Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Tibbah


Tibbah
csendes tag

hali!

Lenne egy nagy kérésem...Egyik cimborámnak ASUS P5N32-E SLi Plus lapja van Q6600-al és 3.2-re akarná feltolni. Na most ez idáig oké is nekem is ilyen procim van (+P5K-E) és megy is ennyin (8*400). De amiket elmondtam neki opciókat azok közül nem találja FSB Frequency-t... Légyszíves valaki mondja meg az ő lapjában ez milyen néven fut. Vagy ha egy beállított BIOS képet tudnátok adni az még jobb lenne!

Előre is köszi!

(#1102) Sol4r


Sol4r
tag

Kedves publikum! Volna egy olyan kérdésem h nekem volna egy P5N32-E SLI Plus lapom. A kérdésem a következő lenne: kinek mien feszültséggel mien, mekkora FSB-t sikerült kisajtolni a lapból??? Jah s meik biossal???

Várom válaszokat! :R

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1103) Sol4r


Sol4r
tag

Jah az elfelejtettem irni h jelenleg egy B2-es E6300-at Hajtok benne!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1104) Sol4r


Sol4r
tag

S még egy fontos infó mi lemeradt h az alaplapon (ASUS P5N32-E SLI PLUS ACPI BIOS Revisoin 0501) bios van. S a chipset kap 1,5v s mégis megált a tudomány 480Mhz-nél ami már nem stabil de 475Mhz-még orthos stabil. (78% OC 3350Mhz)

Várom a javaslatokat, tapasztalatokat!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1105) Sol4r válasza Tibbah (#1101) üzenetére


Sol4r
tag

Hamár én nem kapok választ legalább neked válaszolok!

1. Végigteszteltem a biosokat s sztem 0501-es verzió a legtuningbarátabb.
2. "Del"-le biosba lépsz! Rámész az "Extreme Tweeker" menüpontra
3. "AI tuningot" : manual -ra állítod
4. majd bemész az "FSB & Memory Config"-ba
5. "FSB - Memory Clock Mode" : Linked
"FSB - Memory Ratio" : sync mode
6. majd itt az "FSB (QDR)" menüpontnál beállítod a kívánt fsb-t (266x4=1066(QDR))
7. ha nem indul adj a memóknaj feszt 2,1v max kommersz ram esetében (400x4=1600Mhz(QDR) fsb felett lehetséges addig hagyd alapon ekkor fognak sync-ronba menni a ramjaid 800Mhz-en e felett természetesen felével a QDR emelésének mértékével)
8. Ha nem akarsz a ramokkal is játszani akkor az FSB - Memory : Unlinked állásba s manuálisan ird be a kívánt értéket (200x4=800)

A proci egy Q6600 vagyis 9x266=2394~2,4Ghz namost h a proccot 3,2ghz-n szeretnéd járatni akkor 355x9=3195~3,2Ghz ---> "FSB (QDR)" menüpontba beírod 355x4=1420(QDR) ezáltal ha memóriákat szinkronba hagyod ("tuningolod") akkor a memóid 710Mhz-n fognak menni!

Én esetemben egy E6300 van 7x266=1862~1,86Ghz namost én ezt a kis proccot 3325Mhz-n hajtom vagyis 475x7=3325Mhz ekkor mennek nekem a ramjaim sync-ron módban 950Mhz-en!

Remélem sikerült kielégítő választ irjak ha mégsem hát majd ugyis látom!

UP!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1106) Vesh


Vesh
csendes tag

Köszönöm a választ minden tök jó :)
A bios UP bevált mert a régivel ugyan ezt csináltam de akkor nem ment.
A gép láthatóan gyorsabb lett de a 3d mark csak 100 pontal adott többet :D ami hát nem tom... szerintem ebbena vista van benne :)
Még 2 kérdés hátha tudsz segiteni. 1066os crosair dominátor memoriáim vannak.Szerinted mit és hogy lehetne kihozni belőlük? most 1034 en mennek (vagy akörül)

A másik a dual chanal ddr2 hogy van? gondolom a kék-kék ad 1 párt igaz?

(#1107) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. Van egy olyan problémám, hogy a gépem az asusos bioskép után nem lép tovább, és a biosba sem lehet belépni. Előszőr akkor volt, amikor winyót cseréltem (három winyó van, mindegyik egy mobilrackben), és utána semelyik winyóval sem akart továbblépni, másodszor pedig egyszerűen csak lefagyott, és utána nem volt hajlandó továbblépni. Az első alkalomkor cmos clear volt, másodszor meg csak áramtalanítottam a rendszert, és utána jó lett. Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mi ez, és mi okozhatja. Az alaplappal lehet gond, vagy csak egyszerűen valami nem tetszik neki, és ezért csinálja (ehhez a részhez nem értek kellőképpen, azért kérdem). A választ előre is köszönöm.

(#1108) Sol4r válasza Vesh (#1106) üzenetére


Sol4r
tag

Az első kérdésedhez nem adtál meg elég adatot! De innen kinézheted h meik a te ramod!

A második kérdésedre a válasz igen a kék-kék s a fehér-fehér a pár!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1109) Sol4r válasza T.Peter (#1107) üzenetére


Sol4r
tag

Erre sajna nincsen ésszerü magyarázat! Már hallotam pár embertől h a lapja nem szereti a vinyókat... Próbáld meg vinyók nélkül! Úgy el e indul? S frissítsd fel a biosodat! Erre nem tok én segítséget adni sajnos! Nállam nem voltak még ilyen problámák! Mondjuk nállam WD vinyók voltak töbnyire most 1 db samsung van. Eddigi panaszosok töbnyire samsung vinyóval rendelkeztek! De olvass vissz forumban!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1110) tocso83 válasza gazfickooo (#1100) üzenetére


tocso83
csendes tag

Sziasztok!

Nos letesztelgettem a tuning-ot a 0608, 0703 és a legújabb 0901-es bios-sal is (bár a 0901-et még holnap gyűröm kicsit). A legjobb eredmény még mindig a 0608-as biossal volt, bár nálam ez is elég szerényre sikeredett, mindössze 355Mhz Fsb (így 9X-el 3200Mhz). Ezt 1.5V-os Core, +0.2V-os NB és 2.1V-os memóval. Viszont ennél a biosnál előjött a dual channel memory problem, vagyis 1T beállítással az istennek nem akart menni (egyszer jutott a windows üdvözlőig, de azonnal jött a kék halál). És nem volt stabil a rendszer a 2T-vel sem: lefutott egy 3dmark06, majd pár perc után kék halál és a következő újraindításnál már a windows loading-ig sem jutott.
A 0703 Bios a legsz*rabb mind közül, még a 10x300-at sem vitte stabilan 1.5V mellett!
A 8X szorzót meg mintha alapból nem csípné, nem találtam olyan beállítást amivel eljutott volna a windows-ig. Lehet hogy a procimmal nem stimmel valami?
Egyébként 12000körüli 3dmark06 pötty van a 3000mhz-el, természetesen a vga a húzóágazat:)
Összességében csalódás maga az alaplap, a prohardveres teszt alapján döntöttem ez mellett, ahol a jó tuningpotenciált emelték ki (asszem 475Mhz-ig jutottak). Nálam ez 355, az sem stabilan. Bár lehet, hogy csak én fogtam ki rosszul...
Azért kösz a tippeket gazfickoo!

[ Szerkesztve ]

(#1111) DieHard


DieHard
senior tag

sziaszok. alaplapot szeretnék cserélni a közeljövőben. az ok: kevés a sata hely a mostanim, igy egy plusz ide-sata kártyával szenvedek, meg amugy is a videokártyám letakarja majd mindegyik sata helyem. ezt a lapot néztem ki. nem akarom huzni a procit, egy stabil lapra lenne szükségem, az sli meg hadd legyen rajta, valszeg év végén veszek még egy videokarit. mennyire stabil?ez megfelelő lehet? vagy nézzek más után? köszi

(#1112) Sol4r válasza DieHard (#1111) üzenetére


Sol4r
tag

Én 100%-osan meg vagyok vele elégedve! Stabil alaplap még tuning alatt is! De viszont ha nem akarod húzni a dolgaidat lehet h egy pötyet drága lessz ez a kategória 680i! SLI szempontból meg ott van a 650i chipkészletes lapok is rosszat nem hallotam a kistestvérről sem de ha jól tom az SLI-ben már csak 2x8-at tud!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1113) DieHard válasza Sol4r (#1112) üzenetére


DieHard
senior tag

nem gond az ára, mert nagyot nem bukok az enyémen ugy néz ki, a különbözetet meg rászánnám. (P5N32-E SLI)

(#1114) DieHard


DieHard
senior tag

amugy ha jól értelmezem, akkor a sata-k azok szürkék a lap alján? és 3x2-es felosztásban?

(#1115) Sol4r válasza DieHard (#1114) üzenetére


Sol4r
tag

Igen a sata kiosztása úgy van mint irtad! 2x3=6db sata 590SLI!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1116) T.Peter válasza Sol4r (#1109) üzenetére


T.Peter
őstag

Hello. A bios volt frissítve a procim miatt. Samsung winyóm van, és amikor előszőr rossz volt, winyók nélkül sem akart továbbmenni. Köszönöm a válaszodat.

(#1117) Sol4r válasza T.Peter (#1116) üzenetére


Sol4r
tag

Bocs h csak ennyit tudtam segíteni! Remélem megtalálod a hiba forrását! Ha sikerül oszd meg itt velünk is!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1118) Vesh


Vesh
csendes tag

Hát ez mokás... jo votl a 0501 es bios de aztán kiderült h mégse...
Nem kapcsolt kia gép kilépett a windows feket kép standby ban a monitor de nem kapcsol ki...
aztán reset ekkor volt h semmi sem változott csak 3.ra aztán meg a bisbol átált az idő 2007 re..
Na mondom akkor nézzünk bios okat fletettem a 1002 est.Ezzel még a gyári 20% os huzás sem ment.. mondom de jó.... de mondom nézek másik biost.. aha persze szép állom :D azota nem engedi a biost vissaz tenni régebbi verzióra.Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1119) T.Peter válasza Sol4r (#1117) üzenetére


T.Peter
őstag

Semmi probléma. Rendben, érdeklődöm majd másoknál is.

(#1120) Vesh


Vesh
csendes tag

Az összes létező bisora ezt mondja nekem: Downgraded rom was not suitbale for the system... emi elég érdekes mert eddig jóvolt

(#1121) Sol4r válasza Vesh (#1118) üzenetére


Sol4r
tag

Az ASUS Update progiban menj az options menüpontra ott pipáld ki BIOS Downgradable pontot! S ,ár tod is visszafelé "frissíteni" a biost!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1122) Vesh


Vesh
csendes tag

Hmm akkor 1 gyors kérdés mert én eddig a biosban talált "EZ FLASH BIOS" al frissitteem a biosom.Azonban erre nincs harással az amit mondtál.Akkor hogy frissitsem?
Mert a prig amut mondtál annál az updte the bios from file nél nem megy,kiirja h a file nem jó neki pedig az asus.com rol szedtem le mindet és eggyik sem jó neki sem az ALL OS es sem a DOS os

(#1123) Sol4r válasza Vesh (#1122) üzenetére


Sol4r
tag

Én vindowsból frissítem a biost! Link hozzá s a bios utilities menüpontban töltsd le a softvert hozzá a kívánt OP-hez!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1124) Vesh


Vesh
csendes tag

Megvan eza progi és mikro klikk h bios updtate from file akkro bejön az az ablak és jobb alul pirosan ez :Warning! The bios imag can't use in this mootherboard the eeprom incompatipils
Na ilyenkor mivan?

(#1125) Sol4r válasza Vesh (#1124) üzenetére


Sol4r
tag

biztos h jó biost szedtél le hozzá???

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1126) Sol4r válasza Vesh (#1124) üzenetére


Sol4r
tag

A küldött linkről szedd le a biost!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1127) Vesh


Vesh
csendes tag

onnan szedtem :) a bios könyben van egy másik megoldás awdflash nevű dolgogal ami talán jó lenne de ahoz meg valahogy dost kéne elővarázsolni és igy vista mellet nem nagyon akar sikerülni.

(#1128) Vesh


Vesh
csendes tag

Régebbi biosz vissza telepitése új után!

Nah hali!!!

Egy nagyon kedves barátomnak köszhetően megoldottuk :)
Leirom ide hátha valkinek lesz hasonlo problémája :)
Igazábol adok 1 linket ott minden megtaláltok!
[link]
Nagy vonalakban:
A legujjab AsusUpdate val nem leheta az uj bisot a régivel felül irni ezért kell egy régebbi verzió amit a linket megtaláltok!

(#1129) Sol4r válasza Vesh (#1128) üzenetére


Sol4r
tag

Nekem mülödik! Akkor én a szerencsések eggyike vok! :DD

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1130) Szabest


Szabest
tag

sziasztok!

ha megkérhetném dobna vki egy linket ahol megtalálom azt a legtuningbarátabb 0608 as Bios-t?
mert ahogy néztem a hivatalos honlapon csak 0602-es és utánna 0802es-t látok! szóval előre is köszi!

amugy nekem simán megy a P5n32-e sli-mbe az E6400asom vígan 3.2-n!

na csócsó

(#1131) T.Peter válasza Szabest (#1130) üzenetére


T.Peter
őstag

Megnéztem a honlapot, és tényleg nincs ott. Kérdés, hogy miért tűntették el?

(#1132) Sol4r


Sol4r
tag

Sajnos még mindíg nem sikerült választ kapjak! Ezért felteném még 1x a kérdésem!

Kedves publikum! Volna egy olyan kérdésem h nekem volna egy P5N32-E SLI Plus lapom. A kérdésem a következő lenne: kinek mien feszültséggel mien, mekkora FSB-t sikerült kisajtolni a lapból??? Jah s meik biossal???

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#1133) gazfickooo válasza tocso83 (#1110) üzenetére


gazfickooo
tag

Szia!
Lehet a procid nem birja,nem tudom.Ha a 0901-el jók a tapasztalataid lehet én is megpróbálom,bár már nem sokáig lesz meg ez a lapom,maximus formulára váltok.

Gateway P-7805u FX/ Note3

(#1134) tocso83 válasza gazfickooo (#1133) üzenetére


tocso83
csendes tag

Lassan egy hete van fent a 0901-es bios és nálam ez tűnik a legjobbnak: 3100mhz. Itt atomstabil, semmi fagyás...de efölé nem hajlandó menni, be sem bootol. Egyszerűen nem értem miért nem tudok magasabb fsb-t elérni. Mintha nem szeretné sem a 8-as, sem a 9-es szorzót. Most 310x10-en megy. Valahol itt lehet a proci vége. Hőfok idle 31-32 fok, terhelve max 50fok. Az 50 fokot a prime95 érte el (6 órát ment hiba nélkül), még crysis közben sem megy 45fok fölé. Szóval asszem ennyi, amit ki lehetett hozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1135) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv Urak/Hölgyek/Hímnősök.:D

Asus P5N-E SLI-ról volna szó...

Tudnátok nekem segíteni?
-a déli hídra kellene valami borda, ami STABILAN odafogatható (pöckös cucc). Van olyan, amiről tudjátok KONKRÉTAN, hogy passzol ide?
-az északi hídra ti milyen hűtést raknátok?
-van olyan hűtőpaszta, ami jól megragad, úgy, hogy ne lehessen mozgatni a bordát a chip-en (ha igen, hol és mennyiért)?
-melyik BIOS-ra érdemes frissíteni (linket is kérnék, ha lehetséges :U:R)?

Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1136) tocso83 válasza Synthwave (#1135) üzenetére


tocso83
csendes tag

Szia!

Én a déli hídra egy zalman zm-nb32 chipsethűtőt tettem. A north bridge hűtő meg igencsak elég, én nem cserélném a helyedben. Ha tuningolod szerintem inkább egy jó prochűtőt tegyél, egy jól szellőző házba. Sok cikket olvastam, hogy mennyire melegszik a lap....nos annyira azért nem.

Bios pedig: Sokan a 0608-at mondják a legjobbnak. Én kb egy hete gyűröm a legújabb 0901-et, nálam ez volt a legjobb. Amit kerülj az a 0703-as, az mindenhol a legszarabb volt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#1137) SatoshiT


SatoshiT
csendes tag

sziasztok

Azt szeretném megkérdezni,hogy mi a véleményetek az asus p5n32-e sli-ről,érdemes lenne egy Q6600 és 2*2Gb Geil ddr2-es 800Mhz alá betenni??!

[ Szerkesztve ]

(#1138) Synthwave válasza tocso83 (#1136) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi az info-t.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1139) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, P5N32-E sli lapom van, és egyszerüen most a tuning elszállt, és nemtok vele mit csinálni. Akármilyen beállításokat csinálok nem jó :W :O

kérlek segítsetek, mert már megőrülök, h nemtok rendesen tuningolni ezzel a lappal

(#1140) PáNtOs PoLáR válasza SatoshiT (#1137) üzenetére


PáNtOs PoLáR
csendes tag

Attól függ h akarsz-e sli-t később mert ha nem akkor inkább p35 v x38/48 chipsetet válassz

(#1141) Pulsar válasza PáNtOs PoLáR (#1140) üzenetére


Pulsar
veterán

Én akarnék SLI-t, és ugyanez lenne a kérdésem! :)

(#1142) Pulsar


Pulsar
veterán

Olyat már hallott valaki, hogy ezzel a lappal nem megy fel a vista, csak ha bios-t frissítek, és akkor lesz a bios-ba valami állítási lehetőség, és akkor már felmegy a vista?

(#1143) Szabest válasza Pulsar (#1142) üzenetére


Szabest
tag

Hali nekem ilyen(p5n32-e sli)lapom van már több mint egy éve és nem volt vele ilyen gond!nemtom honnan vetted ezt a badarságot :D csácsó

(#1144) Pulsar válasza Szabest (#1143) üzenetére


Pulsar
veterán

mondta egy ismerősöm. De találtam is valamit a bios-ba, de most nem jut eszembe mi volt az. Majd megnézem mégegyszer, csak most a vista helyett az SLI-vel vagyok elfoglalva :D

(#1145) Pulsar


Pulsar
veterán

Mi az az SLI memori ready a boisban? Álandóan not tetecteden van, és nem is lehet állítani...

(#1146) Pulsar


Pulsar
veterán

Valaki árulja már el nekem, hogy hogyan tudom ebbe a lapba az FSB-t állítani! Sehol sem találom!

(#1147) Napster válasza Vesh (#1128) üzenetére


Napster
tag

Huhhh KÖSZII ! :R :C
Nekem is hasonló gondom volt.... feltettem a 08?? bios -t és azóta énse mtudtam visszatenni korábbi verziót ... :) De ujabbat se mertem nehogy rosszabb legyen mint ami most van :D

...N@PsTeR***

(#1148) Vesh


Vesh
csendes tag

Olvass vissza leirtam hogy lehet régebbi bisot vissza rakni.
(#1128) Vesh

(#1149) #56573440 válasza Pulsar (#1145) üzenetére


#56573440
törölt tag

vannak memóriák amikre rá van írva hogy sli ready. nah azokat kell beletenni és akkor észreveszi, elvben jobb, gyorsabb kezelést kapsz, bár teszteket nem láttam még hogy mennyi a difi, sejtésem szerint nem sok

(#1150) Nudlee válasza Pulsar (#1146) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Szeva kollega :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.