Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Tribbon


Tribbon
csendes tag

Valaki nyomja A-DATA Vitesta Extreme 800Mhz ramokkal ASUS P5N-E SLI lapban? Milyenek, jól bírják?

[Szerkesztve]

Game? Only Counter-Strike: Source :)

(#452) Robooo


Robooo
csendes tag

Összeállt végre az új gép . Ami meglepett hogy az alaplapi hűtőborda (a probe szerint) 40-42 fokon tartja a cuccost. Azért a déli hídra felraktam egy hűtőbordát, mert merész dolognak tűnt az Asustól, hogy szabadon hagyta. Eddig tökéletesen megy tuninggal nem próbálkoztam de a közeljövőben nem is fogok.

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#453) Tribbon válasza Robooo (#452) üzenetére


Tribbon
csendes tag

Milyen hűtőbordát raktál a déli hídra?

Game? Only Counter-Strike: Source :)

(#454) Robooo válasza Tribbon (#453) üzenetére


Robooo
csendes tag

ZALMAN ZM-NB47J ezt raktam rá. Bár igy nem lehet hesználni az alaplapot sli módban mert nem fér el a borda miatt a 2. videokártya, monnyuk nem mostanába lesz 2 vidokarim. :)



[Szerkesztve]

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#455) Tribbon válasza Robooo (#454) üzenetére


Tribbon
csendes tag

Én a déli hídra egy Thermalright HR-05 SLI rakok. Az északit meg lecserélem egy HR-05 NB-re!

Game? Only Counter-Strike: Source :)

(#456) Robooo válasza Tribbon (#455) üzenetére


Robooo
csendes tag

Én nem cserélem az északit mert meglepően hidegen tartja még 2-3 óra játék után is. Meg ahogy nézegettem a déli hídat munka közben azt is szépen hűtötte a borda amit ráraktam.


Viszont múlt hét szerdán egy nappal az uj cuccok beszerelése után megpusztult az egér (A4tech X-750F) garisan kicserélték de a gyanu egyből az alaplapra terelődött de az uj (ugyanolyan) egérnek semmi baja nem volt eddig még.

[Szerkesztve]

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#457) urbank válasza urbank (#448) üzenetére


urbank
csendes tag

Hali!
Valaki segítsen nagyon fontos lenne :(

(#458) Robooo válasza urbank (#457) üzenetére


Robooo
csendes tag

Proci memo vga minden tuning nélkül megy?

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#459) Andrew79


Andrew79
csendes tag

Sziasztok!

Segítene valaki, épp gépvásárlás előtt vagyok és az alaplapnál akadtam el. 680i-s lapot szeretnék de kicsit megzavart a sok jelzés a ''bazárban''. Amire szükségem lenne az elvileg a p5n32 sli vagy p5n32-e sli vagy a p5n32-e sli plus ? Most akkor melyik melyik mert árban úgy látom van különbség. E6600-al szeretném használni és 3,5-4-ig szeretném húzni (persze ha ő is akarja) Scythe ninja hűtéssel és 2GB 1000-es rammal. Cél természetesen a max fsb. Vmi olyasmit is láttam hogy azthiszem a plus verzió csak 8x pcie slottal hajtja sliben a videokarikat de már nem vagyok biztos semmiben. Jó lenne ha valaki segítene :D

köszike előre is

[Szerkesztve]

(#460) urbank válasza Robooo (#458) üzenetére


urbank
csendes tag

Hali!
Igen minden tuning nélkül megy, zsír új konfig még egyszer sem húztam.
A biosban is minden auto.Mégsem akar menni

(#461) Robooo válasza urbank (#460) üzenetére


Robooo
csendes tag

Hali
Sajna akkor nem tudom mi lehet a megoldás...

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#462) Savanya válasza Andrew79 (#459) üzenetére


Savanya
addikt

Conroe alá ASUS P5N32-E SLI lap lessz a jó mert csak az nf680 sli chipsettes . PLUS az nf650 és nf570 keveréke , p5n32 sli meg nf570-es .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#463) Mustangjones


Mustangjones
csendes tag

Ti melyiket vennétek?

- p5b
- p5n-e sli

egyenlőre 805D menne bele jól felhúzva (3,5 - 3,6 környékére) 1 GB A-data800, 7600GT
később meg lehet, h c2d.

árban kb ugyanannyi. a p5n-e-nél nagy pozitívum, a 2 ATA csati. szóval jobb-e annyival a p5b, h inkább azt vegyem?

(#464) Robooo válasza Mustangjones (#463) üzenetére


Robooo
csendes tag

Ha P5N-E Sli-t veszel akkor számolj vele hogy valszeg venned kell egy hűtőbordát a déli hídra mert anélkül nagyon bemelegszik. Ha húzni is akarod akkor talán az Intel chipsetes P5B lenne a jobb, bár én nem húztam az én P5N-e lapomat szal nem tudom mire képes, de nem a feltétlen a tuning miatt vettem ezt.

Asus P5N-E SLI, Intel Core 2 Duo E6320 (2333mhz), Inno3d Geforce 7600 GT, 2gb Kingmax 800MHZ

(#465) Mustangjones válasza Robooo (#464) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

a húzás nálam csak opció, mert ugye ha megvan ez a procim, és benne van az a +1 GHz, miért ne?
nem játékra kellene, arra meglesz a másik gépem.
nekem inkább az a 2 ide csati számítana...

Esetleg másoknak vmi tapasztalat p5n-e-ben pentium D húzás???

(#466) vagamo


vagamo
őstag

Na végre összeált a vízhűtés, íme egy- pár kép a folyamatokról: [link]

A tesztek, majd később!
Röviden:
CPU 3,7 GHz-n 1,6Voltnál mindkét mag 53 fokos ORTHOS egy kis idő után hibát jelez, viszont a superpi gond nélkül lefutott, a géppel így is tudok dolgozni! 3,85GHz-n is ment, de instabilnak tünt beállításokat nem igazán vágom! Minden segítséget elfogadok! É-D hídat mivel tudom mérni? Fesz beállítások is kénének!
A vga hőmérséklete 48 fok stabilan core cloc:646 MHz / Memory clock 967 MHz 3DMark06:12211 pont a hőmérséklet felment 56 fokra!

Remélem Valakinek sokat mond ez a rövid ismertető és tud segíteni 1 stabilabb, magasabb beállítás megtalálásában! :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#467) bim válasza vagamo (#466) üzenetére


bim
veterán

szerinted ez stabil?
CPU 3,7 GHz-n 1,6Voltnál mindkét mag 53 fokos ORTHOS egy kis idő után hibát jelez, viszont a superpi gond nélkül lefutott, a géppel így is tudok dolgozni!

mert szerintem ez marhára nem stabil..és ennél többet azért nem adnék a procinak.ennyit bir. :(

(#468) vagamo válasza bim (#467) üzenetére


vagamo
őstag

Tudom, ho :R gy nem stabil, ezért is szeretnék segítséget kérni, hogy stabillá tegyem!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#469) bim válasza vagamo (#468) üzenetére


bim
veterán

vedd lejebb az orajelet addig amig nem lesz stabil 1,6vcore-on.
ennél több feszt nem ildomos adni neki.és ha nem megy neki a 3,7 akkor csökkenteni kell az orajelet.
vagy cseréld a procit.
amugy jo a vized!

(#470) vagamo válasza bim (#469) üzenetére


vagamo
őstag

Jó!!!
És a többi fesz? NB-Sb-Mem???

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#471) bim válasza vagamo (#470) üzenetére


bim
veterán

nekem nem ilyen lapom van csak a procifeszhez tudok hozzászolni.
de fsb-ben ez szerintem nem akkora tuning hogy olyan őrült feszek kellenének :F

(#472) vagamo


vagamo
őstag

Abban kérem a segítségeteket, hogy 400 fsb-hez (1601 MHz=3,6 GHz) P5N32-E SLi PLus alaplap; C2D 6600; Corsair 6400 memohoz full biosbeállítás amiket az alaphoz megváltoztattatok és természetesen stabil rendszert sikerült produkálni! (1 v. 2 Orthos simán elmegy legalább 1 óráig) Ha hőmérsékleteket tud v. ki írni azt is megköszönném!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#473) Andrew79


Andrew79
csendes tag

Akkor már csak az a kérdésem hogy mi a különbség a sima P5N32-E SLI és a PLUS vezió között mert úgy láttam kb. 10.000,- Ft al olcsóbb a plus

:F :F :F

(#474) Savanya válasza Andrew79 (#473) üzenetére


Savanya
addikt

#462-ben leirtam mindent ....

Mobilszámom: 70-516-8068

(#475) Andrew79 válasza Savanya (#474) üzenetére


Andrew79
csendes tag

hopp a figyelmetlenség.... :B

köszönöm a segítséget :R

(#476) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!
Megvettem a lapot,, egy P5N32-e SLI PLUS-t
Van vele egy kis gondom..
Van 2Db 1024-es A-Data ramom amiből ha egy van bennt minden oké, viszont kettővel kifagy mint állat,, külön-külön mindegyik megy még memtest alatt is!
2. kérdés,, hogy van ezen a dual-chanel ? Két kék vagy egy-ilyen egy olyan? :F
Előre is köszi jani
Bios a 0602-es van fenn a béta..de a 0302-vel is ezt produkálta...

(#477) vagamo válasza Janix12 (#476) üzenetére


vagamo
őstag

Két KÉK!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#478) Janix12 válasza vagamo (#477) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi!
Most beraktam mind a kettőt 1-fehér 1-kék és megy... :F
Kitt-be vettem a ramot és nem mennek együtt. ez lol
Szerintem nem megy ez a fajta ram ebbe a lapba...

(#479) -zolee- válasza Janix12 (#476) üzenetére


-zolee-
tag

Hy. Neked nem csinál olyat a lap, hogy indításkor/restartkor a monitor először csak villog kb. 5 másodpercig mintha nem lenne jel utána megjelenik a POST képernyő és megy rendesen? :F

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#480) Janix12 válasza -zolee- (#479) üzenetére


Janix12
aktív tag

Eddig nem..
Az viszont jobban bosszant, hogy nemrég vettem ramot és most vehetek megint... :W

(#481) Savanya válasza Janix12 (#480) üzenetére


Savanya
addikt

Nem szomoritalak ,de nekem is A-DATA ramjaim vannak és sajna sehogy nem tudok 333fsb fölé menni , azaz 667 ramfreki fölé. Fixált ramórajel mellett meg el se indul .Kissé finnyás a lap , vegyél Geil-t ,vagy inkább Corsairt amik tuti mennek majd akár dual channelben is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#482) Savanya válasza -zolee- (#479) üzenetére


Savanya
addikt

Ez természetes jelenség ,sajna kicsit soká kezd bejelentkezni a bootképernyő .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#483) -zolee- válasza Savanya (#482) üzenetére


-zolee-
tag

Az isten vágja ketté. :W Ilyet bezzeg MSI -nél nem láttam. Na mindegy lehet, hogy lecserélem egy Intel P35 chipes ASUS vagy MSI lapra. Remélem azok nem játszanak ilyeneket. Jó lenne már valami rendes MSI lapot beszerezni ezután az ASUS -os kitértő után. :DDD

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#484) Ryuk


Ryuk
csendes tag

Mennyire elengedhetetlen egy venti a déli hídra? Én nem akarom húzni (persze csak ha jól fog menni a drága...) csak menjen rajta minden jól (sys,progik,gamek...). Ezeket rakom nemsoká bele: Core 2 Duo E6420, MSI NX8600GT, 1G Samsung 800MHz, 1-2 vinyó.

(#485) Yutani


Yutani
nagyúr

Probléma: adott egy P5N32-E SLi lap. Volt benne 2 db 1GB Kingmax Mars DDR800 memória. Haver vett mellé még két ugyanilyet, de egyszerre nem megy neki a 4 GB, el sem jut a BIOS-ig. Állítólag 2x1GB + 2x512MB megy. Valakinek ötlete?

#tarcsad

(#486) -zolee-


-zolee-
tag

Ryuk:
Hali. Ha nem tuningolod akkor nem kell a déli hídra borda... viszont az nem árt ha van 2 házhűtő ventid. Ha normális aházad szellőzése akkor hűtés nélkül sem lesz gond vele. Ha esetleg valakit érdekel van egy 2 hónapos ASUS P5N32-E SLI Plus eladó alaplapom. 35k lenne ha valakit érdekel akkor PM.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#487) vagamo


vagamo
őstag

NA, alaplap társak! Megoldódott minden insatabilitási problémám (legalábbis úgy néz ki), 400*9 Vcore=1,5v simán lefut azORTHOSból 2 darab 20 pecig! :C :DD Megoldás: BOIS frissítés 601-es minden tuningproblémáma megoldott :R , igaz béta, de idáig bevált!!!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#488) vagamo válasza Yutani (#485) üzenetére


vagamo
őstag

XP vagy Vista?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#489) Yutani válasza vagamo (#488) üzenetére


Yutani
nagyúr

No, megnéztem a gépet, és a következő tények vannak:

- 4 db egyforma 1GB Kingmax Mars DDR800 memória
- BIOS-ban beállítva 1,85 V (3 modullal, amikor még elindul)
- frissítve BIOS 0603 béta verzióra
- 4 db modullal maximum csak a VGA BIOS képernyőja jön be, aztán még az sem!
- POST képernyőig sem jut el 4 db 1GB modullal
- 2x1GB + 2x512MB Kingmax Mars DDR800 memóriával simán indul a gép

Tehát esély sincs bebootolni 4 db 1GB modullal. Help?

#tarcsad

(#490) Savanya válasza Yutani (#489) üzenetére


Savanya
addikt

Inkább csak annyi baj lehet hogy a lap nem támogatja 4modult egybe . Van egy memoryQVL lista és ott kell megnézni .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#491) Yutani válasza Savanya (#490) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a tippet. A 800-as ramoknál Kingmax nincs felsorolva egyáltalán, se 1, se 2, se 4 modul kompatibilitással.

#tarcsad

(#492) bogus


bogus
csendes tag

Hi!
Én is P5N32-SLI Deluxe lap bodóg tulajdonosa vagyok és csak annyit szeretnék kérdezni hogy 2x1024 ddr2-es geil ultra 800mhz dual channel kit ramot belepaszirozok a mostani helyett akkor azt hogy fogom tudni dual chanelben nyomatni?
Épp ram vsárlás előtt állok csak még soha sem volt dolgom dual channeles stuff-al...
ha nagy f**zságot kérdeztem akkor sorry
thx

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#493) Jorus válasza bogus (#492) üzenetére


Jorus
nagyúr

A lapod leírásában elolvasod, hogy DC-hez meik slotokba kell tenni a modulokat, behelyezed őket, majd örülsz. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#494) Tribbon válasza Ryuk (#484) üzenetére


Tribbon
csendes tag

Asus P5N-E SLI lapra kellene a hűtés?

Game? Only Counter-Strike: Source :)

(#495) bogus válasza Jorus (#493) üzenetére


bogus
csendes tag

:)
már csak egy kérdésem van...
időközben egy ismerősöm mesélte hogy neki is ilyen lapja volt, de amikor belerakta dual channelbe a memoriakat ''nem akarta felismerni''. Kérdeztem hogy fagyi volt-e, vagy mi, de ő azt mondta hogy nem akarta felismerni, holott a lapnak semmi baja nem volt.

kérdés: a srác volt noob, vagy tényleg létezhet ilyen hogy jó a lap és jól vannak benne a memók de mégse lenni dual channel? :DDD
vagy lehet hogy hülyeségeket hord itt össze-vissza én meg beveszem? :U


[Szerkesztve]

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#496) Jorus válasza bogus (#495) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha egy dual-kit-et a megfelelő slotokba raksz, mennie kell a dual chanelnek. Ha mégsem megy, akkor vissza kell vinni a boltba mondjuk a memót, és reklamálni, cserélni, visszakérni a pénzt, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#497) bogus válasza Jorus (#496) üzenetére


bogus
csendes tag

thx for the answer! :R

A néma mesélte a süketnek, hogy a vak látta a bénát szaladni.

(#498) Janix12 válasza bogus (#495) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
Pont így jártam én is a multhéten! :W
Megvettem a lapot /P5N32-E SLI PLUS/ és ami volt memória a P5B-be az nem ment a P5N32-E be!
A ramok 2x 1Giga A-Data Valuve volt 800Mhz-es
Most vettem a minap egy Geil ultra 2Giga 800-as kitet és hibátlanul megy a lap a ramokkal..
Nem volt az adata ram a támogatott modulok listájában.. :((
Viszont ment az adatával is csak nem D-C ben.. :R
Remélem segítettem..

[Szerkesztve]

(#499) Savanya válasza Janix12 (#498) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is A-DATA value ramokkal van gondom p5n32-e sli lapban , bár érdekes hogy megy rendesen ,de csak 667mhz-ig sajna .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#500) Janix12 válasza Savanya (#499) üzenetére


Janix12
aktív tag

Az lenne a legjobb ha gyártana az asus memóriát, olyan minőségben mint az A-Data vitesta, akkor meg is érteném ezeket a dolgokat... de így csak értetlenül rázom a fejem..
Gyártson jobbat ha tud.. még lehet meg is venném

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.