Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) petike2014 válasza Mops (#149) üzenetére


petike2014
aktív tag

Ahham..., a lapról képek, neten is csak 1-1 van, az sem a legjobb...
Én szoktam nézegeti őket :D (bármilyen meglepő ;) )

Nálam az E6400 350*8-on megy alapon... szóval ha még te is mész feljebb az simán jó :)

(#152) vagamo válasza Mops (#149) üzenetére


vagamo
őstag

Képeket tudsz róla készíteni! Meg valaki esetleg a 680i-röl is készíthetne!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#153) Savanya válasza Mops (#150) üzenetére


Savanya
addikt

Hol vetted a éapot és mennyi volt??

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#154) Mops


Mops
tag

Mivel nincs kedvem szétkapni a gépemet, most be kell érnetek ezzel:
[link]
A képen látható alaplap 100%-ban megegyezik az enyémmel (bár lehet, hogy az enyém egy újabb revízió).
Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy a 365-ös fsbnél magasabbat csak fesz-emeléssel lehet elérni, vagy legalábbis nekem nem ment, de próbálkozom tovább és várom az új biost. :F


[Szerkesztve]

(#155) petike2014 válasza vagamo (#152) üzenetére


petike2014
aktív tag

680i-ről majd én holnap teszek fel...

(#156) petike2014 válasza Mops (#154) üzenetére


petike2014
aktív tag

detto ugyan ez nálam is a 680i-vel... az új bios-al feljebb is ment, de nem volt stabil

(#157) Mops válasza petike2014 (#156) üzenetére


Mops
tag

Ez azért felettébb érdekes, mert a legtöbb tesztben 500 (vagy legrosszabb esetben is 480) körüli fsb-ket produkáltak ezek a lapok...szóval vagy mi rontottunk el valamit, vagy mindenféleképpen kell majd feszültségemelés + extra hűtés mindenre a komolyabb tuninghoz :F.
Az azért elgondolkodtató, hogy megéri-e +30e Ft-ot kiadni egy 680i-ért?! :Y

(#158) petike2014 válasza Mops (#157) üzenetére


petike2014
aktív tag

hát azért a 680i jóval nagyobb felszereltségű és sok extra van rajta...meg jobb hűtés, meg magasabb minőségű anyagok!
6 sata,3x pci-e 16x, stb...

[Szerkesztve]

(#159) Haart válasza petike2014 (#158) üzenetére


Haart
addikt

Jó de ezeket az átlag felhasználó ugysem használja. Szóval aki nem akar extra felszereltséget amit ki sem használ akkor jobb lehet a kisebb tesó.
És nem is biztos hogy mindenkinek van annyi pénze hogy +30k-t kiadjon érte ha azért már egy 2. alaplapot is vehet :D

[Szerkesztve]

(#160) petike2014 válasza Haart (#159) üzenetére


petike2014
aktív tag

ez így van..

Gyerekek.. behalt a p5n32-e sli-m.., bekapcs-kifagy (leáll)-bekapcs és nem csinál semmit...
1mp-re felvillannak a dolgok, és ennyi volt, leáll.., most fogok hozni egy kölcsön lapot.. megnézni,hogy valóban a lap e a ludas...

(#161) Haart válasza petike2014 (#160) üzenetére


Haart
addikt

Tápod milyen van? Nem lehet hogy az a probléma?

(#162) Zjunior


Zjunior
veterán

HALI!!!

Én most karok venni egy P5N32-E SLI-s alaplapot és nekem van egy DDRII es Kingmax ramom 533MHz akkor azt is cserélnem kell h beinduljon :Y

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#163) petike2014 válasza Haart (#161) üzenetére


petike2014
aktív tag

Enermax 485W noisetaker..
hoztam egy S3-as gigát átpakoltam mindent, minden megy, meghalt a lap

(#164) Haart válasza petike2014 (#163) üzenetére


Haart
addikt

Akkor úgy néz ki, de akkor a gari él.

(#165) Haart válasza petike2014 (#163) üzenetére


Haart
addikt

Esetleg még azt csináld meg hogy reseteld manuálisan a biost mert egyik oldalon olvastam hogy ők is csak úgy tudtak meginéletet lehelni bele.

(#166) petike2014


petike2014
aktív tag

Gari igen.., fel is hívtam őket, azt mondták rá ,hogy csere így látatlanban...
teljesen normális volt az úriember akivel beszéltem!

(#167) Zjunior


Zjunior
veterán

HALI!!!

Én most karok venni egy P5N32-E SLI-s alaplapot és nekem van egy DDRII es Kingmax ramom 533MHz akkor azt is cserélnem kell h beinduljon????

PLZ HELP!!!!!!!!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#168) Mops válasza petike2014 (#166) üzenetére


Mops
tag

Hát ez elég elszomorító :( . Én azért élnék a gyanúval, hogy esetleg az új beta-bios lehet a gyilkos! :F

(#169) petike2014 válasza Mops (#168) üzenetére


petike2014
aktív tag

Nem béta bios volt :D...

(#170) Mops válasza Zjunior (#167) üzenetére


Mops
tag

Keresd meg az Asus honlapján az alaplaphoz (P5N32-E SLI) tartozó ''Memory Qualified Vendor List''-et, amely a kompatibilis memóriákat tartalmazza (QVL Download). Ha ott találod a jelenlegi ramjaidat, akkor elvileg :DDD nyugodt lehetsz, ha nem akkor az csak azt jelenti, hogy nem tesztelték a ramjaidat az adott alaplappal (ami persze önmagában még nem jelenti azt, hogy nem lesznek kompatibilisek :D ). A lényeg az, hogy csak ha kipróbálod, akkor fog kiderülni, hogy szeretik-e egymást. Az én ramjaim például nincsenek rajta a listán, mégse merném azt mondani neked, hogy bármilyen ramot vehetsz.
Mindenesetre én az javasolnám, hogyha kiadsz egy alaplapra 60e Ft-ot, akkor add meg a módját és vegyél bele normális ramokat is. :U

(#171) petike2014 válasza Mops (#170) üzenetére


petike2014
aktív tag

teljesen egyetértek!

(#172) Mops válasza petike2014 (#169) üzenetére


Mops
tag

Akkor én kérek elnézést az aljas rágalomért :DDD , de valahol úgy olvastam, hogy a ti lapotokhoz kijött mostanában egy beta bios, ami jópárat a túlvilágra is küldött azonnal és mintha azt írtad volna pár hozzászólással ezelőtt, hogy valamilyen új biossal is próbálkoztál! :B

(#173) frenky8230


frenky8230
csendes tag

Holnap kész a szörnyem, remélem hozza a futár. Akkor rakok képet meg eredméyeket is ,hogy mit tud. 4g corsair már itt van ,na meg sok más , de a lényeg hétfőn. Ez gyilkos lesz :C :DD :))

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#174) vagamo válasza frenky8230 (#173) üzenetére


vagamo
őstag

Frenky a tápot hol veted?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#175) petike2014 válasza Mops (#172) üzenetére


petike2014
aktív tag

Háttja..., én írtam igen, de én csak kérdeztem,hogy próbálta e már valaki

(#176) vagamo


vagamo
őstag

Az új BIOS az P5N32-E SLI Plus - ra vonatkozik! [link]
beta bios: 0402 ?? [link] + kép a kettő közti különbségröl! :W

Használati: P5N32-E SLI Plus : [link]

[Szerkesztve]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#177) KisProf


KisProf
csendes tag

Sziasztok!

Jó pár éve tervezek gép ujjítást, aminek most jött el az ideje. Az elmúlt 2 alaplapom nforce-s asus volt és hát nem nagyon szeretnék szakítani ezzel a hagyománnyal :D. És hát egy asus p5n32-e sli re gondoltam, de amilyen mákom van persze hogy a 680i chipkészletes alaplapokkal vmi gáz van... :( na mind1 nem is ez a lényeg. Igazából azért ragadtam billentyűzetet, hogy megkérdezzelek benneteket, hogy megéri-e ilyen alaplapot vásárolni.
Végigolvastam a fórumot, de még mindig nem vagyok biztos a dolgomban!!!


erre a konfigra gondoltam egyébként:
-asus p5n32-e sli
-asus 7900gs 256mb
-intel core2 duo e6600
-2x 1gb kingmax 800mhz
-500w chieftec táp
-creative soundblaster x-fi Xtreme
-samsung 400GB 8MB 7200rpm SATA300
-és az egész meg egy aerocool t40 (ezüst) házban lenne benne.

Mi a véleményetek úgy általában a konfigról, és meg fogom e szívni ezzel a fránya 680i chipkészlettel ?

[Szerkesztve]

(#178) frenky8230 válasza vagamo (#174) üzenetére


frenky8230
csendes tag

[link] itt vettem. Gyorsan ,két nap alatt itt is volt.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#179) vagamo válasza frenky8230 (#178) üzenetére


vagamo
őstag

Kösz! Az Ára igencsak kemény! :Y

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#180) Speed válasza KisProf (#177) üzenetére


Speed
őstag

Nem rossz ez így egész jó lesz bár vga-t nézhetnél bele ralatív valami erősebbet(relatíve az én véleményem) bár egy drabig még ez is egész jó lehet :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#181) KisProf válasza Speed (#180) üzenetére


KisProf
csendes tag

Ja szerintem is jó. És igen szerintem is a vidkártya a gyengepontja, de sajnos most nem telik többre, ez is eléggé megfogja viselni a pénztárcámat. És mit gondolsz nem fogom beszívni ezzel a 680i chipkészlettel? Nagyon nem akarok garancia miatt rohangálni Kecskemétre oda meg vissza. (Ezzel a vidkártyával melyik az egyenértékű ATIéknál?) Egyébként meg a mostani konfigomnál ezerszer jobb csak így a főbb dolgok:
-athlon xp 2000+
-saphire ati radeon 9600xt 256mb
-512mb ram
-asus a7n8x-x alaplap

(#182) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv.
Arra vagyok kiváncsi,hogy core2duo-k mennyit mennek ezekben a lapokban (6400,6600)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#183) Haart válasza KisProf (#181) üzenetére


Haart
addikt

Én a te helyedben ha persze nem használnám az extra funkciókat nem vennék 680-as lapot. Sokkal drágább annál mint amennyivel többet tud. Személy szerint beérném egy 650-es lappal is és akkor többet tudnék szánni a vidkarira is. Ha játékokat is játszol akkor meg pláne ez a nyerő mert alaplaptól nem kapsz +fps-t.

(#184) frenky8230


frenky8230
csendes tag

Na összeraktam a gépet. Hát megy mint a golyó, csak az a béta bios kéne rá ,ha nem lenne béta, mert olyat nem igazán szeretnék rá rakni. Megvárom mikor már nem lesz béta. A ramokat felismerte alap biossal is ,de win xp profot használok és ha mind a négy dimm teli nem engedi ,hogy feltelepítsem. Ilyen hiba üzeneteket kapok. Ha viszont 1et kiveszek megy. Amúgy maga a gép elindul 4 el is , de holnapra probálok 64 bites wint mert úgy olvasom ,hogy az kell neki. Biost meg majd áttírom ha lesz jó verzió. holnap lesz kép is ,csak ma már nem érek rá.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#185) KisProf válasza Haart (#183) üzenetére


KisProf
csendes tag

Lehet igazad van. Elsősorban azért néztem ki magamnak ezt az alaplapot mert hosszútávon úgy tűnik megálja majd a helyét és esetleg a kövi vidkártya proci cserénél nem kell majd új alaplapot vásárolnom. Bár a számítástechnikát ismerve ez valszeg nagyon nem így lesz :D.
Meg hát azért elég sok minden plusz van a 680i ben ami nincs benne a 650 ben, akár tuningolás szempontjából akár csak az ilyen kis apróságokat tekintve, amik megkönyítik az életed :)(Csak kérdés a lapkakészlet mennyit bosszúságot okoz, mert a végén még minuszba jövünk ki élvezhetőség szempontjából.)

És most egyébként mivan így bios ügyileg? http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P5N32-E%20SLI
A linken lévő 702es Beta BIOS az javít valamit a dolgokon, vagy nem ? Lehet tudni mikor jön ki a 702es nem Beta ? :)

(#186) petike2014 válasza frenky8230 (#184) üzenetére


petike2014
aktív tag

Hello
XP32bit nem kezeli a 4GB ramot..
64bitet nem ajánlom..

Win2003R2 a te barátod :)!!!!

(#187) Haart válasza KisProf (#185) üzenetére


Haart
addikt

Hát következő procicserénél is ugyanannyi esélyed van egy 650i vel mint egy 680i vel. Mert minda kettőben ugyanazok a procik mennek. Szóval ha csak ez miatt aggódsz akkor nem kell.

(#188) frenky8230 válasza petike2014 (#186) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Köszi ,hogy szoltál . De azt is látom 400 on kezeli a ramot :( lál . Na azthiszem várok vistára.

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#189) Zjunior


Zjunior
veterán

HALI Mindenkinek!!

Én most vacilálok 2 alaplap között:

ASUS P5N32-E SLI és a ASUS P5W DH DELUXE!

A kettő közül meiket érdemes venni???

QUAD CORE belefog menni mindkettőbe?Akinek volt mind a kettő az ossza már meg a tapasztalait :R

Nagggyon szépen köszönöm a segítséget ;)

sziasztok

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#190) vagamo válasza frenky8230 (#188) üzenetére


vagamo
őstag

Frenky8230 és duálba mit tud? Sebességek GTX? 8500 ram milyen???? Táp bírja mi :D ???

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#191) petike2014 válasza Zjunior (#189) üzenetére


petike2014
aktív tag

Ha intel párti vagy akkor P5W DH ha NV akkor P5N32-E
nekem p5n32-e-m volt, nagyon jó lap, főleg E6600 vagy a fölötti cpuhoz...

(#192) frenky8230 válasza vagamo (#190) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Hát ramból 6400 es mellett döntöttem. Ezzel kapásból megy a lap ,csak a win fos nem kezeli. Duálba rakta őket, megy 800 mhz -en semmi probléma. Hát a gtxel sincs gond ez egy atom gyors kari, a gtr2 -öt próbáltam 24 kocsival neten utolsó helyről ,meg sem nyikkan neki :C Raptor vinyót vettem bele kicsit hangosnak találom , de kapásból ment a lappal semmi probléma ,és gyors mint az állat. Termal mátrix házat vettem elfér benne simán egyépként. A proci 6700 es szerintem felesleges nyúzni még ,majd crisysnál :DD egyépként 9700 es zalmit vettem rá34-36 fokos 1500ön. Mégegy gtx -et most még nem érzem szükségesnek ,majd ha lemegy az ára, abból is evgat vettem 10 év gari van rá. Hát jelenleg rettentő gyors a gép, majd még tesztelem , csak van munka is sajna :W Este lesz kép. Ja a tápot meg megnéztem haver fogyasztás mérőjével ilyen 210-220 watt körül vesz fel. Na ennyit az nvidia oldalán lévő 1000waqttról.

[Szerkesztve]

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#193) vagamo válasza Zjunior (#189) üzenetére


vagamo
őstag

Én még nem javaslom a QUAD-ot a Vistát mindenképpen megvárnám! Én 6600-ot teszek majd a rendszerbe, remélem beválik és nem marad el sokkal a 6700-tól!
[link] Érdemes végigbogarászni!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#194) vagamo válasza frenky8230 (#192) üzenetére


vagamo
őstag

Én bepróbálkozok aszem a 8500-al duálba! Remélem sikerrel! És megvárom a PLUS-os alaplapot! Remélem 2 hét és meglesz! A házam pedig [link]

Vízhűtés is lesz benn = úgy néz ki! : [link]
R.Zoli segítségével!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#195) Zjunior válasza vagamo (#193) üzenetére


Zjunior
veterán

A Quad-ot énse most gondoltam, csak h majd a jövőben belefog-e menni?

Nincs nag y kölünbség a két lap között??

A P5N32-E nek nem jobb a hangkártyája???
P5W DH nak meg annyira jó az a távirányítója??

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#196) petike2014 válasza vagamo (#194) üzenetére


petike2014
aktív tag

szvsz semmi értelme a PLUS-os lapnak... ajándék 3dmarkér :D.., mert másban eddig nem nyíilvánult meg... én meg garcserénél megkérdem lehetne egy striker extremet + ráfizetéssel.. sztem nem éri meg :D.. de én olyat szeretnék ;)

(#197) frenky8230 válasza vagamo (#194) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Több mint valószínü,hogy menni fog 8500 össel is ,mert van biosában sli memory kezelés. Vizet feleslegesnek érzem, mert lég olcsobb ,és elhütti 3500 körül is, de kinek a pap kinek a papné. A pluszról meg igaza van petinek ,mert tényleg csak ajándék 3dmark jár hozzá pluszban ,de annyival nem ér többet. A prociról meg annyit ,hogy quad core redy az összes 680 as lap ,egyértelmüen belemegy, de azt csak év végén cserélek.striker meg nem tud többet ,csak jobban gyártanak hozzá biost, de vegyél peti ha kell, plusz led :C

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#198) vagamo válasza frenky8230 (#197) üzenetére


vagamo
őstag

Bár sokan írják, hogy a 6400-as ram jobb a 8500-nál a késleltetések miatt! Hát nem tudom a Vista mit hoz majd ki belőle! A VGA 8800GTX-miatt lesz a vízhűtés! És igazad van, ha van PAp, legyen a Papné is :DDD :DDD !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#199) frenky8230 válasza vagamo (#198) üzenetére


frenky8230
csendes tag

Nem leszolni akarom a 8500 ast mert én is azt akartam. De ha elolvasod a pc world uj kiadását a memóriákról van szó benne. Röviden: a 6400 asnak jobb az időzítése mint a 8500 nak és sokszor bizony ,nem a mhz számít. Ja és olcsobb is, de te tudod. Csak kezd el csinálni a géped ,mert mire megleszel vele ,addigra én már második gépem építem ;] :DDD

Minél tökéletesebb valami ,annál jobban keresed hibáit. Szerintem:)

(#200) Fecdzo válasza vagamo (#198) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nézz be ide, hogy levondd a megfelelő konzekvenciát!: [link] remélem tudsz angolul mert hasznos. 3 része van ennek a cikknek, nézd meg mindet!

Amúgy szerintük is inkább a 800-as kafa időzítésekkel a nyerő!

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.