Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Meglévő AC66U B1 routerem mellé vettem egy AX57-est, amit Mesh rendszerben szeretnék használni. Itt két kérdésem lenne:

- Van-e annak jelentősége, hogy a régebbi router csatlakozik a modemhez, és az újabb a régire van rákötve? Az AX57-est tudtam olyan helyre tenni, ami Wifi jelszempontból sokkal előnyösebb (ház közepén van magasan, míg a régi a cipősszekrény alján van a bejárati ajtó aljánál - sajnos a Digi kábelt csak ddig húzták be), ezért nem szeretném a kettőt megcserélni...
- Az AX57-es már tudja a WIFI 6-ot, van arra lehetőség, hogy az 5Ghz hálózat Wifi6-ként működjön? (Az is jó, ha az 5GHZ hálózat csak az új routeren van). A régi router nem tudja, és a beállításoknál nem is engedi kiválasztani, gondolom azért mert a közös keresztmetszetet nézi...

(#23102) Stehe válasza Stehe (#23101) üzenetére


Stehe
aktív tag

A lentihez még annyi kiegészités, hogy a router admin felületére belépve alapból a régi router jelenik a régi paraméterező felületével, igy a Wifi beállitásoknál nem jelenik meg sem a Wifi6, sem a 160mhz nem választható ki... :(
Az AIMesh menüpontban csomópontként megjelenik az új router, de konfigurálni nem engedi...

(#23103) enginev3.0 válasza Stehe (#23102) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha nem engedi hozzáadni mert elakad menetközben, érdemes resetelni a régi routert, és bármi beállítás előtt hozzáadni az újat mesh nodekent

Nekem ez vált be

Persze a beállítások ilyenkor kuka, de valamit valamiért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23104) kpityu2 válasza Stehe (#23102) üzenetére


kpityu2
őstag

Az újabb router képességeit nem fogod tudni kihasznalni, ha node-kent van beállitva. A node üzem alapbol csak egy korlátozott felületet biztosit, azt is a fő router felületébe integráltan.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23105) Stehe válasza kpityu2 (#23104) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi!
Szoftveresen be lehet allitani, melyik legyen a fo router, vagy mindig annak kell lennie, amelyikre csatlakozik a masik?
Igazabol az is eleg lenne, ha a regi router switchkent mukodne, mert ahol bejon a net, oda van kivezetve a masik szoba lan kabele is (falban)…

(#23106) kpityu2 válasza Stehe (#23105) üzenetére


kpityu2
őstag

LAN kábeles mesh hálózatnál a router LAN portjából megy a node WAN portjába a kábel. Lehet switchként használni a régi routert, de ilyenkor nincs mesh, hiszen csak egy routered lesz, node nélkül. Magyarán elveszíted a régi eszköz wifi node képességét.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23107) Stehe válasza kpityu2 (#23106) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi szepen! Lehet kiprobalnam ezt az opciot, mert a regi eszkoz wifi kepessege annyira nem fontos, de le kell tesztelni.
Azt hogy tudom beallitani, hogy a regi eszkoz vezetekes switch legyen, mig az uj a router? (Az uj eszkoz WAN port - regi eszkoz LAN port lenne osszekotve)

(#23108) kpityu2 válasza Stehe (#23107) üzenetére


kpityu2
őstag

Adminisztráció - Üzemmód fül.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23109) Stehe válasza kpityu2 (#23108) üzenetére


Stehe
aktív tag

Uzemmodot jelenleg csak a regi eszkozon tudok allitani, itt a “Hozzáférési pont (AP) mód / AiMesh router AP módban” lenne a megfelelo? Ha a fo routert atallitom erre, utan a jelenlegi nodekent uzemelo routert is at tudom allitani “Vezeték nélküli router mód / AiMesh router mód“-ra? Vagy elotte mindket eszkozt le kell resetelnem?

(#23110) FF23 válasza Stehe (#23107) üzenetére


FF23
senior tag

Szerintem nem NATolt hálózaton nem lehet switchként használni.
1. A legegyszerűbb az lenne, ha az AC-ra nincs szükség, akkor kiiktatod. Veszel az UTP kábelre egy toldót (anya-anya) és csak az AX-est használod.
2. Hagyod ahogy van és aimesh nélkül használod. Az AC-t beállítod, ahogy előtte is volt és kikapcsolod a wifit, az AX-et (lan->wan) átteszed AP módba és szórod vele a wifit.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#23111) csizo


csizo
tag

Sziasztok.
Jelenlegi ax58u routeremet szeretném lecserélni egy jobb,erősebb lefedettséggel rendelkezőre.AX TUF Gaming 4200 vagy TUF Gaming 6000 típussal járnék jobban.Panel lakásban lenne használva.Esetleg még TP-link Ax73 5400.

[ Szerkesztve ]

(#23112) enginev3.0 válasza csizo (#23111) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ax 58unal én nem éreztem hogy jobb lett volna wifiben az ax4200

A gt6000 talán jobb, de ez sem sokkal, ami a lefedettséget illeti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23113) blakey válasza csizo (#23111) üzenetére


blakey
titán

…szeretném lecserélni egy jobb,erősebb lefedettséggel - inkább vegyél hozzá egy olcsóbb MESH-képes routert és használd MESH-ben. Jobb lefedettséget csak így fogsz kapni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23114) Csorbi válasza csizo (#23111) üzenetére


Csorbi
addikt

Én pár hete cseréltem le az AX58U v2-t egy TUF AX6000-re, de semmivel nem nyújt jobb lefedettséget, sőt...egy hangyabokányival mintha gyengébb lenne! :(

(#23115) -Maujuri- válasza Csorbi (#23114) üzenetére

Szia. Most már eu előirás szerint nincs számottevő különbség a lefedettség terén. A komolyabb routerek esetleg a hardvernek köszönhetően stabilabbak. Ha hatótávot kell növelni akkor a mesh a megoldás. Az is a kábeles.

(#23116) oszy válasza memorix (#22893) üzenetére


oszy
veterán

Úgy látszik a Digi a ludas. Máshol működik. Mobilnettel is jó.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23117) Stehe válasza FF23 (#23110) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszönöm kipróbálom!

Első opció nem jó sajnos, mert falban mennek a kábelek és még egy elvezetésére nincs lehetőség... :(

Második opciót próbáltam, a régi routeren kikapcsoltam a Wifit, és csak az újon hagytam meg. Viszont az új eszközt nem tudom AP módba állítani, mert a router admin felületén csak a régi router beállításokat látom. Ha beírom az új router IP címét, az is a régi router admin felületére visz... :-( Az új router WAN portja és régi router LAN portját kötöttem össze egy kábellel...

Hol lehet üzemmódot így kiváalsztani az új eszköz esetén?

(#23118) kpityu2 válasza Stehe (#23109) üzenetére


kpityu2
őstag

Resetelni kell az új routert ha már beállítottad node-nak és akkor visszaáll router módra. Bridge módhoz a Media Bridge mód kell, vagy router módban hagyod, csak kézzel kikapcsolod a DHCP, NAT, stb. funkciókat. A Media Bridge nem pontosan fedi a sima bridge üzemmódot, elsősorban arra van, hogy kliensként wifin vegye a netet és a LAN vezetéken továbbítsa.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#23119) FF23


FF23
senior tag

Valamiért úgy értelmeztem, hogy vezetékkel vannak összekötve. Igen, így akkor máshogy kell megoldani.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#23120) csizo


csizo
tag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket,marad az 58U.

(#23121) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Még mindig nem tudom miért pufferelget az első 50 perc után a Samba lejátszás a router HDD-ről. Bár, most hogy meleg van, már csak 30 perc kell neki hogy elkezdje...
De a másik jelenség is baromi idegesítő: használom a Download Mastert, kilépek szabályosan belőle. Pár hét elteltével be akarok lépni és nem tudok. Nem jön fel a beléptető ablak sem. Refused connection hiba. Ez a csoda ugyebár a HDD-re van telepítve.

Nem működik a HDD, gondolhatnánk. De a router felületén a Download Mastert simán tudom uninstallálni és újra telepíteni is! Ami ugye HDD írás és olvasás művelet épp úgy mint az alkalmazás betöltése is lenne.

Újratelepítés után működik, a task is ott van ami eddig ott volt.

Ez megint wtf?

Gippazoid Novelties Inc.

(#23122) Alex91 válasza gippazoid (#23121) üzenetére


Alex91
félisten

Pendrive-val probaltad mar tesztelni…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23123) VGYke válasza gippazoid (#23121) üzenetére


VGYke
addikt

Van valahol olyan, hogy HDD tesztelés. Futtasd.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23124) gippazoid válasza VGYke (#23123) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem talál semmit.

Gippazoid Novelties Inc.

(#23125) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.

Wireguard vpnt akarok kettő Asus RT-AX58U között.
Az egyik nálam(Digi),a másik öcsémnél(Thome)
Az enyémen beállítom a WireGuard vpnt,config fájlt letöltöm,ez eddig rendben,oké.
A másikat ez alapján akarom beállítani: [link]
Ha jól értem akkor :VPN fusion-profil hozzáadása-Wireguard kiválasztása-és végül config fájl feltöltése lenn a feladat.
A baj az ,hogy a vpn típusnál látom a surfsharkot ,de nincs legördülő listám ,hogy kiválasszam a wireguardot.....
Valakinek ötlete?

(#23126) MaCS_70 válasza -Maujuri- (#23115) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az igaz, hogy az EIRP korlátozva van, de ez nem jelenti azt, hogy a lefedettség is automatikusan egységes lenne.

Pár hete tesztelgettem Asus routereket éppen ennek a tesztelésére, és mint meg is írtam, azért egy főfalnyi különbséget lazán tapasztaltam a GT-AX6000 és az RT-AX58 között.

Továbbá éppen ma próbálgattam egy elég érdekes párost:

TP-Link EAP110 outdoor (tehát egy kifejezetten kültéri AP, kitéve a ház elejére, illetve bent a házban egy Asus RT-AX86s, üveges teraszajtó mögött, kb. 8 méterrel hátrébb.
És bizony, az elülső fronton az Asus még így is kb. 10-15 méterrel távolabbról engedett csatlakozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23127) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Egy érdekes eset, nem tudom az okát.
AX86UP, 2 külön wifi 2,4 és 5Ghz-n. Fel akartam konfigurálni egy kis hőmérőt, ehhez 2.4Ghz kell.
5-ön volt a telefon, sebaj, a konfig app (Thuya) felajánlja a váltást, átugrottam 2.4-re..
Nem sikerül.
Nézem, a wifi csatlakozik, nincs net, a telefon vissza ugrik 5GHz-re.
Eljátszom párszor, valami csak nem jó.
5Ghz wifit törlöm, de marad a jelenség, 2.4-en felmegy, nincs net, bontja a telefon a kapcsolatot.
Telefon újra indít, a jelenség marad. Kezdtem ideges lenni, nem vágytam telefont javíttatni...
Nézem a logot, ilyenekkel van tele, kb másodpercenként:
Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3), rssi:0
Hát, sokkal okosabb nem lettem. Hogy mióta volt így, nem tudom, mert a telefon intézte a kapcsolódást (nyilván :) ), és nem nézegettem - volt wifi ikon, meg net is.
Változni semmi sem változott (pontosabban költöztünk pár hete, de maradt a szolgáltató, csak a felhasználói név/jelszó lett új), szóval tanácstalan voltam.
Router restart sem segített.
Végül az oldotta meg, hogy bekapcsoltam a "Smart connect"-et, meg ki.
Azóta jó...

(#23128) Multibit válasza MaCS_70 (#23126) üzenetére


Multibit
veterán

tehát egy kifejezetten kültéri AP
Aminek nincs köze a hatótávhoz, sokkal inkább az időjárásállóságra utal.

(#23129) ggeleven


ggeleven
őstag

Kritikus hibát találtak 7 Magyarországon is kapható wifi routerben
Az Asus közlése szerint a következő típusok érintettek:
XT8 (ZenWiFi AX XT8)
XT8_V2 (ZenWiFi AX XT8 V2)
RT-AX88U
RT-AX58U
RT-AX57
RT-AC86U
RT-AC68U

Asus / Latest security updates
ASUS Product Security Advisory

Szerk: most látom, hogy GoodSpeed is linkelte már a PH cikket a #23100-ban. :R

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#23130) Csorbi válasza ggeleven (#23129) üzenetére


Csorbi
addikt

Jó sokat melóztál vele :D

(#23131) GoodSpeed válasza ggeleven (#23129) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Azt néztem én is, hogy nekem ASUS RT-AX86S van,és nincs megemlítve benne, de ettől még frissült. 😊

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23132) blakey válasza GoodSpeed (#23131) üzenetére


blakey
titán

A 86U és a 86S szoftvere gyakorlatilag ugyanaz, ugyanazt töltőd le a frissítéshez, így mondhatni benne van a listában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23133) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok.

Asus Tuf3000 lenne egy kérdésem.

Digi net mellett a WiFi jól megy. Viszont van 2 Lan rákövetkező a Routerre. Az egyi lan stabil non-stop.
A másik amin a PC van, ott csak néha néha csatlakozik fel. Sokszor nincs et a lapján csak restart után.

Router hiba vagy beállítási hiba?

Live poor, die ritch.

(#23134) GoodSpeed válasza gyáliSanyi (#23133) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Az AX86S kifutott volna?
Árukeresőn csak egyet látok:

2022-ben 62K-ert vásároltam, újonnan három év garanciával. 😂

Upsz: nem válasz akart lenni. :B :N

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23135) tobias40 válasza gyáliSanyi (#23133) üzenetére


tobias40
veterán

Kábel csere megvolt? Vagy másik LAN port használata uanezzel a kábellel?

(#23136) woodworm válasza blakey (#23132) üzenetére


woodworm
veterán

A listában az ac86u van.

(#23137) blakey válasza woodworm (#23136) üzenetére


blakey
titán

ax-re értettem (lemaradt), ha netán az benne lenne. Listát nem olvastam és az FW-k keresésekor néhányan nem találták, hogy nekik mi a jó, ezért írtam, hogy ha AX86U benne van, akkor az AX86S is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23138) gyáliSanyi válasza tobias40 (#23135) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Nem. Bár lehet, hogy most azon van a gyengébbik olcsó kábel.

Live poor, die ritch.

(#23139) Stehe válasza FF23 (#23110) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a segitséged, beállitottam a régi AC routert sima routernek, az új AX57 routert pedig AP-nak, igy AIMESH-t most nem használok. A régi routeren kikapcsoltam a Wifit, igy az AP-t tudom külön is konfigurálni. Viszont valamiért most mind a vezetéknélküli, mind a vezetékes net nagyon belassult, letöltésnél mindkét esetben 400-420mbit sebességet mér a speedtest.net. Hol lehet a probléma? A netem gigabites digi, a régi routeren kábelen vitte a dupláját is...

(#23140) Kobe


Kobe
veterán

korábban érdeklődtem itt, egy kb 67 nmes csúsztatott zsalus lakás teljes wifi lefedettségét szeretném megoldani
3 szoba, nappali, háló, dolgozó szoba egymás mellett
Nappaliban telekomos sagecom eszköz, azon kikapcsolva a wifi, és kábellel rákötve az Asus AX58U ami szór
Sebességgel nincs gond, jelenleg a dolgozószobába wifin a gigabitből átjön 6-700mbps
viszont a dolgozószobával szemben levő helységekben már droppolnak az eszközök, ezen javítanék inkább

Max 2 routert raknék mesh-ben, egy a nappaliban, másikat a dolgozó szobába, hogy a többi részre is szórjon
Zenwifi XT8 lenne a max amit a mutatványra szánnék

Kérdés, hogy
- az XT8-nak tényleg van annyira erős az antennája, mint amit írnak ? (1 egység is kiszolgál 250 nm-t)
- adna-e sebességben többet, mint az AX58U?
- Ha csak mondjuk még egy AX58U-t raknék a mostani mellé az XT8 helyett, jelentene az sebességvesztést a 2 csatorna miatt ?
- Érdemes-e a leirat szerint csak 1 db XT8-al próbálkozni? ha papíron 250 nm írnak, a harmadával talán elbánik 1 egység is ?

(#23141) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Sziasztok!
Nincs valaki aki Asus AX58U routeren cserélne egy antennát?
Cserélhető egyáltalán? A 4-ből egy törött.
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#23142) KRISis


KRISis
csendes újonc

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés lenne!
Ma vettem egy ASUS RT-AX53U routert.
Egy Xbox Series X-el használnám vezeték nélkül Dual Band-ben (amit tud kezelni a gép).
A routerre azt írja a doboz, hogy 802.11ac (5GHz) 867 Mbs-et tud, ami a játék konzol wifi szabványával egyezik.
A speedtestnél 5Ghz-en az 500 megás netből csak 220 jön ki úgy, hogy a gép a router mellett van (míg vezetékkel 605 mega!)

Valamit félreértettem, és valóságban nem fogok tudni 867-es letöltési sebességből 500-at látni vezeték nélkül?
Mert a modem amit adott a szolgáltató, ugyanezt a sebességet tudta produkálni (Arris TG2492)!

(#23143) GoodSpeed válasza KRISis (#23142) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Szia.
1. Mivel mérted? Speedtest?
2. A WiFi sebességre akkor sincs garancia ha egymás mellett vannak.
3. Nekem pl a Xiaomi 11 Lite 5G NE 933 Mbps-öt is tud, a Samsung Galaxy A54 5G meg a 800-at sem éri el, mert nem tudja a 160 MHz-et.
4. Mire kellene neked az Xboxnál a maxolás?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#23144) KRISis válasza GoodSpeed (#23143) üzenetére


KRISis
csendes újonc

1. A speedtest az Xbox saját hálózati kapcsolat ellenőrző szoftverével volt mérve. (Érdekes, mert a mobilommal 300 Mbps-t is mértem a webes ookla speedtesten)
2-4. Ebben biztos vagyok, egyszerűen csak le vagyok törve, mert a dobozon feltüntetett számok szerint mind a router, mind az Xbox alkalmas arra, hogy az 500 megás netet ki tudjam használni.
Ezért keresem a választ, hogy valamit félreértek a számokkal kapcsolatban, vagy egy egyszerű beállítással meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#23145) Csorbi válasza KRISis (#23142) üzenetére


Csorbi
addikt

A szolgáltató eszköze után van kötve az ASUS? Mindkettő router is, vagy a szolgáltató eszközét átetted/áttetetted modem módba (így csak egy router van, az ASUS)? Az ASUS melyik portjára kötötted az Arris-t?

(#23146) dudika10 válasza KRISis (#23144) üzenetére


dudika10
veterán

Ez az xbox limitacioja. 300Mbps-nel tobbet nem nagyon reportolnak az interneten.
A routeren meg tudod nezni, hogy mi a link sebesseg (a 867 amit a routeren reklamoznak a link sebesseg, ennek valosagban olyan 60-70%-aval erdemes macimum szamolni).
AC 867-hez QAM256 kell (meg 2x2 mindket oldalon es 80MHz), ami csak nagyon kozelrol johet ossze (neked ezt el kellene erd ahhoz, hogy 500Mbps valos sebesseged legyen). De ha nem tokeletes a jel, akkor maris leugrik QAM64-re, es sose lesz meg az 500Mbps.

A csatornaszelesseget is megnezheted, ott meg 80MHz-re van szukseged.
De ismetlem, az xbox jellemzoen nagyon gyenge wifin, kabelezni kell, nincs mese.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23147) KRISis válasza Csorbi (#23145) üzenetére


KRISis
csendes újonc

Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy a szolgáltató gépe után van kötve az ASUS.
Az Xbox hálózat ellenőrző írta, hogy dupla NAT van, ezért az ASUS--t átállítottam "Hozzáférési mód (AP) mód"-ba, így a NAT már nyitott.
Az ASUS kék csatlakozójára (WAN Port) kötöttem az ARRIS 1-es ethernet kimenetét.

(#23148) KRISis válasza dudika10 (#23146) üzenetére


KRISis
csendes újonc

Ez érdekes!
Megpróbálok ránézni erre a bizonyos link sebességre.
A frekvenciát már kézzel átállítottam 80 Hz-re 5Ghz-en.
(Azért segítene ha kapnék egy tippet, hogy hol ellenőrizhető a link sebesség).

(#23149) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Szeretném a Wireguard VPN -t használni a routerem távoli eléréséhez, mert nincs publikus IP -m. Bekapcsoltam a szervert a gépen, majd hozzáadtam egy clienst, aminek a telefonra telepített Wirwgurd alkalmazással beolvastam a QR kodját, és bekapcsoltam a telón. És mégsem érem el a routerem webes felületét mi lehet az oka?

(#23150) dudika10 válasza KRISis (#23148) üzenetére


dudika10
veterán

Keresd meg a client listat, es ott lesz rajta a tx rate es az rx rate. (demoui.asus.com-on neztem meg gyorsan, remelem pontos, nekem nincs asus routerem :) ).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.