Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ocsesz válasza duduati (#599) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Elvileg alapbeállításokkal-tehát blend-teszteli ugye a procit és a ramot.
Próbáld meg kölön-külön.De ez nagyon érdekes.

(#602) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Vagy szedd le a prime 95-öt-az is teszt.
Melyik bios van fennt???????

(#603) Raki


Raki
aktív tag

csá all!
sztetek ez a konfig mien lenne:
Asus P5N32-E SLI Plus
2Gb Kingmax Mars ram 800-as
C2D E6320 vagy E6420
meg az alábbi vidikari?
arra lennék kíváncsi lennének.e velem gondjaim és, hogy tuningban ezzel a lappal és az adott cucokkal meddig tudnék elmenni, mert elsősorban ezért váltanék és valahogy nekem az inteles chipszetek nem jönnek be, főleg amióta olvastam a bugok-ról...
:R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#604) Proli válasza Raki (#603) üzenetére


Proli
tag

Nekem majdnem ez volt a konfigom, csak a procim egy c2d 6300-as volt. 450 fsb-ig jutottam. Semmi gond nem volt az egésszel...

(#605) ocsesz válasza Raki (#603) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Szerintem nem jársz rosszul ezzel a konfiggal!
Sőt! :))

(#606) Raki válasza Proli (#604) üzenetére


Raki
aktív tag

és mért cserélted le?
mert sztm a régebbi jobb volt...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#607) Raki válasza ocsesz (#605) üzenetére


Raki
aktív tag

csá!
neked a procid alapon van?
és mennyit hoz a konfigod a 3D Mark 06-ban?
thx...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#608) ocsesz válasza Raki (#607) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hali!

Nem fel van húzva 3000-re és teljesen stabil,06-ban így 10360pötty volt a legtöbb de a videokarit nem húztam.

(#609) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Előtte nekem is AMD volt de beleuntam.Na meg nem mindegy a C2D húzhatósága!!!

(#610) Proli válasza Raki (#606) üzenetére


Proli
tag

Anyagi okok miatt. Hidd el, sajnáltam lecserélni, de nagyon kellett a pénz.
Egyébként húzva a mostani konfigom se kutya ám!

(#611) csutkaa válasza Janix12 (#595) üzenetére


csutkaa
senior tag

okéé mindenkép.. :C :C :C

(#612) Janix12 válasza csutkaa (#611) üzenetére


Janix12
aktív tag

:R

(#613) redraven85


redraven85
tag

Nah skacok...,hogyha valaki még velem azonos gondolatmenettel rendelkezne és 1066Mhz-s ramokat szeretett volna a gépébe akkor asszem rossz hírem van.Minap vettem egy kingmax DDR2 1 giga/1066Mhz-s ramot ami 10 év garis, mindössze 12 ezerért...nah mondom tökjó...ebből összeteszek 2 tőt és meghúzom az órajelet biosban és király memóriám lesz...erre beteszem az alaplapba (asus p5n32-e sli - sima ,rajta a legújjabb bios -szal) ...és csak 800 on hajlandó működni..ott is 40 fokos a ram maga :F amint kicsit is feljebb veszem nemmüködik és nemtölt be az xp...nemhogy 1066 on....még 2,2 volt feszt is adtam neki,hátha...de még így sem ment...szóval aki ilyen ramot akar a szintén megeggyező alaplapba az nevegyen :(((

[Szerkesztve]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#614) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
P5N-E SLI lap vásárlásán gondolkodom. Van 2 kérdésem:

1. Megnéztem a proci kompatibilitási listát, abban nem szerepel az E4300-as. Esetleg valaki már látott ilyen procit működni ebben a lapban?
2. Van 1db 667-es 1G-s DDR2 ramom. Ezzel el fog indulni a lap?

Köszi a válaszokat.

(#615) ocsesz válasza gilfoyle (#614) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Szerintem új bios-al indulnia kell,ha támogatja a quadot akkor ezzel is megy-szerintem.

(#616) Jorus válasza redraven85 (#613) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerintem ez nem minden 1066-os modulra igaz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#617) Jorus válasza gilfoyle (#614) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen megy a lapban E4300-as.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#618) Leonyid84


Leonyid84
tag

Üdv!
Adott egy Asus P5N32 E-SLI nforce680i-s alaplap, meg egy core 2 duo e6600 számoló, amit 3600MHz-re szeretnék túlhajtani, és intéznék pár kérdést hozzátok:

1. Ha azt mondják, hogy 1,4V körül adjak a procinak, akkor 1,4V-ot állítsak be a lap BIOS-ában, hogy valóban 1,4V-ot kapjon a cpu? Ezt azért kérdezem, mert hallottam olyat, hogy ha például 1,35V-ot adok a lapban a cpu-nak, akkor az effektív 1,39 V ennél a lapnál (vagy vmi hasonló feszültség, a lényeg, hogy relatíve többet kap a cpu, mint amennyit a BIOS-ban állítok be neki).
Tehát, ha én pl. 1,39V-ot akarok a CPU-nak, akkor mennyit kell beállítanom neki a BIOS-ban?

2. Próbáljam egyből a 4*900-at (3600MHz) megkísérelni minél kisebb feszültségről indulva, vagy biztonságosabb kisebb órajelről (kb. 2800MHz) indulva fokozatosan emelni az órajelet, és ha nem elég neki már az alapfesz, akkor adni neki a tápot?

3. Mi történik, ha adott órajelen kevés a feszültség, újraindul a gép?
Kb. mekkora feszültséggel hajthatom ebben a lapban stabilan az e6600-at?

Kösz a válaszokat előre is!

[Szerkesztve]

(#619) Jorus válasza Leonyid84 (#618) üzenetére


Jorus
nagyúr

1. A lap dícséretesen keveset dropol tudtommal, de nem hallottam még, hogy többet adna valósan, mint a BIOS-ban beállított érték. 3.6-on szerintem nem fog menni 1.4V-vel. Előfordulhat persze, de ne lepődj meg, ha sokkal több fesz fog kelleni neki.
2. Második verzió
3. El sem indul, POST-ol, de nem jut el boot-ig, boot-ol, de utána fagy meg, terhelés alatt fagy, bármi. A lényeg, hogy az adott beállítást teszteld le alaposan! Orthos, vagy hasonló stressz tesztekkel.

A 3600MHz-hez valszeg nem lesz elég a CPU feszt emelni, ezt is tartsd szem előtt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#620) Leonyid84 válasza Jorus (#619) üzenetére


Leonyid84
tag

800-as DDRII-es RAM-okat (4 modul) fixálom 2x szorzóval, fix 800MHz-et viszi mindenféle Vmodolás nélkül a RAM, a lap pedig a 400-as FSB-t is tudja piszkálás nélkül, szval szerintem csak a CPU feszellátását kell birizgálnom.

Mekkora lépésekben haladjak 2800-ról? A CPU feszültséget milyen lépésekben emeljem?
Ha lefagy mondjuk az Orthos alatt a gép, mert kevés a CPU-nak adott órajelnél a fesz, akkor egy reset után azért betudok lépni még a BIOS-ba, hogy Vmodoljam?
Köszönöm a válaszokat :R

(#621) Jorus válasza Leonyid84 (#620) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem ismerem behatóan a lapot, így nem tudom, pontosan mien beállítások szükségesek a 400-as FSB-hez, ezért írtam. ;)
Én, ha tuningolok, akkor 20MHz-es lépésekben haladok első körön. Boot, 5 perc Orthos small FFT 9-es prioron, közben Everesttel figyelem a hőmérsékleteket, és a dropot. Ha rendben van, akkor reboot, újabb 20MHz az FSB-n. Ahol bedől az Orthos, ott kezdek finomítani. Ha magasak a hőmérsékletek, tehát közelítik Orthos alatt a 80 fokot, akkor nem adok több feszt, hanem alacsonyabb FSB-n próbálom fixálni, ienkor már csak 2-5MHz-es lépésekben változtatom. Ha bedől az Orthos, de a hőmérsékletek a teszt alatt még csak 70 fok környékén járnak, akkor reboot, és adok még feszt a procinak, majd azzal próbálom ki, hogy stabilizálja-e. Ésígytovább. Jó játék. :)

Tuning közben van olyan, hogy a gép megfagy, vagy adott beállítással BIOS-is sem jutsz el, ekkor resetelni kell a CMOS-t. (Asus lapokon van opció, mellyel (ha jól emlékszem Ins-zel indítva) default BIOS beállításokon indul a lap.) Gép lekapcsol, táp lehúz, manualban megkeresed a CMOS CLEAR jumper helyét, aktiválod a törlést a jumper áthelyezésével, 5-10mp múlva vissza, aztán boot. Ekkor a lap a default beállításokon fog indulni.

Vmod az más. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#622) Leonyid84 válasza Jorus (#621) üzenetére


Leonyid84
tag

És ez a lefagyás milyen esetekben fordulhat elő?
Köszi :R


[Szerkesztve]

(#623) Jorus válasza Leonyid84 (#622) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha tuningolsz, és nem megfelelő a beállítás, bármikor előfordulhat fagyás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#624) Leonyid84 válasza Jorus (#623) üzenetére


Leonyid84
tag

És ha mondjuk 20MHz-es FSB lépések helyett csak 5MHz-et emelek egyszerre, tehát ha minél kisebb órajeleket emelek egyszerre ugyanazzal a fesszel, akkor kisebb az esélye, hogy a Boot képernyőig sem jut el?

[Szerkesztve]

(#625) Jorus válasza Leonyid84 (#624) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen, mivel így valszeg előbb orthos alatt fog elbukni, remélhetőleg csak hibával, és nem fagyival. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#626) feka007 válasza Jorus (#625) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem akkor inkább megéri kisebb lépésekben tuningolgatni az FSB-t több ideig, minthogy az alapbeállítások visszacsinálásával vesződjön az olyan, aki nem csinált még CMOS resetelést, és lehet, hogy önmaga meg se tudja csinálni :)

[Szerkesztve]

(#627) Jorus válasza feka007 (#626) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elképzelhető. :) Én, ha tuningolok, akkor kvázi jobb kézzel túrom a BIOS-t, a bal kezem pedig a CMOS klír jumperen pihen. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#628) DAbár válasza Konflikt (#1) üzenetére


DAbár
csendes tag

Nekem is ilyen Alaplapom van Nagyon ott van a toppon! én 49.000 ft-ért vettem még 1 hónapja ,Továbbá van benne egy Intel Core 2 dou proci, egy Inno geforce 7600 Gs :( ami nem a legjobb) meg 2 gb ddr2 800mz es KingMax ram, és ez meg sem kottyan az alaplapnak, Egyszerűen nem lehet kihasználni ezt a rengeteg dolgot amit ez az alaplap nyújt. Még a 4 magos procikat is bírja:D:D eszem megáll.
Egyedül azt nem tudom eldönteni mi a rák az a pc-i ex 8X mert a 16X a videókártya,de a 8X az mi??
Alig van játék ami nem menne maxon kivételt képez a Gothic3 az csak közepes felett :'(:'(:'(
Elszomorító :D
Én azt ajánlom aki megteheti ilyen alaplapot vegyen! Csúcs kategória!

:

p5n32-e sli GREEN, Intel Core2dou E6400, 2Gb ram ddr2, innoGf7600 gs

(#629) feka007 válasza DAbár (#628) üzenetére


feka007
nagyúr

Én is egy P5N32 E-SLI-t akarok most, nagyon faján néz ki :C

(#630) feka007 válasza Jorus (#627) üzenetére


feka007
nagyúr

Akkor te nagyon lazán nyomod már ezt a tuningot látom :D

(#631) Janix12


Janix12
aktív tag

Ha esetleg kell valakinek ehez a remek laphoz egy remekbeszabott hűtő is akkor [link]

(#632) DAbár


DAbár
csendes tag

Mondjuk ehez az alaplaphoz már eleve van Passzív hűtés! Nekem 32 Celziusz fokos! Ha jáccok!
Szóval tök felesleges enni rá hűzést!
Esetleg ha veszel bele egy 8800 as vidkarit akkor lehet hozzá venni,de egyébként felesleges

p5n32-e sli GREEN, Intel Core2dou E6400, 2Gb ram ddr2, innoGf7600 gs

(#633) g@bo


g@bo
nagyúr

intel (p35) berlake lapokhoz képet mennyire penge az nvidia? :R

(#634) Ryuk válasza DAbár (#632) üzenetére


Ryuk
csendes tag

Akkor nem is veszek! Kösz a tippet :)
(Nekem a napokban lesz meg a cucc)

(#635) Nikkel15


Nikkel15
tag



Sziasztok van neken egy Gigabyte nforce 650 sli-s alaplapom egy e4300-as procival az a bibi hogy nem akar normális tuningot.olyan 2.2ghz-2.4ghz-között megáll az egész.van valami ötletetek???

''MERT MEGTEHETEM'' by:Tirexi:)

(#636) Laraxior


Laraxior
titán

Kit 2x1024MB OCZ PC2-7200/DDR2-900 EL Platinum XTC SLI-Ready
Ilyen ramot vennék egy P5N32-e lapba,ha belemegy és minden jó,érdemes megvenni? :) vagy válasszak másik ramot?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#637) ocsesz válasza Laraxior (#636) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Szerintem jók lesznek ezek a ramok bele! :D

(#638) Ryuk


Ryuk
csendes tag

Van vkinek vmi ötlete, h miért szereti ezt a hibát mutatni a gép: machine_check_exception? (kék háttérrel:D)

(#639) Ryuk


Ryuk
csendes tag

Nah mostmár úgy néz ki OK. (bár nem akarom elkiabálni...) Raktam 0505-ös biost (elvileg ehhez a 6420-as Conroe-hez van kitalálva), és azóta nem fagyott (csak az új nvidia driver kavart kicsit be, de azt megoldottam). Szal a 3DMark05,06 tesztek szépen lementek (már sokadjára) és azóta stabil a sys. :)
Mellesleg:
- 3DMark05: 11088
- 3DMark06: 5452

(#640) shader-x


shader-x
tag

Hello!

P5N32-E SLI lapom van egy E6600 as procival. Szeretném 3 vagy 3.2 gigára huzni de nem hiszem hogy csak a Vcore feszt kéne állitanom, tudna valaki mondani egy beállitást amivel elérhetem ezt? köszönöm

(#641) Ryuk


Ryuk
csendes tag

nah asszem megvan a hiba forrása (kár h az előbb elkiabáltam :) )
úgy tűnik h nem szereti az Audigy 2 Value hangkarit. na mind1, az integrált úgyis jobb :U
amióta nincs benne a kari és az integráltat (Realtek HD) használom nem volt fagyás (kivéve egy, de az minden bizonnyal a vga-driver hibája lehetett :F; bár utána igencsak megnyúztam TDU-val és nem panaszkodott.)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#642) redraven85


redraven85
tag

Hello mindenki

Van egy elég elkeserítő hírem a tuningosoknak.Elszált a P5N32-E SLI lapom...márcsak alapjáraton megy....eddíg 3 hónapon át ment 400as FSB vel..és jó volt minden.Ezen a héten beadta a kulcsot és már az XP-t sem tölti be emelt FSB vel.Csakis alapjáraton hajlandó menni...de úgy 1/3 át adja teljesítménybe az eddigiekhez képest :( :O Úgyhogy akinek nincs rajta a hidakon baromi nagy borda az nenagyon tuningoljon..vagy úgy jár mint én és megfárad az ő lapja is...Egyenlőre leadtam szervízbe...remélem kicserélik vagy valami.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#643) Ryuk


Ryuk
csendes tag

A p5n-e sli lap bazi nagy chipset-hűtőjével mit lehetne kezdeni? mert sztem nekem se fogja sokáig bírni
nem tuningolok, de azé piszok forró!

(#644) redraven85 válasza Ryuk (#643) üzenetére


redraven85
tag

Hát alapjáraton nálam is forró...de nagyon....ha felvan húzva akkormeg nemlehet megérinteni olyan meleg...szóval valami kemény hűtőbordát,vagy (amit én most fogok tenni) vízhűtéses játékot mondanék rá. :))

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#645) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Tisztelt Uraim!!!!!

Már nálunk is kapható ez a remek hűtő!!!
Nekünk Nforce-osoknak szerintem jó hír!

Íme:[link]
:)) :)) :))

(#646) Ryuk


Ryuk
csendes tag

egy butuska kérdés: hogyan lehet levenni az alap bordát a chipsetről? :B mert ha jól gondolom, akkor a helyett van ez... netán ki kell szedni az egész lapot a házból? ahhoz nincs sok kedvem :(

(#647) ocsesz válasza Ryuk (#646) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ha jól tudom ki kell venni a lapot hozzá.Sajna ez van,de szerintem megéri. :D

(#648) redraven85 válasza ocsesz (#645) üzenetére


redraven85
tag

MIlyen ''már'' ?? Én pont 1 évvel ezelött vettem ilyet az Aqua-ban 5 ezer forintért :DDD Amúgy az Nforce4 SLI lapom csipkészletét szépen 30 fok alatt tartotta...de kétlem,hogy ez a 680i re elég lesz.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#649) Ryuk


Ryuk
csendes tag

uhh! 30 fok?!?! hát így az alap passzív hűtéssel olyan forró h nem lehet megfogni :DDD

(#650) redraven85 válasza Ryuk (#649) üzenetére


redraven85
tag

Áhh...30 fokot még lazán megfogod.Az én 680i -s asusomnak az északi bordája volt 60 fölött...nah azt már nemfogod meg sokáig :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.