Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) stafff71 válasza Intruder2k5 (#300) üzenetére


stafff71
tag

Nagyon macerás a HDDket hordozni, igazából mindennel meg vagyok elégedve, (DLNA, FTP) csak a másolási idő hosszú.
Próbáltam a Putty-ba a "screen" beírása után, de nem tudom kezelni, nem reagál semmire. Lehet hogy valamit nem jól csináltam?

(#302) Intruder2k5 válasza stafff71 (#301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez jó kérdés, nekem rendben működik... Ráadásul - ezt eddig én sem tudtam - UTF-8-as PuTTY beállítással még a kép is rendben van, nincs semmi szétesés benne!

(#303) stafff71 válasza Intruder2k5 (#302) üzenetére


stafff71
tag

Bejött az mc, de egérrel nem tudom kezelni, csak nyilakkal és enter-rel, viszont a másolást nem tudom elindítani.

(#304) Intruder2k5 válasza stafff71 (#303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert? F5!

(#305) stafff71 válasza Intruder2k5 (#304) üzenetére


stafff71
tag

Na azzal már működik, én csak a síma 5-öt nyomtam, viszont nem tudom hogyan megyek át a másik oldali ablakba.

(#306) Intruder2k5 válasza stafff71 (#305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TAB-al... :)

Panel váltás: TAB

Nézőke: F3
File szerkesztése: F4
Másolás: F5
Áthelyezés: F6
Új mappa létrehozása: F7
Törlés: F8

Kijelölés: Insert
Kilépés: F10

Menü: Alt, majd kurzor nyilak

(Látom Te már ikonokon szocializálódtál, és sosem hsználtál MS-DOS-t, Norton Commander-t!)

[ Szerkesztve ]

(#307) stafff71 válasza Intruder2k5 (#306) üzenetére


stafff71
tag

Köszönöm a segítséget, úgy néz ki hogy sikerül, mert a PuTTYot kikapcsoltam, de a HDD-k pörögnek tovább, ez már jó jel.
Majd holnap meglátom hogy sikerült.

(#308) Intruder2k5 válasza stafff71 (#307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze... A screen-ben futtatott programok nem állnak le a PuTTY bezárásakor, így működik az rtorrent is, mivel azt sem lehet démonként indítani! Ha meg szeretnéd nézni, hogy éppen mi történik, akkor PuTTY-ba belépsz, és screen -ls név megkeres, screen -r név visszalép! De a PID számmal is vissza lehet lépni, tehát screen -r PID, ahol látnod kell, hogy folyik a másolás...

[ Szerkesztve ]

(#309) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok, vettem en is egy ilyen routert de valahogy azota a feltoltési sebbeséggel gond van. A régi routeremmel az elért sebbeségek ezek voltak: 75Mbps-fel/70Mbps-le.

A jelenlegivel pedig:

Mi lehet a gond? Eredeti Asus firmware van nem is szeretném lecserélni a gari miat.

Valami tippeket vagy tanácsokat szivesen elfogadnák hol nézek utána a beálitásoknal. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#310) Zol77 válasza mSchumi87 (#309) üzenetére


Zol77
aktív tag

Szerintem ne foglalkozz a speedtestel. Mostanában hülyeségeket ír. Néztem nemrég,a 15Mbit-es netre írt valami 3-4et,de a torrent jött maxal szépen. Szerintem indíts el egy népszerű torrentet,azzal látod mit bír lefele maxon,egy újat meg beraksz,ahol már van pár seeder,meg sok letöltő,ott meg látod mennyivel megy felfele. Nekem ez a lényeg,hogy ott tudja,nem pedig ,hogy egy teszt oldal mit lát belőle.

(#311) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Pont ez a baj hogy teszteltem is a letoltéssel semmi gond csak a feltoltés kb a fele amenyit bírna

3,5MB max. a régi routerrel 7MB meg tobb is volt, nem értem :((

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#312) Zol77 válasza mSchumi87 (#311) üzenetére


Zol77
aktív tag

A Traffic Manager résznél a QoS nincs bekapcsolva véletlenül?
Amikor benne vagy ebben a menüben,van fönt még egy fül, a Traffic Monitor.
Ott megtudod nézni,hogy esetleg nem e fut valami még a háttérben, minden kimenő-bejövő sávszélességet látsz,kábelen is,meg wifin is.
(ugye a wifi zárt,idegen nem lóg rajta? :) )

[ Szerkesztve ]

(#313) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

na ez a másik furcsuság amit tényleg nem értek.

Kikapcsolt QoS-sz mellet 26Mbps, bekapcsolt QoS-sz mellet 40Mbps max. Na ez meg hogy a bánatba lehet? Már probaltam resetelni a routert, ujra beálitottam mindent es ugyan az a gond. Igen le van védve a router WPA2-vel, a traffic monitoron is néztem nem e futt valami de semmi.

Az pl gond ha az ethernet 100Mbit-es a router 1Gbit-es?
Már azon is gondolkoztam hogy lecserélem a kábeleket Cat5e-rol Cat6Aa-ra, szerintetek lenne kulombség?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#314) Intruder2k5 válasza mSchumi87 (#309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Eredeti Asus firmware van nem is szeretném lecserélni a gari miat.

Ha felteszel egy firmware-t, aztán csinálsz egy hard reset-et, akkor az előző firmware összes nyoma eltűnik a routerről! Ez így van a Tomato, és a gyári fw esetén is!

(#315) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Igen?

Viszont akkor egy baj van, nagyon de nagyon nem tudom hogy kell tomato vagy hasonlo firmware-t felrakni, ugyhogy nagyon kéne valami tutorial vagy valami + a tomato melyik változa. Koszi

De még ha lehetséges az eredeti Asus firmwareval is megprobalnák kezdeni valamit azzal a sebességel. Mik fontosak a beálitásoknal aminek lehet sebbeség probléma oka?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#316) Intruder2k5 válasza mSchumi87 (#315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Segítséget találsz ITT, illetve ezen belül is EZ kell neked! Mivel az RT-N66U-ban van webes recovery mód, így a hármas pontból a második rész kell majd neked! Jelenleg ajánlott Tomato firmware verzió itt...

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-104-AIO-64K.trx

A gyáriban sajnos nem tudok segíteni, én nem is láttam, mert a saját routeremen az első indításkor lecseréltem az fw-t!

Amúgy milyen neted van? LAN net, vagy van modem is a router előtt? Optika, vagy kábelnet?

(#317) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Optika van, tehát valami kis dobozkábol jon a kábel a routerbe

70Mbps/70Mbps a szolgaltato által adot sebesség

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#318) Zol77 válasza mSchumi87 (#317) üzenetére


Zol77
aktív tag

ha közvetlen a pc-be dugod a kábelt a modemből,úgy megvan a sebesség?

(#319) stafff71 válasza Intruder2k5 (#308) üzenetére


stafff71
tag

Szia,
A másolás működik, sajnos ez sem gyorsabb, de legalább ott lehet hagyni.
Tegnap megnéztem PuTTYban az rtorrent screen-t is lehet hiba volt,

azóta a böngészőn keresztül nem látszanak a betöltött torrentek, és folyamatosan hibaüzenet látható a logban.

nem tudom mit ronthattam el, átnéztem mindent de nem tudtam rájönni.
Van esetleg valami ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#320) Intruder2k5 válasza stafff71 (#319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi ez? Chrome? Próbáld meg más böngészővel, vagy ürítsd ki a cache-t!

(#321) stafff71 válasza Intruder2k5 (#320) üzenetére


stafff71
tag

Köszönöm, internet explorer-rel bejött és működik. A cashe-t hogyan ürítem?

(#322) Intruder2k5 válasza stafff71 (#321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok chrome-ot, nem tudom pontosan! Az biztos, hogy Firefox-ban...

CTRL+SHIFT+DEL

(#323) stafff71 válasza Intruder2k5 (#322) üzenetére


stafff71
tag

A chrome-ban is így van, töröltem, azóta minden OK.
Köszönöm a segítséget.

(#324) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Igen ha a gépbe dugom akkor megvan a sebesség

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#325) LSL1337 válasza Intruder2k5 (#100) üzenetére


LSL1337
őstag

hali, ilyennel szemezek, ha radugok egy usbs my passport kulso winyot, akkor arrol menni fog a 20 gigas mkv is? ha 10m re van a tv, akkor meg fog tudni 15 25 mbites savszeleseget nem?
FTPn tudok kozben a vinyora irni interneten keresztul, amit x perc mulva manualisan beindexel, es mondjuk holnap reggel mar latszik a tv dnla kliensen?

amit samban digitalis kamerarol windowson ratoltok a vinyora, az is be idexelodik a dnla kliensbe nem?

szoval a fo cel az lenne hogy smarttv megegye rola az mkvt, a ramasolt home videot, es amit netenen keresztul tavolrol ftpn rapakolok, es ezt dnla automatikusan elerhetove tegye

letezik ez, vagy almodom?

jah, es melegedesre panaszkodnak kulfoldi reviewk, de ebbl gyakorlatilag semmit nem erezni, max az elettartamra lehet gyaszos hatasa a 3 evig 40 fok?

(#326) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem nincs WD My Passport HDD-m, csak egy WD Scorpio Blue, egy USB-s házban, így nem tudok nyilatkozni a pontos típus vonatkozásában, de valószínűleg igen, mert nem jellemző, hogy HDD-vel inkompatibilis lenne! A WiFi tekintetében lehetetlen bármit is így megmondani látatlanban, kipróbálás nélkül, de elég erős a WiFi-je, szembeszomszéd RT-N10-ese veszi a jelét, pedig az van vagy 35 méterre, és 4 falnyira tőle! DLNA-t nem használok, így arról majd más nyilatkozik! De szerintem simán létezik amit akarsz... Melegedni melegszik, mint minden ASUS router, de annak ellenére, hogy ez sokkal zártabb, mint a WL-500gP, vagy az RT-N16, kevésbé melegszik, mint azok! De ettől nem kell parázni, ez így van megtervezve!

(#327) #68216320


#68216320
törölt tag

Aprócska problémám van a wifivel. Többször megszakad. Tökéletes a vétel, mégis pár óránként sajnos megszakad. Elég kellemetlen filmnézés közben. Gyári, legújabb firm. Más géppel is csinálja, így a laptopok wifi kártya problémáját kizárnám. Továbbá nem egészen világos a 20/40MHz beállítás. 40MHz ugyebár 2db csatorna összevonva. Ha ezt állítom be a routeren, akkor mi van azokkal a kliensekkel, akik nem támogatják. Ők akadozva tudják használni? Mert ugyebár az adat felét kapják meg és a hiányzó részt újra kell küldeni nekik.

(#328) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Még azt szeretném megkérdezni hogy régi firmwaret is tehetek a routera ha már most a legujabb van? Tehát lehet a downgrade-olni. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#329) #68216320 válasza mSchumi87 (#328) üzenetére


#68216320
törölt tag

Természetesen, mehet a downgrade, éppen most csináltam. Viszont erősen javasolt a reset a beállításhoz.

(#330) dni válasza Intruder2k5 (#316) üzenetére


dni
őstag

Én jelenleg a 101-es verziót használom, de szeretnék frissíteni a 104-esre akkor azt a normál webes felületen keresztül is megtehetem? A Config megmarad?

(#331) dni


dni
őstag

Az volna még a kérdésem, hogy hogyan tudnám egy adott időpontban WiFi-t automatikusan ki-be kapcsolni? (éjszakára szeretném kikapcsolni, hogy addig se növelje az agytumorom méretét :) )

(#332) mSchumi87 válasza #68216320 (#329) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Te melyik verziot használod az eredeti firmwarenak?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#333) Intruder2k5 válasza dni (#330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, megteheted, és megmarad a konfig! De ha most a 64K-s verziót teszed fel, akkor elvész a konfig, illetve csak reset után fog indulni, erre ügyelj!

(#334) Intruder2k5 válasza dni (#331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Access Restriction menüben!

(#335) dni válasza Intruder2k5 (#334) üzenetére


dni
őstag

Most is 64K-s van elvileg így megmarad a config:

Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB AIO-64K

Sikerült beállítani a wifi kikapcsot is.

:R

[ Szerkesztve ]

(#336) Intruder2k5 válasza dni (#335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen így már nem gond a 64K-s verzió sem! :)

(#337) dni


dni
őstag

Még egy kérdésem merült fel, ami csak részben kapcsolódik a témához.

DDNS-hez jelenleg no-ip.com-os fiókot használok, azonban 30 naponként be kell lépnem a weboldalukon különben kitörlik a regisztrált hostot. Korábban DynDns-t használtam, de váltottam ugyan ezen okból kifolyólag a no-ip -re mert állítólag itt nincs ilyen probléma...

Hogyan lehetne megoldani, hogy ne kelljen mindíg belépni?

(Beállítottam magamnak egy ismétlődő naptár értesítőt, de ha nem tudok aznap belépni akkor borul az egész :F )

[ Szerkesztve ]

(#338) Zol77


Zol77
aktív tag

Esetleg valakinek hátha jól jön:

webkamera telepítése gyári firmware alatt: [link]

webszerver telepítése gyári firmware alatt: [link]

transmission frissítés/telepítés : [link]

[ Szerkesztve ]

(#339) Intruder2k5 válasza dni (#337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így ebben a formában nem igaz, csak akkor törlik, ha 30 napon keresztül nem is frissítetted a címet! Ez ugye ADSL netnél nem jelent gondot, mert ott 24 óránként új IP-t kapsz, kábelnetnél viszont van mikor fél évig is egy IP címed van! Erre van viszont egy beállítás, ahol érdemes belőni 28 napot - ez ugye kereken négy hét -, így ezen idő letelte után mindenképpen fog egyet frissíteni a router, és Neked nem kell ezzel foglalkozni a továbbiakban!

(#340) dni válasza Intruder2k5 (#339) üzenetére


dni
őstag

Nálam az alábbi beállítás van és mégsem jó. kábelnetes vagyok.
Auto refresh every 1 days (0 = disable)

[ Szerkesztve ]

(#341) dni válasza Intruder2k5 (#339) üzenetére


dni
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#342) Intruder2k5 válasza dni (#340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez elég érdekes... Ismerős használ no-ip-t, én dyndns-t, de ezzel egyikünknek sincs gondja!

(#343) #68216320 válasza mSchumi87 (#332) üzenetére


#68216320
törölt tag

Visszatettem a 220-ast. Ez is volt rajta eredetileg. A 260-as enyhén vacak, ha már csak a webfelületet nézem. Kissé megbolondítható:) Egyelőre a vásárláskorit használom, de meglátjuk. Nekem a problémát az jelenti jelenleg, hogy miként oldjam meg azt, hogy egy régi BG-s wifis laptop, ami csak egy csatornát tud szimultán szépen működjön úgy, hogy a BGN-es wifis laptop, ami tud 2 csatornát, kihasználja a nagyobb sávszélt. Ergó vagy a régi laptopom nyüglődik, ha 40MHz-et állítok be, vagy az új nem használja ki a lehetőségeit, ha 20MHz-et :) Nem igazán világos a 20/40MHz beállítás, mert akkor is 20-on megy.

Intruder2k5:
Én no-ip-t használok és minden jól működik vele. Beállítom és ennyi. Frissítéssel nem is foglalkozom gyári FW-n.

[ Szerkesztve ]

(#344) Intruder2k5 válasza #68216320 (#343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez az, én is ezt próbáltam elmondani! Nem tudom, hogy neki miért kell(ene) 30 naponként belépni az oldalra...?!

(#345) #68216320 válasza Intruder2k5 (#344) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, tudom. Csak csatlakozni kivantam a jol mukodok taborahoz gyari firm.-el.

(#346) LSL1337


LSL1337
őstag

akkor ujra kérdezem, valakinek van tapasztalata mkv dnla streamelésre samsung smart tvre, mukodik?

dnla milyen gyakran indexel ujra? amit ftpn v samban radobok az idovel megjelenik dnla serveren is?

koszi

(#347) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint passzolom a kérdést, nem használok sem DLNA-t, sem pedig gyári firmware-t! Amennyiben a gyári fw feltétel, akkor nem tudok segíteni, ha Tomato is szóba jöhet, akkor javaslom kérdezd meg az RT-N16 topikban is, ott bizonyára többen próbálták már ugyanezt, és mivel a szoftver ez esetben egyezik, így az ott kapott válasz is megfelelő neked!

(#348) Zol77 válasza LSL1337 (#346) üzenetére


Zol77
aktív tag

Hello,

Kipróbáltam neked a gyárit,mert most éppen az van rajta. (délután ismét tomato :) )
Egy Samsung 32D5000-es tv-vel minden oké,amit ráteszek a routerre,azt egyből indexeli,rögtön nézhető a tv-n.
Hangot tudok benne váltani,meg tekerni is lehet,valamint időre ugrani. A régebbi tv-k dlna-n nem nagyon tudták ezt,csak elindult a film az első hangsávval,és nézzed. Amint letörlök egy fájlt a routerről,már szedi is ki a listából,onnantól kezdve már nem is látom a tv-n,tehát frissít egyből,ugyanez igaz a rámásoláskor is,átmásolom,és már látja is a tv. Amivel gondban van,az a felirat. Azt el lehet felejteni. Dlna-n nem megy át,hiába ugyanaz a neve mint a filmnek. Esetleg ha újabb a tv,annak a mediaplayere talán ki tudja szedni az mkv-ból,nálam viszont csak hangot enged váltani,de az én tv-m már két éves.
(ha a tv-n usb-ről nézek filmet,ott megy szépen a felirat,ha mellé teszem a filmnek)

[ Szerkesztve ]

(#349) LSL1337 válasza Zol77 (#348) üzenetére


LSL1337
őstag

Nagyon koszonom, e szerias tv van, es a felirat amugy sem gond. foleg apa hasznalna, neki jo a szinkron, de amikor pcrol streameltem, akkor mkvs feliratot is kiadta a tv, sot ki sem engedte ! kapcsolni

akkor ugy tunik tokeletes lesz itthonra a router

esetleg beepitett torrent klienssel valakinek tapasztalat, vagy transmissionnel?
privat trackerrol mukodik?
ez mar csak hab lenne a tortan :-)

koszi megegyszer

(#350) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én utólag telepített rtorrent-et használok, de a beépített torrentkliense is transmission! Egyszer valaki kipróbálta, állítólag működik is a Transmission Remote GUI-val!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.