Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Pipó válasza masterful87 (#300) üzenetére


Pipó
őstag

Nem fogja vissza. Ez csak egy elméleti sávszélesség, amit nem használnak ki a kártyák. Olyan mint pl. az ATA133. A gyakorlatban ott sem mennek a vinyók ezen a sebességen, csak talán a harmadán.

[Szerkesztve]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#302) masterful87 válasza Pipó (#301) üzenetére


masterful87
senior tag

Értem, én is valami hasonlóra gondoltam.
Köszi

(#303) vagamo


vagamo
őstag

Végre összeált a gép és még működik is, most 1 kicsit élveszkedek a PIII-után aztán visszatérek! :P

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#304) vpeeter válasza masterful87 (#300) üzenetére


vpeeter
csendes tag

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=417154&start=23&len=1 ;)

(#305) HandsOnHard


HandsOnHard
csendes tag

Üdv Mindenkinek

Kedden és is beszereztem egy ilyen lapot (P5N32-E SLI)

De felmerült egy kis probléma:
e6600 os proci Silent king Hűtéssel alap órajelen,44 fokos szerintem ez kicsit sok??
Mer volt már nekem ASUS P5W DH Deluxe és P5B Deluxe om és ott 33-34 fokos volt a proci!!!

gondolom roszs a hőérzékelő,ugye??
esetleg erre van valami megoldás,vagy le lehet valahogy ellenőrizni hogy tuti azzal van a gond??
(mert nem akarom szétégetnia procit (3Ghz-n már 56 fokos!!!!!)
Vagy mindég kivonok 10 fokot a hőmérsékletből azt kész.

(amúgy a BIOS,Core Temp,Ai Booster és a CPU-Z is ugyanazt a hőfokot mutatja))

(#306) vagamo válasza HandsOnHard (#305) üzenetére


vagamo
őstag

Szét nem fogod égetni a procit! Akár 60 foknál is stabilan működik! HA túl magasra felmegy akkor úgyis letilt! Nálam is most 44-46 fokos a két magy a gyári hűtővel (everest) tuning nélül! De, ha [link] itt megkérdezed hasonlókat fognak írni!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#307) HandsOnHard válasza vagamo (#306) üzenetére


HandsOnHard
csendes tag

Ok
azt értem
de neked alap HŰTŐVEL 44 fokos,nekem meg Silent King-el
ami azért már kicsit jobb,amúgy alap hűtővel nekem 55fokos
Szerintem az alaplap méri el,ez lehetséges nem??

(#308) Savanya válasza HandsOnHard (#307) üzenetére


Savanya
addikt

CoreTemp vagy amit az alaplap mutat hőfok ennyi nálatok ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#309) vagamo


vagamo
őstag

Vaklaki tud segíteni TUNING-ben? Szeretném e lap adotságait kihasználni és a tuning fogásait megtanulni mielött a komplet vízhűtés is megérkezik!
A kezdeteknél szeretném kezdeni!

+ Corsair SLI 1GB 6400 memoriám van és a Bios-ban az Extreme Twe.../ SLI-Ready Memory beállításoknál, mire a legcélszerübb állítani, most Disabled-n van!

Köszi a segítséget!!!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#310) HandsOnHard válasza Savanya (#308) üzenetére


HandsOnHard
csendes tag

A CoreTemp és az bios is ugyanazt mutatja????

(#311) HandsOnHard


HandsOnHard
csendes tag

ja bocs kérdőjelek nélkül....

(#312) Savanya válasza HandsOnHard (#310) üzenetére


Savanya
addikt

Nem sajna . Core Temp belső a bios meg alsó hőmérsékletet mér . Nekem 46-58 fok között van / alap és full / ami egész jó .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#313) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

P5N-E tulajoktól kérdezném, hogy komolyabb terhelés és húzás mellett ciripel-e az alaplap... (ciripelés = kondik/MOSFETek tökéletlenségéből adódó elektromos zaj)

(#314) R3plica70 válasza skippper (#313) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Hi

Én 2 napja tesztelek egy ilyen deszkát E4300-as CPU-val, és nálam nem produkál semmi hasonlót, pedig eléggé érzékenyek a füleim erre :DDD

Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon stabilan szépen viszi vele a 3GHz-et a CPU, ugyanúgy mint a 965-ös lapokban, és a teljesítménye sem roszabb.
Egyetlen bajom, hogy XP alatt akár az egérmozgás is belehallatszik a hangkariba, viszont most Vista alól tesztelem és itt minden OK vele, esetleg valakinek ötlet :F

(#315) R3plica70 válasza R3plica70 (#314) üzenetére


R3plica70
aktív tag

XP alatt egy hangdrv reinstall megoldotta a problémát, csak mi a fene cseszte el, mivel friss telepítés után nem vettem észre a zajosságot :F :(((

[Szerkesztve]

(#316) TGyula


TGyula
tag

xp alatt nekem is szokott nyávogni , de vista no problem :F

(#317) redraven85 válasza TGyula (#316) üzenetére


redraven85
tag

Nah hello :)

Nekem már 4 hónapja van egy Asus P5N32-E SLI verziós lapom...(nem plus :DDD ) és főleg XP alatt van, de még semmi hibát nem tapasztaltam vele kapcsolatban.Nemtudom a többieknél milehet...nálam tökéletesen és hibamentesen megy , ha meg egyszer csak meggondolja magát akkor ott a 3 év gari :D

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#318) Brutusz10


Brutusz10
csendes tag

Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni a következőben?
A P5N32-E SLI lapom SupremeFX hangkarijával van valami gondom, vagy csak béna vagyok a beállításnál. A lényeg, hogy minden müxik, csak a ház frontoldalához csatlakozó headset mikrofonja nem. A hátsó csatin megy a mikrofon, csak elöl nem, a fejhallgatón meg átjön a hang az 5.1-el egyidőben. A ház gyári front audió csatija csatlakoztatva. Van- e valakinek valami tapasztalata ?
Előre is köszi és Üdv :W

(#319) beteg


beteg
őstag

hi
Tudtok olyan progot a P5N32-E -hez, amivel Windows alól lehet állítani az FSB-t?
vagy jól látom, hogy nem létezik hozzá?

tegnap vettem egy ilyen lapot. elsőre nagyon tetszik, bár nálam is előjön a hiba, hogy ha a windows akarja újra indítani a gépet, akkor az elején elakad, resetelni kell, és a legfrissebb biossal is csak 1,55 nálam a max cpu fesz :( Meg ne kéne a tuninghoz folyton újraindítani, bemenni a biosba. De amúgy nagyon szimpi!

szerk:
ja, a memcsim nincs rajta a támogatott ramok listáján, de mégis gyönyörűen megy benne!
(CellShock CS2221440 2x1GB 1000MHz cl4)

[Szerkesztve]

Csak futni kell!

(#320) laceeek


laceeek
aktív tag

vacilálok a p5n-e sli és a p5b között meik a stabilabb és tuingolni is lehet erre a 2 re meik a jobb választás?

(#321) TGyula


TGyula
tag

lehet nem itt kéne kérdeznem de a 4*1 gb ramból miért csak 2800 körül lát?????

(#322) laceeek válasza TGyula (#321) üzenetére


laceeek
aktív tag

asszem az xp nem lát teljesen 4 gb-ot(ha persze xp-d van)

(#323) redraven85 válasza TGyula (#321) üzenetére


redraven85
tag

Milyen ramod van?...rajta van a VQL listán? ...ha nincs lehet az a baj. Amúgy meg a lapnak tudnia kell kezelni a 4 giga memóriát...mellesleg a memória kezelésbe az XP nemszól bele..nem korlátoz meg egyébb hülyeségek.Az alaplap korlátozhat,de azt is meglehet oldani egykis trükkel :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#324) laceeek válasza redraven85 (#323) üzenetére


laceeek
aktív tag

ja bocsánat akkor rosszul tudtam sorry

(#325) TGyula válasza redraven85 (#323) üzenetére


TGyula
tag

nem az alaplap nem látja hanem a vista hom.prem.32 :W !!!!!!!!!!!!

(#326) laceeek


laceeek
aktív tag

lenne még1 kérdésem egy p5n-e sli böl mennyi fsb-t lehet kihozni max.
egy e4300 uningjához
2*512mb 800mhz-es mezei a-data ramokkal?
mndjuk tudom h a tuning is csak egy nagy szerencse

(#327) petike2014 válasza redraven85 (#323) üzenetére


petike2014
aktív tag

A 64bites XP kivételével tudtommal NEM támogat 4GB vagy a feletti memóriamennyiséget a windows XP...

Nekem a sima p5n32 lapomat cserélték plus-ra! érdemes megtartni csagy reklamáljak?!

(#328) fr3dd1k válasza petike2014 (#327) üzenetére


fr3dd1k
tag

Hi all!
Szerintetek érdemes lecserélni a mostani P5W DH-mat egy ilynre P5N32-E SLI???
a CPU-m egy E6600os

(#329) petya75 válasza laceeek (#326) üzenetére


petya75
tag

Szia!
PH.-s tesztek alapján max 475 fsb-re képes a lap.
Az egyik barátomnak ilyen lapja és E4300 procija van, 2x1G Kingston, ő 3.2Ghz tudta húzni stabilan.
Tehát 355fsb körülig ment, nekem az E6600 400fsb.
De mint, ahogy írtad is szerencse kérdése!

Az Élet könnyű!!!.........................................csak nincs rajta fogás!

(#330) #17067008 válasza beteg (#319) üzenetére


#17067008
törölt tag

A restart probléma könnyen megoldható, kapcsod ki a BIOSban a Linkboost opciót és máris megszünik a jelenség.

Bob

(#331) laceeek válasza petya75 (#329) üzenetére


laceeek
aktív tag

köszönöm szépen és még egy kérdés megbizhato a lap vagyis azalatt a konfig alatt stabil lenne?
meg még1 a ramokat támogatja a lap?

(#332) petya75 válasza laceeek (#331) üzenetére


petya75
tag

Szerintem 3.2Ghz szépen elfutna a gép. A srác 3.2Ghz TDU-zik és semmi gond vele.
Támogatja, benne van a kis könyvben, de az enyém nincs még is szépen fut és viszi az 1000Mhz-t.

Az Élet könnyű!!!.........................................csak nincs rajta fogás!

(#333) laceeek válasza petya75 (#332) üzenetére


laceeek
aktív tag

az szép köszönöm szépen :D
jok a ramjaid :))

(#334) Brutusz10


Brutusz10
csendes tag

Valaki hozzáértő szerint a 4*512 MB vs. 2*1 GB ramkezelés között van- e különbség, és ha igen akkor mi? Magyarul 2*512-m van, bővíteni szeretnék, melyik irányba érdemes és miért elmenni?
Üdv

(#335) redraven85


redraven85
tag

Helo

Asus P5N32-E SLI lapom van, a sima.
Volt már valakinek,olyan problémája ,hogy megemelt FSB -vel kifagyott a játék indításakor a gép ? Nekem azt írja,hogy a ''videokártya nem válaszolt időn belül'' szöveget...és maga az XP megy de a játékok megfagynak.A procim egy C2D E6300 , vidi kari : Ati X1950XT , ram : Kingston ddr2/800Mhz.Valami ötlet ?

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#336) space22


space22
csendes tag

Hejho!

Olyan problémam van a cfgm el ami egy p5m-e sli 0505 ös biossal emelt feszekkel 3ezren hajtva e6300 al kingmax ramokkal és msi7900gtoval ...vista és xp alatt video nezes (divx) barmien méretbe kicsi fullscreen bizonyos idő utan elmegy a kép a monitorrol (input not supported) és a gép megall kiakad...jatekok meg szépen mennek...mar minden porbaltam és nincs ötletem...htaha tud vki vmi segitséget nyujtani...előre is thx

(#337) biomechanika


biomechanika
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni. Két delikvensre szűkítettem a kört magamban:

-Abit AB9 - 26400ft
-Asus P5N-E sli - 27900ft

A legfontosabb szempontok pedig a megbízhatóság, a tuning potenciál, és a tartósság (i965p vs nf650i)

[Szerkesztve]

(#338) biomechanika


biomechanika
csendes tag

Eszembe jutott közben hogy igazából nem kettő, hanem három alaplap közül nem tudok választani :)

Abit AW9D - 36300ft

(#339) biomechanika


biomechanika
csendes tag

Ennyire nincs itt senki :F

(#340) redraven85 válasza biomechanika (#339) üzenetére


redraven85
tag

Hát látod...szarnak a fejünkre :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#341) biomechanika válasza redraven85 (#340) üzenetére


biomechanika
csendes tag

Hát ja. Mondjuk a Te problémád azért jóval súlyosabb az enyémnél. Reménykedjünk h erre téved egy okos...

(#342) space22


space22
csendes tag

redraven85:emeld meg a northbridge feszultségét ha még nem tetted meg az általaban megoldja a stabilitási problémákat...

(#343) redraven85 válasza space22 (#342) üzenetére


redraven85
tag

Hogy emeljem meg?...gondolom bios ban...oké..de mennyivel? :) Nemlesz baja a vidikarinak? ..ugyanis most készülök eladni :DDD érdekes lesz ha aztmondom,hogy valami hiba miatt elégett benne valami.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#344) space22


space22
csendes tag

vidkarinak semmi baja nem lesz ha a biosba ha adsz feszt az északi hidnak aminek semmi köze nincs a vidkarinak:) 1.5 re nekem is azon van igaz nkem 650es csipkészletem van...

(#345) redraven85 válasza space22 (#344) üzenetére


redraven85
tag

Enyém 680 nas csipszet :) ...majd beálítom és reméljük működni fog.Még sosem birizgáltam a hídak fesz szabájzását.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#346) Csyppa válasza masterful87 (#300) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hát szerintem a 8800GTS-nél már számít hogy 2*8 vagy 2*16, de azt nem igazán tudom hogy mennyire.

Na, nagy mester vagyok!? :DDD
Sikerült elb.nom, válaszoltam egy hülyeséget :((( :W :W



[Szerkesztve]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#347) lazydog válasza biomechanika (#337) üzenetére


lazydog
addikt

Én az Abit AB9-et venném.
Minden szempontból jobb az i965, annál is inkább, mert az SLI-nek nincs sok értelme.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#348) redraven85


redraven85
tag

Na skacok...bejelenteni valóm van...Írtam nemrég,hogy az ATI X1950XT -képe szétszakad és lefagy amikor megemelt FSB vel szeretnék jáccani valami 3D-s alkalmazással.Megpróbáltam külömböző feszültség álításokat is...de az sem jött be.Aztán áthoztam bnőm Nvidia 6200LE kariját és azzal tökéletesen ment. Tegnap eladtam az Ati kártyám és vettem bele egy Nvidia 8800GTS -t ..és azzal is tökéletesen stabil és működik minden. :Y :DD


A tanulság : Akinek Nforce SLI os alaplapja van az ne akarjon beletenni ATI kártyát mert a kedves lapkakészlet kezelő csippecske úgyis kitalál valamit a konkurens kari megtréfálására..

A P5N32-E SLI -be netegyünk ATI kártyát a tulaj idegrendszer megőrzése érdekében :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#349) laceeek válasza redraven85 (#348) üzenetére


laceeek
aktív tag

kössz h leirtad én is gondolkoztam pedig egy ilyen alaplap+karin köcc

(#350) -zolee-


-zolee-
tag

Hali... olvastam ezt a kommantet: Én is tegnap vettem egy P5N-E SLI lapot bele pedig egy Geil 1 gigás 800mhz-es ultra kitet. Egy 6400-es c2d ment a lapba bele. Alapfeszen 3.2ghz (8x400) a ramok 800-on 4-4-4-12-1T-be mennek. Everest mem olvasás 10k felett!!
Tuti cucc, a ramok is jók, kipróbálni még nem volt időm, de majd meglesz az is.
Először tartottam a ramoktól, A-data-t akartam veni, de nem bántam meg.

Azt kérdezném meg hogy ez hogyan lehet mert nekem 2x1GB GeIL Ultra van 800MHz-n és 4-4-4-12 CR1 mellet sem egy a memória olvasási sebessége 7610MB/s fölé. 602 -es BIOS van fent valaki tud valamilyen megoldást?

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.