükk, amivel elérhetem hogy egy egyszerű .tk ide forwardeljen automatikusan?

(#630) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Mármint egy .tk-s domain cím?

[ Szerkesztve ]

(#631) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#630) üzenetére


LSL1337
őstag

igen, a no-ip.org plusz port se gáz, de xxx.tk szebb lenne, de nem gond
most ftp is megy 3G-ről külső IPről DNSen keresztül
bodottág'

(#632) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom azt milyen szolgáltató ad, de, hogy azt hova lehet átirányítani, az nem a routeren, hanem a domain szolgáltatóján múlik!

(#633) Gregman válasza Intruder2k5 (#623) üzenetére


Gregman
tag

Egy napja megy szépen a router és az rtorrent is :))

Az utóbbi időkben uTorrnetet használtam.
Nekem most egy kicsit hiányzik az, hogy a letöltés alatt lévő és a befejezett file-ok számára nem tudok külön mappát meghatározni (a .torrent file-al is ezt csináltam korábban).
Így azonnal látszott, hogy mi az ami még töltődik és mi az ami már készen van (nem kell hozzá a klienset megnyitni).
Ezen kívül DLNA-al azt a mappát ajánlanám ki ahol a befejezett anyagok vannak.

Az rtorrent tudna valami ilyesmit?

(#634) DLDKox válasza Gregman (#633) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Tudja az rtorrent is.

Beállítások - Autotools - Enable "AutoMove" feature és megadod a mappát amibe mozgassa a letöltött dolgokat.
.torrent et pedig a .rtorrent.rc módosításával tudod elérni
session = /../.session

(#635) Gregman válasza DLDKox (#634) üzenetére


Gregman
tag

Köszi, este megnézem.

A .rtorrent.rc-t nem igazán értem (még hiányosak a linuxos ismereteim), már néztem tegnap, de nem világod, hogy mire kell módosítani az általad jelzett értéket.
A szerkesztéshez az MC jó ugye?
A vi nem a kedvencem :) .

(#636) DLDKox válasza Gregman (#635) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Igen mc jó hozzá a session sort keresd az .rtorrent.rc-ben és írd át az elérést.
pl: session = /nas/torrent/.session
természetesen létező könyvtárat kell az eléréshez beírni.

(#637) Intruder2k5 válasza Gregman (#635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálad nincs rtorrent.rc, hanem rtorrent.conf van, az /opt/etc mappában!

(#638) DLDKox válasza Intruder2k5 (#637) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszi a javítást én Debian alatt használom az rtorrentet.

(#639) Gregman válasza DLDKox (#634) üzenetére


Gregman
tag

Szia!

Nem találom a "Beállítások - Autotools" pontot.
Nálam így néz ki:
Beállítások (fogaskerék ikon)
- Általános
- Letöltések
- Kapcsolat
- BitTorrent
- Egyéb
- Scheduler

A "Letöltések"-ben van egy ilyen: "Default directory for downloads: /nas/rtorrent/work"
Ez szerintem globális beállítás, letöltés közben kerül ide és ott is marad.

Nem lehet, hogy más a verziónk?

Nézem az "About"-ot és most tűnt fel, hogy ruTorrent-ként jelzi magát v3.5.

Ugyan arról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#640) Gregman válasza DLDKox (#636) üzenetére


Gregman
tag

A .rtorrent.conf-ban módosítottam session = /nas/torrent/ready-re a bejegyzést, persze előtte MC-el létrehoztam a /ready mappát.
Most várok, hogy befejeződjön egy letöltés...

(#641) Gregman válasza Gregman (#640) üzenetére


Gregman
tag

Hát úgy tűnik nem ment át a /ready-be hanem maradt a /work-ben :(

(#642) DLDKox válasza Gregman (#641) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Bocsi úgy néz ki kicsit félreérthetően fogalmaztam.
A session-be a torrent file-okat gyűjti.
A mozgatáshoz az autotools plugin kell. Innen letöltheted az összeses plugint: [link]
Miután kicsomagoltad és a helyére másoltad a plugint meg kell jelennie a beállításoknál az autotools menüpontnak, itt tudod majd a könyvtárat beállítani ahová mozgassa a fil-okat ha kész a letöltés.

(#643) Gregman válasza DLDKox (#642) üzenetére


Gregman
tag

Köszi!

Remélem este lesz időm próbálgatni.

(#644) LSL1337


LSL1337
őstag

rtorrentben restart után miért áll vissza a speedlimit 1M/1M-re?

(#645) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert a konfigfile-ban annyi van megadva, és az induláskori értékeket onnan veszi! Ha mást szeretnél, akkor ott kell módosítanod!

(#646) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#645) üzenetére


LSL1337
őstag

hol érem el? esetleg megoldás hogy kiveszem azt a sort a config file-ból, és akkor marad az utolsó érték?

(#647) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#646) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem megoldás! PuTTY-ban, mc-vel is szerkesztheted...

/opt/etc/rtorrent.conf

(#648) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#647) üzenetére


LSL1337
őstag

maradok windows környezetnél, ftp és notepad :)

köszi

(#649) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a Notepad lehet elrontja a konfigfile-t, mert nem ismeri a Linuxos sorvége jeleket, és akkor nem fog elindulni az rtorrent! Nem véletlenül mondtam, hogy PuTTY-ban, mc! Vannak Win-es szerkesztők, amik ezt kezelik korrektül, de az nem a notepad!

(#650) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#649) üzenetére


LSL1337
őstag

akkor AEGA/config-ok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.