Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) vagamo válasza ocsesz (#750) üzenetére


vagamo
őstag

Gondolkodom P35-ön is csak abból sem tudok választani választani! DDR3-as lenne hosszútávra az igazi, de nem szeretnék új ramokat, és ezeket a lapokat nem ismerem!
Viszont P5N32-E sli plus és a sima közötrt a mérleg ide-oda billeg . Pluszos felé a szilárdelektrolitos kondik miatt, viszont a hibrid megoldás nem tetszik nForce 650i SLI; nForce 590 SLI ! benne! Igaz bajom soha nem volt ezzel!
Ez az én nagy bajom! :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#752) ocsesz válasza vagamo (#751) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hát a ddr3 miatt szerintem se érdemes váltani,amire kiforrja magát úgyis gépet cserélsz :D
Ezenfelül akkor tényleg neked kell döntened,de én sima garis cserét csinálnám.Persze ha vissza tudsz rakni minden hűtőt :)

(#753) vagamo válasza ocsesz (#752) üzenetére


vagamo
őstag

Az alaplapot már otthagytam a kereskedőnél, hjolnapra kell választ adnom, hogy mire cserélje ki, és új proci is kerül majd bele6850-es!
Asus-ok közül nem tudok választani
-Striker Extreme 680i
-P5K Premium/WiFi-AP
-P5K Deluxe/WiFi-AP
-P5N32-E SLI

e 4 lap közt vacilálok, a premium és a deluxe közti különbségre próbálok rájönni!
Fontos a lapcserénél, hogy a vízhűtőblokkokat [link] vissza tudjam szerelni, ezért is zártam ki a giga GA-P35-DQ6-ot pedig jó kis lap lehet!

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#754) vagamo válasza Janix12 (#512) üzenetére


vagamo
őstag

elirtam

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#755) ocsesz válasza vagamo (#754) üzenetére


ocsesz
aktív tag

-Striker Extreme 680i-nálam ez lenne a nyerő :R :R :R

(#756) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Isten az a lap! :DD
Arra felmenne minden cuccod nem?Piszkosul tetszik a vízhűtésed! :R
Gratula hozzá!!! :R

(#757) kalmani


kalmani
tag

faffavív

(#758) kalmani


kalmani
tag

Szóval...Májusban vettem egy ASUS P5N 32 E SLI deszkát.....imádom.
Akkor még az előző gépemből megmaradt szemetet kellett használnom, de mára eljutottam odáig, hogy nem adnám a gépemet semmiért.
Remélem senki nem sértődik meg, ha leírom a konfigomat.
Asus p5n 32 e sli, asus 8800 gtx, E6850, Kingmax 4x1giga ram
Mielött bárki fikázna! Nem apu vette!
37 éves vagyok.
Enyhe tuningot alkalmaztam csak. Proci 3.6ghz, ram920mhz, vga 600/2000mhz.
3dmark teszt után mindent alapba állítottam vissza, hisz ez a konfig alapban is kiváló.
12 700 pötty körül volt tuniggal, bár nem emlékszem pontosan.
Alap beállítással 11 000 körül.

Mindenkinek sok sikert az ASUS P5N 32 E SLI alaplapjához.

(#759) vagamo válasza kalmani (#758) üzenetére


vagamo
őstag

Gratula az elért teljesítményhez és a konfigodhoz!
És senki sem fog megsértődni! :U :DD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#760) kalmani


kalmani
tag

Ram mániásoknak talán még annyit, hogy 1203 bios elött nem érdemes 4 giga ram-mal erölködni. Nálam instabil volt a rendszer.
A vista viszont -szinte- kivánja a 4 giga memóriát.


[Szerkesztve]

(#761) kalmani


kalmani
tag

1205 bios-szal van v.kinel tapasztalata?

(#762) ocsesz válasza kalmani (#761) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Először is gratula a laphoz! :R
Nekem a 1205-van fennt[beta]de szerintem amíg nem jön ki a teljes változat addig hanyagold,nekem antituningos lett tőle a lap még 2.8-on se hajlandó bootolni :F
A 1203-assal semmi gond!

(#763) kalmani


kalmani
tag

Szerintem a 1203-as bios teljesen jó.
Ettől számítva minden úgy működik ahogyan szeretném. Ezzel kellett volna kezdeni.

(#764) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

ÜDV mindenkinek!!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy kb. mekkora FSB-t bírnak ezek a lapok??..Egy P5 N32SLI és egy P5B E-PLUS között vacillálok, mert az elvileg bírja az 500at :U ...Ennek hol lehet a vége??..elöre is köki.. :R :R

(#765) ocsesz válasza dzsóbácsi (#764) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Szevasz!
Az FSB-k változók mindenkinél,valakinek még 400-at se bír van akinek jóval többet.
Az 500-as FSB pedig sztem túl sok,nem hiszem hogy a P5B-k között ezt mind garantálja.

(#766) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

Fájó szívvel vettem tudomásul, hogy a A P5N-E SLI lapomra nem fér rá az arctic freeze 7-es proci hűtőm, ígyhát még mindíg gyári intel forog a gépben:(

Milyen proci hűtőt tudtok ajánlani erre a deszkára? :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#767) ktommy91


ktommy91
addikt

Hi all! Mi lehet a hiba? Van egy P5N-E SLI alaplapom és valamiért már a 275-ös FSB-t sem bírja. A déli hídon egy döglött asus lapról való aktív hűtés van,az északin a gyári. Légyszives segítsetek,mert a proci nem lehet ennyire anti-tuningos.(e2140)

Nincs kerítés.

(#768) ocsesz válasza ktommy91 (#767) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hali!

FSB-n kívül állítottál még valamit?

(#769) ktommy91 válasza ocsesz (#768) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem. :F mod.: a memet fixáltam 800-ra

Nincs kerítés.

(#770) TGyula


TGyula
tag

Valakinek esetleg nincs bérbeadó gyári hütése mert az enyém eltünt :W és valamiért elhalt a lapom de így nem tudom gariztatni :W
P5N32-E sli a lapom

HELP :R HELP :R HELP :R
De ha van valakinek eladó, döglött lappal, vagy nélküle, az is érdekelne :R

(#771) enterlaci válasza ktommy91 (#769) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hi!

Nekem voltak tuning gondjaim ha a memóriát fixáltam (mármint az fsb-t nem tudtam fel tolni). Ajánlom inkább linkre állítsd a mem órajelét - vagy arányosítsd!
Számomra érthetetlen a szitu, mert ráadásul a legújabb bios van fent. :F

Viszont kíváncsi lennék, ha már így fel jött a probléma, másnak is volt ilyen gondja? :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#772) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Mivel nem találtam olyan topicot mint amilyen alaplapom van (Gigabyte GA-N650SLI-DS4), de ez is nforce 600 chipsetes, érdeklődnék, hogy érdemes lenne-e lecserélnem egy P35-ös lapra, mert a mostani alaplapomban van két twinmos memória és 2 modul esetén hibát ír a memtest, de 1 modulnál frankón megy. Még annyi, hogy ezek a 650-es lapok mennyire tuningolhatóak, illetve érdemes-e megtartanom, mert lehet hogy kitudnék harcolni egy alaplapcserét is. Alapból tetszik nekem ez a lap, csak már 3 hónapja szervízben van (+memók) és ott azt mondják, hogy jó. Kezd kicsit elegem lenni belőle.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#773) enterlaci válasza zolee0307 (#772) üzenetére


enterlaci
senior tag

Szia!

A 650-es chipset alapvetően tuningbarát és szerintem a gigabyte is jó lap - lehet. (nem ismerem) A p35-ös lapokról olvasd el a cikket itt ph-n: [link]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#774) enterlaci válasza enterlaci (#766) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nnna, nem sokat szórakoztam a témával, rá raktam egy zalman 9500-at és szépen elfér a deszkán. A proci (c2d e4400) terhelve és túlhúzva 34-35°C-os! :Y :))

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#775) enterlaci


enterlaci
senior tag

Na most mivan? "Kihalt" a topic? Mindenki eladta a deszkát? Nekem még meg van! :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#776) Janix12 válasza enterlaci (#775) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szerintem mindenki vagy dolgozik vagy suliba van...

Q6600-al valami tuning eredménye van esetleg valakinek?
Most vettem egy ijen procit és szeretném tudni ha kevésnek érzem mi is lehet a vége..
előre is köszi
üdv jani

(#777) Coyote87


Coyote87
csendes tag

Helo!

Elöször is sztem az SLI nem marhaság,max annak akinek nincs rá pénze.Talán el kellene gondolkodni ugyanmár ha egyszer ez az ujjab nem lehet hogy talán jobb is? Mert sztem sem az ASUS sem az Nvidia arra dobna ki sok millio dollárt hogy egy szarabbat fejlesszen.
Ez a lap sztem az itthoni gamereknek tökéletes és még az ára sem vészes.Aki jót akar áldozni kell rá és nem sajnálkozni.Én sem vagyok egy gazdag ember, apuci és anyuci sem tolt a valagam alá bmw-t.Ugyhogy sztem ezen el lehet gondolkodni amit leirtam.

Vizkelety Péter

(#778) zolee0307


zolee0307
őstag

Nekem mondjuk gigabyte alaplapom van, de mondjuk sokan mondják, hogy nem jó ez az nv chipset, bár tesztekben nem írtak róla rosszat. Nekem úgy tűnt mintha az intel 965 chipsetjével lenne 1 szinten. Bár írták, hogy nagyon melegszik, meg többet fogyaszt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#779) komcsako


komcsako
csendes tag

Sajna problémám van

a lényeg hogy van 4*1 giga ramom és egy asus p5ne sli alaplapom!
3 giga rammal tökéletesen megy mikor berakom az ujat a win csak 3,5 gigát látt és kis idö után megfagy!!
Külön külön a ramok tökéletesen mennek! szóval a ram jó
de mikor berakom a 4.diket egyböl ez a problémám és a ramok elrendezésének kombinácioja sem mindegy azaz hogy ha rosz az elrendezés még a bioszig se jutok el!!
olvastam hogy xp home meg a prof támogatja ezt!! de megfagy kék halálal a telepitö!
a vista 32bites meg a 64 bites szint úgy!!

szóval mi a problémám?
bioszt kéne frissitenem?

elöre is köszönöm a helpet

(#780) ocsesz válasza komcsako (#779) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hali!
Tippem szerint Xp van fennt nem????
Sajna az xp csak 3,5-t lát többet nem,-a hiba orvoslására tegyél fel vista-t :O

(#781) ocsesz válasza ocsesz (#780) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ejjjj de hülye vok,nem olvastam végig! :O Sorry

(#782) ocsesz válasza komcsako (#779) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ugyanaz a márka mind a 4 mem?
Próbálj biost frissíteni-kárt nem teszel benne.

(#783) komcsako válasza ocsesz (#782) üzenetére


komcsako
csendes tag

Mind a 4 kingmax ddr2 800 mhz 1giga!!

(#784) zolee0307 válasza komcsako (#779) üzenetére


zolee0307
őstag

4 gigát, vagy attól többet csak 64 bites oprendszer fog látni, a 32 bites max 4 gigát, de ebben már benne van a videókárty memóriája, hangkártya memória stb.

Próbáltad együtt a 4 modult tesztelni? Nekem igaz gigabyte lapom van de az is ilyen chipsetes, ha jól gondolom, mint a tiéd, és nekem az volt a bajom, hogy 1 modul hiba nélkül ment mindegyik slotban, kettő viszont nem. Nézd meg a memória támogatottsági listát, hogy szerepel-e benne a ramod. Nekem most cserélték ki olyanra, amilyen benne van a listában, még nem egyenlőre nem tudtam kipróbálni. De egy bios fríssítést is csinálhatsz, hátha az segit.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#785) ocsesz válasza zolee0307 (#784) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hát ja,a biosfrissítés lehet hogy segít.

(#786) ocsesz válasza komcsako (#783) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ha megvan a bios frissítés írj hogy mi van!!!!
Egyébként asus update-el csinálod a frissítést?

(#787) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Ezek a meunk a P5N-E SLi biosaban hol vannak, mert en sehol sem talalom oket.

-Performance Enhance
-Graphic Booster
-es egy olyasmi is ahol a pci-e frekit tudom allitani

Elore is koszi!

(#788) JimKirk válasza JimKirk (#787) üzenetére


JimKirk
tag

Senki? :U

(#789) szacsee válasza JimKirk (#787) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát nekem nem ilyen lapom van, de az ASUS általában a biost ugyanolyanra csinálja (felépítés). Advanced menü- ben elvileg Van amelyik akkor jön elő, ha az AI Tuning-ot manualra állítod. (PCI-E freq :auto - 100)
A többi a chipset-nél ugyanebbe a menübe (advanced). (graphic booster)
Az ilyen beállításokat ide suvasszák.
Esetleg a CPU config-nál is körbenézhetsz.

(#790) JimKirk válasza szacsee (#789) üzenetére


JimKirk
tag

Szia!

Koszi hogy valaszoltal!:)

A System Clocks-ban talatam egy ilyet, hogy "NB PCIE Frequency"! Itt gyarilag 100-n volt.
Gondolom ez lesz az!

(#791) shader-x


shader-x
tag

hi! P5N32-E SLi lapom van és az lenne a problémám hogy 3150 ghz fölé nem tudom tuningolni (E6600) mert nem tölt be egyszerüen! és ezt a 3150 is 1.4 volton viszi? valaki tud valami ötletet hogy tudnám feljebb huzni??? elöre is thx

[ Szerkesztve ]

(#792) vagamo válasza shader-x (#791) üzenetére


vagamo
őstag

Volt nekem is ilyen lapon a 6600-as peoci simán ment 3,6-on van itt 1-2 kép a beállításról, remélem segít!:
[link][link][link][link][link][link]
Igaz 3,6-on vízhűtést kapott! [link]
Fontos a legfrissebb BIOS! És a jó hűtés! Még annyi különbség az enyim Plus-os volt!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#793) shader-x válasza vagamo (#792) üzenetére


shader-x
tag

köszi ! hát lehet nem probálom igy mert ha menne is akkor Víz nélkül elég gáz lenne hosszu távon! de azért thx

(#794) vagamo


vagamo
őstag

Ne hurrogjatok le a linkért legyetek szívesek hanem olvassátok el és próbáljatok segíteni.
család kórházban- segítsetek.
köszi mindenkinek :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#795) Compton187


Compton187
csendes tag

Lenne egy alapvető, lehet hülye kérdésem, de nem értem. Szóval a Quad-SLI nem azt jelnt hogy összekacsolok 4 karit? Akkor azt hogy lehet hogy az ASUS P5N32-E SLI támogatja a Quad-SLI-t, mikor csak 3 Pci-Express Slot van rajta?

(#796) Joni_


Joni_
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem volna ASUS P5W DH rakunk bele 2DB ASUS 6600GT 128-at. SLI nyom nélkül eltűnik. Minden driver bios friss. ???????????? (igen tudom vegyek 8800GTS-t, de most ez van)

(#797) doti


doti
csendes tag

Hi!
A vidkarimat ki szeretném próbálni 1*es PCI-e módban.Van erre valami lehetőség hogy kipróbáljam.Át lehet valahogyan állítani?A lap egy P5N-E SLi.

[ Szerkesztve ]

(#798) Bivaly válasza Compton187 (#795) üzenetére


Bivaly
tag

Tudomásom szerint 4 GPU-t ha összekapcsolsz, akkor kapod a Quad-SLI-t.
Pl. 2 db 7950GX2 kártya SLI-be kapcsolásával (ami önmagában is egy 7950-SLI) kapsz egy Quad SLI-t.

Life begins at 140!

(#799) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!
Hozzájutottam a napokban egy ilyen laphoz...pontosabban a plusz-os verzióhoz..
A dobozban aztán észrevettem, hogy gyárilag sajna csak VISTA driver-eket adnak..
Ha én egyelöre Xp-vel szeretném használni a lapot, akkor tudok hozzá szerezni valahonnan drivereket?..Esetleg a Vistások is felmennek Xp-re??.. :B :B :F :U
Köszi!.. :R

(#800) fueled18


fueled18
tag

sziaztok!

pénteken fogom megvenni az új lapomat ami egy: ASUS P5N-E SLI
olvasgattam itt a topicban és jókat írnak róla(többségben) a másik hogy szeretem az asus lapjait!!!!
egy core2 duo 6300-as proc lesz majd benne, mellette 2*1 gb kingmax memória és egy ati radeon x1900gt.
Meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik oprendszert rakjam rá a kettő közül:

win xp professional

vagy vista?!

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.