Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Mennyit érhet egy ilyen lap magában? Jó ár esetén akár eladóvá is vállhat :R

(#1502) zcool válasza Bull Boss (#1501) üzenetére


zcool
aktív tag

Egy 8K-10K max.

Legalább annyira vedd a fáradtságot,hogy pü-re válaszolsz!

(#1503) lbalog01 válasza Quan-Chi (#1496) üzenetére


lbalog01
tag

nekem csak volt ilyen lapom, de az biztos, hogy nem az a kifejezett "green" lap, fűtött szépen a radiátor helyett is :K

***ROGER***

(#1504) aLstaR


aLstaR
tag

Üdv!

Asus P5N32-E SLI Plus lapban, ha ati kártyát rakok egyedül működni fog a rendszer?
Csak az SLI-t támogatja a lap ugye?

(#1505) zory


zory
csendes tag

Hali
Valaki megtudná nekem mondani hogy az alaplap hangkártyájára hogy lehet rákötni a házam külsö csatlakotásait ami az elölapon vannak mic és füles.
Köszönöm
Üdv:. Zöry

(#1506) lbalog01 válasza aLstaR (#1504) üzenetére


lbalog01
tag

a 2 kérdésre a válsz:Igen és igen :K

***ROGER***

(#1507) ProdyG


ProdyG
senior tag

P5N-E SLI lapom van.
0901-es bios-sal ment a tuning mint az őrült :)
de vettem új ramokat, emiatt muszáj volt frissítenem a bios-t a legújabbra (1406), azóta csak alapon képes menni minden, a tuning esélytelen. van erre valami megoldás, vagy törődjek bele ebbe?

(#1508) sutaxx


sutaxx
tag

sziasztok

nemrég vettem egy intel dual-core e5200 as processzort

az lenne a kérdésem , hogy ha veszek egy ASUS P5n32 E-SLi-t akkor simán bele fog menni a proci ? mert tesóm p5b jében nem net , de haver p5ql ében pedig igen..

nézben asus oldalán 1.8 as bios tól megy ... kérdéses mien számon megy az eredeti bios...

(#1509) NaNorbert válasza sutaxx (#1508) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Szerintem minden rendben lesz vele.
Csak nézd meg kitől veszed.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#1510) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki ebben a lapban használ ati 5850-es karit? Mert külföldi fórumokon olvastam, hogy nem igazán akar menni vele! Jó volna tudnom, hogy muszáj -e lapot is cserélnem, vagy fog vele menni.

Köszönöm!

(#1511) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jövő héttől én is boldogabb leszek egy P5N-E SLI-vel, a mostani AsRock-ot fogja nyugdíjazni, 1-2k-s ráfizetéssel elég jól kijöttem szerintem :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1512) hun.access


hun.access
csendes tag

Sziasztok! Ilyen lapom van, és érdeklődnék hogy megéri venni hozzá Radeon HD 4770 videokarit?
-illetve tudja valaki, hogy mit jelent egy videokártyán a PCX jelölés? Ugye ez belemegy a pci-express foglalatba..(?)

(#1513) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is P5N32-E SLI lapom van egy E6600-as (2,4 GHz FSB 1066 MHz 4 MB) processzorral, az a kérdésem, hogy egy 1066-os kingston hyperx futna rendesen a konfigba 1066-on? (azért kérdem, mert hivatalosan 800as ramok mennek a lapba)

Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#1514) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Van közöttetek olyan aki használ w7-et a 680i-s alaplapjával? Nekem tegnap elég kemény fejtörést okozott ugyanis a w7 szépen felment, de sem az eredeti cd-n lévő driverekkel sem a gyrtó honlapján lévő driverekkel nem bírtam életre hozni a hálókarikat (Abit IN9 32X MAX-WIFI lapom van kövezzetek meg, tudom hogy ez nem az a topic de abit topic már nem nagyon van újat meg nem akarok ez miatt indítani).

Jahh és a másik, hogy a vinyóm tökéletes állapotban van, tegnap még wXP volt rajta és nem volt semmi baja feltettem rá a w7 professionalt és leállításkor hülya kattogó zaj jön a vinyóból, ha erre van valakinek tippje azt is nagyon megköszönöm.

Üdv Zsolt

U.i.: A mi a f@sznak használsz w7 használj inkább xp-t jellegű értelmiségi hozzászólásokat kérem mellőzni aki csak ennyire tud segíteni az esetleg maradjon csendben és gondolkodjon kicsit.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#1515) kekkec válasza CsatiZsol (#1514) üzenetére


kekkec
aktív tag

Helló!

Ez a topik, amúgy szerintem már tök be van halva.
Én win 7-et használtam kb 1 hétig a gépemen (680-ason) és működött a háló. Bár nem én telepítettem szóval nem tudom, hogy a automatikusan felismerte és telepítette-e a win a drivereket vagy se, de vista-n ez így volt (net nélkül, de lehet rosszul emlékszem).
Esetleg probáld meg ezt (32 bites 680 SLI chipset driver) vagy ezt (64 bites 680 SLI chipset driver), nem tudom hány bites rendszer van telepítve ezért belinkeltem mindkettőt.
Mondjuk a deszkád specjében "Chipset: Nvidia® nForce 680i SLI / NF590 SLI" van írva.

A vinyóval kapcs meg egy vinyós topikba próbálj kérdezni, ahoz nem tudok hozzá szólni. :(

(#1516) #14929152


#14929152
törölt tag

sziasztok Egy kérdésem lenne ASUS P5N32-E SLI PLUS lapom van EVGA8800gts videó kártya benne 2db 4giga ram sajna aproci meghalt benne és most aszt kelle ne venem ezeket néztem ki magamnak: Intel Celeron Dual-Core E3300,új Intel Celeron Dual-Core E3400 ez is új ,vagy intel pentium 640 c2d procit szerintetk melyik lenne a legjobb bele

(#1517) Nudlee válasza #14929152 (#1516) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Én inkább valami használt E6600 -at néznék bele (alig drágább mint az új E3400).

(#1518) EgyGábor


EgyGábor
tag

Sziasztok Lenne Egy kérdésem P5N32-E SLI Plus laphoz kellene valami leírás hogy tudjam tuningolni mert sajna nem nagyon akar 3ghz felé menni vagy tegyek ventit a északi meg a déli hídra ?

(#1519) Stirbi válasza #14929152 (#1516) üzenetére


Stirbi
addikt

az intel dual core e3xxx ek nagyon jol mennek van ameik alapfesszel 3,8at is megy :K

(#1520) danika0670


danika0670
tag

Sziasztok!

Nekem Asus P5N-E SLI lapom van és az a problémám, hogy érdekes módon ha a gép állitva van a talpán akkor lekapcsol magától: vagy akkor mikor már bebootolt a windows, vagy még bootolás közben. Viszont ha a gép fektetve van tökéletesen müködik.. most is arról írok...és így fektetve nem kapcsol le viszont iszonyat sok helyet foglal igy nekem az asztalon....!!! Tudtok valami megoldást erre nekem mondani akkor örülnék neki...táphiba-e esetleg, vagy kontaktos alaplap, vagy valami ilyesmi. A másik pedig, hogy van egy 3870 ultimate editionom Sapphire gyártmány és az istennek nem akar elindulni a kártya benne természetesen ha bootolni szeretnék a kártyával jön a 1hosszú 3rövid sipolás tehát, nincs jól csatlakoztatva a VGA. 400W-os tápom van szóval lehet ez a gond. Ti valószinüleg jobban értetek a dolgokhoz. :) A bios frissitést olvastam itt a hozzászólások között viszont fogalmam nincs hogy kell csinálni...és mivel az egy elég veszélyes dolog nem szeretnék hozzákezdeni igy semmiféle tapasztalattal :) Válaszotokat előre is köszönöm!

06hetven701O656

(#1521) 7om


7om
tag

ASUS P5N-E SLI lapom van és hozzá egy q6600 (2.4ghz) processzor,de valamiért vissza veszi az órajelet 1.6 ghz-re de nincs bekapcsolva semmilyen energia takarékos funkció.Találkozott valaki ilyen problémával?Döglödik a lapom?

(#1522) SD456


SD456
csendes tag

Sziasztok!

Akad egy elég nagy problémám. BIOS-t akarok frissíteni, de nem sikerül.
Próbáltam az EZ Flash-el frissíteni de nem engedte, mégpedig azt írta, hogy nem lehet downgradelni a bios :F pedig a legutóbbi bios-t (1406) töltöttem le az Asus honlapjáról.

Az alaplapom egy Asus P5N-E SLI. A bios verzió most 0401. Ahogy olvasgattam a neten másnak is meggyűlt a baja ezzel a verzióval. Próbáltam az AFUDOS nevű cuccal is frissíteni, azzal sem sikerült.
Az afudos azt írta, hogy nem tud információt lekérni a biosról.

Valaki tudna nekem segíteni ? Procit akarok venni és ezért kéne frissíteni!

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The trouble-makers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently…they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius." - Steve Jobs (1955-2011)

(#1523) gahen


gahen
tag

Szasztok,
most vettem egy Kingston V300 SSd-t a P5N-E SLI alaplapomhoz, de nem akar rendesen működni.
Pl. nem lehet TRIM-et bekapcsolni, lassú az írási és olvasási teszteknél.
Valaki használ ilyen lapot SSD-vel? Hogyan lehet AHCI drivert használatba venni?

..,

(#1524) kenand válasza gahen (#1523) üzenetére


kenand
veterán

Ahci-t nem támogat a chipset sajnos

(#1525) kenand


kenand
veterán

Készítettem XEON-okat támogató BIOS modot a P5N-E SLI-hez.. 512-es BIOS miatt a régi pentium 4-eses microcode-ot el kellett hagyni. ( Core 2-esek benne vannek) Ha teszteltem és működik felteszem ide. Sőt a P4-es microcode elhagyása után még SLIC info is belefér...ha valakinek a is kellene.

(#1526) kenand válasza kenand (#1525) üzenetére


kenand
veterán

Magammal beszélgetek :(
SLIC mod tökéletesen működik, kipróbáltam. (Xeon támogatást is hamarosan, CPU postán van)

(#1527) Szabest válasza kenand (#1526) üzenetére


Szabest
tag

:C

Magyarul kérhetném? p5n32e SLI lapkám van ezzel a moddal mivel tud többet pl? Újabb prockót tudok belerakni pl, 4 magosat akár vagy hogyan? :R

(#1528) kenand válasza Szabest (#1527) üzenetére


kenand
veterán

771_es tokozású Interneten olcsón kapható 4 magos Xeon Cput lehet beletenni a lapba 53xx és 54xx a jelük pl Xeon L5420 2.5 Ghz 4 magos Xeon Cpu 50 watt Tdp. 3.0ghz ig biztosan húzható fesz emeléssel tovább és túlhajtva sem eszik sokat. egy 3-500ft-os adapter kell a cpura a 775-os foglalat 2 kis pöckét le kell vágni. És a lap Biosához hozzá kell adni a Xeon cpu mikrokódot.
Slic bios mod esetén meg nem kell windows 7 loader, anélkül is genuinak látja...

(#1529) kenand


kenand
veterán

Alkalmas Xeonok itt

(#1530) Bodó2015 válasza kenand (#1529) üzenetére


Bodó2015
csendes tag

Szia

Én most szeretnék egy ilyen lapra(P5NE-SLI) egy kis játékos konfigot összerakni, kevés pénzből.
A következőket gondoltam:

proci: Intel Xeon e5450 E0
memória: 4-6 Gb DDR2 800 MHz Hynix
vga: HD7850 2 Gb
táp: HKC USP3430

Ezekből a lap, memória és a táp adott, mert az megvolt már :)
Letöltöttem a BIOS frissítésed a XEON procikkal bővítettet és simán megette :)
Az e5450 E0-ás verziója is benne van a kódok közt?
Szerinted érdemes erre a lapra ilyen konfigot összerakni?
Remélem a hd 7850 is szépen fog menni benne.

Van egy ssd-m is de most olvastam, hogy nem támogatja az AHCI-t, hiába is kerestem nem találtam sehol a bios-ban, akkor most már világos miért. Így valószínű marad az ssd a laptopban :((

(#1531) kenand válasza Bodó2015 (#1530) üzenetére


kenand
veterán

Igen vennvan az összes 65 és 45 nm xeon is
SSD is magy csak nem AHCI módban. (úgy nem tökéletes de használható)

(#1532) Bodó2015 válasza kenand (#1531) üzenetére


Bodó2015
csendes tag

Köszönöm a BIOS-t nekem sokat segített, nem kell nekem ügyködni vele :)
SSD megoldásként még olyat is olvastam, hogy pci-e-es sata3-as és usb3.0-ás bővítőkártya ami kezeli az AHCI-t az megoldás lehet, csak ugye plussz költség, bár nem annyira vészes.
Bár elég szűkös a hely egy 2 unit-os VGA alatt, elég rossz helyen van a port.
Szerinted a 4 GHz-es határt ki tudom hozni a prociból ezzel a lappal? Azt olvastam, hogy mindenképp kell plusz hűtés az északi és déli hídra, akkor állítólag többet bír, remélem sikerülni fog a tuning :)

(#1533) kenand válasza Bodó2015 (#1532) üzenetére


kenand
veterán

Magara a CPU-ra is kell jó hűtés.
DE Tjmax értéke alacsonybb, E 80C, L 70 C, ezért a Windowsos hőmérők az E-t 20 az L-et 30 fokkal mafasabbnak mutatják mint valójában. Realtemp programben át lehet állítani a TJmax értéket így a valós hőmérsékletet mutatja.
Én már vettem olcsón PCIe SATA III kártyát, baromi olcsó, már olyan is van amiben mSATA foglalat is van, kis boot SSD-nek. 10-15 USD Ebay/Aliexpress. De hiába SATA 3-as PCIe 1.0 és 2.0 szabványú csatolók esetén (ezek a lapok olyanok) max SATA 2-t tud, de ott lesz TRIM, és AHCI

(#1534) kenand válasza Bodó2015 (#1532) üzenetére


kenand
veterán

Itt van egy nem drága SATA+msta kártya

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.