Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) dni válasza Intruder2k5 (#1096) üzenetére


dni
őstag

:R

(#1102) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Eddig TP-Link termékeket használtam, nagy többségében teljes megelégedéssel. Most elviszik a 4300-as TP-Linkemet és az eredetileg tervezett 4900-as helyett, mivel nem lehet beszerezni, ezt a modellt néztem ki.

Kérdésem az lenne, hogy ez a Broadcom CPU nyers erőben hogy áll az PPC 800(PPC P1014@800MHz) MHz-es CPU-val szemben? A dupla nagyságú memória evidens természetesen.

Másik fontos kérdésem lenne, hogy a gyári firmware használata mennyire kifizetődő? Gondolok itt arra, hogy én elég sokat torrentezek a routerrel. Nincsenek irreális elvárásaim, a 4300-as TP-Link is kiszolgált ilyen téren, a maga 128 Mb memóriájával.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy maradhat rajta a gyári Firm, vagy érdemes a Tomato-ra cserélni? Nekem főleg a torrent és hálózati fájlmegosztás sebessége és stabilitása lenne fontos.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv!

(#1103) brumi1024 válasza HeavyToys (#1102) üzenetére


brumi1024
veterán

Érdemesebb Tomatora cserélni, torrentre jó, ha a TP-Link elég volt, ez bőven az lesz, és jelenleg, megfelelő ellenoldallal ez az egyik leggyorsabb N-es router.

(#1104) Zol77 válasza HeavyToys (#1102) üzenetére


Zol77
aktív tag

több mint egy hónapja lassan,ismét a gyárival használom.

Azt kell mondjam,nagyon pozitív a dolog,ahhoz képest,hogy a gyárit nem is használtam eddig.
Itt is kapsz mindent ami kellhet :torrent kliens,dlna,smb,ftp,vpn ,stb..
A gyári kliens (transmission) ami alapból rajta van szépen teszi a dolgát , kapsz hozzá webes felületet is,bár nem a megszokottat,de a célnak megfelel.
Androidra tölthetsz le rá ilyen appot,amivel piszkálhatod bárhonnan a torrentet
PC-n meg bármelyik remote gui jó hozzá pl ez : [link]
Ami tetszett még nagyon a gyári fw-be , hogy az Asus csinált egy jó kis appot droidra,
amivel eléred a routerre kötött hdd-t,meg pc-ket kívűlről is,és akár egy gombnyomásra indul a film otthonról,
a 3Mbps feltöltés már bőven elég egy divix streameléséhez. LINK
A következő meglepetés a dyndns volt , kapsz az Asustól egy asuscomm.com -ra végződő dyndns-t.
A médiaszervert használom még,ami teljesen jól teszi a dolgát,nem okoz gondot neki,ha egyszerre 3 fullhd film megy róla egyidőben.
A hálózati másolásról ha visszakeresel,már többen raktak be eredményeket,nekem ezzel sincs gondom,teszi a dolgát.
A menüje elég jól összerakott,átlátható, pár napja tud magyarul is ha ez számít.

És,hogy miért tettem vissza a gyárit?
A tomató először az ntfs hdd-vel szivatott meg,több hónapig használtam gond nélkül(torrent,dlna,smb),aztán egyszer csak nem akart rá többet torrentezni,állandóan leált a letöltés,mintha rossz lenne a hdd.
Ezután jött a format hdd , ext filerendszer,újra örült a fejem,mert ment minden.
Eltelt pár hónap gond nélkül,egyszer csak megint hdd error,felmountolja,ott van kb 1 percig a hdd,majd nem látszik többet. Majd megint mount,elindul a torrent,vagy egy filmlejátszás,hdd eltünik. Ja,és ilyenkor már a led sem világít a hdd-n ,mintha tápot se kapna. Na mondom,hdd beszart,vagy a router tápja, de amint rádugom a pc-re a hdd-t ,ott meg tökéletes. Tettem fel újabb tomatót,nyomtam visszaállítást,nvram törlést,helyzet ugyanez,hdd mountolva, majd kb egy perc után leszakad.

Most jön a vicc : gyári fw felrak, hdd rádug, és tökéletesen működik!
A hdd-hez hozzá se nyúltam,nem formáztam,ugyanaz a kábel,ugyanúgy külső táp nélkül egy usb-vel rádugva,szóval semmi változtatás.

Ezzel nem azt mondom,hogy a tomató szar,mert nem az,csak nálam valami nagyon furcsán működött.
(az ős wl-500gp-n mai napig tomato megy,amit egy ismerősnek adtam el)

[ Szerkesztve ]

(#1105) Flanagan válasza Zol77 (#1104) üzenetére


Flanagan
csendes tag

Szia! Média szerver könyvtárnak már több könyvtárat is meg lehet adni az újabb gyári firmekben, vagy még mindig csak egyet? Köszi

(#1106) krealon válasza Zol77 (#1104) üzenetére


krealon
veterán

"A hdd-hez hozzá se nyúltam,nem formáztam,ugyanaz a kábel,ugyanúgy külső táp nélkül egy usb-vel rádugva,szóval semmi változtatás."

Kiemeltem a neked a problema forrasat.
Szellozik rendesen az eszkoz?

(#1107) Zol77 válasza krealon (#1106) üzenetére


Zol77
aktív tag

Olvass figyelmesen!

A hdd így működik október óta!
pár hónap eltelik,gondol egyet leszakad. FW csere , újra jó pár hónapig.
Ha kevés a táp neki,nem fog egyhuzamban menni 4 hónapot,majd gondol egyet,hogy jéé,már meg kevés a táp.
De hogy ezt kizárjam, kb 3. hete megy róla egy másik 2.5"-os hdd , szintén natúr egy kábelen,táp nélkül.
Tökéletesen működik a kettő együtt táp nélkül. Ezért nem értem a helyzetet. Mindegy,működik.

1105 Flanagan:

elég megadni a /temp mappát , ugyanis oda mountol fel minden usb-s eszközt, így értelemszerűen mindent scannel a dlna szerver.

(#1108) Intruder2k5 válasza Zol77 (#1107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"így értelemszerűen mindent scannel a dlna szerver"

Lehet pont ezt akarta elkerülni! Mondjuk, hogy a félig letöltött avi-k és mpg-k bekerüljenek a playlist-ba! :)

(#1109) Zol77 válasza Intruder2k5 (#1108) üzenetére


Zol77
aktív tag

A félig letöltött dolgokat a transmission jelöli, tesz a kiterjesztés után egy part szót. Valamifilm.avi.part
Így meg már a dlna nem tud vele mit kezdeni :)

(#1110) LSL1337


LSL1337
őstag

rtorrent-hez milyen remote klienst használtok androidon?
én most torrenttoise-t használom, de elég kevés funkció működik benne
valaki tud jobbat?

üdv

(#1111) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#1110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nincs droidom, de ITT van róla valami! :)

(#1112) Flanagan válasza Intruder2k5 (#1108) üzenetére


Flanagan
csendes tag

igen, van egy-két mappa, aminek a tartalmát nem feltétlen szeretném ha scannelné...

@Zol77
köszi, a leltöltés könyvtár viszont rendben van így!

(#1113) Intruder2k5 válasza Flanagan (#1112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az XXX-et az asszony és a gyerekek miatt! Tudjuk... :)

(#1114) Flanagan válasza Intruder2k5 (#1111) üzenetére


Flanagan
csendes tag

Én is a Transdroid-ot használom, és a linkelt leírás alapján lőttem be :R
Teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#1115) HeavyToys válasza Zol77 (#1104) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

Még annyit szeretnék kérdezni, mivel Open WRT alatt a mini DLNA szerver ordítóan egyszerű és a Samsung TV-k is kezelik egyből, így már csak annyi kérdésem maradt, hogy az Asus esetében is ennyire egyszerűen és kompatibilitási problémák nélkül használható ez a szolgáltatás?

(#1116) golya87 válasza HeavyToys (#1115) üzenetére


golya87
őstag

Igen. Megadod neki, hogy hol keressen médiafájlokat és kész, megy.

(#1117) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

[ Szerkesztve ]

(#1118) Zol77 válasza HeavyToys (#1115) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv,

Amint bekapcsolod a routeren a dlna szervert , a TV rögtön szól , hogy Allshare eszköz csatlakoztatva : Asus RT-N66U , ha ezen nyomsz egy entert a távirányítón,már is választhatsz : kép,zene,film , ezen belül meg : összes/vagy mappa szerint. Itt már csak kiválasztod a filmet,és mehet is. Persze nem egyből látsz minden mappát,egy kicsit várni kell amíg minden mappát beszkennel,de közben mehet az 1080p is,az is megy gond nélkül scannelés közben.
Hangot tudok váltani,viszont feliratot nem az mkv-ban, de ez lehet a tv-m zizije,az én Samsungom 2010-es modell. Viszont ha odaraksz a film mellé egy srt feliratfájlt,a dlna azt is átküldi,így már van felirat is.

[ Szerkesztve ]

(#1119) dni válasza Intruder2k5 (#1096) üzenetére


dni
őstag

egy pár napig jó volt, most megint bedobta az unalmast, kitöröltem a korábban említett két fájlt, de most nem oldotta meg.

(#1120) Intruder2k5 válasza dni (#1119) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem ugyanaz az üzenet! Próbáld meg másik böngészővel, vagy ürítsd ki a cache-t!

(#1121) dni válasza Intruder2k5 (#1120) üzenetére


dni
őstag

Valóban, a korlátozás kikapcsolódott és nagyon beindult a letöltés, ezért akadt ki.

(#1122) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Nektek is melegedik ebbe az idoben? Azert így a tetejét megfogva rendesen meleg

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1123) Intruder2k5 válasza mSchumi87 (#1122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne törődj vele, a BroadCom Chip-es routerek mindig is elég melegek voltak, de ez sosem okozott eddig gondot! Ráadásul komolyabb hűtőborda is ebben van csak először, mert az N16-ban is még csak egy picike hűtő volt!

[ Szerkesztve ]

(#1124) mSchumi87 válasza Intruder2k5 (#1123) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hát ez tényleg komoly belso :) igy már no-para

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1125) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1123) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Amúgy csak kíváncsiságból kérdezem, hogy a jelenlegi Tp Link 4300-ban megtalálható 560Mhz-es CPU-től gondolom erősebb ez a Broadcom 600-as, de a 4900-ban már 800 Mhz-es PPC Soc van. Van erről infód, hogy ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Melegedés a magasabb áramfogyasztásból fakad? Vagy ezek csak alapból ilyen forró fejűek? :)

(#1126) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel különböző architektúrákról van szó, így ezeket nem lehet összehasonlítani ennyi infó (MHz) alapján! Sajnos fogalmam sincs, hogy miként viszonyulnak egymáshoz! Azt tudom, és sosem vitattam, hogy az Atheros platform (ugyebár a TP-LINK is ilyen) NAS funkciók (USB-s HDD-re/ről másolás) tekintetében általában veri a BroadCom-os vetélytársait, a fő bajom nekem ott inkább a stabilitással volt, de ebbe itt most nem mennék bele, nem ennek a topiknak a témája!

A BroadCom mindig is ilyen melegedős volt, már az ősrégi WL-500gP, és az utód RT-N16 is rendesen ontotta a hőt magából, gondolom nem volt véletlen az sem, hogy olyan lyukacsos volt mindkét típus tokozása! De hangsúlyozom, hogy ez sosem okozott problémát egyik típus esetén sem, legalábbis én nem tudok ilyen esetről a környezetemben! Azt meg nem gondolnám, hogy a melegedés csak és kizárólag közvetlenül a fogyasztással lenne összefüggésben, bár pontos adatokat nem tudok egyik típusról sem! Viszont nem hiszem, hogy az eltérés bármely irányba is olyan drasztikus lenne, hogy ez éves szinten 1-2 ezer Ft-nál nagyobb eltérést okozna a villanyszámlában!

szerk.:
Visszatérve a NAS funkciókhoz, nem olyan régen egy WDR3600-al (ez ugyanaz, mint a WDR4300) összevetettük az RT-N66U sebességeit, és közel azonos értékeket kaptunk, OpenWrt és Tomato használatával! Talán 1-2MB/sec volt az N66U javára, de ugye a mérések nem azonos labor körülmények közt készültek, így hibaszázalék is bőven van!

[ Szerkesztve ]

(#1127) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1126) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Persze én megértem! :) Köszönöm a választ

Akkor összegezve a dolgokat, ha a 4300-assal kb egyenértékű ez a Broadcom, akkor ez a PPC800-as SOC valszeg veri, mivel a TP-Link is erős cpu-val reklámozza. De gondolom, a 256 MB memóriának csak több hasznát veszi az ember, ha torrentezik és netezik is egyidőben, plusz néha használja a DLNA funkciókat is, természetesen egyidőben.

[ Szerkesztve ]

(#1128) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezek mind meglehetősen memóriaigényes feladatok, ahol jól jön az a plusz 128MB RAM! Én - ha már engem kérdeztél - mégis a stabilitás és jobb terhelhetőség miatt szeretem a BroadCom platformot, tapasztalatom szerint a TP-LINK nagy terhelés alatt (pl. gyorsabb torrent letöltés) hamarabb eldobálja a WiFi klienseket, stb...

(#1129) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Sziasztok!

Használja valaki közületek ezt a routert úgy, hogy rádugott usb-s külső winyóról Sony tv-re streamel filmeket?

(#1130) Intelligencs

Megvettem és szüleimnél letelepítettem az Asus RT-N66U-t plusz USB-N66 adaptert. Mivel nem nálam van, ezért nem tudok hosszabb tapasztalatokról beszámolni, csak amit a telepítés és kis tesztelgetés során tapasztaltam.

Rögtön sikerült egy kellemetlen élménnyel nyitnom, a hozzáadott kis lábakra tettem a routert, és miközben igazgattam a kábeleket leesett a magasból a földre. Az eszköz maga puhára esett (kábeldzsungelre), viszont két kis antenna szétesett. Először azt hittem eltörtek, de aztán rájöttem, hogy csak kiugrott két kis pöcök, ami mentén lehet dönteni az antennát. Visszapattintottam, és működött. Viszont az állványról leszedtem, és inkább fektetve tettem le, úgy sokkal stabilabb, meg gumilábakon áll.

A menüje szerintem egy kicsit bonyolult. Elég sokáig kellett szöszmötölnöm, mire megtaláltam a port forward-ot, MAC alapján az IP hozzárendelést, illetve a remote management engedélyezést. De egyébként nagyon tetszetős a felülete.

A wifi sebesség, na az odaver. 200 m2-es a ház, és a legelső szobában van a cucc. Még a leghátsó szobában is 20-30 mbittel megy a wifi laptopról (2.4 GHz), tehát a 25 mbites UPC-t nagyjából ki lehet használni teljesen. Az okostelefon is működőképes még a legtávolabbi pontban is. A korábbi router esetén ez nem volt igaz (TP-Link 741ND), ezért ott repeatert kellett használnom. Most már arra sincs szükség, eltávolítottam.

Az egy szobával arrébb lévő asztali gép pedig 5GHz-en csatlakozik a routerre, hát mit mondjak, kb. 150-200 mbittel hasít. Ehhez használtam fel természetesen az USB-N66-os adaptert.

Első körben teljesen elégedett vagyok a cuccal!

The Amiga, Born a Champion

(#1131) khorvat válasza Intelligencs (#1130) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha max. 25Mbites a neted akkor mi szükséged az 5GHz-re? Hálózaton belüli másolásban sokat jelent ez esetleg?
Vagy már kicsit a jövőnek is fejleszted az otthoni hálózatod?

[ Szerkesztve ]

(#1132) Intelligencs válasza khorvat (#1131) üzenetére

1. Nem nálam van a cucc, szüleimnél.
2. Sok ember szokott ott lenni, sok eszköz kapcsolódik 2.4 GHz-en, okostelefonok, laptopok, wifis nyomtató.
3. Az asztali gép, a legfőbb prioritás, wifin tud csak csatlakozni a routerhez, és ezzel együtt a NAS-hoz is. E miatt dedikáltan akartam kialakítani egy vezeték nélküli kapcsolatot ennek a gépnek, ez lett az 5 GHz-es tartomány.
4. Nagy a ház, nagy hatótávolságú wifit akartam. Egy csomó tesztet elolvasva, fórumokat böngészgetve ennek az Asusnak "erős" a wifije, és ez be is igazolódott. Kivehettem a hálózatból a wireless repeatert, ami lassulást és sávszélesség-feleződést okozott a ház távolabbi részében.

Itt leírtam miért erre esett a választásom.

The Amiga, Born a Champion

(#1133) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok ti 2,4 vagy 5Ghz használjátok a routert?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1134) golya87 válasza mSchumi87 (#1133) üzenetére


golya87
őstag

Is-is. Miért?

(#1135) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Hát csak nem tudom mi a kulombség a 2,4Ghz es a 5GHz használata kozt es hogy nekem melyik lenne jobb, mivel most csak 2,4Ghz van engedélyezve

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1136) golya87 válasza mSchumi87 (#1135) üzenetére


golya87
őstag

Nekem van egy Samsung Chronos 7 notebook-om. 5GHz-n tud 300Mbit-et, 2,4Ghz-n csak 150Mbit-et az inteles hálókártyája. Így nekem sávszélességtöbbletet jelent az 5Ghz, viszont ezen a frekvencián hamarabb romlik a vétel a falak miatt. A 2,4Ghz az eszközök elterjedtsége miatt zsúfoltabb és a sok nextnextfinish felhasználó miatt nehéz szabad csatornát találni. Az 5Ghz viszont nálam pl üres, így csak amit nagyon muszáj, azt teszem 2,4Ghz-re. Remélem az én analógiám segített dönteni.

(#1137) mSchumi87 válasza golya87 (#1136) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Aha így már értem :) Koszi a segitséget

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1138) brumi1024 válasza golya87 (#1136) üzenetére


brumi1024
veterán

A másik baj a 2.4 GHz-el, hogy ideális esetben csak 3 nem átfedő csatorna van(1,6,11).

(#1139) mZoleee


mZoleee
senior tag

ilyennel már találkozott valaki? a -db helyetti + os értékre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#1140) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#1128) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Megjött közben a router. Beüzemeltem, egyenlőre a legfrissebb gyári firmware van rajta.

Nagyon szuper egyébként a router. Egyetlen gondom van vele, hogy a 320-as WD Blue 2,5-es winyómat, ami egy M-Tech házban van benne sajnos nem látja. Csak Mass Storage-t ír ki, de nem látja hány GB.

Az USB 3.0-ás WD-met pedig egyből.

Gondolom itt a házzal nincs kibékülve a gyári firm?

Köszi a választ! :)

(#1141) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#1140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagy valószínűséggel igen, de ez részemről is csak tipp! Minden esetre azt kétlem, hogy egy HDD küzdene kompatibilitási gondokkal...

(#1142) mZoleee válasza Intruder2k5 (#1141) üzenetére


mZoleee
senior tag

múltkorira visszatérve.. sikerült feltennem az IRSSI IRC kliens-t :) SSH-t kirakom netre és lehet IRCelni bárhonnan :)

(#1143) golya87


golya87
őstag

Hello

Megerősítésre lenne szükségem.
Adott egy szünetmentes táp megfelelő minőséggel, teljesítménnyel. Ha én ettől a táptól ~60M-re lévő N66U-t ilyen eszközzel megfelelően kábelezve ellátom az adaptere által szolgáltatott árammal, akkor működnie kellene?

Köszönöm a segítséget!

(#1144) petir válasza golya87 (#1143) üzenetére


petir
senior tag

Szia !
Mi szukseg a plusz kutyure? Az UTP aktiv eszkoz nelkul cat5e eseten 100m hosszusagon szabvany szerint mukodik ha van nagyfeszultseg vagy egyeb fellepo zavar akkor SFTP-t tudsz hasznalni ez dragabb nehezebb krimpelni :D viszont zavarvedett ilyen femhalo szoknya van rajta. Amugy ez a 100m is elmeleti nekem volt mar dolgom joval hosszabbal is igaz itt mar a vegen jelentkezett a sebessegproblema DE mukodott.

(#1145) Intruder2k5 válasza petir (#1144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól félek, hogy elbeszéltek egymás mellett! :)

Szerintem Ő nem az UTP kábel adatátviteli képessége miatt aggódik, hanem a routert szeretné kitenni a "kertbe a meggyfa alá", ahol is nincs konnektor, épp ezért mondjuk a WAN kábelen szeretné ellátni táppal!

(#1146) golya87 válasza Intruder2k5 (#1145) üzenetére


golya87
őstag

Így igaz. Természetesen megfelelő PoE injektorral és a fordítottjával is. :DD
Az egy ma következő történet lesz, hogy azon a 60m-en, a pár csatin keresztül tudja-e a ~1Gbps-t.

(#1147) mZoleee


mZoleee
senior tag

ez így jó hogy teljesen más értéket ír ki kittyben (putty) mint guiban? illetve melyik értéknek lehet hinni?
mert ha a puttysnak akkor az szerintem nem túlságosan jó ha tele van a memory nem?

[ Szerkesztve ]

(#1148) Intruder2k5 válasza mZoleee (#1147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A memória úgy számítódik, hogy a 256MB-ból lejön a kernel mérete ami induláskor betöltődik, és ez a maradék lesz az alap! Esetedben 249.73MB! Ezután a szabad memóriát nézheted még többféleképpen! Vagy úgy, hogy csak konkrétan a futó programok által elfoglalt részt számítod, vagy úgy, hogy ehhez hozzáveszed még a cache-nek, vagyis gyorsítótárnak lefoglalt részt! Utóbbit úgy használja a rendszer, hogy a fizikai memória nagy részét lefoglalja erre, de ez valójában bármikor felszabadítható, ha egy alkalmazásnak szüksége van rá! A különbség az...

/opt/bin/free -t

paranccsal jól látható!

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# /opt/bin/free -t
total used free shared buffers cached
Mem: 255724 236176 19548 0 2696 186612
-/+ buffers/cache: 46868 208856
Swap: 530136 17052 513084
Total: 785860 253228 532632

Na most itt látható, hogy az összes fizikai memória 255724kB, amiből használatban van 236176kB, és szabadon 19548kB, de ha ebből levesszük a gyorsítótárnak használt részt, akkor már csak 46868kB van használatban ténylegesen a programok által, és a többi 208856kB szabad, vagy bármikor felszabadítható!

Egyébként a GUI kijelzési módja is megváltoztatható, az...

Administration -> Debugging -> Count cache memory and buffers as free memory

pontban!

(#1149) mZoleee válasza Intruder2k5 (#1148) üzenetére


mZoleee
senior tag

értem és köszönöm ezt a részletes választ! :)

akkor nem baj végülis hogy 90+%ban foglalt, gyorsítótárral együtt?

(#1150) Intruder2k5 válasza mZoleee (#1149) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem baj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.